RO-documentaire ont verdeelde erk in Guatemala PROGRAMMA-OVERZICHT /^DIP/TELEVISIE £cicUc6ommit VRIJDAG 18 FEBRUARI 1983 PAGINA 19 0|OS gaat sterk bezuinigen LVERSUM - Als de raad van beheer 1 de NOS zijn zin krijgt zal de om- in de komende jaren op diverse vilten sterk gaan matigen. Dat blijkt het meerjarenplan 1983-1987, dat f de komende vergadering volgende tk voor ligt. jctaculaire matigingen zijn het de lfa ppen van de gevraagde uitbrei- afgeS van de televisiezendtijd met 14 loofjp61" week met ingang van 1 oktober li brf6 financiële halvering van de re- JJale omroep. In totaal worden de caPPlsen van het meerjarenplan i noj-1986 met bijna 100 miljoen gulden digeiggebracht tot 65 miljoen gulden. Irgesteld wordt de minister van ad sf— ;en kj. WVC te adviseren de omroepbijdrage 1984 ten opzichte van de huidige bijdra ge te verhogen met acht gulden en te brengen op 161 gulden. Voorts wordt aanbevolen de directie van het facilitair bedrijf (het technische deel van de NOS) een studie te laten maken naar de mogelijkheden om dit onderdeel van de NOS financiëel onaf hankelijk te laten opereren. Het facili tair bedrijf zou dan moeten bezuinigen op de produktie en dat zou arbeids plaatsen gaan kosten. De situatie is niet alleen gecompliceerd is door de eisen van minister Brinkman tot bezuiniging, maar ook door de fi nanciering van de wereldomroep uit de bijdragen van de kijkers/luisteraars. Ex-Beatle Ringo Starr had nog meergeld nodig WINDSOR Ex-Beatle Ringo Starr is een overheidssubsidie geweigerd voor herstelwerkzaamheden aan zijn villa van 26 kamers. Hij kreeg wel het ver wijt dat hij zich moest schamen voor zo'n verzoek om nog meer geld in de vorm van een subsidie. B en W van Windsor bij Londen weigerden de schatrijke Starr de kleine 2.000 gulden voor werk aan zijn landhuis, Titten- hurst Park, waar hij woont met zijn Amerikaanse vrouw, de filmactrice Barbara Bach. Wethouder Kevin White zei, dat het verzoek van een man „wie het geld uit de oren komt" een schande was. Deelnemers voor EBU-jazzquiz gezocht HILVERSUM Op 14 okto- ber vindt in Oslo de jaarlijkse EBU-jazzquiz plaats, waaraan uit elk deelnemend land een kandidaat mee kan doen. jn plaats daarvan zal op zondag middag 17 april in Hilversum een selectiequiz worden geor ganiseerd. Iedereen die meent over een brede jazzkennis te beschikken (de vragen die worden gesteld hebben betrek king op jazz over de periode 1920 tot heden) kan zich voor deze selectiequiz schriftelijk opgeven. Dit graag per brief kaart waarop naam, volledig adres en telefoonnummer. Fi^VERSUM Wanneer gó dais Johannes Paulus II ?n v<j6 maart als onderdeel ëeco| zijn bezoek aan Mid- ^fifj-Amerika op het vlieg- elijkö van Guatemala-stad steunt, zal hij de ontvangst uk president generaal ogen^in Ros Mont waar- jans*jjnlijk met gemengde joelens ondergaan. Im- lebbfS' de manier waarop ichtiije 59-jarige militair aan Als il macht is gekomen is symbool voor de be- igende bloei van het VS overgewaaide testants fundamenta ls gfie in Zuid-Amerika, inspiis mensenheugenis een rj, maforerk Van het katholi- mehe. Bovendien is Rios 'e u?