Zuid-Holland gebruikt infra-roodcamera voor betere milieucontrole Alkemade snijdt in vakonderwijs Gemeente Ter Aar kibbelt met eigenaar over stuk grond li» Willi MM Uitbreiding hoofdrioolgemaal Roelofarendsveen noodzakelijk Napels bedrijf draait goed n LEIDEN/REGIO ÊeldóeSotwa/nt FT WOENSDAG 16 FEBRUARI 1983 PAGINA 4 Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Firelox (12); 14.30, 19.00, 21.30. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): E.T. (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Als je begrijpt wat ik bedoel (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Big bomber (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: The Thing (16); 19.00, 21.15. STUDIO (Steenstraat 39, tel. 133210): Trail of the pink pan ter (al); 14.30. 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Aas der azen (al): 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); Tussen de lakens (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN: STUDIO: De boezemvriend; 14.30. ALPHEN AAN DE RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6, tel. 01720-20800): Als je begrijpt wat ik bedoel (al); 14.00, 18.45, 21.00. EUROCI NEMA II. Annie (al); 13 45, 18.30, 21.15. EUROCINEMA III: E.T. (al); 13.45, 18.30, 21.00. EUROCINEMA IV: Aas der azen (al): 14.00. 18.45, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b. tel. 01717-4354): Porky's pikan te pretpark (16); 19.30. Raiders of the lost ark (12); 15.45. Van de koele meren des doods (16); 21.30. KINDERVOORSTELLINGEN: GREENWAY THEATER: Kin- dertekenfilms; 14.00. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32, tel. 01751-13269): De boezemvriend (al); ma. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN: ASTRA: De boezemvriend; ma. 14.00. dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 18 februari waargeno men door de Centraal Apotheek in Leiden en de Apotheek Lin naeus in Oegstgeest ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20 00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vol wassenen dagelijks van 14.00- 14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15- 12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15-12.00 u. (alleen voor echt genoten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafde ling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30- 20.30 u. in het St. Elisabeth-zie kenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klas se: de gehele dag. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle pa tiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. Horizontaal: 1. huisdier; 4. kleur; 8. familielid; 10. bittere afgunst; 11. ons inziens (afk.); 12. verheugd; 14. titel (afk.); 15. tennisslag; 17. onbezonnen; 19. boom; 21. glansloos; 22. sierlijk dier; 23. tovergodin; 25. gebogen been; 27. uitstekend; 30. klein kind; 32. kunstprodukt; 33. walkant; 34. klein deeltje; 36. soort dameshals- bont; 37. afstammeling (fig.); 38. vis. Verticaal: 1. lichaamsdeel; 2. wijfjes schaap; 3. namiddag (afk.); 5. voor zetsel; 6 kleefstof; 7. gevat; 9. zonder verheffingen; 12. zeilvaartuig (afk.); 13. verfrissende lekkernij; 15. licht vaartuig; 16. uitroep; 18. lofdicht; 20. gesteente; 23. blaasinstrument; 24. onvriendelijk; 26. vrucht; 28. muziek noot; 29. motorschip (afk.); 31. vrou welijk rund; 33. vistuig; 35. namelijk (afk.); 36. uitroep. Oplossing eq ge :-|u se -io>i ee ie "sw 62 '82 'ujeejq qz 1s»|q pz Uin» !|9| 02 :epo si :bj90l| 91 ;dao|s gi :sf| El 'WO '21 Nb|a 6 PB L :w(!l '9 g :-ui U e !