Olympische selectie slechts derde keus Michels: Alle aanbiedingen strelen toch mijn eergevoeV Mentale begeleider dameskernploeg geniet voordeel van de twijfel FC Twente rond met0 Korbach en Sörenser, Sterk deelnemersveld Indoor Brabanfi SPORT £etebe<2ou*cwt VRIJDAG 18 FEBRUARI 1983 PAGIN Formannoy breekt hand ZEIST Jan Forman noy, de doelman van Sparta, heeft woensdag bij de centrale training van de Olympische se lectie in Zeist zijn hand gebroken. De fractuur werd gisteren in een Rotterdams ziekenhuis vastgesteld. „Het was een ongelukje", aldus bondscoach Ger Blok, „maar ik kan me de boosheid van trainer Barry Hughes van Sparta voorstellen. Die is voorlopig zijn doel man kwijt". Schandaal rond Belgische voetballer TEL AVIV De Belgische voetballer Paul Desmate is dinsdag tijdens een wedstrijd van het Belgische amateurteam tegen de Is raëlische amateurs van het veld gestuurd, omdat hij tegen een grensrechter „Heil Hit- Ier" zou hebben geroepen. Ook zou hij ob scene gebaren tegen grensrechter Scharir hebben gemaakt Een woordvoerder van de Belgische ploeg ontkende gisteren dat dit gebeurd zou zijn. Grensrechter Scharir gaf als commentaar dat hij een persfotograaf als getuige kan oproepen, die zijn verhaal kan bevestigen. Toeschouwers zouden vlak na het gebeurde (twee minuten voor tijd) woe dend op Desmate zijn toegelopen. De politie hield hen tegen. Het duel eindigde in 3-2 voor Israel. Engels voetbal op tv in geding LONDEN Wanneer de En gelse voetbalbond en de Engel se omroepen niet snel tot over eenstemming komen, bestaat een grote kans dat het Engelse publiek het volgende seizoen verstoken blijft van voetbal wedstrijden op de televisie. De Engelse bond brengt het grote aantal uitzendingen op tv in verband met de teruglopende toeschouwersaantallen in de stadions. De gezamenlijke om roepen hebben het nieuwe pro gramma voor twee jaar aange boden voor twintig miljoen gul den. De voetbalassociatie ging niet op het voorstel in. Zware geldstraffen Westduitse trainers FRANKFURT Twee trainers in West-Duits- land hebben van de tuchtcommissie van de Westduitse voetbalbond hoge boetes gekregen. Uli Maslo van Eintracht Braunschweig werd tot een boete van ruim 5100 gulden veroordeeld. Franz Brungs (SpVVg Fürth) moet ruim 3000 gulden betalen. Maslo had in het duel VFL Bo- chum-Eintracht Braunschweig diverse keren het veld betreden, ook na waarschuwingen van de arbiter. Maslo was in 1980 al eens eerder voor deze overtreding veroordeeld. Brungs was door de scheidsrechter in de wedstrijd SpVVg Ftirth-SV Darmstad'98 met „rood" naar de tri bune verwezen. Brungs stond hiervoor al voor de derde keer in het huidige seizoen tegenover de tuchtcommissie. Tot nu toe was hij al ruim 2500 gulden aan boetes kwijt. Engelse voetballers in soberder hotel LONDEN De Engelse voetballers zullen in de toekomst een minder lu xueuze voorbereiding kennen op in terlandwedstrijden in eigen land. In plaats van in een gerestaureerd acht- tiende-eeuws landhuis, met televisie en telefoons op de kamers, een eigen kok en een staf die alle wensen van de spelers onmiddellijk inwilligden, komt de selectie terecht het nationaal recreatie centrum, waar de spelers in veel soberder ruimten worden onder gebracht, onder meer met acht man op een kamer. De spelers zullen zich, volgens manager Robson, vast veel beter voelen bij deze, wat hij noemde „meer Spartaanse" manier van voor bereiding". ENSCHEDE Fritz Korbach heeft, nadat de l*api besprekingen over een overeenkomst waren afgeg v gisteren een twee-jarig contract getekend als hoof<Pei ner bij FC Twente. Korbach maakte eerder al aan het einde van het huidige seizoen op te stapp«ser