~^eel bioscoopthrillers in het weekeinde LECHT BEGREPEN PLEIDOOI OOR ORGAANTRANSPLANTATIE i I Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Billy Joel maakt rijk geïllustreerde muziek Buitenlandse programma's TT, ADIO/TELEVISIE CeidocQowuvnt VRIJDAG 25 FEBRUARI 1983 PAGINA 17 iRA-personeel verzet zich tegen ontslagen ■VERSUM - Het VAR A-personeel vindt de aangekondigde gelijke gedwongen ontslagen, zoals die door bestuur en direc- zijn aangekondigd in verband met een tekort van 2,7 miljoen den, onaanvaardbaar. die uitspraak is het personeel gekomen tijdens een drukbe- hte plenaire bijeenkomst van alle medewerkers. Het perso- il onderkent, dat de materiële problemen voor een deel door zaken van buiten zijn ontstaan, maar stelt ook dat de verant- ordelijkheid voor de slechte financiële situatie mede bij be ur en directie ligt. Men vindt dan ook dat sanerende maatre en derhalve nimmer eenzijdig op het personeel betrekking igen hebben. vergadering droeg de ondernemingsraad daarom op een in- itarisatie te maken van de bezuinigingsmogelijkheden, waar- ir gedwongen ontslagen vermeden kunnen worden. Kindertheater op School-tv HILVERSUM - Onder verantwoordelijkheid van de Nederland se Onderwijs-tv in samenwerking met AVRO en VARA is dit jaar voor het eerst een nieuw projekt uitgevoerd: het kinderthe ater. Regisseur Tineke Hulsbergen nam voor tv drie toneelstukken van kindertheatergezelschappen op, te weten: „Mevrouw Smit"» uit Utrecht, „Wiedus" uit Rotterdam en „Maccus" uit Delft. De theatergroep „Maccus" komt met „Weggaan om te blijven" op maandag 28 februari om 14.30 uur en vrijdag 4 maart om 11.30 uur. In dit spel hebben Maartje en Moniek het moeilijk thuis. Hun ouders liggen vaak met elkaar overhoop. Hun oma vangt hen op. In het begin is het moeilijk, maar op den duur wordt Maartje wat minder angstig en Moniek handelbaarder. Nieuwe thema's in „Open School Tijd" HILVERSUM Zondag 6 maart a.s. praten ouders, leerkrach ten, maar ook kinderen zélf in „Open School Tijd" over wat de scheiding betekent voor kinderen van gescheiden ouders. Dit gebeurt op Ned. I om 15.30 uur. Als kind van gescheiden ouders ben je tegenwoordig beslist geen buitenbeentje meer. Al heel wat schoolklassen bestaan voor meer dan de helft uit kin deren van gescheiden ouders, kinderen die thuis met problemen te maken hebben en die hun gevoelens ook mee naar school ne men. Ook leerkrachten vinden het moeilijk om er op de juiste manier aandacht aan te besteden. In het thema van „Open School Tijd" op zondag 20 maart a.s. komt de begeleiding van langdurig zieken aan de orde op Ned. I om 15.30 uur. rwijl de bioscopen hun kas- :cessen prolongeren, totdat films tot de bodem uitge- ilken zijn, is er genoeg keus i bioscoopfilms op de beeld- is. Al moet worden opge- rkt, dat het aanbod niet zo >ot is als het wel lijkt, want ns die enkele weken bij- wbeeld in Nederland wer- uitgezonden, duiken nu bij Belgische of Duitse televisie En omgekeerd, navond om 20.20 uur bijt te p Vlaams 1 het spit af nine 1 de vrÜ recente komedie SJieiji 1979 „Ten" van Blake n wards met naast zijn echt- t pl note Julie Andrews, de En- m a<x konuek Dudley Moore dë ontdekking van drie jaar eden...Bo Derek. Moore a ëlt een succesvolle compo- l.M t, die op zijn veertigste plot ing meer belangstelling bijdi voor jonge vrouwen toont dan voor zijn vrouw. Hij geeft ze cijfers en als hij Bo Derek een tien geeft, is hij niet meer te houden en achtervolgt haar, ook al is ze gelukkig getrouwd. Terwijl Ned. II om 23.50 uur de Duitse televisiethriller „Vlees" in Engelse versie uit zendt (zie elders op deze pag.), kan op Duitsland 1 om 23.00 uur de klassieke Fritz Lang- film „Metropolis" uit 1926 worden bewonderd over een futuristische stad, waar onder gronds een slavenvolk het vui le werk doet. Morgen en zondag genieten de thrillers de voorkeur. Ned. I zendt om 23.40 uur zaterdag „De verschrikkelijke man uit Saffie" uit, een Bo Widerberg- verfilming van de roman van