s lenovatie in oude Molenwijk somt op losse schroeven te staan schrijve. Herleving van choolstrijd n Leiderdorp REGIOUOURINAAL 1 f". Protest villawijk-bewoners tegen uitbreiding hotel VVD legt springlading onder bestemmingsplan Zuidduinen Eerste paal raadhuiscomplex N oor d wi jkerhout Rolstoelbusactie: 37.500 gulden ,EIDEN CeidóG Courant DINSDAG 8 MAART 1983 PAGINA 7 Ontstemming over protest Haaswijkers lEGSTGEEST De wijze waarop de Vereniging Haaswijk" heeft geprotes- »erd tegen de bouw van 22 twee-on- er-een-kapwoningen langs het Oegst- eester Kanaal in Haaswijk is bij de ge beente Oegstgeest duidelijk in het ver eerde kèelgat geschoten, iet bestuur van de vereniging heeft de emeente gevraagd de bouw stil te leg en omdat de woningen hoger zijn dan irspronkelijk gepland. Bovendien stelt jien dat de bezwaren van de omwo nenden nog niet zijn afgedaan. Ook 'erwijt het feestuur de gemeente dat de puw „doorgedrukt" wordt en dat de (ibreng van de omwonenden bewo- iers is genegeerd, fooral aan dit laatste verwijt heeft wethouder Th. van Hazel (openbare werken) aanstoot genomen. „Ik heb er bezwaar tegen dat men maar doet voor komen alsof Oegstgeest zijn gang maar gaat. Natuurlijk wist men allang van de bouwplannen en vorig jaar oktober zijn die plannen met de direkt betrokkenen nog doorgesproken. Op de klacht dat er in deelplan I te weinig parkeerplaatsen zouden zijn, werd door ons positief ge-, reageerd met de toezegging dat hier aandacht aan wordt besteed. Bovendien is de tweede serie woningen inderdaad hóger dan de eerste", aldus Van Hazel. Vandaag heeft het college van B en W Oegstgeest zich beraden over de ontsta ne situatie en de verhouding tot de „Vereniging Haaswijk". Bromfietster gewond KATWIJK Een 68-jarige bromfietster uit Katwijk is gisteren gewond geraakt toen zij door een auto werd aangereden. Daarbij brak ze haar been. Zij moest naar het AZL worden vervoerd. De vrouw reed op de Fierson- straat in de richting van de Van Houtenstraat. Eén van de bochten nam zij te ruim en een 49-jarige automobilis te kon haar niet meer ont wijken. Diefstal uit jacht KATWIJK Uit een zeil jacht in Katwijk is het afge lopen weekeinde voor dui zend gulden gestolen. Tevens werden er vernielingen aan het jacht gepleegd. Van het jacht, dat op blok ken in de Scheepmakers- straat staat, werd het zeil stuk gesneden, een kompas gestolen, de scheepshoorn vernield en een brandblusser ontvreemd. Bouwvergunning Lido al afgegeven NOORDWIJK In de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommissie voor ruim telijke ordening informeerde Smit (VVD) naar de ontwikkelingen rond het Lido-theater. Is er al iets naders bekend? Wethouder Van Duyn deelde mede, dat de nieuwe eigenaar van Lido nog geen aanvrage had ingediend voor een bouwvergunning. Uit de verdere informatie bleek echter, dat op het perceel nog altijd een bouwvergunning ligt tot uitbreiding van de kelder onder het theater. Deze vergunning da teerde uit 1962, doch was nog steeds niet ge bruikt. Op de vraag of de kooptransactie reeds definitief was, hield de wethouder zich Op de vlakte. Alkemade (CDA) stelde voor om op de affaire-Lido in besloten zitting terug te komen. ATWIJK De renova- van 66 flatwoningen in i oude Molenwijk is op >se schroeven komen te an. Nadat eerder kei- rde toezeggingen waren daan voor een renova- bedrag van 48.000 gul- n per woning wil het nisterie momenteel niet rder gaan dan 27.000 lden. Voor dit bedrag is t absoluut niet mogelijk de woningen grondig te knappen, zo ver aarde gisteravond een vertegenwoordiger van de Katwijkse bouwvereni ging in een vergadering van de stuurgroep voor één- en tweepersoons huishoudens. Over de renovatie van de na oorlogse flats in de oude Mo lenwijk is door de Katwijksche bouwvereniging jarenlang met het ministerie onderhandeld. Er werd geen toestemming verkregen om de flats, die in slechte staat verkeren, af te breken en het geld dat het rijk voor renovatie beschikbaar stelde was niet afdoende. De patstelling tussen beide partij en leek in het najaar van 1982 doorbroken toen een