ijnland wil bouwsels langs seereep stringenter weren Zegge schrijve. la Alleen economische situatie kan invulling Oosthout nog vertragen REGI0(J0UR)NAAL Kleine kantoren nog leeg aan Florijn Cektae Qounamt Leidschendam terughoudend met steun aan Dierenpark Wassenaar biüEIDEN/ regio fjeidt&QowutnL VRIJDAG 18 FEBRUARI 1983 PAGINA 7 ïagall krijgt Michelin-ster JIDSCHENDAM Leidschendam be- t zo langzamerhand bij Michelin behoor- V in de gaten te lopen, want na restaurant •enrust heeft nu ook restaurant Chagall zijn culinaire niveau een ster toege- |nd gekregen in de nieuwe Benelux Mi- uingids 1983. Dit jaarlijks verschijnende boekje is een alom gerespecteerde gids t onder meer informatie en beoordelin- Jj over de betere restaurants en hotels in Benelux. Igens de nieuwste beoordeling zullen in in Nederland in totaal 40 restaurants k ster-onderscheiding hebben. Daaronder I ook restaurant Chagall te Leidsehen- m, aan de rand van het Zijdepark, bij het [nkelcentrum Leidsenhage. Restaurant igall werd 1 januari 1979 geopend en Lat onder leiding van de heer A.Ph.F.D. Siliakus (33). Chef-kok is Winston Drevers (35). De naam Siliakus is overigens niet on bekend in restaurateurskringen. De ouders van de Chagall-eigenaar waren tot voor kort eigenaar van het Haagse restaurant Corona aan het Buitenhof, terwijl een broer van de heer Siliakus in Bennebroek een restaurant heeft, dat onder de naam „De Oude geleerde Man" al geruime tijd de heerlijkheden aan de vrouw en man brengt. Restaurant Chagall heeft een capaciteit van circa 80 couverts in lunch/diner-opstelling. Verder is er een aparte serre-zaal met een capaciteit van circa 35 couverts. Chagall ligt aan en boven het water en biedt de gas ten een uitzicht op fauna en flora van vij ver en park. Overeenstemming NOS en handbalbond HILVERSUM De NOS is met de Internationale Handbal Federatie (IHF) tot overeen stemming gekomen over het bedrag voor de televisie-uit zendingen van het wereld kampioenschap handbal in de B-groep in Nederland volgen de week. De IHF had in eerste instantie 150.000 gulden be dongen. De NOS wilde nie verder gaan dan 93.000 gulden Beide partijen vonden elkaai in een bedrag van minimaal 118.000 gulden. Mogelijk toch ontslagen bij gemeente Wassenaar WASSENAAR In Wassenaar zullen als gevolg van de huidige bezuinigingsmaatregelen mogelijk toch gedwongen ontslagen vallen onder de werknemers van de gemeente. Bovendien zul len de inwoners van Wassenaar rekening moeten houden met tariefsverhogingen als de bezuinigingen niet het gewenste resul taat hebben. B en W van Wassenaar schrijven dit in een voorstel aan de raad over de bij de bezuinigingen te volgen procedure. Burgemeester en wethouders richten zich daarbij op vier uitgangspunten. De andere twee zijn dat het huidige pakket voorzieningen dat de gemeente haar inwoners biedt „niet onaantastbaar is" en dat na dere bezuinigingsvoorstellen voorlopig tot en met 10 maart tij dens besloten commissievergaderingen worden gedaan. Op die dag is er een besloten vergadering van de commissie financieel- economische zaken en de fractievoorzitters. Waarop bezuinigd wordt en of dat tot ontslagen leidt, wordt op 29 maart duidelijk, als Ben W met een raadsvoorstel daarover komen. >f be) DORDWIJK Het 'genöogheemraadschap van giftanland zorgde gister fond voor opschudding i pril Wens de hoorzitting over wacfr ontwerp-bestem- )rcjaingsplan Zuidduinen, ipt |é>- van Beek, die namens j na.jt hoogheemraadschap 5 bezwaren van Rijnland ten het bestemmings- tn toelichtte, maakte in ■t|ngh betoog gewag van een iscaljcente