Woede spelers Go Ahead over paniekvoetbal club Recordregen bij zwemmen Nieuwe spits bij Willem II /voetballerlei Record Ria Visser bewijs progressie «g'SIJTHOFFPERS iitpPORT CeidócSomant ZATERDAG 5 MAART 1983 PAGINA 1 Lrgentinie in )avis Cupfinale j>p voorsprong élJENOS AIRES De tennisploeg lan de Verenigde Staten is de cam- fagne ter verdediging van de Davis- feker weinig voortvarend begonnen, prgentinie nam op de eerste dag van confrontatie in Buenos Aires een joorsprong van 1-0. De Argentijnse lummer één Guillermo Vilas versloeg j een trage, stoffige gravelbaan Gene 'ayer met 6-3,6-3,6-4. Argentinië •acht de Verenigde Staten drie jaar ïleden in de tweede ronde de laatste derlaag toe (4-1). Amerika heeft de atste vijf jaar de beker vier keer ge- Zwakke start dames Voorburg DEN HAAG De vol- leybaldames van Star- lift/Voorburg zijn de eindronde van het toer nooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars zwak begonnen. In het Italiaanse Reggio nell' Emilia verloor de for matie van trainer/coach Paul de Haan kansloos met 3-0 (setstanden 15- 4, 15-11, 15-5) van de organiserende vereni ging Pallovolo Nelsen. Het duel nam slechts 52 minuten in beslag. TILBURG Chris Guthrie is de nieuwe cen trumspits van Willem II. De Tilburgse eredivi sieclub en de Engelsman Guthrie kwamen gis teren tot overeenstemming over een contract voor de rest van het seizoen. De 29-jarige Guthrie speelde het laatst voor Millwall. NEC wil Frans Thijssen (31) naar Nijmegen te rughalen. De middenvelder van Ipswich Town is door het bestuur van NEC gepolst of hij voelt voor een terugkeer naar Nijmegen. Frans Thijssen is zijn carrière destijds in het betaalde voetbal ook bij NEC begonnen. De ex-interna- tional is aan het einde van dit seizoen transfer vrij en heeft al aangekondigd de Engelse club te willen verlaten. Thijssen heeft al contacten met een club uit de Verenigde Staten. Cambridge dreigt met roeiboycot LONDEN De traditionele roeiwedstrijd tussen de universi- teitsploegen van Cambridge en Oxford op de Theems bij Londen wordt met een boycot van de kant van eerstgenoemde be dreigd. De Cambridge-universi- teit wil het jaarlijkse evenement, voor dit jaar op 2 april vastge steld, boycotten als Oxford zijn sterroeier Boris Rankow inzet. Cambridge meent dat Rankow, die al tien jaar studeert en werk zaam is als assistent op de archeo- logie-faculteit, niet meer startge rechtigd is. Oxford won de laatste zeven afleveringen, zes keer zat Rankow op slag. Forse straffen totoschandaal BOEDAPEST Het Hongaarse sport comité heeft gisteren de eerste vonnis sen in het in het vorige maand ontdek te totoschandaal geveld. Volgens be richten van het Hongaarse staats-pers- bureau MTI zijn 196 spelers, van wie bewezen is dat ze afwisten van de ma nipulaties, geschorst. Drie bonds- scheidsrechters raakten hun licentie kwijt. De tijdsduur van de schorsingen is onbekend. Drie trainers en een club- -voorzitter mogen die functies niet meer uitoefenen. Begin februari werd ontdekt dat door afspraken clubs en spelers de uitslagen van wedstrijden op de toto-formulieren beinvloedden, waarmee degenen die van het bedrog afwisten aanzienlijke bedragen won- laymakers ■teelt show Brabant !N BOSCH Een Neder- dse ruiter stal gisteren de >w tijdens de 17e editie van door Brabant in Den Bosch, idat de openingsdag zonder derlandse successen was rlopen greep Piet Rayma- rs de eerste prijs van 1500 Iden in het overigens niet al springconcours, tabel Bovendien mocht de 26-ja- ge ruiter uit Asten-Heusden in ereronde maken op een de ets, die hij als extraatje in Ike itvangst mocht nemen. ndtpt tweemaal toe leek een bui ten, nlandse concurrent in de icht?rraÊe P'et Raymakers nog lubgm de troon te stoten. Maar igen,wel de Engelsman Nick kelton (favoriet voor de Gro- Prijs van morgen) als