ramatische öuverture handbalteam Van der Duim solo op kilometer -r Schakers moeten wachten op prijzengeld voetballerlei i Westduitse pers kraakt Jupp Derwall AFSCHAFFING VAN DE CENT jinaïPORT £ekUc@ouocmt ZATERDAG 26 FEBRUARI 1983 PAGINA 11 jlrafsport financieel achteruit iai m 10.3 Tl9 iEN HAAG In het afgelopen jaar 1982 is het to- ial aan prijzengeld en fokpremies in de draf- en isport gedaald. Werd in 1981 nog 16 miljoen ).327 gulden uitgekeerd aan prijzen en fokpremies. 1982 liep dit bedrag terug met 271.537 gulden. Het pv rootste gedeelte van de prijzen ging naar de lange- ian- en kortebaandraverijen, respectievelijk 1.941.960 en 150.522 gulden. Dat bedrag ligt veel ho- jr dan de uitkeringen in de rensport: f. 1.777 955,- jtfden. Aan fokpremies werd in totaal 1.398.353 gul- fn uitgegeven (drafsport f. 1.258,762.-. rensport f Hp91.-.) Ijitse Smeding was de meest succesvolle pikeur met 1 overwinningen, gevolgd door Luut Dooper met '.;|4 eerste plaatsen. Jan Wagenaar. momenteel her ziend van een viervoudige beenbreuk die hij an- Mrhalve week geleden opliep in Hilversum, eindig als derde met 130 zeges. Dooper verdiende het •st met zijn overwinningen. Hij won 473.550 gul- tegen Smeding 469.370 gulden. Inhaalprogramma eerste divisie ZEIST Competitieleider Jan Huybregts van de KNVB heeft voor de eer ste divisie het volgende in haalprogramma vastge steld: Woensdag 9 maart: Heerenveen-Vitesse. DS'79- FC Den Bosch en Heracles - Telstar. Dinsdag 15 maart: Vitesse-Volen- dam en SC Cam- buur-DS'79. Extra compe titie: Woensdag 30 maart: Eindhoven-DS'79. Dinsdag 26 april: Wageningen- -Heerenveen. Dinsdag 3 mei: Veendam-De Graaf schap. Voorwaardelijke boete geëist tegen KNWU AMSTERDAM De officier van jus titie van het gerechtshof in Amster dam heeft gisteren in hoger beroep een voorwaardelijke boete van 5000 gulden geëist tegen de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU). De KNWU werd eind 1981 aange klaagd voor het overtreden van de prijsbeschikkingswet. De Unie had namelijk licenties en contributies met meer dan de wettelijk toegestane per centages verhoogd. De KNWU werd vrijgesproken, maar de officier teken de beroep aan tegen deze beslissing. De uitspraak is over twee weken. Finalisten biljartstrijd snel bekend BIDDINGHUIZEN Na twee van de drie voorronden is de strijd om de finaleplaatsen in het toernooi om het nationale bil jartkampioenschap in de per soonlijke viifkamp beslecht. Bongers en Vet in poule A en Arnouts en Vultink in poule B behaalden gisteren in Bidding huizen de tweede overwinning en werden onbereikbaar voor de overige vier deelnemers. Door deze gang van zaken werd de laatste voorronde gedevalueerd tot een verplicht nummer. De resultaten telden niet meer voor de finaleronden. LINARES De elf scha kers in het internationale toernooi te Linares kun nen hoogstwaarschijnlijk vandaag tijdens de slotce remonie niet hun gewon nen (geld)prijzen in ont vangst nemen. De nationalisatie door de Spaanse regering van de Ru- masa-banken heeft tot gevolg dat alle aangesloten banken en filialen tot maandag gesloten blijven, ook de Jerez-bank -onderdeel van de keten- in Linares. Deze blijft zelfs tot dinsdag dicht als gevolg van een nationale feestdag in An- dalusië. Het prijzengeld (totaal ruim 100.000 gulden) kan niet meer worden opgenomen. De toernooi-directeur. Lui Rente- ro, heeft dit probleem voorge legd aan de burgemeester van Linares, die daarop weer in beraad ging met de gouver neur van de provincie. De eni ge oplossing is dat het bedrag wordt overgemaakt naar een andere bank in Linares, die het daarna afdraagt aan de toernooi-organisatie. De elfde en