brief van Rijnland dlgeifi de colleges van bur- nbefneester en wethouders terinP a^e kustgemeenten. JC-fjnJ dit schrijven werd de «dacht gevestigd op het bepaalde in artikel 16 van de Algemene Keur van Rijnland, dat aan de zee zijde van de reep alle be bouwing dient te worden geweerd. Aan deze regel gaat Rijnland stringent de hand houden. Reeds bestaande bouwsels, die met ontheffing van Rijnland tot stand zijn gebracht, zullen op de duur moeten verdwij nen. Deze ontheffingen gelden voor een bepaalde tijd. Als er een nieuwe ontheffing wordt aangevraagd, zal deze niet meer worden verleend, deelde Ing. van Beek in de vergade ring van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening mee. Uit de vragen en ant woorden bleek, dat het schrij ven van het Hoogheemraad schap consequenties zal heb ben voor de badinrichtingen te Noordwijk, zoals het Oranje- bad, het Zuiderbad en de ba dinrichting van het Huis ter Duin, alsmede voor opstallen van de Zeilvereniging, de Vis club, en dergelijke min of meer permanente bouwsels. Wethouder Van Duyn meen de, dat bij de badinrichtingen eigenlijk geen sprake was van bouwen. Van Beek was het niet met de wethouder eens. Het gaat om het behoud van de zeewering legde hij uit. „Juist het uitgraven van zand wil Rijnland tegengaan. Hoe breder de reep, hoe verder de zee van ons af blijft". Een moeilijkheid in deze materie is de flexibiliteit van de lijn, waarbinnen niet gebouwd mag worden. In wezen wordt die door de natuur bepaald, zo bleek uit het betoog van de vertegenwoordigers van Rijn land. De meeste indieners van be zwaarschriften appéleerden te gen de aantasting van het duingebied achter hotel ..Helmhorst". De eigenaar van dit hotel wil in de ongerepte duinvallei een villa bouwen. Hiertegen verzetten zich een aantal bewoners van de Zuid duinen, die op de hoorzitting vertegenwoordigd werden door mr. C. J. Blad. Ook de Stichting Duinbehoud en de Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming tekenden protest aan tegen de voorgeno men villabouw. „Het is een uniek gebied", al dus mr. Blad. Bij deze kwalifi catie sloot M. Wiersema, verte genwoordiger van Duinbe houd en Natuurbescherming, zich volledig aan. „Het gaat hier om een diepe, vochtige duinvallei met een bijzondere plantengroei". De natuurbe schermers hadden er zelfs een vossenburcht aangetroffen. Ook zou het een aantrekkelijk gebied zijn voor de vogelstand Mr. Blad betrok, zij het van terzijde, ook een in het terrein gelegen weggetje, in z'n be toog. Dit pad kon volgens hem niet aangemerkt worden als openbare weg in de zin van de Wegenwet en evenmin als bouwstraat ingevolge de bouwverordening. Mr. Teekens bepleitte in deze hoorzitting de belangen van de familie Van Velzen, exploitant van hotel „Zonne" aan de Rembrandtweg. Deze wilde in het bestemmingsplan moge lijkheden zien aangegeven tot uitbreiding van het hotel. Aan de voorzijde zou een bebou wing moeten komen van één laag op het terras. Aan de ach terzijde werd gedacht aan een bebouwing van drie lagen over een lengte van ongeveer twaalf meter. Een reeds aan gebracht zwembad zou dan binnen de bebouwing komen te liggen. Verder bleken er plannen te bestaan voor de bouw van een dienstwoning. "-'-3 aartfet flatgebouw aan de Florijn. EIDERDORP Het atgebouw aan de Florijn Winkelhof is praktisch oltooid. De 14 apparte- lenten, die inmiddels lie zijn verkocht, zijn op- eleverd. Voor de be- rijfsruimten op de bega- jegrond heeft projectont- niemand bereid ge nkkelaar Johan Matser v0«den zijn handtekenfnfe -er van Winkelhof, nog hUUrCOntraCt te een