|00 Z 'Piooq I :|eoo|jj0/\ UJ|ez "8E :6|9j Ze :eoq ge :uch p£ :e>) ee ;s»e 28 Nr> oe teiuud iz :q|J 92 '£Z 22 J°P 12 :w|o 61 Top L\ :qsews SI "JIN fl -fliq '21 i'l'o u 'Pliu oi :ujoo 8 :eim p :puoq 1 :|SS)uozijoh Nieuwveen krijgt dit jaar 25 mille minder NIEUWVEEN Door de rioolrechten en de reinigingsrechten dit jaar bij elkaar met 20 gul den te verhogen, kan de korting van het rijk voor '83 worden opgevangen. Dit blijkt uit een brief van B en W van Nieuwveen aan de raad. Door de ombuigingsmaatregelen van het rijk krijgt deze gemeente dit jaar ruim 25.000 gul den minder. In '86 is die korting opgelopen tot 206.000 gulden. Volgens het Nieuwveense colle ge is de regering bezig met „paniekvoetbal" om de tekorten van het rijk te dekken en de „zwarte piet" naar de gemeentes door te schui ven. Volgens B en W kunnen de 25 mille min der inkomsten voor dit jaar worden opgevan gen door uit de reserves te putten. Deze bedra gen 47.000 gulden. „Na 1983 is het zeer moeilijk om de bezuinigingen van de rijksoverheid op te vangen", aldus het college. College Nieuwveen wil geding tegen aannemer NIEUWVEEN B en W van Nieuwveen stellen aan de raad voor een geding aan te span nen tegen de aannemer die werkzaamheden aan de R.K. kleuter en lagere school heeft verricht. De aannemer heeft volgens het college 24.000 gul den in rekening gebracht voor de aanleg van een elektrische installatie, hetgeen niet was afgesproken. B en W willen deze zaak voor, de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrij ven in Nederland uitvechten. Alphense politie pakt inbrekers ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen heeft twee inwoners uit die plaats afgelopen nacht opgepakt die even daarvoor hadden inge broken, De twee, 21 en 22 jaar oud, braken omstreeks drie uur in bij een opslagruimte in De Hoorn. Daar namen zij een aantal antieke klokken mee. Een tweetal surveillanceagen ten die de twee bij toeval te genkwam, trof de klokken in de achterbak van de auto van, de inbrekers aan. Kritiek op ondernemersdag in Alkemade ALKEMADE De meerderheid van de raadscommissie finan ciën heeft zich onlangs kritisch uitgelaten over de organisatie van de „ondernemersdag" in Alkemade, die morgen wordt ge houden. De raadscommissieleden wilden dat er een „onderne mersavond" gehouden zou worden, omdat dat naar hun mening praktischer en vooral veel goedkoper zou zijn. Ondanks dit ne gatieve advies en het beperkt beschikbaar stellen van de beno digde financiën gaat de „ondernemersdag" gewoon door. Het be nodigde geld wordt nu betrokken van de post „representatiè"; op deze wijze omzeilen B. W. een moeizaam debat in de ge meenteraad. Het raadslid Kret in reactie op deze handelwijze van het college: „Het past niet om via de achterdeur de zaak gewoon door te laten gaan in de geest van: „barsten julie maar". Hij drong erop aan om ondernemersdagen in het vervolg zo zui nig mogelijk op te zetten „zoals dat past in deze tijd", aldus J. Kret. Klein Rhynenburch onder handen genomen HAZERSWOUDE In opdracht van woninj bouwvereniging Volksbelang is aannemingsbi drijf Boers BV gestart met de grote ondei houdsbeurt van de achtenveertig huizen i Klein Rhynenburch in Hazerswoude-Rijndij Per woning wordt ongeveer achttienduizer gulden uitgetrokken. De helft van de tota kosten, die ongeveer achthonderdduizend gu den bedragen, zal door het rijk voor zijn rek ning worden genomen. Met de onderhoudsactie van de woningen tu sen Rhynenburcherlaan, Jacob van Lennepk de, Vondellaan en Frederik van Eedenplein de vasthoudendheid van de bewoners in hi strijd om de huizen niet te slopen duidelijk b loond. Tijdens het opknappen van hun wonii gen blijven ze in hun huis wonen. Afgesprokë is dat de overlast, die uiteindelijk onvermijd lijk is, tot een minimum beperkt zal blijven. H (Vervolg van voorpagina) DEN HAAG De rede nen voor de provincie om gebruik te maken van het opsporen van stortplaatsen