compro mis werd bereikt over de re novatie van een deel van de flats in de Molenwijk. Aan de Dahliastraat konden 66 flatwo ningen worden opgi voor een bedrag van gulden per woning. Eind 1982 zou de definitieve toestemming van het ministe rie afkomen terwijl begin 1983 toestemming vcoor de start van de werkzaamheden zou worden gegeven. Door de bouwvereniging werd in die tussentijd hard gewerkt om het renovatieplan rond te krij gen. Er werden tekeningen ge maakt, contact gezocht met een aannemer en de huurders werden over de streep getrok ken. Omdat de flatjes na de re novatie zouden worden toege wezen aan één- en tweeper soons huishoudens kregen ge zinnen vervangende huisves ting toegewezen en de verlate woningen werden vrijgehou den om als wisselwoningen te dienen. Op 1 april verwachtte de bouwvereniging met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Toen echter de uiteindelijke beschikking van het ministe rie uitbleef ging de Katwijk sche bouwvereniging in Den Haag verhaal halen. Toen, op 4 maart j.l., kreeg men hier de mededeling dat de minister heeft besloten om de bijdragen voor renovatie van na-oorlog- se woningen te bevriezen op een bedrag van maximaal 27.000 gulden per wooneen- heid. „Een absurde situatie" en „een onbegrijpelijke gang van za ken", zo vond gisteravond wethouder J. van der Plas. „Het ging hier al om een res- tantje van het totaal te renove ren flats in de Molenwijk en nu gaat men hier ook nog op beknibbelen. Ik zie ook niet dat we in het renovatieplan voor de 66 woningen nog kun nen bezuinigen want de kloof tussen wat het ministerie nu beschikbaar stelt en wat oor spronkelijk was overeengeko men is onoverbrugbaar." Op korte termijn zal het colle ge van B en W aan de bel trekken bij de directie volks huisvesting van de provincie Zuid-Holland om daar op het allerhoogste niveau de renova tie van de flatwoningen aan de orde te stellen. Aangedrongen zal dan worden om alsnog de gedane harde toezeggingen na te komen en daadwerkelijk de 48.000 gulden per flatwoning beschikbaar te stellen. IDERDORP Gisteravond viel ih de gefnèenteraad een kje herleving van de schoolstrijd waar te nemen. Aanleiding or een principiële discussie over het recht van het bijzonder lerwijs voor de inrichting van de eigen school was een voor- van het college van B en W medewerking te verlenen aan i verzoek van het bestuur van de Protestants Christelijke loolvefeniging te Leiderdorp tot verbouwing van de lagere olen aan de Kastanjelaan en de Willem de Zwijgerlaan. De bouwing heeft ten doel beide scholen geschikt te maken voor integratie van het lageren kleuteronderwijs, krappe meerderheid in de raad van VVD, PvdA en D'6Ó id met tien tegen negen stemmen dat de medewerking niet lest worden verleend. Een besluit dat de nodige juridische ge- gen kan hebben, De raad heeft volgens de huidige onderwijs- igëving de bevoegdheid om te beoordelen of door het inwilli- van de aanvraag de normale eisen aan het geven van onder- worden overschreden. De meerderheid van de raad vond iter dat de financiële consequenties te ver gingen. Wesseling v'lvdA) vond één protestants-christelijke-school in Leiderdorp- >st genoeg. Naar zijn mening moest dat maar eens doorgedrukt irden. Hij vond dat dit geen afbreuk deed aan de vrijheid van derwijs, omdat de ouders uit rk, pc en openbaar onderwijs - inden kiezen. Het VVD-raadslid Klerks bleek binnen zijn actie een afwijkende mening te hebben. Hij schaarde zich on- rkort achter het collegevoorstel. Dat deed ook de fractie van IQ t CDA en het PPR-raadslid H. van der Zande. CDA-fractie- J. den Boeft stelde dat de raad een gevaarlijke weg op ig-en het niet zo nauw nam met de in de grondwet veranker- verantwoordelijkheid van het schoolbestuur. Zijn interventie e vlak voor de stemming kwam mocht echter niet baten. Wet- luder mevr. Irma Gehner (VVD) stemde friet haar fractie mee nam daardoor een minderheidspöstie in. Een andere onder- -jskwestie de regionalisering van de schoolbegeleidingsdienst d verder niet veel om het lijf. De raad bleek tevreden met de sultaten