Lugdunum op volle toeren s Hattrick $Martin van ]der Plas ïelpt uick Boys angs NSW is RCL mist overtuiging Kostbare zege Noordwijk SPOHI I HIBLHME Désar: negende seizoen... Opnieuw pech Ter Leede Belangrijke winst Koudekerk bij KRV ARC troeft MVV '27 af MAANDAG 28 FEBRUARI 1983 IDEN Gerard Désar rit zijn contract met UVS t een jaar verlengd. Ook jeugdtrainer Aat Koren zal ko mend seizoen weer als jeugd- rainer actief zijn in de Kik- jcerpolder. Désar gaat overi- LEIDEN Het zat de interregionale dames van Ter Leede za terdag andermaal niet mee. Na een 3-1 voorsprong bij rust werd de wedstrijd tegen Stedoco alsnog verloren met 4-5. In de eerste klasse won LSVV '70 met 0-7 van Valken '68. De overige duels werden afgelast. Ter Leede had minstens één punt moeten pakken tegen Stedo co. De ploeg zag na rust echter Gaby Knol uitvallen, en werd toen binnen vijf minuten op twee tegentreffers getracteerd; één strafschop en één onderschepte terugspeelbal. Toen de invallen de doelvrouwe uit het tweede elftal het leder ook nog eens via haar knie in het eigen doel zag verdwijnen was de moed eruit. Marjon van de Ploeg maakte twee doelpunten, Gaby Knol en Annemarie van het Hooft scoorden éénmaal. Met slechts negen dames waren de Valken geen partij voor een sloom en rommelig gestart LSVV *70, dat na een 0-1 ruststand haar voorsprong met nog zes treffers zou uitbreiden tot 0-7. Megchel van Es, Josee van der Beek en Anneke Kitselaar trof fen tweemaal doel, Badeloch Tangelder éénmaal. LEIDEN Koudekerk boek te een belangrijke overwin ning. In Katwijk werd het eveneens in de onderste helft van de vierdeklasse-ranglijst bivakkerende KRV met 0-2 verslagen. SIZO won met de zelfde cijfers van De Kenne- mers. KRV - Koudekerk 0-2 (0-0) Een gretig KRV drukte duide lijk zijn stempel op het eerste deel van de wedstrijd. Tegen het door blessures geplaagde Koudekerk dat met maar liefst vijf invallers aan de strijd be gon, creëerde de thuisclub re delijke kansen, maar kwam niet tot treffers. Koudekerk was zeker niet de mindere, maar kwam met de gelegen heidsfrontlinie niet tot doel- mogelijkheden. Achterin lie pen de zaken wel naar beho ren, ook al omdat „good old" Albert Hakkebrak uitblonk. KRV had in de tweede helft aanzienlijk meer moeite met het moeilijk bespeelbare veld. Klaas van Diggelen, normali ter spits in het derde elftal, bracht Koudekerk na 55 mi nuten op voorsprong. KRV knokte op zoek naar de gelijk maker dapper terug, maar de verwachte treffer viel aan de andere kant. Ditmaal was het Ron Weiman, die goed door ging en 0-2 liet aantekenen. De Kennemers - SIZO 0-2 (0-1) SIZO beheerste vanaf het eer ste fluitsignaal de strijd. Al in het eerste deel kon Gert Kar dol op aangeven van Cock Dekker (een achterwaartse kopbal) scoren. De positieve sfeer bij de Hillegommers er werd voor elkaar gewerkt resulteerde in goed voetbal, maar De Kennemers was nog niet verloren. Halverwege de tweede helft zette de thuisclub een „alles-of-niets-spelletje" in. De thuisploeg gokte, maar verloor letterlijk. Via een de counter was het Jan Keizer, die SIZO naar 0-2 tilde. LEIDEN Vanwege het ;rote belang voor zowel .ugdunum als het Am- itelveense NFC, beloofde net onderlinge duel be paald geen spektakelstuk ie worden. De ploegen tijde! itonden immers broeder- camplijk voorlaatst op de rang- kt. Dlijst. Na de ietwat fortuin- olijke openingstreffer nam Kikkerpolderploeg het left echter langzamer- 5ovj«hand volledig in handen. fooral Jaap Schilthuizen wee Iroeg een fors