e Zijl/LGB opnieuw onderuit egen HZC/De Robben: 8-11 1 i owerlifters e Spartaan wakken titel EREN LMHC EDEGRADEERD Leiden zakt verder weg Gemini zeer succesvol sPORTTRIBUNE OEFEN WINST VOOR SVLV MAANDAG 21 FEBRUARI 1983 laa re 1; k zonj een ïdus in de tang •EN Swiftjunior John is slaagde er zaterdag in rekclijkse trainingskoers Rotterdamse Doenkade in zijn succes van vorige te herhalen. In plaats n overwinning werd het vijftiende stelling. Zijn noot Gertjan Zwaan 'hem met een zesde plaats vooraf. Gisteren in Den bij De Spartaan, zat Era- ipnieuw van voren, maar incurrenten sloten hem daags tevoren op en be- hem op die wijze zijn |tkracht ten volle te be- i. Meer dan de zevende zat er daardoor niet in. LEIDEN Het inhaal- en bekerweekeinde is voor Gemini op alle fron ten een succes geworden. Vooral de herenreserves van de Voorschotense vol leybalclub verrasten. Zij klopten de tot afgelopen zaterdag ongeslagen kop loper in de promotieklas se, het Alphense DAC, met 3-2. De damesteams, die nog volop in de pro- motiestrijd verwikkeld zijn, sloten hun partijen met 3-0 winnend af. Een zelfde einduitslag ver scheen bij de herenhoofd- macht op het scorebord. De dames van Gemini start ten zonder Marijke van der Poel en Sjaan de Wit tegen Van Santen/Haag 2. Astrid de Graaf en Sandra Schot uit het derde team vervingen het af wezig tweetal en deden dat uitstekend. Dankzij een goede opslag kwam de thuisploeg nimmer in gevaar: 15-7, 15-11, 15-9. De damesreserves speelden een goede partij tegen Van Santen/Haag 3. Anneke Mar- tijn ontregelde de verdediging van de Haagse ploeg met een scherpe service en Hanny Loof was aanvallend goed op dreef: 15-11, 15-13, 15-11. De heren van Gemini speel den een oninteressante partij tegen Armixtos 2. De Amster damse ploeg bood nauwelijks enige tegenstand en kon dan ook na 35 minuten de kleedka mers weer opzoeken: 15-7, 15- 7, 15-7. De herenreserves zorgden sen satie tegen DAC. Vorige week trok Gemini 2 nog naar Al phen om daar een protestduel uit te spelen, een avontuur, dat ongeveer vier minuten in be slag nam. Opgeladen door de schampere opmerkingen aan het Voorschotense adres tij dens die korte strijd ging Ge- mini 2 van start. De eerste set werd met 15-13 gewonnen, waarna DAC terugkwam om met tweemaal 10-15 de leiding te nemen. Onder aanvoering van Gijs Walraven (blokke rend) en John Kalmeijer (aan vallend) kwam de thuisploeg weer op gelijke hoogte: 15-13. In het slotdeel greep Gemini daarop de volle winst. Aange vuurd door het talrijke pu bliek sleepten de Voorschote naren de laatste set met 17-15 en bezorgden DAC daarmee de eerste competitienederlaag. Beker De heren van Leython waren in de nationale bekerstrijd dichtbij een overwinning op tweede divisionist Martens- /Lekkerkerk. De Leiderdor pers namen in de openingsset een 9-3 voorsprong, maar kon den dat deel uiteindelijk niet winnen: 13-15. Sterk spel van vooral Ad Kerkhof en Henny van der Hulst leverde de Lei- derdorpse ploeg vervolgens tweemaal setwinst op: 15-13, 15-10. Een leeggespeeld Ley thon kwam er daarop niet meer aan te pas: 6-15, 4-15. De dames van Leython trok ken met drie invalsters naar Leos uit Oud-Leusden. Op de tweede set na overtuigde de niet ingespeelde Leython ploeg niet: 15-10, 8-15, 15-13, 15-12. NOVO (dames) geloofde geen moment in een overwin ning op Thornax. dat