de Ita- aan Guido Dominici gooiden ^t witte hek, waarmee het jensirkoers werd afgesloten, om. ioggaymakers was de enige Ne derlander, die zich door een alve'u^oze eerste ronde voor de <hteiirraSe kwalificeerde. De an- va're faalden op min kans één hindernis. rnee,et heeft er overigens enige >"le|d naar uitgezien dat slechts udeen nationale combinaties lma^or de internationale num- «zUers zouden worden toegela- m<h. Pas kort voor het begin ?eldan Indoor Brabant besloot de iodeganisatie nog drie Nederlan- mefers uit te nodigen, voorname- t te |k omdat ze uit de streek ko- dak'en. Enige wrevel bleef ech- het|r bestaan omdat de keuze- okjmmissie van de Nederlandse -jarfPP'sc^e Sportbond het niet Qjidig vond om ook ruiters als n ^ras, Harmsen en Nooren naar n' t^ep Bosch te halen. Even nt Hr'6de een afvaardiging van Nederlandse ruitertop vori- k week zelfs met een ultima- iarMm, dat echter na overleg met W(^ organisatoren schielijk moèrd ingetrokken. e (\anke Sloothaak won in de k Wonduren de tweede kwalifi- r h|t ie wedstrijd voor de Grote gelirijs. De 24-jarige ruiter, die mend december 1979 de West duitse nationaliteit kreeg (hij iar in Friesland geboren), was isvaiet de schimmel Weisse Dame 1 g( de barrage het snelst zonder kke uten rond- 'aul Schockemöhle aarreek t sleutelbeen t b(EN BOSCH Europees zijipmpioen Paul Schockemoeh- )NV blijkt op de eerste dag van idoor Brabant in Den Bosch et linker sleutelbeen te heb- *n gebroken. De 37-jarige 1 Festduitser kwam donderdag- c/trond met het paard Pico vaar ten val in de twee-fa- f"^nnwedstrijd. Hij verliet ge blesseerd de ring. DEVENTER De twee Deventer aanwinsten Jan Jongbloed en Dick Schneider trainden gister middag al met de A-selec tie mee. Met de twee aan kopen en de komst van trainer Henk Wullems en Eddie Bosman (Heeren veen) hoopt Go Ahead Eagles een dusdanig scho keffect teweeg te brengen dat in de degradatiestrijd nog reddende resultaten worden behaald. Go Ahe ad Eagles was ook in on derhandeling met oud doelman van PEC Bert van Geffen, maar zijn fi nanciële eisen waren te hoog. Jan Jongbloed (42): „Toen ik eergisteren door Go Ahead Eagles werd benaderd be schouwde ik dat als een eer. Na even nadenken begon het keepersbloed in mij op te bor relen en toen was de beslissing snel genomen". De komst van Dick Schneider, die na zijn vertrek bij Go Ahe ad Eagles en Vitesse bij de on derafdelingsclub Zutphen speelde, was minder verras send en sensationeel dan de transfer van Jan Jongbloed. Schneider was als „generaal van de vijfde kolonne" al en kele weken bezig om zich in het team van Go Ahead Eagles terug te praten. Via Joop But ter (oud-speler van Go Ahead Eagles), Jo Francken (be stuurslid stichting betaald voetbal Deventer) en aanvoer der Johnny Oude Wesselink is Dick Schneider uiteindelijk te ruggekeerd op het oude nest. Dat er iets bij Go Ahead Eagles moest gebeuren was duidelijk. De Deventernaren misten de laatste weken elk zelfvertrouwen. De komst van het trio en Wullems moet Go Ahead Eagles uit de precaire situatie helpen. Voorzitter Hans Nieuwdorp: „We hopen met de komst van Schneider en vooral van Jongbloed een schokeffect te bereiken. Het is de bedoeling dat deze transfers een positieve invloed hebben op de spelersgroep". Maar vanuit de spelersgroep werd niet of nauwelijks posi tief gereageerd. Er heerste zelfs een klimaat van woede en ergernis. De komst van Henk Wullems stuitte al op verzet van enkele spelers. Zij wilden liever met assistent- trainer Nico van Zoghei door gaan. Ook de nieuwe aanwins ten werden niet met gejuich ontvangen. Met name bij de twee doelverdedigers Ton van Engelen en Paul van Leeuwen was de komst van Jongbloed niet erg welkom. Van Engelen ging zo ver om te stellen dat er een vies spelletje was gespeeld. Ton van Engelen, die van avond niet