jove storyhoogtepunt in filmreeks op de buis ifi -agDIO/TELEVISIE ficidacGomont DONDERDAG 10 FEBRUARI 1983 PAGINA 15 inje - Gelderland IDE benCCt OD tV iet 1 óduPRSUM - De NOS-tv- wask „Studio Sport" zal A TfteÊ 16 februari een ;aartreeks verslag verzorgen hpffc voetbalwedstrijd Span- 'ederland in Sevilla. De ,_,,njd wordt gespeeld in ider van de voorronden Europees kampioen- 'Sen voor landenteams. De ^eding is op Ned. II van eentot 22.22 uur. Het com- eenar wordt verzorgd door i°n6Reitsma. Spijker op z'n kop over rolpatronen HILVERSUM Op dinsdagmiddag 1 maart om 14.00 uur (Ned. 1) wordt in de „Spijker op z'n kop-show" het the ma „Rolpatronen" besproken. Dat ge beurt o.m. aan de hand van een korte tekenfilm, gemaakt door Geert Nijmo- len, waarin het onderwijs als rolbeves- tiger naar voren komt. Daarnaast wor den er fragmenten vertoond uit het tv- programma „Ot, en hoe zit het nou met Sien". Daarin ziet men o.a. de man het huishouden runnen, terwijl zijn vrouw ergens een baan heeft. De in de studio aanwezige scholieren krijgen de gele genheid om hierop te reageren met vragen en opmerkingen. Fred Oster zoekt „Blokletters"' HILVERSUM „Blokletters" is de titel van een nieuw spel- programma dat door AVRO-tv komende zomermaanden we kelijks op zaterdagavond zal worden uitgezonden. Presen tator is Fred Oster. Voor dit spelprogramma, waarin de al gemene ontwikkeling van de deelnemers zal worden getest, zoekt de AVRO-kandidaten vanaf 17 jaar. Belangstellen den kunnen per briefkaart een aanmeldingsformulier aanvra gen op AVRO-televisie. „Blok letters", Postbus 12000, 1201 GA Hilversum voor de auditie op zaterdag 16 april. Geen overeenstemming uitzendrechten handbal ZEIST - Het is enigszins twijfelachtig of de NOS televisieuitzendingen mag verzorgen van het toer nooi om het wereldkampioenschap zaalhandbal (B-groep), dat van 25 februari tot en met 6 maart in Nederland wordt gehouden. De NOS is nog niet tot overeenstemming gekomen met de Internatio nale Handbal Federatie (IHF) over de hoogte van de rechten. De IHF vraagt een bedrag van 150.000 gulden. De NOS biedt ongeveer 93.000 gulden. Frits Wijk, voorzitter van het organisatiecomité, vertrekt maandag naar Bazel om de IHF om te praten. „Eigenlijk willen wij de televisie wel gra tis toegang bieden", zei Wijk, die tevens vice- -voorzitter is van het NHV. Hoe meer handbal op het scherm, des te liever het ons is." De NOS is voornemens aan dat verzoek te voldoen en zeer veel aandacht aan het toernooi te besteden. De beelden worden overgenomen door televisiesta tions in zeven landen. hek ^nzjederlandse bioscoop- -^mag dan de schuld iet in 1982 sterk te- —■^lopen bezoek af- yen op de mooie zo- voetbalreportages, en piratenzenders, ^inbod van speelfilms buis is ook zonder in langzamerhand zo >RDI en 20 geva"ëer(^» =L|jpensen echt niet zo- Ie deur meer uitgaan gevotecht weer om een denivoor de verandering zien^p een groot beeld te (orscpeker nu door de ka- ri i9tevisie vele buiten- 9emfe stations uitstekend huiskamer te ont- »n ie<n zijn. hrifte- U A ich niet stoort aan de na-synchronisatie en md goed kan ontvan- •ornoeeft met België Vlaams vaak zo'n uitgebreide ^■«nogelijkheid, dat het Ifwegen wordt welke ^^ien nu beslist wil zien. bijvoorbeeld dit week- Het begint al op vrij- ^^n kan men eerst „The op België I zien, ■'triller in de „hard-boi- stijl van detective- rers als Raymond lier en Dashiell Ham- Later op de avond kan verschakelen op Duits- waar „The westerner" 40 van William Wyler uitgezonden met een Cooper in topvorm en fchitterend rolletje van hak(an Walter Brennan als iy-Kgr Roy Bean, de be- t „hanging judge", die |^|r enige opleiding iedere rhto naar de galg wilde i. Brennan ontving dat Ryan O'Neal en Ali McGraw in „Love story" een van de vele films, die u deze maand in uw huiskamer kunt ontvangen. jaar een Oscar voor de beste mannelijke bijrol. Kijkt je de film echter helemaal uit, dan mis je op Nederland 2 het be gin van de voor televisie ge maakte thriller „Howling in the woods" van Daniël Pe- trie met o.m. de als J.R. uit de serie „Dallas" bekend ge worden Larry Hagman, die u dit keer tot kwart over een uit uw bed kan houden. En dan hebben we het niet eens gehad over de boksfilm „Ring of passion" van BBC 1, de thriller van Costa Gavras „The sleeping car murder met o.a. Simone Signoret op BBC2 en de griezelfilm „The abominable Dr. Phibes" met Vincent Price in de titelrol op Anglia. 