door middel van een in- frarood-camera liggen eveneens in het gebrek aan mankracht. Gedepu teerde Hekkelman gister middag in een toelichting: „Dat we daarbij dit gebied tussen Woerden, Hazers- woude, Waddinxveen en Alphen aan de Rijn kozen kwam niet alleen doordat we vermoedden dat we hier wat zouden aantref fen, maar ook omdat het zo slecht ontsloten is. Vanaf de grond en met de auto hadden we dit aantal stortplaatsen nooit kun nen ontdekken", aldus Hekkelman. „Probleem is voor ons altijd de mankracht. Er zijn in Zuid- Holland een aantal ernstige gevallen van bodemverontrei niging geconstateerd, dus we willen graag een betere con trole uitoefenen, maar tot nu toe ging dat nauwelijks. Dit nu is voor ons een mogelijkheid dat wel te doen". De proeven met remote-sen sing bleven niet alleen beperkt tot het opsporen van onbeken de stortplaatsen. De laatste maanden van het afgelopen jaar werden ook opnamen ge maakt van de vijf regionale stortplaatsen Noordwijker- hout, Zoetermeer-West, Berg- schenhoek, de Coupépolder in Alphen aan de Rijn en de pol der Stededijk in Dordrecht. Daarbij werd echter gebruik gemaakt van andere infra- rood-apparatuur, die de warm- teverschillen van het aardop pervlak zichtbaar maakt. Bij de opsporing van de stortplaat sen ging het om het zichtbaar maken van oppervlaktever- schillen. De onderzoeken van de vijf stortplaatsen zijn nog niet af gerond. Van de opnamen valt onder meer af te lezen of er bij de „broei" in de stortplaats gassen vrijkomen en of er vocht uit de stortplaats in het grondwater terechtkomt. Vol gens gedeputeerde Hekkelman zijn momenteel uit dat onder zoek nog geen conclusies te trekken. Tijdens het remote-sensing-on- derzoek van de grote stort plaatsen kwamen bij plaatselij ke politiekorpsen, gemeente en provincie nogal wat klach ten binnen van mensen die uit hun slaap werden gehouden door het rondcirkelend vlieg tuigje. De opnamen moesten namelijk in verband met de koelere aardtemperatuur 's Vooral in de Rijnstreek zijn voor met puin volgestorte sloten gevonden. nachts worden gemaakt, om de warmteverschillen duide lijk te kunnen onderscheiden. De provincie Zuid-Holland is momenteel de enige instantie die bij de opsporing van mi lieu-overtredingen gebruik maakt van remote-sensing. Bekeken wordt of het onder zoek, dat tot nu toe 100.000 gulden heeft gekost, ook kan worden uitgebreid tot het wa teroppervlak. Dat zou onder meer het illegaal lozen van (verontreinigd) afvalwater aan het licht kunnen brengen. Het onderzoek vanuit de lucht met infra-roodapparatuur is alleen in landelijke gebieden te gebruiken. In steden belem mert de bebouwing en de warmte die deze uitstraalt het ling vaststellen. Aanvullergehc onderzoek op de grond bli daardoor noodzakelijk. I provincie wil nog eens 200.0 gulden voor dit onderzoek m' infrarode apparatuur uittre KOOS VAN WEI ALKEMADE De pompcapaciteit van het in 1961 gebouwde hoofd rioolgemaal aan de Sport- laan te Roelofarendsveen moet aanzienlijk uitge breid worden. Een voor bereidingskrediet van twee ton voor deze in to taal 2 miljoen gulden kos tende grote operatie was onderwerp van gesprek tijdens de vergadering van de raadscommissie finan ciën. In de kelder van het hoofd rioolgemaal staan drie pompen met een gezamenlijke capaci teit van 280 kubieke meter per uur opgesteld, die het rioolwa ter door een circa 110 meter lange leiding op ongeveer tien meter ten westen van de Mo lentocht naar de Ringvaart van de Haarlemmermeer pom pen. Naast het gebouw staat een achttien meter hoge be tonnen toren, die dient om drukschommelingen in de persleiding te voorkomen. Aanvankelijk verpompte het hoofdgemaal alleen het riool water van de woonwijken in de Gogherpoler