tegen NEC zal spe len, wordt wel woensdag in de bekerwedstrijd tegen Haarlem Jan Jongbloed, die enige seizoenen geleden bij Roda JC zijn carriere mede door een nekblessure leek te hebben afgesloten, maakt vanavond zijn rentree op de Nederland se velden. opgesteld. Jongbloed is name lijk assistent-trainer van Haar lem. Eerder dit seizoen deden zich al soortgelijke problemen voor. Toen speelde de bij Tel star trainende Fred Bischot met Go Ahead mee in een be kerduel mét Telstar en werd Jongbloed en tegen Haarlem is later van „verraad" beschul- mijn keus op Van Engelen ge- digd. vallen. Ik zal ook Van Enge len moeten beoordelen. De beste keeper komt in het doel te staan". WIL VAN DER PLAS Trainer Henk Wullems wist deze klip aardig te omzeilen en zei: „Tegen NEC speelt HENGELO De nationale indoorzwemkampioenschap- pen zijn gisteren in het Twen- te-Bad van Hengelo voortva rend van "start gegaan. Op alle vier nummers die op het pro gramma stonden, werd het na tionale record 25-meterbanen verbeterd. Het begon met lan- ge-afstandspecialiste Yolande van der Meer, die op de 800 meter vrije slag Annemarie Verstappen ver achter zich liet. De Delftse zwemster ging zo hard, dat zij de nationale- -recordtijd van Annelies Maas met een halve seconde verbe terde. De 1500 meter vrije slag heren gaf een nek-aan-nekrace te zien tussen de clubgenoten uit Heemstede, Gerard de Kort en Edwin Kooyman. De Kort had voortdurend de leiding. In de laatste meters werd hij echter voorbijgegaan door Kooyman. Beiden bleven met resp. 15.37,70 en 15.37,81 beneden het record van Gerard Smit (15.40,01). De doelgerichtheid waarmee HPC-trainer Wim Geurtsen naar de nationale wintertitelstrijd heeft toege werkt, bleek eveneens op de 4 x 200 meter vrije slag heren. Erik Rieken, Gerard de Kort, Leon Steenbrink en Hans Kroes vestigden met 7.30,57 een nationaal record voor zo wel clubs als nationale selec ties. Het eerste stond al op naam van HPC met 7.35,25. Het tweede was van de ploeg, die vorige zomer zesde werd bij de wereldkampioenschap pen in Guayaquil (7.30.75). Tot hun verbouwereerdheid con- Simonsen: geen geld dan ook niet spelen Alan Simonsen heeft bekend gemaakt, dat het wel eens kan gebeuren, dat hij weigert te spelen voor zijn huidige club Charlton Athletic. De club is de laatste tijd in ge breke gebleven, waar het de uitbetaling van zijn weeksa- laris van ruim f 7000. De En gelse t weede-di visieclub blijkt overigens regelrecht op een bankroet af te stevenen. Charlton Athletic heeft wat al te optimistische voorstel lingen gehad ten aanzien van het binnenhalen van spon sors. Bovendien blijkt het aantal toeschouwers bij de thuiswedstrijden niet zo groot te zijn, als de club zich na het contracteren van Alan Si monsen had verwacht. Felix Magath Joviaal banditisme Vol ontzetting praat België nog over de brute ingreep van Michel Dewolf van RW DM ten opzichte van Maurice Deschrijver van Lo keren. Deschrijver liep een dubbeie, open beenbreuk op. Hoewel operatief ingrijpen noodzakelijk is gebleken, meldden de doktoren, dat Deschrijver een „mooie" breuk had opgelopen. Het scheen- en kuitbeen was schuin gebroken, gunstig voor de kalkvorming bij het genezingsproces en er waren geen bouten, moeren en pla ten nodig. Wlodek Lubanski, voormalig Pools internatio nal en oud-speler van Loke ren, nu actief voor de Franse tweede-divisieclub Valen ciennes, noemde de afschu welijke actie van Dewolf een vorm van Joviaal banditis me". Sündermann kan niet zonder Bundesliga Jiirgen Sündermann kan niet zonder het voetbal in de Bundesliga. Twee jaar gele den verliet de huidige trainer van Schalke'04 na wat suc cesvolle jaren VfB Stuttgart om zijn heil te zoeken bij Grasshoppers Ziirich. Daar beviel het hem niet zo erg en hij keerde terug naar VfB Stuttgart, waar hij niet die successenreeks