Schapers breekt door a rt Eversteijn onderuit, carrière lijkt voorbij leiia Visser snelt naar record op 1500 meter 7 Leo van Geest Zuidhollands marathonkampioen P'J'Al fe *05 I pacORT CeidócQotmmt ELL Ria Visser !t gisteren tijdens re- iwedstrijden in Inzeil nationale schaatsre- op de 1500 meter aafeterd en gebracht op inuten en 9,21 secon- Het oude record rcf-fl sedert het WK van S jaar in Inzeil op n van Joke van Rijssel - „Ei 2.09.76. Vandaag doet escheipr een aanval op het de pird op de 3000 meter, er A.I tter haar prestatie verbeterde iokelwisser voor de derde keer aat". Nederlands record. In de 'an nene ravcmn Breukeleii XPS °P Rijvers tndeniTINGHAM Doelman an rarf van kreukelen heeft zich eensntwaardigd getoond ovc jraken van bondscoach ietseri Riivers met betrekking /oor he P°sltie van doelverdedi- e m/an 0ranie- 1S 3 Breukelen, die herstellen- ■ersve? van een gecompliceerde jo v^scusoperatie en inmiddels mensv wedstrijd in de reserves 3A enzÖn PloeS Nottingham Fo- i voonachter de rug heeft: „De van lfaak met Rijvers was, dat irtijertijvers ingezet zou worden e zieiPS 'k niet ht was. Zonder lcontrik bericht van Rijvers ge- heb, blijkt nu, dat Piet op pril in Utrecht tegen Zwe- opnieuw eerste keus is. Ik .1 die wedstrijd dolgraag ge- tilUld. Nu voel ik me al voor |tig procent in orde". l°y ereldbeker or Mahre Peter Door een overwin- ak J 'n reuzenslal°m van *?"°$n heeft Phil Mahre voor tien Jderde achtereenvolgende eest beslag gelegd op de we- am, gbeker skiën bij de heren, ginnei in dd[ ite »rdt gelee^ 'an i dse 1 M5r je Boorsma (Ned) 42.69; 2. Sigrid zoals ja (Wdl) 42.92 t gevk Visser (Ned) 43.44; 4. Manuela ir fupiann (Wdl) 44.15 »n valncy Swider (Vst) 44.42; 7. Ineke iensr>an (Ned) 45 12 meter 1. Hassmannl.30.08; 2. tauss (Wdl) 1.32.78 rtpalemeter: 1. Visser 2.09.21 (nat.re- lï van: 2. Smuda 2.12.14; 3. Hassmann vfl- rdeiï neter: 1. Jan Ykema (Ned) 39.27; ïfan Panzer (Wdl) 39.32; 3. Diet- Semler (Wdl) 39.43; 4. Hans-Pe- Iberhuber (Wdl) 39.50; 5. Andre- (Wdl) 39.62 meter: 1. Lemeke 1.18.34; 2. ffW «er Jager (Oos) 1.23.15; 1500 me- vjpJri. Mario de March (Ita) 2.04.62 Jvier Belle (Fra) 2.05.19. KSEN 'gala Ahoy': jrweltergewicht; Wim Thijssen terdam) wint door KO van Lud- Kammerhofer (Oos); Itgewicht: Lahcen Oumghar sterdam) wint op punten van Pa- Heitz (Fra); •rgewicht: Cor Eversteijn (Rot- im) verliest door KO in eerste e van Clif Gilpin (Eng); Jamgewicht: Roy Somer (Nieu- ein) verliest op punten van Peter __js (Eng); Weltergewicht: Gerrie I (Rotterdam) wint op punten 1M Rafael Fuente (Spa); ff Jengewicht: Jan Lefeber (Rotter- I wint door diskwalificatie in de ie ronde van Popovich (Oos). NSTRIJDEN heren na verplichte figuren: Vit, ZlAn-Christophe Simond (Fra) 0.6 ^0^2. Scott Hamilton (Vst) 1,2; 3. Jo- y|^BSabovcik (Tsj) 1,8; 4. Norbert ftnamm (Wdl) 2.4; 5. Heiko Fischer -» 3.0; 6. Alexander Fadejev (Sov) Vladimir Kotin (Sov) 4.2; 8. p Orser (Can) 4.8; 9. Brian Boita- __ifst) 5.4; io. Rudi Cerne (Wdl) 6.0. paren na korte kuur: 1. Sabine f fc/Tassilo Thierbach (DDR) 0,4 I fen; 2. Elena Valova/Oleg Vassi- (Sov) 0,8; 3. Barbara Underhill- tl Martini (Can) 1,2; 4. Marina (|ova/Stanislav Leonovitsj- (Sov) 5. Caitlin en Peter Carruthers 2,0; 6. Veronika Persjina/Marat vierkamp om de Gouden Schaats verbeterde ze al het record op de 5000 meter (7.51.73) en het Nederlands re cord op punten. „Ik ben hart stikke blij", zei Visser na af loop, „wel kapot, maar zeer