I 3 Y olksuniversiteit wil Bogermanschool Niet alleen post. zelfs een betonmolen Nieuwe scholen in 't Lien REGI0U0UR1NAAL loord wijkers wonen ►pening eité in (oven Volta bij GEZIN KREEG JARENLANG STADHUISPOST .EIDEN CcidócSouoont WOENSDAG 16 FEBRUARI 1983 PAGINA 7 Automobilist gewond in Leimuiden LEIMUIDEN Een automobilist uit Al- >hen aan den Rijn is gistermorgen op de fiftjrovinciale weg 7 bij Leimuiden gewond vCreraakt toen h\j met zijn auto een paar naai over de kop was geslagen en in een I vei; dip raakte. lij merkte, bij nadering van de kruising met de itapenseastraat een rij wachtende auto's te laat >p. Hij probeerde deze nog te ontwijken door ien flinke ruk an het stuur te geven. Daardoor loeg de wagen enkele malen over de kop en rjng over de vangrail de andere weghelft op. jaar bleef de auto op de kant liggen. 9.01 Jongerenprijs CNV voor Haella Stichting DEN HAAG De Jongerenprijs 1982, in 1978 ingesteld door de Werkende Jongeren-CNV. district Zuid-Holland, wordt vanmiddag uitgereikt aan de Haella Stichting. De prijs bestaat uit een gouden speld in de vorm van een J. De Haella Stichting krijgt de prijs, om dat zij werklozen steunt, die via ver schillende mogelijkheden weer aan het werk proberen te komen. De prijs is bedoeld om personen of organisaties, die iets positiefs voor jongeren hebben gedaan te eren. Ook dit jaar komen geen politieke personen in aanmerking voor de prijs, omdat zij volgens het CNV impopulaire maatregelen hebben genomen voor jongeren. Vier mille voor speelotheek in Leiderdorp LEIDERDORP Het Nationaal Jeugdfonds heeft besloten vierduizend gulden te geven aan speelotheek „De Grabbelton" in Leiderdorp. Het bedrag is bestemd voor de start van het uit leencentrum voor kinderspeelgoed. In totaal werd in Nederland voor 1,8 mil joen gulden opgehaald voor de actie Jantje Beton. Van dat geld zijn 240 pro jecten gefinancierd. Volgens het Natio naal Jeugd Fonds zijn de speelotheken bedoeld voor kansarme groepen zoals eenoudergezinnen en buitenlandse ge zinnen. Deze groepen kunnen bij de speelotheken voor weinig geld speel goed lenen. BIJ WIJZE VAN PROEF Bussen streekvervoer krijgen reclameborden DEN HAAG Vanaf begin maart zullen streekbussen voor een periode van drie maanden voorzien worden van reclame aan beide zijkanten. Dit bij wijze van proef. Op basis van de resulta ten van de proef zullen de gezamenlijke streek vervoers-bed ij ven deze zomer nog besluiten of reclame algemene in het streekver voer wordt ingevoerd. Dit heeft de organisatie van streekvervoersondernemingen ESO bekend gemaakt. Via de reclame willen de vervoersbedrijven de eigen financiële positie verbeteren. In het buitenland is reclame op streekbussen al lang gebruikelijk. Tijdens de proef zal gedurende zes weken het verzekeringsbe drijf Concordia reclame op de bussen maken. Daarna volgt voor zes weken het weekblad Nieuwe Revu. éindelijk Christelijke jasissehool n Voorhout 'OORHOUT Het ziet eindelijk naar uit dat oorhout kan gaan be- hikken over een christe- e basisschool. Onlangs ft de staatssecretaris onderwijs bericht ge- urd dat de basisschool it jaar gebouwd mag orden. Volgens eerdere nen had dat al in 1978 loeten gebeuren. De ge- eenteraad krijgt het be- icht morgen officieel on- t ogen met daarbij een rstel om een krediet 276.500 gulden be- ikbaar te stellen voor bouw. Voorhoutse gemeenteraad lelde al op 15 november 1979 i lening van 450.000 gulden ichikbaar voor de samen- leging van de christelijke la- Boerhaaveschool en de ristelijke kleuterschool De jenkorf. De bouw werd ech- r vetraagd van overheidswe- fe om te voorkomen dat scho- jn, door het dalende geboor- [cijfer, gedeeltelijk of geheel [eg zouden komen te staan. Jet plan kan eenvoudig wor- (en gerealiseerd door het be lande speel-werklokaal op let terrein van de lagere Ihool aan te passen en erbij wee kleuterwerklokalen en lén speellokaal te bouwen, pdat het kleuteronderwijs r de overheid betaald dt, gaat de gemeente ervan t dat het haar niets mag kos- |n. Daarom wordt alleen een ning beschikbaar gesteld. De Jmmissie