's Middags al kan men de op Thames-televisie de speel film „Cheaper by the dozen" zien met Clifton Webb en Myrna Loy als kinderrijk echtpaar. Op de zaterdag kan men 's middags al James Whale's klassiek geworden thriller "Frankenstein" met Boris Karloff als het monster zien op België 1 maar moet men verder voor speelfilms bij onze Oosterburen zijn. Duits land 2 zendt dan Arthur Hil- ler's befaamde huilfilm „Love story" uit met Ryan O'Neal en Ali McGraw, waarna men voor meer film op Duitsland 1 kan overscha kelen voor „Future world" waarin Yul Brynner een on gehoorzame robot in een pretpark speelt. Wie dan nog niet genoeg heeft kan zondag weer op Duitsland 2 terecht bij het beruchte schelmenduo „Butch Cassidy and the Sun dance Kid" gespeeld door Paul Newman en Robert Redford in de weestern van George Roy Hill. Maar je kunt ook de voor keur geven aan „THe domi no principle" van Stanley Kramer, een film die twintig minuten eerderop Nederland 2 begint, een nogal onduide lijke thriller waarin Gene Hackman betrokken raakt bij een aantal politieke moor den. En dat is dan alleen nog maar het weekend, waar de meeste bioscopen het juist van moeten hebben. We willen de exploitanten niet ontmoedigen, maar als we het lijstje films, dat deze maand met ondertitels op de buis te zien is, nagaan en daarbij in aanmerking ne men dat woensdag aanstaan de ook nog de voetbalwed strijd Spanje -Nederland rechtstreeks wordt uitgezon den, dan zien we ze al som ber kijken. Een greep uit wat er deze maand op de buis „verwacht wordt": op België woensdag 16 februari de thriller „Mini stry of fear" van Fritz Lang met Ray Milland, donderdag 17 gevolgd door het luchte- pos „Battle of Britain op Nederland II, vrijdag nu op Nederland I - het regiede buut van Jack Nicholson „Drive he said", terwijl op België Al Pacino te zien is als „Bobby Deerfield". Zaterdagmiddag kan men al weer bij onze Zuiderburen terecht met een andere klas siek geworden film „The amazing Dr. Clitterhouse", waarin Dokter Edward G. Robinson zich in de onder wereld van Humphrey Bo- gart begeeft om te ervaren hoe het voelt om een misda diger te zijn. 's Avonds kan men op Nederland I Roger Moore nu eens niet als Ja mes Bond zien in „The man who haunted himself" en vrijdag 25 februari kan men zijn filmweekend weer be ginnen met Tennesse Willi ams' „Suddenly last sum mer" op Nederland I, waarin Elizabeth Taylor, Katherine Hepburn en Montgomery Clift de belangrijkste rollen voor hun rekening nemen. Op België is dan de komedie „10" te zien, waarin Dudley Moore jacht maakt op Bo De- rek. Zaterdag 26 februari kan men alweer op België terecht voor de western uit 1941 „Western union" van Fritz Lang met Robert Young en Randolph Scott, terwijl zon dag 27 februari op Nederland II de thriller „Cassandra crossing" te zien is, waarin een dure rolbezetting met Ri chard Harris, Sophia Loren, Burt Lancaster, Ava Gard ner, Ingrid Thulin, Alida Valli en Martin „Apocalypse now" Sheen met een trein de afgrond dreigt in te gaan nog voor de ontsnapte pestbacil len hun werk hebben kun nen doen. Een indrukwekkende film lijst, waarbij zowel de lief hebbers van de klassieken uit de jaren dertig als de be wonderaars van meer recen te films volledig aan hun trekken komen. OTTO MILO Woordblindheid krachtig uitgelegd in „Hier en nu" HILVERSUM De NCRV heeft in de rubriek „Hier en Nu" van vanavond ruimte gemaakt voor een