<P verantwoordelijk i de K de ve*e slachtoffers doelii als gevolg van zijn listocht tegen het unisme" onder de [gerbevolking zijn ge- s voor de vierde keer dat Johannes Paulus II van- Rome naar Zuid-Amerika Eerder bracht hij bezee rt aan Mexico, Brazilië en entinië. verblijf in Midden-Ameri- i van de vier het gevaar- én het politiek belang- In een aantal van de jden die de paus bezoekt woeden hevige burgeroorlo gen, die jaarlijks duizenden onschuldige slachtoffers eisen. In die landen zal de paus oog in oog komen te staan met de mensen, die voor een deel van dat geweld verantwoordelijk zijn. Hoe hij zich tegenover die machthebbers én hun slachtof fers zal opstellen is een van de vele vragen rond deze nieuwe reis van de paus. Bevrijdingstheologie Een team van de KRO is hem vooruit gereisd. André Truy- man heeft met name in Guate mala rondgekeken. In de do cumentaire „Volkeren die ge kruisigd worden", die de KRO vanavond uitzendt (Nederland 1, 21.25-22.10 uur), probeert hij duidelijk te maken wat er in dat land op politiek, sociaal en religieus terrein aan de hand is. Truyman heeft bewust af gezien van indringende beel den van armoede en onder drukking Hij laat de mensen aan het woord: de machtheb bers en de bevolking, de on derdrukkers en de verdruk ten. Uit de documentaire blijkt, dat de paus bij zijn bezoek aan Guatemala een sterk verdeel de kerk zal ontmoeten. Zoals in de meeste Latijnsame- rikaanse landen hebben de priesters in Guatemala hun boodschap in toenemende mate gebaseerd op de „theolo gie van de bevrijding". Zij hebben gehoor gegeven aan de woorden van paus Paulus VI, die op de bisschoppenconfe rentie van Medellin in 1968 de priesters opriep tot een actie vere rol in de samenleving. Deze geestelijken hebben de kant gekozen van de armen en van diegenen die vervolgd worden. Daarbij zijn zij in bot sing gekomen met conservatie ve kerkleiders en met de machthebbers, die niets van sociale rechtvaardigheid moe ten hebben. Veel priesters hebben die keus met hun le ven moeten bekopen. Anderen hebben daar niet op gewacht en hebben zich aangesloten bij guerrillabewegingen. Al deze geestelijken hopen, dat de paus politieke uitspraken zal doen; dat hij afstand zal nemen van de machthebbers en de vrede dichterbij kan brengen. „Verkeerde weg" Tegenover zich vinden zij de conservatieve kerkleiders én, ironisch genoeg, de nieuwe protestantse sekten en bewe gingen. De houding van de behouden de kerkleiders in Guatemala blijkt onder meer uit het ant woord van een van hen op de vraag van Truyman, wat hij ervan vindt dat ook priesters door het leger worden ver moord. „Er zijn veel mensen gedood. Wellicht was daar ook een priester bij. Maar we we ten niet of hij de boodschap van Christus bracht. Want de kerk heeft uitsluitend een De Indianen in Guatemala, veruit de armste bevolkingsgroep, worden met mooie be loften over een betere toekomst „gestrikt" door de protestantse sekten. geestelijke taak. We zijn er verdrietig om dat ook onze priesters de verkeerde weg zijn ingeslagen". De protestante fundamentalis ten moeten evenmin iets van verzet tegen de bestaande structuren weten. Deze ge loofsgemeenschappen, veelal gesteund door conservatieve sekten en bedrijven in de Ver enigde Staten, prediken het anti-communisme, de trouw aan het gezag én, in toenemen de mate. het anti-katholicisme. Vooral in Guatemala hebben de protestante sekten veel aanhang. Ongeveer een kwart van de bevolking is overge stapt naar deze nieuwe ker ken. Het zijn vooral mensen uit de onderste lagen van de bevolking, die de snelle veran deringen in de katholieke kerk niet konden bijhouden en in een soort geestelijk va cuüm terechtkwamen. Velen zijn geestelijk en materieel ge strikt, toen de protestanten klinieken, scholen en een goe de toekomst kwamen beloven. Maar ook uit andere lagen van de bevolking hebben de sekten aanhangers gekregen. De be langrijkste van allen: president Rios Mont. De 59-jarige gene raal is ervan overtuigd, dat hij door Gods wil president is ge worden. Op die grond recht vaardigt hij het bloedbad, dat zijn soldaten de afgelopen maanden onder de (vooral ka tholieke) bevolking hebben aangericht. Neerbuigend De rijkere bevolkingsgroepen (traditioneel katholiek) laten zich in het openbaar neerbui gend uit over de nieuwe ker ken. Maar in kleine kring to nen zij zich tevreden, omdat de protestante sekten hun be langen dienen. Dat mede-ka tholieken, priesters, zusters en geëngageerde gelovigen, door de nieuwe reformatie tot zwij gen worden gebracht, lijkt hun weinig te kunnen schelen. Tekenend voor de verdeeld heid in Guatemala is wellicht de scheiding der geesten in de familie van president Rios Mont. De president verkettert de „subversieve" katholieken. Zijn broer Mario Enrique is een katholieke bisschop, maar heeft zijn vaderland om veilig heidsreden verlaten. Hij waar schuwt onophoudelijk tegen de te sterke invloed van de sek ten, die zal leiden tot een „godsdienstoorlog, die nog vele malen erger zal zijn dan de klassestrijd". Het lijkt niet ten onrechte, dat velen verwachten, dat de twee dagen die paus Johannes Pau lus in Guatemala doorbrengt (6-8 maart) de moeilijkste zul len zijn van zijn hele reis naar Midden-Amerika. JOS TIMMERS Voor een knaak een kijkje nemen in heer Molly's slaapkamer HILVERSUM/ARNHEM De Gelderse commissaris van de koningin „Molly" Geertsema gaat nooit voor half vier naar bed. Hij heeft geen behoefte aan privacy en gunt bezoekers van kas teel Middachten tegen betaling van een knaak graag eert kijkje in zijn slaapkamer. Kortom, een echte liberaal dus. „De laatste heer van stand", merkt Heftry Remmers op, die Geertsema ontmoet in het pro vinciehuis, de sauna en een hete-luchtballon. Het vrijblijvend onderonsje wordt komende zondag door Veronica uitgezonden (21.15 uur, Ned. II). Ook in de ontmoeting met Geertsema hanteert Remmers zijn beproefde formule. Samen met de bekende Nederlander thuis en op stap, pratend over allerhande onderwerpen, zonder al te diep te graven. Dat levert dan een luchtig portret op. Dit keer een beeld van de laatste der VVD-Mohikanen, die „uiterlijk tra ditioneel overkomt, de stem heeft van een bejaard student uit het Leids Studentenkorps, maar innerlijk vooruitstrevend is". Geertsema vervult zo'n tien jaar de funktie van commissaris van de koningin in Gelderland. Daarvoor was hij burgemeester van Wassenaar en aktief in de Tweede Kamer. Over zeven maanden gaat hij met pensioen. Remmers waagt zich niet op politiek ijs. Geertsema ziet zichzelf binnen de VVD als „bewaker van de beginselen", die blij was de scepter aan Wiegel te kunnen overdragen. Vrijheid is volgens hem de mensen dat laten doen, waar ze zin in hebben. En daar mee is dan het VVD-hoofdstuk afgesloten. Commissaris van de koninigin. Wat doet zo'n iemand dan wel? „Het is vooral een ambassadeursfunktie", zegt Geertsema er zelf van. Hij zit de vergaderingen van de provinciale staten voor. De voornaamste eigenschap, die je voor dat voorzitterschap moet hebben is, zo zegt Geertsema, „een grote blaas", want soms zit hij zes uur stil op zijn stoel. RONNIE HES Sonja over huwelijk en scheiding HILVERSUM De Wage- ningse gezinssociologe dr. Ite- ke Weeda (39) zal vanavond in „Sonja op vrijdag" als gaste en deskundige optreden. Zij kwam vorige week in de pu bliciteit met haar rapportage „Van huwelijk tot echtschei ding", een rapport gebaseerd op een onderzoek onder ge scheiden mensen. Dr. Weeda heeft in het bijzon der onderzocht wat de motie ven om te trouwen van men sen zijn. Daarbij is haar geble ken, dat veel mensen nauwe lijks een motief hebben. De mensen blijken vaak uiterst vage verwachtingen van het huwelijk te hebben. Verwach tingen die wederzijds niet of nauwelijks worden