ten zuiden van de Alkemadelaan. Toen met de nieuwbouw in de ge bieden ten noorden van de Al kemadelaan werd gestart, werden ook deze huizen en bedrijven aangesloten op het hoofdgemaal. Later werd een begin gemaakt met het aan sluiten van de woningen in de Veender- en Lijkerpolder bui ten de bedijking. Toen in 1976 de vernieuwing van de be schoeiing aan de Kerkstraat plaatsvond, werd gelijktijdig de Kerkstraat en een gedeelte van de Veerstraat gerioleerd en aangesloten op het hoofdge maal. Ook de flats van Arie de Boom, de camping en de nieuwbouw langs de Lange- weg zijn aangesloten. Het laat ste woongebied dat aangeslo ten is, is dat langs het Noord en Zuideinder. Om de, tengevolge van de nieuwbouw, toegenomen aan voer van rioolwater op te kun nen vangen, werden in de loop der jaren de waaiers van de pompen vergroot net als het vermogen van de electromoto- ren. De capaciteit van de drie pompen voldoet nu echter niet meer en moet op 513 kubieke meter gebracht worden. De voornaamste richtlijnen van de waterkwaliteitsbeherende instantie, het Hoogheemraad schap van Rijnland, is dat de overstort frequentie van de nooduitlaten in de riolering niet hoger mag zijn dan vijf a zes maal per jaar. In de prak tijk blijkt echter dat de over stort frequentie in de Gogher- polder hoger ligt met alle (geu- rjoverlast van dien. Om aan de gestelde norm te voldoen, moet de pompcapaciteit wor den verhoogd. Voor een nieuwe periode tot het jaar 2000 moeten de vol gende, ongeveer twee miljoen gulden kostende, maatregelen getroffen worden ter vergro ting van de pompcapaciteit van het rioolgemaal aan de Sportlaan te Roelofarends veen: het aanleggen van een tweede grotere persleiding met als tracé de grondstrook ten westen van de Molentocht, die ten noorden van wijk UW I, Het hoofdgemaal aan de Sportlaan. de berm van de Sotaweg, naar de Ringvaart van de Haarlem mermeer. Bij de totstandko ming van de nieuwe rioolwa terzuivering zullen zowel de bestaande als de nieuwe pers leiding worden verlegd naar deze installatie. De tweede te nemen maatregel behelst het renoveren en uitbreiden van het gemaal aan de Sportlaan (nieuw snijrooster met put, drie nieuwe pompen, een nieuwe electrische schakelkast en alarmdoormeldapparatuur). De derde maatregelen gaat over enige bouwkundige voor zieningen, zoals het plaatsen van een hekwerk rond het ge maal, het vervangen van de luiken en een uitstortgootsteen in de kelder. Afhankelijk van de staat, waarin de toren ver keert. zal een keuze moeten worden gemaakt uit het her stellen dan wel het slopen van de toren. In het laatste geval wordt de toren vervangen door een windketel. De raadscommissieleden H. van Tol (PPR) en W. Klerks (CDA) toonden zich tijdens de vergadering van de raadscom missie financiën bevreesd dat de aan te leggen persleiding over enige jaren slechts tegen zeer hoge extra kosten omge bogen kan worden naar de te bouwen rioolwaterzuiverings installatie in de polder ,,'t Noord veen" te Nieuwe Wete ring. J. Kret (CDA) verzocht het voorbereidende werk zo veel mogelijk door eigen amb tenaren te laten uitvoeren ten einde onnodige grote onkosten te besparen ALKEMADE Het Al- kemadese college van B. W. wil dit jaar 80.000.- bezuinigen op het vakon derwijs bij lagere scholen. Dit denkt men te berei ken door het aantal uren handenarbeid en dergelij ke terug te brengen van 0,8 klokuur per vaste leer kracht naar de rijksnorm van 0,1 klokuur. In de praktijk betekent dat voor een school met zes vaste leerkrachten dat het aan- *tal uren vakonderwijs wordt teruggebracht van negen uur naar vier uur per week. Tot nu toe be taalde Alkemade uit de gemeentekas het verschil tussen de rijksnorm en het werkelijk aantal uren vakonderwijs. Ondanks de voorgenomen bezuiniging, betekent een en andej- voor Alkemade toch nog een uitgave van 10.000.