een divi sie hoger uitkomt. Vooral de opslag van de Woerdense ploeg was NOVO herhaalde lijk te machtig: 8-15, 11-15, 9- 15. n Holswilder had met zijn imposante cijferreeks van 280-120-280 een belangrijk leel in het powerliftkampioenschap van LKV De Spartaan. Op de foto ziet Hols- ir zijn poging om bij het kniebuigen met 300 kilogram een nieuw Nederlands re- te zetten mislukken. mèt i X°rPEN - Met een dit )en nog niet eerder t\*ald totaal van 1807 is de powerliftploeg indoLKV De Spartaan za- hg afgetekend kam- vedstf1 geworden. De Lei- 2 32 ijiars versloegen in ei- e slee huis naaste concur- Dietnen sportschool Huub nderjEk uit Amsterdam en Zevenaarse Luctor. kampioenschap bete niet alleen promotie de hoofdklasse, maar indien een entreebe- voor de kampioen- pen van Nederland •p vijf en zes maart in naar worden gehou- Vooraf was al bekend dat De Spartaan van het Zevenaarse Luctor niet echt veel te vrezen had. Anders lag dat met de Amsterdammers, die al eerder deze competitie hadden laten zien klasse in huis te hebben, door in Leiden de volle winst te pakken. Vandaar ook dat De Spartaan zich destijds voor de uitwedstrijd tegen Van Ek versterkte met Dio Deege- Een ingreep die succes oogstte. Zaterdag echter moes ten de Leidse powerlifters aantonen het ook zonder Dee genaars af te kunnen. En daarin slaagden zij wel zeer overtuigend. Het ongekende totaal omhoog gebrachte kilo's stak ver uit boven de presta ties van de tegenstanders. De Amsterdammers kwamen tot ..slechts" 1694 kilo. terwijl Luctor op 1457 kilo bleef ste ken. Het Leidse kampioenschap werd veilig gesteld door 73 kilo wegende Jan de Graaf, de even zware Hein van der Put ten, Sjaak van Wijngaard (89 kilo), Johan Hoekstra (83) en §am Holswilder (97). De Graaf bracht bij het kniebuigen 200-, bankdrukken 115- en bij de deadlift 205 kilo omhoog. Van der Putten's cijferreeks: 190- 105-235; Van de Wijngaard: 245-120-250; Johan Hoekstra: 210-1215-240; Holswilder: 280- 120-280. Overigens mislukte Holswilder's (record)poging om bij het kniebuigen 300 kilo te torsen. sp^ dei DEN - De heren van HC hebben zich niet ;<jde degradatie uit de jgangsklasse kunnen fekken, de laatste en isende wedstrijd te- jLaren werd met 12-6 jören, hoewel er bij nog een positieve I van 4-3 voor Leiden let scorebord stond. nd Oltmans startte met Verrassing voor de ploeg jaren, Johan van Marwijk I stond niet op zijn beken- ^hterplaats, maar opereer- jorin zo dicht mogelijk bij ^vijandelijke doel. Hein plman en Paul van de moesten nu de twee be- Jijke achterplaatsen op- /n, iets wat de mandek- tetrof geen problemen op lleveren. maar misschien wel ten koste van de opbouw zou gaan. Leiden moest echter winnen om niet uit de over gangsklasse weg te vallen. In de eerste helft slaagde de opzet prima, hoewel er geen straf- corner benut werd. sloot de Leidse ploeg deze periode met een 4-3 voorsprong af. Weinig treffers tegen derhalve, maar voorin wel drie velddoelpun- ten van Johan van Marwijk Kooij en eentje van Herman Hartevelt. Vanuit deze positie is het ongelooflijk wat er aan het begin van de tweede helft gebeurde. Ongeconcentreerd spel gepaard aan dekkingsfou- ten achterin stelde Laren in staat om binnen vier minuten de stand van 4-3 om te buigen naar 4-7 in Larens voordeel. Debet hieraan was ook dat La ren, dat in de eerste helft