die wethouder Bezemër (PvdA) in de onderhandelin- rt met de andere deelnemende gemeenten had vveten te ver zijgen. Met name het feit dat de gémeente Leiden niet de pserderheid heeft in het bestuur van de gemeenschappelijke re- ling heeft gaf de nodige voldoening. ikerkplein it CDA ziet niets in verdere onderhandelingen met de kerk- ogdij van de Nederlands hervormde kerk in de Hoofdsstraat i er de aanleg van een marktplein. Het kerkbestuur blijkt geen ft rtrouwen te hebben in de gemeente wat betreft het voorko- I in vafr parkeeroverlast. Den Boeft vond dat er geen tijd verlo- n mocht gaan en dat het college snel maatregelen moest ne en om dë markt een beter aanzien te geven. Herprofilering li de Hoofdstraat en verlenging van de markt in de richting n de HoogmadeSeweg vond hij de meest aangewezen maatre- len. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen van de Leidse Courant 1 _als nieuwe abonnee I 1 Postcode/Plaats_ Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal lur een luxe Parker balpen naar: Na.mI I 33 Adres Pöstcode/Plaats_ Telefoon. Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, a 2500 VG Den Haag Meisje gewond Een 8-jarige meisje uit Voor schoten is gisteren gewond geraakt bij een aanrijding. Zij zat in de auto bij een 35-jari- ae Voorschotenaar, die, .rij dend op de parallelweg van de Mozartlaan, geen voor rang gaf aan een automobU list op de hoofdweg van de Mozartlaan toen hij deze trachtte over te steken. Deze 29-jarige Voorschotenaar reed aan de kant van de pas sagier binnen bij zijn plaats genoot waardoor het meisje een sleutelbeenbreuk opliep. Zij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den. Beide auto's liepen zwa re schade op. NOORDWIJK In de verga dering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening te kende mevrouw Verdoes-van der Loo namens een aantal omwonenden protest aan te' gen de voorgenomen uitbrei ding van hotel „Zonne" aan de Rembrandtweg. Dit plan was in de vorige vergadering van de raadscommissie aan de orde geweest. Uit hetgèen over deze zaak was gepubliceerd, was het de omwonenden duidelijk gewor den, dat zij waren misleid en dat zij daardoor in eerste in stantie geen bezwaar hadden gemaakt. Tegenover een uit breiding van het beddenbe stand van 25 tot 51, staat geen enkele uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen, stelde mevrouw Verdoes. Momenteel zijn er acht parkeerplaatsen bij het hotel en vijf öp de Rem brandtweg. Daar hotel „Zon ne" zich ook gaat toeleggen op het houden van conferenties, moet rekening worden gehou den met dagelijks ongeveer vijftig auto's. De omwonenden voorzien een chaos en een ver dere aantasting van het lande lijk karakter van „De Zuid". In het duingebied, dat onge rept zou moeten blijven, wil de eigenaar van hotel „Zonne", naast de reeds aangelegde ten nisbanen, een dienstwoning bouwen. Een en andermaal waren de omwonenden de ho telier ter wille geweest, maar nu was de maat vol. Een be bouwing over een lengte van twaalf meter in drie lagen gaat te ver, vinden zij. „Zonne" wordt voor ons een zonsver duistering", aldus mevrouw Verdoes. Schrijfavond Amnesty International Leiderdorp organiseert van avond een schrijfavond voor politieke gevangenen in alle delen van de ivereld. Plaats van handeling is De Sjelter aan de Heemraadlaan in Leiderdorp. Materiaal is voorhanden. Er kan van half acht tot half negen worden geschreven. Bloedafname Het Nederlandse Rode Kruis houdt morgen voor de tiende keer in samenwerking met de Lions Club Noordwijk een bloedafname-avond. Dat gebeurt in de Willibrord Mavo aan de Van Panhuysstraat tussen kwart voor zeven en kwart over negen. Ook nieuwe bloeddonoren kunnen zich daar opgeven. Het zal de tiende keer zijn dat bloed in Noordwijk wordt afgenomen en alle donoren krijgen daar om een toepasselijk geschenkje. Informatie Het bestuur van De Lindehoeve in Voorschoten wil meer bekendheid geven aan het bestaan van het jonge rencentrum. Daarom wordt donderdagavond Open Huis gehouden in De Lindehoeve aan het Burg. van der Haarplein 8 in