Ivo de Wi js bleef steken in Pubertijd BEELD SPRAAK l^ADIO/TELEVISIE EcidócSoormvt MAANDAG 7 FEBRUARI 1983 PAGINA 9 4>" 99 die „De pubertijd is een mooie tijd. Dat besef je pas achteraf. Ze noemen mij wel eens de verlate puber. Dat heeft met te mijn werk te maken, het tje schrijven van liedjes en >an dus het zoeken naar rijmwoorden. Roept mijn JJJ1! zoontje, nadat ik hem ngj heb gewekt: „Ik kom zo /an mijn bed uit". Zeg ik te- oor rug: „Vader wacht al met he - beschuit". Dat kan zo bij )be.r'mij de hele dag door- 8aan- Elk woord, dat mij bereikt, krijgt respons in r he rijmelarij, totdat ze er thuis daas van worden. Hadden ze maar geen ca- baretier/tekstschrijver g.1", tot vader moeten ne- :n o] men eet ring Zo leeft op gespannen voet met het creatieve proces Ivo ;n di de Wijs, die in zijn „Puber- sen tijd" bleef steken en ook in dit dit IKON-seizoen een nieuwe ,g reeks gesprekken met jonge- j ren tussen 12 en 18 op de buis de brengt. Daarnaast schrijft hij var voor het koor „Kinderen „s voor kinderen" van de 'qVARA liedjes, die het goed doen op de buis, op de plaat ]ek en op straat. Toen hij dat s.Ar liedje schreef over die „gek- ke" vader, had hij het wel ti degelijk ook over zichzelf. Je zal als k'nd maar gestraft zijn met een vader, die op de buis itron liedjes staat te zingen welke wat: iets los maken, al is het maar eken commentaar. Die krijgen zijn wc kinderen voor hun kiezen. Koos de IKON vorig jaar zelf aai de onderwerpen van gesprek, aties nu §aat men af °P wat mid- gej dels brieven van jongeren de /IKON ter bespreking krijgt voorgelegd. Kreeg Ivo te ma ken met een jongen en een meisje van een jaar of 15. 16, een verliefd stel met de dui delijke stel-lingname, dat de liefde een groot goed is, waarvoor alles dient te wij ken, ook de wederzijdse ou ders met hun bedenkingen. Dat wilden zij in een IKON- uitzending wel even gezegd hebben. Ivo: „Daar stond ik achter. Dat openhartige soort jonge lui moet de ruimte krijgen. Uit de zaal komt weerwerk genoeg terug. Bovendien ben ik er ook nog. Als cabaretier ben en blijf ik een stiekeme moralist. Nu weet ik, dat er voor de camera spanning op treedt. Zoals altijd stelde ik die twee ook toen vooraf op hun gemak. Maar wat ge beurt tijdens de uitzending? Zij doen allebei geen mond open. Dit onderwerp, waarop ik gevlast had, werd mij uit handen geslagen. Hoe ik ook doorvroeg, het haalde niets uit. Ik zei nog, dat zij dus echt altijd vinden, dat zij op het gebied van de liefde maar niet kunnen doen wat zij willen. En ja, daar waren zij het helemaal mee eens. In de uitzending veranderden zij ter plekke van mening. Moest ik toen zeggen dat zij logen? Dat zij de lef misten voor hun liefde uit te komen. Dat kon ik ze niet aandoen. Je kiest snel een andere wen ding voor het gesprek. De liefde kan hard toeslaan als je er in je tienerjaren mee te maken krijgt. Zij hadden in de fietsenstalling levenslang voor elkaar gekozen. Dat is niet mis. Dat. moet je dus ont zien. Wat zij op de buis zeg gen wordt hen door hun om geving nagedragen. Daar door Ton Oliemuller U. UMT. Ivo de Wijs: „Die Amerikaanse presentatoren doen teveel schuim in hun geschetter". moet je vooral met jongeren rekening mee houden. De wereld kan hard zijn". CABARET Hij legt uit hoe hij vindt, dat je in die gesprekken met jon geren moet omgaan. Je moet ze aan het praten krijgen, daar is zo'n uitzending voor. Maar zij mogen best tegenge sproken worden. Daar vra gen zij om. Praten die jonge ren over de school waarvan zij balen en over de leraren, die hen het leven zuur heb ben gemaakt. „En wat dachten jullie van die leraren, die door jullie toedoen