Enke aan de beurt Vandaag afgekeurde duels betaald voetbal naar morgen uoetballerlei Minister regelt reclame op wedstrijdkleding uaiORT/KUNST E&idoe Qowia/nt ZATERDAG 19 FEBRUARI 1983 PAGINA 11 300 T» c uini ziet ai 'ïn smartegeld DRID De Spaanse voetbalinternational Jque Castro „Quini" heeft officieel afge- Jvan het smartegeld van ongeveer 100.000 jen. dat hem door de rechtbank wegens (ontvoering in maart 1981 werd toegekend 131-jarige speler van Barcelona, die zijn loerders in het openbaar vergiffenis had "lionken, heeft zijn beslissing gisteren in ft-id niet van commentaar voorzien. De pu ke opinie in Spanje richtte zich tijdens de ele weken geleden gehouden rechtszitting p de houding van Quini. De drie werkloze' lappers hielden Quini van 1 tot 25 maart in hun macht en vroegen een losgeld van Iveer 2.5 miljoen gulden. De ontvoerders Öen vorige maand ieder tot een gevange- Iraf van tien jaar veroordeeld. Boksers WBA en WBC verdedigen titels NEW YORK Voor de eerste keer in de historie zullen de wereldkampioenen boksen in het zwaargewicht, Larry Hol mes voor de WBC, en Mike Dokes voor de WBA, hun ti tels op dezelfde avond (10 mei) op het spel zetten. De beide boksers doen dat overigens wel op verschillende, nog na der aan te wijzen, plaatsen. Larry Holmes verdedigt zijn titel tegen zijn landgenoot Tim Thiterspoon. Dokes ontmoet zijn landgenoot Mike Weaver, die vorig jaar december de kroon kwijtraakte aan Dokes. Bokser naakt in de ring BOGOTA De voormalige wereldkampioen boksen in het lichtweltergewicht, Antonio Cer vantes, bijgenaamd Kid Pambele, heeft in zijn vaderland Columbia voor een schandaal ge zorgd. De 38-jarige bokser zou tijdens een de monstratiepartij in de stad Cucuta naakt in de ring zijn verschenen. De nationale bokscom- missie van Columbia besloot daarop Cervantes voor de periode van negentig dagen zijn boks- licentie te ontnemen. Tijdens een hoorzitting ontkende Cervantes de beschuldiging. De voorzitter van de commissie, verklaarde echter dat er meer klachten over wangedrag van Cer vantes waren binnengekomen. Zo zou hij dronken zijn geweest en wapens bij zich gedra gen hebben. Cervantes: „Ik heb een schoon ge weten. Ik heb niets immoreels gedaan. Even tueel zal ik me beroepen bij de hoogste instan ties. inclusief president Betancur, om dit on recht ongedaan te maken". Grim vrijuit ZEISTDe tuchtcommissie van de KNVB heeft de waarschu wing, die de scheidsrechter Henk Grim van NEC in de wedstrijd tegen FC Utrecht op 30 januari gaf, geannuleerd. In plaats daar van werd de gele kaart op naam geschreven van Grims ploegge noot Frans Jansen, die heeft toe gegeven de waarschuwing in de bewuste wedstrijd te hebben ont vangen. Het misverstand kon ontstaan, doordat de opgegeven rugnummers niet correspondeer den met de opgegeven spelers. Voor Jansen betekende het de derde gele kaart. Hij kreeg van de tuchtcommissie een schorsing opgelegd van vier wedstrijden en een boete van 100 gulden. Klumpers kiest voor amateurs DEN HAAG De Nederlandse Hip pische Sportbond heeft tot nu toe van de ruiters Albert Voorn en Bert Romp officieel aanvragen ontvangen voor een proflicentie als springruiter. Zoals bekend, heeft de NHS onlangs laten weten, dat ruiters als professional worden beschouwd wanneer zij op Concoursen Hippique paarden met een commerciële naam blijven uit brengen. Ton Klumpers, één van de betrokken ruiters, heeft inmiddels verklaard alsnog voor