Zware kritiek op openbaar vervoer in Rijnstreek REGI0Ü0UR1NAAL VOORAL BEJAARDEN DE DUPE On verwa cht op treden Vader Abraham tijdens carnaval in de Veen Elckerlyc school Leiderdorps schaakkampioen Steunactie restauratie Adema-orgel van start REGIOIJOURINAAL NRB teleurgesteld door subsidiestop LI Noordwijkerhout LEIDEN CcidócSowuvnt MAANDAG 7 FEBRUARI 1983 PAGINA^ Vóór een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DE RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Als |e begrijpt wat ik bedoel (al); 14.00, 18.45 en 21.00. EURO CINEMA II: Annie (al) 13.45, 18.30, 21.15. EUROCINEMA III: E.T. (al); 13.45, 18.30, 21.00. EUROCINEMA IV: Aas der azen (al): 14.00, 18.45, 21.15. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Annie (al); 14.30, 19.00, 21.30. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): E.T. (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Als je begrijpt wat ik bedoel (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Big bomber (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: The Thing (16); 14.30, 19.00, 21.15. STUDIO (Steenstraat 39. tel. 133210): Diva (16); 19.00, 21.15. ma. dl ook 14.30. TRIA NON (Breestraat 31, tel. 123875): Aas der azen (al); 14.30, 19.Q0, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414); The sounds of love (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN: STUDIO: Do boezemvriend; wo. 14.30. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b, tel. 01717-4354): Van de koele meren des doods (16); ma. t/m wo. 20.30. dl. 13.30. KINDERVOOR STELLINGEN: GREENWAY THEATER: Peter en de vliegende autobus; wo. 14.00. The Muppet movie; wo. 15.45. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Turning point; ma. t/m wo. 20.00. dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken In de regio Leiden worden tot vrijdag 11 februari waargenomen door Apotheek „Hulp der Men- scheid" en Apotheek Kok in Lel den en de Apotheek Noord-Hof land In Voorschoten ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Dlaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vol wassenen dagelijks van 14.00- 14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15- 12.00 u. Kraamafdellng: dag. van 11.15-12.00 u. (alleen voor echt genoten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafde ling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30- 20.30 u. In het St. Elisabeth-zie kenhuis. Endegeest: Dl. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klas se: de gehele dag. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle pa tiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdellng: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 Zoeterwoudse schaatsjeugd toch actief ZOETERWOUDE Het ontbreken van natuurijs wil niet zeggen dat de jeugd van de „IJsclub Zoeterwoude" de schaatsen in het vet heeft la ten zitten. In tegendeel zelfs want regelmatig waren de jongens en meisjes te vinden op de ijsbaan te Leiden of Den Haag. Afgelopen weekenden werden in Leiden onderlinge wedstrij den verreden terwijl D-junior Lard Koeken op de Uithof aan de start kwam voor het Neder lands jeugdkampioenschap. Met een tijd van 46.52 sec. op de 500 meter en 2.33.2 op e 1.500 meter kwalificeerde hij zich als 12 in de eindrang schikking uit een veld van 32 deelnemers. Bij de jeugd waren de uitsla gen als volgt: meisjes: welpen: 1. Irene Hilgersom, 2. Evelijn van Leeuwen, 3. Suzanne van Es. Pupillen: 1. Geeske Voge laar, 2. Karin Kranenburg, 3. Patricia Veldhuijzen. D-junio- ren: 1. Ellen van der Geest, 2. Carole Vink, 3. Rina Oostdam. C en B-junioren: 1. Nicole Am- merlaan, 2. Winy van der Geest. Jongens: welpen: 1. Pa trick den Eisen, 2. René de Jong, 3. Gerard van der Krogt. Pupillen: 1. Edwin Veldhuij zen, 2. Ton