steentje bij iko #an het „heerlijke mid- E§1 lagje", dat Lugdunum bii loormaakte. De ruime zege (4-1) zal door weini gen verwacht zijn, maar was volkomen terecht. Het begin was overigens zeer tam. NFC drong pas na twin tig minuten, als eerste, lichte lijk aan. De herhaalde voorzet ten op het hoofd van Hans Hengeveld leverden echter niets op, zijn koptechniek was uiterst pover. Ook harde knal len van Buitenhuis en Hans Rohde konden de ouderwets keepende Wim Eradus niet verontrusten. Rinus van Es, die al een riante kans middels een flauw rollertje had ver morst, opende voor Lugdunum de score. Jaap Schilthuizen, bij ontbreken van Henri van der Weijden en Frans Sjardijn in de spits geposteerd, gaf daarbij zijn visitekaartje af door vanaf de achterlijn nog onverwacht voor te trekken. Rinus van Es maakte het karwei af door de bal via een Amstelveens hoofd in de verste hoek te knikken: 1-0. Gesterkt door dit doelpunt kreeg de ploeg van trainer Wim Eilander een licht over wicht. Veel verder dan een fraai, maar kracht missend schot van Daan Kooimans reikte dit voor rust nog niet. Korte tijd na de pauze kwam Lugdunum echt op toeren. Van Es ontfutselde de bal aan een Amstelveense verdediger en schoof het leer blindelings voor de voeten van de wegs nellende Schilthuizen. Deze omspeelde doelman Geel fraai en liet met zijn schot ook de teruggesnelde verdedigers geen kans: 2-0. NFC verloor de moed, op de vaak afzwaai- ende dieptepasses werd keer op keer niet eens gelopen. En kwam het zo af en toe toch tot een doelpoging, dan stond Era dus zijn mannetje. Lugdunum hield de gang erin, er werd energiek verdedigd teneinde direct op de aanval over te schakelen. Bij één van die aanvallen was het opnieuw Schilthuizen, die voor de inlei ding van een doelpunt zorgde door, met een tikje in de breedte. Robert de Roo de ruimte te geven. De Roo maakte het karwei fabuleus af door voor enige verdedigers langs te spurten en vervolgens vanaf twintig meter in de ui terste bovenhoek te 'pegelen': Rinus van Es zorgt, temidden van de verraste NFC-verdedigers, met een niet te har de, maar knap bemeten kopbal voor de openingstreffer van Lugdunum. 3-0. Lugdunum voelde dat het niet meer stuk kon en joeg constant massaal op de bal met het oog op nog meer. Hoewel NFC daar de grootste proble men mee had, waren het toch de Amstelveners die één van de schaarse kansen verzilver den. Kort nadat Wim Schutte de lat trof, was Bert Rohde met een harde knal van verre succesrijk: 3-1. Nog geen mi nuut later ging Daan Kooi mans aan de andere kant al leen op goalie Bab Geel af. Bij het omspelen van de doelman werd hij neergelegd, maar Rob Crama was ter plekke om het Scoreverloop: 34. Van Es 1-0: 58. Schilthuizen 2-0; 80. De Roo 3-0; 94. Bert Rohde 3-1; 95 Crama 4-1. Lugdunum: Eradus. Wetselaar, Van de Burg. Ligtvoet, Oppelaar, De Roo, Kooimans, Verver, Abma (Crama), Schilthuizen, Van Es. «tAT ««(at, i <jw ladde 'eer eei sflfr. i lui D. kof et 001 Oo* O"" o u TWIJK Zowel lick Boys als NSW iden zatermiddag jjnöeite het juiste ritme ïér op te nemen. Een ar weken verplicht rus- en heeft beide elftallen ?en goed gedaan. In een •--latig duel bleken de Kat- op rijkers de minst slechte, odat de 3-1 overwinning och wel terecht was. )o<?r dit resultaat blijft [uick Boys koploper in e race voor het periode- rhpioenschap. liet begin moesten beide loegen duidelijk wennen aan et moeilijk bespeelbare veld, ïfaarop de bal de meest M reemde capriolen maakte. Dit igëven en het constante