besproken. Een van de vaagste en meest gehanteerde en moeilijk te omschrijven verwachtingen is: Liefde. Behalve dr. Weeda heeft Sonja een aantal mensen uitgenodigd om over eigen ervaringen met huwelijk en of scheiding in het televisieprogramma te pra ten. Dit vooral in het licht van de jongste enquètecijfers, dat er het vorige jaar meer schei dingen werden uitgesproken dan huwelijken bevestigd. k Nicholson is de regisseur van de film „Drive, he dip" (Ned. I om 23.23). Het verhaal speelt in de univer- litswereld rond een basketbalspeler. jk'siderlandse programma's iDERLAND 1 steilte Ni|S Holgersson. In de dat 4nde aflevering van de te- carrWmserie Nils Holgersson in der het bekende boek van de isfedse schrijfster Selma La- ierdëjf stapt Nils weer op de !n z»van de gans Maarten en Jeet zijn verdriet. Ondanks s krej verlangen naar huis ver in dijkt hij zich best met een king.jp wilde ganzen, ians io Fame. Een van de leer- eren.en van de Newyorkse thea- t zesbhool uit de serie Fame, ïchtete, krijgt de kans om de rol Ned een jeugdige prostituee te ïelpefen. Voordat ze hieraan be- wel j wil ze eerst wat meer we- als tover het leven, dat hoertjes eenjn. ze ontmoet een meisje, -?)• 'ongeveer van haar leeftijd cerenn Doris is zo getroffen door et k» bestaan, dat ze vastbe- ld gefen is haar uit het „leven" te nuteijn. doj3 Drive, he said. De acteur ■e Z| Nicholson maakte in 1972 21-lïilm „Drive, he said" naar boek van Jeremy Larner, doeltjhost-writer van McCarthy, is (6; verhaal is typisch Ameri- Ber^is en toont ons het leven s, De een basketbalspeler in de n zestig. De hoofdpersoon 4m, lid van het basketbal lt van de universiteit, zou njijn studie kans kunnen ma- op een prima carrière als Ispeler, als hij niet met de leerde mensen omging. Dit Jlthans de mening van zijn V nr1" verhoudin9 met de ^anliw van een professor en j ^relatie tot een medestu- 'y J, een vredesdemonstrant, yfrgen hem in de problemen. 1 va,weer maken, dat zijn spel Jds slechter wordt. talig iDERLAND 2 35 Lou Grant. In de Ameri kaanse serie over Lou Grant, chef van de stadsredactie van de Trib, begeven de journalis ten zich op het pad van de ro mantiek met een luchtje. Billie krijgt namelijk te maken met teenagers, die er zoveel voor over hebben om van huis weg te kunnen, dat ze daarvoor zelfs zwanger willen worden, terwijl Rossie bezig is met een reportage over een rockzan ger, die door zijn ex-vriendin de financiële das om gedaan wordt. 21.25 Volkeren die gekruisigd worden... In verband met het komende bezoek van paus Jo hannes Paulus II aan Midde n-Amerika heeft Andre Truy man een documentaire ver vaardigd, die de rol van de ka tholieke kerk in deze landen tot onderwerp heeft. Sinds de jaren zestig staat de Kerk niet meer automatisch aan de kant van de machthebbers van de heersenden klasse. Men is vooral benieuwd of de Paus door middel van zijn bezoek een steun kan zijn voor de ar men en vervolgden in deze lan den. 22.45 De sprong. Voor het Hu manistisch Verbond heeft Hans d'Olivat in samenwerking met producente Suzanne van Voorst een film over psychia trie gemaakt, die het onder werp behandelt aan de hand van een praktijkgeval. Ze laten de acteur Henry Bosch, die twee jaar geleden in een psy chiatrische inrichting heeft ge zeten, zijn verhaal vertellen. Zijn zware depressies brachten hem een half jaar in de inrich ting en ook de isolatiecel is niet aan hem voorbijgegaan. Daarnaast laat de film ook zien, hoe Henry Bosch aan zijn eerste soloprogramma werkt. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Showroom. Herhaling van gisteren. 