Kantorencomplex past iet in de Krimwi jk Inspraakverordening in alle beslotenheid tot stand gekomen REGIOUOUMNAAL Wassenaar wil 350 woningen in noordoostelijk deel Voortbestaan ijsclub Voorschoten onzeker ftwdóeSoivuwt 1 EZWAREN TEGEN BESTEMMINGSPLAN NIEUW-VOORDORP ieidschendam praat iet minister over Jwoningaantallen Onderscheiding in Sassenheim LEIDEN WOENSDAG 23 FEBRUARI 1983 PAGINA 7 )aders Rijnsburgse overval gepakt klJNSBURG Naar aanleiding van de menhandelaar zich flink verzette. Er vie- Iverval op de Rijnsburgse bloemenhan- len wel enkele schoten afgevuurd door lelaar H. v.d. K. op 23 december 1982, een van de daders, doch deze kwamen in waarbij enkele schoten gelost werden de muur en het plafond terecht. Na deze fteeft de politie drie mannen gearres- mislukte overval zijn de mannen lopend leerd. Het onderzoek in deze zaak werd gevlucht met achterlating van hun lerricht door een speciaal rechercheteam vluchtauto, welke speciaal voor dit doel lamengesteld uit recherchepersoneel van in Leiden werd ontvreemd. Ie Groep Rijnsburg en Voorschoten geas sisteerd door leden van de Rijkspolitie leiderdorp. De drie mannen komen uit Verder is uit het onderzoek naar voren Respectievelijk Den Haag, Voorschoten gekomen, dat een van de daders zich met i Rijnsburg. zÜn broer schuldig maakte aan de handel in verdovende middelen. Tegen alle da- be daders hadden gedacht bij genoemde ders is proces verbaal opgemaakt. Zij zijn Jverval een fors geldbedrag buit te ma- inmiddels voorgeleid aan de officier van Sen, maar dit mislukte omdat de bloe- justitie in Den Haag. Kunstwerken van fietsberging naar kelder WASSENAAR Wassenaarse kunstwerken, nu nog opgesla gen in een voormalige fietsen berging van het raadhuis, ver huizen binnenkort naar een bergruimte in de kelders van het raadhuis. De gemeente be sluit hiertoe omdat de kans op beschadiging van de kunst werken nu niet wordt uitge sloten. De ruimte waar ze vol gens de plannen worden opge borgen is momenteel in ge bruik als opslagplaats van huishoudelijke artikelen. Gewonde na uitwijkpoging VOORSCHOTEN Bij een ongeval op de Veurseweg is gistermiddag een 22-jarige in woner van Brussel gewond ge raakt. Hij is met flinke snij- wonden in hoofd en gezicht naar het ziekenhuis Anthoni- ushove in Leidschendam ge bracht. De man was passagier in de auto van een 31-jarige Hagenaar. Deze moest rijdend in de richting Leidschendam plotseling uitwijken voor een 78-jarige fietser die plotseling de weg overstak. De uitwijk manoeuvre slaagde niet en de auto kwam op zijn kop tot stil stand. De fietser kwam met de schrik vrij. Schenking aan WOL-Lisse LISSE De werkgroep WOL (Werk groep Ontwikkelingssamenwerking Lisse) kreeg onlangs een flink geldbe drag geschonken. Het Lissese garagebe drijf Heemskerk schonk ter gelegen heid van zijn 25-jarig bestaan ruim 4.000 gulden aan de werkgroep, die tot doel heeft Lissers, waar ook ter wereld, te helpen met hun werk aan de min- der-bedeelden. Het geschenk was de opbrengst van vele evenementen, waaronder de Film van Ome Willem en Avro's Toppop, die het bedrijf orga niseerde. Onlangs kon de WOL dankzij dit soort schenkingen nog cheques overhandigen aan mevrouw Rietkerk en pater Zonneveld. Waar deze nieuwe gift naar toe gaat is nog niet bekend. ■OORSCHOTEN De belangenvereniging Irimwijk heeft in een Inge brief aan de Voor- Ihotense gemeenteraad jaar bezwaren kenbaar lemaakt tegen het ont- |erp-bestemmingsplan ïieuw Voordorp, dat een Gedeeltelijke wijziging Jan het bestemmingsplan