gehoordgezien tJïalph Inbar neemt geen mensen bij de neus Programma's Nederland rs*; PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's G1NlADIO/TELEVISIE Ceidóc Souoant DINSDAG 1 MAART 1983 PAGINA 15 landy in Rocktempel en'an KRO-radio (LVERSUM - Tijdens zijn zingend *tmirblijf in ons land de vorige week erd Randy Newman op^de voet ge- Hlgd door KRO-radio. Dit gebeuren ^"."An men opnieuw beleven morgen- J 'ond op Hilversum 3 tussen 22.00 en im w qq uur j)eze popzanger/eomponist- ;r\ Pianist zong in het Haarlemse Con- 'rtgebouw voor een paar microfoons jwku dan hij normaal al gewend is. Be- n, retlve zijn zang kan men ook zijn com- a. e sentaar vernemen, zijn kijk op zijn ei- tn muziek en die van anderen. De wRO-jongens van „Rocktempel" had- dorp;n hem in een interview heel wat te agen en Randy is niet een man die iel om een antwoord verlegen zit. NOS komt met voorstellen over satelliet en kabel HILVERSUM De kern van het beleid van de gezamenlijke omroep met de mo gelijkheden van kabelnetten en satellieten wordt bepaald door twee uitgangspunten, die al eerder in een rapport werden ver werkt, aldus de NOS na reacties van de kant van particuliere zendmaatschappijen. De NOS ziet in principe mogelijkheden voor extra programma-aanbod vanuit de landelijke omroep aan kabelnetten. De spelregels voor het overbrengen van deze programma's dienen nog te worden uitge werkt. Overleg binnen de omroep, en met de minister en de VECAI, de kabelbe heerders, is hiertoe noodzakelijk. De NOS heeft geen bezwaar tegen abonnee-tv als zodanig een extra kanaal waarop men zich tegen extra betaling individueel kan abonneren. De NOS wil zich in dit stadium nog niet uitspreken over de vraag door wie abon nee-tv moet worden geëxploiteerd. Even min over de vraag of de huidige zendge machtigden daarin moeten worden be trokken. Het definitieve standpunt van de NOS zal afhangen van onderzoek, waarin mede wordt betrokken het overleg met de VECAI. Het dagelijks bestuur van de NOS heeft van het bestuur de opdracht gekregen deze mogelijkheden nader te onderzoeken en met concrete voorstellen te komen. Kiev- Hamburger SV op televisie HAMBURG De voetbalwedstrijd Dina- mo Kiev-Hamburger SV van woensdagmid dag in de kwartfinales van het Europese be kertoernooi voor landskampioenen komt rechtstreeks op de (Duitse) televisie. Het duel begint om 16.00 uur, de televisie- -uitzending om 15.55 uur op het tweede Duitse net. Gewijzigd tv- programma EO HILVERSUM In verband met het overlijden van de voorzitter van de Evangelische Omroep, ds. W. Glashou wer, is het televisieprogramma van deze omroep vanavond gewijzigd. Van.- af 19.40 uur wordt op Ned. II een „In memoriam ds. W. Glashouwer" uitge zonden. Aansluitend volgt om 20.13 uur een korte aflevering van het „Ronduit- -magazine", waarin aandacht voor on dergrondse drukkerijen in de Sowjet- -Unie. De rest van het programma van de EO blijft ongewijzigd. Om 20.20 uur zal in de actualiteitenrubriek "Tijdsein" voor het eerst in het westen op de tele visie een interview met enkele leiders van de onafhankelijke Russische vre desbeweging worden uitgezonden. Dmdat veel mensen den- en, dat ik alleen beken- e Nederlanders in de taling neem met de ver- Drgen camera, zitten ze anavond misschien wel Dor het toestel om te ziei* oe Rob de Nijs afgaat. wordt in de program- \abladen genoemd. Maar d3^) is het niet. Vanavond is onbekende Nederlan- rijsvrer aan de beurt. Ik heb de Heen de medewerking ^an Rob de Nijs ingeroe- e Ar2"' Die heeft me 6raa6 handje geholpen". Besefeer wil TROS' Ralph Inbar iet vertellen over zijn „Bana- a splitshow" vanavond Ned. I n 20.28 uur. De mensen moe- Jebou.n zelf maar zien wie zo spor- er la%f js geweest om zich door rum 0b te laten misleiden en maSalph achteraf toestemming te oorw;ven om 0p het scherm gezet ast bi worden. Schriftelijke toe- nSemming. Zonder deze zendt de Pïbar niet uit. Het gaat er hem iet om mensen voor aap te zu>tten. Zijn bedoeling is veel- aar%iteken tv te maken. Tot nu van >e is hem