Sjöwall en Wahlöo over een scherpschutter, die zich op het dak schuil houdt. Duitsland 1 brengt om 21.55 uur de thriller „Charley Varrick" terug, die onlangs op Nederland te zien was. Het is een zeer ingenieuze film van Don Siegel over ex- Bo Derek, de „ontdek king" van 1979, die van Dudley Moore een tien krijgt in Blake Edwards komedie ,.Ten", vrijdagavond op België Vlaams 1. circusartiest Varrick (Walter Matthau), die zich heeft gespe cialiseerd in het beroven van kleine banken, omdat nie mand zich daar zo druk over maakt. Maar laat de buit plot seling een gigantisch bedrag aan Mafia-geld zijn. Aan Var rick de taak de buit te behou den en zijn achtervolgers te slim af te zijn. Op België Frans is dan nog om 20.30 uur Hitchcock's „North by Northwest" te zien, reeds eerder door Nederland en Bel gië Vlaams uitgezonden. Wie een komedie boven een thril ler prefereert, kan om 20.15 uur op Duitsland 2 inschake len voor „Und das am Sontag- morgen", een film van Luigi Commencini, waarin O.W. Fi scher een bankdirekteur speelt, die er plotseling genoeg van heeft. Morgenmiddag is verder nog op België 1 om 16.00 uur de western „Western union" te zien met Randolph Scott van Fritz Lang, die in 1941 naar Hollywood was uitgeweken. Een heel wat simpeler film dan zijn monumentale „Metro polis". Zondag is het rustig op de buis wat bioscoopfilms betreft, maar op Ned. II is om 21.15 uur toch weer een thriller te zien. „Cassandra crossing" is weer zo'n rampenfilm met een internationale rolbezetting Sophia Loren, Ava Gardner, Richard Harris en Burt Lan caster, die in dit geval met een personentrein waarin een epi demie is uitgebroken recht streeks zijn ondergang tege moet schijnt te gaan. Dus weer keus genoeg dit weekend, waarbij we dan nog niet eens de films hebben ge noemd die op BBC 1, BBC 2 en Anglia-televisie te ontvan gen zijn. OTTO MILO vo< AlfyWERSUM De Westduit- filmmaker Rainer Erler ;ft er een handje van in zijn prenten éen antwoord te* aannUft 0p de vraag „wat kan er leuren als....?". Kortgeleden 'g v< id de TROS-tv zijn film ning aar komt de goeroe" uit, gezel arm een oud-operazanger !e v' toeval leider werd van een jst v te Vanavond is (eveneens len. de TROS) om 23.50 uur op v< d. I Erler's film „Vlees" aan /an i ibeurt. kkel gi ïrin gaat het om een tekort 5g y< t donors van organen voor gelir nsplantaties. In een uiter- te spannende en verrassen- eigj film laat Rainer Erler het lee c litse meisje Monica, dat in aan terika studeert en met haar raat n Mike Shepard op huwe- at v sreis is in een woestijnge- ebnjgd in het zuiden van de Ver gde Staten, de hoofdrol spe- in het probleem van zie kenhuizen, die over te weinig organen beschikken om aan de vraag naar transplantaties te kunnen voldoen. Een terde ge georganiseerde boevenorga- nisatie heeft lucht gekregen van dat probleem en pikt jon ge, gezond ogende mensen op, verwijderd hun levers, hun nieren, hun hoornvliezen en wat dies meer zij en verkoopt deze organen voor duur geld aan van niets wetende zieken huizen. Voor de organisatie gaat alles goed, totdat Monica en de vrachtwagenchauffeur Bill weten door te dringen tot een ziekenhuis, dat gebruik maakt van via deze weg ver kregen organen. De rol van Monica wordt gespeeld door Jutta Speidl, die eerder op die avond al is te zien in een afle vering van de Westduitse poli tieserie Derrick. Met deze film heeft Rainer Er ler een pleidooi willen houden voor het bij leven afstaan van organen, die na het overlijden van die man of vrouw voor transplantatie mogen worden gebruikt. Sinds hij zich in deze problematiek heeft verdiept draagt Erler zelf dag en nacht een codicil bij zich. Met name in West-Duitsland pakte zijn intentie verkeerd uit. Door er een hels verhaal van te maken dacht Erler veel mensen er toe over te halen zich ook een co dicil aan te schaffen om te voorkomen, wat in werkelijk heid gebeurt wat zijn film laat zien bij een tekort aan organen voor transplantaties. Door de vercommercialisering