mededelingen gemeentebestuur *3 leiden 21«m25febr.'83 m m PAGINA 20 LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 FEBRUARI 1 Gemeenteraad >S Maandag 28 februari om 19.30 uur. Agenda: Ontheffing algemene Subsidieverordening Wijziging begroting 1982 Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Aanvullende subsidiëring Stichting Opbouw On derdak. Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenshof ten be hoeve van premiehuurwoningen. Garantie geldlening woningbouwvereniging "Eens gezindheid". Brandpreventieverordening. Rehabilitatie diverse panden 3e Groenesteeg, Uiterstegracht, Middelstegracht en Nieuwe Rijn. Verlening aanvullend gemeentelijk subsidie in de restauratiekosten van de Zijlpoort. a. Bijzondere ontheffingen sluitingsuur drank- en horeca-inrichtingen b. Standpunt college ten aanzien van het voorstel onder a. Aankoop Vrouwenweg 1. Krediet uitbreiding kabelnet (C.A.I.) in de Stevens hof. Rekening-courantkrediet aan de Stichting Sint An na Aalmoeshuishofje (voorlopige financiering van de restauratie). Positie Leidse Woningstichting annex herstructu rering Leidse Woningbouwverenigingen. Verdaging beslissing inzake vaststelling bestem mingsplan Diamantplein e.o. Voorbereidingsbesluit gebied begrensd door de Cornelis Schuytlaan en de Aaltje Noorderwierlaan. Verstrekking rekening-courantkrediet aan de Stich ting Huize Roomburgh. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Voorzieningen twee openbare scholen Garantiegeldlening korfbalvereniging "Zuiderkwar- Werkkapitaal ter voorfinanciering van voorberei ding en uitvoering van woningbouwplannen Slotbegrotingswijziging voor het dienstjaar 1980 en 1981 van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Ende geest" c.a. Voorbereidingsbesluit voor het gebied begrensd door de Turkooislaan, Smaragdlaan, de spoorbaan Leiden-Den Haag en de Rijn. Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroeps- en Bezwaarschrif ten. Maandag 21 februari a s. om 16.40 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. Agenda: 16.40 uur: Uitspraken inzake de beroepschriften van de heren P.B. van Leeuwen en J.C.J.M. Juf fermans. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 21 februari a.s. om 20.00 uur in B&W- kamer van het stadhuis. Agenda: Jaarverslag Politie 1982. Reakties inspraakprocedure "Sleutelplan" Ontwerp-apv (algemene plaatselijke verordening). Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Openba re Werken en Verkeer. Woensdag 23 februari a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Besluitvorming inzake bezwaarschriften tegen bouwplan Carneoolstraat 2a. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit voor gebied begrensd door Turkooislaan, Smaragdlaan, spoor baan en Rijn. B en W-besluit inzake aanbrengen zonnewijzer Molenwerf Lammermarkt. B en W-besluit inzake uitgave stadswerk 1983. Voorstel inzake uitvoering diverse werkgelegen heidsprojecten. Brief buurtvereniging de Camp inzake Vrouwe kerkplein. Presentatie tekening Oude Rijn. Moties begroting. Om 19.30 uur vergadert de commissie R.O. met de commissie Volkshuisvesting verder. Agenda: Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Kaiserstraat. Voorstel aankoop panden Langegracht Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor ae vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254238 ken baar te maken. Monumentencommissie. Woensdag 23 februari a.s. om 19.30 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Concept-adviezen m.b.t. de panden Stationsweg 21/21a en 27, Noordeinde 2a (Marinecomplex) en Boommarkt 1 (Boommarktschool). Gedachtenwisseling over Langegracht 59 t/m 67 (Harteveldcomplex), Apothekersdijk 33 (het Leidse Volkshuis) en de woningen Rijnsburgersingel 10 t/m 21 Concept-advies m.b.t. Huize Vreewijk en aangren zende bebouwing (Vreewijkstraat 4, 6, 8, 10 en 12). Voortzetting gedachtenwisseling over plan van aanpak van -te beschermen monumenten; criteria. Commissie voor Volkshuisvesting. Woensdag 23 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis- Agenda: Uitwerkingsplan Sjardin-bouwplan. Bouwplan Olga-terrein. Lijst van aanschrijvingen Bouw- en Woningtoe zicht. Bouw van 30 woningen aan de Waardstraat/Her- manstraat - "Eensgezindheid". Bouw van 141 woningen Ringkade e.o. en in 't Kooipark en Bouw van 32 