het leven zuur ge maakt kregen", informeert Ivo. Hij weet waar hij het over heeft. Als leraar Neder lands stond hij voor de klas voor balende jeugdigen in hun moeilijkste jaren, de pu bertijd. Hij kreeg het nodige te verstouwen. Dit vergrootte destijds zijn trek naar zijn ei genlijke liefhebberij, het ca baret. Als Amsterdamse stu dent bij Sanctus Thomas Aquinas had hij er als jonge- rejaars maar voor te zorgen, dat de ouderejaars zich kon den amuseren. Bij diësvierin- gen, galabals en dat soort Io vivat-feestelijkheden moest hij er zijn met een program ma. Bij hem kwamen ze aan het goede adres. Hij deed het voor zijn plezier. Dook na zijn studie en later lesgeving de zalen in met eigen pro gramma's en huldigde in het Amsterdamse „Tingeltangel" na drie maanden elke avond uitverkocht eens de 12.500e bezoeker. Op de lange duur kwam er de klad in, te wei nig spontaan gezang en te veel discussie vooraf over on der woorden te brengen en gagement. Achter de coulis sen is het niet altijd feest. Zo zag hij zijn cabaret in schoon heid sterven. Zegt Ivo: „Ik hield het liever leuk, elke cabaretier is van nature moralist genoeg. Met zijn kritiek speelt en zingt hij te weten hoe het hoort. Dat hoef je er niet van buiten af nadrukkelijk in te brengen". Zo werd zijn eigen cabaret, dat begon met het winnen van het Delftse Cameretten- festival, na tien vruchtbare jaren een aflopende zaak. Maar juist toen konden IKON en VARA (behalve voor de kinderen ook voor de consument met „De Voor uitgang") hem goed gebrui ken. Bovendien zocht Jaspe- rina de Jong een eigen lijf schrijver, na de periode Guus Vleugel. Aan de musical „Fien" voegde Ivo schitte rende liederen toe, zinrijk van zegging, buigzaam bek kend in de zang van Pien, op de maat van de mond gesne den werk. En niet bij mond jesmaat. EIGEN VORM Voor „Pubertijd" is gedok terd aan de formule. Dat lijkt voor de buis allemaal vanzelf te gaan. maar binnenskamers wordt er hevig aan gesleu teld. Men is in Amerika gaan kijken. Stuitte daar op een programma met een pienter pratende presentator, een schuimende schetter van een jongen met veel glitter in zijn programma, omdat daar elke uitzending op rekening komt van een sponsor, een bedrijf, dat bij kinderen lekker in de markt wil liggen. „Kids are people too", roept zo'n kwie- kerik, kinderen zijn ook volk, een volkje dus eigen lijk. En daar zie je dan kauw- gom-kids, die het maken, de jongens en de meisjes van het eeuwige succes. Zo ziet het leven ook voor jongeren er niet altijd uit. Zegt Ivo: „Dit soort werk verlangt van de presentator clichékreten, die ik met goed fatsoen mijn mond niet uit krijg. Het is leuk om die Amerikaanse manier van doen te bekijken, maar niet iets om na te doen". Hij schrijft voor elke uitzen ding zijn eigen lied dat hij dan ook zelf zingt met daarin verwoording van hoe hij zelf de dingen aanvoelt. Die vrij heid kan de IKON zich per mitteren. Deze zendgemach tigde heeft geen leden. Zit ook niet om tientjesklanten verlegen, zoals bijvoorbeeld de VOO, die allerhand poeze lige pop de ether insmijt met een telefoonnummer er ach ter aan. Die zijn niet in jon- gerenprobleen geïnteres seerd, maar in ledental. Hup, weer een dot Dolly Dots op de buis. IKON en Ivo zoeken het liever in vragen die jon geren zelf opwerpen en niet in materiaal waarmee jonge ren toch al worden doodge gooid. Bij IKON gaan zaken voor het meisje als buiten landse kinderen, spijbelen, scheiding (als de liefde over is, raken de kinderen kwijt wie ze liefhebben), homofilie, verrechtsing, maar ook lite ratuur. Ivo: „Dan zit ik wel weer in eigen straatje. Moet je Von