- per jaar, maar dat bedrag is nagenoeg gelijk aan de door het rijk aan de ge meente verschuldigde compensatieuitkering. De meerderheid van de leden van de raadscommissie welzijn ging onlangs niet akkoord met genoemde bezuiniging, omdat men eerst de raadsbeslissing ter zake wilde afwachten. Commissieleden H. van Tol (PPR) en R. te Brake (burger) vonden dat de vakleerkrach ten niet eerst ontslagen moch ten worden, om dan later te gaan bekijken of ze soms terug mogen komen. „Dat zou het zelfde zijn als eerst een arm afzetten om deze te onderzoe ken en hem vervolgens weer aan te zetten", aldus Van Tol. Te Brake: „De gemeenteraad moet eerst prioriteiten stel len". Te Brake bracht in her innering dat B. W. beloofd hadden niei tot enig ontslag over te gaan. Het burgercom missielid Homburg vroeg zich af waarom het vakonderwijs plotseling niets meer waard is. „Welke gemeentalijke dienst wordt er zomaar ineens gehal veerd?" vroeg hij. Hij herin nerde eraan dat alle in het verleden ten behoeve van het vakonderwijs gedane investe ringen voor niets zouden zijn geweest. Tot slot wees hij de aanwezigen op het menselijk aspekt in deze zaak: „die vak leerkrachten komen nooit meer aan de bak". F. Hoogenboom (PvdA) sprak van „een slechte manier van bezuinigen die ten koste van arbeidsplaatsen gaat". Hij ziet liever dat er gekort wordt op het godsdienst- dan het vakon derwijs. L. van der Meer (bur gerlid) liet een geheel ander geluid horen. Hij herinnerde de aanwezigen aan het onge merkt wegvallen van duizen den banen in de bouw. „Als er gekozen moet worden, bezui nig ik liever op het vakonder wijs dan op de schoolartsen en de logopedische dienst", aldus van der Meer de 1< teits, gaat over boel calci plaa van hier aan van tens' zijn Vere de Hof, zelfs TER AAR/DEN HAAG Al jarenlang bestaat er over de verkoop van een stuk grond onenigheid tussen de gemeente Ter Aar en de heer A. van Tol, een inwoner van deze gemeente. Gisteren werd dit conflict nog eens opge rakeld in een kort geding, dat de heer Van Tol tegen de gemeente had aange spannen. Volgens de heer Van Tol heeft de gemeen te op zijn grond een riole ring en een parkeerter rein vernield. Hij wil, dat de gemeente deze schade herstelt. Ter Aar was niet vertegenwoordigd op deze zitting. De affaire dateert uit 1964. De gemeente Ter Aar wilde een weg, de huidige Paradijsweg, aanleggen en moest daarvoor grond aankopen. Een stuk grond, 545 vierkante meter- groot, wilde men van de heer Van Tol kopen. In 1972 werd een voorlopig koopcontract ge sloten. De heer Van Tol zou voor zijn grond ruim 1300 gul den ontvangen. Gisteren ver klaarde de raadsman van de heer Van Tol, mr. W. Kalk man, dat er nooit een koop contract is gesloten. „Er is nooit overeenstemming be reikt," aldus de raadsman. In 1982 werden volgens mr. Kalkman de onderhandelin gen tussen de gemeente Ter Aar en de heer Van Tol hero pend. De weg was toen al aan gelegd. Tijdens dat gesprek heeft de. heer Van Tol voor zijn grond 80 gulden per vier kante meter gevraagd, voor het bitumen wegdek vroeg de heer Van Tol 200 gulden per vierkante meter. De gemeente Ter Aar ging niet in op dat bod, opnieuw werd de heer Van Tol het bedrag van ƒ1362,50 aangeboden. Die wei gerde dat. In oktober 1982 voerde de ge meente Ter Aar werkzaamhe den uit op het bewuste stuk grond. Aangezien de heer Van Tol van mening is, dat de grond nog steeds zijn eigen dom is, betekenden die werk zaamheden volgens hem een inbreuk op het eigendoms recht. De gemeente legde on der de weg een nieuwe riole ring aan en volgens de heer Van Tol werd daarbij zijn'rio lering