Irimwijk inhoudt. De |ereniging heeft met |ame bezwaar tegen het antorencomplex dat er het terrein van het on- fngs gesloopte internaat lieuw Voordorp zou moe ten komen. Volgens de belangenvereniging zou dat complex veel te mas saal worden en bovendien een onaanvaardbare ver keerssituatie veroorzaken. Het bestaande bestemmings plan Krimwijk laat overigens al de komst van een kantoren complex toe. Door de wijziging zouden er nu drie onderling verbonden kantoorgebouwen met een werkruimte van 9800 vierkante meter kunnen ko men, een uitbreiding met 800 vierkante meter. Volgens de Krimwijkbewoners zullen de kantoren, die bijna net zo hoog moeten worden als de vlakbij gelegen Laurentiuskerk het landelijke dorpsbeeld onher stelbaar verstoren. Een bijkomende ontwikkeling is volgens de vereniging dat de kantoren een enorme ver keersoverlast zullen gaan ver oorzaken. De 176 parkeer plaatsen die zijn gepland voor ongeveer 300 werkzame perso nen in de kantoren zijn naar de mening van de opstellers van de brief onvoldoende. De bereikbaarheid van die par keerplaatsen zou namelijk door een aantal smalle wegge tjes zo slecht worden dat de autobezitters geneigd zullen zijn in de wijk te gaan parke ren. Ook vrezen de bewoners het sluipverkeer, dat mogelijk gebruik zal gaan maken van de Einsteinlaan en de J.P. Coenstraat in plaats van direct rechtsaf te slaan bij de uitgang van het complex om de Leid- seweg te bereiken. In het bestemmingsplan Nieuw Voordorp is voorts wo ningbouw gepland op de hoek Van Leeuwenhoekkade/Boer- toch al verwerpt. De vereni ging verzoekt de gemeente raad in de brief de beslissing over de vaststelling van het plan in ieder geval uit te stel len. Er kan dan overleg wor den gepleegd met de bewoners en ook kunnen alternatieve mogelijkheden voor de bebou wing van het terrein van Nieuw Voordorp worden be sproken. De vereniging denkt haaveweg. Het enige dat vast dat uitstel geen kwaad kan, staat is dat daar tien woningen mogen komen. Of dat flats of ééngezinswoningen worden, is onduidelijk. De belangenvere niging zou daar graag inspraak in hebben, hoewel ze overi gens het bestemmingsplan Nieuw Voordorp als geheel aangezien de eigenaar van de grond, Bagon BV, pas wil gaan bouwen als verkoop of ver huur vaststaat. De belangenvereniging Krim wijk meent dat veel van haar bezwaren ook in de Vlietwijk zullen leven. EIDSCHENDAM turgemeester W.F. de Jreeze en wethouder J.C. |an Erp van volkshuisves- ng gaan zeer binnenkort let minister Brokx pra- in over een mogelijke jiewijzing van grotere antallen woningen. Het vraagd- hoe het met de opties zit ie zij voor de terreinen van de voormalige Titanine- fabriek aan de Oostvlietweg en de Koopstookwerk in de Zeeheldenwijk hebben. De besturen van de woning bouwverenigingen hebben gezegd „zet ons niet tegen de muur maar laat ook ons een jesprek zou oorspronke- onzerzoek naar de mogelijk- njk morgen plaatshebben, heden beginnen aldus de jar wegens de busramp UY> Stompwijk waarvan de chtoffers morgen ter Frits IJmkers (PvdA) meen- arde worden besteld, is dat een onderzoek moest ét gesprek uitgesteld. een bijeenkomst met de lurgroep huisvesting 1- en jersoonshuishoudens (die .teren na een jaar weer ns bijeenkwam) zei de wet- uder dat het gemeentebe- vemur met het probleem zit of echtbimeenschapsgelden moeten >rden geïnvesteerd in de uw van woningen in de je sector met mogelijk het zolg dat 80 a 90 procent i deze woningen naar it-Leidschendammers an. De beleidsbeslissing of woningwet-kavels vrije