Volendam. De Enschedese club heeft daarna noJ.i< optie van een jaar op de diensten van de huidigeiggt ner van Volendam. kge ZEIST Bondscoach Ger Blok heeft gisteren zijn selectie van 22 spelers be kend gemaakt voor de eerste van twee kwalifica tiewedstrijden voor het Olympisch voetbaltoer nooi, tegen Liechtenstein. Het eerste kwalificatie duel wordt op woensdag 2 maart (19.00 uur) in Vaduz gespeeld. Blok heeft zich voor die wedstrijd tot de derde keus in Nederland beperkt. „Kees Rijvers en voorzitter Eric Vilé van het sectiebestuur hebben maandag voor het vertrek naar Spanje verklaard, dat ik het voor de Olympische ploeg met een derde elftal moet doen. Dat heb ik uit de kranten begrepen. Dat is duidelijke taal. Daar heb ik bij het vaststellen van mijn selectie rekening mee gehouden", aldus Blok, die met deze uit spraken de communicatie stoornissen in Zeist af doende aangaf. Blok had in een eerder sta dium opgemerkt voor het Olympisch elftal graag jonge spelers als de Koemannen, Van Basten, Wouters en Hoek stra te willen recruteren. „Maar ook Vanenburg was voor mijn ploeg in beeld", vol gens Blok. De bondscoach „Er zijn mensen bij de KNVB, die anders selecteren", zei Ger Blok gisteren in Zeist, toen hij bekend maakte dat er nogal wat middenvelders en aanval lers in zijn selectie zijn opgeno men. bleef bij zijn keuze voor de in terlandwedstrijd tegen Liech tenstein van die - voor hem aantrekkelijke - spelers af. „Wel heb ik in mijn selectie veel aanvallers en middenvel ders gekozen. Er zijn mensen bij de KNVB, die anders selec teren", zo deelde Blok gisteren de laatste prik naar collega - -bondscoach Rijvers uit. Van de 29 semi-profs, die Blok begin januari voor het Olym pische project uitkoos, zijn er in de groep van „22" nog acht over: Van Tiggelen, Tiktak, Strijbosch, Van der Hooft, Jans, Woudsma, Koevermans en Molenaar. Afzeggingen, vormverlies en blessures de den de groep van beschikbare semi-profs danig van gezicht veranderen. De meest opval lende afwezigen zijn Haar (ge passeerd), Van der Lem (bles sure) en Carbo (niet in vorm). Vorige week vielen reeds en kele opmerkelijke nieuwko mers (Lokhoff, Houtman en Heisper) te noteren in de se lectie van Blok voor het oefen duel tegen AZ '67. Donderdag kwam daar nog een verrassing bij. Blok koos René Hofman, die eind vorig jaar nog in de uitwedstrijd van het Neder lands A-elftal tegen Malta (in Aken) optrad. „Hofman zat deze week niet bij het A-elftal en bij Jong Oranje. Daaruit heb ik de conclusie getrokken, dat ik hem kon kiezen", meld de Ger Blok over de keuze van de aanvaller van Roda JC. Bij de laatste 22 heeft Blok drie amateurs (Spee, Van Dord en Menzo) en twee eerste-divi- siespelers (Den Bakker en Van Noortwijk) gekozen. Na de bekerwedstrijden van woensdag 23 februari kiest Blok de zestien spelers, die op maandag 28 februari naar Liechtenstein afreizen. De lijst van 22 geselecteerden ziet er als volgt uit: Etienne Spee, Pim van Dord (beiden AFC), Stanley Menzo, Keje Molenaar (beiden Ajax), Roelf-Jan Tik tak (AZ '67), Jacques den Bak ker (DS '79), Peter Houtman (Feyenoord), Nico Hanssen, Wim Koevermans, Wilbert Suvrijn (allen Fortuna S.), Hans Schrijver, Wim Wouds ma (beiden Go Ahead Eagles), Anne Mulder, Ron Jans, Theo Keukens (allen FC Gronin gen), Johan van der Hooft, Hans Strijbosch (beiden Hel mond Sport), Ap Heisper (NEC), Ton Lokhoff (PSV), René Hofman (Roda JC), Adrie van Tiggelen (Sparta), Bas van Noortwijk (SVV). KEULEN „Ergens diep in je, blijft toch steeds de gedachte opkomen terug te gaan naar Nederland. Vooral als je van toonaan gevende clubs aanbiedin gen krijgt, begint het te kriebelen. Vanaf 1971 train