t Voetbalvereniging „Katwijk rnstig gedupeerd door roblemen rond vuilnisbelt REGI0M0UR1NAAL tadsverwarming alleen Buitenhof onrendabel OETERWOUDE STRUIKELT Ylrt KREPELSTRAAT ergoeding raadsleden egstgeest gaat omhoog Eerste premie-B-woningen in Buitenhof opgeleverd Parkeerplaatsen heet hangijzer in Zoeterwoudse raad ÏDEN £eidóc6ouumt VRIJDAG 25 FEBRUARI 1983 PAGINA 7 aaswijk" dhaaft aarschrift [STGEEST Een groot al kopers van woningen in Oegstgeestse plan Haas- heeft zich verenigd. On- tekende het bestuur be- ir aan tegen het plan. De ;ente wil een flatgebouw •rnd voor studentenhuis- ng. Men heeft thans een yplan daarvoor waarmee hereniging niet content is. eden van de bewonersver- spraken zich gister- uit voor handhaving bezwaren. r ing Luxe-inrit parkeerterrein Lijtweg OEGSTGEEST Het grote parkeerterrein aan de Lijtweg heeft slechts aan de zuidzijde een inrit. Men wil er nu ook een aan de noordzijde aanleggen. De Oegstgeestse verkeers- commissie adviseerde reeds gunstig en gisteravond moest de gemeenteraad akkoord gaan met het plan. De liberaal Kuntze had kritiek op de aanleg van deze, wat hij noemde, „luxe-inrit". Volgens hem heeft de Oegstgeestse afdeling gemeentewerken wel dringender zaken te doen. Burgemeester Scheenstra: „Als je hoopt het parkeren op ge noemd parkeerterrein door deze inrit te bevorderen kan je niet spreken van luxe. Er zijn stratenmakers aanwezig...." „Intussen is vijftig procent van het stratenmakersbestand nu hersteld", aldus de voorzitter. Het hele discussiegebeuren rond het inritje Lijtweg leidde min of meer tot een liberale stratenmaker-op-zeeshow. Informatiecentrum Oegstgeest te duur OEGSTGEEST Om de samenwerking tussen diverse werkgroepen in Oegstgeest te bundelen maar ook om ze de gelegenheid te geven vanuit een bepaald centrum continuïteit in de voor lichting te verschaffen is er in Oegstgeest de „Stichting informatiecentrum" opgericht. Dit is gebeurd op initiatief van de Wereldwin kel die vindt dat de Oegstgeestse werkgroepen over een centrum moeten kunnen beschikken waar informatie dagelijks beschikbaar en de kans dat voorlichtingsmateriaal naar stoffige zolders verdwijnt nihil is. Gisteravond bleek tijdens de raadszitting dat men van de gemeen te weinig financiële steun kan verwachten. Me vrouw Blom, wethouder onderwijs en welzijn: „Als men met eenvoudiger plannen komt kun nen wij er nog eens over nadenken". Pleidooi voor behoud Jelgersmapand OEGSTGEEST Het D'66-raadslid Wuisman pleitte gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad voor het behoud van het pand, waarin tot voor kort de Jelgersmakliniek was ge vestigd. Hij noemde het gebouw, dat nog voor een klein gedeelte in gebruik is, een karakteristiek bouwwerk. De D'66'er vroeg het college bouw- en wo ningtoezicht eens te laten kijken in welke staat het pand verkeert. Burge meester Sj. Scheenstra herinnerde er aan dat het gebouw van de gemeente Leiden is. „Om er zeker van te zijn dat het pand behouden blijft, moeten we het kopen van de gemeente Leiden en dat kost veel geld", aldus de burge meester. S'jrWIJK Volgens \-fraktievoorzitter soo( Berkheij zal een ge- "voojk tussen een delegatie |k P* de Katwijkse en de aatejrdwijkse raad de nodi- k ^duidelijkheid moeten i Ziippen over de situatie zijn. H de vuilnisbelt op de e zehs van de twee buur- een Jeenten- Vooral nu 'k teccheidene Noordwijkse ^^Isleden gedreigd heb- fn bit een Katwijkse aan- iart. pg voor de aanleg van Itbalvelden in het om streden gebied pas goed te keuren wanneer