al zijn links genomen strafcor- ners prima gestopt zag door Robbert Jan Bancken, na de pauze merkte dat diezelfde Bancken kansloos was vanaf het moment dat er vanaf rechts aangepusht werd. Met deze achterstand was Leiden de grip op de wedstrijd na tuurlijk kwijt en moest het ri sico gaan nemen om weer te rug te komen. Laren trok zich terug en vijf minuten voor tijd was het verschil via treffers van Van Marwijk Kooij en Dirk Drijver teruggebracht tot slechts twee, 6-8. Coach Olt mans besloot voor de laatste vijf minuten tot een noodgreep en wisselde goalie Bancken voor een zesde veldspeler. Lei den speelde deze powerplay echter niet zuiver genoeg en leed te veel balverlies. Laren strafte dat toen simpel af en liep nog uit naar 12-6. Een verschil dat niet meer ter zake deed, want Leiden had alleen baat bij een zege. LEIDEN De eerste wedstrijden in het kader van de play-offs van de waterpolocompetitie, heb ben dit weekeinde geen verrassingen opgeleverd. AZC verpletterde DZV7Martens in de kam pioenspoule met 14-2 en De Zijl/LGB kreeg gezien de 8-1.1 nederlaag geen werkelijke kans tegen HZC/De Robben. In de degradatiepoule ging LZ'86 onderuit tegen ZI- AN/Vitesse: 5-11. Twee deklassers Katwijk en Vi- vax boekten gelijke spelen tegen EZPC en SVH, ter wijl het een klasse lager opererende DKD Posei don met een treffer de baas bleef; 6-7. De vrou wenteams van LZ en De Zijl/LGB waren kansloos in hun partijen tegen HZC/Weusthag (0-5) en PSV (0-9). DZV-coach Harry Vriend had voor het treffen met AZC ge kozen voor een sterk defensie ve speelwijze, waarbij èen streng uitgevoerde mandek king een al te forse nederlaag moest voorkomen. Een opzet die dus in het geheel niet slaagde. Na een 8-0 voorsprong halverwege, werd de 14-2 eindstand een feit. Komend weekeinde treedt AZC aan te gen enig overgebleven „con current" De Robben. Een der de Alphense zege kan AZC op een voorsprong van zes pun ten brengen, een marge die de play-offs definitief tot een on interessant gebeuren kan laten verworden. Overigens ver zorgden Ton Buunk (4x), Eric Noordergraaf (3x), Jan Evert Veer en Arco Verboom (2x), Ewout van Winsen en Radoux Mirea de Alphense treffers te gen DZV. Hoewel De Zijl/LGB door de goede bekerprestatie (tweede) en het superieure competitie- optreden van AZC aan het eind van de rit zeer waar schijnlijk Europees waterpolo zal kunnen begroeten, zijn de Leidenaars aan een matig sei zoen bezig. De geboekte 8-11 nederlaag, tegen De Robben kwam dan ook niet als een verrassing. Stan van Belkum, goed voor zes doelpunten, be woog zich aan Leidse zijde als enige sterk door het water, de overigen kwamen er eigenlijk niet aan te pas. Na een voor spoedige Robben-opening (0- 3), kwam het veel fouten ma kende De Zijl/LGB nog twee maal tot op een treffer terug. De gasten behielden evenwel moeiteloos de greep op de wedstrijd. Periodestanden: 1-3, 3-5, 5-8, 8-11. Rob Lagrand en Albert Spijker scoorden de resterende Leidse goals. Twee periodes hield LZ '86 ZIAN/Vitesse bij. In het derde part was het echter gedaan met de Leidse tegenstand, de Haagse formatie zwom toen van 3-3 weg naar 7-3. Het ein de kwam vervolgens bij 5-11. Voor het al vrijwel gedegra deerde LZ, dat uitkwam zon der Ruud Muusse en Eric Bergsma (wintersport) doel puntten Fried Elzinga en Frans van den Brink (2x) en Joop Siera. Katwijk