de amateursta- tus te kiezen. Piet Raymakers heeft uitstel gevraagd en zal voor 1 maart een beslissing nemen. Sven Harmsen heeft in het geheel nog niet gerea geerd. Verlangen kiest voor SC Cambuur LEEUWARDEN Theo Verlangen heeft giste ren in Leeuwarden een contract getekend bij de eerste-divisieclub SC Cambuur. De huidige trainer van FC Groninger besloot hiertoe na een laatste gesprek met ereo.visieclub NAC. Hij vond de werkomstandigheden in Leeuwarden beter. Het contract van Verlangen heeft een looptijd van twee jaar. Hij volgt Henk de Jonge op, die aan het einde van het seizoen vertrekt. Cambuur won dit seizoen een periodetitel en staat hoog op de rang lijst. Loek Ursem heeft een overeenkomst gesloten met eredivisieclub Haarlem tot het einde van het hui dige seizoen. De van Stoke City afkomstige speler trainde al anderhalve week bij de Haarlemse club mee. Hij had in Engeland zelf zijn contract met Stoke City afgekocht. Ursum speelde vroeger voor AZ '67. meestal voor het C-team dat onder leiding stond van de huidige oefenmeester van Haarlem, Hans van Doorneveld. jctorfonds oet jardesport lelden HAAG Gerrit Braks, inister van Landbouw, het sectorfonds voor de en rensport in Nederland irieht. Het beheer van het fonds, dat moet proberen |raf- en rensport in ons weer gezond te maken, is énden bij de heren Lok- 1. Van Beu kering en Wel- LEZEtHet sectorfonds komt bo le stichting Draf- en Ren it (NDR) en de stichting ^jisator Nederland als een bewindsvoerder te staan. ^^Bonds is in leven geroepen l^laanleiding van een struc- ---^Bapport van «de NEHEM. bekend verkeert de en rensport in grote fi- liële moeilijkheden. nloog voor Glaus ACO Gilbert Glaus gisteren de proloog van nde van de Middellandse jewonnen. In de indivi- Hlllllllll? tijdrit over 1600 meter in was Glaus een secon- ^^heller dan de Belg Jean- jjj| van den Broucke. Leo Vlet eindigde met twee lden achterstand als der- inst ndbalploeg DTHURN De Neder- ie handbalploeg heeft in lartemelhurn een oefenwedstrijd de plaatselijke eerste-di- plub met 24-13 gewonnen. corer was Jan-Willem jers met zeven treffers. I ontbfaco^s zat no^ Eeblesseerd de kant. De doelpunten Nederland werden ge it door Hamers (7), irs (6), Beekman (4), Eij- (3), Verjans (2), Prevo en ritbljt. rtndsen. - L luda gewond j skilopen iTENAU De Oosten- i autocoureur Niki Lauda 1 b'i zieren gewond geraakt tij- igage Ifjhet skilopen. Het ongeluk c,-busr^rde in Faistenau in de t van Salzburg in Oosten- 1 De voormalige wereld- ar ervarkjoen formule 1 wilde op over een houten brugge- pen. Een van zijn stokken t, terras, haken, waardoor Lauda lie comfle brug viel. Hij werd met gekneusde halswervels een ziekenhuis gebracht. ^■■Voorbereiding op het for- 1-seizoen komt hierdoor It gedrang. KARL MARX-STADT Rainer Mund, de dames- coach van de Oostduitse kernploeg, glimlacht slechts en algemeen secretaris Horst Briesenmeister van de Oostduitse schaatsbond knikt de gesprekspartner vriendelijk toe. Op de gelanceerde theorie wordt niet rechtstreeks geantwoord. De vraag luidde of Karin Enke dit weekeinde in Karl Marx-Stadt overeenkoms tig een vooropgezet plan naar de wereldtitel wordt ge loodst, nadat Andrea Schone vier weken geleden in Heerenveen het Europees kampioenschap op haar naam schreef. Zo zouden de belangrijkste titels eerlijk worden verdeeld tussen de twee Oostduitse schaatsen- rijdsters, die sinds het toernooi om het wereldkampi oenschap