voldaan. Ik had er niet op ge rekend dat het zou lukken. Dat kwam omdat ik vermoei-( der was dan ik dacht na die twee dagen rust die ik heb ge had. Aan Sigrid Smuda had ik een uitstekende tegenstander. Ik kon lekker naar haar toe trekken. Louwmans heeft het toch goed gezien. Ik had mijn bedenkingen over zijn schema van 2.09, maar het is toch ge lukt. Ik denk dat de opbouw van het seizoen nog niet zo slecht is geweest". Coach Louwmans: „Ik geloof in Ria. Zij komt steeds dichter in de buurt van de medaillekandida ten voor de Olympische Spe len in Serajevo". Visser's record betekende het enige lichtpunt op de eerste dag van de recordwedstrijden, waarop slechts een handjevol rijders en rijdsters aan de start kwamen. Bij de dames reden Alie Boors ma en Ineke Kooiman met Visser de 500 meter. Boorsma won in 42,69 seconden. Visser werd achter Smuda derde (43.44) en Ineke Kooiman ein digde als zevende (45.12). Bij de heren kwam alleen Jan Ykema op de 500 meter in ac tie. Hij troefde de Westduitse sprinttop af en won in 39.27 seconden. De andere, ongemo tiveerde Nederlandse sprinters zijn al weer in Nederland. Monique Kauffmann en Yvonne van Gennip mochten gisteravond niet rijden op de internationale recordwedstrij den. Zondagavond na het af sluitende banket van de vier kamp om de Gouden Schaats kwamen beide meisjes, die op de 500 „en 1500 meter zoüden starten, te laat in het hotel te rug. Coach Henk Louwmans gaf beide meisjes een repri mande en legde beiden een startverbod op. Handbalprotest afgewezen AMSTERDAM De Interna- tionale Handbal Federatie heeft het protest van West- -Duitsland tegen de uitslag van de wedstrijd voor het we reldkampioenschap in de B-groep HongarijeWest- -Duitsland afgewezen. De uit slag blijft 12-12. Het betwiste Hongaarse doelpunt is binnen de reglementaire speeltijd ge vallen. De beslissing heeft gro te gevolgen voor West-Duits- land, aangezien de wereld kampioen van 1978 nu niet zal kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. West-Duitsland is in beroep gegaan tegen de afwij zing. Voetballer Eigendorf verongelukt BRAUNSCHWEIG Profvoetballer Lutz Eigen dorf (26) van Eintracht Braunschweig is gistermor gen overleden aan de gevolgen van een auto-onge luk, dat zaterdag j.l. plaatsvond. De vroegere Oost- duitse international liep daarbij een schedelbreuk op. Hij stierf zonder bij bewustzijn te zijn geweest.' In Luik overleed de 32-jarige basketballer Jackie Dinkins. De donkere Amerikaan, die tot 1975 voor Transol Rotterdam-Zuid speelde en daarna voor de Belgische kampioen Standaard Boule d'Or te Luik, stierf aan een hersentumor. De Italiaanse profbokser Claudio Cassanelli is gis teren in een ziekenhuis in Palermo op Sicilië na tien dagen uit een coma ontwaakt. De 26-jarige zwaargewicht had bij de verloren strijd om het Ita liaanse kampioenschap tegen Daniele Laghi op 25 februari zoveel stoten moeten nemen, dat hij in een ziekenhuis in coma raakte. FBO bereidt opvolging Vilé voor DEN HAAG De organisatie van clubs in de KNVB (FBO) bereidt de opvolging van mr. Eric Vilé, de voorzitter van de sectie betaald voetbal en vice-voorzitter van de bond, voor. De FBO is oriënteren de besprekingen begonnen met eventuele kandidaten voor de functie van Vilé. De voorzitter is zoals bekend in opspraak ge raakt door zijn mogelijke betrokkenheid bij de zwart-geldaffaire bij FC Utrecht. Directeur Slager van de FBO ontkent dat de clubs Vilé weg willen hebben, maar wijst er op dat men rekening moet houden met eventualiteiten. De zaak-FC Utrecht is onder de rechter en de kans bestaat dat Vilé binnenkort wordt gedagvaard in het proces dat op stapel staat. Insiders hebben Vilé inmiddels geadviseerd te overwegen zelf op te stappen. 