torwoningen moeten wor- n gebouwd moet volgens wethouders snel worden nomen. Het daaraan beste- geld zou dan niet voor rbetering van de huisves- ig van de eigen inwoners nnen worden gebruikt. nin Erp heeft bij de woning- uwverenigingen ook ge- 16 investe i belle Geh. beginnen naar de wensen van de 1- en 2-persoonshuis- houderns. Wethouders Van Erp wil echter eerst weten of voor deze categorie woning zoekenden wel goedkoop kan worden gebouwd waar bij hij dacht aan huren van hoogstens 250 gulden. Zoals wellicht bekend wordt na de nieuwbouw van het bejaar dencentrum Schoorwijck in het oude centrum het huidi ge gebouw verbouwd tot een zeventigtal flatjes voor „1 en 2". In de hal van het raad huis werd een video-pro gramma over de huisvesting van „1 en 2" vertoond onder de titel „ze willen gewoon een dak boven hun hoofd". Een tiental personen, onder wie wethouders, ambtenaren en ertegenwoordigers van woningbouwverenigingen discussieerden daarbij „op de buis" over de problemen die aan deze huisvesting zijn verbonden. DE LEIDSE COURANT zoekt voor de gemeenten LEIMUIDEN - RIJNSATERWOUDE - NIEUWVEEN CORRESPONDENTEN MEDEWERKERS De correspondenten/medewerkers zullen op free-lance basis zorg dragen voor de nieuwsvoorziening van hun ge meente. 45ij Na een inwerkperiode van enkele maanden wordt ver wacht, dat de gegadigden zelfstandig kunnen opereren, •ensingj Uiteraard in overleg met de redactie in Leiden' De correspondenten/medewerkers zullen zich vooral be zighouden met het verwerken van gemeentelijk nieuws; het bijwonen van vergaderingen van gemeenteraad en ge meentelijke commissies, alsmede de vergaderingen van andere plaatselijke organisaties. Journalistieke ervaring is niet vereist; een vlotte pen is uiteraard wel een plezierige bijkomstigheid. De werkzaam heden worden goed gehonoreerd. Gegadigden kunnen informatie inwinnen bij chef-redac teur W. Buijteweg, tel. 071-122244. Schriftelijke reacties sturen naar Leidse Courant, Postbus 11, 2400 AA Leiden. IÓ0:..S0 bij 100, 0,-/m3 fuinafsi Hav, >5-353 Mevrouw Th. van Reisen-Lubbers is gisteravond onderscheiden met een eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Zij kreeg de onderscheiding opgespeld door wethouder Westerbeek als dank voor het vele werk dat zij als be stuurslid van het r.k. kleuteronderwijs heeft verricht. Het bestuur van het r.k. kleute ronderwijs is op 1 januari geïntegreerd met het bestuur van het r.k. lager onderwijs. De voorzitter van het nieuwe bestuur, de heer Zulderwijk, overhandigde mevrouw Van Reisen, die ook jarenlang actief is in het plaatselijk bestuur van „De Zonnebloem", een klassieke stoel. NOORDWIJK De Noord wijkse gemeente raad heeft gisteravond een inspraakverordening vastgesteld. Overigens was het voorstel en de daaraan voorafgaande dis cussie een schoolvoor beeld van een contra dic- tio in terminus (innerlijke tegenstrijdigheid). Zo was de openheid in de grootst mogelijke beslotenheid voorbereid. Het overleg tussen de politieke partij en en het gemeentebe stuur over de wijze waar op men voortaan informa tie zou verstrekken, ge beurde namelijk achter de gesloten deuren van de commissie voor algemene bestuurszaken. De inspraak werd geregeld zonder dat de bevolking gele genheid kreeg over openheid en inspraak haar mening te geven. De kleine fracties in de gemeenteraad legden de vin ger bij deze regentenmentali teit. „Openheid hangt van de intentie van de bestuurders af", zei mevrouw Voorham (PvdA). Met het vaststellen van de verordeningen deed men niet