laatste ronde van het schaaktoernooi in Linares breacht gisteravond in eerste zitting nog geen beslissing over de bezetting van de top- plaatsen. Zeker werd alleen dat de Rus Boris Spasski ge deeld of ongedeeld eerste is gewqrden. Hij speelde met zwart remise tegen de Hon gaar Gyula Sax en kwam uit op 6,5 punten. Dat totaal kan alleen nog door wereldkam pioen Anatoli Karpov worden gehaald. Hij brak zijn partij te gen de Amerikaan Yasser Sei- rawan af en moet vandaag op nieuw achter het bord ver schijnen. Ook voor Jan Tim man krijgt het toernooi nog een staartje. Hij brak zijn partij tegen de Engelsman Anthony Miles af. DXMEER Het we- Hdkampioenschap in de cgroep is voor het Ne- trlandfc handbalteam famatisch begonnen. Een ^derlaag in de eerste edstrijd, tegen het mach- ge Tsjecho-Slowakije, as tevoren weliswaar in- ïalve^calculeerd, maar de wij waarop dit gebeurde blad, ebe- acht gisteravond toch jten-ei de nodige bange ver- oedens boven. Met liefst -8 werd de formatie van indscoach Jan Kecske- 'n 'nïethy gedegradeerd fond n kansloze figurant. 1, be- eurde voor dergelijke evene- r m2;^nten trouwens ongeschikte jg go >rthal Het Hoogkoor te Box- •rer faalde Oranje collectief, van de beoogde goodwill, zou moeten worden be- rkstelligd door aanspreken- prestaties, ongeacht het tulresultaat, kwam niets te- nwej ld (d< He gele nlich Eén troost restte Kecs- methy, die zijn vertrouwde mlach alweer snel had her- nden: slechter kan het am- meer. Tegen West-Duits- id (morgen in Sittard) en •ral Frankrijk (maandag in itricht) mag de nationale aantonen voor het front der natie dat ook wel degelijk goed handbal mogelijk is. Vooral aanvallend haperde de Nederlandse ploeg, waar de aan de rechterknie gekwetste Wil Jacobs node werd gemist. Kecskemethy had het aan de vooravond van het toernooi al voorspeld: „Zonder hem kun nen we een eventuele verras sing echt helemaal vergeten. Dat zo'n blessure uitgerekend nu en bij Jacobs met komen. Zijn afwezigheid kost ons min stens vijf doelpunten. Zowel aanvallend als verdedigend kunnen we hem eigenlijk niet missen". En achteraf sprak de aimabele Tsjechoslowaak: „Over het aantal tegendoel punten ben ik niet eens onte vreden. Maar zelf hadden we het dubbele aantal treffers moeten maken. Toen het in het begin helemaal niet wilde lukken, werd de nervositeit steeds groter. Hopelijk blijft het bij deze ene zwarte dag", sprak de kleine Tsjechoslo waak die juist tegen zijn land genoten op meer succes had gehoopt, met vooruitziende blik. De onverstoorbare Oost-Euro peanen, waar de een dag eer der 25 jaar geworden Tomas Bartek topscorer werd met acht treffers, profiteerden dankbaar van het zwakke be gin van het gastland. Omdat de Oranje-defensie te weinig tijd had op de snelle combina ties en het beweeglijke spel, behoefden de hoekspelers ei genlijk amper te worden ge bruikt. Iedere aanval kwam door het midden, waarna er voor de doelverdedigers Ron de Jonge (sterke tweede helft) en Jacques Josten weinig te houden viel. Het pleit was dan ook snel beslist: binnen acht minuten sloegen de Tsjecho- slowaken een beslissend gat door meteen naar 6-0 uit te lo pen. „Dat was het begin maar tevens het einde van de wed strijd", sprak hun coach Jiri Vicha na afloop cryptisch. De Tsjechoslowaken wisten de snel verkregen voorsprong in derdaad rustig uit te bouwen zonder ook maar een moment in verlegenheid te worden ge bracht. Ook in de tweede helft wist het Nederlands team geen Bert Bouwer wordt deskundig „opgevangen" door de Tsjechen Papiernik (links) en Kratochvil. ogenblik te imponeren. On danks het bemoedigende ap plaus van de circa 1200 toe schouwers bleven de gelaat