30% 1" Miller/William Fauver (Vst) 3,2; Cynthia Coull/Mark Rowsom l) 3,6; lO.Katharina Matousek/L- loyd Eisler (Can) 4,0. Aspen. 1. Phil Mahre (Vst) 2. Mare Giradelli (Lux) '3; 3. Ingemar Stenmark (Zwe) 19; 4. Max Julen (Zwi) 2.32.65; 5. Franko (Joe) 2.32.69. DEN HAAG Het Afri kaanse avontuur is voor Michiel Schapers en Eric Wilborts weer voorbij. Al leen de nummer drie van het gebundelde Neder landse tennistalent Huub van Boeckel kan er niet genoeg van krijgen en is momenteel onderweg van Kaduna in Nigeria naar Tunis. Als alles meezit is ook hij op tijd terug voor het indoortennistoernooi' van Rotterdam, dat vol gende week maandag be gint en waarvoor hij en Michiel Schapers een wild card hebben gekregen. De trip bezorgde Michiel Schapers het meeste ge win, Eric Wilborts de meeste pech en Huub van Boeckel het meeste ge wichtsverlies. Zo'n tien kilo in één week. Dat gebeurde in Abokuta er gens in het binnenland van Nigeria. Het was het enige toernooi, waarin Schapers niet goed functionneerde. Hij verloor in de eerste ronde van de Indiër Sashi Menon: 5-7, 2-6. Maar hij was dan ook zo vanuit het vliegtuig langs het in ontbin- Rotterdammer Schapers mag met Hagenaar Huub van Boeckel meedoen in Ahoy'. Hellas verliest ROERMOND De handbal dames van Duijvestein Win tersport Hellas hebben hun in haalwedstrijd in de eredivisie tegen nummer twee Swift met 14-9 verloren. De Haagsen, nummer drie van de ranglijst, stonden bij de rust in Roer mond al met 8-4 achter. Voor Hellas scoorden Hannie de Kok (3x), Christine Knigge (3), Margreet. Enhus (2) en Anja Vink. Koploper Niloc haalde in te gen Mosam en won met 17-11. ding verkerende lijk naar de baan gereden. Voor het overi ge won Schapers het toernooi van Nairobi, waar alles veel beter geregeld was en haalde hij via overwinningen op de Zwitser Hlasek, de Nigeriaan Imonite, de Amerikaan Rick Fagel en de Oostenrijker Hans Peter Kandler de finale van het toernooi in Lagos. Had hij daar in de eindstrijd tegen de Amerikaan Graig Wittus bij een voorsprong van 5-1 in de derde set één van de twee matchpoints benut, dan zou hij waarschijnlijk de tophonderd van de wereld zijn binnenge rukt. Hij verloor echter met 9-11 en blijft na verwerking van de resultaten waarschijn lijk ergens steken rond de 120e plaats. Nog altijd een sprong van zo'n honderd plaatsen in drie weken tijd. Schapers is in middels alweer doende bij het indoortoernooi van Nancy, waar hij de kwalificatie heeft doorstaan en in het hoofdtoer nooi moet uitkomen tegen de Australiër Frawley of de Amerikaan Saviano. Eric Wilborts en Huub van Boeckel verging het minder goed. Wilborts had in Nairobi tegen de Oostenrijker Bernard Pils twee matchpoints, maar verloor met 6-1, 2-6, 6-7. In Abokuta versloeg bij Haroon Ismaël (6-4, 6-4) om vervol gens te worden uitgeschakeld door Mike Barr (2-6, 2-6). In Lagos zette de Amerikaanse jeugdkampioen John Kanter hem de voet dwars (5-7, 6-0, 3-6) en in Kaduna was de Fransman Kuchna te sterk (3-6, 6-3, 2-6). Belangrijker dan de resultaten was voor de te genwoordig zonder bondssteun opererende Eric Wilborts het feit dat hij in de warmte en de zon geen last had van de lies blessure, die