korte, maar krachtige uiteenzetting van het begrip woordblindheid, gemaakt door Ca therine Keyl. Hier en Nu begint om half negen met een inter view met de Roemeense premier Ceausescu. waarna om 23.20 uur Catherine drie mensen aan het woord laat, die zonder veel omhaal duidelijk maken, wat woordblindheid voor hen bete kent. Op het eerste gezicht is aan deze mensen niets te zien, dat op enige handicap duidt. Dat komt later. Mevrouw Heieen Kernkamp, voor haar werk voor woordblinde kinderen eerder beloond met de Gottmer-prijs en onlangs met de Gouden Margriet, maakt duidelijk dat bij mensen die woord blind zijn - en dat is één op de tien - aan de intelligentie niets mankeert, maar iets aan de schakelfunctie in de hersenen. Ge schreven signalen komen onduidelijk of verbrokkeld over: een onzichtbare handicap. Loodgieter John zal zijn vaders bedrijf niet kunnen overnemen, omdat hij de leerstof voor het benodigde diploma niet goed kan lezen. Jos tenslotte, is na veel moeite verpleger geworden. Het 'lukt hem allemaal wel, maar het gaat mis als hij een straat moet opzoeken, of in de supermarkt de namen van de waren moet lezen, en in de afdeling fijne vleeswaren zegt: „Geeft u maar een stuk van dat daar". Wat het precies is, kon hij zo gauw niet le zen. Birgitta, die de MO-handvaardigheid haalde, las haar schoolboeken „op topsnelheid", dat wil zeggen één bladzijde per 20 minuten, soms een half uur. De verpleger Jos zegt losse woorden moeilijk te kunnen onthou den. „En", zegt hij, „door je woordblindheid lijk je ongeïnteres seerd, wat je zeker niet bent. En dat is zo jammer". De vader van loodgieter John: „John heeft er moeite mee een bon uit te schrijven, zelfs als er woorden op voorkomen als goot steen, hoewel hij dat honderden keren heeft moeten doen". Geë motioneerd: „En dan zijn er van die zwakzinnigen, die op ie mand neerkijken als ze die 26 letters niet zo uit elkaar kunnen houden, maar zelf twee linkerhanden hebben". Zaten enkele jaren geleden woordblinde kinderen nog zonder enige hulp, dat is nu in korte tijd anders geworden. Kinderen bij wie woordblindheid is geconstateerd, kunnen nu worden opge vangen en begeleid. En zoals één van de kinderen verklaart, met succes. Voor ouders die menen dat hun kinderen mogelijk woordblind zijn, opvallend veel moeite hebben met lezen, ver schijnen na afloop van het programma adressen van instanties, toe wie men zich kan wenden. FRITS BROMBERG Woordblinde kinderen lijken dom maar zijn dat in de meeste gevallen niet. ivisie vandaag ERLAND 1 TROS Aktua matinee. Actualiteiten. ^Skiën leer je zo. Met o.a. de oefeningen 11 en 12. Sons and daughters. Australische serie over de tweeling John en An gela. 17.10 Weekend weers verwachting. Door Jan Pelleboer. IC Fotograferen en filmen. Herhaling eerste afleve ring. Professor Balthasar. Tekenfilmserie. Zo moeder, zo zoon. Wie is de moeder van Victor? Operatie Wombat. Jeugdserie over vier kinderen die vechten voor het behoud van een stoomlocomotief. Vierde aflevering: Uit angst voor een wraak actie van Spack be waakt Squeak 's nachts de stoomlocomotief „Wombat". Journaal. Armoede. Tv-serie van Peter van Gestel, geba seerd op de roman van Ina Boudier-Bakker. Met: Jan Retel, Kitty Courbois, Eric Schnei der, Kuno Bakker e.a. Zevende afl.: Bernard licht zijn vader in over een belangrijk besluit, .dat hij heeft genomen, naai oude man is er aller minst mee ingenomen, kooiKitty Brugsma heeft l(-. Brussel weer verlaten en ,U'~ zoekt zonder het eigen lijk zelf te willen Hogher tastil neyden op. Kwistig met muziek. Vanuit schouwburg „De Lievekamp" in Oss pre senteert Eddy Becker /Vijs. zijn muzikale spelshow. nnfjpln stemming. Optreden van de „Trumpets of the ervo Lord" en het kinderkoor „De Wegwijzertjes" in de dorpskerk te Aals meer. Hier en nu. Actualitei ten. I Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. 