dat aardig gelukt. zijn laatste uitzending Willem van Hanegem hij zeven miljoen kij- bij ers, die met een waardering an ruim zeven kwamen. Dat gt al bijna in de buurt van de eind ïows van André van Duin. t de alph Inbar wil dan ook op de p vangeslagen weg voortgaan, tect Ialph Inbar: „Natuurlijk heb /er dc niet de bestaande pui uit die )e benowroom laten stuk rijden, et d&en Willem van Hanegem on- chilleer toezien van zijn Truus zijn ten zaeuwe auto op gang bracht, •jarig lat zou te kostbaar en te ge- de jaarlijk geweest zijn. We heb- kunen in overleg met de dealer jury de bestaande pui er uit laten halen en die vervangen door een vederlicht geval, goedkoop glas tussen dunne latjes. Het effect bleef niet uit. Willem's dochter sloeg van schrik de hand voor haar mond en liep ontdaan weg. Ze wilde er niets mee te maken hebben. Dat kwam goed uit, want Truus kwam toen pas goed in actie en beeld. En daar was het mij om begonnen. Zo had ik het met Willem afgesproken. Want hij zat in het complot. Het was moeilijk genoeg om zijn vrouw mee te krijgen naar de showroom. „Die auto kun je toch alleen ook wel kopen," had ze gezegd. Dat heeft Wil lem heel wat overredings kracht gekost. En mij ook, want Truus wilde eerst niet in de uitzending. Tenslotte kreeg ik toch haar handtekening". Onrech tvaardig „Die kritiek, die ik op eerdere „Banana splitshowskreeg, vond ik niet rechtvaardig. Er werd van mij gezegd, dat ik naar New York ging en daar bestaande opnamen uit grote bakken griste. Onze corres pondent daar, Ed van Kan, kende Allan Funt goed. Dat is in Amerika de grote man van de verborgen camera. Je mag hem wel als de vader daarvan beschouwen. Met die man heb ik gepraat en veel bij hem op gestoken. Hij liet mij ook zijn eigen produkties zien. Die heb ik met zijn toestemming ge bruikt en in een omlijsting ge zet, zodat ook voor de Neder landse kijkers er herkenbare humor ontstond. Dat kon ik niet blijven doen. Daarom startte ik in het begin van dit seizoen met de nieuwe opzet. En daar passen bekende Ne derlanders in. De opzet hier voor heb ik gemaakt samen met baas Cees den Daas en met mijn vriend Peter Dulay, die al sedert jaar en dag voor de Britse tv met de verborgen camera in de weer is. Van die man heb ik ook veel geleerd. Maar nog mislukken er din gen. Met medewerking van de PTT heb ik onlangs een tele fooncel laten plaatsen in de tuin van Mies Bouwman. Dit in de hoop, dat Mies boos naar buiten zou komen. Ik zat al verborgen achter een boom klaar met mijn verborgen ca mera. Lukte niet. Ten eerste kwam niet Mies, maar man Leen Timp, dat is veel minder leuk, maar bovendien bleef Leen onzichtbaar achter de grote oplegger. Ik hoorde hem wel tieren, maar je kon hem niet filmen. Dat liep dus fout. Ik een Gooise gemeente ver der naar Willeke Alberti d'r woning. Ook daar met de op legger de tuin in en die cel daar neergezet. Dat lukte, Wil leke en Sören (Lerby) kwa men woest naar buiten. Sören kan knap te keer gaan. Maar die man is ook sportief en toen hij van mij vernam, waar het om begonnen was, gaf hij vlot zijn handtekening. Hij doet in Amsterdam trouwens nooit anders. Dus die ene keer kon er ook nog wel bij. Hoe dat in zijn werk ging, vertoon ik in april op de tv". Spontane reacties Grappenmaker Inbar be schouwt zijn programma niet als een rubriek, waarin hij mensen bij de neus neemt. Je moet het volgens hem zo zien, dat het een kwestie is van sa men met de mensen tv maken. Hij licht dat als volgt toe: „De Ralph Inbar: „Ik neem geen mensen in de maling, ik be trek ze in een veelbekeken tv-programma". mens komt het meest natuur lijk over in zijn spontane reac ties. Zo'n verrast mens wil ik laten zien. Natuurlijk hebben ze achteraf enige moeite om zich gewonnen te geven en het te laten uitzenden, maar als ik ze mijn zienswijze vertel, to nen ze begrip en geven ze graag hun handtekening". Hij praat over zijn aandeel in dit programma als het oproe pen van puur menselijke reac ties. In die zin werkt hij met verborgen prikkels, want de mensen