cylla in eigen huis igetroefd door De Veluwe Forescate oppermachtig kampioen Belangrijke overwinningen De Algemene en Crescendo Avanti slordig onderuit RTTRIBUIME MAANDAG 14 FEBRUARI 1983 teld Brokerhof ert urntitels \AG De gewestelij- tampioenschappen van )tderlandse Katholieke tiek Bond, die gisteren 'hal OVerbosch in Den. werden gehouden, na afloop bijzonder worden genoemd. Bij s zegevierde Machteld ^of van de vereniging 10cht uit Alphen aan den ?r liefst vier onderdelen: y kstok, evenwichtsbalk oefening. Bij de heren jank van Kuijk (Sport- [dschendam) de meeste -*'t voor zich op. LEIDEN In de tweede klas sen van de zaalhockeycompe- tities vielen de beslissingen dit weekeinde. Bij de heren werd Forescate oppermachtig kam pioen door 6-0 en 6-1 zeges. Alecto haalde bij de dames het kampioenschap met de hac ken over de sloot door een 2-1 overwinning en een 6-1 neder laag tegen concurrent Craey- enhout. Forescate opende met een ruime 6-1 zege tegen Cartou che, na een regelmatige 3-0 ruststand. De Voorschotense ploeg, die met twee invallers uit jongens A speelde bereikte deze score door treffers uit strafcorners van Peter Jan Rubingh en Niek Sinke. Tegen Alecto werd vervolgens het kampioenschap binnen ge haald. Na een 1-0 voorsprong bij de rust konden de Leider dorpers de mandekking niet meer vast houden en troffen de Voorschotenaren nog vijf maal doel, met aanvoerder Pe ter Jan Rubingh in de uitblin- kersrol. Ex Alecto keeper Fred Brouwer hield tegen zijn oude club zijn doel netjes schoon. Tegen Rijswijk vervolgens be haalde Alecto op de valreep toch nog een overwinning in de zaal. Hoewel de Leiderdor pers na drie minuten al 2-0 achter stonden bleven ze rus tig spelen. Door middel van onder andere vier doelpunten van Marco Koeken nam Alec to een 6-2 voorsprong. De Rijs- wijkers krabbelden wat terug, maar Roland de Jong bracht de Leiderdorpse ploeg in veili ge haven, de degradatie werd hier echter niet mee gekeerd. Roomburg redde het niet te- Hans van Ékdorn zorgde nog voor 1-0, maar de strafbal van Paul Lamping was te laat om Rijswijk nog in gevaar te bren gen. Tegen Noordwijk was Roomburg weer wel op dreef, een 2-1 voorsprong bij rust werd uitgebouwd tot een 8-2 overwinning. Lucas van Schaik nam de halve Leidse produktie voor zijn rekening, Fred Beuk de hele Noordwijk- se. Tegen Cartouche verloor Noordwijk met 8-4, voorname- .lijk door de sterke Voorburgse strafcorner. Noordwijk zag Fred Beuk er hier twee van benutten. Alecto dames speelde ner veus tegen Groen Geel en on danks een 2-0 voorsprong bij de pauze via Annet Vasbinder en Manja Bosch, zegevierde de ploeg slechts met 2-1. Tegen nummer twee Craeyenhout vervolgens mocht er met vijf doelpunten verschil verloren worden door Alecto om kam pioen te worden. Een jagend Craeyenhout bleef steken in het zicht van de haven en speelde een rommelig Alecto naar een 6-1 nederlaag, het doelpunt van Ninnette Kokke leverde Alecto toch nog het kampioenschap op. Of voor promotie nog wedstrijden ge speeld moeten worden is nog onzeker. Roomburg verloor met 4-2 van Craeyenhout, Bonnie Montanus en Marja Spreij passeerden ieder de Haagse doelvrouwe een keer. Ook tegen Noordwijk verloor Roomburg, nu met 3-1. Bonnie Montanus en Nicole Brouwer zorgden nog voor 1-1 bij de het wisselen van helft, maar twee strafcorners van Alexandra van Kan trokken