'ERLAND 2 45121 Nieuws voor doven en slechthorenden. Saskia Serge zijn te gast in het programma „Kom eens langs in... Groningen" op Ned. II om 19.52 uur. Nadat Bernard Terlaet zijn vader heeft ingelicht over zijn besluit, wil de oude man in de serie „Armoede" op Ned. I om 20.28 uur met huishoudster Lena Boot (Kitty Courbois) praten. 18.20 Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. 18.30 Sesamstraat. 18.45-18.51 Jeugdjournaal 19.00 Journaal. KRO 19.12 Daar vraag je me wat. Populair-wetenschappe- lijk programma, waarin Jacqueline van Riet (arts), Dik Dekker (bio loog) en Henk Mulder (natuurkundige) vragen van kijkers beantwoor den. Onderwerpen: luchtspiegeling, gewicht van de aarde, vlinders, nekpijn en scheepvaart- taal. 19.52 De KRO komt langs in... Groningen. Geva rieerd amusementspro gramma met het optre den van The George Ba ker Selection, Wim Koopmans, de Holly wood Follies, Saskia en Serge, Liesbeth List, Vader Abraham en Ben ny Neyman. Presentatie: Hans van Willigenburg. 20.45 Waterrijk... dierenrijk. Film van Jo Erkens en Maurice Nijsten over dieren langs de water kant. 21.30 Deux-pieces. Tweede deel van het internatio naal debat over feminis me. Annemarie Grewel praat met Germaine Greer en Elizabeth Wil son uit Engeland, Joyce Lussu uit Italië, Linda Gordon uit Amerika en Alice Schwarzer uit Duitsland. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Zij-hij-het. Vrouwenmagazine, ook voor mannen. 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. Afl.: On der een valse naam. 17.25 De vakan tie van meneer Rossi. Italiaanse te kenfilmserie. Afl.: Vissersgeluk aan zee. 17.50 Journaal. 18.00 Actualitei ten. Streeknieuws. 18.25 Gastspieldi- rektion Gold. Serie. 19.00 Dokter Teyran. Franse serie met Michel Pic- coli. 20.00 Journaal. Aansluitend: Het zevende zintuig. Verkeerstips. 20.18 Bondsdagverkiezingen. Nieuws en interviews. 21.15 Muziekwinkel. In ternationale tv-discotheek met Man fred Sexauer. 22.00 Er kan opge diend worden. Derde aflevering van een serie komische verhalen. Met: Eddi Arent, Monika John, Felix Dvo rak en Birte Berg. Korte inhoud: Eddi Arent speelt voor piloot. Een tijdje la ter moet hij als plichtsgetrouw politie ambtenaar een bankoverval en een moordzaak oplossen. 23.00 Claudio Arrau. Portret van de 80-jarige Chi leense pianist Claudio Arrau. 00.00 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Het fascine rende heelal. Zevendelige serie over de moderne astronomie en het on derzoek van het heelal. Afl.: Astrono men en teleskopen. 16.35 De Mu- mins. Tekenfilmserie naar het boek van Tove Jansson. Afl.: De burcht. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Muzikale serie. Met: Max Griesser, Willy Harlander e.a. Afl.: Het bekroonde dorp. Aansluitend: Jour naal. 18.20 Sherlock Holmes en dr. Watson. Engels-Poolse serie. Met: Geoffrey Whitehead, Donald Picke ring, Patrick Newell e.a. In het huis van de Londense advocaat Neale is een misdaad gepleegd. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Variété, variété. Internationaal showprogramma gepresenteerd door Lou van Burg. 21.00 Achtergrondin formatie. 21.20 De Bonner ronde. Gespreksleiding: Johannes Gross. 22.20 Moeder Courage en haar kin deren. Een kroniek uit de dertigjarige oorlog van Bertolt Brecht. Opname van een „voorstelling van de Ruhrfest- spiele Recklinghausen uit 1965. Met: Lotte Lenya, Ida Krottendorf, Hans- -Joachim Schmiedel e.a. Een moeder ziet in de oorlog een kans om rijk te worden. 01.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Fysica. 18.30 Het pro gramma met de muis. 19.00 Het ac tuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Between friends. Canadese dramati sche film van Donald Shecic (1973). Met: Michael Parks, Bonnie Bedelia, Chuck Shamata e.a. 21.45 Afbraak. Documentaire film over het einde van een staalgieterij. 22.15 De ondergang van de Lusitania. Documentaire over dit In 1915 gezonken schip. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Chips. Amerikaanse jeugdserie met Larry Wilcox en Erik Estrada als Jon en Ponch. Achtentwintigste afl.: Over belasting. 18.55 Aubrey. Korte teken film: Aubrey's greenhouse. 19.00 Uit zending door derden. Programma van de KDO. 19.40 Morgen. Over zicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul tuuractualiteiten. 20.15 Cinemanie. Filmkwis van Michel Follet. 21.00 Pa norama. Actualiteiten. 21.50 Dallas. JR en Sue Ellen bereiden zich voor op hun huwelijk. Clayton Farlow lo geert op Southfork tot na de trouw partij en JR Inviteert ook Cllff Barnes. Deze is woedend, maar hij komt wel. wanneer bij de inzegening wordt ge vraagd of er geen huwelijksbeletselen zijn. staat Cliff op... 22.40-23.00 Jour naal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Vinger in de pap. Jeugdpro gramma. Thema: Vrije radio's. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 De getemde feeks. Aflevering uit de Engelse Shakespeare-serie onder re gie van Jonathan Miller. Met: John Cleese, Sarah Badel, Susan Penhali- gon, Simon Chandler e.a. Korte in houd: Petruccio is vastbesloten de nukkige en opvliegende dochter van een rijke koopman uit Padua, Kathe- rina, met geduld en list te veroveren en voor het huwelijk voorgoed te „temmen". 22.20-23.20 Schooltele- BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 1Z.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Namen-Luxemburg-Waals Bra bant. 19.30 Journaal. 20.00 Autant eavoir. De huurprijzen. 20.25 L'in- specteur ne renonce jamais. Ameri kaans politiedrama van James Fargo (1977). Met: Clint Eastwood. Harry Guardino. Bradford Dillman e.a. Kor te inhoud: Een groepje terroristen, voor het grootste deel bestaande uit ex-Vietnamstrijders. stelen uit een le- gerarsenaal kisten vol moderne wa pens en dreigen staatsgebouwen te zullen opblazen, indien hen geen for se som losgeld betaald wordt. 22.00 La carrousel aux images. Filmmaga zine van Selim Sasson. 22.55 Jour- ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmp je. 17.25 Jackanory. 17.40 Teken film. 18.05 John Craven's news- round. 18.10 Blue Peter. 18.40 Jour naal. 19.00 Nationwide. 20.00 To morrow's world. Over wetenschap en evölutie. 20.25 Top of the pops. Hit parade. 21.05 Wildlife on one. Docu mentaire serie. 21.30 Climber. Komi sche serie. 22.00 Journaal. 22.25 The citadel. Serie. 23.20 Question time. 00.20 Claire Rayner's basebook. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 16.00 Bowling. 18.40 Zorro's fighting legion. Tv-serie. 19.10 Hooked! 19.40 Adventure story. Ski doctor. 20.30 Journaal. 20.35 Nature. Magazine over de natuur. 21.05 Images of war. Herinneringen aan WO II. 21.25 Rus sell Harty. Ontspanninsprogrammma. 22.00 Call my bluf. Spelprogramma. 22.30 Forty minutes. Serie documen taires. 23.10 Out of court. 23.40 Newsnight 00.30-01.15 Bowling. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sulivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Cribb. 16.30 Keep it in the family 17.00 Teetime and Clau dia. 17.15 Moomins 17.20 Madabout. 17.45 Coral Island. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About An glia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Enterprise. Serie. 20.30 Tom, Dick end Harriet. Serie. 21 00 It ta kes e worried men. Serie. 21.30 Fsi- con crest 22.30 Tv eye. 23.00 News st ten. 23.30 Deris. 00.00 Money talks. 00.30 Shelley 01.00 Esther Phillip*. 01.30 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30-11.30 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00-17.15 Ja, natuurlijk. Herhaling van 6 febr. jl. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08 10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal en achtergrondinformatie. 10.23 Variété, variété. Herhaling. 11.55 Verkiezingsnieuws. Herhaling van gisteravond. 12.55 Persover zicht 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Vi deotex! voor iedereen. 