worden aangezet tot iets waarop ze niet verdacht zijn. Om hun reacties daarop worden die mensen dan inte ressant. Als het beste bewijs, dat hij er niet op uit is mensen voor de gek te houden, ziet hij, dat hij die ongewilde „mede werkers" aan zijn programma naar de studio haalt en hen de trofee van de „Banana split" laat uitreiken. Daarvoor heeft hij ook ex-Luv Patty Brard in zijn programma gehaald. Die presenteert dat leuk, waardoor de gasten in een goede stem ming komen te verkeren. Die ziet Ralph opnieuw als reac ties. En ook die zendt hij graag uit. Zelfs Truus had achteraf veel plezier in de uitzending, waarin zij de hoofdrol speelde, terwijl zij eerst toch heel kwaad op Ralph was geweest. En op Willem, want juist van hem had zij zo iets nooit ver wacht. De titel „Banana split" heeft Ralph ontleend aan een New Yorkse lekkernij, met vruch ten versierd ijs, daar verkrijg baar in elk redelijk restaurant. Hij verorberde er dagelijks een tijdens zijn New Yorkse stu diereis. Daar leerde hij ook, dat elk mens boeit als die bij verrassing genomen wordt, ongeweten deelgenoot wordt gemaakt van een tv-uitzen- ding. Ralph Inbar: „Zo ben ik nog altijd blij, dat ik mijn nieuwe serie ben begon nen met Willem van Ha negem. Ik moest daarvoor iemand hebben, die als een practical joker be kend staat. Toen schoot mij de naam van Willem te binnen en die was met een in voor het idee. Met Willeke en Sören had ik ook weinig moeite. Ik kreeg zelfs een trouwfoto van haar, toen ik er om vroeg en langs mijn neus weg informeerde, of het waar was, dat die 20.000 gulden moest kosten. „Voor jou niet", zei Wille ke. Ik krijg nu zo'n foto gratis. Zij heeft gevoel voor de „Banana split" nieuwe stijl". TON OLIEMULLER „Verwen je zelf" - dat roepen ze tegenwoordig tussen al hun programma's door bij Veronica op zondagavond. Tja, ik weet niet wat Veronica onder verwennen verstaat, maar ik heb er persoonlijk een andere voorstelling van dan het bekijken van zo'n rare thriller als zij zondag op het net zetten: Cassandra Crossing. Een onwaarschijnlijke vertoning, waarbij een internationale trein moet worden geïsoleerd vanwege de uitbraak van een enge ziekte, en waarbij een geflipte kolonel van de gezondheidsdienst (ik kan het ook niet helpen) besluit die hele trein met duizend man passagiers maar naar de andere wereld te helpen door hem over een afgekeurde brug ergens in Polen te laten rijden. De film zat vol met rare fouten. De trein vertrok met een elec- trische locomotief (de stroomafnemer bovenop werd zelfs na drukkelijk groot in beeld gebracht), maar bevond zich na een half uurtje rijdens ergens in Zwitserland al op een traject zonder bovenleiding. Dat moest, omdat er een ingewikkelde operatie per helicopter moest worden uitgevoerd en dan wil zo'n boven leiding wel eens lastig zijn. Hoe de trein op dat traject werd voortbewogen bleef een mysterie. Verderop zag je steeds beelden van de trein in het landschap, afwisselend met en zonder bovenleiding, en aan het eind ineens ook met een heel andere locomotief. Het was een Amerikaanse film waardoor het ongerijmde beeld ontstond dat deze Europese internationale trein was bevolkt met uitsluitend Engelstalige passagiers en bemanningsleden en dat de mededelingen in de trein werden omgeroepen in het Engels. Allemaal hoogst bevreemdend, maar dat is allemaal natuurlijk niet erg, het kan allemaal nodig zijn om zo'n verhaal op zijn minst een vlot verloop te geven. Veel erger is natuurlijk dat zo'n film in elkaar gezet is op basis van een ongezonde belustheid op ongeremd geweld. Er wordt achteloos omgesprongen met mensenlevens, de neuro-chirurg die een van de hoofdrollen speelt, hanteert net zo gemakkelijk het snelvuurgeweer als de injectiespuit en de romantische here niging met zijn ex-vrouw aan het eind krijgt meer accent dan de dood van honderden treinpassagiers die in het ravijn storten met het voorste stuk van de trein. Kortom: een niet alleen absurd, maar ook bijzonder onsmakelijk produkt. Als Veronica denkt dat wij