suitdrukkingen somber en de onmacht des te groter. Hier en daar werd op de tribunes zelfs wat boegeroep hoorbaar en dat is nu juist waarvoor de betrok kenen in de prognoses zo bang waren. Deze wedstrijd was na melijk pure anti-reclame voor het Nederlandse handbal. Het is te hopen dat het tij spoedig keert en dat met name Wil Ja cobs (hij zat in Boxmeer op de bank, maar hoefde gezien het rampzalige scoreverloop niet in actie te komen) tijdig ge neest. Want het Nederlands team dat gisteravond voor ei gen publiek zo werd geklei neerd, kan echt beter. DICK KIERS Nederiand-Tsjechoslowakije 8-24 (2-12). Scorers Nederland: Beekman (3), Verjans (2), Schuurs, Berendsen en Hamers. Tsjechoslowakije: Bartek (8), Cerny (5), Stika (3). Papiernik (2, een strafworp). Barton (2 1 strafworp). Kozak (2 een strafworp), Kotrc en Kratochvil. Tijdstraffen Nederland Verjans (2 min). Beekman (2 min). Tsjechoslowakije (2x2 min en Bartol (2„min), Scheidsrechters: Valcic (Joe) en Mitrovic (Joe). Toeschouwers 1100. Overige uitslagen: Groningen, groep A: Zweden-Bulgarije 27-16 (11-8), Hongarije-Israël 28-13 (17-5). Breda, groep C: Spanje-IJsland 23-16 (13-9). Zwitserland-België 26-19 (17-10). HELSINKI Hilbert van der Duim zal vandaag in Helsinki tijdens de wereldtitelstrijd schaatsen voor sprinters zijn eerste duizend meter alleen moeten rijden. Hij werd bij de loting in de zeventiende en laatste rit ingedeeld. Op de 500 meter trof Van der Duim in de veertiende rit de Chinees Sjen Jiang Qiang. De voornaamste ritten op de eerste dag zijn: dames, 500 meter: 2e rit: Karin Enke (Odl) - Natalja Pe troesje va (Sow) 4e rit: Marzia Peretti (Ita) - Alie Boorsma (Ned) 5e rit: Natalja Glebova (sow) - Skadi Walter (Odl) 6e rit- Christa Rothenburger (Odl) Monika Holzner (Wdl) 14e rit: Miyoshi Kato (Jap) - Andrea Schoene (Odl) 15e rit: Katie Class (Vst) - Thea Lim- bach (Ned) heren. 500 meter: le rit- Frode Roenning (Noo) - Gae- tan Boucher (Can) 2e rit Vladimir Koslov (Sow) - Hein Vergeer (Ned) 3e rit: Nick Thometz (Vst) - Andreas Dietel (Odl) 4e rit Sies uilkema (Ned) - Alksan der Danilin (Sow) 5e rit Akira Kuroiwa (Jap) - gocran Johansson (Zwe) 6e rit: Eric Henriksen (Vst) - Sergej Khlebnikov (Sow) 14e rit: Sjen Jiang Qiang (Chi) - Hil bert van der Duim (Ned) 17e rit: Jouko Vesterlund (Fin) alleen dames, 1000 meter: le rit: Boorsma - Glebova 2e rit Schoene - Petroesjeva 4e rit: Rothenburger - Sylvie Daigle (Can) 6e rit: Van Gennip - Enke 15e rit: Limbach - Walter heren, 1000 meter le rit: Kuroiwa - Boucher 2e rit: Johan Granath (Zwe) Dani lin 3e rit: Henriksen - Khlebnikov 4e rit Roenning - Dietel 5e rit Thometz - Uilkema 6e rit Pavel Pegov (Sow) - Vergeer 15e rit Koslov - Vesterlund 17e rit Van der Duim alleen 'olitie wil ilcoholverbod m algeheel alcoholverbod ings de de toevoerwegen iaar het stadion en in het tadion zelf. Dit heeft Gar- 'i ard Klein-Fidam, hoofd commissaris van de Westber- Iijnse politie bepleit tijdens 'en congres van leidingge- 'end politiepersoneel in fünster-Hiltrup. Klein -Fi- lam verklaarde, dat rellen lp toevoerwegen naar de sta- Hons van clubs uit de Bun- lesliga waren toegenomen. n het inzetten van meer personeel en het toege- <men contact van de clubs hun supporters zouden tspattingen in het stadion t'genomenDesondanks lejtte hij voor een algeheel Icoholverbod. Wilfried 1traubde secretaris van het Vestduitse beroepsvoetbal, als toehoorder het con 's bijwoonde, kon zich tarin geheel vinden. Wijdperk van de kleine mensen Volgens Karl-Heinz Marotz- Jfe. die in opdracht van de IFA een technisch rapport 'ce/f gemaakt van het WK 982 in Spanje, vertoeft het 'oetbal nu in het „Tijdperk *ar> de