in Inzeil (1982) de internationale evenemen ten beheersen. Laten Mund en Briesenmeister niet het achterste van de tong zien, Karin Enke is wat duide lijker. „In Heerenveen was ik net genezen van een griepje, dat me zeker op de lange af standen parten heeft gespeeld. Ik geef me een aardige kans dichter bij Andrea te blijven", stelt de 21-jarige sportstudente uit Dresden zelfbewust. „Bo vendien schept het WK ver plichtingen. Zeker nu het toer nooi voor het eerst in eigen land wordt gehouden". Vorige week werd in Karl Marx-Stadt de nationale titel strijd sprint gehouden. „In fei te was dat door Christa Ro- thenburger gewonnen toernooi niet meer dan een training voor het wereldkampioen schap allround en sprint", stelt Mund. „Het viertal dat aan de allround-toernooien deel neemt, is al in december vast gesteld. Naar het WK sprint in Helsinki gaan in ieder geval Rothenburger en Skadi Wal ter. Enke komt daar vrijwel zeker nog bij". Enke, die vorig seizoen een tweede plaats bij het WK sprint behaalde, meent dat de introductie van de 5000 meter het behalen van de „dubbel" Petroesjeva start niet KARL MARX-STADT Na- talja Petroesjeva zal niet deel nemen aan het WK schaatsen, dat dit weekeinde in Karl Marxstadt wordt gehouden. De tweevoudig wereldkampioene liep vorige week tijdens de trainingsstage in Inzeil een en kelblessure op. Zij wordt ver vangen door Natalja Glebova, maar verdedigt volgende week in Helsinki wel haar wereldti tel sprint. Polen wordt niet Karin Enke heeft hoge verwachtingen van het WK dames. vertegenwoordigd door Erwi- na Rys. Zij heeft griep en is vervangen door Ewa Biakows- De loting voor vandaag is: 500 meter: Stephans (VSt)-Boorsma (I^pd); Steenbruggen (Ned)-Smuda (VVD1): Visser (Ned)-Sehónbrunn (OD1); Carlen (Zwe)-Enke (OD1); Schone (ODI)-Glebova (Sow): Jensen (Noo)-Lalenkova (Sow); Katsjoek (Sow)-Peretti (Ita); Tartia (Fin)-Web- ster (Can); Hashimoto (Jap)-Docter (VSt); Sato (Jap)-Bialkowska (Pol); Lee (NKo)-Hassmann (WD1). 3000 meter Schönbrunn-Docter, Steenbruggen-Smuda; Boorsma- -Schone, Visser-Enke; Jensen-Lalen- kova, Katsjoek-Carlen; Belei-Swider. Bialkowska-Glebova; Tartia-Hashi- Boyce (VSt)-Kato (Jap); Limbach moto; Stephans-Kato: Webster-Sato; (Ned)-Brehm (OD1); Karlsson (Zwe- Boyce-Daigle; Limbach-Peretti. Hass- )-Daiglc (Can); Swider (VSt)-Hoei- mann-Hoeiseth; Jo Lee-Karlsson; seth (Noo); Belci (Ita)- Ozawa (Jap); Brehm-Ozawa. niet uitsluit. „De 5000 meter is waarschijnlijk mijn grens. Ik kan nu nog op twee paarden wedden Hoewel het mij per soonlijk beter zou uitkomen, ben ik er niet voor dat het nieuwe onderdeel weer wordt geschrapt. Ik vind wel dat het programma, zeker op de twee de dag, wat te lang duurt. Men zou het publiek meer tegemoet moeten komen". De weersverwachting in Karl Marx-Stadt, waar de laatste training bij lichte werd bijgewoond door een kleine duizend betalende be zoekers, is niet ongunstig. Vol gens de prognose daalt het kwik dit weekeinde tot slechts enkele graden onder nul. Eer der deze week werd er vijftien graden onder het vriespunt gemeten. Voor beide wed strijddagen is al enkele weken geen toegangskaart meer ver krijgbaar. Gezien de recente prestaties van Schone is het de vraag of Enke haar voornemen de titel te prolongeren kan verwezen lijken. De Europese kampioe ne van 1983 toonde in de afge lopen weken met 1.23,6 (1000 meter) en 4.26,8 (3000 meter) op de Küchwald-baan van Karl Marx-Stadt