als kijkers ons daarmee verwennen, hebben ze daar een behoorlijk verwrongen beeld van wat nou eigenlijk leuk en prettig is. Zo'n film komt natuurlijk ook in schril licht te staan als je kijkt en luistert naar de discussies die tegenwoordig nog wel eens worden gevoerd over onveiligheid in de samenleving. Daarbij gaan de diverse omroepen met hun volle gewicht in de slag om deskundigen en slachtoffers aan het woord te laten over emoties enerzijds en statistieken anderzijds op het gebied van berovin gen en mishandelingen; dingen die inderdaad voorkomen en die de samenleving er niet leuker op maken. Daar mag en moet aandacht aan worden geschonken en als het even kan moet er wat aan worden gedaan. Maar dan is het op zijn minst irritant als via datzelfde medium het geweld tot amu sement wordt verheven door middel van dit soort sensatie-en rampenfilms. De al genoemde dokter in Cassandra Crossing vertoonde overi gens griezelige gelijkenis met onze nationale televisiedokter Aart Gisolf, die eerder op de avond al te zien was in zijn rubriek Artsenij. Showdokters moeten kennelijk zo'n vertrouwenwek kende aanblik vertonen, met pretoogjes, een doorgroefd doch jeugdig gezicht en een eigentijds geblondeerd half lang kapsel.... Gisolf maakte zich overigens ook schuldig aan die opmerkelijke presentatoren-stoflap, waarmee veel uitzendingen worden beslo ten: „We zien elkaar over twee weken terug". Onzin! We zien hem misschien wel terug, maar hij ziet niet ons maar de camera- U moet er maar eens op letten: Negen van de tien presentatoren en discjockeys hanteren deze onjuistheid, terwijl ze ook gewoon kunnen zeggen: „U ziet ons over twee weken weer". RENE DE COCQ anger Rob de Nijs treedt op en werkt mee aan de „Bananasplit- tow". Patty Brard (I) neemt op Ned. I om 20.28 uur weer een Ka eel van de presentatie voor haar rekening. ^lEDERLAND 1 0.26 Banana split. Een groot ge- eelte van Nederland heeft de vorige suwe versie van Ralph In- Banana Spilt bekeken. Of deze renprogramma Ronduit. Opgetreden In Rusland riskeren voor de ver spreiding van hun geloof jaren in een gevangenis of werkkamp. Het druk ken van bijbels en liederenbundels moet in het diepste geheim gebeuren. Over dit ondergrondse werk van de Russische christenen gaat het jonge- ijkdichtheld geconsolideerd T 'orden hangt van de tweede afleve- ng af. Hoewel Patty Brard nog geen ■m 0eroutlneerde presentatrice is. heeft |~y|9 volgens Inbar een warme uitstra- II Ing. die de kijkers prettig vinden. Hoe ibar het niveau van de eerste uitzen- ing wil handhaven blijft nog een ge- eim tot het moment van de uitzen- nnr ing. Zeker Is in leder geval, dat Rob e Nijs optreedt en aan een grap zal van leewerken, evenals biljart-kampioen ans Vultink. die zich nu eens van en andere kant zal laten zien. 1.20 Gejaagd door de storm. Het ddel rote epos over de Amerikaanse Bur- rarht eroorog ..Gejaagd door de storm" eleeft zijn laatste aflevering. De film- laatschappij Columbia Pictures Vijf jaar aan de voorbereiding an deze productie gewerkt, net zo ing als de werkelijke oorlog geduurd eeft. Er waren ruim 250 acteurs. er een einde aan een oorlog ie vele doden had gekost. Ook de imilles Geyser en Hale uit de serie iren verschrikkelijk uitgedund. Het it van het verhaal is dat John zijn vergebleven familieleden niet meer iet pen en papier hoeft te vereeuwi- en. maar op de foto kan zetten. fEDERLAND2 wordt door de Ierse zangeres. Dana. 20.20 Tijdsein Het is niet alleen de westerse wereld die zich zorgen maakt over de toenemende oorlogs kansen, ook achter het IJzeren Gor dijn bestaat een groep mensen, die niet voor kernwapens zijn. We weten nog weinig van de vredesbeweging in de Sovjet-Unie, maar een Nederland se tv-ploeg is erin geslaagd In Mos kou een interview te filmen met de leiders van de onafhankelijke Russi sche vredesbeweging. 