liet in de tweede klasse de winst liggen tegen EZPC. De winnende 6-4 voor sprong kon niet worden vast gehouden, hoewel Henk Vooys in die fase nog een strafworp stopte. Hans van Duyvenvoor- de (3x), Hans Schaap (2x) en Paul van de Putten lieten de Katwijkse treffers noteren. Ook Vivax verspeelde wins tmogelijkheden. Vijftien se conden voor tijd miste Dick van den Bosch een vier meter- worp, waardoor de 3-3 stand in tact bleef. Jeroen Plasmey- er. Ruud Wormgoor en Dick van den Bosch hadden raakge- schoten voor Vivax. Derdeklasser DKD maakte te gen Poseidon een 0-4 achter stand volledig goed. Frank Dreef (3x), Enno Dreef (2x), Sjouke Kuiper en Harry van Hoven verrichtten dit kunst stukje voor de Leiderdorpers. De vrouwen van LZ'86 en De Zijl/LGB slaagden er niet eenmaal in het doel van de te genstandster te doorboren. De geleden nederlagen (LZ 0-5 te gen HZC/Weusthag, De Zijl 0- 9 tegen PSV) logen er dan ook niet om. Mike Wiley vormde tegen Donar een positieve uitzondering bij Leiden. LEIDEN In korte tijd heeft Elmex Leiden de toppositie op de basket bal-ranglijst ingeruild voor een veel bescheide ner notering. De ploeg maakt, na het 71-67 ver lies bij Donar, duidelijk aanspraak op de vierde positie. Die plaats levert de slechtste uitgangsstel ling op voor de tenslotte alles beslissende play-offs. Zover hoeft het overigens (nog) niet te komen. Geen van de drie ploegen, die Den Bosch op eerbiedige afstand volgen, lijkt verder gevrijwaard van verliespartijen. En de verschil len zijn nu nog uiterst klein. Leiden en Haaksbergen staan op gelijke hoogte, terwijl Do nar op twee punten volgt, maar twee wedstrijden minder achter de rug heeft. Leiden is, na de terugkeer van coach Kinsbergen, nog bepaald niet met één klap uit de malai se. De uiterst overtuigende winst op Weert (Haaksbergen verloor daar trouwens dit weekeinde) kreeg in Gronin gen niet het gewenste vervolg. Leiden slaagde er bij Donar niet in de goede wil voldoende in daden om te zetten. Zo in casseerde Washington al in de achtste minuut zijn derde per soonlijke fout en moest Kragt- wijk zijn rol flinke tijd overne men. Ook de altijd sterke in stelling van Emill Hagens had ditmaal niet het beoogde ef fect. In zijn dadendrang legde hij te veel gehaaste en onge controleerde acties aan de dag. Mike Wiley viel, met liefst ze ven aanvalsrebounds, wel po sitief op, maar ook hij wist de wedstrijd geenszins naar zijn hand te zetten. Leiden kwam overigens goed uit de startblokken. De 19-27 voorsprong was, na een zeer povere periode, bij rust echter volkomen verspeeld: 31-31 Toen Donar, halverwege de tweede rondgang, een kleine achterstand (50-53) binnen drie minuten omboog naar een duidelijke voorsprong (62-53), was het pleit beslecht. Leiden liet, tegen het niet imponeren de Donar, eenvoudigweg te veel steekjes vallen. De defen sie sloot niet optimaal en de aanvalspatronen haperden, de vrije man werd steeds moei zaam uitgespeeld. Bij 71-67 was het verlies definitief. Scores. Donar: Faber 14. Van Essen 8. Moore 16, De Vries 14. Kirkland 15. Schotpercentage team: 45%. Re bounds: 43. Balverlies: 13 maal. Lei den: Van den Bergh 12 (7 rebounds). Wiley 16 (10 rebounds). Hagens 10. Washington 20 (11 rebounds). Kragt- wijk 2 (7 rebounds). Wiel 7. Schotper centage team 45% Rebounds: 40, Balverlies. 