van daarvoor kon herhalen. Dus zocht hij afgelopen zomer weer iets anders, Stuttgarter Kickers uit de Tweede Bundesliga. De naamloze club werd plot seling tot favoriet gebombar deerd, maar de realiteit maakte duidelijk, dat Stutt garter Kickers die plotseling opgedrongen faam niet waar kon maken. Dat viel Sünder mann ook tegen en accep teerde prompt een aanbie- 1 ding van Schalke'04, nadat daar trainer Sigi Held de laan uitgestuurd was. Schal ke'04 staat nu nog steeds on- I deraan in de Bundesliga. Wanneer de club weer degra deert, verwacht men, dat Sündermann weggaat, uiter aard op zoek naar een nieu we Bundesligaclub. Magath wil en moet terug in Mannschaft Vlak voor de interland tegen Portugal heeft Felix Magath van Hamburger SV ver klaard, dat hij zich weer voor het Westduitse nationale elf tal beschikbaar wilde stellen. Magath had na het WK in Spanje bondscoach Jupp Der- wall laten weten geen prijs meer te stellen op een uitno diging. De Hamburger was uitermate teleurgesteld over het feit, dat hij tijdens het WK slechts op de reserve bank had gezeten. Magath had zijn herziene besluit nau welijks kenbaar gemaakt, of men was er in West-Duits- land ervan overtuigd, dat zijn rentree dringend noodzake lijk was. De afgang in Lissa bon, waar met 1-0 werd ver loren, was daartoe de aanlei ding. Voor achttiende maal veld uitgestuurd De 22-voudige Schotse inter national Willie Johnston is onlangs voor de achttiende maal in zijn loopbaan uit het veld gestuurd. De speler van Heart of Midlothian, dat uit komt in de tweede afdeling van het Schotse voetbal, baarde het laatst veel opzien in 1978, toen hij tijdens het WK in Argentinië naar huis werd gestuurd na op gebruik van doping te zijn betrapt. Met zijn achttien voortijdige Alan Simonsen verwijzingen naar de kleed kamer is Willie Johnston re cordhouder in de voetbalwe reld. Overwogen wordt dit dubieuze feit te doen vermel den in het Record Book of Guiness. Gastarbeiders verdienen bij veertigmaal meer Uit buitenland afkomstige profs zijn in de Verenigde Arabische Emiraten niet te beklagen. Voor hun sportieve inspanningen worden zij door de oliesjeiks vorstelijk beloond. Aanzienlijk beter dan de uit eigen staat afkom stige spelers, die het daar toch behoorlijk hebben. Toch is er verschil, een groot ver schil. De buitenlanders ver dienen er liefst 37 keer zo veel. Standbeeld voor Pelé Pelé, de voormalige voetbal ster van Brazilië en New York Cosmos, wordt in Indo nesië, waar hij nog nooit een wedstrijd heeft gespeeld, op handen gedragen. De eer strekt zelfs zo ver, dat in de stad Durgapur een stand beeld van Pelé is opgericht. West-Duitsland niet happig op WK'86 In de wereldpers zijn diverse berichten verschenen, waar in werd gesuggereerd, dat West-Duitsland de organisa tie van het WK 1986 van Co lombia zou overnemen. De Bondsrepubliek zou een goe de kans maken, evenals Bra zilië, omdat in het bestuur van de FIFA invloedrijke landgenoten zitten (Hermann Neuberger voor West-Duits land en Joao Havelange voor Brazilië). Neuberger ontze nuwde onlangs alle geruch ten door te verklaren, dat de Westduitse voetbalbond er niets voor voelt het evene ment zo gauw na het WK in 1974 weer eens te organise ren. De aanmeldingstermijn voor de organisatie sluit op 10 maart. Tot dusver hebben alleen Mexico, Brazilië, de Verenigde Staten en Canada zich aangemeld. stateerden clubleden van HPC na afloop dat het nog een se conde of drie harder had ge kund. In de B-ploeg, die beslag legde op de derde plaats, zwom startzwemmer Petro Stalman ruim drie seconden sneller dan de eerste man van de A-ploeg Erik Rieken. Het opvallendste echter was het optreden van Hans Kroes, die al slotzwem- mer zijn banen aflegde in de onwaarschijnlijke tijd van 1.46.94. De sprinter uit Lisse nam daarmee revanche voor zijn