ik al in het buiten land. Als ik in die jaren steeds op dezelfde plek was gebleven, was de bin ding met Nederland niet zo sterk meer geweest. Maar omdat je steeds wis selt, blijft die band". Pijn- zend staart Rinus Michels naar enkele joggers die in de beboste omgeving van FC Kölns' clubhuis hun rondjes maken. Hoewel Nederland blijft kriebe len, heeft Michels zonder enige pijn in het hart zijn handtekening gezet onder een contract dat hem op nieuw voor een jaar aan FC Köln bindt. Michels heeft het naar zijn zin in Keulen. Toch zag het er toch weer even naar uit dat hij terug zou keren naar de dug-outs van de vaderlandse eredivisie. Er lek te uit dat hij gepraat had met PSV en Feyenoord. „Het feit dat je oriënterende gesprek ken voert, hoeft niet naar bui ten te komen. Het bracht hier teveel onrust. De president van Keulen zei: Zijn er rede nen om niet door te gaan? Die waren- er niet en toen heb ik mijn contract verlengd". Het bestuur van Keulen is te vreden over de prestaties die de 55-jarige Nederlander voor zijn niet geringe salaris levert. Toch zit een kampioenschap er nauwelijks meer in. De achter stand is op HSV is voor zijn ploeg te groot geworden. Mi chels: „We zitten met Keulen nog midden in een rijpingspro ces. Het elftal is niet volgroeid. Een aantal spelers is nog niet aan zijn top. Deels ontbreekt ook de kwaliteit, vooral op het middenveld". Michels betwijfelt sterk of FC Köln ooit aansluiting zal vin den bij de beide toppers uit de Bundesliga: HSV en Bayern München. „FC Köln heeft een bedrijfsbeleid dat sterk af steekt tegen dat van Bayern en HSV. De spelers van Bay ern en HSV zijn practisch ei gendom van de bank. Die clubs zitten diep in de schul den. Köln heeft geen schulden en wil er ook geen maken. Maar dat betekent wel, dat je een stap achter ligt en dat je moeilijker kunt concurreren. Zeker als de toeschouwersaan tallen teruglopen. De moge lijkheden om kwaliteit aan te kopen zijn dan gering. Dat kan alleen door tegelijkertijd weer spelers te verkopen". Maar houdt dat in dat een club als FC Köln, van oudsher toch een topper in Duitsland, zijn kampioensaspiraties voor jaren kan vergeten? Michels: „Het gevaar zit er inderdaad in dat HSV en Bayern jarenlang de dienst uit blijven maken. Maar het mooie van de sport is dat uitzonderingen altijd mogelijk zijn". Zeist Het kan niet missen. Er hoeft maar even wat gedonder te zijn rond het Nederlands elf tal, of de naam van Michels wordt genoemd. Is Michels in de markt voor een baan in Zeist? „Ik ben een professione le trainer en alle aanbiedingen strelen mijn eergevoel", ant woordt hij. Tegelijkertijd laat hij weten dat er bij de organi satie bij de KNVB heel wat moet veranderen, wil de Ne derlandse voetbalbond hem ooit op de loonlijst krijgen. „Er is nu te weinig lijn bij de KNVB. Er zijn teveel mensen, die daar een vinger in de pap hebben. Een trainer moet de vrije hand hebben. Rijvers is een man met dezelfde opvat tingen. Hij ergert zich blauw". Clubtrainer in Nederland zou een stap terug zijn voor de on langs 55 geworden oefenmees- ter. De Bundesliga is een stuk sterker dan de eredivisie. Ne derlandse topclubs als Ajax, Feyenoord en PSV hebben va ker een gemakkelijk duel in de competitie. Dat is er in de Bundesliga niet bij. Het niveau over de hele lijn ligt er een stuk hoger. Michels schat dat vijf, zes Nederlandse eredivi sieclubs in de Bundesliga mee Rinus Michels: „In Zeist zou veel moeten veranderen". zouden kunnen komen. „Spor tief gezien zou het een stap te rug zijn om weer in Nederland te gaan werken. Maar er zijn natuurlijk ook andere factoren die medebepalend zijn. De taal en het woonklimaat bijvoor