Voorschoten. Bezoekers worden rondgeleid door het gebouw en kunnen kennisnemen van de activiteiten. Napraten kan in het muziekcafé, waar om tien uur een artiest optreedt Het Open Huis begint om acht uur. Stille Omgang De afdeling Zevenhoven van het Genootschap van de Stil le Omgang houdt dit jaar in de nacht van zaterdag op zon dag 19 en 20 maart een tocht naar Amsterdam. De Omgang in de hoofdstad wordt ter ere van het H. Sacrament van Mirakel gehouden. Verzamelplaats is de rk kerk in Zeven hoven. De deelnemers vertrekken om half elf met de bus naar Amsterdam. Vorig jaar waren er 110 deelnemers. De kosten zijn 8,50 gulden per persoon. Aanmelding is voor 13 maart mogelijk bij de telefoonnummers 01723-8500, 9464 en 8291. Aap Galerie Aap in Lisse is een nieuwe vorm van expose ren begonnen. In de etalage van de overigens nog steeds gesloten galerie hangt nu elke maand één schil derij. Deze maand is dat een werk van John Broom. Als voorbijgangers willen reageren op de kunst in de etalage, dan kunnen zij bellen naar telefoonnummer 02521-16799. Gastgezinnen Pax Christi Kinderhulp verzorgt elk jaar een vakantie voor 1600 We$t-Berlijn$e kinderen van 6 tot 12 jaar. Deze kinderen zijn meestal gedwongen in hun stad te blijven vanwege de geïsoleerde ligging van West-Berlijn in het oostblok. In veel gezinnen komen ook problemen voor als gevolg van de enigszins ontwrichte samenleving. Het gaat er om deze kinderen een onbezorgde vakantie te bezorgen voor een periode van vijf weken, van 20 juni tot en met 28 juli. Voor informatie: Ria en Dirk Mulder, Richard Hollpad 19, Oegstgeest, tel. 071-174428 of 890129. NOORDWIJK Het veelbesproken ontwerp- bestemmingsplan Zuid duinen dreigt opgeblazen te worden. De VVD droeg daartoe in de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening de springstoffen aan. Vol gens de agenda voor deze vergadering zou in beslo ten zitting een advies wor den opgesteld naar aanlei ding van de bezwaar schriften tegen het plan. Smit (VVD) verzocht om voor afgaande aan deze zitting in het openbaar een verklaring met betrekking tot het ont- werp-bestemmingsplan te mo gen afleggen. In deze verkla ring herinnerde Smit aan de discussie, die in 1978 in de ge meenteraad was gevoerd over NOORDWIJKERHOUT Het slaan van de eerste paal voor het project Raadhuis/bi bliotheek noemde wethouder Van der Klaauw „een eerste bestuurlijk hoogtepunt voor het gemeentebestuur van Noordwijkerhout." Van der Klaauw mocht dit hoogtepunt zelf voor zijn rekening nemen, door gistermiddag rond de klok van vier uur de eerste paal de grond in te „schroe- De paal werd niet op de ou derwetse manier de grond in geheid, maar door middel van een schroef werd een opening gemaakt, waarin het beton werd gestort. Bij deze manier van werken is er minder kans op schade van omliggende panden (waronder het ge meentehuis) en hebben de ambtenaren volgens een woordvoerder van de carna valsvereniging „De Kanine- faaten" minder last van het la waai. In zijn toespraak na afloop van het schroeven van de eerste paal in cultureel centrum „De Schelft" gaf wethouder Van der Klaauw een historisch overzicht van hetgeen aan de eerste paal vooraf is gegaan. Het project dat ongeveer zeven miljoen gulden gaat kosten, werd midden 1977 al aange zwengeld door de toenmalige burgemeester Bosma. Namens de Openbare biblio theek voerde de heer Maarse- veen het woord. Aan de hand van een aantal cijfers onder streepte hij de noodzaak van een ander onderkomen van de biblioheek. Vanaf 1970 nam het aantal lezers toe van 547 tot 3700, het aantal uitleningen van 14.500 tot tot 110.000 en het aantal boeken van 5.000 tot 25.500. Als de bibliotheek de nieuwbouw aan de Herenweg betrekt wordt haar grondop- pervlakte vergroot van 250 m2 naar bijna 900 m2. De heer Maarseveen noemde de werkelijke start van de nieuwbouw van de „bieb" een schitterend cadeau voor het 12l^-jarig jubileum van de bi bliotheek op 22 maart aan staande. De architect Van Kranendonic noemde het projekt „het reali- Wethouder Van der Klaauw kweet zich goed van zijn taak. seren