minder goede verrichtin gen in het voorseizoen. Bij de dames tenslotte vestigde het jeugdige kwartet van De- demsvaart AC, dat niet eens over een zwembad in de eigen plaats beschikt, een nieuw jeugdrecord op de 4 x 200 me ter vrije slag. Aangezien Frank Drost van daag bij de nationale indoor- zwemkampioenschappen in Hengelo niet in staat is zijn ti tel op de 200 meter vlinderslag te verdedigen, heeft hij twee dagen eerder met een natio naal record laten zien dat hij nog altijd Nederlands snelste zwemmer op dit onderdeel is. Drost legde bij die recordpo ging in Amersfoort de 200 me ter af in 2.00.6. Hij was sinds de indoorkampioenschappen van vorig jaar in Zutphen re cordhouder met 2.01.41. De Amersfoortse zwemmer kan in Hengelo zijn titel niet verdedi gen, omdat hij vanochtend op het moment dat de series wor den gezwommen een tentamen moest doen. Tips voor Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan er vanmiddag op het programma van de draversbaan in Nootdorp, De eer ste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. VLIELANDPRIJS: Vivre Buiten zorg. Winston Hazelaar Winnie T. VLÏSSINGENPRIJS: Umberto Ville, Wanda Vorst en Warrysant West. VOLENDAMPRIJS: Weisbuch du Bois, Uardy D en Vancy Terraise. VOORBURGPRIJS. Viola Fortuna, Viola Heiloo en Timone. VREESWIJKPRIJS(eerste afdeling): Vorst Boszorg, Stella Signal en Sir White. VOORSTPRIJS: Vreugde Laren, Vinci Rehoboth ert Vanda Cornelia. VROOMSCHOOPPRIJS: Un Deux Trois, Urica Marijke en Udilia B. VURENPR1JS: Useful Prince, Sal Geluk en Theoel. VIJLENPRIJS: Tindemans W, Solo Fortuna en Otrian G. VREESWIJKPRIJSUweede afde- ling):Tasja P, Vinei Fortuna en Uno van de Lente. VOLENDAMPRIJS: Unicum, Volta Rotary en Viola Rehoboth. INZELL Voor dames- coach Henk Louwmans kent de balans van het schaatsseizoen 1982/83 uit eindelijk meer plus- dan minpunten. „Op een paar tegenvallers na is het jaar zonder meer geslaagd", zei Louwmans stralend na de door Ria Visser met een record op de 5000 me ter gisteren voor het eerst in haar loopbaan gewon nen vierkamp om de Gou den Schaats in het West duitse wintersportoord In zeil. „Hoewel is gepro beerd de successen van de Nederlandse damesploeg te kleineren, liegen de prestaties, zeker van de afgelopen dagen, er niet om". De trainer motiveert zijn stel ling door te wijzen op de resul taten tijdens de wereldtitel strijd allround, waar de vier Nederlandse deelneemsters als negende, tiende, twaalfde en dertiende eindigden. Het toer nooi om het Europees kampi oenschap in eigen land en het mondiale sprinttoernooi van vorige week blijven buiten be schouwing als het om aanspre kende verrichtingen gaat. „Natuurlijk", zegt Louwmans, „het verschil met de Oosteuro- pese top is nog groot. Maar toch is dat verschil één punt kleiner geworden. Willen we die achterstand helemaal inlo pen, dan moet er meer geld komen en meer faciliteiten om te trainen. De sfeer rondom het trainen en het schaatsen moet bovendien gezuiverd worden van onrust. Want dat leidt af en laat de prestaties zakken. Geld moet er vooral komen om in de wintermaan den meer gelegenheid te ge ven tijdelijk niet te hoeven werken maar optimaal, de ge hele dag te kunnen trainen'. „Laten we voorop stellen dat het in de eerste plaats gaat om de prestatie. De schaatsinstitu- ten in Oost-Europa hebben een grote voorsprong op ons. Maatschappelijk wordt daar alles voor de rijdsters gedaan. In Nederland zijn wij niet zo ver, waarmee ik niet wil zeg gen dat ik in alles een voor stander van het Oosteuropese systeem ben. Maar, met gelijke Ria Visser scoorde nadat alle officiële toernooien voorbij waren twee natio nale records. talenten bereiken zij een voor sprong van zeven punten bij een kampioenschap. Ik neem Ferdi Oyen mee als mentaal begeleider. De KNSB had er geen geld voor. Jammer. Ik