pe Danaïden op valreep langs Zuiderkwartier )ames HVS hebben lot weer in eigen hand Scylla weer op goede spoor Dubbel verlies LMHC isPamTRIfcJUIML MAANDAG 7 FEBRUARI 1983 ■N rste wegwinst John Eradus pEN Swiftrijder John Eradus heeft zaterdag een door fervereniging Ahoy georganiseerde wegwedstrijd op de Rot- imse Doenkade gewonnen. us finishte vóór Ben Zee uit Zoetermeer en voormalig Itser Rudy Libregts. In deze eerste wegwedstrijd van het en was er een vijfde plaats voor Eradus' clubgenoot Gert Zwaan. teens goede Leidse prestaties in een door het Rotterdamse lalridders georganiseerde veldrit. Swift-voorzitter en vete- Cock van der Hulst legde beslag op een tweede plaats, ter- kees Kerkvliet derde werd. Gerard van Amsterdam eindig- vijfde. van Klink finishte dit weekeinde tweemaal kort bij in veld- n in België. Zaterdag kwam de Avanti-liefhebber tot een or U plek in Deurne, gisteren kwam Van Klink in Son en Breu- or 25 tot een zeer verdienstelijke zesde plaats. 29- Titel binnen bereik voor The Bassets Recordregen De Spartaan DEN HELDER De Sassenheimse rugbyclub The Bassets lijkt hard op weg om het op stapel staande vijfjarig bestaan met het kampioenschap van de eerste klasse op te luisteren. In Den Helder werd de club van die naam met duidelijke cijfers verslagen: 3-21. Meest opmerkelijk facet aan Sassenheimse zijde was dat de „nieuwkomers" in het geheel niet ingingen op de provocaties van de Noordhollanders. Overigens werd de basis voor de overwinning al voor rust gelegd. Door uitstekend driekwart spel kon The Bassets met een 0-14 (goals Jan Schrama en Leno van Nieuwkoop) voorsprong aan de thee beginnen. Na de hervatting hadden de Sassenheimers even een inzinking, maar kwamen die al spoedig weer te boven. Sterk spelende Tinus Harskamp zorgde er met een goal en een penalty (0- 21) voor, dat The Bassets de ranglijst blijven aanvoeren. Dat de Helderse ploeg in de slotminuten nog tegenscoorde, was alleen maar van statistisch belang. DEN HAAG Het regende records tijdens de ontmoeting tus sen de gewichthefploegen van het Haagse Simson KDO en het Leidse LKV De Spartaan. Een confrontatie die overigens in het voordeel van de Leidenaars werd beslist (1377-1503). De opmerkelijkste verbeteringen kwamen op naam van Dio De- genaars, die zijn totaalrecord met maar liefst 15 kilogram op schroefde naar 315 kilo (135 kilo trekken en 180 kilo stoten). Door het scherper stellen van zijn oude Nederlandse records is Degenaars nog slechts 10 kilogram van de bijgestelde li miet voor de Olympische Spelen verwijderd. Maar niet alleen Degenaars verbeterde zaterdag records. Jan Kluivers zorgde door 100 kilo omhoog te stoten voor een nieuw Nederlands jeug- drecord. Bovendien bracht hij het totaalrecord op zijn naam: 180 kilogram. Dat de mannen van Wim van der Putten de competi tiewedstrijd tegen Simson wonnen, was voorts te danken aan de prestaties van Herman Filippo (trekken: 115 kilo, stoten: 140 kilo), Hein van der Putten (90, 125), Adrie Bentvelzen (90, 120) en Henny Boon (102.5, 122.5). DEN Momenteel het er voor de eerste- tweedeklassers uit de Ise regio vrij somber ^^omdat zij allemaal in ^ngere regionen verke- Alleen De Danaïden lalde op de tiende Idag twee punten en werden uitgerekend J laid op stadgenoot lerkwartier: 1112 or ]Jt. Ook overgangsklas- or J^Pernix daalt op de °rr j^lijst gevaarlijk af, ig-al nu er van HKC or igoren werd (137). Be- or neerging het met klas- or 1 Snoot Fides Pacta, dat