woningen voor I- en ll-persoonshuis- houdens Ringkade e.o. (beide bouwplannen com plex "Werkmanswoningen") Beschikbaarstelling v.e werkkapitaal van 3.000.000 t.b.v. de directie Volkshuisvesting ter voorfinanciering, voorbereiding en uitvoering van woningbouwplannen Verhuur Boommarkt school aan Webster College University. Aankoop Vrouwenweg 1 Verhuur percelen weiland nabij de verlengde Was- Ingebruikgeving perceel gfond Jan van Houtkade t.b.v. een bloemenkiosk. Ontbinding erfpachtrecht perceel grond aan de Maredijk. Aankoop Clarensteeg 10. Ruiling grond Sliksteeg. Vervolgnota Leegstandsbestrijding. Nota "Gezocht een groepswoning". Motie 60-1983. Commissie voor Financiën. Donderdag 24 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke on langs in diverse vergaderingen van andere com missies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen wor den bezien, en verder: Renovatie en verhuur Boommarkt 1 (gezamenlijk met de cie R.O.V.). Wijziging begroting 1982 van het Psychiatrisch Zie kenhuis "Endegeest". Slotbegrotingswijzigingen 1980 en 1981 van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest". Bestuurskosten Endegeest. Reserveren exploitatiebedragen pand Breestraat 125. Evaluatie begrotingsbehandeling. Uitbreiding kabelnet Stevenshof. Verlening rekening-courantkrediet aan de Stichting Sint Anna Aalmoeshuishof ter voorlopige financie ring van restauratie. Verstrekking van een rekening-courantkrediet aan de Stichting Huize Roomburgh. Comptabele regeling groenvoorziening stadhuis 1981 1983 Wacht- en bewakingsdiensten voor de Groenoord- hallen en Stadsgehoorzaal. Afrekening Regionale Brandweer Rijnland over 1981 Verhuur en exploitatie kindercentrum in de Meren- wijk. Subsidie deeltijdarbeid. Aanstelling migranten voorlichter. Verlening aanvullend rekening-courantkrediet ter voorfinanciering in de kosten van restauratie van een woonhuismonument. Aangaan vaste geldlening. Plaatsvervanging in raadscommissies Brief over straatnaam Charles de Gaulle. Overige vergaderingen türr Verleende Bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders hebben op 15 februari 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Roodborststraat 54, verbouwen woning; - Vijf Meilaan 137, bouw lokaal op terrein Christelijke Technische School; sportterrein aan de Voorschoterweg met toiletten- groep, commissiekamer en jeugdhonk; - Stevenshof vlek 4, plaatsen hoogspanningsstation; Stevenshof vlek 4, plaatsen hoogspanningsstation; Cronesteinkade 2,4,6, vernieuwen huisrioleringen; - Rapenburg 99, restaureren en verbouwen tot vijf wooneenheden; Rapenburg 101, restaureren en verbouwen tot twee woningen; - Stevenshof vlek 1 en vlek 4, bouw van 385 woning wetwoningen; - Admiraal Helfrichweg, bouw bedrijfsgebouw met kantoorruimten en een dienstwoning. v Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Diversen Bouwplan voor 4 tweekamer woningen achter het pand Vollersgracht nr. 19 in Maredorp Met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woning wet is men voornemens een bouwvergunning te ver lenen voor het realiseren van een bouwplan voor 4 tweekamerwoningen in het gebied Maredorp achter het pand Vollersgracht nr. 19. Door de Raad is op 22 oktober 1979 een bestem mingsplan vastgesteld voor Maredorp, welk plan op 24 maart 1981 grotendeels door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland werd goedgekeurd. Vanwege een aantal ingestelde Kroonberoepen is echter nog geen sprake van een onherroepelijk bestemmingsplan. Het bouwplan moet echter wel al worden getoetst aan het bestemmingsplan Maredorp. Het is daarmee in strijd, aangezien de betreffende gronden zijn aange wezen voor erf, dat volledig mag worden bebouwd. Zelfstandige woningen zijn binnen deze bestemming niet toegestaan. In het kader van de aanpak voor de stadsvernieuwing voor Maredorp is dit bouwplan niet in strijd met de huidige ontwikkelingen die uitgaan in de richting van een versterking van de woonfunktie voor de Vollers gracht en omgeving. Voor realisering van het bouw plan is echter een herziening van het bestemmings plan Maredorp noodzakelijk. Met het oog hierop is daarom de Gemeenteraad op 6 december 1982 overgegaan tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor deze bouwplek volgens artikel 21 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Het