Ammerlaan, 3. Gaby Kroet. D-junioren: 1. Ed win van Goozen, 2. Sebastiaan Raaphorst, 3. Quno Onderwa ter. C en B-junioren: 1. Frans Paardekooper, 3. Francesco van Goozen, 3. Pieter Verstee- gen. Inwonertal Koudekerk loopt terug KOUDEKERK AAN DEN RIJN In 1982 is het inwonertal van Koudekerk met acht teruggelopen. Op 1 januari 1982 telde de gemeente 2288 mannen en 2225 vrouwen. In de loop van vorig jaar is dit aantal als volgt gewijzigd. Door geboorte en vestiging kwamen er 94 mannen en 91 vrouwen bij. Door overlijden en vertrek verminderde het aantal inwoners met 103 mannen en 90 vrouwen. Toename dus van 185 perso nen en vermindering met 193 perso nen, zodat de gemeente op 31 decem ber 1982 4505 inwoners telde. Deze wo nen in totaal in 1400 woningen. Het gemiddeld aantal inwoners per woning bedraagt dus 3,22. Trouwe leden EHBO Lisse onderscheiden LISSE Drie trouwe leden van de EHBO afdeling Lisse zijn afgelopen zaterdag tijdens de viering van het gouden jubileum van de afdeling koninklijk onderscheiden. Burge-' meester Gerrits reikte de onderscheidingen uit. De onderscheidingen vielen mevrouw A. Spaargaren, die al vanaf de oprichting lid is, de heer C. van den Aardweg, die sinds 1940 lid is en de heer Groenewegen, die in 1939 lid werd, ten deel. Ook de heer Randsdorp zou, gezien zijn inspanningen voor de afdeling, aanspraak kunnen maken op een koninklijke onderscheiding, ware het niet dat hij er reeds eerder een heeft gekregen. Namens het ge meentebestuur overhandigde burgemeester Gerrits de voorzitter van de jubilerende vere niging tevens enig instructie-materiaal. Lagewaardse wetering eindelijk uitgebaggerd KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het uitbaggeren van de Lagewaardse wetering zal eindelijk gaan beginnen. De wetering, waarvan het slib zoals bekend ernstig is verontreinigd door zware metalen, zou maanden gele den al worden uitgebaggerd. Pas nu echter is met het hoogheemraadschap van Rijnland, verantwoordelijk voor het onderhoud van het, zich fraai door het polderlandschap kronkelende, riviertje overeenstemming bereikt over de huur en verhuur van het terrein waarop het uitgebaggerde slib zal worden opgeslagen. Deze bergplaats komt op een weiland langs de Weidedreef, ongeveer ter hoogte van de Prins Bernhardstraat en zal daar blijven tot begin 1985. Daarna zal het inmiddels ingedroogde slib worden vervoerd naar elders en wordt het terrein weer in zijn oorspronkelijke staat opgeleverd. Het Hoogheemraadschap huurt dit terrein van de ge meente Koudekerk voor 9000,- per jaar (vijftig cent per vierkante me ter). B en W vragen de raad vanavond een krediet van 81.420,- voor het baggeren en 182.900,- voor het inrichten van de slibbergplaats. Totaal ruim tweeëneenhalve ton. Dit bedrag zal door het Hoogheemraadschap worden vergoed. Eventuele meerkosten als gevolg van het later beginnen van de werkzaamheden zijn, aldus B. en W., nu nog niet te bepalen en zullen zonodig via de staat van meer- en minderwerk worden verrekend. ALPHEN AAN DEN RIJN Lange wachttij den en gemiste aansluitin gen vormen voor veel ge bruikers van het openbaar vervoer in de Rijnstreek een bron van ergernis. Dit blijkt uit een enquête die gehouden is door het In tergemeentelijk Overleg orgaan Rijnstreek (IGOR). Ruim vijfhonderd enquêtefor mulieren met daarop aanmer kingen en voorstellen voor verbetering van het openbaar vervoer kwamen bij het Igor binnen. Vooral de bejaarden uit Alphen-West hadden heel wat aanmerkingen op de kwa liteit van het vervoer. Zij kampen met een slechte bus verbinding van onder meer bejaardencomplex Magnolia en het dienstencentrum Wester- hove naar winkelcentrum de Aarhof. De bushalte ligt ver van deze gebouwen en boven dien moeten de bejaarden uit stappen in de Castellumstraat