swit- ien in de vijandelijke voor- oede, leverde de Katwijkse [J chterhoede in de openingsmi- uten veel problemen op. Zo het gebeuren dat Wout der Stel, niet goed overge- m door Leo van Delft, Theo Guyt slechts kon v 'orden gestopt ten koste van en corner. Rienks kon de bal it die hoekschop nog wegkop en,; Peter Knoop bracht de il opnieuw in, Nico Hoog- erf vond de paal op zijn weg, aar Peter de Jongste benutte rf-' mogelijkheid alsnog in de Fv! abound: 0-1. Quick Boys kwam wel heel erg gelukkig aan de gelijkma ker. In een ongevaarlijke situ atie verslikte invaller-doelman Leon Beider zich nogal dom in de dit seizoen geldende maat regel, die wil dat een doelman de bal slechts eenmaal in de handen mag nemen. Hij nam de bal helemaal niet op, dacht Teun Vos met een perfecte traptechniek te kunnen berei ken, maar helaas voor hem kwam de bal niet verder dan Mart van der Plas, die tussen hen in stond. Van der Plas zei beleefd dankjewel en scoorde beheerst. Ook het tweede doelpunt van de Zeekanters werd hen op een presenteerblaadje aange reikt. Mart van der Plas mocht* ongehinderd langs de voor een vrije trap opgestelde muur lo pen om in vrijstaande positie de bal te ontvangen van Huug Aandewiel. Zijn inzet was hard, dat wel, maar andermaal stak Beider een helpend hand je toe door over de bal heen te duiken. Het feit dat de voorsprong te danken was aan fouten van de tegenstander, nam niet weg dat Quick Boys in deze periode gewoon de betere ploeg was. Na het zenuwachtig begin her stelde de ploeg zich goed en bleek dat zij meer individuele kwaliteit bezit dan de Nu- mansdorpers. Vooral Huug Aandewiel speelde een goede wedstrijd. Toch was NSW Martin van der Plas passeert NSVV-doelman Leon Bei der. De Quick Boys spits trof zaterdag driemaal achter een doel, met die acties een perfecte hattrick realise rend. niet ongevaarlijk, niet omdat de ploeg zo goed speelde, maar juist omdat het zo rommelig opereerde. Steeds verschenen andere spelers aan het front en aangezien de Katwijkers problemen hadden met het overnemen kregen de NSVV- ers nogal wat ruimte. Maar ook de Katwijkers kre gen mogelijkheden. In de 37e minuut ontving Arnold Boers de bal wellicht in buitenspel positie) en door het verre op dringen van de NSVV-achter hoede kon hij ongehinderd richting doel sprinten. De meegekomen Mart van der Plas werd op tijd aangespeeld, waarna hij simpel zijn vol maakte hattrick kon voltooien. Na de pauze verscheen NSW met een extra aanvaller in het veld om de druk op Quick Boysdoel te vergroten, wat evenwel impliceerde dat de Katwijkse voorhoede nog meer ruimte kreeg. Boers, Aandewiel en Van der Plas (zelfs voor open doel) kwamen in zeer kansrijke posities, maar misten jammerlijk. „Jammer dat die 4-1 niet viel", aldus in terim-trainer Joop Molendijk, „nu dat niet lukte bleef er de 'angst voor tegentreffers". Dat die angst niet geheel onge rechtvaardigd was, bleek wel in het laatste kwartier toen NSW aan een wanhoopsof fensief begon. Enkele foutjes in de Quick Boysdefensie en goede acties van vooral Peter Knoop veroorzaakten gevaar lijke situaties voor het doel van Theo Guyt. Ook toen wis ten de NSW-ers de juiste voortzetting evenwel niet te vinden. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 4 De Jongste 0-1; 9 Van der Plas 1-1; 17 Van der Plas 2- 1; 37 Van der Plas 3-1. Opstelling: Guyt, Teun van der Plas, Anne Ouwersloot, Rienks, Van Delft, Gert Ouwersloot, Aandewiel (Jon ker), Eijsberg, Boers, Van Rooyen, Mart van der Plas. LEIDERDORP RCL heeft zich in het duel met Nieuw Lekkerland niet weten te be vrijden van de nog altijd drei gende kans op degradatie. Ook al werden de punten in een doelpuntloze ontmoeting ge deeld, de gevarenzone is niet verlaten. Het grootste pro bleem bij de Leiderdorpers is het gebrek aan overtuiging. Het spel oogt niet onaardig, maar „het heilige vuur" ont breekt. Direct na de aftrap werd RCL- goalie Peter van der Heijden zwaar beproefd. Hij wist de harde, goed gerichte schuiver echter knap onschadelijk te maken. Al snel kwam RCL onder de omklemming van Nieuw Lekkerland, in de eer ste minuten, uit. Aan beide kanten deden zich nu moge lijkheden voor. Er werd echter slordig mee omgesprongen. Vooral RCL-vleugelspits Erik van Doeselaar was enige ma len dicht bij een treffer, doch stelde doelman De Vos niet voor grote problemen. In de middenlinie van RCL moest overigens al heel vroeg een wissel plaatsvinden, die kracht en degelijkheid aan de ploeg ontnam. De fors neergehaalde en daarna zwaar hinkende Hans Braat werd vervangen door Pierre van Gemerden, die gewoonlijk als spitsspeler aantreedt. Daarmee kreeg de thuisploeg een wat merkwaar dig voorkomen. Immers, ook de positie die René Kammin- ga's inneemt, lijkt hem niet ge heel op het lijf geschreven. In de spelopbouw is hij een nutti ge kracht. Hij switcht moeite loos van links naar rechts en onderneemt knappe rushes. Maar Kamminga, in de lucht niet al te sterk, als laatste man posteren houdt risico's in. Nieuw Lekkerland was echter niet bij machte die zwakte overduidelijk aan te tonen. De gasten waren nauwelijks ge vaarlijk, al moest RCL-doel- man Van der Heijden zich één maal in de baan van het schot werpen, dat Kees Koudstaal ter afronding van zijn fraaie solo afvuurde. Maar RCL mis te eveneens de nodige kracht in de voorste gelederen. Bru- na. Van der Bijl en ook Heemskerk, die zich veelvul dig achter de aanval bewoog, zochten voortdurend naar de bevrijdende opening, maar vonden die zelden. Cees Ruis werkte hard en was vaak aan speelbaar. Echt gevaar wist ook hij echter vrijwel niet te stichten, ook al omdat hem voor zijn kopballen weinig ruimte werd gelaten. Na de pauze werd het spel- beeld, tot dan toe door een reeks wisselende kansen nog redelijk opgefleurd, vrij troos teloos. Twee invallers zorgden nog voor de aardigste momen ten. Allereerst was Nieuw Lekkerlander Cees de Bruin via snelle uitvallen dicht bij een treffer. Vervolgens zorgde de favoriet van de Leiderdorp- se jeugd, Sieto Schalkers, er nog bijna voor dat RCL de buit binnen haalde. Na een ge- tructe solo mikte hij echter over. Vervolgens kreeg Schal kers een plotselinge schietkans in het druk bevolkte straf schopgebied, benutte die, maar moest toezien hoe laatste man Slob zijn reeds verslagen doel man De Vos op de doellijn as sisteerde. Nieuw Lekkerland- trainer Ton de Hoop ging ten slotte voor zijn bekende show zorgen. Steeds opnieuw slin gerde hij luide, vaak komische opmerkingen en aanwijzingen het veld in, aldus voor nog enig spektakel zorgend. De toeschouwers waren hem dankbaar.... LEJO BUCK RCL: Van der Heijden, Siera. Kam minga, Haneveld, Boendermaker, Bruna. Braat (Van Gemerden), Van der Bijl. Ruis, Heemskerk, Van Doe selaar (Schalkers). LEIDEN ARC boekte een fraaie overwinning. Bij MVV '27 werd redelijk voetbal op de mat gelegd en kwamen de Al- phenaren tot een 0-1 zege. Ter Leede verging het anders. Het thuisspelende 's-Gravenzande was hier de enige ploeg, die scoorde, zodat de Sassenhei- mers met