van or gaanbanken aan de kaak te stellen wilde Erler mensen niet kwetsen, maar juist hun bereidwilligheid stimuleren tot beschikbaarstelling van hun orgahen na de dood. Al vóór de uitzending in West- Duitsland eisten artsen en pa tiëntenverenigingen, dat die film niet zou doorgaan, omdat men bang was, dat met betrek king tot de bechikbaarstelling van organen verkeerde infor matie zou worden gegeven. De directie van het Zweites Deut- sches Fernsehen (ZDF) was het daarmee niet eens en stel de, dat „Vlees" juist een goede waarschuwing was tegen het zakendoen met organen. „Als er genoeg donors waren de film helemaal niet nodig geweest", zo liet Heinz Ungu- reit (chef van de afdeling tele visiespelen en -film van het ZDF) weten. Toch had de film een negatie ve invloed. Onderzoek wees uit, dat na de film het getal donors procentueel was ge daald van 35 naar 27 pet. van de ondervraagden. GUILLAUME SPIERING Jutta Speidl als Monica achtervolgd In de film „Fleisch". EDERLAND 1 1.20 Leven en overleven. rt Koetsier maakte in op- BCht van het Wereld Natuur nds een film over de 'Linten het landschap', die worden vormd door de bermen van oorbanen. wegen, dijken en lat stranden. De laatste jaren staat de begroeiing van ze bermen niet meer uitslui- ld uit gras dat weggemaaid rdt. Met behulp van een ikruidkundige' veranderen linten in het landschap in intenrijke repen, waar zelfs jcèai^ren hun 1°ev,ucht zoeken. 88 .00 Fame. Leroy en Bruno imen in conflict met hun lera- De laatste heeft geen tijd ler voor zijn studie, alleen g voor een plaatopname. .50 Haagse Bluf. Staatsse- üs afetaris G. Ph. Brokx van het t lev nlsterie van Volkshuisvesting van RO en Marcel van Dam, ex- ze oninister van Volkshuisvesting me rden in Haagse Bluf aan de tota id gevoeld over hun beleid, ebrei tarom worden er geen hui- •verin gebouwd, terwijl de wo- ten i ignood nog steeds niet op- ïr oi lost is? Daarnaast komt mi- d veiter Ruding een toelichting teke ven over de binnenkort te >erioi wachten voorjaarsnota, d, d. EDERLAND 2 Jean Paul Belmondo is te gast in Tv-privé op Ned. II om 21.20 uur. teur Derrick (Horst Tappert) zit drie mannen op de hielen, die bij een inbraak een nachtpor tier hebben doodgeschoten. 21.20 Tv-privó. Henk van der Meyden praat met de Franse acteur Jean-Paul Belmondo. Verder wordt er aandacht be steed aan het verjaardagsfees tje van André van Duin. Ande re gasten zijn Vanessa, Beverly Sisters en hun dochters en Debbie. 22.50 De een zijn brood. Ray mond Debats heeft voor de IKON een film gemaakt over de begrafenisondernemer Wil lem Tap, die terugkijkt op zijn vijftigjarige carrière van uit vaartverzorging. Tap staat vooral stil bij de grote veran deringen in zijn vak, namelijk het uitsterven van de gebrui ken rond een begrafenis en de ontkerkelijking van de doods- beleving. ank Buck helpt in „Ontsnapt" de fraai ogende geheim agen- Terri Yoshida met een gevaarlijk opdracht op Ned. II om '1 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 OPEN 18.25 18.40 19.49 20.00 20.28 22.50 00.05 Duivenplein. Engelse tekenfilmserie. Livingstone. Franse jeugdfilm met George Moustaki. SCHOOL Cursus Nederlands. Werken aan werk. Ad viezen voor werkzoe kenden. Nils Holgersson. Zweedse tekenfilmserie. Achtste afl. Leven en overleven. Documentaire serie. Afl.: Linten in het land schap. Consumententips. Journaal. Willem Ruis lotto show. Spelprogramma. Fame. Serie over een Newyorkse theater school. Haagse bluf. De politiek belicht. Journaal. En: Nieuws voor doven en slechtho renden. Studio sport extra - WK zaalhandbal. Samen vatting van de wedstrijd Nederland-T sjechoslo- wakije. NEDERLAND 2 18.20 18.30 18.45 19.00 TROS 19.12 19.55 20.20 21.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de gastarbeiders. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. Frank Buck. Ameri kaanse avonturenserie met Bruce Boxleitner. Kieskeurig. Consumen tentips. Derrick. Duitse mis daadserie. TV-privé. Ontmoetingen met Henk van der Mey den. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. De een zijn brood. Film over de begrafenison dernemer Willem Tap. Gesprek met de minis ter-president. Vlees. Duitse tv-film in Engelstalige versie van Rainer Erler (1979). DUITSLAND 1 16.15 Journaal. 16.20 Steoda onder druk. De gevaren en de techniek van het dlepzeedulken. 17.05 Pop stop. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. 18.25 Oude liefde kost niets (Young at heart). Komische serie. 19.00 WWF-club. 20.00 Journaal. 20.15 Kind van gescheiden ouders (Rich kids). Amerikaanse tragikomedie van Robert M.Young (1979). 21.50 Plus minus. Met o.m. bijdragen over soci ale bijstand. 22.30 Actualiteiten. 23.00 Metropolis. Duitse stomme SF-fllm van Frltz Lang (1926). 00.55 Journaal. een programma over werkloosheid benaderd vanuit het standpunt van de werkloze. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. 19.08 Ce aolr. Actualiitelten. 19.25 Flash minu te papillon. Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre.~ Actualitei ten. 21.05 The blues lady sings. Amerikaanse biografische film van Sidney J. Furie (1972) naar het leven van Billle Holliday. 23.25 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. Acti viteiten van de maand. 16.20 Leerlin gen-express. Jeugdjournaal. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Meesterscenes met Stan en Ollie. 18.20 Westerns van gisteren. Rodeo met John Wayne. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Dossier XY... onopgelost. De politie roept de hulp In van de bevolking. 21.15 Gert Froebe: 'Als war's heut' gewasen'. Gelegenheidsprogramma t.g.v. de 70ste verjaardag van Gert Froebe. 22.00 Achtergrondinforma tie. 22 20 Aspecten. Culturele ru briek. 22.50 Sport op vrijdag. 23.30 Dossier XY... onopgelost. Reacties van kijkers. 23.40 De geliefde van de Grote Beer. Duits-Frans- Italiaanse speelfilm vön Valentino Orslnl (1971). 01.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus geschiedenis. 18.30 Hallo Spencer. Jeugdserie. 19.00 Het actu ele uurtje. Met: Gezichtsveld Düssel- dorf. 20.00 Journaal. 20.15 Vrijdags forum: Goed gevraagd. Live-uitzen ding over levenshulp en vrije tijd. 21.45 Spiegel van het land. 22.15 Poldarfc (8). Engelse tv-serie naar de roman van Winston Graham. 23.05 Rockpaleis. Met: The Roches. 00.05 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... Kort verhaal van Guido Staes: De zilveren roos. 18.30 Loon naar werken. Open school. Veiligheid op het werk (4). 19.00 Uitzending door derden. Programma van de KDO. 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mlkro mak- ra Kort spelprogramma. 20.20 '10'. Amerikaanse speelfilm van Blake Ed wards (1979). 22.20 Premiere. Filmru briek. 23.10 Journaal. Aansluitend: Coda (gedicht). BELGIE BRT 2 19.00 De PVBA Elektron. Satirisch programma. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal. 20.10 De weerman. 20.15 De Forsyte Saga. Herhaling van de Engelse serie naar John Galsworthy. 21.05 Leven met de wind. Documen taire over diersoorten in Patagonie. 21.30 Zaalhandbal. Reportage van de tweede helft van Zwltserland-Belgle. 22.05 Kijk mensen. Hèrhaling van BELGIE FRANS 2 18.05 Las yeux bleus. Franse serie van Franpols Dupont- Mldy. Vijfde deel. 19.00 Vendredi-sports. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Contacts. Tips voor veilig verkeer. 20.05 Operation Simenon. Serie uitzendingen n.a.v. de 80e ver- Jaardag van Georges Simenon. Met: 'Le bateau d'Emlle', een Franse dra matische komedie van Denys de la Patelliere (1962). 22.40 Spectacle magazine. Kunst- en cultuuractuali- ENGELAND BBC 1 16.00 Bonanza. Amerikaanse westernserie. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilm. 17.30 Jackanory. 17.45 Finders keepers. 18.10 Grange Hill. Jeugdserie. 18.35 Tekenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.45 Sportswide. 20.00 Supertstars. Engelse finale. 21.00 The fourth arm. Serie. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Cagney and Lacey. Serie filmpjes. 