hem drie maan den parten had gespeeld. Nau welijks teruggekeerd was het echter weer mis. Op een stroe ve indoorbaan in Brussel ver stapte hij zich dit weekeinde, waardoor hij de partij tegen Brichant opgaf. Een bezoek aan het medisch centrum in Zoetermeer moet uitwijzen hoe groot de schade ditmaal is. Huub van Boeckel ten slotte kwam er tijdens de trip gaan deweg beter in. Hij plakte als enige nog twee weekjes aan de trip. Een besluit dat in Kaduna culmineerde in een zege op de als eerste geplaatste Craig Wit tus. Davis Cup Na de Verenigde Staten is ook Tsjecho-Slowakije uitgescha keld voor de kwartfinales van het toernooi om de Davis Cup. Paraguay bereikte voor het eerst de laatste acht door in Asuncion Tsjecho-Slowakije met 3-2 te verslaan. De eerst verantwoordelijke voor de onverwachte neder laag was Thomas Smid, die verloor van zowel Victor Pecci als van Fransisico Gonzales. Aangezien in het dubbel Lendl en Smid met driemaal 6-4 had den verloren van hun Zuida- merikaanse tegenstanders, was na het verlies van Smid tegen Gonzales: 3-6, 10-12, 6-^, 3-6 de ontmoeting beslist. De indeling van de kwartfina les van het hoofdtoernooi: 8 t/m 10 juli ziet er als volgt uit: Frankrijk-Paraguay, Austra- lië-Roemenië, Nieuw-Zeeland - Zweden, Argentinië-Italië. Door een zege op Chris Evert- Lloyd won Martina Navratilo- va het damestoernooi te Los Angeles. De Zuidafrikaanse Yvonne Vermaak behaalde de eerste toernooi-zege. In Palm Springs versloeg zij met 6-3, 7-5 de Canadese Carling Bas- sett. Het herentoernooi van Monterrey (Mex) was voor Sammy Giammalva. DEN HAAG Leo van Geest uit Poeldijk heeft gisteravond op de Uithof in Den Haag het Zuidhollands kampioenschap mara thonrijden op zijn naam gebracht. Van Geest, die lange tijd niet veel ambitie had, heeft het afgelopen seizoen enkele marathons .gereden als traing voor lange-baanwedstrijden. Geen enkele ma rathon reed hij echter uit. Gisteravond behoorde hij al snel tot een kopgroep van twaalf man die een ronde voorsprong nam. Tien ronden voor het eind zag het er naar uit, dat het kampioenschap terecht zou komen bij Hans Künz. De directeur van De Uithof ging alleen op avon tuur en bouwde een voorsprong op van meer dan een halve ron de. In de slotfase van de westrijd over veertig kilometer kreeg Künz Jan van Cappelle en Leo van Geest bij zich. Van Cappelle had het allemaal te veel gekost. De Delftenaar was aan het eind van zijn krachten, viel tegen het ijs en moest van de baan wor den gedragen. Leo van Geest kreeg nu een vrije doortocht naar de overwinning. Rien de Roon werd, ondanks een val, tweede voor Kees Vermeulen (Benthuizen), Jan van der Hoorn (Ter Aar), Kees Borst (Hoogmade) en Hans Künz (Honselersdijk). Bij de dames ging de titel naar Ada van Zwieten (Den Hoorn) voor Joke van der Voort (Poeldijk) en Tineke Dijkshoorn (Schipluiden). De favorieten Jan en Ineke Kooiman ontbraken op De Uithof. Het kampioensechtpaar uit Ammerstol verblijft in Inzeil. PJISKE EN WISKE HET BRETOENSE BROERTJE \!Mojoi>t Onkmttr 1. Ql fJI/J Y/f) Sfcflé [uit mt/n fort. Jliito m >txt"ton)cMi op] W.iom&tLM iIHlMtditöa) jtMmr. i. taMm tmnüm'J i A "/A Mmri\ fum boot rOm ut Mr iurnim Imiwmwtmnmlwrtta ny llMr imM m lerom IK uil ét mik Muys naar NSF DEN HAAG De kanobond verliest na zijn onlangs afge treden voorzitter Lebbink, eind deze maand ook de bondstrainer van de NKB, Ka- rel Muys. Per 1 april treedt Muys in dienst van de NSF, de Nederlandse Sport