van een droom". Hij vermeldde dat hij nog van het, Kemeentebestuur en noch van et bestuur van de bibliotheek een koude, funktionele op dracht had gekregen. „De eni ge opdracht was, dat het moest harmoniëren met het huidige gebouw van Kropholler", al dus de architect. Het projekt moet binnen zo'n anderhalf jaar voltooid zijn. het thans weer aanhangig zijn de bestemmingsplan. Met name keerde men zich toen te gen de grootschaligheid van de .bouw, die aan de Koningin Astrid Boulevard was toege staan. De VVD had zich bij die gelegenheid uitgesproken te gen bouwmassa's in een ge bied, dat door de CDA-er De Geus als uniek tussen de Noordkaap en Gibraltar werd geschetst. Het uiteindelijk uit de bus ge komen ontwerp-bestemmings- Eilan voor de Zuidduinen ging ater de mist in, daar het per abuis door het gemeentebe stuur enkele dagen te kort ter visie was gelegd. Als gevolg van deze „vormfout" moest het plan opnieuw de gehele procedure doorlopen. Hét ge meentebestuur maakte van deze gelegenheid gebruik om enkele zaken te regelen, die niet in het oorspronkelijke plan opgenomen waren. Een van deze zaken was de bouw van een villa in het duinter rein achter „Helmhorst", waartegen een aantal bewo ners van De Zuid in de vorige vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening op poneerden. Smit legde gisteravond de vin ger bij een ander, nog ingrij pender euvel. De regeling voor de bebouwing van de Ko ningin Astrid Boulevard bleek een veel. meer massale bouw van hotels en pensions moge lijk te maken, dan men zich had voorgesteld. Als bijvoor beeld drie woonhuizen werden afgebroken, zou daarvoor zon der .bezwaar één groot pand gebouwd kunnen worden. Smit zei het onjuist te vinden om bij gelegenheid van een procedure-fout zo'n ingrij pende verandering in het ont- werp-plan aan te brengen. Wethouder Van Duyn rele veerde hoe het ontwerpplan tot stand was gekomen. In het gedeelte van de boulevard tus sen de Rembrandtweg en Helmhorst zouden geen enor me bouwschema's moeten ko- Ook zou er geen sprake legde er nog eens de nadruk op, dat de Koningin Astrid Boulevard geen duplicaat van de Koningin Wilhelmina Bou levard zou mogen worden. Wethouder Van Duyn bleek bepaald niet gelukkig met de gemaakte opmerkingen. „Ik vrees dat we met een impasse komen te zitten wat de vast stelling van het plan Zuiddui nen betreft". Van Duyn zag slechts twee mogelijkheden: óf uitstel voor een nadere behan deling in de commissie, óf het plan ter discussie voorleggen aan de gemeenteraad. Op voorstel van Alkemade (CDA) besloot men over de nieuwe ontwikkeling nog eens na te denken. OEGSTGEEST/LEIDEN Het gaat iets minder vlot met de acties voor de gemeen schappelijke rolstoelbus voor de verpleeghuizen Van Wijc- kerslooth (Oegstgeest) en het Sint Elisabeth Gasthuishof (Leiden). Kon begin februari na een veelbelovend begin al een bedrag van ongeveer 34.000 gulden worden gemeld, nu geeft de stand op geldther- mometers in de tehuizen onge veer 37.500 gulden aan. Het einddoel is zoals bekend 100.000 gulden, de prijs van een rolstoelbus met vijf rol stoelen. de exploitatie in het eerste jaar inbegrepen. Dat be drag hoopt men eind juli te hebben bereikt. Zowel bewo ners en medewerkers werken hard mee aan de acties ten be hoeve van de bus. Het Elisa- foeth Gasthuishof organiseert vrijdag een feestavond ten bate van de bus in het tehuis aan de Caeciliastraat 16 in Lei den. Op het programma staan onder meer liedjes van vroe ger en nu. De toegangsbewij zen zijn tevens loten voor een aantrekkelijke loterij. Het feest begint om zeven uur. In Huize Van Wijckerslooth aan het Van Wijckerslooth - plein 1 in Oegstgeest wordt momenteel een eierenactie ge voerd met het oog op het na derende paasfeest. In het te huis zijn allerlei soorten eieren te koop, waaronder zeer fraai beschilderde. Bijdragen voor de actie kunnen worden ge stort op banknummer 5668.67.141. ABN Oegstgeest, postrekeningnummer 9013 ten name van de Stichting Recrea tie Elisabeth Gasthuishof/Van Wijckerslooth.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7