Bouw nieuwe uitwateringssluis bij Katwijk vordert gestaag Half april eerste paal voor politiebureau in Leidschendam DE KRANT. OMDAT U NIET IEDERE DAG OP HET BINNENHOF KUNT ZIJN. REGI0(J0UR)NAAL PvdA Leiderdorp schaart zich achter wethouder Bezemer LEIDEN CaidaeSomani DINSDAG 1 MAART 1983 PAGINA 7 CBR misschien naar Leidschendam LEIDSCHENDAM Het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen overweegt een vestiging in het winkelcentrum Leidschenhage nu het gemeentebestuur van Voorburg afwij zend heeft gereageerd op een vestiging van het afrijcentrum in „De Vliegermolen". v Wethouder mevrouw J.A. van Nievelt-Volmul-. Ier, nog onbekend met de plannen, zei in een eerste reactie dat het hier om een aangelegen heid gaat waar het gemeentebestuur weinig mee heeft te maken. Alleen indien een abnor maal beslag wordt gelegd op parkeerruimte zou er sprake van overleg moeten zijn, aldus de Leidschendamse wethouder van openbare wer ken. College Valkenburg wil harmonie steunen VALKENBURG Valken- burg's Harmonie heeft een te kort van 8000 gulden en ver keert in een bijzonder moeilij ke situatie. B en W stellen aan de raad vanavond voor in te stemmen met een eenmalige subsidie van 5340 gulden. Nor maal krijgt de harmonie jaar lijks een bedrag van 2500 gul den. Het extra bedrag moet volgens B en W uit het Wel- zijnsfonds van de gemeente komen. In dit potje zit nu nog 46.000 gulden. Voorjaa rscursussen bij K&O-Leiderdorp LEIDERDORP K&O-Leiderdorp organi seert vanaf maart een aantal voorjaarscursus sen. Op donderdag 3 maart start de cursus tuin aanleg en tuinonderhoud. De cursus omvat vijf lessen op donderdagavonden, inclusief een praktijkles op een kwekerij. Kosten ƒ35. Vanaf 7 maart loopt de cursus koken voor man nen die zich uitstrekt over acht maandagavon den. De cursus wordt gegeven door een chef kok die de nadruk zal leggen op het bereiden van een smaakvolle maaltijd met eenvoudige middelen in korte tijd. Kosten ƒ56. Op 7 maart start ook weer de cursus pech onderweg, die in samenwerking met de ANWB wordt gegeven. Geleerd wordt eenvoudige storingen aan de auto te verhelpen. De cursus omvat vier lessen van twee en een half uur, kosten ƒ72,50 inclu sief informatieboek. Inlichtingen bij K&O, Splinterlaan 91, tel. 411732. Voorlichtingsavond Patiëntenraad NOORDWIJK „Ik en mijn huisarts" is het thema van een voorlichtingsavond die de Patiëntenraad Wantveld donderdag 3 maart in 't Trefpunt aan de Schoolstraat houdt. De bedoeling van deze avond is de afstand tussen patiënt en huisarts te ver kleinen. Over het onderwerp zal eerst een korte inleiding worden gehou den door huisarts Duistermaat uit Balkbrug. Deze is lid van de Commissie Medische Psychologie van het Nederlands Huisart sen Genootschap. Binnen deze commissie houdt hij zich speciaal bezig met de patiëntenbeweging. Na de inleiding van Duistermaat zullen de bezoekers van de voorlichtingsavond in de gelegenheid worden gesteld met elkaar over de relatie tussen huisarts en patiënt te praten. Wie meer informatie wenst kan die krijgen bij het secretariaat van de Pa tiëntenraad, telefoon 15404. De themabijeenkomst begint om acht uur. KATWIJK De bouw van Rijnlands nieuwe uit wateringssluis vordert ge staag. De werkzaamheden liggen nagenoeg op sche ma en in de komende pe riode zal een aantal flinke stappen in de richting van de uiteindelijke afronding van het project worden gezet. Zo zal aan het einde van het stormseizoen, hal verwege de maand maart, het dijklichaam dat nu de nieuwe buitensluis nog van de zee scheidt, wor den doorgebroken. De bouwlieden kunnen dan beginnen met het aan brengen van de laatste drieëndertig meter ka naalbekleding waarna het buitenkanaal binnen vier a vijf weken gereed zal zijn. Eind april zal dan de dijk wor den verwijderd tussen het oude- en het nieuwe boezem kanaal zodat de nieuwe sluis in mei al gedeeltelijk in ge bruik kan worden genomen. In de loop van de maand juni zal het betonnen gevaarte de taak van zijn historische voor ganger overgenomen moeten hebben omdat dan begonnen zal worden met het slopen van de oude buitensluis. Verwacht wordt dat het totale project echter niet eerder dan rond de jaarwisseling '83/'84 kan wor den afgerond. Evenals vorig jaar heeft de aannemer het nodige voordeel gehad van de oostenwind die zorgde voor een zeer lage wa terstand. Hierdoor