een 1-0 nederlaag konden vertrekken. Katwijk tenslotte spreidde weer eens goed voetbal ten toon. Evenals Hoekse Boys overigens, zodat beide partijen tevreden kon den zijn met de 2-2 eindstand. ARC 0-1 (0- Omringd door Slob. Suvaal en doelman De Vos van Nieuw Lek kerland on derneemt RCL'er Ben Heemskerk in moeilijke positie een mislukte wanhoopspo- ging. "pELFT Zonder een mo- tot groots spel te komen «ft Noordwijk wel twee inten weggehaald bij Vitesse ilft. De Delftse ploeg toonde 'h een minder armzalig te enstander dan tijdens het "il in Noordwijk (4-0), maar igde er niet in het bij tijden 'twikkelde veldoverwicht n te zetten in doelrijpe kan- 1. laat staan in doelpunten, t tien minuten voor rust °or Geert-Jan Bakker ge- >rde doelpunt bracht rdwijk daarom niet alleen .0-1. maar leverde de ploeg >k twee kostbare punten op. Is excuus voor het matige rdwijkse optreden mag misschien gelden, dat de ploeg met vier geblesseerde spelers te kampen had. Sjaak Sluis, Siem van Beveren, Jan Siem Klinkenberg en John Marijt verbleven geblesseerd aan de kant. Frans van der Veen mocht voor het eerst sinds lan ge tijd weer zijn opwachting maken in de hoofdmacht, René Hensbergen fungeerde als middenvelder, terwijl Mar cel Vink (tweelingbroer van Klaas) op de nummer twee po sitie en Andries Wendt aan de andere kant als linksachter ac teerden. Met weinig aanvallende steun van de achterhoede, een mid denveld, dat slechts zelden voor balwinst zorgde, crëerde Noordwijk zich maar één echt uitgespeelde kans. Bogers werd op links in de diepte ge dirigeerd, zijn lage voorzet kwam bij René Hensbergen te recht, die van dichtbij in het zijnet knalde. Twee andere ge vaarlijke situaties bij het Delftse doel kunnen beter aan de zwakte van de Vitesse af weer worden toegeschreven. Eerst ging laatste man Koos van der Burg vreselijk in de fout door de bal volkomen on nodig aan Geert-Jan Bakker te verspelen, die de bal via doelman Paul Oortwijn in de hoek schoof: 0-1. Vlak voor rust was Klaas Vink dichtbij 0-2. De Delftse defensie legde hem weinig in de weg, toen hij vanaf de mid denlijn met de bal aan de voet oprukte. De Noordwijkse spits omspeelde keeper Oortwijn, schoot vervolgens goed hoog in, omdat de Delftse verdedi ging inmiddels de doellijn be volkte, maar zag zijn inzet te gen de onderkant van de lat verdwijnen. Vitesse Delft stel de daar één sterk aanvallend moment tegenover. Een laag schot van Van der Lee beland de op de vuisten van de goed reagerende Dortmund, waarna de lange onhandige spits Ge rard Kampioen over de bal heen maaide. Na rust kwam Siem van Beve ren op de voorstoppersplaats voor René Hensbergen in de ploeg, van der Veen schoof op naar de middenlinie. De Delf tenaren poogden desperaat een offensief op poten te zetten, wat echter door een grote schotloosheid en gebrek aan creativiteit tot mislukken ge doemd was. De kansen kwa men dan ook voor het Delftse doel. Bakker verscheen twee maal in kansrijke positie, werd één keer onreglementair ge stuit, maar kreeg niet de ver diende strafschop en schoot de tweede maal via Oortwijn naast. Klaas Vink kopte een moeilijk stuiterende bal net langs de voor hem verkeerde kant van de paal. De grootste misser kon echter op het conto van Timo Gerlof geschreven worden. Geheel vrijstaand voor de keeper verbruikte hij eerst een secondenlange be denktijd om vervolgens de verkeerde voortzetting te kie zen: recht in handen van Oort wijn. WILLEM SPIERDIJK Scoreverloop: 35 Bakker 0-1. Noordwijk: Dortmund, Marc