meer dan men vol gens de wet moet doen. Me vrouw Voorham pleitte ervoor aan het begin van een verga dering toehoorders spreek recht te verlenen. Van Rijnberk (D'66) liet zich in gelijke geest uit. Hij be treurde het dat de openbaar- klaarde dat het gemeentebe- heid van bestuur door een wet stuur niet op de wet vooruit moest worden afgedwongen, was gelopen. Bij openheid gaat De stukken ademden volgens het om de mentaliteit van de de D'66-er de sfeer van: we gehele raad. Verschillende willen niet, maar moeten wel. wensen van de raadsleden, on- der meer die omtrent het Van Rijnberk somde een aan- spreekrecht, zullen in de (be- tal zaken op, die in de toelich- sloten) commissie voor alge- ting werden genoemd, maar mene bestuurszaken nader waarvan het hem niet duide- worden besproken. De kritiek lijk was of zij in onderling ver- alsof het gemeentebestuur band met elkaar stonden. Dat niets voor openheid zou voe- iedere afdeling of dienst op gen houtje voorlichting zou gaan geven, achtte het raadslid principieel onjuist. Dessing (CDA) wilde een wij ziging aangebracht zien in de len, wees mr. Bonnike van de hand. Zelf zal hij de verant woording voor openbaarheid en voorlichting dragen, deelde hij op een vraag van Van Rijn berk mede. Handtekeningen - aktie tegen verkoop Lido NOORDWIJK Namens vele bewoners uit de om geving van het Lido-thea- ter te Noordwijk aan Zee, bood mr. Van der Heiden gisteravond een B en W en de gemeenteraad een petitie aan, waarin zij ge wag maakten van hun verontrusting over de ver koop van het theater aan van Hese, de exploitant van het Casino. Met schrik en ongenoegen hadden deze bewoners kennis genomen van de berichten in de pers over deze transactie, deelde mr. Van der Heiden mede. Men vreest grote overlast, wanneer in Lido een dis co-bar of dancing zou worden gevestigd. Spontaan is een handtekenin genactie op gang gekomen in de Prins Bernhardstraat en omgeving. Men heeft daarbij ruim vierhonderd woningen bezocht en in totaal 320 hand tekeningen verzameld. Deze zijn tijdens de uitoefening vaa het spreekrecht aan het ge meentebestuur overhandigd. In de petitie kondigen de be woners gerechtelijke stappen aan tegen ingrijpende wijzigin gen in het gebruik van Lido. Reeds bij voorbaat verzocht men aan het gemeentebestuur om de belangen van de bevol king te behartigen. Burge meester mr. Bonnike deelde mede dat het college de bange gevoelens van de onderteke naars deelde. Jaarlijks zijn er ongeveer 53 verenigingsavon den in het Lido-theater en volgens de burgemeester zou Van Hese aan deze verenigin gen de garantie hebben gege ven, dat het theater voor hen beschikbaar zou blijven. Van Hese zou het theater in stand willen houen en de haalbaar heid van de bioscoop bestude ren, aldus mr. Bonnike. Apocalypse Now Sociëteit De Fuik, onderdeel van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest draait vanavond de film Apocalypse Now van Francis Ford Coppola in gebouw Taberna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. Apocalyp se Now is één van de bekendste films over de Vietnam- oorlog en staat in het teken van de verwording van de mens in een situatie van oorlog. Aanvang half negen, entree f5, leden betalen f3. Discotheek Explosion ver zorgt vrijdag een disco-avond in Taberna. Aanvang ne gen uur, entree f4, leden betalen de helft. Johnny Silvo De folkartiest Johnny Silvo treedt morgenavond voor de tweede maal op in de kleine soos van De Lindehoeve in Voorschoten. Johnny Silvo kan worden beschouwd als een