Nieuwveen past tekorten van tennisvereniging bij Problemen rond houtversnipperaar in Zevenhoven bioscopen m /dagpuzzel \h Slachtoffers van busramp worden donderdag begraven Dierenweide en groen tetuin tjes bi j Tuinbou wsch oo LEIDEN Ccidócgotntmt DINSDAG 22 FEBRUARI 1983 PAGINfj] Voor een uitgebreide, agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Firefox (12); 14.30, 19.00, 21.30. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): E.T. (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Als je begrijpt wat ik bedoel (al); 14.30., 19.00., 21.15. LIDO III; Trail of the pink pam- ther (al); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO IV: Het kleinste bordeel in texas (16); 14.30., 19.00., 21.15. STUDIO (Steenstraat 39. tel. 133210): A midsummer night sex comedy (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): Aas der azen (al); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414); Lusten (16); 14.30, 19.00, 21.15. ALPHEN AAN DE RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzêlaer- straat 6, tel. 01720-20800): Als je begrijpt wat ik bedoel (al); ma., di. 20.00.. wo. 14.00 en 20.00. EUROCINEMA II: Annie (al); ma., di. 20.00. wo. 14.00, 20.00. EUROCINEMA III: E.T. (al); ma., di. 20.00. wo. 13.45, 20.00. EUROCINEMA IV: Aas der azen (al); ma., di. 20.00. wo. 14.00, 20.00. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b): De boezemvriend; wo. 14.00. 15.45. Porky's pikante pretpark (al); wo. 20.30. Mes petites amoureuses (16); ma. 21.00. La derniere femme (16); di. 21.00. KINDERVOORSTELLINGEN: -• GREENWAY THEATER: De boezemvriend; di. 13.30. wo. 14.00, 15.45. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Chech en Chong's nice dreams (16); ma. t/m wo. 20.00. dienstuerleni APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 25 februari waargeno men door Apotheek Reyst in Lei den en Apotheek Smallenburg in Leiderdorp ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vol wassenen dagelijks van 14.00- 14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15- 12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15-12.00 u. (alleen voor echt genoten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafde ling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30- 20.30 u. in het St. Elisabeth-zie kenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klas se: de gehele dag. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle pa tiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 Kruiswoordraadsel 9 x 11 vakjes Serie B - Puzzel nr. 604.801 Horizontaal: 1 direct; 8. ruw (van taal); 9. hoogste punt; 10. ongeveer (afk. Latijn); 11. gesloten; 13. muziek noot; 14. bravourestukje; 16. manier van zingen v.e. kanarie; 18. wijfjes schaap 20. stad in Duitsland; 21. boodschapper; 22. gedwee; 24. on derdeel v.e. tennlspartij; 25. rechtsge ding; 28. sint (afk.); 30. Japanse munt; 31. lidwoord; 32. noodsein (afk.); 34. insekt; 35. enigermate. Verticaal: 1. nauwkeurigheid; 2. soort papegaai; 3. op dit moment; 4. aan hankelijk; 5. bijbeldeel (afk.); 6. glans loos; 7. deel v.e. schrijfmachine; 11. sportevenement (afkj; 12. voeg woord; 14. eertijds veel gebruikte drank; 15. heildronk; 17. rivier in Rus land; 19. lofdicht; 23. vreemde taal; 26. briefaanhef (afk. Latijn); 27. voor zetsel; 29. vat; 31. vreemde titel; 33. muzieknoot; 34. muzieknoot. Oplossing '|UJ PZ '\s se :uop ie :uo» ez :ui lz s i bz :sueaa 'S3 'apo '61 ;e>IO 'Li Usoo» Sl :dujeis n "ue zi "11 'li :sieo» -egeds :jop 9 ï'i'N 'S iMnojj p :nu E 'Bje z :essaiejnooe 1 geoogjeA su!zs6|ue se Uouj 't-E "S O S Z£ ;ap ie oe "IS 'BZ uieid Sz Ues pz :wej zz apoq 12 'ue>fv 0Z '\oo "91 ^|OJ '91 'junis fl 'Cl :eoi u "eo oi ttoj 6 tnjo 8 :spuo}Suee 1 geejuozpoH Weinig animo voor energiediscussie HAZERSWOUDE/KOUDEKERK De dis cussiebijeenkomst over het enregiebeleid, de zo geheten Brede Maatschappelijke Discussie, trok gisteravond in Het Anker weinig publiek. Hoe wel er wel jongeren aanwezig waren, was de geringe opkomst van middelbare scholieren op vallend. Zoals te verwachten was. spiiste de discussie zich toe op de voor- en nadelen van kernener gie, hoewel ook windenergie als alternatieve vorm uitgebreid aan de orde kwam. Woensdag 2 maart is de tweede bijeenkomst over dit on derwerp. weer in Het Anker, aanvang 20.15 Schaatswedstrijden in Hoogmade HOOGMADE De ijsclub Hoogmade is er ondanks de slechte ijstoestand, in het weekeinde, toch in geslaagd enkele schaatswedstrijden voor haar leden te houden. Op de grote vaarten in de Hoogmadesepolder werden schoolwed- strijden en het clubkampioenschap da mes en heren verreden. De uitslagen; Meisjes; le klas: 1. Corina Ernst, 2. Pa tricia Borst, 3. Julliete Boekhoven. 2e en 3e klas: 1. Marion Borst, 2. Suzana v.d. Pouwkraan, 3. Marielle v.d. Meer. 4e klas: 1. Margret v. Benten, 2. Marjon Bank, 3. Marja Vol water. 5e klas: 1. Yvonne Borst, 2. Linda v.d. Meer, 3. Nancy Witteman. 6e klas: 1. Liesbeth v. Tol, 2. Patricia v. Leyden, 3. Monique Volwater. Jongens: le klas: 1. Robie Lieverse, 2. Dickie v. Goozen. 2e klas: Joost v.d. Meer, 3. Winfred Caran. 3e klas: 1. Paul v. Goozen, 2. Ted Kraan, 3. Peter Witteman. 4e klas: 1. Richard Ernst, 2. Bastiaan v. Rijn, 3. Wouter Ouwerkerk. 5e klas: 1. Ruud Borst, 2. Leon Lieverse, 3. Carlo Borst. 6e klas: 1. Jeroen Jansen, 2. Niels Nieuwenhui- zen. 140 meter: jongens van 12-16 jaar: 1. Mark v. Leyden, 2. Ruud v.d. Star, 3. Pieter v.d. Berg. Meisjes van 12-16 jaar: 1. Anja Borst, 2. Marie Jose Borst, 3. Marie Antoinet v. Rijn. Clubkampioenschap dames: 1. Tón Oudshoorn, 2. Edwin Choudron, 3. Piet v. Goozen. „De Pulpzakken'- wordt blaaskapel WOUBRUGGE - Tijdens het door 200 man bezochte concert van fanfare „Harmonie" is de boerenblaaskapel „De Pulpzakken" officieel opgeheven. Daarvoor in de plaats kwam „De Blaaska pel Woubrugge". Bijna tien jaar kende Woubrugge het carnavalsensemble „De Pulpzakken". Een ensemble met een grote faam in de omtrek. Het slechts op carnavalsfeesten spelen voldeed de muzikanten, die allen lid zijn van de Wouburgse fanfare toch niet meer zo. Men schakelde over naar Egerlander muziek. Dit beviel zo goed, dat een en ander een blijvend karakter heeft gekregen. De blaaskapel heeft nu zelfs kostuums aangeschaft van de door de Pulpzakken bijeenverdiende centen om het geheel een authen tiek karakter te geven. Komende september zal de kersverse ka pel voor het eerst meedoen aan een festival. Dit wordt gehouden in Woerden. Wethouder Pohlkamp uit[ ziekenhuis LEIDSCHENDAM houder J.A.W. Pohlkamp 1 Sociale Zaken en VolksJJj zondheid is na enige tijd den, wegens een hartinfarci het ziekenhuis AntoniushJ te zijn opgenomen, weer thi Eind maart gaat hij voor week hartrevalidatie naar Rijnlands Zeehospitium Katwijk. Een algeheel hers zal nog enige maanden verg NIEUWVEEN De ge meente Nieuwveen neemt de tekorten van de tennis vereniging over. Dit heeft de gemeenteraad gister avond besloten. Hierdoor is er geen geld voor uit breiding van de sta-uren van de bibliotrailer en het godsdienstonderwijs op de openbare lagere school. Deze voorzieningen zijn op de lange baan gescho ven. Een voorstel van burgemeester en wethou ders om het clubhuis van de