financiën heeft dit «rstel al goedgekeurd. ALS DEFINITIEF ONDERKOMEN KATWIJK Twee be stuursleden van K O hebben gistermiddag te vergeefs gepleit voor de Bogermanschool als defi nitieve huisvesting voor de volksuniversiteit. De commissie vorming, zorg en personeelszaken bleef, net als een maand gele den, van mening dat de Caspard de Colignyschool beter geschikt is. Als re denen hiervoor werden aangevoerd dat de Colig nyschool in een veel bete re staat van onderhoud verkeert en dat afbraak van dit gebouw gezien de historische waarde moei lijk te verkopen is. Het slopen van de Bogerman school zal weinig conster natie geven, aldus wet houder Parlevliet. Voorzitter G. Verheule van K O probeerde de commissie nog van gedachte te doen ver anderen. K O maakt mo menteel al gebruik van de bo venverdieping van de Boger manschool en is, zoals Verheu le het zei, een beetje verliefd geworden op het gebouw. Nu het op korte termijn leegkomt, zou de volksuniversiteit er graag permanent gebruik van maken omdat het volgens het bestuur veel beter geschikt is voor het K O werk dan de Caspard de Colignyschool. De Bogermanschool ligt in een rustige wijk, centraal in het dorp en parkeermogelijkheden zijn volop aanwezig. Daarnaast bevat de school meer neven ruimten dan de Colignyschool. zo voerde de heer Verheule aan. Hij vreest dat er bij het gebruik van de Colignyschool niet rustig kan worden ge werkt omdat vier lokalen di rect aan de openbare weg lig gen. Het gebouw ligt verder weinig centraal en parkeer ruimte is er vrijwel niet aan wezig, zo betoogde hij. Wethouder Parlevliet was het ^allerminst met hem eens. Hij voerde aan dat de oppervlakte van de beide scholen nagenoeg gelijk is. Daarbij komt volgens de heer Parlevliet dat het col lege andere plannen met de derhoud, zo zei de heer Parle vliet, en dat zal de gemeente in de toekomst het nodige geld Bogermanschool heeft. „Wan- besparen. Hij bestreed verder dat er in de Colignyschool niet het gebouw gesloopt wordt kan er op eenvoudige wijze woningbouw worden ge pleegd. Het slopen van de door architect Jesse ontworpen Co lignyschool zou erg veel weer standen oproepen terwijl het te benutten grondoppervlak voor woningbouw verre van ideaal is". rustig zou kunnen worden werkt. De commissie kon zich volledig in de standpunten van de wethouder vinden. Wel zei de heer Parlevliet op korte termijn naast de Colignyschool ook een ander gebouw aan K O ter beschikking te willen stellen. Hij dacht hierbij aan een leegkomend schoolgebouw dat door K O als dependan ce gebruikt kan gaan worden. De Bogermanschool. VOOR AANLEG SW 6 Provincie wil grond onteigenen .roes van verkeer en waterstaat ge vraagd de onteigening te be vorderen van 13 hectare grond voor de aanleg van de omleg- gingsweg rond Hoogmade, de SW 6. De omleidingsweg is be doeld de verkeersoverlast in onder meer de Kerkstraat, waar dagelijks zo'n 10.000 au to's door heen komen, tot een einde te brengen. De weg zal eind 1986 in gebruik moeten zijn. Momenteel worden taxaties verricht voor aan te kopen gronden in de Doespolder. Daarnaast heeft de gemeenten Woubrugge de bestemmings plannen voor de weg vastge steld en voor goedkeuring aan GS gezonden. Een beslissing daarover is binnen enkele maanden te verwachten. Dat zelfde geldt voor door grondei genaren ingediende bezwaren. Van de 20 miljoen gulden die de weg moet kosten wordt 4,2 miljoen gulden bekostigd door het rijk. Navigator Het Navigatorwerk Regio Leiden organiseert vrijdaga vond een bijeenkomst in het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest. Jim Petersen, leider van het Na vigatorwerk in Zuid-Amerika zal het hebben over de discipel en zijn relatie tot de wereld. Aanvang acht uur. Alle belangstellenden zijn welkom. Voor informa tie: J. Timmers, tel. 071-216075. U.N.I. De christelijke muziekvereniging U.N.I. in Katwijk geeft vrijdagavond een concert in de grote zaal van sporthal Cleyn Duin. Vanaf acht uur zullen drumband en majorre- tenpeloton onder leiding van W. Sip hun kunnen tonen. Op het programma staan onder meer „Monuments of