echte entertainer, die zijn muziek vergezeld laat gaan van een flinke dosis humor. Johnny Silvo, die afkomstig is uit Londen brengt hij een gevarieerd repertoire van skiffle, jazz, blues, country en rock. De kleine soos gaat om half tien open en de entree is gratis. Vredespla tform De IK V-kern In Voorschoten is van plan een vredes- platform op te richten. Daartoe wordt op morgen avond een bijeenkomst georganiseerd in het Cultureel Centrum in Voorschoten. Taken van het platform die men in gedachten heeft zijn het meer betrekken van de Voorschotenaren bij het vredesvraagstuk en de voorbe reiding van de landelijke demonstratie op 29 oktober in Den Haag. Voor inlichtingen: Jan Vriend, Tsjai- kovskilaan 30, tel. 01717-5349. Piet Bukman Piet Bukman, voorzitter van het CDA, houdt morgen een spreekbeurt in de zaal van de Kruisheuvelkerk aan de Burgemeester Roeringlaan in Leidschendam onder de titel „Waargaan we heen?" Juist nu in het kabinet door de mi nisters Brinkman, Ruding en Deetman zulke belangrijke beslissingen worden genomen is het volgens Bukman be langrijk te weten hoe het CDA hierover denkt. Er is ruim schoots gelegenheid tot discussie en iedereen is welkom. De bijeenkomst begint om half negen. Gezamenlijk concert De bands „Duinstreek" en „Warmond" geven morgen onder leiding van Maart Verhoef een concert in de Rijnsburgse Immanuëlkerk vanaf acht uur. De twee brassbands hebben enkele weken geleden een succes vol concert gegeven in Warmond, hetgeen ze nu graag voor het Rijnsburgse publiek willen herhalen. De toe gangsprijs is twee gulden vijftig. Voorlichtingsavond Om ouders te informeren over de r.k. Willibrordschool kleuter- en lager onderwijs) in Oegstgeest wordt morgen een bijeenkomst gehouden in de school. De bijeenkomst begint om acht uur. De school ligt aan de Kerk laan. D'66 in Grif soos D'66 houdt voor de leden en andere belangstellenden in Voorburg en Leidschendam morgenavond een „poli tiek café" in de Grif soos aan de Van Leeuwenstraat in Voorburg. Onderwerp van gesprek is het concept-de mocratisch manifest, geschreven door Aad Nuis. Ieder een is welkom. De bijeenkomst begint om negen uur. WASSENAAR De ge meente Wassenaar heeft in het noordoostelijke ge deelte van de gemeente, aansluitend op de daar al liggende bebouwing, ruimte weten te vinden voor de bouw van 350 wo ningen. De woningen ko men ter weerszijden van de Zijlwatering, slechts door grasperken en bos schages gescheiden van de Van Duivenvoordelaan en de De Lignestraat. De gemeente heeft in de struc tuurschets Noord-Oost Wasse naar, ongeveer beperkt door de Oostdorperweg, de Rijks straatweg en de Hogeboomse- weg, een aantal mogelijkheden voor woningbouw op een rijtje gezet. Daarbij werd onder meer rekening gehouden met de inpassing in de daar vrij landelijke omgeving, de al be staande bebouwing, de wegen die daar liggen en de geluids hinder (vliegveld Valken burg). Het gebied aan beide kanten van de Zijlwatering, kwam na afweging van deze zaken als beste uit de bus. Daarbij telde ook het voordeel dat de grond al in eigendom is van de gemeente. Nadelen zijn een matige bodemgesteldheid, waardoor de bouwkosten iets hoger ligen dan normaal, en de insluiting van het jachtha- ventje aan de Zijlwatering door de bebouwing. Bij de bouw van de 350 wonin gen zal de verdeling komen te liggen op ongeveer 55 procent eengezinswoningen, 30 procent woningen voor een- en twee persoons-huishoudens en 15 procent bejaardenwoningen. Gedacht wordt aan 315 wonin gen in de gesubsidieerde