de vuil nisbelt volledig is afge dekt. De heer Berkheij vindt dat de voetbalvereniging 'Katwijk', als toekomstige bespeler van deze velden, niet de dupe mag worden van misverstanden tussen de twee gemeentebestu ren. De voetbalvereniging 'Katwijk' wacht nu al jaren lang op enig uitsluitsel over de verhuizing van het oude sport complex aan de Helmbergweg naar een nieuw onderkomen in het gebied tussen Noord- wijk en Katwijk. Met name de problemen rond de in dit ge bied gelegen vuilnisbelt heb ben tot nog toe de aanleg van de nieuwe velden in de weg gestaan. Ook nu door Katwijk een bouwvergunning bij buur gemeente Noordwijk is inge diend lijkt de kwestie rond de belt weer roet in het eten te gooien. Een Noordwijkse com missie zei enkele weken gele den niet akkoord te zullen gaan met de Katwijkse plan nen wanneer niet alle proble men in dit gebied zijn opgelost. De voetbalvereniging blijft, in afwachting van de uiteindelij ke beslissing, ondergebracht in de huidige accommodatie. Een accommodatie die in een zeer slechte staat van onderhoud verkeerd en waarvoor de ge meente, met alle onzekerheid rond de verhuizing, niet van plan is veel geld u^t te trek ken. Het CDA-raadslid T. van der Plas drong dan ook bij het college aan op spoed bij het af werken van de procedures die de aanleg van een nieuw sportcomplex mogelijk moeten maken. „De vereniging ver gaapt zich nu al jaren aan de plannen maar in de praktijk ziet men helemaal niets gebeu ren", zo zei hij gisteravond tij dens de raadsvergadering. nieuw complex van de grond moeten krijgen." Zijn fraktie- voorzitter Berkheij opperde hierop het idee voor een ont moeting tussen de gemeentera den van Katwiik en Noord- wijk. De heer Berkheij: „Ik heb van wethouder Bergman begrepen dat er tussen de twee colleges geen onduidelijkheid bestaat en dat er onlangs nog overleg geweest is. Het lijkt mij zinvol om dat overleg ook met delegaties van beide raden te voeren." Burgemeester C. A. Bos zegde toe dat het colle ge zich zal beraden over de wijze waarop dit overleg tot stand kan komen. Wielerveldrit langs Zoeterwouds Molenpad ZOETERWOUDE Voor de| eerste maal gaat morgenmid dag om twee uur een wieler veldrit van start. Deze wed strijd is alleen voor inwoners van het dorp en duurt 30 mi nuten plus één ronde. Langs het Molenpad is door organisa tor Jan van der Geest een se lectief parcours uitgezet. Naar verwachting zullen zo'n 20 veldrijders deelnemen. Onder de deelnemers twee uit gesproken favorieten, te weten Cock van der Hulst en Kees Kerkvliet die hun sporen in de veldrijderij al hebben ver diend. Maar ook andere wiel renners willen een kansje wa gen in het „veld". Zo verschij nen o.a. ook aan de start Adrie van Diemen, Peter Berg en Theo van Leeuwen. Voor de nodige sfeer langs het parcours zal worden gezorgd door de ijsclub die met de koek- en zo- pietent zorgt draagt voor de inwendige mens. Enthousiaste lingen kunnen zich nog tot een half uur voor de wedstrijd melden. Voor iedere deelne mer is er een herinnerings vaan terwijl de best geklas- seerden nog wat extra's krij gen. 