gegadigden kunnen a Het is niet de bedoeling dat er inden. Volgens project- wjnkeis jn de ruimten worden ilder Hogenes van Mat- ondergebracht. Men denkt ser bestaat er genoeg be langstelling, maar er egge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor een luxe Parker balpen _als nieuwe abonnee I idres_ 'ostcode/Plaats. etaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal tuur een luxe Parker balpen naar: laam van de Leidse Courant Ldres ,ostcode/Plaats_ 'elefoon_ Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel ïlakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, -500 VG Den Haag r meer aan kleine kantoren ter wijl een praktijkruimte voor een fysiotherapeut met een ge zondheidscentrum in de nabij- en go< zijn. Over ongeveer een maand zal de apotheek van mevrouw Boehmer verhuizen naar de nieuwe ruimte onder het flatgebouw. Van de zomer wordt aan de overkant gestart met de bouw van een flatgebouw dat acht appartementen telt. In het project is ook 200 m2 bedrijfs ruimte geprojecteerd. Zeker is al dat er een bank in wordt gevestigd. Met de oplevering van dat gebouw in 1984 is het gebied dat in het bestem mingsplan met Winkelhof- Oost wordt aangeduid volge bouwd. Volgens de planning had dat al enkele jaren eerder moeten plaats vinden. Maar de invulling heeft nogal met te genslagen te kampen gehad. Bezwaarschriftenprocedures van omwonenden en niet erg gelukkige adviezen van de Provinciale Planologische Dienst (PPD) zorgden voor de nodige vertraging. De gemeen te heeft enige aandrang op Matser moeten uitoefenen om de bouw ter hand te nemen. VOORHOUT De pro vincie en het gemeentebe stuur van Voorhout zitten op één lijn voor wat be treft de woningbouw in het plan Oosthout in Voorhout, dat bleek giste ren bij het bezoek van ge deputeerde drs. J. Borg man aan de gemeente. Als Oosthout voor 1990 niet zal zijn volgebouwd ligt dat niet aan gemeente of provincie, maar aan het eventuele feit dat er on voldoende woningen wor den toegewezen door het Rijk in verband met de slechte economische situa tie, dat was gisteren de conclusie. Volgens het streekplan moeten er tussen 1980 en 1990 onge veer 1600 woningen worden gebouwd in Oosthout. De ge meenteraad ging in december 1982 al akkoord met de bebou wing van het eerste deel, dat 588 woningwetwoningen, pre- miehuur- en premiekoopwo ningen zal omvatten. Daarvan moeten er 270 in 1983 worden gebouwd. Het Rijk heeft ech ter maar 115 gesubidieerde* woningen toegewezen voor dit jaar. Het grootste gedeelte daarvan, 66 premie-A-wonin- gen en 5 premie-B-woningen zal worden gebruikt om het plan Spoorlaan II te voltooien. Met de resterende 44 premie- huurwoningen zal de woning bouw in Oosthout worden ge start, eventueel aangevuld met enkele tientallen goedkope koopwoningen waarover op dit moment nog wordt onder handeld. Gedeputeerde Borgman en het gemeentebestuur waren het er gisteren over eens dat Oost hout nooit bedoeld is geweest voor Leidse woningzoekenden. Eerst komen de Voorhouters aan bod, vervolgens de inwo ners van de donorgemeenten en dan de inwoners van kust en bollenstreek. De gemeente verwacht binnen twee weken de goedkeuring van de provincie betreffende de exploitatie-overeenkomst zoals die in december is vast gesteld. Daarna zal kunnen worden begonnen met het bouwrijp maken van de grond en kan de bebouwing van Oosthout echt beginnen. Ten aanzien van het globale bestemmingsplan Oosthout zal begin juli een hoorzitting wor den gehouden bij de provincie. Dit in verband met twee be zwaarschriften, waarover eind augustus een uitspraak