Federatie. Hij zal zich vooral gaan bezig houden met de professionalise ring van het sporttechnisch en administratief kader. Groener naar Antillen ENSCHEDE Wanneer zich tijdens een bezoek aan de eilan dengroep geen onvoorziene problemen voordoen, zal Rob Groe ner binnenkort als bondscoach in dienst treden van de voetbal bond van de Nederlandse Antillen. De begin november wegens gebrek aan succes door FC Twente aan de dijk gezette oefen- meester is vanochtend op het vliegtuig naar Willemstad gestapt en hoopt in een week tijd de conclusie te kunnen trekken, dat er voor hem voldoende mogelijkheden aanwezig zijn op de Antil len professioneel aan de slag te gaan. Tips voor Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan morgenmiddag op het programma va, de draversbaan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voo deze meeting luiden. WAALWIJKPRIJS (eerste afdeling): Victor Boekelte. Wishbone Fortuna. WAARDERPRIJS: Winston Dartel. Whiskey Star en Vic to Reason. 'WAGENINGENPRIJS: Whopper Oostwijck, Vitalis en Vasco Regina. WAPSERVEENPRIJS: Ulino Buitenzorg, Vorstin Star en Us Laylas. WARMONDPRIJS: Veike Zuidvelde, Vanda Cornelia en Vannie K. WASSENAARPRIJS: Vivian Reed, Vaguely Noble en Tempo. WATERINGENPRIJS: Ukas Way, Tasja Hanover en Uvelia Hanover. WEERTPRIJS: Umienwil, Thor Wolfrath en Super Fortuna. WELLPRIJS: Pablo D, Sir Dunnigan en Tivoli Hazelaar. WEESPPRIJS: Tindemans W, Sal Geluk en Sef Hazelaar. WAALWIJKPRIJS (tweede afdeling): Wolga The Dutch, Werner Hanover e Vite Bloemenlust. i ligt in de derde minuut al „uitgeteld" op het de Eemhal van Ahoy'. IJshockey team verliest veldslag GRAZ Op weg naar Boedapest, waar vrijdag het wereldkampioenschap in de C-groep van start gaat, maakt het Neder lands ijshockeyteam een tussenstop in Oostenrijk- voor twee vriendschappe lijke interlandwedstrijden. De eerste ontaardde gister avond in Graz in een ware veldslag. Nederland ver loor het gevecht en de punten: 8-5 (2-0, 3-2, 3-3). Al na acht seconden ont stond het eerste opstootje, waarbij een Oostenrijker en Nederlander voor vijf minuten naar de strafbank werden verwezen. Die lijn werd over het gehele duel doorgetrokken. In totaal liep het Nederlands 36 mi nuten straftijd op. Er wa ren in Graz 2.000 toe schouwers. Scoreverloop: 15. Lebier 1-0, 19. Lebier 2-0, 22.De Vos 2-1, 27. Lebier 3-1, 28. De Bruin 3-2, 30. Pok 4-2, 35. Cunningham 5-2, 44. Koopmans 5-3, 48. Harand 6-3, 49. Van der Lee 6-4, 53. On langs 6-5, 57. Cijan 7-5, 59. Cijan ROTTERDAM Het einde van de bokscarrière van Cor Eversteijn lijkt zeer nabij. De Rotterdamse weltergewicht liep gisteravond in de Eemhal van het Ahoy' sportcomplex reeds in de eerste ronde tegen een KO-nederlaag op. De En gelsman Cliff Gilpin velde Eversteijn, die inmiddels de respectabele boksleeftijd van 33 jaar heeft bereikt, al snel in het voor acht ronden op het programma staande duel, met een felle links-rechtse combi- Eversteijn, die op 21 januari in Frankrijk tegen Touati voor het laatst in de ring stond en ook toen een nederlaag op knock-out in de eerste ronde voor zijn kiezen kreeg, heeft het de laatste tijd niet gemak kelijk. De ex-pupil van Theo Huizenaar - hij staat tegen woordig bij de Rotterdammer Aad Westerlaken onder con tract - kan echt beter met de wedstrijdsport stoppen, nadat hij ook ditmaal met een pijnlij ke nederlaag werd geconfron teerd. Alle insiders waren het daar in elk geval over eens. Zeker ook toen