en dan een eind lopen naar de Aarhof. Voor veel ouderen een reden om nog maar wei nig buiten de deur te komen. Op dit moment ziet de toe komst er voor deze bejaarden al rooskleuriger uit, omdat de gemeente Alphen met de bus maatschappijen overleg pleegt om tot een oplossing te komen, hetgeen in mei rond kan zijn. Verder blijft de trein naar Lei den in de spits overvol, daar om werd er gevraagd tijdens de spits een extra treinstel in te zetten. Maar ook de verbin dingen tussen Alphen en Lei derdorp of Alphen-Rijswijk zijn voor verbetering vatbaar vonden een aantal belangheb benden. Er werd gevraagd op deze routes sneldiensten in te zetten. Tussen Woubrugge en Ter Aar is het nodig in de spits een ex tra bus in te zetten, waarbij de busmaatschappijen hun ver trektijden zouden moeten ver vroegen zodat de reiziger in Leiden de treinen niet voor hun neus zien vertrekken. De brug bij Leimuiden blijkt veel gebruikers van het open baar vervoer een doorn in het oog. Deze brug zorgt voor lan ge wachttijden en vertragin gen. Hierdoor wordt de ver binding met Schiphol en Am sterdam of Nieuw-Vennep een langdurige zaak. In Ter Aar en Nieuwkoop zou men graag een rechtstreekse verbinding met Amstelveen en Amster dam zien. Al deze reacties zullen bespro ken worden in het Regionaal Overleg Openbaar Vervoer in de Rijnstreek, waarbij alle be trokkenen bij het openbaar vervoer aangesloten zijn. Er zal getracht worden een aantal van de gedane suggesties in de dienstregeling 1984 op te ne men. „Kleintje Pils" in de propvolle veilinghal. ROELOFARENDSVEEN Traditiegetrouw werd het afgelopen weekeinde weer het Veense carnaval gevierd in een van de gro te hallen van de EMM- veiling. De organisatie was als vanouds in han den van muziekvereni ging „Liefde voor Harmo nie". Vooral zondagmiddag tijdens het zogenaamde kindercarna val was de immense veilinghal haast té klein voor de vierdui zend kinderen, ouders en an dere belangstellenden, die er op de been waren. Het geheel gaf de indruk van een grote feestelijke reünie. Het optre den van zangeres Conny Vink (met onverwachte kwaliteiten op het gebied van gospelsongs) oogstte veel succes. Zaterdagavond vond de jaar lijkse carnavalsdonateursa- vond plaats. Werkelijk ieder een, maar dan ook iedereen, was gekostumeerd. Voor de jury was het haast ondoenlijk om uit te maken wie er het meest origineel gekleed was. De wisselbeker ging uiteinde lijk net als vorig jaar, naar de familie Keyzer. Burgemeester Wagenaar werd vervolgens door carnavalsvereniging „De Saksen" onderscheiden. Hoog tepunt van de avond was de volslagen onverwachte komst van Vader Abraham, die ge heel gratis 's nachts om bij tweeën een half uur durend optreden verzorgde. Dat was niet niks, want hij bracht een grote vrachtwagen met ge luidsapparatuur mee. Midden in de nacht moest die uitgela den worden en het podium aangepast. Eigenlijk was het Veense car naval al vrijdagavond begon nen met een erg geslaagd feest voor elfhonderd jongeren van af 16 jaar. Gasten waren toen, net als zaterdagavond en zon dagmiddag, de „J.L.S."-band met zangeres Jessy Mc.Linn en zanger John Leo, carna valsvereniging „De Saksen" uit Sassenheim met hun hof kapel „Kleintje Pils" en de Veense blaaskapel „De Sprot buiken". Als extra uitsmijter trad vrijdagavond Arie Rib- bens op. Hij deed de veiling hallen trillen op zijn grondves ten met krakers als „Polonaise Hollandaise" en „Polonaise Achteruit". Twee vijftallen in actie in het Dorpshuis. LEIDERDORP De Montesorrischool Elckerlyc is zater dagmiddag in het Dorpshuis schoolschaakkampioen van Lei derdorp geworden. Het was de tweede achtereenvolgende maal dat Elckerlyc op de eerste plaats beslag legde. Niet zon der de nodige strijd overigens. Daarvoor moest het een span nende