wordt verwacht. Gedeputeerde Borgman bekijkt de plannen. Fietser (9) gewond RIJNSBURG Een 9-jarig iongetje is gisteriddag met een hersenschudding naar het AZL in Leiden gebracht, na dat hij met zijn crossfiets ge vallen was. De jongen reed op de Oegstgeesterweg de stoep op. verloor de macht over het stuur en viel. Brandje in schuur LEIDEN De brandweer heeft gistermiddag een brandje op het dag van een schuur van de Rondedans aan de Juliarvakade gedoofd. Jeugd had olie op het dak van het schuurtje, dat als fietsenstalling wordt gebruikt, gegooid en aangestoken. De brandweer kon het brandje blussen, voordat al te veel schade werd aangericht. Alleen de dakbedekking smolt. De daders wa ren inmiddels gevlogen. Collegium Musicum Het Leids studentenkoor- en orkest Collegium Musi cum treedt morgenavond op in Muzenhof Leiderdorp. Dirigent is Bruno de Greeve. Op het programma staan werken van Kodaly, Brahms, Mozart, Haydn en Scar latti. Aanvang kwart over acht. Poppendag In het Alphense Hooftstraattheater wordt morgen een pop pentheaterdag gehouden. Van tien uur 's morgens tot een uur of tien 's avonds zijn er verschillende voorstellingen voor kinderen en volwassenen. De kindervoorstellingen zijn om tien. elf, twee en drie uur voor respectievelijk de leeftijdsgroepen 3-6, 6-10, 8-12 en 10-14 jaar. Toegang: vijl gulden per kind per voorstelling, 's Avonds is er voor vol wassenen om half negen een marionettentovenaar die op treedt. De toegang kost dan 12,50 gulden. CJP'ers en hou ders van pas 65+ betalen drie rijksdaalders. Artesia-loop Morgen wordt in Koudekerk aan den Rijn weer de Ar- tesia-loop gehouden over afstanden van twee-, vijfen- eenhalf-, acht- en zestien kilometer. Voor de meer geoe fende lopers is een parcours van tweeëntwintigeneen- halve kilometer uitgezet. Inschrijving, start en finish zijn bij vrijetijdscentrum De Ridderhof. Alle afstan den starten om twee uur 's middags. Koffieconcert Het Zoeterwouds Muziekcentrum is zondag het decor voor een primeur: een koffieconcert. Om kwart over twaalf zal een Tiroler kapel voor de muziek zorgen. De „Marktaler- muzikanten" uit het Gelderse Meteren zullen ongetwijfeld een boeiend programma bieden. Poppen thea ter Het poppentheater Kollektief komt zondag om half drie op uitnodiging van Wouw" naar Ons Huis in Zoe- terwoude. Het thema dat wordt gebracht is „Wolken krabben" voor de jeugd van 4 tot 10 jaar. In tegenstel ling tot vorig jaar is de entreeprijs iets verhoogd naar f2.50. Loeki Stardust Het Loeki Stardust Kwartet blokfluituit Amsterdam geeft zondagmiddag een concert in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Op het programma staan werken van Vivaldi. Domei. Frescobaldi en De Palestrina. Kaarten zijn ver krijgbaar bij K&O en aan de zaal. Aanvang: 14.00 uur Brazilië De zending en het werelddiakonaat in Brazilië staan centraal op een informatiemiddag die zondag van twee tot vijf uur in de Dorpskerk in Leiderdorp wordt ge houden. Aansluitend volgt een jeugddienst. Ds. P. Gil huis, die als zendingspredikant in Brazilië heeft ge werkt gaat voor. Het thema is Machteloosheid en Toe komstverwachting. De middag is voorbereid door de gerefomeerde en hervormde kerk in Leiderdorp. En tree vrij. Oecumenische dienst In de Zoeterwoudse dorpskerk wordt zondag vanaf tien uur een oecumenische dienst gehouden. Voorgangers zijn pater A. Lamot en dominee J R Wolthaus. Gelijktijdig is in „Ons Huis" een kindernevendienst. In het kader de oe cumene is er overigens tevens iedere vrijdagavond (dus ook vanavond) van half acht tot acht uur een avondgebed in de