vereniging te kopen, aanvaardden de raadsle den niet. De raad stelde als eis dat het college een commissie instelt die gaat uitzoeken of er nog toe komst is voor de tennis vereniging en hoe de hui dige problemen moeten worden opgelost. „De tennisvereniging heeft geen cent in kas, een huur schuld van 33.000 gulden, 90 leden en ze kan niet rekenen op enige meevallers de ko mende tijd". Zo vatte burge meester Van der Kroft gister avond de problemen samen. Burgemeester en wethouders vroegen dan ook aan de raad waar geld vandaan moet ko men om de tekorten van de vereniging te dekken. De frac tie Gemeentebelangen voelde niets voor het uitstellen van de uitbreiding van de sta-uren van de bibliotrailer en het in krimpen van het godsdienst onderwijs. Na enig aandringen van de kant van de heer Van der Kroft zei de heer Assen delft van deze partij dat dan desnoods de gemeentebelastin gen maar wat extra verhoogd moeten worden. Het college had al berekend dat het tekort is op te vangen door bijvoor beeld de onroerend goed belas ting met zeven procent te ver hogen. Dit was weer voor het CDA niet te verteren. Mevrouw Alberts namens het CDA: „Wij zijn vierkant tegen een verhoging van zeven pro cent van de OGB". Juist het CDA was vorig jaar fel tegen een verhoging van de gemeen telijke belastingen. Deze partij had liever helemaal geen ver hogingen gehad. Mevrouw Amelunxen van Ge meentebelangen was van me ning dat het CDA wel erg makkelijk afzag van de uit breiding van de bibliotrailer. Ook verweet zij het college onterecht een koppeling te Jeggen tussen de tekorten van de tennisvereniging en de bi bliotrailer. „Die twee zaken hebben niets met elkaar te maken", aldus mevrouw Ame lunxen. Toen het op stemming over de bibliotrailer aankwam, was alleen Gemeentebelangen voor uitbreiding van deze voorziening. Mevrouw Amelunxen was ook een van de weinige raadsleden die het op wilde nemen voor het bestuur van de tennisvere niging. Zij was van mening dat het college geen afkeuring moet uiten tegenover het be stuur van de tennisclub. Vol gens haar is de vereniging tot nu toe al genoeg terecht gewe- De heer Pulleman verklaarde namens het CDA dat zijn par tij al in '77 problemen met de vereniging had voorzien. „Pas na heel wat overredingskracht van de anderen zijn we toen akkoord gegaan met de garan tie voor een lening van het nieuwe clubhuis. Misschien dat er eens meer naar het CDA geluisterd moet gaan worden", aldus Pulleman. PPR-raadslid in Alphen bezorgd over voortgang verkoop bedrijfs terreinen ALPHEN AAN DEN RIJN Twee jaar na de toestemming voor het op zetten van een marktbe werkingsplan voor het verkopen van bedrijfster reinen is er nog steeds geen eindrapportage. Re den voor het PPR-raads lid C. C. Doolhoff te vra gen of het bureau Bakke nist, Spits en Co, dat het plan zou maken een wan prestatie levert. Het bureau kreeg in februari 1981 toestemming van de raad onderzoek te plegen naar de mogelijkheden de verkoop van Alphense bedrijfsterreinen be ter te laten verlopen. Er zou gekeken worden hoe Alphen „ligt" in de bedrijfsterreinen markt en hoe eventuele con currentie van andere gemeen ten bestreden kan worden. Dit rapport zou, na een tussenrap port in maart, uiterlijk 26 mei 1981 klaar zijn. Pas in oktober werd het tussenrapport aange boden en het eindrapport laat nog steeds op zich wachten. Doolhoff vraagt het college van B en W of het juist is dat in mei 1982 wel het eindrap port aan het college is aange boden maar dat het college het rapport „wegens gebrek aan kwaliteit" niet heeft aanvaard. Als dit juist is meent Doolhoff „is