Noordwijk over de streep. Tenslotte over won Noordwijk Forescate met 10-2, waarmee de Voorscho tense degradatie bezegeld werd. Topscorers bij Noord wijk waren Alexandra van Kan, Annemarie Groot en Re- nate van de Bent. 3 C7 mclj eige zien hill^N Scylla kan 114P de 4-6 nederlaag De Veluwe gaan op- voor de strijd om hodstitel. De kans, dat (dse tafeltennissers, rott^ weekeinde Hans aan de kant lieten, jde tweede competi- op de eerste plaats terwj leggen, is door de oor <^ag tegen de Apel- aS6 Pl0eS t0t nul Se" r 12,prd. Het Scylla-vi- 2rs èi daarom op die be- wade slag om de land- ricuii gericht worden, ehoul :hter Theo Bakker: „Ik lleendat we dan tegen ys. tyuwe zullen moeten i3-57rn- dat duel spe- ie drie sterkste spe- n dat moment. Wie nd h weet ik nog niet li - elk geval n de ^te Scyllaan was tegen teuwe ook het best op Leidse „materiaal- in zijn eerste par- Vo! Jaap van Spanje in de p eeame fier overeind (24- toonde zich ook in de iste wedstrijd tegen wn Spanje mentaal sterk, tolf ^'ellenlange game met ;d iiamepoints tegen, trok v. 38(enslotte toch met 29-27 de it langste eind. Met verdiorgde hij ook in het in d^>el voor een punt om no£ alleen door Henk van 3scoride beste man van de In ^teruggewezen te wor- auw&ker en Meyer waren wie. Jp eensluidend in hun pli „Ook die partij had itbliren kunnen worden", delSwier bleek zaterdag- n (22 BV( avond de zwakste schakel. Niet alleen zette hij geen game in winst om, daarbii toonde hij zich bijzonder onzeker. Regel matig mentale en taktische steun zoekend bij coach en teamgenoten aan de kant, was hij alleen in zijn laatste partij tegen Henk van Spanje nog het dicht bij gamewinst: 15-21, 19-21. Anne Vlieg had het duel een andere wending kunnen, wan neer hij het openingstreffen met Jaap van Spanje in winst had omgezet. Nu werd de wedstrijd tegen De Veluwe nooit echt spannend. Al gauw was duidelijk, dat Swier te ver van de juiste vorm verwijderd was om voor punten te zorgen en dat ook Henk van Spanje zaterdagavond althans voor Scylla te sterk was. Vlieg schreef uiteindelijk nog wel een overwinning in de dubbel en een zege op Ron van Spanje (Theo Bakker: „Met dank aan Ron van Spanje") op zijn con to. Dames De Scylla dames boekten een op papier teleurstellend gelijk spel tegen Torenstad. Sandra de Kruijff leverde een sterke prestatie af door Miriam Klop penburg na verlies van de eer ste game (13-21) in het reste rende gedeelte de baas te blij ven: 21-16, 21-12. Het werd toch geen echt goede dag voor de Leidse, want tegen Jantien Jansma werd verloren en met Stephine van Gennip werd ook het dubbel ingeleverd. Van Gennip kwam er in het prestigeduel tegen Miriam Kloppenburg niet best vanaf. Met 21-13 en 21-8 werd de door wintersportvakantie en studiebesognes ongetrainde Van Gennip weggespeeld. Theo Bakker: „Stephine speelt alleen goed wanneer ze veel Anne Vlieg (rechts) in zijn partij tegen Jaap van Spanje. Vlieg verloor in drie games. traint en dat heeft ze dus niet gedaan. Daarbij heeft ze zich zelf met de bondscoach aan de kant en slechte dienst bewe zen". Nora Bakker, die na een bewogen Engels weekeinde ker. Van Gennip en Kloppen- voor Scylla uit het vuur sle- weer op het toneel verscheen, burg zullen er drie worden pen. Dat lukt tegen Johanna moet een ploeg samenstellen, uitgezonden. Straalman op het nippertje: 22- voor de WK in