20.30 National Religious Broadcas ters. Voor de Amerikanen is evangeli satie via de televisie de gewoonste zaak van de wereld. Alle christelijke tv- en radiostations zijn daar verenigd in een overkoepelende organisatie, de National Religious Broadcasters, .Jaar van de Bijbel" uitriep. Tijdens dit congres organiseerde de EO een Europese avond, waarvan vanavond een reportage wordt gegeven. 21.40 Omnibus. Kunstkroniek met aandacht voor de kameropera „De gans" van de Nederlandse Opera Stichting en de Matlsse-tentoonstel- ling in Düsseldorf. Ook is er een ge sprek met de burgemeester van Zalt- bommel over onder meer de amateu ristische kunstbeoefening In die regio. i Batowrin (r) en professor Joeri Medvedkov zijn twee van i leiders van de onafhankelijke vredesbeweging in de Sovjet Inie, die In „Tijdsein" op Ned. II om 20.20 uur aan het woord lomen. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Daar vraag je me wat. Herhaling. 16.40 Er was eens... de ruimte (10). Tekenfilmserie. TELEAC 18.40 Een kwart eeuw ruim tevaart. Introductiepro gramma. TROS 18.55 Flappie in sprookjes land. Avonturenserie van een clown. 19.02 Frank Buck. Ameri kaanse avonturenserie. 20.00 Journaal. 20.28 Banana split. Candid camera-serie van Ralph Inbar. 21.20 Gejaagd door de storm. Serie over de Ameri kaanse Burgeroorlog. Laatste aflevering. 22.10 TROS Aktua tv. Actuali teiten. 22.45 Falcon Crest. Ameri kaanse serie. 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor de gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. 18.30 18.45 19.00 EO 19.12 19.40 21.40 22.30 22.45 EO Kinderkrant. Ronduit-magazine. Jongeren-programma. Tijdsein. Aotualiteiten. NRB. Reportage van het congres van de National Religious Broadcasters. Speelkwartier. Pro gramma over muziekin strumenten. Tenslotte. Kort slot woord. Omnibus. Kunstkroniek. Journaal. Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. Nieuws voor doven slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Do snelle over winnaars. Documentaire over ren paarden. 17.00 Johnny Murano en Co. Uit de jeugdserie „Denkste? 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknleuws'18.25 Adam's rib. Amerikaanse komische serie. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. Aansluitend: Verklezingsinfo. 20.15 Voor de beslissing. Verkiezingspro gramma. 22.15 Dallas. Serie. 23.00 Achtergrondinformatie. 23.30 Arena. Culturele rubriek. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. 16.35 De vogelverschrikker (Worzel Gum- midge). Engelse jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Tips en informatie. 17.50 Dat kan een vro lijke boel worden. Grappige situaties met Peer Augustinksi. Aansluitend: Journaal. 18.20 Mijn naam is haasl Tekenfilmpjes met Bugs Bunny. 18.57 ZDF Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Geliefde Wencke. Showpro gramma met Wencke Myhre. 20.15 Verkiezingen '83. Discussieprogram ma. 22.15 Journaal. 22.20 33 Film festival Berlijn. Reportage. 23.35 DUITSLAND 3 WDR: 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus wiskunde geometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Dier- -rapport. Fllmreportage over het toe risme naar Alaska. 21.00 Klimbim. Satirisch programma. 21.45 Spiegel van het land. 22.15 Het Duitse leven. Filmreportage over twee balletdanse ressen. die zich omscholen. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was een keer.... Herhaling van „De zilveren roos". 18.30 Peuters en kleuters. Open school. 19.00 Tijdrover: Lieve plan tjes. Kruiden (6). 19.10 Kijk uitl Ver- keerstips. 19.15 Vogels van bij ons. De vink. 19.20 Uitzending door der den. Programma van Middengolf. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractua- lltelten. 20.15 I.Q. Kwls van Herman van Molle. 20.40 Zal ik eens wat vra gen, dokter? Programma over de pressies. 21.30 Smiley's prooi. En gels-Amerikaanse serie. 22.20 Jour naal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Actie openbaar vervoer. Her haling 26e aflevering. 19.35 Kijk uitl Verkeer8tlps. 19.40 Morgen. Over zicht programma's, mededelingen en lotto.20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 De Nieuwe Orde. Herhaling twaalfde aflevering. 