aan de vorm van Heerenveen te hebben be houden. Schóne en Enke zijn beiden hun schaatsloopbaan als kunst rijdster begonnen. De paarrijd- ster Schóne maakte de over stap naar de 400-meter-ovaal toen haar partner ziek Werd, Enke raakte geblesseerd en werd op een gegeven moment te fors geacht om in de wereld van de Salchows en Rittber- gers internationale toppen te bereiken. „Door die blessure kon ik geen drievoudige sprongen meer maken", zegt de wereldkampioene. „Ik heb die fase in mijn ontwikkeling defintief afgesloten. Tegen woordig ga ik nog wel kijken. Het lukt me nog wel een twee voudige sprong te maken, al heb ik het nooit meer gepro beerd. Spijt van die overgang heb ik nooit gehad". ZEIST Secretaris Jan Huijbregts van de sectie betaald voetbal heeft gis teren besloten niet tot al gehele afgelasting van het programma betaald voet bal over te gaan. „Uit een aantal consulten is me gebleken dat er op vele terreinen in Nederland, indien de weersomstandigheden zo blijven, gespeeld kan worden. De keuring van de terreinen zal worden overgelaten aan de consuls en aan de scheidsrech ters", aldus Huijbregts. Inmiddels heeft hij wel zijn goedkeuring gegeven aan de omzetting van dé wedstrijden Helmond Sport-NEC en Eind- hoven-FC VVV, die aanvan kelijk vanavond zouden wor den gespeeld. Op verzoek van deze vier verenigingen zijn deze wedstrijden naar morgen middag verschoven. Indien de resterende wedstrijden van avond geen doorgang kunnen vinden, worden deze automa tisch doorgeschoven naar mor genmiddag. De consul of scheidsrechter zal het veld in dat geval echter opnieuw moe ten keuren. Eveneens zijn nieuwe data vastgesteld voor de vier wed strijden, die werden afgelast in het weekeinde van 5/6 februa ri. Roda JC-AZ '67 is vastge steld op dinsdag 22 maart, FC Twente-FC Utrecht wordt in gehaald op dinsdag 1 maart en de twee eerste-divisiewedstrij- den Heerenveen-Vitesse en DS'79-FC Den Bosch worden gespeeld op 9 maart. Wel zijn alle wedstrijden van de reserve-elftallen betaald voetbal afgelast. tgezonden isthulslnj.j^^* 1 Borussia Mönchen- 'bach allerminst naar den :e. Eens was het een mei 'ern München om het istduitse kampioenschap idende formatie, maar ge- lelijk is zij door het ver van toenmalige sterren I. Vogts, Simonsen, Jen- I, Bonhof, Wimmerafge- ft. Nu dreigt er zelfs de viatiegevaar. Borussia rft veel jonge talenten. iner Jupp Heynckes (zeil befaamd schutter in het Bijds zo succesvolle team I) ö1 tra'ner Hennes Weiswei- wordt alom geprezen om kwaliteiten. De huidige Zwitserl#af/e heeft echter toch leiding gegeven tot kri- Op hun beurt hebben de Iers de pen ter hand geno- en een brief gestuurd D 'IgPf de plaatselijke krant. Het 'est volgens hen maar eens zijn met die kritiek. Una- stelden zij, dt de trainer )g gekwalificeerd is, be- 1 am werkt en bovendien echte clubman is. iter iets niets 'erse Europese clubs heb- in het voorseizoen deel- iomen aan toernooien in Vt-Duitsland, waarvan zij bemiddelingsbureau SAM \Miinchen de zakelijke af- sfers, hd ig vindt. I M 2000, handelingen wildeh laten verrichten. Dat bureau is en kele maanden na de zomer failliet gegaan, waardoor de clubs kunnen fluiten naar hun gage. Door bemiddeling van de Westduitse voetbal bond is toch een compromis gevonden. Ajax krijgt van de beloofde DM 76.000 nu DM 18.000, Ein tracht Braun schweig ontvangt DM 8.000 in plaats van DM 40.000 en Hannover '96 DM 6.000 in plaats van DM 