del, Bredero, Wolkers, strips of nog moderner?" De hele staf denkt hierover mee en zet tevoren de zaak op een rij, Connie Brood, Le- onie Schrederhof en direc teur Wim Koole zelf, die vindt, dat het er op die pu berredactievergaderingen zo speels toe gaat". Er leeft kritiek op de titel „Pubertijd". Die vinden som migen kinderachtig. Toch houdt men er aan vast. Te recht. De oude Romeinen al omschreven „pubertas" als wordende volwassenheid, voor vol aangezien worden. Ook in die titel is Ivo in „Pu bertijd" blijven steken. Daar sluit de Nederpop bij aan, vorig jaar al en nu weer met Doe maar, Toontje Lager en Kapsones. Intussen blijft Ivo zingend en puberaal rijmen: „Elke woensdag rond de klok van zeven, kun je weer een. IKON-show beleven". Music-Hall op Songzege uit HILVERSUM Peter Koelewijn schuift voor de finale van het Nationaal Songfestival op 23 februari in het Nederlands Con gresgebouw in Den Haag de groep Music-Hail naar voren. Hij schreef er twee nummers voor: „Voulez-vous danser" en „Stop the show". De zes vocalisten van de groep zijn geen groentjes meer. Ze hebben een gedegen muzikale ondergrond. Cecilia de la Rie (op de foto rechtsboven) is in de omgeving van Nijmegen een bekende verschijnning als zangeres, omdat ze in verschillen de groepen zingt. Bovendien is zij het favoriete model van de Amsterdamse fotograaf Ronnie Herz. De 24-jarige Lia Syberden (links onder) zingt behalve in Music-Hall ook in de Nederlandse groep The Meteors. Eerder in haar carrière verleende ze vocale medewerking bij Herman Brood. Lia hoopt binnenkort af te stu deren aan de sociale academie. Shirley-Jane Mercier (rechts on der) komt uit een Haagse muzikale familie. Haar moeder zong in een country westernband. Shirley zelf was onlangs te zien in de door de VPRO uitgezonden musical „Bengaalse meiden". Maureen Makena (links boven) zong lange tijd in countrygroe- pen. Ze verbleef de laatste twee en een half jaar in Italië waar Maureen twee platen opnam. Frank Biezen (boven) speelde bas gitaar bij Hannie en de Rekels en scoorde onder de naam Frank Evans een nummer één-hit met „Hé Monique". Alfred Martens is fulltime zanger. Hij kreeg een opleiding aan de kunstacademie van Den Bosch en trad jarenlang op met de cabaretgroep Res. Vrede ombudsman getekend HILVERSUM De VARA en de Stichting Ombudsman, die eind vorig jaar voor de zoveelste keer met elkaar in conflict kwamen, verkeren weer op goede voet. Dat is bereikt na bespre kingen tussen de besturen van beide organisaties. Overeengeko men is, dat de taken van de VARA, de Stichting en andere zendgemachtigden zo snel mogelijk duidelijk zullen worden af gebakend. Meer willen de besturen niet loslaten over het bereik te compromis. De VARA en de Stichting kregen onenigheid, toen de Stichting buiten de ombudsman om eigen informatie be gon te verzorgen voor Veronica-tv. KRO-tv in Krabbegat HILVERSUM Een kerktoren, die de 'Peperbus' genoemd wordt, krijgt een boerenkiel aan, absurde wagens van negen me ter hoog en twaalf meter lang zijn met man en macht in elkaar gezet. Om dit alles en nog meer gaat het in de Vastenoptocht in 't Krabbegat, de carnavalsnaam van Bergen op Zoom. Op dinsdag middag (16.00 uur) 15 februari brengt KRO-tv deze stoet vol kol der via Ned. I direct in de huiskamers. Traditiegetrouw vindt op de laatste dag van het carnaval in 't Krabbegat de Vastenoptocht plaats. De krabben zullen in de op tocht weer niet ontbreken: in alle sóórten, maten en gewichten zijn ze tussen de andere bizarre, wonderlijke en absurde dingen te aanschouwen. De beelden die zonder uitleg voor de kijkers onbegrijpelijk zijn, worden buiten beeld van commentaar voorzien door Roland Pa reren. Als verslaggever van Radio Omroep Brabant kent hij het Brabantse carnaval als geen ander. 