17.00 Bijbels prentenboek. Bijbelserie voor de jeugd. Der de aflevering. OPEN SCHOOL-TELEAC 18.25 Cursus Nederlands (15). 18.40 Werken aan werken (2). VARA 18.55 Nils Holgersson. Zweedse tekenfilmserie naar Selma Lagerlof. 19.20 Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma met Willem Ruis. 19.48 Consumententips. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. 21.10 Fame. Amerikaanse se rie over een Newyorkse thea terschool. 21.58 Pisa. Satirisch program ma. 22.13 Sonja op vrijdag. Talk show van Sonja Barend. NOS 23.18 Journaal. VARA 23.23 Drive, he said. Ameri kaanse psychologische film van Jack Nicholson (1972). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Voor de gast arbeiders. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Bugs Bunny. Tekenfilm. 19.20 Klassewerk. Spelpro- gramma voor scholieren. 20.35 Lou Grant. Amerikaan se journalistenserie. Afl.: Ro mantiek. 21.25 Volkeren die gekrui sigd worden... Documentaire van Andre Truyman. 22.10 Praten met de minis ter-president. 22.30 Journaal. HUM. VERBOND 22.45 De sprong. Film over psychiatrie. NOS 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.16 Journaal. 16.20 De bruid uit het kaartsysteem. Documentaire over huwelijksbureaus. 17.05 Appel- vink. Jeugdprogramma over de na tuur 17.50 Journaal. 18.00 Actuali teiten. Regionaal nieuws. 18.25 Oude liefde kost niets (Young at heart). Komische serie. 19.00 WWF-club. Show en informatie. 20.00 Journaal. 20.15 Geliefde Anna. Hongaars me lodrama uit 1981. 21.45 Jeugd tus sen verzet en aanpassing. Doumen- taire over de zwijgende meerderheid van de jeugd. 22.30 Actualiteiten. 23.00 De sportshow. 23.25 Speciale afdeling K1. Duitse politieserie. 00.40 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 De kleine zwerver. Kinderprogramma. 16.15 Pfiff. Sportstudio voor jongeren. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. 18.00 Meesterscenes uit de oude doos. Komische filmpjes. 18.20 Wes terns van gisteren. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Onze ouwe. Duitse misdaadserie. 21.15 De pyramide. Woordenspel. 22.00 Actu aliteiten. 22.20 Aspecten. Culturele rubriek. 23.05 Obsession. Ameri kaanse thriller van Brian de Palma (1975). 00.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Tv-cursus geschiedenis. 18.30 Hallo Spencer. Serie voor de jeugd. 19.00 Het actuele uurtje. Met: Gezichtsveld Dusseldorf. 20.00 Jour naal. 20.15 Vrijdagsforum: Medicij nen op drie. Programma over de wis selwerking van geneesmiddelen. 21.45 Spiegel van het land. De le vensgeschiedenis van drie vrouwen uit Oost-Pruisen. 22.15 Poldark (7). Engelse tv-serie. 23.05 Rockpaleis. Met: The Go Go's. 00.05 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie.1 18.05 Klein, klein kleutertje. Kinderpro gramma. 18.20 Er was eens... Kort verhaal van Guido Staes. 18.30 Le ven met suikerziekte (3). Open school. 19.00 Vrije tijd vrijdag. Ma gazine voor video en smalfilm. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Kort spel- programma. 20.20 Bobby Deerfield. Amerikaans liefdesdrama van Sydney Pollack (1977). 22.20 Premiere. Film- nieuws. 23.10 Journaal. Aansluitend: Coda. BELGIE BRT 2 19.00 Pop-elektron. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en medede lingen. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 De weerman. 20.15 De Forsyte Saga. Herhaling Engelse se rie naar de trilogie van John Gals worthy. Vierentwintigste aflevering. 21.05 Gezondheidsmagazine. 21.35 Uitzending door derden. 22.05 Tus sen hemel en afgrond. Serie rond het romantische lied. Vierde afleve ring. BELGIE FRANS 1 16.00 Tekenfilm. 