kleine mensen". De voormalige oefenmeester van Onder meer Schalke '04 wijst °P het feit, dat kleine spelers i 'k Pierre Littbarski, Jürgen Milewski, Thomas Allots, Ala zo goed kunnen gedijen op basis van technisch vermo gen. Karl-Heinz Rummenig- ge noemt hij een exponent die technisch en atletisch vermogen combineert. Horst Hrubesch noemt hij in het huidige topvoetbal een witte raaf, omdat hij het „Reuzen- tijdperk" als voorbij be schouwd. Persoonlijkheden als Gilnter Netzer en Wolf gang Overath, die passes over meer dan dertig meter kun nen geven, ziet Marotzke te genwoordig niet meer. Het spel is daardoor wel onbere kenbaarder geworden", vindt hij. Dure klap Alain Giresse en Jean Tigana De klap, die een speler van SV International uit Bremen uitdeelde aan een scheids rechter, heeft hem ruim 11.700 mark gekost. De dader werd door de plaatselijke voetbalbond levenslang ge schorst. De scheidsrechter, die twee weken in een zie kenhuis verbleef met een hersenschudding en vervol gens enige tijd niet kon wer ken, had een proces aange spannen. Deze veroordeelde de dader tot betaling van 5400 mark schadevergoeding aan de werkgever van het slachtoffer, 2500 mark scha devergoeding aan het zieken fonds, 2000 mark smartegeld en 1200 mark boete. Voorts moest hij 800 mark betalen aan zijn advocaat en 200 mark voor de kosten van de rechtzaak. Dit alles, omdat hij het niet eens was met een Horst Hrubesch: witte raaf. door de scheidsrechter aan de tegenpartij verstrekte straf schop. Genoeg van Kindermann Werder Bremen heeft genoeg van Hans Kindermann, de „openbare aanklager" van de Westduitse Bundesliga. De club wil een voorstel indie nen bij de Bundesligaraad hem te doen vervangen. Kin dermann, die zich al jaren manifesteert als een felle be strijder van welke overtre ding in de stadions dan ook, wilde onlangs trainer Otto Rehhagel van Werder Bre men aan een verhoor onder werpen. Kindermann had er voor gezorgd, dat trainer Uli Maslo van Eintracht Braun schweig met 5000 mark werd beboet, omdat hij bij een doelpunt uit vreugde het veld was opgelopen. In een reactie op de uitspraak van de tuchtcommissie had Reh hagel gezegd, dat geen intel ligent mens op het idee zou zijn gekomen hiervan een punt te maken. Kindermann wenste - daarop Rehhagel te verhoren in Frankfurt, waar de Westduitse voetbalbond zetelt. Werder Bremen vond dit belachelijk. „Meneer Kin dermann komt maar naar Bremen, als hij wil. Wij wil len de vliegkosten nog wel betalen", aldus vice-voorzit- ter Klaus-Dieter Fischer, die van tevoren wist, dat Kin dermann dat niet zou doen. Chelsea roept hulp van Bonetti in Chelsea is Peter Bonetti nog altijd niet vergeten. De Lon- dense tweede-divisieclub heeft zijn vroegere doelman gevraagd de huidige man on der lat, de jonge Steve Fran cis aan een aantal forse kee perstrainingen te onderwer pen. Chelsea's manager John Neal meent daarmee de kee perscrisis, waarmee de club momenteel worstelt, te kun nen overwinnen op een con structieve manier. Peter Bo netti, die in zijn gloriedagen „de groene kat" werd ge noemd, moet er wel voor uit Schotland komen, waar hij tegenwoordig woont. Buitenlanders erg duur Hoewel Ce rel e Brugge over liefst vijf buitenlanders in zijn selectie beschikt, stelt trainer Han Grijzenhout de laatste tijd er slechts één op. Dat is de Fin Ukkonen, die overigens pas op 1 april hoort, of hij definitief mag Otto Rehhagel: geen punt van maken. blijven in Brugge. Grijzen hout heeft de Hongaar Har- sanyi en de Nederlander Kooiman wegens ontoerei kende prestaties al aan de kant gezet. De IJslander Ma- geirsson in inmiddels een vaste kracht geworden in het tweede elftal