Tokio. Van het Bij een 4-5 achterstand moest 20, 21-19. kwartet De Kruijff, Ellen Bak- Marianne van Vliet een punt1 WILLEM SPIERDIJK LEIDEN In het inhaalduel tegen Odion ging Avanti zonder Bettine Vriesekoop slordig onderuit. Vriesekoop houdt het na de top twaalf vorige week even voor gezien. Zij trainde afgelopen week nauwelijks, terwijl ook het programma „Pisa" van afgelo pen vrijdag haar niet direkt zal hebben gestimuleerd om achter de tafel te verschijnen. Odion profiteerde vakkundig van het geharrewar in Hazers- woude. Twee weken geleden nog kwam het tegen de reserves van Avanti niet verder dan 55, dus het ontbreken van vedette Vriesekoop zou op papier geen al te grote gevolgen moeten heb ben. De jonge Robert Turk echter voelde voor het eerst de druk om te moeten winnen en verkrampte daardoor. In de openings partij tegen Beek maakte hij teveel fouten en bleef steken na een 2016 voorsprong. Tegens Hans de Boer, de sterkste tegen stander, werd het zelfs 1521 en 921. Ook in het dubbel, een sleutelpartij, bleek dat Turk in een team zonder Vriesekoop ge woon een klasse minder speelt en met Robert de Groot zag hij ook deze wedstrijd naar Odion gaan. De Groot voldeed als enige aan de verwachting door tweemaal te winnen. De Boer bleek met 1621, 2117 en 1321 ook voor hem te sterk. Invaller Aljé Kamphuis, die twee weken geleden nog tweemaal het zoet der overwinning smaakte tegen dit team bleef nu op één zege staan. Hij verweerde zich goed tegen De Boer, sleepte zelfs een derde game in de wacht, maar kon toch niet verhinderen dat het uiteindelijk 36 werd. Hoewel het nog te vroeg is om na dit incidentele verlies te vre zen voor de door iedereen verwachte promotie van Avanti blijkt wel dat de Hazerswoudenaren op moeten letten. Zonder Vriese koop is het team kwetsbaar, zeker in een normaal competitie- weekeinde, omdat dan ook het tweede team speelt en de inval lers uit team drie moeten komen. De dames van Avanti konden het zich wel permitteren niet in de sterkste opstelling te verschijnen, alhoewel hier afwezigheid van Ellen Bakker waarschijnlijk ook negatieve gevolgen had ge had. Nu was Marijke Oltshoorn verhinderd. Zij werd vervangen door Paula de Jong die verder tegen Koningslust weinig in kon brengen. De wedstrijd werd beheerst door de gezusters Ellen en José Bakker. Ellen scoorde een hattrick, José moest alleen bui gen voor Wilmie van Rijswijck (2116, 2114) en samen scoor den ze door middel van het dubbel het zesde punt: 63 derhal- Zwemploeg LZ'86 handhaaft zich DEN HAAG De zwemploeg van LZ '86 is er tijdens de af sluitende wedstrijden in ge slaagd zich in de B-afdeling van de zwemcompetitie te handhaven. Zijl/LGB-z wem- mers Hans Lalau en Reinier Haasnoot slaagden er bij wed strijden in Amsterdam niet in de limiet voor de nationale winterkampioenschappen op de 100 meter schoolslag te be halen. Lalau werd tweede in 1.11.4, Haasnoot derde in 1.12.5. LZ'86 presteerde goed in het Haagse zwembad Morgen stond. Zo won Pauline Stastra de 100 meter rugslag meisjes onder tien jaar in 1.25.0 en sloot Remco Filippo de 100 meter schoolslag jongens on der veertien jaar in 1.18.7 eveneens als eerste af. Hans van Hees werd in 1.20.4 twee de op die afstand. Ereplaatsen waren ook gereserveerd voor Nancy Kijk in de Vegt (in 1.23.5 tweede op de 100 meter vrij onder tien jaar) en Sylvia Bakker (derde