sector en 35 kavels voor zelfbouw. De uitvoering van de plannen zou zonder problemen finan cieel haalbaar zijn. De nieuwe woningen worden bereikbaar gemaakt door aan sluitingen op de Van Duiven voordelaan en de De Ligne straat. Daarnaast komen er aansluitingen op de bestaande fietspaden in dit gebied. De gemeente denkt niet aan de aanleg van een randweg, ter afronding van de bebouwing. Dat zou onder meer doorgaand verkeer aantrekken, wat Was senaar niet gewenst acht. Naast de verlenging van be staande wegen denkt de ge meente voor de bereikbaar heid van de nieuwe wijken aan de verlegging van twee buslijnen. De lijnen waarmee dat moet gebeuren zijn de lij nen 91 en 43. Deze buslijnen passeren het nieuwe woonge bied öp korte afstand en ver binden Wassenaar onder meer met Den Haag. Wanneer de plannen kunnen worden uitgevoerd is nog niet bekend. Een definitieve beslis sing over de plannen moet worden genomen door de ge meenteraad, die dat zal doen nadat ook de bevolking zich in een inspraakprocedure heeft kunnen uitspreken over de bouwplaats. Als geen bezwa ren worden ingediend kan binnen enkele jaren al worden gebouwd. VOORSCHOTEN Het baar. Het resultaat was bestuur van de IJsclub vorige week een kapot ge- Voorschoten" wil of een reden ijsbaan. 2 meter hoge afrastering rondom de ijsbaan of de Afgezien van de vraag of dit vereniging opheffen. Aan- J,aar i^erdaad geschaatst had i -j- j A u i kunnen worden op de ijsbaan, leiding voor deze toch wel wil het bestuur eJn be^rc be_ zeer grote Stap IS de ver- scherming van de baan. De woesting door de jeugd kosten van aanleg van het hek van de ijsbaan in Vliet- bedragen rond de 45.000,-. wijk. Terwijl overal het ijs Tijdens de vergadering van de not? erg dun was hleek raadscommissie sport en recre- nog erg aun was, DieeK atie zej wethouder L Marselis het IJS van de ijsbaan door niet direkl nee- maar ook de ondiepte van deze baan geen „ja", hij wil graag praten et»n korte tijd wel houd- met het bestuur te meer daar de commissie grote waarde ring heeft voor het bestuur van de ijsclub Voorschoten. Gezien de financiële toestand van de gemeente, valt er ech ter over een uitgave van f 45.000,- voor een hek rond om de ijsbaan nauwelijks te praten. In de zomermaanden wordt het terrein gebruikt voor schoolsport en wijksport, zoals avondvoetbal. Het bestuur van ijsclub liet ook al vorig jaar geluiden los waarin te beluisteren viel, dat gemeend wordt geen bestands- recht meer te hebben. Een woordvoerder van de gemeen te Voorschoten zegt daarover: „Thans is het oppervlakte wa ter door de waterzuiveringsin stallaties veel schoner dan en kele jaren geleden. Het water kan daardoor sneller bevrie zen en zo ontstaat de situatie dat vele vijvers eerder bevro ren zijn en gebruikt worden door de schaatsers voordat het bestuur van de ijsclub de ijs baan dik genoeg van ijs voor zien vindt". De IJsclub Voorschoten is kort na de laatste wereldoorlog op gericht op „De Vliet", daarna werd het oppervlakte water sterk vervuild en ging de bijna 2500 leden tellende vereniging over op een aparte ijsbaan in Vlietwijk. Een flinke felle winter zou wonderen kunnen doen, maar de kwakkelwinter van dit jaar kan wel een het einde betekenen van een grote vereniging, waarin alleen het bestuur aktief is de leden slechts contributie betalen om zekerheid te hebben te kun nen schaatsen. Het bestuur van de IJsclub wacht het re sultaat van het gesprek met de wethouder Marselis af.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7