22.10 De steek-er-wat-van-op show. Praatprogramma over de economi sche crisis (2). BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 16.55 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd middag programma. 19.08 Ce soir. Actualitei ten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 20.00 Flamingo Road. Amerikaanse serie. Tiende aflevering 20.50 Elementaire, mon cher Ein stein. Wetenschappelijk magazine 21.50 Grace a la musique. Serie van Reichenbach. Afl.: Chopin. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 La vie de Shakespeare. Herha ling Engelse serie van Mark Cunning ham over het leven van Shakespeare. Eerste deel. 19.00 Tribune economi- que et sociale. De CSC. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Point de mire. Breinja gers. 21.00 Mr. Hector. Franse kome die van Maurice Cammage. Met Fer- nandel. ENGELAND BBC 1 16.00 Thomas Hardy lived here. Het huis van de schrijver. 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Te kenfilm. 17.25 Jackanory. 17.40 Ani mal magic. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Grange Hill. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19'55 Dr. Who. Engelse jeugdserie. 20.20 Vox pop. Documen taire serie. 20.50 Terry and June. Een dag in Boulogne. 21.20 Great little railways. Serie over spoorwe gen. Griekenland. 22.00 Journaal. 22.25 Last Love. Toneelstuk. 23.25 1000 Welsh voices. 00.00 People and power. 00.40 Journaal. ENGELAND 2 18.10 Education. 18.40 Zorro's figh ting legion. 19.00 Bagthorpe saga. Engelse komische serie. 19.30 The Waltons. Familieserie. 20.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 This island earth. Amerikaanse SF-film van Joseph McNewman (1955). 21.45 100 great sporting mo ments. 22.00 Russell Harty. Show. 22.30 Arena. Gevarieerd magazine. 00.00 Newanight. 00.50 Arts. 01.15 Maths. ENGELAND ITV 17.00 Cockleshell Bay. 17.15 Moom- ins. 17.20 Stig of the dump. 17.35 Five Magic minutes. 17 45 CB TV- channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.40 Crossroads. 20.05 Peterbo rough Festival of Country Music. 20.35 Skyway to death. Amerikaanse tv-film (1974). 22.00 The hard word. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia news. 23.30 Biljarten. 00.30 Journey to the unknown: Domestic incident. 01.30 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open school. Jeugdhuisvesting, een modern pro bleem. VARA 15.30 VARA's filmclub. Gevarieerd filmprogramma voor de jeugd. 16.58 De film van Ome Wil- NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.03 Met de hals in de strop. Herhaling. 11.30 Mozaiek. Voor de derde leeftijd. 12.00 Umschau. 12.10 New York, New York. Herhaling van maandag. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Expedities in het dierenrijk. Natuurdocumentalre. 17.00 Het Duitse poppentheater. Rappel en Wegg- Lapislazuli. 17.30 Wonder woud (2). Documentaire voor de jeugd. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogram ma. Aansluitend: Journaal. 16.35 Bij voorbeeld Schubert. Twee pianisten te gast in München. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Rokende colts (Gunsmoke). Amerikaanse westernserie. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 09.55 Schooltelevisie. 17.00 School televisie. 18.00 Tv-cursus Engels. BELGIE BRT 1 16.30 Peuters en kleuters. Open school. Herhaling. 18.00 Tik tak. Peu terserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugd- magazine. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd middagprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.38 School televisie en cursussen. 13.30 Jour naal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Fi nancieel nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Bod. Kinderprogramma. 15.01 Watchl Computers. 15.18 20th century history. De weg naar Berlijn. 15.40 Merry-go-round. 16.00 Every body's doing it. Oude amateurfilms. 16.20 We bring you live pictures. Over de pionierstijd van de tv. 16.55 Play school. 17.20 Take hert. Met Tony Hart en Morph. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie en cursussen. Radio vandaag 16.30 Kom er maar 'ns bij - 18.06 Ra diojournaal - 18.20 Een hoogst actue le radiostrip - 18.30 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Fragmenten uit operettes en musicals - 21.02 De Maansteen (4): hoorspelserie - 21.38 Lichte grammo- foonmuziek - 22.02 Sportpanorama Eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 Tros allerlei - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros klantenservice - 20.30 Woord puzzel - 21.00 Rubriek over literatuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatief programma over muziek, toneel, film en andere kunstvormen. HILVERSUM 3 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 16.00 (NCRV) Literama-dinsdag - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Componistenportret van Jo seph Haydn - 2130 Elly Ameling zingt liederen - 22.25 Orgelconcert door Bertus Wessels. Radio morgen HILVERSUM 1 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters en bellen - 16.30 'Apekool' - 1.7.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tljd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook - 15.32 NOS-wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Para plu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu. heden en thans - 12.34 Vraag en aanbod - 13.30 Weeshuls van de hits - 14.34 K-Rock - 16.34 Nleuws-box HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Ditters von Dittersdorf, Chopin, Griffes, Bar ber. Voormolen en van Delden - 8.05 Platennleuws - 8.45 Mïisica Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Or- kestpalet: De Mannhelmers en opera fragmenten - 12.00 Divertimento - 13.05 Orgelconcert door Koos Kra mer - 13.30 (AVRO) Celloconcert van Boccherini - 13.50 Muziek voor bla zers - 14.45 Hulster Gemengd Koor - 15.15 Kamermuziek vanuit Dlligentia - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7 00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. In „Coda" op België BRT 1 wordt om 22.20 uur Robert Shumann's „Mondnacht" uit gezonden. DUITSLAND 1 20.15 Voor de beslissing Over enke le dagen gaan de Duitse kiezers naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De opiniepeilingen omtrent de kansen van de vier in de Bonds dag vertegenwoordigde partijen en de Groenen variëren van dag tot dag. Woordvoeders van deze vijf partijen gaan in deze uitzending praten over de uitslag van de verkiezingen. Dit programma wordt gelijktijdig op het tweede net uitgezonden. BELGIE BRT 1 20.40 Zal ik eens wat vragen, dok ter? Sinds prins Claus heel ons land bezig houdt met zijn ziekte, willen steeds meer mensen weten wat de pressies en dresssief zijn nu élgenlijk betekent. In dit programma van de BRT zullen de volgende punten be handeld worden: wat is een depres sie. wie krijgt er een en wanneer? Ook de behandelingsmogelijkheden en de preventie zullen door een aan tal vakmensen op het gebied van psychiatrie besproken worden. 21.30 Smilsy's prooi. De reis van Smiley naar Hamburg Is niet zonder succes geweest. Hl) heeft van Kretsc- hmar het materiaal gekregen, dat voor de chantage van Kirov werd ge bruikt. Terug in Parijs slaagt Smiley erin Ostrakova te spreken te krijgen Ze wordt buiten op het land in veilig heid gebracht. Sango gaat met het chantagemateriaal naar Londen. Ter wijl Smiley een onderhoud aanvraagt met sir Paul Enderby, korrit Guillaum achter de dood van Kirov. Olt is de vierde aflevering uit de serie naar hel boek van John Le Carr „Smiley's BELGIE BRT 2 22.10 De steek-er-wat-van-op show. Als we de geschiedenis bestuderen, zien we dat de economische crisis een regelmatig terugkerend beeld ls. Denken we alleen maar aan de jaren dertig. Wat voor oorzaken voor een economische crisis aangewezen kun nen worden en wat voor factoren hierbij een rol spelen gaat in dit pro gramma een team van deskundige economen behandelen. Ze verdiepen zich ook In de vraag hoe men de cri sis kan aanpakken.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15