's Avonds wordt in Don Bosco nog wat nagepraat; te vens zullen dan de prijzen worden uitgereikt. ERDORP Wie zal Zwarte Piet toege- Tg éld krijgen wanneer er tyerdorp niet meewerkt platje aanleg van stads- arming. Deze vraag •rste gisteravond de lies in de raadsco- ;ie financiën en econo- :he zaken. Over wat louder J. Bezemer A) „een moeilijk en ftreden onderwerp" mde. AWL-voorzitter - P. Duivenvoorden ^"^kte duidelijk dat zijn Jingbouwvereniging èr niet de rol van IJkx pdoener wil krijgen. •eageerde daarmee op een itel van het VVD-raadslid _^-ivruidenier die eerst onder- ^^itwilde zien of aansluiting zzr d de bestaande bebouwing d het stadsverwarmingsnet le mogelijkheden behoor- lvorens de raad zich over lanleg in de toekomstige rBuitenhof-Midden en - zou uitspreken. Achter inde gedachte van Kruide nier was het standpunt van het Energiebedrijf Rijnland dat stadsverwarming voor Buitenhof alleen niet rendabel is. Overneming van het voorstel door het College van B en W houdt zeker in dat de raad op 7 maart, zoals wethouder Be zemer (lid van het College van Beheer vali het EBR) had ge wild, nog niet tot een principe- uitspraak kan komen, CDA- fractievoorzitter J. den Boeft hield een pleidooi voor uitstel van een raadsvergadering tot 11 april. Hij vond een adem pauze nodig om tot een ver antwoorde beslissing te ko men. Het zag er aanvankelijk uit dat de commissie een negatief ad vies zou uitbrengen. De kleine linkse partijen, H. v.d. Zande (PPR) en R. Visser (D'66), lie ten duidelijk blijken niets voor stadsverwarming te voelen. Ook A. Roest (CDA) stelde zich negatief op. Grote onze- kérheden Voor hem waren de ontwikkelingen van de ener gieprijzen in de komende ja ren. Roest haalde nogal fel uit in de richting van de EBR, die hij een slechte monopolist noemde. De voorlichting en het overgelegde cijfermateri aal vond hij beslist onvoldoen de. Wethouder Bezemer werd bijgestaan door Neom-adviseur (Nederlandse Energie Ontwik- kelings Maatschappij) Dekker. Deze stelde zich nogal nuchter op. „Als U verwacht dat de gasprijzen niet zullen stijgen, dan moet U het niet doen. Zo eenvoudig ligt het", aldus Dekker, die zelf een andere mening was toegedaan. „De energiecrisis herhaalt zich", zo voorspelde hij. De vergadering van de raads commissie Financiën werd vanaf de publieke tribune ge volgd door een groot aantal politieke kopstukken, waar van alleen J. Tieken (CDA) aan de discussie deelnam. Na afloop van de vergadering maakte hij er geen geheim van het advies van de commissie voor uitstel te betreuren. Hij had liever een duidelijk nee gehoord. „Een slap standpunt, die de weg voor stadsverwar ming vrijmaakt", vond Tie ken. Hij zag geen politieke weg terug wanneer de EBR er in slaagt de AWL en enkele bedrijven voor het project te interesseren. •EKVOIF^ De igevinfe «dn de wegen it Zoeterwoudse Blan- tpark zorgde gister- d tijdens de vergade- van de gemeenteraad nogal wat verwar- Vooral waar het ging de naam „Krepel- it" liepen de menin- uiteen en werd de ondoorzichtig. Uit- lelijk zou evenwel het ;el van de commissie ttnaamgeving door de worden opgevolgd al ;te CDA-er Koos van Geest zich daaraan niet te conformeren. Het college van B en W voelde weinig voor de naam „Krepel- straat" omdat men vreest dat een verbastering zal optreden en de naam „Kreupelstraat" de omgangsvorm zal worden. Opvallend detail is evenwel dat de Stompwijkseweg reeds jarenlang de bijnaam „Krepel- steeg" heeft. Veel mensen we ten nauwelijks waar de Stompwijkseweg is doch bij het horen van de naam „Kre- pelsteeg" is alles direkt duide lijk. CD A-woord voerder Van der Geest noemde de voorgestelde namen voor het Blankaart- park onaanvaardbaar en sprak zelfs van een warrig beleid van de commissie. Hij kreeg wel drie medestanders maar dat was te weinig. Met nipt verschil zou de commissie straatnaamgeving het „win nen"'van B en W want met een 7-6 score werd de naam „Krepelstraat" gekozen boven het