the Netherlands" van Louis Andriessen en Moonlight Serena de" van Miller. Na de pauze volgt een non-stop show van tamboers en majorettes en aansluitend vindt de première plaats van het Nieuwe Majoretten Concours Show. Afscheid Ir. A.J. Tjeenk Willink zal vrijdag afscheid nemen als directeur van de Stichting De Baak. Dat gebeurt tij dens een receptie van vijf en zeven uur in de Baak aan de Koninging Astrid Boulevard 23 in Noordwijk. Ie dereen wordt dan tevens in de gelegenheid gesteld ken nis te maken met de nieuwe directeur mr. J.J.J. Schil- thuis. Bezwaren De verenigingen uit Hazerswoude-Rijndijk kunnen tot 11 maart aanstaande schriftelijk hun mening bij burgemeester en wethouders kenbaar maken over Pleyn '68 en Het An ker. Deze accommodaties zijn betrokken geweest bij het onderzoek van het provinciaal opbouworgaan van Zuid- Holland, dat de bevindingen heeft neergelegd in de Notitie Accommodatieproblematiek Hazerswoude-Rijndijk. De verenigingen kunnen trouwens ook hun wensen naar vo ren brengen ten aanzien van een of meer accommodaties aan de Rijndijk. Directeur De firma Sikkens in Sassenheim heeft de directie uit gebreid. Tot lid ervan is benoemd drs. J. de Jong (59). die al deel uitmaakte van het managementsteam van Sikkens. de directie bestaat naast de heer De Jong uit drs. K. Bakker (president) en P. Hollander. Waarschijnlijk toch uitbreiding tenniscomplex tus 1982 een raadsuitspraak uit te lokken is evenwel destijds niet ten uitvoer gebracht om dat er problemen ontstonden over een mogelijke vermen ging van zakelijke belangen. Sinds Van Leeuwen zijn sport zaak in Winkelhof van de hand heeft gedaan lijken deze LEIDERDORP Het ziet er naar uit dat tennisleraar Adrie van Leeuwen binnenkort kan beginnen met de uitbreiding van zijn tenniscomplex aan de Hoogmadeseweg. Naast- het tennispark van de LTC De Munnik exploiteert Van Leeu wen vier tennisbanen die hij van de gemeente heeft ge huurd. Al geruime tijd is Var> Leeuwen met de gemeente in onderhandeling. Aanvankelijk wareh het de bezwaren van de bestureh van de tennisvereniging en de ten- nishal die de plannen van Van Leeuwen dwarsboomden. Van Leeuwen heeft de toenmalige commissie Cultuur en Sport met een wachtlijst van tennis- liefhebbers in de hand er van weten te overtuigen dat een uitbreiding van zijn complex niet ten koste van de exploita tie van de LTC De Munnik en de gelijknamige tennishal zou gaan. Het voornemen van het college van B en W in augus- Het college is thans bereid de gemeenteraad voor te stellen de benodigde grond aan Van Leeuwen in erfpacht uit te ge ven. Volgens wethouder J. Be- zemer is overigens nog niet al les in kannen en kruiken. Vóór dat de raad op 7 maart een uitspraak doet zullen met betrekking tot de erfpacht de nodige details moeten worden geregeld. Ook wil Bezemer er naar streven de huurbanen die Van Leeuwen thans in ge bruik heeft onder de erfpach tovereenkomst te brengen. DRDWIJK Een delegatie van de werkgroep Ac- Ontwikkelingssamenwerking Noordwijk-Boven lolta is vandaag voor drie weken vertrokken naar het Krikaanse land. De delegatie, onder leiding van voor- liter Arno Bos, zal daar de drie projecten van Noord - |ijk, Kéra, Kosso en Soukuy bezoeken. Het bezoek van Noordwijkers valt tijdens een feestelijk gebeuren in van de drie door Noordwijk gesteunde dorpen: o. Het cité educative daar wordt namelijk op 5 art officieel geopend door de Voltaanse minister van fcderwijs. Daarnaast zullen de Noordwijkers de pro- Temen waarmee de drie dorpen kampen, bespreken i bekijken welke daarvan opgelost kunnen worden. Eheel nieuw in het reisplan is het bezoek aan het project cité lucative Dedougou. Dit project zal door de gemeente Warmond |>rden gefinancierd. Dit project wordt aanmerkelijk goedkoper In de drie Noordwijkse en moet ook als een alternatief worden feien. Het is de bedoeling dat het cité in Dedougou op grotere paal kan worden uitgebreid, iets waarvoor Kéra, Kosso en lukuy als voorbeeld hebben gediend. De delegatie zal zich nog fct bekommeren om een volgend project dat een heel ander as- fct