15.40 Video- text voor iedereen. 16.15 Journaal. 16.20 Met video naar de top van de wereld. Toen de Japanners in 1980 de Mount Everest beklommen, na men ze electronische camera's mee naar boven. De beelden worden in dit programma getoond. 17.05 Alles klaarTI Rechtstreekse jeugduitzen ding. 17.50 Jou meel. 18.00 Actuali teiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 De kleine zwerver. Kinderprogram ma. 16.20 Leerlingen-express. Jeugdjournaal. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Aansluitend: Jour naal. 18.00 Meesterscenes met Stan en Ollie. Komische momenten met Stan Laurel en Oliver Hardy. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.30 School televisie. 18.00 Telecollege L Ge schiedenis (13). BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.45 School televisie. 16.35 ONEM. Informatie voor werkzoekenden 16.50 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belg» Frens 1. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00-13.03 Schooltelevisie en cursussen. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. Kinderprogramma. 15.02 Scene. 15.35-16.00 A good job with prospects. Over beroepen en toekomstmogelijkheden. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. Voor de kleuters 17.30 Jackanory. 17.45 Think again. Tekenfilm. ENGELAND BBC 2 12 00-12.25 Play school. 16.00 Bow- ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The munch bunch. 13.10 Rain bow. 13.30 Money wise. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 A plus. 15.30 A cup of kindness. Amerikaanse speel film. 17.00 Rainbow. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 18.10 (KRO) Een week Europese po litiek - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON-programma - 19.00 (KRO) Commentaar op een lied - 19.10 Be richten uit het achterland - 19.20 Nieuwe ontwikkelingen en mogelijk heden, de invloed op de samenleving en onze verantwoordelijkheid voor wetenschapsbeoefening - 20.03 Ra dio Vitrine - 20.30 Spectaket - 21.30 Teleac - 22.40 Liturgie van de Goede Week en Pasen - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (24) - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun met het Stan Getz Kwartet. Als speciale gast Chet Baker - 23.02 Wlm van Putten. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Concert voor het Suk Trio - 21.00 Onder de groene linde - 21.15 Neder landse muziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Nie mandsland - 6.02 Ontbljtshow - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pas toor A.C. Raadschelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Edvard Niesslng met muziek op bestelling - 11.03 Ra tel - 11.53 Pastoor A.C. Raadschel ders - 12.03 Nu hoor ik het ook - 13.06 Actualiteiten - 13.16 The com plet - 15.03 Jules de Corte - 15.30 Familie luisterspel - 16.02 Op de val reep HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdiens. Vpro - 9.33 En dan nu de toekomst: de scenarioschrijvers - 11.00 School radio - 11.30 (NOS) Homonos - 12.00 Regio-naai - 12.36 Een forum van omroepmedewerkers bespreekt het laatste nieuws - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Te leac - 15.03 (VARA) Radioweekblad - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy In the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek motief - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.00 Popsjow - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Bart van Leeuwen - 15.00 Veronica top 40 HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 9.00 Strauss en Co - 9.45 Het meester werk - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Een uur met Hans Mondt - 13.05 Veronica klassiek - 14.30 (VPRO) De muziekcultuur van de Lan- guedoc 16.00 Radiola Improvisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7 30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en 23 55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15