alternatief van het college „Bossenstraat". Met de overige namen in het Blankaartpark, te weten Blankaartweg, Hoog straat en Kouzijnpad kon de raad instemmen. De toegangs weg tot sport-recreatiecentrum „De Klaverhal" zal definitief Hondsdrafweg gaan heten ter wijl de brug over de Stomp- wijksevaart Distelbrug ge noemd zal worden. fSTGEEST Het bedrag de raadsleden ontvangen ergoeding voor hun werk "ït ingang van januari 1983 oogd. Mevrouw Bosman A) diende een voorstel in erhoging niet te accepte- ïn de vergoeding van 1982 andhaven voor 1983 en ende jaren. De raad sprak echter uit voor het voor- l en W de verhoging te accepteren en van het we bedrag 5% in te leve- Een voorstel van de er Kakebeeke om de vergoeding voor niet-raadsle- den-commissieleden te verho gen tot het volle bedrag van 84 gulden per vergadering per deelnemer werd akkoord be vonden. Een bedrag waarop bepaalde kortingspercentages wel van kracht blijven. „Een perfect voorstel", noem de de CDA-fractievoorzitter, de heer P. van Veen, in de Oegstgeestse gemeenteraad het voorstel van afronding van een aantal bestemmingsplan „Het nagerecht (extra kosten) is niet zo fijn, maar de hele maaltijd heeft zoveel calori sche waarde dat het nog te ge nieten is", aldus van Veen, die voorzag dat de weg door Haas- wijk geëffectueerd zou kunnen worden. De liberaal, de heer Kuntze vroeg naar het beleid dat de gemeente voert bij aan koop van gronden. Hij wilde daar een discussie over hebben in de commissie openbare wer ken. Dit laatste werd hem door de wethouder van open bare werken Th. van Hazel in principe toegezegd. Weihouder Meerburg reikt de sleutel uit aan een van de jeugdige bewoners, Saskia Gardeniers. LEIDERDORP Wet houder A.H. Meerburg van volkshuisvesting reik te gistermorgen officieel de sleutels uit van de eer ste zes gereedgekomen woningen van een project van 81 premie-B-koop wo ningen in Buitenhof-Oost in Leiderdorp. De families Immink, Voortman, Riel, Van Steenbergen, Garde niers en Poell werden bo vendien door de wethou der nog eens in de bloe metjes gezet voor hun splinternieuwe huizen aan de Hans Vonkstraat 43 tot en met 53. De Warmondse Aanneming- Maatschappij Panagro heeft de woningen zeer snel gebouwd. De eerste paal werd geslagen op 30 augustus, zes maanden later vindt dan nu de opleve ring plaats. Een tempo dat zelfs wethouder Meerburg deed duizelen. „Ik dacht eerst, kan dat wel goed wezen. Han gen die woningen niet van de kitspuit aan elkaar. Maar ze zien er toch heel degelijk uit", aldus Meerburg gisteren. De plaatselijke bewindsman refe reerde nog aan de problemen SASSENHEIM Geboren: Murat, z.v. K. Horay en H. Sa- zli; Richard, z.v. G.A. Koot en F.E. Zwart; Wilhelmus P., z.v. C.J. Kiers en E.P.A. Witte- man; Samir, z.v. L.B.S. Ben- noury en K. Douiou; Laura E., d.v. H.Z. de Mildt en A.E. Steen; Inge, d.v. A.M. van der Ark en W. Enthoven; Petro- nella G., d.v. R.C. Boekei en G.Z. Cornelis. Gehuwd: C.D. van Coeverden en J.C. Diseraad, A.C. Fried- hoff en M.A.J. Schrijvers. P.C. van Kampen en C.E. Teunis- sen. Overleden: N. Keyzer w.v. Koppier, G. van der Stigt w.v. Zandvliet, C.C. Smit w.v. die aanvankelijk waren gere zen door de moeizame toewij zing van contingenten voor de gesubsidieerde woningbouw in Leiderdorp, maar dat was alle maal goed gekomen. „Het zal nog wel een jaar du ren voordat deze wijk echt een beetje af is. Oorspronkelijk hadden we meer groen ge pland in Buitenhof-Oost, noodgedwongen zijn we daar op teruggekomen. Niettemin zal het er straks best aardig