van het onderwijs betreft, namelijk het technische onder is. Uit Boven Volta is de wens naar voren gekomen om een hnisch centrum in de plaats Bobo Dioulasso te realiseren, lerover zal binnenkort een rapport verschijnen. bouw van het cité educative in Kosso is in 1978 gestart, een later dan in Kéra. Noordwijk bemoeit zich dus al ruim vijf met de projecten. In Kosso loopt het allemaal echter wat peler omdat de bevolking in goede harmonie met elkaar sa- inleeft. In Kéra is dat anders, omdat een deel van de dorpsbe- llking te veel macht naar zich toe wilde trekken en daarmee [ontwikkeling van het cité afremde. Er staat nu een hospitaal- 1 er wordt gebouwd aan een kraamkliniek, men heeft een re- png voor transport en er is een graanbank opgericht. Verder nen bezig met de bouw van een vierde schoollokaal met wo lgen en zal er een sociaal centrum worden gebouwd. Het kip- hok is klaar en de ossenstal moet alleen nog worden voor- i van een hek. In Kosso zijn er drie klassen met onderwij- fewoningen klaar en een vierde bijna, verder zijn de ossenstal, i kippenhok, varkenshok, waterput, en magazijn zo goed als lar. Verder is er een graanmolen, een kraamkliniek en wordt teen onderkomen voor jongeren gebouwd. In Soukuy is men fel later begonnen, in 1980. Overigens is gebleken dat de be king van de dorpen graag een correspondentie met de Noord- bevolking op wil zetten. mgetje (5) aangereden bo: fh, ■a KR» 21: BKr •RDWIJKERHOUT Een vijfjarig jongetje is gistermiddag half drie in Noordwijkerhout gewond geraakt toen hij op de 'kstraat werd aangereden. Het jongetje stak plotseling over. •jarige automobilist uit Voorhout die kwam aanrijden, kon niet meer ontwijken. Met verwondingen aan zijn hoofd, is jongen naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. LEIDSCHENDAM „Het was werkelijk heel erg. Zeker drie a vier maal per week en dat al negen jaar lang kregen we brieven, poststukken, giro's bestemd voor het gemeentehuis". Aldus mevrouw Schreuder, wo nend aan de Koningin Wilhelminalaan 1 in Leidschendam, die dit al lemaal overkwam omdat het raadhuis, gevestigd aan dezelfde laan, geen huisnummer en geen postcode had. Deze week nam de gemeenteraad het besluit het raadhuis een eigen adres te geven. Dat is Raadhuisplein 1 geworden, hoewel er overigens van een plein geen sprake is. De poststukken liet mevrouw Schreuder meestal door haar kinderen naar hun bestem ming brengen maar daar bleef het niet altijd bij. „Er kwam ook wel 'ns een vrachtwagen met stenen. grote pakketten, of een chauffeur van een betonmo len kwam vragen waar hij moest beginnen. Allemaal voor het raadhuis. Ook wel eens leuke dingen hoor, daags na nieuwjaar werd een doos gebakjes bezorgd die niet voor ons bestemd was. Verder werden zowat alle kranten bezorgd maar die zetten we meestal in het schuurtje, bij het oud papier, daar kon je toch niet elke dag mee gaan lopen". PTT De vraag rijst waarom haar echtgenoot, ir. J. Th. R Schreuder, werkzaam bij de centrale directie van nota bene de PTT, dat negen jaar lang vanaf hun verhuizen naar de Koningin Wilhelmi nalaan heeft geaccepteerd. „Ach, we hebben er wel eens over gepraat maar we dach ten, vooruit maar", aldus me vrouw Schreuder. „De kin deren, toen nog klein, brach ten het meestal weg. maar we zijn nu toch wel blij dat het veranderd wordt. In de Het huis van de familie Schreuder waar stapels post voor het gemeentehuis terecht kwamen. vakanties was het wel verve lend voor de mensen die voor onze post zorgden. Hele stapels brieven destijds, juist in de vakantie, over de open bare Prinses Margrietschool En de postbodes, keken die niet naar de adressering? „Och, veel poststukken zijn persoonlijk geadresseerd, aan de heer Ooms bijvoorbeeld, de gemeentesecretaris, of aan de wethouders, en dan werd alleen naar het huisnummer gekeken. Ja, als het gemeen tehuis ook geen huisnummer heeft". Of de moeilijkheden hiermee zijn opgelost is echter dè vraag. Bij de invoering van de postcode, enkele jaren ge leden, heeft de PTT namelijk als afkorting voor plein „pin" geadviseerd en voor