nek-aan-nek-race leveren met het vijftal van de Kas- tanjelaanschool dat voor het ingaan van de laatste ronde - de twaalf deelnemende scholen ontmoetten elkaar in acht ron den r zelfs een voorsprong van één punt had. Elckerlyc bleek met een 5-0 overwinning in het rechtstreekse duel overtuigend de sterkste. Met slechts twee verloren partijen kwam het team van Elckerlyc op 38 punten. De Kastanjelaan- school behaalde 34 punten, die de Springschans en het Zijlkwar tier met ieder 20 punten net voor wist te blijven. De overige uit slagen zijn als volgt: 6. de Regenboog 19VS p., 7. Samen Onder weg 19 p., 8. Willem de Zwijgerschool 18'/2 p., 9. de Hobbit 14'/2 p., 10. Siem v.d. Stoelschool 14 p., 11. de Schakel 13 p. en 12. de Meijegaard 7'/2 p. Aan het schoolkampioenschap namen vier scholen minder deel dan vorig jaar. Volgens wedstrijdleider Sjoerd van Ketel bestaat er meer belangstelling voor het recreatieve schaken. Liefheb bers daarvan komen meer aan hun trekken in het schoolschaak- toernooi dat op 5 maart a.s. wordt gehouden. Maar liefst 25 teams hebben zich hiervoor ingeschreven. Energiebesparing grootste energiebron OECJSTGEEST „Dat wij in de huidige tijd moeten inleve ren betekent ook dat wij zui nig moeten omspringen met het beschikbare geld en de bronnen waarover wij kunnen beschikken. In het bijzonder de energiebronnen", aldus de voorzitter van de Raad van Kerken te Oegstgeest, de heer J.J. Thorn. Zaterdag sprak hij ter gelegenheid van de ope ning van een Energied^ag die in het gemeentecentrum werd gehouden onder auspiciën van de Raad van Kerken. Deze dag vormde het sluitstuk van een aantal informatieve bij eenkomsten, gehouden in het kader van de Brede Maat schappelijke Discussie. De dag stond in het kader van de „energiebesparing", een facet dat tijdens de middaguren nog eens werd benadrukt door ir. H. Becht die een lezing hield over het onderwerp „Minder energie, tóch welvaart". Hij droeg een aantal ideeën aan waarin onder meer tot uiting kwam dat het minder energie gebruiken kan leiden tot meer werkgelegenheid. „Automati sering kost energie. Minder automatiseren houdt méér mensen aan het werk en kost minder energie. Daarvoor ra ken onze bronnen minder snel uitgeput, was een van de stel lingen die ter discussie gepo neerd werden. Tijdens de energiedag werd middels een diaserie aandacht besteed aan het onderwerp „Huishouden met minder energie", informatie die werd aangevuld met een filmverto ning. Aan soorten van energie waarover men kan beschikken werd de tentoonstelling „Ener gie anders" van de gelijknami ge Stichting in het gemeente centrum ingericht. Verder kon de bezoeker zich uitgebreid op de hoogte stellen van een gro te hoeveelheid lectuur. LISSE De activiteiten rondom het bijeenbrengen van geld voor de restaura tie van het Adema-orgel van de St. Agatha-kerk' zijn afgelopen weekeinde officieel van start gegaan. Het eerste schenkingscer tificaat werd uitgereikt door voorzitter Cats van het Comité Restauratie Adema Orgel, aan Ernest Gervais, van de "(Orgel- kring Bollenstreek dat als eerste 7.500 voor de res tauratie heeft geschonken. Verder werd een huis- aan-huis folder getoond,, die deze week verspreid wordt ten bate van de steunactie, die onder het motto „Klank als dank" van start is gegaan, om de restauratie, die naar schat ting ƒ70.000 kost, te be kostigen. Men kan hiervoor bedragen vanaf 10,- tot 1.000,- invul len, of hoger waarvoor men een certificaat ontvangt, en lid wordt van de „Vrienden van het Ademaorgel" wat inhoudt, dat men 25% reductie krijgt voor de toegang van de zomer- concerten van de Orgelkring. Verder gaan er een aantal ac tiviteiten van start zoals een serie concerten en wel op vrij dag 18 februari, woensdag 9 maart en woensdag 23 maart. Donderdag 26 mei