konden de werkzaamheden aan de zeezij de „droog" worden uitgevoerd. Op dit moment is men op het strand nog bezig met het aan brengen van steenzetting op het zuidelijk hoofd, een kar wei dat bij gunstige weersom standigheden binnenkort ook aan de noordzijde zal worden verricht. Vanaf de datum waarop er statistisch gezien geen stormen meer mogen worden verwacht zal de bouw put aan de zeezijde vervolgens worden doorgetrokken naar het strand. Op de plaats waar nu nog een dijk ligt kunnen de bouwlieden dan beginnen met het aanbrengen van de reste rende bodembekleding van het buitenkanaal. Limburgse technici werken momenteel aan de installatie waarmee de zes stalen schui ven van de nieuwe sluis be diend gaan worden. In mei zal het eerste boezemwater al door deze schuiven naar zee stromen. De nieuwe sluis zal het werk vervolgens geleide lijk van zijn voorganger over nemen. In de maand mei staan ze er nog samen voor, maar binnen enkele weken zal het nieuwe bouwwerk het water alleen moeten verwerken. Voordat het echter zover kan zijn moet de verbinding tussen het diesel-electrische gemaal en de uitwateringssluis gereed worden gemaakt. Het bestaan de boezemkanaal moet hier voor worden afgebogen. Vanaf de nieuwe sluis wordt nu naar het boezemkanaal toegegraven en de dijk die het oude- en het nieuwe gedeelte uiteindelijk nog zal scheiden moet eind april worden verwijders door een drijvende cutterzuiger. Het boezemkanaal heeft zich dan gesplitst in twee takken Met de sloop van de oude sluis, die vanaf 1807 het boezemwa ter in zee heeft geloosd, zal de oude tak van het huidige boe zemkanaal medio juni/juli worden gedempt. Hierdoor zal aan de zijde van de Rijnmond een flinke strook grond ont staan. Landschapsarchitecten Een overzicht van de werkzaamheden aan het nieuwe uitwateringskanaal. Rechts de nieuwe sluis. Op de voorgrond wordt de verbinding naar het boezemkanaal gegraven. hebben zich in de afgelopen maanden geboven over de in deling van deze grond die uit eindelijk een recreatieve be stemming zal krijgen. Voordat de oude sluis (gedeel telijk) kan worden gesloopt zal aan de zeezijde eerst een wa terkering worden opgeworpen met een hoogte van vijfenhal- ve meter boven NAP. Vervol gens wordt de bovenbouw van de oude sluis verwijderd waar na de restanten bedolven wor den onder de uiteindelijke wa terkering die op tien meter bo ven NAP komt te liggen. Over deze waterkering zal een weg van tien meter breed worden aangelegd bestaande uit een rijbaan van zes meter met aan weerzijden een voetpad. Via deze weg kunnen automobilis ten het parkeerterrein in de noordduinen bereiken terwijl de fietsers aansluiting vinden op het rijwielpad naar Noord- wijk. Het hoogteverschil tus sen hotel „Savoy" en de uitwa teringssluis, nu nog zo'n vij- fenhalve meter, zal bij het ge reedkomen van de definitieve waterkering nagenoeg ver dwenen zijn. Bij de voltooiing van de water kering zal stukje bij beetje ook de oude buitenwatering wor den gedempt. De plaats waar 176 jaar lang het boezemwater naar zee stroomde zal dan bij het strand worden getrokken. Raadslid Van Puffelen zet kroonberoep door LEIMUIDEN In een brief van Leimuiden 2000 aan burgemeester Van der Kroft, stelt raadslid me vrouw Van Püffelen dat het college een politieke minderheid het zwijgen probeert op te leggen. Zij doelt hiermee op de 10.000: gulden die Van der Kroft zegt nodig te hebben voor zijn verdediging bij de Raad van State op 21 maart. Afgelopen raads vergadering stemde de raad in met het beschik baar stellen van het be-1 drag voor de verdediging van Van der Kroft. LEIDSCHENDAM Hoewel nog niet bekend is wie de bouwer is zal waarschijnlijk al half april de eerste paal in de grond gaan voor het nieuwe po litiebureau aan de Veurse Achterweg in Leidschen dam. De totale kosten van het gisteravond door ar chitect H.Th.S. Flapper van het Architectenbu reau Leesberg in Hel mond aan de fractievoor zitters voorgelegde ge bouw bedragen rond zes miljoen gulden, inclusief alle voorzieningen als meldkamer en dergelijke. Burgemeester W.F. de Vreeze zei dat twee aannemers wordt gevraagd in te schrijven. Sa lon- en Wagenbouw die het -- Zo gaat het nieuwe politiebureau eruit zien. politiebureau in Almere in systeembouw heeft gebouwd (waarnaar een excursie werd gemaakt) en het Leidschen damse Bouwbedrijf Tetteroo