30.000. Stan dard Luik pakte de zaak an ders aan door deze voor de rechter uit te vechten. Deze besliste, dat Alemannia Aac hen, die het toernooi, waar aan Standard deelnam, in naam organiseerde, DM 62.000 aan de Belgische club moet betalen. Premie naar kindertehuis Herbert Neumann is nog weinig gelukkig geweest bij FC Köln sinds zijn terugkeer uit Italië. Hij heeft nog geen basisplaats kunnen verove ren in de formatie van trai ner Rinus Michels. Toen hij onlangs in de wedstrijd tegen Borussia Dortmund in de slotfase moest invallen, of freerde hij nota bene de te genpartij de gelijkmaker. Het leverde Neumann een forse portie kritiek van trainer en collega-spelers op. De mid denvelder vond dit terecht en wilde een gebaar maken. Hij schonk de premie voor het gelijke spel aan een kin dertehuis. Bayern München kasmagneet Bayern München speelde af gelopen zondag een vriend schappelijke wedstrijd bij de amateurclub Saarbrücken. Hierop kwamen liefst 34.000 toeschouwers af. Saarbrüc ken, dat nog niet zo lang ge leden zelf in de Bundesliga uitkwam, beleefde dus een ouderwetse voetbalmiddag. Bayern, dat met 3-2 won. ontving voor zijn komst DM 50.000. Die werd van de re cette (ruim 300.000 mark) af getrokken. Het omvangrijke restant was voor de amateur- club Saarbrücken. Dopingcon trole in Spanje In het Spaanse topvoetbal zal binnenkort dopingcontrole gaan plaats vinden. Van elke ploeg in de eerste divisie worden een kwartier voor het einde van een wedstrijd twee spelers door het lot aan gewezen. Zij moeten zich di rect na afloop van het duel melden bij de door de bond aangestelde arts. Jezek nu ook weer trainer Vaclav Jezek, die sinds zijn vertrek bij Feyenoord tech nisch directeur is bij Sparta Praag, is daar sinds kort ook trainer. Hij vervangt als zo danig Dusan Uhrin. Hoewel Sparta Praag de afgelopen dagen in Nederland was voor een trainingskamp en een aantal oefenduels ter voorbe reiding op de tweede helft van de Tsjechoslowaakse competitie is de taakuitbrei ding van Jezek voor menig een onopgemerkt gebleven. Drie trainers in zes maanden De Portugese eerste-divisie club Boavista schijnt zijn trai ners als wegwerpprodukten te gebruiken. Boa vista is dit seizoen al tweemaal van trai ner veranderd. Eerst moest de Oostenrijker Herman Stessl plaats maken voor de Portugees Joaquim Meririm. Deze mocht slechts twee maanden aanblijven. Daar de resultaten uitbleven werd de Oostenrijker en voormalige assistent van Stessl Smeten a als de eerste technische man aangesteld. Boa vista bevindt zich vooralsnog in degrada tiegevaar en kon zondag thuis tegen lotgenoot Mariti- mo de Funchal niet verder komen dan een gelijk spel van 0-0. Einar Aas moet stoppen De Noorse international Ei- nar Aas moet zijn profvoet balloopbaan beëindigen. Aas, die de meeste opzien baarde met zijn transfer van Bayern München naar Nottingham Forest in 1981 voor ruim driekwart miljoen gulden, heeft een slepende hielbles- sure. Het laatst kwam hij uit voor de Engelse eerste-divi sieclub Sunderland. Heerenveen kampioen TILBURG De ijshockey- ploeg van Heerenveen is gis teravond in Tilburg kampioen van Nederland geworden. De uitwedstrijd tegen Tilburg Trappers werd met 6-2 gewon nen. De Friezen werden door dit resultaat onbereikbaar voor Nijmegen in de kampi oenscompetitie. In Nijmegen leed HYS/Nikon Stars een kansloze nederlaag van 8-1. De periodestanden waren 3-0, 1-1 en 4-0 Phil McKenzie bracht de