3levisie vandaag jk' EDERLAND 1 begi ©0-17.00 Tineke. Talkshow van Tineke Vos. LEAC 25 Moderne sterrenkunde av (1B); 5Io 55 Bugs Bunny. Tekenfilm. 00 Maja, de bij. Duitse te kenfilmserie, nn 225 De verborgen vallei. Australische jeugdserie. Negentiende afl.: Samen met enige van hun gas- ten uit de stad ontdek- bi ken de kinderen van het gi Secret Valley Comité in sl een oud recept voor het len 5 maken van toffees, de liS moeiOO Journaal, nen. O en oj28 De weg. Serie in twaalf toei delen van Willy van He- mert. Met: Sjoerd Pley- sier, André vanden Heuvel, Anne-Wil Blan- kers, Kitty Janssen e.a. Vijfde afl.: Arie voelt, dat de terugkeer van zijn moeder een gevaar betekent voor zijn va der, voor Marie en voor het leven waaraan hij gewend is. Het wordt m J«J duidelijk, dat Janny ge- woon in haar gezin wil terugkomen, alsof er niets gebeurd is. !5 Brandpunt. Actualitei ten. 0 Naar de dokter in Peru. Zoals we al schreven een reportage van Mar- ga Kerklaan over de ge zondheidszorg in Peru, waarbij de inheemse na tuurlijke geneesmetho den door kruidendok ters van vader op zoon worden gestimuleerd door de officiële ge neeskunde. gebruiOO Journaal. in de 05 Nieuws voor doven en dradel »'®chthorenden. I* vas koms ging de j oj J n var s EDERLAND 2 15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 30 Sesamstraat. 45-18.51 Jeugdjournaal. DO Journaal. '4° ite «1Z eerste i!2 Vinger aan de pols. Me- le rij e dische rubriek van Peter Lens en Ria Bremer. Ditmaal aandacht voor rouwbegeleiding. i :pua^0 AVRO's sportspektakel. i :umo Sportshow met twee on- i :eidu derwerpen: de Camel Trophy 1982, een auto- rallye dwars door Pa Scène uit KRO-tv-serie „De weg" met André v.d. Heuvel en Jeanne Verstraete Popgroep The Kinks vanavond om 19.30 uur op Duitsland 2 in ha* op Ned. I om 20.28 uur. „Na sowas". Programma poea Nieuw-Gpinea, waaraan twee équipes uit Nederland (Willem de Bruyn en Hans Pru- don), Duitsland, de VS en Italië deelnamen en de tafeltennisshow van de twee Franse sterren Secretin en Purkart. 20.40 De blauwgeverfde stad. Documentaire over „voetbaldadigheid-pre ventie". Het programma geeft een blik achter de schermen van de poli- tievoorbereiding i.v.m. de komst van duizenden supporters van Aston Villa en Bayern Mün- chen, die in mei vorig jaar in de Rotterdamse Kuip streden om de cup. Rotterdam werd dichtgeplakt met 1100 politiemensen, die cen traal werden geleid en van de modernste com municatiemiddelen wa ren voorzien. Een kost bare onderneming, maar er viel geen wan klank, laat staan wan daad. Een reportage van Ruud ter Weijden. 21.30 Opsporing verzocht. Programma, bedoeld om in samenwerking met politie, justitie en tv misdrijven op te lossen, vermiste personen op te sporen en gestolen voorwerpen terug te be zorgen. De vorige keer werden misdaden opge lost. Presentatie: Jaap van Meekren. 22.10 Honderd beroemde schilderijen. Vandaag: „De geboorte van Ve nus" van Botticelli. NOS 22.30 Journaal. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Niels nieuws onder de zon - Groeten. Max. An sichtkaarten van Duitse soldaten aan het front In Frankrijk tijdens de Eer ste Wereldoorlog. 17.00 Disney - te kenfilms. 17.50 Journaal. 18.00 Ac tualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Mo- mix. WWF-programma-overzicht. 19.00 Tegen de wind in. Een haar breed. 20.00 Journaal. 