vind het nodig, dus ik betaal dat zelf". „Een man als Oyen bij een sportploeg is niets bijzonders. Jarenlang was hij bij volley balvereniging Voorburg en deed daar het zelfde als nu. Daarom ben ik teleurgesteld. Boos ook en reageer ik als een Fries: nukkig. Het vervelende is namelijk dat de prestaties van de meisjes daardoor ver geten worden en let maar op, volgend jaar op de Olympische Spelen komen we wéér ver der. Enkele meisjes zijn er, en daar ben ik van overtuigd, medaillekandidaat". Feit is, dat Ria Visser, die de Gouden Schaats won, Thea Limbach, die haar prestaties blijft verbeteren en Alie Boorsma, al zeker zijn van uit zending naar Serajevo. Yvon ne van Gennip, die er in Inzeil opeens weer reed zoals ze soms vorig jaar deed, lijkt die uit zending in deze vorm weer he lemaal te halen. Met een goed toernooi om de Gouden Schaats in Inzeil met twee handenvol persoonlijke re cords en twee Nederlandse re cords (vijf kilometer en pun tentotaal), kregen Nederlandse meisjes weer een beetje het idee er echt bij te horen. Verheyen in geen geval damescoach SERAJEVO Eddy Verhey en ontkent dat hij kandidaat is voor de opvolging van Henk Louwmans als coach van de nationale damesschaatsploeg. Verheyen, al een kleine week met zijn jeugdploeg voor het toernooi om de wereldkampi oenschappen schaatsen voor junioren in Serajevo, bivak keert, wil doorgaan met zijn werk als coach van de jeugd. Contract rond met schaatssponsor SERAJEVO Het contract tussen de KNSB en de nieuwe sponsor is rond. De afgelopen week zijn de laatste oneffenheden op het juridische vlak weggewerkt. Jan Mooy, penningmeester van de KNSB, bevestigde gisteren in Serajevo dat in de overeen komst met de broodfabrikant Tarvo ook ruimte is gelaten voor co-sponsoring. Nadrukkelijk is evenwel opgenomen dat in een dergelijk geval de hoofdsponsor, de KNSB, en de co-sponsor om de tafel gaan zitten teneinde eventuele moeilijkheden op dat ge bied te voorkomen. De KNSB wil op die manier een herhaling van de 'Affaire-van der Duim' verhinderen. Een extra reis met uw krant: ACHT-DAAGSE PAASREIS NAAR DE COTE D'AZUR Gezien de grote belangstelling voor onze acht daagse tourlngcarreizen naar de Franse Rivièra heb ben wij In de week vóór Pasen (van maandag 28 maart t/m maandag 4 april 1983 2-de Paasdag) een extra tour Ingelast. Wie in het voorjaar van het ple zierige klimaat aan de Cote d'Azur wil genieten heelt daartoe thans een directe mogelijkheid. Tussen Toulon en Saint Tropez ligt, In de nabijheid van Le Lavandou, aan het goudgele strand het hotel Residence Soleil. Alle kamers met bad/douche, toi let. telefoon en balkon, sommige met uitzicht op de blauwe Middellandse Zee. Maandagochtend vertrekt de bus om acht uur uit Den Haag en om half negen uit Rotterdam. Zowel op de heen- als op de terugreis wordt overnacht in Ho tel Le Rully nabij Dijon. De volgende dag wordt vla het fraaie Rhóne-dal naar het hotel bij Le Lavandou gereden. Tijdens uw verblijf worden enkele ex cursies gemaakt o.m. naar Saint Tropez, Porte Gri- maud, Fréjus en Toulon, alsmede een dagtour naar Grasse (bezoek parfumfabriek), Vence, St. Paul, Cannes en Nice. De prijs van deze bijzondere aantrekkelijke Cóte d'Azurtour is 495 p.p. op basis van 2 pers. kamer. Toeslag êén-persoonskamer 75 (beperkt beschik baar). Inbegrepen: vol pension (behoudens de lunches op de heen- en terugreis) alle excursies als genoemd en afscheidsdiner In Nederland. Inlichtingen en boekingen telefonisch (van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 5 uur) onder no. 070-190696 en 190698 of persoonlijk bij onze stadsvestiging In Den Haag, Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). Postbus 16050 2500 AA s Gravenhage Tel. 070-190696-190698 (maandag t/m vnidag tussen 9 ei

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11