beschadigd. Tevens maakte de gemeente een par keerterrein, dat de heer Van Tol verhuurt aan volkstuin ders, onbruikbaar. De heer Van Tol eist nu van de ge- heef karc rneente, dat deze schade woigr0o hersteld. niets Volgens de heer Ph. Vonk.j eu cretaris van de gemeente Aar, heeft de heer Van destijds wel degelijk het volstaat lopige koopcontract getekeijaar. zodat de grond eigendom v0llde Ter Aar is. „De heer Van T wil dat contract echter niet r leven", aldus de heer Vo gisteren in een telefonische i actie. „We kunnen het gewo niet eens worden over de pr - Wij blijven bij ons oucfe 1 (/"1362.50). Dat moeten we i doen, omdat degenen die d<" tijds wel grond voor de w - hebben verkocht, deze pi ook hebben gekregen," alc de heer Vonk, die zich vraagt of de heer Van Tol v een parkeerterrein mag leggen. Tevens zegt de J Vonk, dat er in het bewuf-1 stuk grond geen riolering li AAG ehaa :'jtt Gemeen te kom t niet opdagen DEN HAAG Het wachten was gisteren op de gedaagde. De vertegenwoordiger van de gemeente Ter Aar kwam echter niet opdagen, zodat het kort geding maar met één partij (de heer van A. W. van Tol als eiser) van start kon De rechtbankpresident, mr. Weinholt. vond het een vreemde zaak. Hij veronderstelde, dat de gemeente Ter Aar geen dagvaarding had ontvangen. Mr. W.M.A. Kalk man. de verdediger van de heer Van Tol. zei echter, dat hij de gemeente Ter Aar maar liefst twee dagvaardingen had gestuurd. Daarop besloot de president het kort geding bij verstek te behandelen. De heer Ph. T. Vonk. gemeente-secretaris van Ter Aar. verklaarde gisteren, dat de gemeente geen dagvaardingen had ontvangen en daarom niet wist dat het kort geding, dat de heer Van Tol tegen de gemeente Ter Aar had aan gespannen. zou plaats vinden. De heer Vonk zei, dat hij contact zal opnemen met de president om hem te vragen de zaak opnieuw te behandelen. Mocht de president dat verzoek niet inwilligen en de heer Van Tol in het gelijk stellen, dan gaat de gemeente Ter Aar tegen die beslissing' in hoger beroep, aldus de heer Vonk. DANKZIJ ACTIES IN ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE De hechte band tussen Zoete- woude en het weeshuis Casa Materna in Napels is genoegzaam bekend. Het was dan ook niet verwon derlijk dat er vanuit Zoe- terwoude initiatieven werden ontplooid nadat in december 1980 Zuid-Italië was getroffen door een aardbeving. Door de werkgroep Casa Materna werd toen, met enkele ak- ties waaronder een kol- lekte en een klussendag, totaal 22.000,bijeen gebracht. Met dit bedrag als startkapi taal konden drie gezinnen in staat worden gesteld een repa ratiebedrijf in koeltechniek te beginnen. Het oorspronkelijke bedrijf van de gezinnen werd in die rampzalige december dagen door de aardschokken in een puinhoop veranderd. Nu, twee jaar later, kan wor den gezegd dat het bedrijfje een redelijk succes is gewor den. De drie gezinnen kunnen er althans aardig van „rond" komen. Maar, ook al door de verslechterende economische situatie, wordt er niet zoveel >dad< winst gemaakt dat er geld gemaakt kan worden mee .andere projekten te nancieren. Op die voorwaal is het geld destijds uit Hollar wél gegeven. En die vo;f waarde blijft nog steeds gek t al ziet het er naar uit zo in de gehele economische si atie van het moment enig geduld noodzakelijk De werkgroep Casa Matei heeft inmiddels ook beri 0] ontvangen dat de dertig nen die in een caravanka waren ondergebracht en wa B] mee de Zoeterwoudse gri contact heeft gehad, nu al maal een prefab-woning gewezen hebben gekregen lg v zegj in B niei imei ïanc: ttreu nie EUV euwi luidt k dt irder vns is ter aaier lur v ,,ig is »r ei OOf B n h $akb< t 'lgen

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4