bekend werd dat Eversteijn, die een lichte her senschudding opliep en door de dokter een startverbod van drie maanden en een EEG-on- derzoek kreeg opgelegd, zich van het hele gebeuren later in de kleedkamer weinig meer wist te herrineren. Nog wel stond hem voor de geest dat hij tegenover een donker ge kleurde tegenstander had ge staan. Cliff Gilpin staat in zijn land als een goede bokser te boek, is kandidaat voor een natio naal titelgevecht, en bleek dui delijk te sterk voor Eversteijn. Eigenlijk was al tevoren be kend dat Gilpin over teveel capaciteiten zou beschikken, maar Aad Westerlaken wilde - ook omdat Eversteijn natio naal kampioen is - geen zwak ke tegenstander voor de Rot terdammer. Westerlaken had zich deze dagen nog zeer druk gemaakt om een publicatie in een landelijke ochtendblad, waarin werd gesuggereerd dat hij louter gemakkelijke tegen strevers voor zijn boksers zocht. Dat was Gilpin dus duidelijk niet, want al in de eerste mi nuut raakte hij Eversteijn tweemaal fiks op het gelaat. Bovendien begon Gilpin het gevecht rechts-voorstaand, een positie waar Eversteijn het zeer moeilijk mee heeft. Gilpin begint altijd rechts-voorstaand, maar meestal gaat hij over op het linkerbeen naarmate de partij vordert. Daar was tegen Eversteijn echter geen sprake van, omdat het duel na twee minuten en een links-rechtse combinatie beëindigd was. Eversteijn ging voor de ogen van scheidsrechter Schulijn knock-out en lag zeker een minuut volledig gestrekt. Ge steund door de trainers van school Hoboken werd hij later op de been geholpen om ver volgens nog enige tijd wezen loos voor zich uit te staren. Het profdebuut van de drie Rotterdamse pugilisten, die Aad Westerlaken voor de neus van concurrent Henk Rühling heeft weggekaapt, verliep voorspoedig. Wim Thijssen won in het zwaarwelterge- wicht door KO in de derde ronde van de Oostenrijker Ludwig Kammerhofer. Gerrie Sloof wees de Spanjaard Ra fael Fuente op punten terug. Jan Lefeber won in het mid dengewicht van de Oostenrij ker Popovich, die in de vijfde ronde werd gediskwalificeerd. Voor de uit Assen afkomstige Roy Somer, die tegenwoordig in Nieuwegein woont, verliep het allemaal minder voorspoe dig. Hij werd in een slopend duel met de bantamgewicht Peter Jones op punten versla gen. In Nieuwegein kwam zwaar gewicht Maik Krol te kort te gen de Italiaan Marco Vita- glione. In de tweede ronde staakte scheidsrecher Adriaan- se het duel. Anton Verrips, die enige maanden geleden in Ahoy' nog van Eversteijn ver loor, verdedigde zijn Benelux- titel tegen de Belg Gilbert Baayens met succes door een KO-zege in de tweede ronde. DENNIS MULKENS „In Amsterdam ben ik vol wassen geworden. Ruim vijf jaar heb ik er gevoetbald. Ik weet, dat dit soort sentimen ten niet opgaat bij broodvoet ballers, maar toch... Ik wil te rug naar Ajax, maar niet als een kneus. Ajax wenst ook alleen een honderd procent fitte Arnesen. Jan Mulder, Piet Hamberg, nee denk jij dat dokter Rolink mij goed keurt, omdat ik eerder bij Ajax speelde? Vergeet het maar. Valencia was een uit daging. Het eerste jaar was geen toeval. Toch speelde ik niet regelmatig. Nu ben ik al blij als ik zonder pijn kan voetballen". (Voetballer Frank Arnesen in de Telegraaf) „Ik kan ook meteen gaan fluiten, maar dan is het spel dood en daar komt geen hond voor. Ik laat op mijn manier de wedstrijd tot een spektakel uitgroeien. Vorig jaar boekte Nederland onder mijn leiding haar enige over