16.05 Un train d'orphelins. Amerikaanse tv-film. 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd middagprogramma.19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Falsh minu te papillon. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre... Informatiemagazine. 21.05 Corps a coeur. Franse dramatische komedie van Paul Vecchlali (1979). 23.15 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Anna Karenine. Engelse serie naar de roman van Tolstoi. Tiende en laatste aflevering. 19.00 Vendredi-s- ports. Sportprogramma. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Contacts. Verkeerstips. 20.05 Operation Simenon. Serie uit zendingen over de schrijver Simenon. 21.20 La mort de belle. Frans politie- drama van Edouard Molinaro (1960). 23.05 Arts magazine. Kunst- en cul tuuractualiteiten. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmp je. 17.30 Jackanory. 17.45 Finders keepers. 18.10 Grange Hill. Jeugdse rie. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwi de. 19.45 Sportswide. 20.00 Super stars. Competitie. 21.00 The fourth arm. Serie. 21.50 Points of view. Opi nies en denkbeelden. 22.00 Journaal. 22.25 Cagney and Labey. Serie. 23.15 Turns. 23.46 Journaal. 23.50 The lawman. Amerikaanse western van Michael Winner (1970) ENGELAND BBC 2 18.10 Arts. 18.35 Weekend outlook.. 18.40 The Saint. 19.45 Journaal. 19.50 The Oxford Road show. 20.30 Master photographers. 21.05 Did you see...? 21.50 Cameo. Over de Britse natuur. 22.00 The last song. 22.30 Playhouse. 23.45 Newsnight. 00.35 Crime internatipnal. Film: The conformist. ENGELAND ITV 18.15 The Gaffer. Serie. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes, quiz. 20.30 The Fall Guy. 21.30 That's my boy. 22.00 Pic tures. 23.00 News at ten. 23.30 Nine to five. 00.00 Members only. 00.30 The House that dripped blood. Brit se film (1970) met John Bennett en Christopher Lee. 02.20 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 9.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 TELEAC. Cur sus Ergonomie (2). 10.30 TELEAC. Cursus Kantoorinnovatie (17). 11.00 Open school-ROF. Fries programma. DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Geliefde Anna. Herhaling film. 11.35 De sportshow. 12.00 Umschau. BELGIE FRANS 1 10.35 Interwallonië. Voor de gastar beiders. 11.05 Yoga (20). 11.30 La penseo et les hommes. Herhaling. 12.00 Interwallonie. Voor de gastar beiders. ENGELAND BBC 1 07.25 Tv-cursussen. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.35 Mork Mindy. 11.05 Star fleet. 11.30 The Saturday show. 13.15 World of sport Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (KRO) Op de valreep - 18.06 Actualiteiten - 18.15 Kerkelijke actua liteit - 18.20 Punt uit - 19.30 Schaak programma - 20.03 Country time - 2T.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Sport- panorama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 Erik de Zwart - 2.02 Top honderd aller tijden. HILVERSUM 2 - 16.32 (NOS) De stem van het volk - 17.00 Confrontatie - 18.10 Reactie-te lefoon - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Luchtruim - 19.00 Hoorspel: „Nette mensen" van Lea Appel - 19.35 Grammofoonmuziek - 20.03 Provinci ale zaken: Emmen - 21.00 Vrije tijd, blije tijd - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 (NOS) Oost west - 23.00 (VARA) Het zout in de pap. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.03 (VOO) Leo van der Gootshow - 21.02 Mono - 22.03 Countdown café. HILVERSUM 4 - 16.00 (VPRO) De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) feuropees concertpodium: Rundfunk Symfonie Orchester Saar- brucken - 20.50-21.05 Muzleksplegel - „Szenen"voor violoncello, harp en orkest (Tadeusz Balrd), Slnfonietta (Leos Janacek) - 22.00 Michiel de Ruyter presenteert jazz - 22.30 NOS- -cultuur: banden met het buitenland. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VARA) Hallo hier Hilversum - 10.30 Wie in 't Nederlands wil zingen (I) - 11.03 Z.l. HILVERSUM 2 - 7.10 (NOS) Rollebolleradlo - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Over recreatie en toerisme - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.33 (TROS) Mireille Bekooy en Wim Bosboom - 11.33 Documentaire - 11.56 Educatieve serie. HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Pop non stop - 7.30 Rabarbara - 8.03 Popfrisser - 9.03 Gospel-rock - 10.03 Popstation - 11.03 Popsjop. HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem: muziek van Gounod, Schubert. Spohr en Crusell - 8.05 Programma voor kinderen - 9.00 In de kaart gespeeld - 10.30 Concerto Mattinale - 12.00 Lunchconcert vanuil de Kurzaal te Scheveningen. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Scène uit de speelfilm „Bobby Deerfield" waarin Al Pa- cino de hoofdrol speelt op België 1 om 20.20 uur. Buitenlandse programma's DUITSLAND 1 20.15 Geliefde Anna. De Fran se actrice Marie Jose Nat speelt de hoofdrol in deze Hongaarse speelfilm van regis seuse Marta Meszaros. In een restaurant te Boedapest ont moet Anna een Frans echtpaar met hun dochtër. Als bij intuï tie weet ze, dat die dochter haar kind moet zijn, dat bij de opstand in 1956 spoorloos is verdwenen. Alle opsporingspo gingen waren daarna op niets uitgelopen. Wanneer Anna met het meisje in contact wil ko men, Is de familie plotseling naar Frankrijk teruggekeerd, zodat Anna er nog vaster van overtuigd raakt, dat Marie haar dochter is. 23.25 Speciale afdeling K1. In deze aflevering van de Duitse politieserie komt het tot pro blemen als een schoonvader onder invloed ruzie met zijn schoonzoon gaat maken. Op weg naar huis ligt pa plotseling in het water. DUITSLAND 2 23.05 Obsession. Onder de ti tel „Zwarte Engel" vertoont het tweede net een film van Brian de Palma over een ont voeringszaak. Een succesvol architect (Cliff Robertson) heeft zestien jaar geleden bij een ontvoering zijn vrouw en kind verloren. Ondanks al die jaren blijft het verdriet nog steeds aan hem knagen en ook mede door veel zakelijke be slommeringen is hij aan vakan tie toe. Als hij naar Florence terugkeert, waar hij vroeger in het huwelijk is getreden, ziet hij plotseling een jonge vrouw, die sprekend op zijn overleden vrouw lijkt. BELGIE BRT 1 20.20 Bobby Deerfield. Nog niet zo lang geleden heeft deze Amerikaanse liefdesfilm van Sydney Pollack het in de bio scopen goed gedaan. Als Paci- no speelt de koele courreur Bobby Deerfield, die ondanks zijn spannend beroep een vrij saai leven lijdt zonder veel in teresses. Wanneer hij een col lega, die een zwaar ongeluk heeft gehad, in het sanatorium gaat opzoeken, komt hij in contact met een patiënte, een jonge Italiaanse (Marthe Kei ler). Aanvankelijk verbaast ze hem met haar vreemde grillen, maar hij raakt toch duidelijk geïnteresseerd In haar. Door haar leert hij zijn gevoelens te onderkennen en ook te tonen. Kortom hij leert wat meer van het leven te maken. Pas in het laatste stadium komt hij te we ten. dat ze niet lang meer te le ven heeft. Maar dan kan hij ook een steun voor haar zijn in haar laatste dagen. BELGIE BRT 2 22.05 Tussen hemel en af grond. De vierde aflevering van een programma-serie rond het romantische lied is voorna melijk gewijd aan de liederen van Franz Schubert.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19