enige Haagse treffer op zijn naam. Vanavond speelt HYS de laat ste wedstrijd voor de play offs. In de hal van de Uithof is Til burg de tegenstander. Stand: 1. Heerenveen 11-19; 2. Nijmegen 11-16; 3. HYS 11-6; 4. Tilburg 11- 3. Van Heugten geblesseerd LE TOUQUET Zijspancou- reur Ton van Heugten is giste ren bij de training voor de mo- tocross op het strand van Le Touquet ten val gekomen en heeft een gebroken ellepijp en een schouderblessure opgelo pen. Hij is voor minstens vier weken uitgeschakeld. Gerard Rond, die vorig jaar in Le Touquet ongelukkig ten val kwam, bracht Van Heugten meteen naar de bekende Bel gische arts Derweduwen in Mol. Daar wordt de ex-wereld kampioen zijspancross maan dag geopereerd. Het ligt in de bedoeling Van Heugten op tijd fit te krijgen voor de eerste wedstrijd voor het NK zijspan- cross op 27 maart te Fleringen. Straffen Barcelona gehandhaafd ZURICH De commissie van beroep van de Europese Voet bal Unie (UEFA) heeft giste ren in Zürich de aan Barcelo na opgelegde straffen na het duel om de Super Cup tegen Aston Villa op 26 januari niet herroepen. De Catalaanse club had beroep aangetekend tegen de boete van 80.000 gulden, de waarschuwing dat bij volgende vergrijpen strengere straffen zullen volgen en de schorsin gen van een aantal spelers. De enige verandering werd aan gebracht in de zwaarst gestraf te speler, Marcos Alonso. Zijn schorsing werd van vijf tot vier wedstrijden gereduceerd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Brinkman (WVC) heeft regels gesteld aan de reclame die sporters op hun wedstrijd kleding mogen heb ben bij interviews en bij beeldverslagen van wedstrijden. Bij in terviews van maximaal twee minuten in sportaccommodaties vlak voor, tijdens of vlak na een wedstrijd mogen sporters niet meer dan één reclame op hoofddeksels hebben van ten hoogste 30 vierkante centimeter en één reclame van maximaal tien cen timeter hoogte op de borst (geldt zowel voor wedstrijdkleding als trainingspakken). Voor tafeltennisers geldt de bepaling inzake reclame op de borst, voor de rugzijde van shirt of traningspak. Is er meer reclame tijdens het interview te zien dan gaat uitzen ding ervan op de tv niet door. Dit geldt dan als overheersende reclame. Brinkman heeft ook regels bepaald voor de uitzending van de wedstrijd zelf. Een beeldverslag is toegestaan indien er op een kledingstuk een reclame zit van de fabrikant, dat ten hoogste dertien vierkante centimeter groot is. Voor schoeisel is dezelfde regel van toepassing. Verder is een beeldverslag toegestaan als er op het startnummer één reclame zit die niet hoger is dan vijf centimeter. Deze bepaling gaat echter alleen op voor kleding stukken waarop geen reclame zit. Hockeydames contra België DEN HAAG Het Nederlandse dameshockeyteam oefent dins dagavond op het terrein van Oranje Zwart in Eindhoven in het kader van het toernooi om de wereldbeker, dat van 10 tot en met 23 april in Koeala Loempoer wordt gehouden, tegen België Het is de enige interland, die bondscoach Gijs van Heumen in zijn oefencampagne heeft opgenomen De selectie van Van Heu men bestaat voorlopig nog uit 18 speelsters, van wie er binnen kort twee zullen afvallen De voorlopige selectie ziet er als volgt uit: Monique Broere. Mar- tine Ohr (beiden HDM). Alette Bos, Irene Hendriks (beiden Up ward). Fieke Boekhorst (EMHC). Marieke van Doorn, Yvonne Hoogewegen, Eveline Kuik, Karien Benninga, Arlette van