het college dan van mening dat het bureau in zijn offerte meer heeft beloofd dan het nu waarmaakt". Tevens vraagt het raadslid of het klopt dat het concept-rap port uit de auto van de onder zoeker is ontvreemd en in hoeverre in dit concept ver trouwelijke gegevens over de gemeente stonden. Maar niet alleen de werkwijze van het bureau wordt onder de loep genomen. Doolhoff wil ook weten wat er terecht is ge komen van de toezegging van wethouder Van Leeuwen in maart 1982 dat de criteria, be treffende de uitgifte van be drijfsterreinen, op schrift zul len worden gesteld. Ook zou wethouder Goedhart de resul taten van studies binnen het grondbedrijf om zodoende de verkoop van grond te stimule ren bekend maken. De raad heeft ook hiervan nog niets vernomen. Doolhoff wil weten hoe de acquisitie verloopt of deze verbeterd is in de afgelo pen maanden en of er resulta ten zijn geboekt en er bedrijfs terreinen zijn verkocht. STOMPWIJK De vier do den die zijn gevallen bij het busongeluk in Hoevelaken af gelopen zondag worden don derdag in hun woonplaats Stompwijk begraven. Het is de bedoeling dat 's morgens me vrouw A.C.M. van den Bosch en haar dochter Carla worden begraven, en 's middags de heren L.J. van den Bosch en C.N. de Bruin. Men heeft be sloten tot twee begrafenissen omdat men vreest dat één be grafenis een te massale aange legenheid wordt met de te ver wachten grote toeloop op de begraafplaats bij de Laurenti- uskerk in Stompwijk. De heer C.A. van den Bosch, die bij het ongeluk zijn echtge note en dochter Carla heeft verloren is een bekend per soon in Stompwijk. Hij is lid van de Dorpsraad, was raads lid voor de KVP en is voorzit ter van de Hardraverijvereni- ging Nooitgedacht, die jaarlijks de Stompwijkse Paardendagen organiseert. De vergadering van de dorpsraad die donder dag zou worden gehouden is overigens uitgesteld. Een woordvoerder van de Nij- kerkse politie verklaarde gis termiddag dat het ongeluk mogelijkte wijten is aan een beoordelingsfout van de chauffeur. De chauffeur bleef overigens ongedeerd. Uit de stand van de verplichte tachograaf, een apparaat dat de rijtijd bijhoudt, is wel geble ken dat de chauffeur pas een uur op de weg zat. „Hij kon dus niet oververmoeid zijn", aldus een woordvoerder van de politie. Vandaag kunnen er nog drie personen die betrokken waren bij het busongeluk uit het zie kenhuis worden ontslagen en naar Stompwijk terugkeren. Eén gewonde verkeert nog al tijd in levensgevaar. Bouw bibliotheek in Leidschendam vordert gestaag Over ongeveer vier maanden zal in Leidschendam de nieuwe centrale bibliotheek aan het Fluitpolderplein in gebruik kun nen worden genomen. De bi bliotheek van vijftienhonderd vierkante meter wordt met daarboven en rondom ge bouwde 95 woningen voor één- en twee-persoonshuis houdens als het ware de spil van Amstelwijk, het gebied tussen de woonwijken De Heu vel en Prinsenhof dat al enkele tientallen jaren braak ligt. Oor spronkelijk lag het in de be doeling hier een civic-centre te bouwen met een cultureel cen trum, bowlingbanen, bankfilia len en dergelijke maar hiervan werd later om verschillende re denen van afgezien. De biblio theek is een ontwerp van ar chitect Van Beek van BV Plan- en Ruimtelijke Ontwikkeling (PRO) te Den Haag. De biblio theek kost bijna vier miljoen gulden, de wooneenheden sa men bijna zeven miljoen gul den. De gemiddelde huurprijs van de flatjes ligt rond de 235 gulden per maand. Twee toekomstige bewoners van de dierenweide. HILLEGOM Het aanleggen en verzorgen van eigen groei tetuintjes, een dierenweide en een plantentuin zijn enkr vernieuwingen