kapel van huize Emmaus. Concert in Kasteel De groep „Powerplay" treedt morgenavond op in het Kasteelin Alphen. Zanger-gitarist Jan van der Mey, bassist Peter van Straaten en drummer Leon Klaasse laten onder meer de nieuw uitgebrachte single „Magie" horen. Noodweer in Madonna De groep „Noodweer" treedt morgen avond op in „Madon na" in Alphen. „Noodweer" brengt Nederlandstalige mu ziek. De muziek is een mengeling van reggae en funk. In de pauze treedt Madonna 's beatballetgroep op Natuurwandeling De IVN-afdeling Alphen houdt morgen een natuur wandeling rond de Zegerplas. Er zal vooral aandacht worden besteed aan het waterwild. De wandeling duurt ongeveer twee uur en start om tien uur op de parkeerplaats aan de Burg. Bruins Slotsingel. De deel nemers wordt aangeraden een veldkijker mee te ne men. Gospelconcert Het duo Elly en Rikkert Zuiderveld geeft vanavond vanat acht uur een gospelconcert in De Bron. Troubadourweg 2 in Alphen Het duo treedt al veertien jaar met zelfgemaak te luisterliedjes op. Het accent ligt op het getuigen van het geloof in Jezus Christus. De avond wordt georganiseerd door de Vrije Evangelische Gemeente met als spreker Ben Hoekendijk en de toegang is vrij. Postzegelmarkt In de Alphense Gode Herderkerk aan de Ten Harm- senstraat wordt vanavond weer een overdekte postze gelmarkt gehouden. Vaste prijzen: Nederland en Over zee vanaf 50%, West-Europa 35% en Wereld 25% van de cataloguswaarde. De zaal is open van half zeven tot negen uur en de toegang is vrij. LEIDSCHENDAM Op vragen van drs. Frits IJmkers (PvdA) over hulp van Leidschendam aan het Dieren park Wassenaar heeft wethouder J.C. van Erp in de raadscommissie voor financiën en economische zaken gezegd dat burgemeester en wethouders positief staan tegenover financiële hulp. Het college neemt echter een afwachtende houding aan omdat er nog steeds geen duidelijk plan voor het voortbestaan van het die renpark is. Van Erp betreurde het dat Den Haag alleen immateriële hulp wil verlenen, zoals verzorging van de administratie en dat het gemeentebestuur van Wasse naar gewoon nee heeft gezegd. Er zijn nu plannen voor een meer commerciële opzet, bijvoorbeeld via een pret- gebeuren, aldus de wethouder, maar anderen willen van een dergelijke opzet niets weten. Om die redenen wil Leidschendam de zaken voorlopig alleen aanzien. Over de suggestie van het CDA om de Damlaan en het Dam plein om te bouwen tot promenade zei de wethouder in de raadscommissie dat het college hiervoor weinig voelt. Enkele weken geleden heeft overigens de commissie voor ruimtelij ke ordening (met ongeveer dezelfde leden), uitgebreid ge praat over alle aangelegenheden rond het oude centrum, in clusief de promenade en de moeilijkheden rond de parkeer- gelegeheden. Bestuursleden van de winkeliersvereniging „Damcentrum" en de Leidschendamse Ondernemers Vereniging hebben een promenade toen duidelijk afgewezen. Wethouder Van Erp zei dat andere straten veel ongemak van een promenade zou den ondervinden, „eerst moeten alle knelpunten worden op geruimd". In dit verband zei de wethouder nog dat uitbrei ding van de markt elders in de gemeente wordt overwogen Het bestuur van de Vereniging voor de Ambulante Handel heeft met het gemeentebestuur tevens gesproken over de problemen rond, en de toename van, vlooienmarkten, an tiekmarkten of hoe die allemaal worden genoemd, aldus de wethouder. Met een groot plantencentrum binnen de ge meente is overleg geweest over een te houden antiekmarkt die uiteindelijk niet is doorgegaan.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7