beeld. Werken in Nederland zou ook betekenen minder rei zen, minder trainingskampen. Want dat wordt je ook zat". Stug Er was een tijd dat Michels be faamd en berucht was om zijn stugheid. Hij kan nog wel eens kortaf uit de hoek komen, maar hij is een stuk coöpera tiever geworden. In Barcelona heeft hij gemerkt hoe belang rijk de (boulevard)pers is. In Keulen heeft hij er goede nota van genomen dat zijn voor ganger Heddergott compleet werd weggeschreven. Michels heeft een goede relatie met de Duitse pers. Een voor beeld. Met wissels heeft Mi chels dit seizoen geen gelukki ge hand. In de Europa-cup wedstrijd tegen AS Roma bracht hij vlak voor tijd een speler in het veld. die nromnt blunderde. Die misgreep leid de tot een goal van de Italia nen en Keulen was uitgescha keld. Van hetzelfde laken een pak tijdens de belangrijke competitie-wedstrijd tegen Dortmund. Michels liet Her- bert Neumann vlak voor tijd invallen. Neumann verkeek zich geheel op zijn tegenstan der, met het gevolg dat Dort mund yen halve minuut voor tijd gelijk kon maken. In de pers werd in beide ge vallen vrij mild gereageerd. Ook in Duitsland heeft Mi chels autoriteit. „Van het be gin af aan heb ik me tegen over de pers zo open mogelijk opgesteld. Dat schijnt gewaar deerd te worden. Een blad als de Bild Zeitung heeft een stijl waarbij de prestatie of het wel of wee van de club in superla tieven beschreven worden. Het is zwart of het is wit. Er wordt niet gerelativeerd. Maar toen ik jarig was, kwam de journalist van de Bild Zeitung mij een boek aanbieden. Dat tekent de intermenselijke rela tie". O FR A Pb KFCRFT <5 Ria Visser: „Je moet je leren concentreren". KARL MARX-STADT Vindingrijkheid kan Henk Louwmans, de schaatscoach van de Ne derlandse damesploeg, niet worden ontzegd. Op zoek naar nieuwe wegen maakt hij graag gebruik van de resultaten van we tenschappelijk onderzoek. Het zit hem niet altijd mee. Een maand geleden werd een poging van Louwmans de rijdsters met een apparaatje dat de ademhaling registreert het ijs op te sturen, verij deld. „Fratsen" luidde het oordeel van de rijdsters. Voor het toernooi om het wereldkampioenschap, dat komend weekeinde in Karl Marx-stadt wordt ge houden, is de hulp inge roepen van een mentale begeleider, in de persoon van Ferdi Oyen, die als neuroloog werkzaam is in het Hippolytus-ziekenhuis te Delft. „Een schaatstrainer is niet op geleid de rijdsters ook in gees telijk opzicht te coachen. Je kunt mentaal op het verkeer de spoor zitten, zelfs al heb je een goede band met je pupil len", motiveert Louwmans zijn recente aanvulling van het be geleidingsteam. „De rijdsters zijn vrij gebruik te maken van de diensten van de nieuwe kracht. Zij hebben nu meer vakmanschap bij de begelei ding op mentaal gebied". Ad vies van Peter van Beek, de arts die inspringt als de medi sche man van de KNSB - Rob Pluijmers - niet beschikbaar is, zette Louwmans op het spoor van Van Oyen. Louwmans zegt het, bij de rijdsters niet onwelwillend ontvangen, idee aan de top- sport-beoefening in Oost-Euro pa te ontlenen. Rainer Mund, de chef-coach van de Oostduit- se schaatsploeg die vier weken geleden in Heerenveen de Eu ropese titelstrijd beheerste, ontkent echter dat een derge lijke functionaris deel uit maakt van het legertje secon danten dat zijn pupillen om ringt. In de DDR is de schaat- stechnische trainer tevens part-time psycholoog en psy chiater, zo laat Mund door schemeren. Het was de bedoeling dat Van Oyen in stilte zijn heilzame ar beid zou verrichten. „Uit angst voor negatieve reacties", ver klapt Ria Visser. Directeur Wim Comello van de KNSB praatte echter zondag in Oslo zijn mond voorbij en meldde