waar de Tuinbouwschool in Hillegom zich komende maanden mee gaat bezig houden. De school woi momenteel bezocht door 56 leerlingen, onder meer uit Vo< hout, Noordwijkerhout, Lisse en Sassenheim, die verde» zijn over vier klassen. Hoofdreden voor de veranderingen dat de leerlingen meer praktisch gericht leren werken. Bij de plannen zijn bestuur, ouders en leerkrachten betroi ken. De vernieuwingen hebben betrekking op het meer ti en aandacht geven aan dierverzorging, het kweken v groenten en planten, tuinaanleg, blöemsierkunst en bijentet Uitgangspunt daarbij is dat deze veranderingen niet ten kos mogen gaan van de huidige kwaliteit van het onderwijs. Al vakken die nu op het rooster staan, blijven gehandhaafd. zullen de docenten de nieuwe activiteiten zoveel mog combineren met de (theoretisch) lesstof. Een van de redenen van het invoeren van de activiteiten dat de leerlingen van de eerste en tweede klas, die vrij1 alleen algemeen vormend onderwijs volgen, de gelegenhi krijgen met de verschillende facetten van het agrarisch o( derwijs kennis te maken. Voor de bovenbouw (derde en vie' de klas) biedt het de mogelijkheid zich ook bezig te houdi met andere zaken dan de gekozen hoofdrichting. Een deel van de grote tuin rond de school wordt besten voor de aanleg van eigen groente- en bloementuintjes voor leerlingen, die zij zoveel mogelijk buiten de lesuren om z< moeten verzorgen. Naast de schooltuinen komt een sti grond dat bestemd is voor vaste planten en bloemen en pla ten uit zaad. De bloemen zullen gebruikt worden voor de li sen in blöemsierkunst. Ook zal een deel van de tuin gebru: worden als dierenweide. Hier zullen enige schapen, geiti kippen, ganzen en konijnen worden gehuisvest. Eén van ouders en een docent hebben de school al twee geiten en „paplam" geschonken, het paplam kan niet door de eig< moeder worden verzorgd, omdat die al twee andere lamn tjes heeft, de leerlingen zullen het lam met de fles groot m< ten brengen. De verzorging van de dieren zal ook zoveel gelijk buiten de lesuren om moeten gebeuren. Verder is de bedoeling dat de leerlingen met behulp van een broed: chine de eieren van kippen en ganszen gaan uitbroeden. V< der heeft men het plan het huidige aantal bijenkasten uit breiden. Eén van de docenten is enthousiast imker en zal begeleiding verzorgen. ZEVENHOVEN De ge meente Zevenhoven over weegt de aanschaf van een houtversnipperaar ten behoeve van gemeente werken. Deze aanschaf zien B en W als een goede besteding, waarmee regel matig gewerkt kan wor den en de afvoerkosten van hout behoorlijk ver minderd wordt. Tijdens de raadscommissiever gadering openbare werken werd door de commissieleden dit voorstel tot aanschaf niet zomaar klakkeloos aanvaard. Er werd getwijfeld of de ver- snipperaar wel rendabel is, terwijl onderhoud en onkosten niet in de berekening zijn op genomen. Ook kwam de mo gelijkheid naar voren om met een aantal omringende ge meentes samen te doen, maar dit voorstel werd van de hand gewezen. Wethouder Kool meende dat het moeilijk is te berekenen of dit apparaat rendabel is: „Iets wat je eenmaal hebt ga je meer en beter gebruiken zodat het meer rendabel wordt.' Daar komt bij dat het onderhoud in onze bungalowparken nu al erg groot is en in de loop van de jaren alleen maar groter wordt. En denk dan eens aan de begroeiing bij de sportvel den, de tennisbanen en de nieuwe aanplant in de uitbrei dingsgebieden". Mevrouw N. Schuitemaker (GBZ) bleef aandringen op een nieuwe berekening waarbij de kosten van brandstof en on derhoud genoteerd staan, om zo een reëler beeld te krijgen van