bouwplan voor de 4 tweekamerwoningen in niet meer dan één bouwlaag ligt met ingang van dinsdag 22 februari 1983 gedurende één maand ter inzage op kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Leiden. ledereen is bevoegd daartegen schriftelijk bezwaar in te dienen bij het College van Burgemeester en Wet houders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden, gedurende bovenvermelde termijn. Werkgroep Emancipatie Leiden. Maandag 21 februari a.s. om 13.30 uur in kamer 112 van het stadhuis. Agenda: Concept-taakomschrijving van de medewerksters van Buro Emancipatie en concept-advertentietekst WEL-reakties daarop (bijgesloten). Voortgang behandelingsprocedure Emancipatie- Werkgroep Groenoord. Woensdag 23 februari a.s. om 14.00 uur in het Buurthuis, Pasteurstraat. Agenda: Voortgang rioleringswerkzaamheden - her - bestra ting. Nieuwbouw Olga-woningen. Terrein Mulder. Enquete brug Haarlemmertrekvaart. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Bouwplan Magazijnruimte 1ste verdieping pand Stille Mare no. 4 Met ingang van dinsdag 22 februari 1983 a.s. ligt voor een ieder gedurende 14 dagen ter inzage een bouw plan t.b.v. het realiseren van een magazijnruimte op de 1ste verdieping van het pand Stille Mare no. 4 op voor bebouwd erf in ten hoogste één bouwlaag aan gewezen gronden. Het bouwplan kan worden ingezien op kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht no. 72 te Leiden. Het bouwplan valt binnen het plangebied Maredorp waarvoor de Raad op 22 oktober 1979 heeft vastge steld en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 24 maart 1981 grotendeels hebben goedgekeurd het be stemmingsplan Maredorp; dit plan is vanwege enkele ingestelde beroepen bij de Kroon nog niet onherroe pelijk. Ujtvoering van het bouwplan is toegestaan met toepassing van de vrijstellingsbepaling 2.10.13. van de voorschriften bestemmingsplan Maredorp en na het volgen van de procedure volgens de bepaling 3.5.2. van die zelfde voorschriften. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens deze vrijstelling voor de overschrijding van de achtergevel- bestemmingsgrens te verlenen. Belanghebbenden kunnen in verband hiermee gedu rende bovenvermelde termijn schriftelijk eventuele bezwaren tegen dit bouwplan indienen bij Burge meester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Lei den. Bouwplan nieuwbouw dienst voor de Reiniging, Havens en Warenmarkten nabij de Tasmanstraat Met toepassing van artikel 19 van de wet op Ruimte lijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet is men voornemens een bouwvergunning te verlenen voor de realisering van een gebouw voor de dienst voor de Reiniging Havens en Warenmarkten, nabij de Tasmanstraat. Het bouwplan ligt vanaf maandag 21 februari a.s. ge durende 14 dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Bezwaren tegen dit bouwplan, kunnen binnen de ter mijn van de terinzage-legging schriftelijk ingediend worden bij het college van Burgemeester en Wethou ders per adres stadhuis. Postbus 9100, 2300 PC Lei den. NIEUWE KLACHTEN BEHANDELING Nieuwe procedure klachtenbehandeling politie Binnenkort zal de gemeenteraad een nieuwe klach tenbehandelingsprocedure (verordening) van de ge meente Politie vaststellen. Het gaat hier om een ver nieuwde versie van de reeds geruime tijd bestaande procedure-regeling Wat is die procedure precies? Iemand die geconfronteerd wordt met een ontevreden handelswijze van optreden van een politieambtenaar in functie, kan zijn/haar onvrede of kritiek als een klacht indienen bij het hoofdbureau van Politie. In de klachtenbehandelingsprocedure kan de klager in een 14-tal artikelen precies opmaken hoe of de klacht ingediend en behandeld verwerkt gaat wor den. Mogelijkheid tot schriftelijke reacties Voordat de klachtenbehandelingsprocedure ter vast stelling aan de gemeenteraad zal worden aangebo den, krijgt een ieder de gelegenheid opmerkingen over de procedure schriftelijk kenbaar te maken. Dat kan door deze voor 1 april a.s. op te sturen aan de Hoofdcommissaris van de Politie Leiden. Zonneveldstraat 10. De (ontwerp) procedure is voor belangstellenden in te zien, links in de hal van het stadhuis en het hoofd bureau van Politie. Alle binnengekomen reacties zullen worden verwerkt en wellicht een