dat de bond het sturen van een „psychiater" naar het eer ste wereldtiteltoernooi in Oost- -Duitsland toch echt niet kon financieren. Van Oyen, die voor zijn werkzaamheden geen honorarium verlangt, draait zelf voor de kosten op. „Een onvoorziene post", meent Louwmans, die nijdig laat we ten na het Europees kampi oenschap geen woord meer met Comello te hebben gewis seld. Noodsprong De recrutering van de neuro loog lijkt een noodsprong die alles te maken heeft met de te genvallende resultaten van het toernooi in Heerenveen, waar bij de Nederlandse rijdsters als elfde (Alie Boorsma), twaalfde (Ria Visser) en veertiende (Ineke Kooiman) eindigden en Ina Steenbruggen door dis kwalificatie niet eens aan de laatste afstand toekwam. De verwachtingen zijn voor dit weekeinde (met Thea Lim- bach, die Kooiman in een tweekamp versloeg, in de ploeg) iets hoger gespannen. Vorig jaar in Inzeil bezetten de rijdsters van Louwmans, die aan zijn tweede seizoen als da- mescoach bezig is, de zevende, negende en elfde plaats. Opmerkelijke klasseringen kunnen nauwelijks het resul taat van Van Oyen zijn, want deze is pas twee weken in functie. In die periode ver bleef de kernploeg in het trai ningskamp te Inzeil, zodat de arts pas gisteravond bij aan komst in Oost-Duitsland zijn praktijk kon beginnen. Eén voor één beklommen de leden van de Nederlandse afvaardi ging de divan. „Baat het niet, het schaadt ook niet", is de opinie van Ina Steenbruggen. De enige die ongerept positief op de nieuwe „witte jas" in het begeleidingsteam reageert, is Ria Visser. „Ik geloof er zeker wat aan te kunnen hebben", zegt de Nederlands kampioe ne. „Je moet je leren concen treren. Een mentale trainer kan daarbij helpen". Visser kan in dit opzicht uit een rijke ervaring putten. Eerder werd zij terzijde gestaan door sport- psycholoog Peter Blitz, met Deelnemersveld KARL MARX-STADT Aan het toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen voor dames, dat dit weekeinde in Karl Marx-stadt wordt gehou den, doen 32 rijdsters uit dertien landen mee. Oost- -Duitsland (met titelverde digster Karin Enke), Ja pan, de Verenigde Staten en Nederland verschijnen met het maximale aantal van vier deelneemsters aan de start. De deelneem sters zijn: Alie Boorsma, Ina Steenbruggen, Thea Limbach, Ria Visser (Ne derland); Sylvie Daigle, Brenda Webster (Canada); Sigrid Smuda, Angelika Hassmann (West-Duits- land); Aila Tartia (Fin land); Karin Enke, Andrea Schoene, Gaby Schoen- brunn, Sabine Brehm (Oost-Duitsland); Marzia Peretti, Elena Belci (Ita lië): Seiko Hashimoto, Miyoshi Kato, Chieko Sato, Yuko Watanabe (Ja pan); Björg-Eva Jensen, Edil Hoiseth (Noorwegen); Erwina Rys (Polen); Jenn Jo Lee (Noord-Korea); Annette Carlen, Rose-Ma- rie Karlsson (Zweden); Natalja Petroesje va, Svet- lana Katsjoek, Valentina Lalenkova (Sovjet-Unie); Mary Doctor, Nancy Swi- der, Dorrie Boyce, Lydia Stephans (Verenigde Sta ten). wie het in het geheel niet bo terde. „Die man kwam ontzet tend negatief over. Dat beviel me totaal niet". Evenals Steenbruggen wil Limbach de schaats-outsider Van Oyen het voordeel van de twijfel gunnen. „Ieder van ons apart heeft behoefte aan der gelijke gesprekken. Wat van Oyen doet is maatwerk, geen fabriekswerk". Boorsma doet er het zwijgen toe. Een schaatsploeg als clubje voor groepstherapie? Louwmans ontkent het: „Wij zijn geen team maar een stel individuen. Het wereldkampioenschap- -toernooi zal onze plaats bepa len. Als het tegenvalt, kun je dat de begeleiding niet kwalijk nemen". Korbach zal volgend onder meer te maken met de Deen Jan Sörensé gisteren een overeenkonj kende tot het eind van h» zoen 1983/84. De 27-jaria kerspits