de werkelijke kosten. Over drie weken zal in de raad een beslissing genomen worden. Subsidie De raadscommissie financiën boog zich over de subsidiever lening voor de verenigingen- raad Zevenhoven die een be drag van 400 gulden heeft aan gevraagd. B en w stellen voor dit bedrag eenmalig te verstrekken en de kosten in de volgende jaren door de deelnemende gingen te laten dekken. De heer J. Aartman (GBZ) de verenigingenraad als positieve instelling. Het mi delingenblad dat onlangs aan huis verspreid is vind! zeer zinvol: „Ik vraag me ook af of het mogelijk is gemeenteblad „Te hooi ei gras" te combineren met verenigingenblad en een! de twee maanden te laten schijnen" Discussie-avond over vossen NOORDWIJKERHOUT Naar aanleiding van alle be richten over vossen die schade zouden hebben toegebracht aan kippen en konijnen heeft de afdeling Noordwijkerhout van D'66 morgen een discus sie-avond belegd. De partij heeft verschillende inleiders uitgenodigd, die vanuit hun invalshoek de kwestie zullen bespreken. De avond begint om acht uur in De Doffer aan het Landbouwplein (vlakbij het Witte Kerkje) in Noord wijkerhout. De reden dat er „deskundi gen" zijn uitgenodigd is voor D'66 dat bijna niemand het verlossende woord over deze problematiek kan uitspreken omdat niet iedereen op alle raakvlakken deskundig is. Eén van de inleiders is de heer P. Duivenvoorden, die zelf waar nemingen heeft gedaan in de duinen en dat heeft laten re sulteren in schriftelijke klach ten aan het gemeentebestuur Verder zullen het woord voe ren een medewerker van de directie faunabeheer vari het ministerie van landbouw en visserij over de juridische as pecten, een medewerker van het Labboratorium voor Bloembollen Onderzoek uit Lisse over de ziekten die vos sen. kunnen toebrengen aan "bollen en een bioloog, die on derzoek heeft gedaan naar vossen. Hij zal spreken over het voortplantingsgedrag van vossen en de gevolgen van vermeerdering of verminde ring van het vossenbestand in een bepaalde streek. Hij zal daarbij dia's vertonen. Boete voor „rommelen" met appels DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechts hof heeft tegen een bedrijf in Hazerswoude en een bedrijf in Ter Aar 5.000 gulden boete geëist wegens het „rommelen" met on verkochte appels. Het Hazerswoudse bedrijf was in eerdere in stantie door de Haagse rechtbank veroordeeld tot voorwaarde lijk 25.000 gulden boete en het Ter Aarse bedrijf tot voorwaarde lijk 10.000 gulden. De twee bedrijven waren volgens de procureur schuldig aan het maken van onrechtmatige winsten op appels, die waren „door gedraaid". Als doordraaiprijs hadden de tuindersbedrijven 6,5 cent per kilo gekregen. Volgens hadden zij de vruchten ver kocht aan fabrieken voor verwerking van jam en dergelijke. De fabrieken betaalden de tuinders nog eens tien cent per kilo. Arresten op 4 maart Voor opvolging Ten Heuvelhof Vertrouwenscommissie in Hazerswoude HAZERSWOUDE De raadscommissie Algemene Zaken Hazerswoude wil een vertrouwenscommissie die zich gaat J diepen in de benoeming van een nieuwe burgemeester. Zoals kend zal burgemeester J. ten Heuvelhof aan het einde var jaar zijn werk neerleggen. Het voorstel van de commissie i: advies aan burgemeester en wethouders voorgelegd. Het collr( op zijn beurt zal de gemeenteraad voorstellen over te gaa instelling van de vertrouwenscommissie. De raad maakt dan of de commissie een afspiegeling zal zijn van de vijf fractie de Hazerswoudse gemeenteraad (CDA, VVD, PvdA-PPR, en SGP-RPF) of dat zij zal bestaan uit bijvoorbeeld drie pe

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4