uitzien. Over enkele weken is in ieder geval de brug hier ge reed en zijn de woningen di rect vanaf de Vossiuslaan te bereiken", aldus Meerburg. De nieuwe premie-B-wonin gen kosten rond de 163.000 gulden. De korte bouwtijd be spaart de kopers 3000 gulden hypotheekrente. Tevens ko men de rijksbijdragen 200 gul den per jaar hoger uit omdat de bouwrente meetelt in de stichtingskosten. De snelle bouw was mogelijk door het gebruik van geprefabriceerde betonelementen. Er is veel aandacht besteed aan warmte- en geluidsisolatie. Voorhoutboek Het boek over Voorhout dat dit jaar zal verschijnen in het kader van bet eeuwfeest van de Bartolomeuskerk heeft de 600 inschrijvingen al ruim overschreden. Tot 28 februari bestaat nog de mogelijkheid om het unieke boek te bestellen met naamsvermelding. De naam van de koper wordt dan in het register van het boek opge nomen. De inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij koster Jan Kraakman en achter in de Hervormde en de Bartholomeuskerk. Ruilbeurs De recreatiecommissie van De Poel in Lisse houdt morgen weer een ruilbeurs in 't Poelhuys. De grote zaal van dit gebouw is daartoe van tien tot vier uur open. De toegangs prijs bedraagt voor volwassenen een gulden en voor kinde ren een kwartje. Alle verzamelaars van munten en postze gels zijn van harte welkom. Zeph. ure Het ensemble Zephire geeft zondag vanaf een uur een renaissance/barokconcert in ontmoetingscentrum Het Anker te Hazerswoude-Rijndijk. De entree tot dit con cert, dat wordt georganiseerd door de plaatselijke Cul turele Raad, bedraagt vijf gulden. Houders van een CJP en van een Pas 65 moeten drie gulden betalen. Mannenkoor Het Sassenheims Christelijk Mannenkoor onder leiding van Job C. de Vries verleent zondag medewerking aan de eucharistieviering om kwart voor twaalf in de St. Bartho- meuskerk in Voorhout. Het koor zingt onder meer de „Mis in D" van Lorenzo Perosihet Onze Vader" van Rimsky Korsakov en „O bone Jesu" en Popule Meus" van, Palestri- Pankras Toneelvereniging Pankras in Sassenheim geeft zon dag, maandag en dinsdag haar jaarlijkse uitvoeringen. Dat gebeurt in „Cees en Ineke" aan de Hoofdstraat Alle uitvoeringen beginnen om acht uur en gebracht wordt de klucht „In het vrolijke weerbaantje" van Franz Schaurer. Slingertje De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest organi seert zondagmiddag een poppenkastvoorstelling in Taberna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. Rien Baartmans zal de avonturen van Rikki en het aapje Slingertje spelen. Dit duo is bekend van vroegere televisie-uitzendingen. De voorstelling begint om twee uur en duurt tot half vier. En tree f4. Bart Chabot De Haagse dichter Bart Chabot treedt zondag op in het SEC in Voorhout. Chabot is al zo'n vijf jaar bezig met schrijven. Hij wordt vaak in een adem genoemd met een jonge groep dichters die optredens belangrijker vinden dan gedichtenbundels. Bart Cabot brengt zijn optredens met veel geestdrift en humor. Zaal open vanaf 20.30 uur. Toegang alleen voor leden. Koffieconcert Het Consortium Antiquum geeft aanstaande zondag een koffieconcert in de Alphense Bron. De aanvang is half één en kaarten kosten vijf gulden. Houders van Pas 65+ en CJP betalen en gulden minder. Het Consortium werd door een leraar aan het Vlaams Muziekconservatorium in Ant werpen in '64 opgericht. De groep reisde de laatste tijd de hele wereldbol af. Uitgevoerd wordt Banchetto Musicale". Dit zijn dansen en liederen uit de 17e eeuw in Duitsland. Klarinet De