23.15 Turns. 23.46 Journaal. 23.50 In the Glitter Palace. Speelfilm. ENGELAND BBC 2 18.10 Social sciences. 18.35 Week end outlook. 18.50 The Saint in Lon don. Engelse actiefilm van John Pad dy Carstairs (1939). 20.05 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. 20.10 Oxford Road show. Electronlsch magazine. 20.50 Did you eee...? Terugblik op de tv. 21.35 Gar deners world. 22.00 The last song. 2&30 Playhouse. Toneel. 23.45 Newsnight. 00.35 Speelfilm in de se rie 'Crime international'. ENGELAND ITV 18.15 Mr Merlin. 18.45 Nieuws. 19.00 About Angiia. 20.00 Family fortunes, quiz. 20.30 The fall guy. 21.30 That's my boy. 22.00 Pictures. 23.00 News at ten. 23.30 Nine to five. 00.00 Members only. 00.30 The frlday Tightener. 02.15 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELE AC 10.00 Cur sus Ergonomie (3). 10.30 Cursus Kantoorinnovatie (18). Herhaling. 11.00 Open school-ROF. Fries pro gramma. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en echtergrondinfor- BELGIE FRANS 1 11.05 Yoga (21). 11.30 Un autre re- gard. Herhaling. 12.00 Interwalloniê. Clao amicl. ENGELAND BBC 2 07.25 TV-cursussen. ENGELAND ITV HILVERSUM Even zag het er naar uit dat Billy Joel met Glass Houses zijn laatste elpee had afgeleverd. Tijdens de opna men van zijn eind vorig jaar verschenen langspeler „Nylon Cur tain" kreeg hij namelijk een motor-ongeluk, waarbij hij zijn rechter pols en de duim van zijn linker hand brak. Gelukkig herstelde de zanger/pianist/componist voorspoedig en hield hij geen blijvend letsel over. Billy Joel, die zondagavond in Veronica's muziekprogramma „Countdown" op Ned. II om 19.30 uur te zien is in een reeks video's van o.m. Honesty, My Live, Pressure en She's Right On Time, succes in Europa en dan vooral in Nederland, werd begin dit jaar opnieuw aangewakkerd door het succes van de single Goodnight Saigon, het relaas van de afgrijzelijke Vietnam oorlog bekeken door de ogen van bange soldaten, die in de oerwouden de meest vreselijke dingen meemaakte en geheel van hun ka meraden afhankelijk waren. Billy Joel heeft nooit gevochten. „Ik kwam onder de dienstplicht vandaan door te vertellen dat - ik mijn moeder onderhield. Ik bracht echter geen cent binnen. Later toen ik opnieuw werd opgeroepen, brak er brand uit in het kantoor waar mijn dossier lag opgeslagen. Het duurde een jaar voordat ze het terugvonden. Ik ben tenslotte de dans ont-_ sprongen door toeval. De nummers 1 tot 196 werden opgeroe pen. Ik had nummer 197". Billy Joel is een heel knappe tekstschrijver en een gevariëerd. componist, die op zijn laatste album zijn bewondering voor The Beatles niet onder stoelen of banken steekt. „The Beatles maak ten prachtige elpees zoals Sgt. Pepper's, The Magical Mystery Tour, Abbey Road en The White Album. Plotseling werden er geen platen meer gemaakt, die in die lijn lagen. Ik heb niet ge probeerd om The Beatles te copiëren, maar een langspeler te maken, die hetzelfde gevoel uitstraalde. Het moest een album worden met dezelfde rijk geillusteerde muziek, waar je keer op keer naar kan luisteren en steeds weer nieuwe dingen in kan ontdekken. Ik hou van de manier waarop Ringo Starr drumt en George Harrison gitaar speelt. McCartney kan fantastische me lodieën componeren en John Lennon was een grootheid in het schrijven van teksten. Ik heb geprobeerd die vier elementen weer samen op één plaat te krijgen". De video's, die Veronica laat zien (onderbroken door delen van een interview waarin Billy o.m. vertelt dat hij niet Joël maar Joel (Djool) heet), zijn niet direct de favoriete nummers van de zanger/pianist. „Het zijn de nummers waarvan CBS dacht dat het goede singles zouden zijn. Ik heb geen echte lievelingsnum- Billy Joel is verbaasd dat er nog steeds mensen zijn, die aan hem vragen wie zijn composities schrijft. „En ik zet er toch duidelijk op „words and music Billy Joel". Er zijn heel veel mensen, die niet begrijpen dat het schrijven van de teksten het moeilijkste is en dat van daaruit de rest ontstaat". HANS PIET 10.50 Volksverhalen. 