20.15 Het vijf de jaargetijde. Gedramatiseerde se rie over het ontstaan en de groei van de Oostenrijkse wintersportcentra. Met: Bernd Spitzer, Doris Goldner, Oliver Karbus en Reglna Sattler. Ze vende afl.: Winter 51-52: de oorlog is al zes jaar voorbij, maar het dorp van de Perwangers is nog steeds bezet door Franse hulptroepen. Het toeris me kent echter het begin van een nieuwe bloeiperiode. Aansluitend: Een plaats in de zon. 21.15 Europa in vergelijking. Politieke documentaire. Afl.: De buikriem aanhalen. 22.00 Big Bill. Jazz met Bill Ramsey. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 On derweg. Hongaarse vrouwenfilm van Marta Meszaros (1979). Met: Delphine Seyrig, Jan Nowickl e.a. Een Poolse, die sedert haar jeugd In Hongarije woont, gaat op reis naar haar ge boorteland. Haar zoektocht In het verleden confronteert haar met tal van moeilijkheden. 00.40 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Lerarenpro- blemen - leerlingenproblemen. Afl.: Verstoord onderricht. 16.35 Lassie. Amerikaanse jeugdserie 17.00 Jour naal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 SOKO 5113. Duitse politieserie over een speciale afdeling. Met: Werner Krelndl. Ingeborg Schoener, Peter Seum e.a. Vanuit Italiö wordt bijzon der zuivere heroïne in München bin nengesmokkeld. Men heeft echter last met het versnijden ervan. Aan sluitend: Journaal. 18.25 SOKO 5113. Tweede deel. 18.57 ZDF-Uw pro gramma. 19.00 Journaal. 19.30 Nee maarl Muziek en gasten bij Thomas Gottschalk. Met: Udo Lindenberg, Gianna Naninni, de groep Ideal, de Kinks. 20.15 Gezondheidsmagazine Praktijk. Prothesetechnieken. 21.00 Actualiteiten. 21.20 In memoriam Othello. Tv-spel naar de roman van Nino Erne. Ronald Adam (gespeeld door Rudl Falkenhagen), ster van het Londense Royal Theatre en hoofdrol- vertolker In Othello, wordt enkele mi nuten voor de première dood in zijn kleedkamer aangetroffen. 22.50 Jour- DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Duits (19). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Ik stel me voor. 21.45 Spiegel van het land: Achter de krantekoppen. 22.15 Theater uit NRW: Onverwacht. Muzi kale klucht van Johann Nestroy. Met: Otto Tausig. Karl Friedrich, Brigitte Walzel e.a. 00.25 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie 18.05 Rondomons: de toversneeuwman- nen. Kinderprogramma. 18.25 Aubrey. Korte tekenfilm: De schat. 18.30 Jukebox. Hot Chocolate met ..Girl Crazy". 18.35 Open school. Ko pen zonder kater (2). 19.10 Het vrije woord. Uitzending door Derden. 19.40 Morgon. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Jour naal en aportborichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelprogramma met Armand Pien. 20.20 De weg naar de vrijheid. Tweedelige Amerikaanse tv-film van Jan Kadar. Met: Mohammed Ali (Cas- sius Clay), Kris Kristofferson, Ron O'Neal e.a. Januari 1863. Gideon Jackson en Hannibal, twee zwarte slaven, ontvluchten hun plantage en nemen dienst In het leger van de Noordelijken. Daar wordt druk ge praat over de afschaffing van de sla vernij. maar de mannen kunnen zich niet goed voorstellen, wat dat con creet zal inhouden. Na de oorlog ke ren Gideon en Hannibal als vrije men sen naar huls terug. Jackson ontpopt zich als een charismatisch leider en gaat strijden voor gelijke onderwijs mogelijkheden voor blank en zwart. 21.50 Fundamenten1, een gesprek met de Dalai Lama. Frans Boenders spreekt met de Dalai Lama over de wezenlijke Inhoud van het lamaïsme. 22.40 Journaal. Aansluitend: Coda (gedicht). BELGIE BRT 2 19.00 Jukebox. Boomtown Rats. 19.15 De Far West op zijn best. Amerikaanse serie over het Wilde Westen. Met: Joel Higgins, Carlene Watkins, Meeno Peluce e.a. Sam kan maar niet geloven, dat Parker tot zo iets als veediefstal in staat is. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Extra-time. Avondvullend sportprogramma. 22.00-22.35 Elek tron. Herhaling jeugdprogramma. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd jeugdprogramma, 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Flash minute papillon. Consu- mententlps. 19.30 Journaal. 20.00 Nous maigrirons ensemble. Franse komedie van Michel Vocoret (1974). Met: Peter Ustinov, Bernadette La- font, Catherine Alric e.a. Victor Las- nler, een filmregisseur is volgens zijn producent door zijn zwaarlijvigheid een te grote risicofactor geworden. Hij besluit in een vermageringsinsti tuut af te slanken en ontmoet daar een mooi blond vrouwtje. De film Is een persiflage op de rage van verma geringskuren. 22.55 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Anna Karanina. Serie In tien delen naar de roman van Leo Tolstoi. Met: Nicola Pagett, Stuart Wilson, Eric Porter e.a. Eerste deel. 19.00 Lundl-sports. 19.25 Toto-berichten. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 La bonne aventure. Met: Het dagelijks leven in Wallonlö en een reportage over begrafenissen. 20.35 L'ome sins amour. Waalse mu zikale komedie van Michel Duchatto, opgevoerd in het Trianon-theater te Luik. 22.45-23.15 Independants, a voire service. Herhaling programma voor zelfstandigen. ENGELAND BBC 1 16.00-16.25 See hear. Voor doven en slechthorenden. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilm. 17.25 Jackanory. 17.40 Jigsaw. 18.05 John Craven's newsround. 18.20 Blue Peter. 18.35 Tokenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19.50 Tekenfjlm. 19.55 Tom Jones. 20.20 Tales of the Gold Monkey. Serie. 21.10 Panorama. 22.00 Journaal. 22.25 Ulzana's raid. Amerikaanse western van Robert Al- drich (1972). Met: Burt Lancaster, Bruce Davison. Jorge Luke e.a. 00.05 Film *83. Actuele filmrubriek. 00.33 Journaal. 00.35 Make the most of your micro. ENGELAND BBC 2 16.05-16.30 Make the most of your micro. 17.30 Mary of Scotland. Ame rikaans historisch drama van John Ford (1964). Met: Katharine Hepburn. Frederic March en Florence Eldridge. 19.30 Riverside. Jongerenprogram ma. 20.00 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.05 Portraits and reflections. Claude Monet. 20.55 Great sporting mo menta. 21.10 Leo Sayer. 22.00 Pot black 83. 22.25 Horizon. Over alco holisme. 23.15 Surviving. 23.35-00.30 Newsnight. ENGELAND ITV 18.15 Dfffrent strokes. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Benson. 20.00 Wish you were here... 20.30 Coronation Street. 21.00 Mike Yarwood In persons. 21.30 World in action. 22.00 Qulncy. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Hill street blues. 01.00 Superstar profile: Donald Sutherland. 01.25 Working together. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-11.30 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. RVU: 15.30 Ten slotte zijn zij geen kind meer. Pro blemen tussen ouders en hun op groeiende kinderen. Vandaag: Koffie dik kijken. KRO: 16.00 Albert sta op. Herhaling (16 oktober 1982) van een satire op de apartheid 16.55-17.20 Er was eens... de ruimte. Tekenfilm serie. Achtste afl.: De lange reis. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 Europa in vergelijking. Herhaling. 11.10 Nee maarl Herhaling. 11.55 Umschau. 12.10 Gezondheidsmagazine Prak tijk. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Jour naal. 13.15-13.30 Videotex! voor ie dereen. 15 40 Videotext voor ieder een. 16.10 Journaal. 16.15 Gisela Schluters tussendoortje. Show en amusement met Vico Torriani. Joa chim Hansen, Paola. Kurt Felix. Ernst Huberty. Mlrcea Krishan, Werner Vei- gel. Peter Petrel e.a. 17.00 Een week vol zaterdagen. Poppenkast. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Voor de derde leeftijd. Aan sluitend: Journaal. 16.35 De vogel verschrikker (Worzel Gummidge). Kinderserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Magazine. 17.50 Dat kan een vrolijke boel worden. Komi sche situaties met Peer Augustinski. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 T«lfll0h,1. ld 00-15.40 School- televisie. 17.15 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00-13.03 Schooltelevisie en cursussen. 13.30 Journaal. 14 00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. Kinderprogramma. 15.00 You and me. 15.15 Read onl 15.40 Language in action. 16.05 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.25 Jackano ry. 17.40 Animal magic. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Coc- kleshell Bay. 13.10 Once upon a time. 13.30 Gardening time. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Second chance. 16.30 Looks familiar. 17.00 Cockleshell Bay. 17.15 Moomins. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (TROS) Café chantant - 16.30 De tien om kindershow - 17.02 Piek uur - 18.15-18.45 Journalistenforum - 19.02 Country westernshow - 19.45 Luisterspelserie: De geschiedenis van Alice (18) - 20.03 Coulissen - 21.02 Gastenboek - 22.02 Het sportcafe - 23.02 (NOS) Met het oog op de mdr- HILVERSUM 2 - 16.00 (VOO) Tineke Vos - 17 00 Ti neke alleen op radio - 17.36 Info- ma gazine - 18.30 Religieuze program ma's - 18.45 Bond zonder naam - 18.50 Gevarieerd programma - 19.00 Veronica sportprogramma - 20.03 De grote verwarring: informatie uit de media-wereld - 21.00 Bladluis - 21.30 Teleac - 22.40 Veronica film - 23,00 Het zwarte gat. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Toppop disco - '8.02 (NOS) De avondspits - 19.02 (AVRO) Praatpaal-per-adres - 20.02 Folkllve - 21.02 Meta de Vries - 22.02 Candle light - 23.02 Swlngtlme. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (VARA) Klassiek avondpro gramma - 22.00 Jazz met Aad Bos. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (AVRO) Easy listening - 2.02 Avro's senrice station - 6.02 Auto In? Avro aan - 9.03 Steunpunt - 9.08 Ar beidsvitaminen - 10.03 Dulmeland - 11.03 Wat speelt er deze week... - 11.15 Artiestenportret - 12.03 Muzi kaal onthaal - 13.06 Radiojournaal - 13.20 De Avro-diligence - 14.03 Easy listening muziek - 16.02 Hersengym nastiek - 16 30 Kom 'ns langs... HILVERSUM 2 - 7.22 (KRO) Het levende woord - 7.35 Actualiteiten - 8.20 Studioge- sprek - 8.45 Vrouwenrubriek - 9?05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Schoolradio - 10.00 KRO's leestafel - 12.00 Magazine over kerk en samenleving - 12.36 Ac tualiteiten - 13.10 Interview - 13.33 Schoolradio - 14.33 Open school - 15.03 (NOS) Consumentenvraagstuk ken - 15.32 Literair programma - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Felix Meurders - 9.30 Jeroen Soer - 12.03 Het VIP-spel - 13.03 Peter Holland - 15.30 Popkrant. HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Capriccio - 9.00 Volks muziek - 9.30 Recital door Michel Dalberto. plano - 10.00 Opus tien tot twaalf - 12.00 Intermezzo - 12.15 Tros klassiek - 13.05 De meest verkochte klassieke tien - 14.00 (NCRV) Noten- buchlein fur Anna Magdalena (II): J.S. Bach - 14.30 Joop Cantor (cellist) 70 jaar - 14,54 In kleine bezetting - 15.20 Het levenswerk van Anton Webern - 16.00 Literama-dlnsdag - 17.00 Over name Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 ubr. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20 00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9