verwacht men het gerestaureerde orgel te kunnen bespelen, waarna donderdag 30 juni het vierde actie-concert volgt. Het vijfde en zesde actie-concert zijn nog in voorbereiding. Alle concerten beginnen om half negen. Verder zijn er op de zaterdagen 5 en 26 maart en 25 juni, v$n 2 tot 6 uur," speelmiddagen waarvoor een ieder met z'n lesboek kan ko-' men, om tegen 10,- een kwartier op het Adema-orgel te spelen. De restauratiewerk zaamheden gaan na Pasen van start Alcoholcontrole in Ter Aar TER AAR Bij een alcohol controle in Ter Aar in de nacht van zaterdag op zondag is negen maal een proces ver baal uitgedeeld aan autobe stuurders die te veel hadden gedronken. Verder deelde de politie vier rijverboden uit In totaal werden 143 auto's van middernacht tot half drie tij dens een rijdende controle ge controleerd. Een derde van hen moest blazen. Autodief gepakt ALPHEN AAN DEN RIJN De politie heeft zaterdagmid dag binnen zes minuten een 21-jarige Alphenaar aangehou den die een auto had gestolen. De eigenaar van de auto, een 45-jarige man uit Rijnsater-' woude, had zijn vervoermid del aan de Kalkovenweg ge parkeerd maar vergat de sleu tels eruit te halen. De man liep een bedrijf binnen, keek om en zag iemand er met zijn auto vandoor gaan. De autodief kon op de Burgemeester Bruin Slotsingel worden aangehou den. Man valt uit boom KATWIJK Een 38-jarige inwoner van Katwijk is zater dagmorgen ernstig gewond in het Academisch Ziekenhuis Leiden opgenomen nadat hij uit een boom was gevallen. De man was samen met enkele buurtbewoners de bomen in het plantsoen achter het Hoor- nesplein aan het toppen. Toen hij met een vorkheftruck om hoog werd gebracht en op een tak stapte, brak die af en viel de man op de grond. In het ziekenhuis bleek één van zijn ribben te zijn gebroken en door zijn long heen te zijn ge schoten. Inbraak in voetbalkantine KATWIJK In de kantine van voetbalvereniging Quick Boys is dit weekeinde ingebro ken. In de nacht van zaterdag op zondag hebben inbrekers een straattegel door de ruit van de kantine gegooid. Zij namen uit het clubhuis de ge luidsinstallatie ter waarde van 6.000 gulden weg. Postzegels (1) ?st Postzegelvereniging De Rijnstreek uit Leiderdorp zit houdt vanavond vanaf zeven uur haar jaarvergade-cht. ring. Aansluitend volgen om acht uur een ruilavond en i ei om half tien een veiling voor de oudere verzamelaars, trut Iedereen is welkom, niet-leden moeten wel entree betaerd len. Voor inlichtingen: tel. 895140. grt d o ent Postzegels (2) De maandelijkse ruil- en veilingavond van postzegelvere- ^6 niging Sassenheim wordt morgenavond weer gehouden. 'en Dat gebeurt in gebouw Ontmoeting. De jeugd is vanaf ze-*eel ven uur welkom en de volwassenen kunnen om acht uur1 komen. De veiling omvat negentig kavels. Schrijfavortd De Leiderdorpse afdeling van Amnesty Internationally organiseert elke tweede dinsdag van de maand, te be ginnen met morgenavond een schrijtavond in De Sjel- ter aan de Heemraadlaan In Leiderdorp. De schrij fa- vonden in de Scheppingskerk, die op elke eerste woensdag worden gehouden, gaan overigens daarnaast gewoon door. Zoals bekend kunnen op de schrijtavon- den politieke gevangenen overal ter wereld worden be reikt. Brieven aan de autoriteiten van het land dat deze mensen gevangen houdt daar nog altijd effect te hebben. Men richt zich elke maand op een verschillend groepje gevangenen. Deze maand staan een Zuid-K o-1 raan, zeven Syrische Koerden, een Zambiaan en een1 Rus centraal. Men kan van half acht tot half negen zo-1 wel in De Sjelter als in de Scheppingskerk terecht Bestrijdingsmiddelen De Voedingsbond FNV organiseert in samenwerking met de Leidse Wetenschapswinkel morgen een informatie-1 0 avond over het onderzoek dat wordt gestart naar het ge- bruik van