14 maal Leiderdorp onder 'grauwsluier LEIDEN In Rosmalen verloor Nutsspaarbank Trotters met 91-78 van concurrent Black Eagles. Blitz werd bij Juventus niet al te zwaar beproefd en nam een 68-90 zege mee naar huis. Leiderdorp liet het weer eens afwe ten, getuige het 66-81 ver lies op OSG. Het LUSV- vrouwenteam troefde Gymnova in Leidschen- dam af met 60-73. Bij Van der Jagt dolf Luba, met 76-61, het onderspit. Bij Black Eagles nad Trot ters, behalve met de tegen stander, alle moeite met de scheidsrechters. Coach Mi- chiel van der Meer werd, na herhaalde discussie met de arbiters, van de spelersbank gestuurd. Ook Moerer, Beij- ersbergen, Bouman en Dou- wes (allen vijf persoonlijke fouten) moesten hun inbreng voortijdig besluiten. Voeg daarbij dat Van Weeren bin nen één minuut met een en kelblessure naar de kant moest en het moge duidelijk zijn dat het Trotters in geen geval meezat. Na 44-33 bij rust naderden de Leidenaars nog één maal (65-71), daarbij bleef het echter. Eindresul taat: 91-78. Topscores Trot ters: Van Niekerk 27, Moerer 16, Douwes 14. In Schiedam trad Blitz enigszins gehandicapt aan te gen Juventus. De geblesseer de Dick Koornneef maakte zich overigens nuttig door de afwezige coach Kallenberg te vervangen. Blitz bereikte snel een 13-22 voorsprong, maar liet het er vervolgens flink bij zitten. Vreemd ge noeg profiteerde Juventus niet. Na rust (28-37) schakel de Blitz over naar een zone en verhoogde het tempo. Toen de kloof flink was ge worden (68-47), kabbelde het duel naar het eind. dat kwam bij 68-90. Topscores Blitz: Ton Kallenberg 31, Raan 21, Van Oort 18. Tegen het zeer bescheiden geklas seerde OSG (Utrecht) liet Leiderdorp zich weer eens van een zeer matige kant zien. Coach Ben van Cleef bespeurde bij zijn team, over de gehele wedstrijd, een dui delijke „grauwsluier". Er ontbraken in zijn ploeg za ken als motivatie, inzet en accuratesse. Na een kwartier was de schade nog zeer be perkt (26-28), bij rust was de achterstand al fors (30-44). De onnodige nederlaag werd tenslotte op 66-81 bepaald. Topscores Leiderdorp: Rein Paulides 16, Eric Marijt 14. Bij Gymnova kreeg LUSV een sterke half-court press verdediging voorgeschoteld. Daarmee had de ploeg de no dige moeite, terwijl de eigen man-to-man defensie minder goed functioneerde. Toen de Leidsen overschakelden naar een zone-verdedediging en een aanval met rustige set- plays, werd echter het leng tevoordeel beslissend. Met een prima voor de dag ko mende Marjo Sweyen finish te LUSV, na 31-35 bij rust. op een 60-73 zege. Luba had goede hoop op een positief resultaat bij het Rotterdamse Van der Jagt. De slechte start liet die hoop al snel in duigen vallen. Het gat na de eerste helft (15 punten) werd weliswaar niet echt groter, maar slonk evenmin. Bij 76- 61 was het gebeurd. LEIDEN SVLV oe fende gisteren tegen het zondagteam van ZLC. Na een 1-1 ruststand (Chris Gubler en Willem Oranje scoorden), sloeg SVLV na rust zijn slag. Perry Berk doelpuntte twee maal. Ook Woubrugge oefende. Het in de zaterdagafde ling spelende Leiden won met 1-0. Derde plaats Simson/KDO DORDRECHT In Dor- drecht waren het afgelopen weekeind de Zuidhollandse jeugdworstelkampioenschap- pen voor teams. Het Haagse Simson/KDO werd tweede achter Hercules (Dordrecht) en vóór Spartacus (Zwijn- drecht).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15