en daar kwam onlangs zijn landgenoot Jons- son bij. Kiezen tussen café en voetbal Mattie van Toorn (ex-Feye- noord, -Excelsior, -Ander- lecht en Sporting Charleroi is onlangs buiten de basis- ploeg van FC Luik, zijn hui dige club, gelaten. Trainer Victor Wegria vond, dat hij zich onvoldoende concen treerde op het voetbal. Van Toorn bezit een café, dat da gelijks tot drie uur 's mor gens zijn aandacht vraagt. Daarom heeft Wegria hem voor de keus gesteld: café of voetbal. sportuitslagen SCHAKEN Toernooi Linares: Elfde ronde: Karpov (Sov)-Seiraw3n (Vst) afgebroken. Sax (Hon)-Spasski (Sov) 1/2-1/2, Andersson (Zwe)-Lar- sen (Den) 1-0, Joesoepov (Sov)-Hort (Tsj) 1/2-1/2, Miles (Eng)-Timman (Ned) afgebroken. Geiler (Sov) was vrij. Stand: 1. Spasski 6,5 punten. 2. Andersson 6, 3. Karpov 5.5 en 1 afg., 4. Joesoepov en Sax 5.5, 6. Miles 5 en 1 afg., 7. Gelier en Hort 5, 9. Timman 4,5 en 1 afg., 10. Seirawan 2,5 en 1 afg., 11. Larsen 2. BILJARTEN NK vijfkamp: Tweede ronde: Poule A: Burgman - Vet 2-8. Libre: 250-0 (1 beurt). 47/1 62-150 (6). Bandstoten: 93-100 (18). 71/2: 64-150 (6), Driebanden 28-30 (48). Velthuis - Bongers 2-8, Libre. 18-250 (1). 47/1: 35-150 (4). Bandsto ten: 25-100 (6) 71/2: 88-150 (2), Driebanden: 30-27 (31). Eindstand poule A. 1. Vet 4 wedstrijdpunten, »18 partijpunten; 2. Bongers 4 en 14; 3 Burgman 0 en 6; 4. Velthuis 0 en 2. Poule B: Van De venter - Vultink 2-8, Libre: 250-17 (3), 47/1: 84-150 (6), Bandstoten: 50-100 (18), 71/2: 40-150 (2). Drieban den: 14-30 (35). Havermans - Arnouts 3-7, Libre: 250-250 (2). 47/1: 110-150 (9), Bandstoten: 20-100 (3), 71/2: 150-128 (4). Driebanden: 12-30 (27). Eindstand poule B: 1. Arnouts 4 en 15; 2. Vultink 4 en 14; 3. Halvermans 0 en 7; 4. Van Deventer 0 en 4. BASKETBAL Competitie: Heren, eredivisie: Landlust - Leiden 87-98; eerste divisie A: L. Lions - Ymir 62-77. Dames, eerste divisie B: Dragons - Dynamo 92-61. (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN De Westduitse sportpers heeft geen spaan heel gelaten van het nationale elftal dat woensdagavond in Lissabon met 1-0 van Portugal verloor. Vooral trainer Jupp Derwall moet het ontgelden. Er wordt openlijk gespeculeerd over zijn vertrek. „Met deze nederlaag, dat weet hij zelf ook, begint hij aan zijn laatste week als bondstrainer", schrijft Bild. Volgens het blad heeft Derwall „niets uit zijn fouten geleerd". Daarmee wordt ge doeld op Derwall's falend concept tijdens de vorige interland te gen Noord-Ierland. Ook die wedstrijd ging met 1-0 verloren. Het blad noemt Hennes Weisweiler (FC Grasshoppers), Udo Lattek (tot eind van dit seizoen trainer bij FC Barcelona) en Erich Rib beek (trainer van de Duitse amateurs) als mogelijke opvolgers. Trainer Hennes Jack van Eintracht Braunschweig zegt in de Frankfurter Rundschau: „Derwall heeft opnieuw geen lijn uit kunnen stippelen. Het spel van de Mannschaft miste ideeën". De termen waarmee de Duitse sportpers de wedstrijd beschrijft lo pen uiteen van „blamage", „catastrofaal" en „miserabel". Alleen een eclatante overwinning bij de volgende wedstrijd voor de Eu ropese kampioenschappen, 30 maart tegen Albanië, lijkt Derwall nog te kunnen redden. Zijn contract loopt nog tot 1986. Slechts de Frankfurter Allgemeine Zeitung vindt dat Derwall moet blij ven. „Iemand zal het team toch uit de crisis moeten halen", zo schrijft de krant. Mansveld wacht af DEN HAAG Aad Mansveld heeft nog altijd geen contract getekend bij een Belgische club. De trainer die in een vroeg stadium zijn vertrek bij amateurclub Laakkwartier aankondigde om in België te gaan werken, heeft zichzelf nog twee weken gegeven eer hij een beslissing neemt. „Er zijn