winning tegen Tsjecho-Slo wakije. Iedereen was enthou- Arnesen: „Graag naar Ajax". siast. Het publiek komt toch niet om Nederland in drie kwartier met 3-0 te zien ver liezen. Niet iedere scheids rechter fluit zo, want het risi co om af te gaan is veel gro ter. Ik zag die foutjes ook wel, maar durfde de beslis sing te nemen om het spel door te laten gaan". (Scheidsrechter Ad van Breughel in Volleybal) „Ach, ik doe altijd wel mijn best. Het maakt niet uit in welk elftal ik speel. De inspi ratie is wellicht iets minder, maar wanneer ik terug wil komen moet ik toch preste ren. Ik hoor nooit wat van iemand. Ik heb wel met Aad de Mos gesproken, maar het is me nog niet helemaal dui delijk. Natuurlijk speel ik het liefst in het eerste team. Ik geloof dat ik wel de moge lijkheden heb voor de eredi visie. Alleen of Ajax dan de juiste vereniging is? Ik weet net niet. Ik ben daar voor me zelf nog niet helemaal uit. Het feit dat het nu wat min der gaat, heeft ook mij aan gegrepen". (Voetballer Frank Rijk aard in het Algemeen Dag blad) „Dat geschreeuw van mij komt vaak anders over dan ik het bedoel. Zo ben ik nu eenmaal. Het scherpt mijn aandacht. Bovendien ontlaad ik me meestal tegen spelers van wie je ook iets terug kunt verwachten. Vboral Stevens dus, en zelden Van Aerle, omdat dan de kans be staat dat zo'n jongen er aan onderdoor gaat. Die uitbar stingen horen bij mijn spel. Ze sterken me, omdat je je zelf als je zo tekeer gaat bij fouten van anderen hele maal geen foutje kunt ver oorloven. (Doelman Pim Doesburg in het Parool) „Vroeger heb ik gevoetbald en gejudood. Ik geloof dat ik de sport heb gevonden die ik het leukste vind. Sommige sporten vind ik leuk om naar te kijken, maar niet om te doen. Schaatsen, wielrennen, de sporten waar iedereen zo'n beetje naar kijkt Met schaatsen herken ik wel waar ze mee bezig zijn. Zo'n duizend meter, dat is toch wel hetzelfde als wat ik doe. Als ik zou schaatsen, zou ik de 500 en 1000 meter rijden". (Atleet Rob Druppers in NRC Handelsblad) „Ik kijk nooit jaloers naar Italië, waar je drie keer zo veel kunt verdienen. Hier bestaat nog iets als arbeids vreugde. De hele onderne ming, vijf jaar terug, was een gok. Het voetbal in Engeland wemelt van fysieke keien. Ze kunnen bijna allemaal kop pen en zwoegen, maar er bleek tot mijn geluk behoefte te bestaan aan ook een ander soort spelers. Het is moeilijk om over jezelf te praten, maar ménsen als Thijssen, de Argentijn Villa van de Spurs en ikzelf kunnen hier hun waarde bewijzen. Ik had niet kunnen voorzien, dat de En gelse clubs zó om dergelijke spelers zaten te springen". (Voetballer Arnold Müh- ren in de Volkskrant) „Laatst, na die 1-1 tegen Ajax, moest Hughes ook weer zo nodig lollig doen ten koste van een collega. Zegt hij voor de radio dat Ajax net zo mat voetbalde als Aad de Mos praat. Gelukkig was De Mos daarop zo verstandig om geen revanche te nemen. Door bijvoorbeeld uit te roe pen dat Sparta precies eender voetbalde als zijn trainer zich voordoet, als een kikker. Wiel Coerver is ook oncolle giaal. Kijk, nu hij geen club meer heeft, kan hij niet meer verliezen. Prompt wordt nu zijn kappen en draaien tot in het Walhalla verheven. Mij best Ik zal ook nog wel wat van hem kunnen leren. Maar waarom Coerver altijd colle- f;a's moet afbreken, werke- ijk, daar kan ik niet over uit". (Voetbaltrainer Piet de Visser in de Haagsche Cou rant)

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13