op de 200 meter wisselslag onder zestien jaar). NEDERLAAG ZONDER GROTE GEVOLGEN VOOR FIDES PACTA - LEIDEN Met nog drie speeldagen te gaan wordt de Leidse korfbalwereld tussen hoop en vrees ge slingerd. Er zijn maar twee uitgesproken kampi oenskandidaten in de vorm van overgangsklas- ser Fides Pacta en derde klasser Fiks. Voor de fu sieclub had de 98 neder laag tegen Steeds Hooger geen grote nadelige gevol gen, omdat ook belager HKV verloor. Bij Fiks kan zaterdag de vlag al in top als er thuis van All Ready gewonnen wordt. Voor de meeste eerste- en twee deklassers blijft de situatie somber, al behaalden De Algemene (1316 tegen DKV) en Crescendo (96 tegen KVR) erg belangrij ke overwinningen. Het werd Fides Pacta op pijn lijke wijze duidelijk, dat de laatste loodjes inderdaad het zwaarst wegen. In Apeldoorn bezorgde Steeds Hooger de Leidse lijstaanvoerder met 9 8 haar eerste nederlaag. Reeds voor rust bleek het onzuivere schot bij de volgelingen van Gerard Bos, daar alleen Robin Sommeling, Hennie Piket en Ronald van der Velden drie Crescendo boekte een be langrijke zege op KVR. Hier is Wilfried Cornelisse op weg naar de vijfde tref- iütSܧ van de vele kansen verzilver den: 43. Kort na de pauze zorgde invaller Dick Onder water nog wel voor de gelijk maker, maar het bekeken spe lende Steeds Hooger liet zich niet op achterstand zetten. Ook het spelbevriezen na 98 ging de Apeldoornse acht goed af, zodat na verdere goals van Dick Onderwater (2), Hennie Piket en Robin Sommeling geen Leidse gelijkmaker kon volgen. De slechte resultaten van Per- nix in de afgelopen weken brachten coach Jasper Engel ertoe, om Peter Kuipers en Kees Brokaar van vak te ver wisselen. deze omzetting le verde tegen DKOD meteen succes op, want er werd met 86 verdiend gewonnen. Het was tekenend voor het her wonnen zelfvertrouwen van de oranjekragen* dat zij onaan gedaan bleven onder de warri ge spelleiding en de voortdu rende achterstand. De bezoe kers uit Heelsum, waarbij bondscoach Ben Crum zich al leen door strafworpen kon on derscheiden, bleven tot 56 aan de leiding. Hierna maakte Crums bewaker Kees Horten- sius de gelijkmaker met nog een kwartier te gaan. In die periode ontpopte Peter Kui pers zich als de onbetwiste af- vanger, aangever en afmaker: hij stelde eerst Carla Kuipers in staat 76 te maken om daarna met een strafworp de kostbare zege veilig te stellen. De overige goals werden bij- eengeschoten door Jenny van der Laken, Janko Breedveld, Kees Brokaar en nogmaals Carla Kuipers en Kees Hor- tensius. Het ontbrak TOP aan erva ring én geluk om tegen Vrien denschaar (H) een winstpunt te behalen. Even voor tijd kwam de jonge ploeg uit Sas- senheim met 1213 voor, maar direct uit de uitworp werd het weer gelijk. In de slotminuut maakte Vrienden schaar net nog 1413, zodat voltreffers van Peter Tiggel- man (4), Stella van der Zaag (2), Hans Oudshoorn (2), Anne van der Zaag (2), Karin Baak, Ineke Westerbeek en Gerco Langelaan onvoldoende ble ken. Hoewel de 712 eindstand an ders doet vermoeden, had De Danaïden wel degelijk winst kansen tegen Kinderdijk. Vooral door hun sterke dames waren de bezoekers tot 47 uitgelopen, maar invallers Hennie Devilee en Monique Slingerland gaven de studen ten nieuwe impulsen: 78. Uiteindelijk bleek De Danaï den verdedigend echter te gre tig en aanvallend te slordig om het vakkundig