Ma nen (allen HGC). Marjolein Eysvogel, Elsemieke Hillen, Anne- lies Kaptein, Sandra le Poole, Lisette Sevens, Margriet Zegers, Ingrid Breedveld (allen Amsterdam), Laurien Willems (Nijme gen). Schaatskalender DEN HAAG De schaatska lender ziet er voor dit week einde als volgt uit: 19 februari: Korte-baanwedstrijden Ijsbaan Assendelt. gewestelijk kam pioenschap Noord-Holland'Utrecht voor senioren dames en junioren da mes a/b. 14 uur. aanmelden 02987-3816. IJsbaan de Binderen Hel mond. gewestelijk kampioenschap Noord-Brabant/Limburg voor dames en heren senioren en junioren c/d. 11 uur Aanmelden tot 10 uur 04920-37607. IJsbaan Ten Boer. Ne derlands kampioenschap jongens ju nioren c/d. 13.30 uur Informatie: 05950-2917. IJsbaan Almelo. Twentse kampioenschappen junioren a/b/c/d. 13.30 uur. Aanmelden tot 08 uur 05490-63271. Lange-baanwedstrijden: IJsbaan Hengelo, Twentse kampioen schappen dames en heren uur. aanmelden tot 8 uur 074-918376. Marathons; IJsclub Nooitgedacht. Polsbroek 01822-301/383. Of aanmelden op de baan. Schoonrijden IJsclub Nieuwe Niedorp. gewestelijk kampioenschap A'B Informatie en aanmelden bij ijs baan of 02233-2626. 20 februari: korte-baanwedstrijden IJsbaan Assendelft. NK dames c/d 14 uur. tel. 020-909607. Hoogmade nationale wedstrijd voor mannen. 13 uur aanmelden tot 1230 uur 01712-8369 Marathons: Drunen. roei- vijver. 40 km. 10 uur. Aanmelden voor 9 30 tel 04108-2425. IJsclub Nooitgedacht Slagharen. Overijsselse kampioenschappen. 19 uur, aanmel den tel 05231-2730 Toertochten Giethoornse dorpentocht, 20 km 10-15 uur. informatie tel. 05216-164C of 1561. Esbeek bij Hilvarenbeek. ijs baan de Flaes, 11.30 uur 25 km wed strijd, 12.45 uur 25 km toertocht. In formatie tel. 04255, 2167. ADVERTENTIE Uw krant samen met RAPTIM: ACHTDAAGSE PAASREIS NAAR GUERNSEY Guernsey is een prachtig kanaaleiland dat een onverwacht geva rieerd landschap biedt in de vorm van prachtige stranden, ver rassend mooie baaien en pittoreske nauwelijks aan verandering onderhevige stadjes. Door de warme golfstroom heeft het eiland een mild klimaat en een weelderige plantengroei met een soms subtropisch aandoend uiterlijk. In samenwerking met reisbureau Raptim biedt Uw krant een 8- daagse Paasreis naar dit belastingvrije eiland. Vertrek zaterdag 2 april per NLM van Schiphol naar Guernsey, terug zaterdag 9 april a.s. Verblijf in het uitstekende driesterren St. Martin's Hotel, rustig gelegen in eigen landerijen, grenzend aan de buitenwijken van de belangrijkste stad van St. Peter Port. Het winkelcentrum van het mooie St. Martin's Parish en vijf van de fraaiste zuid-kust baaien, omringd door torenhoge klippen, lig gen alle binnen 5 tot 10 minuten wandelen vanaf het hotel. De prijs van deze exclusieve Paasvakantiereis bedraagt 990.- per persoon. Inbegrepen zijn: Vliegreis Amsterdam-Guernsey v.v. Vervoer Guernsey Airport naar hotel en terug Verblijf in het St. Martin's Hotel op basis van half pension. De kamers hebben alle faciliteiten. Rondrit over het eiland inclusief een „cream tea", Luchthavenbelasting en Nederlandse relsleiding. Een gecombineerde reisverzekering kost ƒ20.- per persoon en een annuleringsverzekering 40.50. Inlichtingen en boekingen: aTSIJTHOFF PERS Sfe»f Postbus 160S0 25C0AA s Gravenhage Tel 070-190696-1906^ (maandag t/m vnidaq tussen 9 ei ftjTJVj. Stadsvestiging Den Haag: Spuistraat 71 (hoek Spui).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11