Vink. Anton Marijt, Van Veen. Wendt, Hensber gen (Van Beveren), Gerlof. Bogers, Smits, Bakker (Klaas Vink). MW'27 1) De eerste helft was volledig voor ARC. Wilco van Leeu wen, Edwin Heespelinck en René Lammers kwamen enke le keren goed door, maar kon den vooralsnog niet tot scoren komen. Uit een vrije trap van Lammers was het Ruud van Es, die vlak voor rust zijn ploeg koppend op voorsprong bracht. Deze Lammers-Van Es-combinatie is dit seizoen overigens al zes keer doeltref fend gebleken. Vanzelfspre kend ging MVV na de pauze in de aanval en werd ARC tot countervoetbal gedwongen. Doelpunten leverde die veran derde speelwijze de thuisclub niet op. een echte schutter ont brak en bovendien handelde doelman Sjaak van Oosten een paar maal goed. 's-Gravenzande - Ter Leede 1-0 (1-0) Hoewel het duel achteraf als 'geen beste wedstrijd' werd ge typeerd. kon in het eerste deel nog redelijk voetbal worden aanschouwd. Frits Hoekstra, Pieter van der Plas en Johan Verloop waren kansrijk, maar brachten Ter Leede geen tref fers. In de 51e minuut (en dat terwijl er eigenlijk nauwelijks oponthoud was geweest) van de eerste helft kopte Johan Boon namens de thuisvereni- ging de bal achter doelman Jan Blankenspoor. Ter Leede zette na de hervatting alles op alles. Robert Enthoven, Van der Plas, Hoekstra en de op zijn retour zijnde Nico van der Fange kwamen op pure wils kracht nog wel door de defen sie heen, maar waren niet erg gelukkig in de afwerking. Hoekse Boys - Katwijk 2-2 (1-1) Met technisch en tactisch ver nuftig spel bestreden de elftal len elkaar. Vooral omdat beide partijen in aanvallende zin be zig waren, ontstond een ener verende partij, waarin de ene aanval de andere opvolgde. Wim Guyt 1 trof als eerste doel en zette Katwijk op voor deel. Vijf minuten voor de rust werd er echter gelijkgemaakL Halverwege de tweede halft was het wederom Hoekse Boys, dat scoorde, waarna Gidy van der Bent een misstap van de Hoekse doelman af strafte: 2-2. Een uitslag die ge zien het spelbeeld volledig te recht was. Jeugd Lisse kansloos tegen Quick Boys: 1-4 LEIDEN De streekderby tussen de regionale jeudelftal- len van FC Lisse en Quick Boys bracht weinig vuurwerk. In een slechte partij boekten de Katwijkers een eenvoudige 1-4 winst. Een slecht lopend FC Lisse keek na tien minuten tegen een 0-1 achterstand na een treffer van Wim Koning (Quick Boys). Cor van Duiven- bode maakte er op aangeven van Floor van Duyn 0-2 van voordat Wim Koning (FC Lis se) een foutje in de Katwijkse verdediging kon afstraffen (1- 2). Nog voor rust trof zijn naamgenoot aan de andere kant nogmaals doel. Toen Arend van de Oever vlak na rust al voor 1-4 zorgde leken de blauw-witten op een mon sterzege af te stevenen, maar een complete terugval deed het duel als een nachtkaars uitgaan. In de b-klasse verloor UVS met 2-1 van RVC. SV Voorschoten verspeelt punt LEIDEN In een matte wed strijd heeft de koploper in de zaterdagafdeling, SV Voor schoten, een punt aan VVSB verspeeld. In Noordwijkerhout waren hoofdrollen weggelegd voor de beide doelverdedigers. Herman Keizer van Voorscho ten en Gerard van der Berg van VVSB. De laatste hield Rob Zonneveld bij herhaling van een treffer. Omdat ook Hein de Graaf en Koen Wolfs winkel kansen lieten liggen bleef het 0-0. In de tweede klasse drukte Meerburg het klasseverschil met Unitas Leiden nog matig uit met een 4-1 overwinning. Piet van Zeist (2x). Marcel Roumen en Huig van Beelen kloppen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15