komt van Club] ge, de ploeg van coach j Kessler. De elfvoudige-jJ national speelde daar bijijT jaar en was in de laatste seizoenen topscorer vaj elftal met veertien treffe is een goede bekende vl huidige trainer van FC 1 te, Spitz Kohn, die Söreif Club Brugge heeft n maakt. Voorzitter Ferry Fry» toonde zich verheugd drjs delijk weer eens een vqg Ier van formaat is gecoj zj teerd. De praeses lichtte L vraagd toe, dat het aantrf." van Sörensen mogelijk^ door de financiële steunt, de Vriendenkring vaijr Twente en de zogenfcün „Club van Tien". Fransa;n] durf zelfs te stellen dat w' Sörensen de beste en gj 1 transfer tot stand hebb#^ bracht sinds de oprichtiriB «- FC Twente in 1965. Als i|m; op de informatie vanj Kohn en Ernst Happel, doe ik graag omdat ik w die honderd procent beti baar is, hebben we eeni^es rechte kanjer in huis g^e die niet alleen inspins werkt voor het team, ma^e vendien het voetbal meLg liëf kan geven. Het is eei met een fabelachtige te<f" en een prima trap in de K 1 Het is verder de bedoeln a Sörensen bij ons zijn <hii: maakt in de thuiswedstrkm gen Helmond Sport. Z_ tegen Feyenoord is hij 1® nog niet bij". 'eri rits Verlies voor handbalploeg BADEN Het Neder handbalteam heeft giste Baden de tweede van interlandwedstrijden Zwitserland met 21-19 ren. De Zwitsers, die de wedstrijd een voorspron den, leidden al bij de' 10-7. Een blessure van Wil drukte een duidelijk sKj( op het duel. De speler j en L viel in de 46e minf met verrekte kniebandfDI ernst van deze blessui niet dadelijk vast te steil ploegleiding vreest dat die eerder in zijn can last heeft gehad van dej h« terknie, in ieder geval isjec schakeld voor de derdïkf strijd zaterdag tegen Zlyai land. jeel Jan-Willem Hamers krefve zijn tien treffers van dijkt een straffe mandekking.jp v van kon Peter Verjans jo f buitenkant profiterenin werd topscorer met zespho punten, hetgeen echtejs, voldoende was om Nedjeei aan de zege te helpeen. Zwitsers namen zowel Wi begin van de eerste, als jove tweede helft vlot eenjn. sprong (5-2 en 13-7). jon< land kwam beide kerei* q' terug, maar net niet kii b genoeg om de stand gefen i trekken. Twee minuteijn. tijd was het 20-19, dom strafworp sloten de Z\ Nj de wedstrijd met 21-lSfilm nend af po De Nederlandse doeljhho waren van: Veijans (6,vei mers (4), Jacobs (3), Ber^s (2), Schuurs, Eijlers, Deeei ker en Kooy. n z 'spe teer DEN BOSCH Het 17e con cours hippique Indoor Bra bant, dat van 3 tot en met 6 maart in Den Bosch wordt ge houden, heeft ook dit keer een sterk deelnemersveld. Er heb ben zich inmiddels 48 deelne mers uit twaalf landen, onder wie dertien Nederlanders, aangemeld. Zoals gebruikelijk is de inbreng van Engeland en West-DuitslanH wppr 7ppr sterk. De Engelse ploeg bestaat uit David Broome, Harvey Smith, Nick Skelton (tweede op de Europese ranglijst), Mal colm Pyrah en John Whita- ker. Voor West-Duitsland star- ten Europees kampioen Paul Schockemöhle, Gerd Wiltfang, Fritz Ligges, Franke Sloot haak, Hendrik Snoek en Mi chael Rüping. Andere bekende dpplnpmprs ziin Hp Braziliaan Nelson Pessoa en de Oostenrij ker Hugo Simon. De Frans man Frederic Cottier heeft de leiding in het klassement ste vig in handen. De voornaam ste Nederlandse troef is Rob Ehrens. De 25-jarige ruiter uit Echt won vorig jaar zowel de Grote Prijs van Den Bosch als die van Amsterdam. Hij staat r 'rol k1a« Sl«5 r-Mcf geklasseerd. Verder voor Nederland uit: VanE sen, Voorn, Van der Klumpers, Van Tuyl, Hendrix, Meier, Raynj Smulders. Tops en Vleuten. Voor het eerst jaren zijn de voormaligcr\i ren Johan Heins en Nooren niet actief op deP™ nationale nummprc 80

Leidse Courant | 1983 | | pagina 18