belangrijke bijdrage kunnen leveren bij de definitieve Onttrekking Kruisherenweg aan de Europaweg Vanaf maandag 21 februari a.s. ligt voor de duur van 14 dagen (t/m 6 mrt) in kamer 209 van het Stads bouwhuis de exacte tekst van het koninklijk besluit ter inzage waarin staat, dat besloten is tot onttrek king aan het openbaar verkeer van de aanslui ting Kruisherenweg aan de Europaweg. Dit zoals omschreven in het secundaire wegenplan 1973 Zuid-Holland. Afsluiting Galgewater in april In de komende maanden zal de Rembrandtbrug, de nieuwe dubbele ophaalbrug over het Galgewater, ter hoogte van de Weddesteeg, geïnstalleerd worden. Dit houdt in dat in de maand april gedurende twee weken de doorvaart in het Galgewater op die plaats onmogelijk zal zijn. Hoewel op dit moment de exacte periode van de afsluiting nog niet bekend is, willen wij deze toch nu al aankondigen. Mocht de afsluiting u voor bijzondere problemen stellen, dan kunt u con tact opnemen met de heer W.E. Mac Gillavry van de afdeling Nieuwbouw Bruggen en Waterwerken op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, telefoonnum mer: 254586 en met hem overleggen. Besluit Wet Agrarisch Grondverkeer De Wet Agrarisch Grondverkeer is erop gericht de speculatie met onroerende goederen in het bijzonder landbouwgronden en natuurterreinen te voorkomen. De wet schrijft voor, dat verkopen van onroerende goederen de goedkeuring moeten hebben van de Grondkamer. De notaris moet onder de acte van overdracht een verklaring stellen waaruit blijkt, dat aan die voorwaarde is voldaan. Voor onroerende goe deren, niet zijnde land, dus b.v. woningen, fabrieks panden e.d. houdt deze verklaring in, dat de Grond kamer een niet-land verklaring heeft afgegeven of dat het onroerend goed ligt in een gebied waarvoor vrij stelling is verleend. Inmiddels is m.b.t. dit onderwerp een koninklijk be sluit genomen. Het hierin genoemde vrijgestelde gebied betreft voor namelijk de nu als woon- of bedrijfsgebied in gebruik zijnde gronden. Kandidaten gevraagd voor Vrouwenadviescommissie voor de Woningbouw De Vrouwenadvies Commissie voor de Woningbouw I (VAC) te Leiden geeft advies aan Burgemeester en Wethouders inzake woningen en woonomgeving. Hiertoe worden plannen en tekeningen van de nieuw bouw en renovatie in het kader van de sociale wo ningbouw aan haar ter beoordeling voorgelegd. De leden van de VAC worden door Burgemeester en Wethouders benoemd. Binnen de VAC is plaats voor enkele nieuwe leden (Voorkeur gaat uit naar vrouwen uit de woningwet woningen). Vergaderingen van de VAC vinden overdag plaats. Belangstellenden kunnen informatie inwinnen bij: T. Burger-Schless, tel. 215384 J. Lagerberg-van Liempd, tel. 210314 Stadswerk (nr. 3) verschenen Een nieuw nummer van Stadswerk is verschenen. Dit gemeentelijk informatieblad bevat vele aktuele on derwerpen over de stadsvernieuwing in Leiden. Tallo ze foto's illustreren onder meer de volgende artikelen. - Het hoe en waarom van de verkeersmaatregelen rond molen De Valk. - Zal er een houten korenmolen gebouwd worden aan het Galgewater? - Onthullende kijk op de afdeling Bestratingen. - Alles over de Leidse paaltjes en de dunne en dikke Waal. - Uitgebreide informatie over de bestemmingsplan nen "School op de Garenmarkt" en "Parkeergara ge Sanders". - Wat zijn de gevolgen als de gemeente de energie rekening van verkeerslichten niet meer kan beta len? Dit en nog veel meer in Stadswerk. Het blad is gratis verkrijgbaar op de volgende adressen: Buro Voorlichting, stadhuis StadsDouwhuis, Langegracht 72 Stichting Welzijn, Breestraat 117 V.V.V., Stationsplein 210 Museum De Lakenhal, Oude Singel 28 De Leidse bibliotheken De klub- en buurthuizen en dienstencentra in de vooroorlogse wijken. Tekeningen prijsvraag inrichting Pieterskerkhof zijn er weer Voor belangstellenden die mee willen doen aan de prijsvraag "Inrichting Pieterskerkhof" zijn weer vol doende tekeningen beschikbaar aan de balies van het stadhuis en Stadsbouwhuis." De inzending van de tekeningen is vastgesteld op 1 maart a.s. Kosten f 10,00 per set. Inleveringsadres Stadsbouwhuis. Langegracht 72. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 21 februari Wijk 24, 28 en 32 woensdag 23 februari Wijk 33 donderdag 24 februari Wijk 30 en 31 vrijdag 25 februari

Leidse Courant | 1983 | | pagina 20