11.05 Star fleet. 11.30 Saturday show. 13.15 World of sport. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Op de valreep - 18.06 Actuali teiten - 18.15 Kerkelijke actualiteit - 18.20 Punt uit - 19.30 Schaakpro gramma - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sportpano- rama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VOOl Erik de Zwart - 2.02 Iris Mollet - 3.30 Peter Teekamp - 5.02 Chlel van Praag. HILVERSUM 2 - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 De reactie-tele foon - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Lucht ruim - 19.00 Hoorspel: 'Zwart staat je goed" van Maggie Ross - 19.35 Grammofoonmuziek - 20.03 Provin- cale zaken: Grouw - 21.00 Vrije tijd, blije tijd - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuniversltelt - 22.40 (NOS) Oost west - 23.00 (VARA) Het zout in de pap. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avohdsplts - 19.03 (VOO) Leo van der Gootshow - 21.02 Mono - 22.03 Countdown. HILVERSUM 4 - 16.00 Improvisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Europees concertpodium - 22.00 Ml- chiel de Ruyter met jazz - 22.30 NOS- cultuur: banden met het buitenland. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie in 't Nederlands wil zingen (1) - 11.03 Z.I. HILVERSUM 2 - 7.10 (TROS) Rollecolleradlo - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Over recreatie en toerisme - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.33 (TROS) Mireille Bekooy en Wlm Bosboom - 11.33 Documentaire - 11.56 Educatieve reeks HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7. Rabarbara - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Popstation 11.03 Popsjop HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 In de kaart ge speeld - 10.30 Concert Mattlnale: Schubert, Saint-Saens en Schumann - 12.00 Lunchconcert vanuit Kurzaal Schevenlngen NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijo op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uui tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. DUITSLAND 1 20.15 Kind van gescheiden ouders. Over de problemen, die kinderen hebben, wanneer hun ouders gaan scheiden of gescheiden zijn, gaat deze Amerikaanse film van Robert M. Young. Hoewel de ouders al het mogelijke doen om hun huwelijksproblemen te verber gen, ontgaat het de twee kin deren niet, dat er spanningen zijn in het gezin. Beide ouders houden hun verhoudingen stil, maar de kinderen voelen wel, dat het erop den duur van moet komen, dat hun ouders uit elkaar gaan. DUITSLAND 2 23.30 De geliefde van de Gro te Beer. Deze speelfilm van Valentino Orsini handelt over de levendige smokkelhandel, die ontstond in het grensge bied tussen Polen en Rusland, kort na het uitroepen van de republiek Polen in 1920. Twee soldaten besluiten ook wat ex tra's te verdienen en voegen zich bij een groepje smokke laars. Deze mensen laten zich op hun tochten leiden door het sterrenbeeld de Grote Beer. De liefdesgeschiedenis van de Russin Nina (Senta Berger), bij wie de goederen worden opge slagen, zorgt voor het romanti sche ingrediënt. DUITSLAND 3 23.05 Rockpaleis. In het Duit se muziekprogramma „Rock paleis" wordt opgetreden door de Amerikaanse groep The Ro ches. Het trio komt uit New York en bestaat uit de gezus ters Maggy, Terry Suzzy Ro che die in 1977 debuteerden met de wonderschone elpee The Roches. Een plaat vol mo derne Amerikaanse folk-mu- ziek, die opviel door fraai akoestisch gitaarspel, humor volle teksten en vooral de haarzuivere stemmen van de drie zusjes. BELGIE BRT 2 20.15 The Forsyte Saga. Ha rold Blades mag het portret van Fleur schilderen. Anne en Jon zijn al voor hem aan hét poseren. Michael maakt zich zorgen over Fleur. Trini Alvarado als Franny Philips wordt in „Rich Kids" op Duitsland 1 om 20.15 uur verliefd op Jamie (Jeremy Levy).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17