laan „In". Tegenover het raadhuis ligt in Leidschendam de Raadhuislaan en er bestaat goede kans dat de twee gelij kluidende laatste letters van de afkorting voor moeilijkhe den gaan zorgen. Bewoners van het Prins Hendrikplein in Leidschendam (ook al geen echt plein, maar het verlengde van de Prins Hen driklaan) krijgen hun post nogal eens via de bewoners van de Prins Hendriklaan. De postbode ziet, heel begrij pelijk overigens, de letter „p" in Prins Hendrikpln. dan over het hoofd. Een bewoner van het Prins Hendrikplein die de PTT bij de invoering van de postcode wees op de mogelijkheid van vergissen kreeg ten antwoord dat het nu eenmaal zo beslist was. De heer en mevrouw Schreuder blijken die moeilijkheid ook te hebben voorzien. „We hebben het gemeentebestuur daar wel op gewezen, ja, maar het zal toch wel veel minder worden dan bij ons". PvdA-fractievoorzitter Frits IJmkers heeft on langs bij de vaststelling van de nieuwe straat naam naar de kosten ge vraagd, bevreesd voor een rekening van enkele honderduizenden gul dens. Volgens wethouder J. C. van Erp, zullen de kosten nauwkeurig van tevoren worden beke ken. ONDANKS VERTRAGING WONINGBOUW LEIDSCHENDAM Het minder toewijzen door het rijk van aantallen wonin gen in Leidschendam be tekent geen uitstel van scholenbouw in 't Lien. Dit heeft wethouder G.J. Hendriks gisteren de raadscommissie voor on derwijs meegedeeld. Voor de openbare school, die een Dalton-school wordt zo heeft het college al be sloten, zullen bij het ge reedkomen van de eerste fase al voldoende leerlin gen aanwezig zijn. In 't Lien zullen in totaal circa 1500 woningen worden ge bouwd en de tweede fase waaraan volgens de wethou der volgend jaar zeker zal worden begonnen zal voor een goede aanvulling van het aan tal leerlingen zorgen. Voor de stichting van de school zijn minstens drie redenen aanwe zig. Het aantal woningen, de nabijheid van de wijk De Riet vink aan de overzijde van de Veursestraatweg,, waar in de negentiger jaren woningen moeten worden gebouwd en de aanwezigheid van de Noordsingel, de drukke ver keersweg die het ongewenst maakt dat de kinderen over steken. Met de bouw van de basisschool (lager- en kleute ronderwijs) wordt dit jaar ge start, de ingebruikname zou volgend jaar vóór de zomer al kunnen zijn. Hoewel de nieu we Wet op het Basisonderwijs dan nog niet van kracht is krijgt de school toch een één hoofdige leiding. Hiervoor wordt de minister ontheffing gevraagd. Vanaf 1 augustus dit jaaar wordt in schoollokalen in Prinsenhof een voorlopige voorziening voor de openbare school getroffen. De Leidschendamse school hoofden zijn eensgezind van mening dat het gemeentebe stuur zich opnieuw op de scho lenbouw in 't Lien had moeten bezinnen. Namens een enkele maanden geleden gevormd schoolleidersoverleg, bestaan de uit alle hoofden van scho len, maakte de heer D.H. Vol- mer gisteren gebruik van het spreekrecht om dit te zeggen. De heer Volmer, hoofd van de (R.K.) Elsbergschool, wees op de vele scholen in de onmid dellijke nabijheid van 't Lien waar klaslokalen en binnen kort weer een hele school leegkomt Het schoolleiderso verleg was opgericht om ge meenschappelijk belangen te verdedigen bij de komende be zuinigingen. De schoolhoofden hebben een lijst opgesteld van zaken, waarop beslist niet be zuinigd mag worden. Omdat zij wel inzien dat hieraan niet valt te ontkomen hebben zij prioriteiten aangegeven maar ook bezuiningen zodat het ge meentebestuur een keuze kan maken, aldus de heer Volmer. NK schaken in Hilversum AMSTERDAM Het toernooi om het Nederlands kampioen schap schaken zal van 16 tot en met 29 april in Studio I van de AVRO te Hilversum wor den gehouden. Vijf grootmees ters zijn voor dit evenement uitgenodigd: Jan Timman, Genna Sosonko, Jan Hein Donner. John van der Wiel en titelverdediger Hans Ree. Ver der hebben zich gekwalifi ceerd Paul van der Sterren, Gert Ligterink, Peter Scheer- en en Frans Cuijpers. Voor de overige drie plaatsen moeten nog beslissingswedstrijden worden gespeeld.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7