Stichting Cultureel Contact Prinsenhof in Leid- schendam organiseert zondag een concert van het Kla- rinettenkwartet van België in het Paus Johannes Cen trum, Prinsenhof 8. Marcel Hanssens, Jacques d'Hondt, Albert Roland en George de Kerpel spelen voornamelijk muziek die speciaal voor het kwartet is geschreven. Toegangskaarten kosten f9,75, CJP/65+ f7,50. Ze zijn van 19.45 uur af aan de zaal verkrijgbaar. Aanvang 20.15 uur. Tafeltennis In de Zoeterwoudse Klaverhal wordt vanavond een tafel- tennistoernooi gehouden voor bestuursleden van Zoeter woudse verenigingen. Dit initiatief is genomen door de ta feltennisvereniging die blijkbaar uitgaat van het principe dat „sport verbroedert". Blijkens de laatste berichten zal ook burgemeester Houdijk van de partij zijn. De wedstrij den beginnen om acht uur. Time Bandits De bekende Nederlandse groep „Time Bandits" treedt morgenavond op in het Kasteel in Alphen aan den Rijn. Het concert begint om acht uur. De toegangsprijs bedraagt acht gulden. De vier leden tellende groep brengt haar Top-40 successen zoals „Live it up" en „I am specialized in you". Orgelconcert Teke Bosma, de Haarlemse organist bespeelt vanavond vanaf kwart over acht het orgel van de Adventskerk, Juli- anastraat 69 in Alphen aan den Rijn. Behalve eigen impro visatie staan onder andere werken van Johan Sebastiaan Bach en Rheinberger op het programma ZOETERWOUDE Na een uitvoerige discussie is de gemeenteraad van Zoe- terwoude gisteravond niet akkoord gegaan met een voorstel van b en w om de plaatselijke RABO-bank te dwingen dertien par keerplaatsen te realiseren. De berekeningswijze van het college werd door de raad niet gedeeld en men kwam evenals de raadscommissie beroep en bezwaarschriften tot een aantal van negen nieuw aan te leggen par keerplaatsen. De raad stelde dat moet wor den uitgegaan dat bij eventue le nieuwbouw van de bank thans niet meer dan 18 par keerplaatsen gevraagd zouden kunnen worden gelet op de Jg kavels geldende normen. Door de uit breiding van de bank zijn 9 parkeerplaatsen (van de oor spronkelijke 9) behouden ge bleven zodat er 9 extra aange legd moeten worden om de thans geldende norm te halen. Raadsvoorzitter Houdijk wilde zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven en sprak de vrees uit opgezadeld te worden met parkeerproblemen nu er vier parkeerplaatsen verloren gaan. De behandeling van de voor waarden voor de verkoop van bouwgrond in het Blankaart park voor 18 kavels voor zelf bouwers spitste zich toe op de verplichting dat de koper van zo'n kavel op z'n grond een parkeergelegenheid aanlegt voor twee auto's, hetzij een ga rage en een parkeerplaats het zij twee parkeerplaatsen. Koos van der Geest (CDA) vond dat een te zware eis: „Wij hebben daar feitelijk geen regeling voor. Om dan ineens twee par keerplaatsen te eisen gaat mij te ver. Een is toch voldoende" Burgemeester Houdijk deelde die mening niet en sprak zelfs van het in bescherming ne men van de mensen. „In het hele gebied zal vrij weinig parkeerruimte komen. De straten zijn smal en er zal toch een oplossing moeten komen. We kunnen de mensen niet dwingen hun auto in de gara ge te zetten, we kunnen er slechts op aan dringen. Let wel dat een gewaarschuwd mens voor twee telt" aldus Houdijk die daarmee doelde op de situatie aan de Zwaan waar voor parkeren bedoelde ruimte in diverse gevallen is „omgetoverd" tot tuin met het gevolg dat de straat overbelast is met geparkeerde auto's.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7