enkele clubs in me geïnte resseerd", aldus Mansveld, „maar dat zijn allemaal der deklassers. Ik wil echter het liefst bij een tweedeklasser aan het werk. De kans daarop bestaat, maar dan zal ik nog even geduld moeten hebben. In België gaat de trainersmo len overigens pas in maart draaien, veel later dus dan in Nederland gebruik is gewor den. Het riscico dat ik niet meer aan de slag kom als ik afwacht, is daarom niet zo groot". Schaatsbond mist Finse receptie HESLINKI De Finse schaatsbond heeft gisteren in Helsinki ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan een receptie gegeven. Bondsofficials van alle deelnemende landen waren aanwezig en schonken de jarige Finse bond geschenken. De grote afwezige was de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond (KNSB), die kennelijk niet op de hoogte was. Bondsgedelegeerde Wiebe Brouwer arriveerde in Helsinki op het moment dat de receptie in volle gang was. Brouwer: „Ik wist van niets". Dick de Vroome, in Helsinki zonder officiële functie, had overigens de honneurs waargenomen. De begeleider van de Nederlandse schaatsploeg in de Finse hoofdstad deed een woordje voor de KNSB. Hij was echter niet in het bezit van geschenken. De Vroome improviseerde snel en speldde de Finse bondsleden een stoffen minitulp op de revers. Sportwereld NEW YORK Het hoogte punt van de Amerikaanse in- door-atletiekkampioenschap- pen in New York was gisteren het wereldrecord van Diane Dixon op de 440 yards. Met 53.52 seconden was ze sneller dan Rosalyn Bryant zes jaar geleden. FALUN Kveta Jeriova uit Tsjecho-Slowakije heeft in Fa lun de 10 kilometer skilopen, tellend voor de wereldbeker, gewonnen. Ze maakte een tijd van 30 minuten en 22,4 secon den. Tweede werd de Finse Marja-Liisa Haemaelaeinen (30.32,9) en derde de Noorse Brit Pettersen (30.38,0), die de leiding in het klassement voor de wereldbeker heeft behou den. VUGHT Toon van de Burgt is de nieuwe trainer/coach van het heren volleybalteam van WC. De 34-jarige Van de Burgt volgt bij deze eredivisie club Rob Hachmang op, die enkele weken geleden zijn functie beschikbaar stelde. NIJMEGEN Het ijshockey- team van Nijmegen heeft op eigen baan voor 1450 toeschou wers de tweede wedstrijd om de nationale beker tegen Hee renveen met 10-5 gewonnen. De periodestanden waren 6-2 2-2 2-1. Daar Heerenveen het eerste duel winnend had afge sloten is nu een derde wed strijd noodzakelijk. Midlotto DEN HAAG De uitslag van de gisteravond getrokken mid lotto (nummer 7a) is: 2-5-7-10-21-32, Reservegetal: 39. Deelnemers: 551.159, inleg: f. 2.501.736, prijzenbedrag: f. 1.188.324,60. Cijferspel midlot to: 846489. Deelnemers: 266.453, inleg: f. 399.680, prij zenbedrag: f. 159.872. Num mers voor extra prijzen: 2323, 629 en 00. Portengen wint marathonbeler UTRECHT Henk Porten- van twintig wedstrijden. Dat gen uit Nederhorst den Berg heeft volgens verwachting de KNSB-marathonbeker gewon nen. Hij zegevierde gister avond in Utrecht in de laatste betekende tevens zijn eerste zege in de reeks. Op de streep had Portengen na hondrd ron den tien meter voorsprong op Jan Kooiman. MINISTERIE VAN FINANCIËN vanaf: wettelijke afrondingsregel: bedragen eindigende op 12,6 en 7 cent: afronden naar beneden op een veelvoud van 5 cent; bedragen eindigende op 3.4.8 en 9 cent: afronden naar boven op een veelvoud van 5 cent; geen afronding bij betaling met een bank- of girocheque en bij betaling via een overschrijving per bank of giro inwisseling: van 1 maart 1983 tot 1 maart 1984 bij de postkantoren inlichtingen: Ministerie van Financiën, Postbus 202012500 EE 's-Gravenhage

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11