Zn. dat een eigen systeem (SET) heeft ontwikkeld. De burgemeester zei te verwach ten dat de prijzen elkaar wei nig zullen ontlopen en in dat geval moet de architect een analyse van de voor- en nade len van de inschrijvers maken. De gemeenteraad moet uiter- aad uiteindelijk beslissen. In dien beide uitvoeringen elkaar weinig ontlopen wordt voor de Leidschendamse bouwer geko zen. Het nieuwe politiebureau wordt gebouwd voor een korps van (de huidige) 55 man maar, voor de cellenruimte en de meldkamer wordt gerekend op een korps van 100 man. Dit voornamelijk in verband met de bouwlokatie Leidschan- dam-oost waardoor het inwo nertal van 30.000 naar circa 50.000 zal stijgen. Het gebouw ligt tussen de Veurse Achter weg en de Noordsingel, vlakbij de LOM-school „De Vlie- thorst". Het ligt in de bedoe ling op het aangrenzende stuk grond over enkele jaren een nieuwe gemeenschappelijk brandweerkazerne voor Leid schendam en Voorburg op te richten. Succes voor EHBO'ers OEGSTGEEST Tijdens wedstrijden in de Kring „Lei den" EHBO, die dezer dagen in Katwijk werden gehouden, behaalden drie deelnemers van de afdeling Oegstgeest de eerste prijs. De leider van de ploeg, de heer Schrijvers, mocht een wisselbeker en een beker in ontvangst nemen. Ook zijn helpers, de heer Van Deursen en mevrouw Verboon werden in de hulde betrokken. De heer Schrijvers behaalde tevens de eerste leidersprijs zodat van een dubbel succes mag worden gesproken. Nog een heuglijk feit voor de Oegstgeestse afdeling was het behalen van het diploma A door 27-EHBO-cursisten vori ge week. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 20.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Gewestelijk Orkest „Wolfgang Amadeus, zoon van een beroemde vader". Dat is het motto van het lente-achtige concert dat het Gewestelijk Orkest Zuid-Holland vanavond geeft. Dat concert wordt gehouden in De Bron aan de Trouba- dourweg in Alphen en begint om kwart over acht. Tij dens dit concert worden drie werken van Wolfgang Amadeus Mozart en één van zijn vader Leopold Mo zart ten gehore gebracht Solist in het klarinetconcert is Piet Honingh. De algehele muzikale leiding van dit concert is in handen van David Porcelijn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Bron tegen betaling van een rijks daalder. CJP-houders en 65+'ers betalen een gulden. Recht K&O Leiderdorp organiseert in maart vier bijeenkomsten over wetten en rechten. De eerste wordt vanavond gehou den, de rest op de dinsdagen 8, 15 en 22 maart, steeds in 't Trefpunt 'aan de Eikenlaan in Leiderdorp vanaf acht uur. Vanavond zal een notaris het hebben over erfenissen, schenkingen, contracten, hypotheken en andere notariële zaken. De komende weken zullen respectievelijk een 6e- lastingsdekundige, een deskundige op het gebied van kin derrecht en een jurist aan bod komen. Belangstellenden, die ook afzonderlijke avonden kunnen bijwonen kunnen zich opgeven bij K&O, Splinterlaan 91, tel. 411732 van half tien tot half twaalf. Kosten voor alle avonden: vijfentwin tig gulden. Eén avond kost zeven gulden vijftig. Informatie De drie scholen die deel uit maken van de Stichting Katholieke Scholen Zoeterwoude zullen in de maand maart, ieder afzonderlijk, een informatie-avond hou den om belangstellenden en ouders meer inzicht te ver schaffen in de gang van zaken op de scholen. De Kla- verweideschool, gevestigd aan de Westeindseweg, opent haar deuren vanavond. De Sjaloomschool aan de Veldzichtstraat zal op dinsdag 15 maart de nodige in formatie verstrekken. Op donderdag 17 maart tenslot te is het de beurt aan kleuterschool Zonnegaarde/la ge- re school Aloysius aan de Schenkelweg. De informatie bijeenkomsten beginnen allemaal om 20.00 uur. Afscheid De heer L. Braber van het Waterschap Noordwoude is af gelopen week met de VUT gegaan. De 62-jarige heer Bra ber was sinds de oprichting van het Waterschap in '79 Se cretaris Ontvanger (hoogste ambtenaar van het schap). Vóór zijn werk bij Noordwoude in Hazerswoude-dorp, was hij acht jaar wethouder in het Zuidhollandse Zevenhuizen en ambtenaar in verschillende gemeenten. Wieier-ruilbeurs Voor het eerst in de geschiedenis van de Ren- en Toer- vereniging De Bollenstreek wordt een ruilbeurs gehou den waarop de leden alle overtollige goederen en mate rialen kunnen uitwisselen. De ruilbeurs is komende zaterdag van negen uur tot ongeveer half een in het clubhuis aan de Spekkelaan. Fietsen, onderdelen en wielerkleding kunnen uiteraard al eerder worden aan gevoerd. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij me vrouw A. Zuiderduin, telefoon 02521-17104. Plassen Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie organi seert vanavond in de Anthoniusschool in Nieuwkoop een lezing over het behoud van natuurmonumenten in het Nieuwkoopse Plassengebied. De lezing met dia's begint om acht uur. Stadh uisbrand De stichting Oud-Zoeterwoude vertoont morgenavond vanaf acht uur in de Eendenkooi een film over de brand in het Leidse stadhuis in 1929. De voorzitter van de stichting, de heer A. C. J. Duindam, zal een oogge tuige-verslag kunnen geven omdat hij destijds op circa 50 meter van het stadhuis woonde. Na de pauze wordt de film „Leiden in 1947" vertoond. Fraaie beelden over onder meer hoe de tramstellen zich door Leiden kron kelen. Hoe de Blauwpoortsbrug de verzamelplaats was van de gele-, de blauwe- en de stadstram. Opnamen over de uitbreidingen van Leiden in de buitenwijken Yvonne Keuls De schrijfster Yvonne Keuls spreekt vanavond in het Rijn lands Lyceum (aula, ingang Apollolaan) over haar werk. Zij is aanwezig op uitnodiging van volksuniversiteit K&O Oegstgeest. De bijeenkomst begint om acht uur. Na de le zing is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan de schrijfster van onder meer de boeken „De moeder van Da vid S." en „Het verrotte leven van Floortje Bloem". LEIDERDORP De le denvergadering van de PvdA heeft gisteravond in het Dorpshuis op ondub belzinnige wijze haar ver trouwen uitgesproken in wethouder Jaap Bezemer. Het was voorzitter Harry Wals zelf die de vertrou wenskwestie ter sprake bracht. Hij vond dat er rond de persoon van Beze mer misverstanden waren gerezen die uit de weg moesten worden geruimd. Hij sprak de geruchten te gen alsof er een soort oor log tussen bestuur en Be zemer zou bestaan. Wals ontkende niet dat er pro blemen waren gerezen over de uitvoering van het verkie zingsprogramma, waarvan hij met name noemde de regiona lisering van het schoolbegelei- dingswerk, de bezuinigingen op het sociaal-culturele werk in het bijzonder van Sjelter en de stadsverwarming. Wals meende dat de verschillen van inzicht die tussen Bezemer en zijn fractie aan de dag waren getreden waren te rangschik ken onder de noemer 'span ningsveld' in de politiek en de 'prijs die voor de collegiale sa menwerking met VVD en CDA in het college moest wor den betaald. In de er na volgende discussie bleef Bezemer op eenvoudige wijze meester van het terrein. De enkele criticus wist hij de mond te snoeren met de mede deling dat de raad zwart op wit de toezegging krijgt dat de gemeente Leiden niet de meerderheid in de nieuwe schooladviesdienst zal krijgen en dat het Leiderdorpse On derwijs Advies Centrum zijn zelfstandige positie zal blijven behouden. Een tikkeltje dema gogisch werd Bezemer met zijn inschatting dat een gemeente lijk schooladviesdienst een grotere kans maakt met het snoeimes te worden gecon fronteerd dan een door het rijk gesubsidieerde regionale dienst. „De rechtse krachten zoeken de bezuinigingen voor al in het onderwijs. Geluiden in de onderwijscommissie wij zen er op dat rekenen, lezen en schrijven meer aandacht moeten krijgen", aldus Beze mer. De problematiek van de stads verwarming deed Bezemer af met de mededeling, dat dit in Buitenhof Midden- en West, de toekomstige nieuwbouwwij ken, geen haalbare kaart is. „Gelet op het financiële plaat je zie ik dat alleen nog maar als een theoretische mogelijk heid", zei hij. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Uniek concert Crescendo SASSENHEIM De christe lijke harmonie Crescendo uit Sassenheim en het slagwer kensemble van de muziekpe- dadogische academie uit Leeu warden geven zaterdagavond vanaf acht uur een uniek con cert in de gereformeerde kerk aan de Julianalaan 10 in Sas senheim. Crescendo staat onder leiding van J. Diederen, het slagwer kensemble wordt geleid door G. van der Kolk. Op het pro gramma staan onder meer Je sus Christ Superstar, de pasa- doble Espafia Cani en Orpheus in de Onderwereld. De NCRV- radio zal een week later opna men maken van dezelfde uit voering die dan in Zutphen wordt gegeven.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7