bestrijdingsmiddelen in de bollenteelt De bij- - eenkomst is speciaal bedoeld voor mensen die op een of andere wijze bij deze teelt betrokken zijn. De avond wordt or gehouden in de Pauluskerk aan de Ruishornlaan in Lisse a en begint om acht uur. rja npi Energie In de bibliotheek van Muzenhot Leiderdorp wordt^n morgenavond een bijeenkomst over energiegebruik ge- di houden. Dit in het kader van de tentoonstelling Ener- h< gie Anders, die tot en met 11 februari tijdens de ope ningsuren in de bibliotheek te zien is. De bijeenkomst— over energiegebruik begint om acht uur en wordt vcr-^ levendigd met dia's. Iedereen is welkom. De bliotheek is op maandag van 10 tot 12 en van 14 tot 17.30 uurgeo- 1 pend, woensdag van 14 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 J uur, donderdag van 14 tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 21 uur. Vrouwengilde De dames van het Zoeterwoudse katholiek Vrouwengilde komen morgenavond in Don Bosco bijeen voor een zoge naamde Noorse avond. Er zal een diaserie worden ver toond terwijl de heer en mevrouw Brouwer typisch Noorsei gerechten zullen bereiden die vervolgens genuttigd zullen worden. De bijeenkomst begint om acht uur. Luchtklievers De pluimvee- en konijnensportvereniging Lisse en om-y J streken houdt morgenavond weer een vergadering in[s^ het clubhuis van postduivenvereniging „De Luchtklie vers" aan de Gasstraat in Lisse. De vergadering beginv. om acht uur. Onder meer wordt er gesproken over het e11 keuren van dieren en ballotage van nieuwe leden. dij] Volksdansen fstc Dat de ouderen in Zoeterwoude aan lichaamsbewegingyer doen mag blijken uit het feit dat deze week de volksdan- senlessen van start gaan. Morgen - en in het vervolg iedere dinsdag van half vier tot half vijf zijn personen van circalaT] 60 jaar en ouder welkom in huize Emmaus. Onder deskun-ipe: dige leiding zal dan heerlijk gedanst kunnen worden. Het is wellicht nog belangrijk om te weten dat de deelnemers-M2 bijdrage daalt naarmate de belangstelling groter is. Voor he nadere informatie kunnen belangstellenden zich wenden tot de heer Jan van der Ploeg, Schenkelweg 101, telefoonftO 2582. Natuurlijk kunnen de ouderen ook een kijkje komen nemen tijdens de les in huize Emmaus. ing< )ur| stel NOORDWIJK De Noordwijkse reddingsbrigade vt wacht binnenkort in financiële moeilijkheden te 11 C men. Dit in verband met het besluit van het Noordw kerhoutse gemeentebestuur de subsidie aan de brigaSS' in 1983 terug te brengen van 2.000 gulden naar l.Oast gulden en voor volgend jaar de subsidiekraan helemf be dicht te draaien. htc tlir Tijdens een eerste van qen gehouden met de opleider reeks propaganda-feestavon- den in het Lido-theater her innerde NRB-voorzitter De Jong aan de belangrijke functie die de NRB vervult op het gebied van zwemon- derricht aan de jeugd (en ook aan ouderen) en aan de be- veiligingsaktiviteiten op het strand. De Jong illustreerde dit met cijfers, De zwemin- structie van de brigade had het afgelopen jaar 480 ge slaagden opgeleverd, waar van bijna 300 ingezetenen van Noordwijkerhout. „Re ken maar eens uit wat die gemeente daarvoor betaalt. Bij een subsidie van 1000,- per jaar nog geen 3,50 per geslaagde, aldus De Jong. Daarbij is nog geen rekening van jeugdinstructeurs (13)rtz< EHBO'ers. js*( De NRB telt thans circa leden. Dat moeten er vf meer worden. De voorzit riep de aanwezigen op meer financiële arms*, krijgt. De contributie 1 draagt een tientje per p soon. „De voordeur sti open". Zo luidde de titel x de klucht van Max Andr die de toneelgroep van brigade voor het voetlii bracht. Een gezellig kold verhaal, waarbij men z kostelijk amuseerde. De v gende propaganda-feestaw— den zijn op 11, 12 en 14 bruari. L

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4