rondspelen van Kinderdijk effectief aan te pakken, treffers van Cees Christiaanse (2), Hans van der Leek (2), Joke van Nood en Hennie Devilee ten spijt. Opnieuw bleek Zuiderkwar tier niet bij machte om een goed begonnen wedstrijd tegen OSCR tot een even goed einde te brengen. Na de rust (59) boette het Leidse spel aan overtuiging in, terwijl de Rot terdamse opponent juist zui verder ging schieten. Een be nutte strafworp liet de acht van waarnemend coach Boot vervolgens met 1514 het schip in gaan. Voor Zuider kwartier schoten Dirk Jan de Kreek (5), Dick Derksen (4), Theo van Leeuwen (2), Kitty van der Mark, Christa Metse laar en Wil de Wit raak. „Het wordt nu moeilijk, maar we geven de moed niet op", zo typeert coach De Haas de situ atie van Ons Eiland. Zijn ploeg kwam pas in het laatste kwartier tegen DES op schot, wat de nederlaag enkel van 123 tot 12—7 kon beperken. Hierbij scoorden Rob Hassel- bach (3), John Dickhoff (2) en Patrick Verra (2). Net op tijd kon De Algemene haar schotvaardigheid paren aan puntenwinst. De Leidse ploeg kwam tegen DKV moei lijk op gang (ruststand 6—4), maar liep na 99 beslissend weg naar 9—12. Tenslotte be paalden Martin Filippo (4), Ruud Swaak (3), Jory Sjardijn (2), Henny Waasdorp (2), Ruud van Vliet (2), Wim van Vliet (2) en Jannie van Iterson de eindstand op 1316. Met een 9—4» winst op KVR behield Crescendo uitzicht op het behoud van het tweedek lasserschap. De gewijzigde ploeg was na de pauze (3—5) aanvallend sterk genoeg om de noodzakelijke winst veilig te stellen door Liesbeth Kok (2), Wilfred Cornelisse (2), Hans Westerbeek (2), Peter Baak (2) en Alphons Cornelissen. Even leek Velocitas in staat om het Vriendenschaar lastig te maken, toen de Leiderdorp- se acht van 75 (ruststand) tot 77 terugkwam. Hierna stoot te de koploper uit Bodegraven echter door naar 117, wat de partij besliste. Het werd ten slotte 158, waarbij Leon Brouwers (2), Jeroen van Driel (2), Rien van Poelgeest (2), Beate Franso en Ybo Schutte scoorden. Een sterke eerste helft bracht Fluks al ruim langs staartclub Avanti: 81. Na de pauze liep het bij de Noordwijkers bedui dend minder, al kwam de 10 6 winst nooit in gevaar door toedoen van Aad van Dronge- len (3), Aat van der Harst (2), Bram Koppenaal (2), Ada van der Meulen, Ditte van der Meulen en Kees Imthorn. Ook Tempo boekte een regel matige overwinning tegen TOP (A). Kort na rust ver hoogde Aad Haagsman met twee doorlopen de voorsprong tot 84, waarmee de Zeeuwen geklopt werden. Op het wed strijdformulier verscheen 10— 8, omdat Bob Bergshoeff (2) en invaller Rob Wildschut (2) zich naast Tinja van der Bosch, Erica Hardam, Elisa beth van Urk en Ernst van Hooidonk doeltreffend onder scheidden. Nog één overwinning scheidt Fiks van de tweede klasse. De Oegstgeester ploeg bleef ook tegen Harga ongeslagen, want na de 17 ruststand werd het liefjt 513 door Dirk Jan El- zenga (4), Diederick van Veen (3), Sandra van Gelderen (2), Theo Vreeken (2), Reinetta de Mooy en Herman Tobé. In de onderste helft van de ranglijst deed KNS een be langrijke, maar moeizame stap naar lijfsbehoud. Het werd te gen Ter Gouw 98 en daarbij waren Sandra Ligtvoet (2), Marry Zirkzee (2), Peter Scho nenberg (2), Peter Zitman (2) en invaller Hans Kluts succes vol in de afwerking. MICHEL VAN GENT

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15