or 7 nuttige 139 winst or lljte op Oost Arnhem. lusieclub is dan ook de MEN;e vereniging, die in top kampioenskansen IHen vier seconden wist Fi- 'acta via Hennie Piket te aar daarna wilde de iktie minder vlot verlo- Dit onzuivere schietwerk tegenstander Oost Arn- in staat om in de buurt te in. Bij rust was het ver met 75 daarom ook niet Ook na de onderbreking lichtte Fides Pacta haar ■uchtige publiek aan zich gave spelacties, maar erg xeffend was het niet. Er I evenwel genoeg precisie et schieten gelegd, vooral f de strafworpstip, om de itrijd met 13—9 vrij pro- nloos te winnen. De doel en werden gemaakt door lie Piket (4), Ronald van Velde (4), Robin Somme- (3), Bea Schrama en aan- der Nico Pikaar. ziet er naar uit, dat Per- de goede vorm is kwijtge- t. Dé Leidse ploeg heeft e sterke eerste competitie geen punt meer behaald, tegen HKC liep de briga- ■^^n Jasper Engel tegen een ^^u-laag op, die zich na rust II) begon af te tekenen, ^■zes goals op rij liep de ^Hclub van 55 ineens weg I 115, waarmee het pleit I Mcht werd. Het duel ein- bij 137, waarbij Janne- luider (2), Jenny van der sn, Kees Brokaar, Janko dveld, Kees Hortensius en Ister Caro Verhagen 'den. vaardig verdedigen kon de aanvalsdrift van Ani- uitstekend indammen, hebben Animo uit laten oordeelde coach Ruud der Horst over de eerste die met een bescheiden werd afgesloten. Ook in laatste half uur was zijn ndicapte keurploeg, liefst basisspelers ontbraken, lang opgewassen tegen de wse druk. Een dubieuze Worp betekende echter en deze achterstand n TOP in de laatste zeven Iten niet meer te boven, Fides Pacta blijft gewoon winnen. Hennie Piket wierp zich gisteren tegen Oost Arnhem op als topscorer in de met 139 gewonnen partij. ondanks treffers van Jacqueli ne Winter (2), Hans Ouds hoorn (2), Anne van der Zaag, Gerco Langelaan en Peter Tiggelman: uitslag 97. Met een triomfantelijk gebaar begroette De Danaïden-speler Eric Peters zijn enige treffer tegen Zuiderkwartier. Zijn afstandschot sloeg vijf secon den vóór tijd door de mand, wat een 1112 eindstand ople verde. Het was de ongedachte ontknoping van een Leidse derby, die de toeschouwers een uur lang in haar ban hield. Dit gebeurde weliswaar niet door goed korfbal, maar de dramatiek vergoedde alles: dom veroorzaakte strafwor- pen, plaatsfouten, schoten die uit de korf wippen èn een ui terst bizar scoreverloop. Het was namelijk Zuiderkwartier, dat het beste uit de startblok ken schoot. Na een klein kwartier stond zij met 5—1 voor en ook daarna bleef de blauwgele acht op voorsprong: rust 74. De tweede helft gaf echter een herboren De Da naïden te zien, omdat de stu denten het scoren nog niet verleerd bleken te zijn. Drie minuten voor tijd kwam het op gelijke hoogte (1111), om daarna opvallend genoeg het spel te bevriezen. Tijdens het rondspelen zou genoemde Pe ters Zuiderkwartier nog van een verdiend punt afhouden. Naast Peters scoorden Cees Christiaanse (4), Hans van der Leek (3), Pieter Koorneef (2), Annemarie van Dijk en Joke van Noord. Voor Zuiderkwar tier troffen Dirk Jan de Kreek (4), Dick Derkesen (3), Els van Lunteren, Christa Metselaar, Wil de Wit en Theo van Leeu- Nog altijd heeft Ons Eiland de val op de ranglijst niet kun nen stuiten. Ook tegen Oranje Wit was het spel te weinig met doelpunten verrijkt. Hierdoor konden treffers van Patrick Verra, Huib Hasselbach, John Dickhof en invallers Barry van Duyn en Jan van Kalke ren de 59 nederlaag niet voorkomen. Heel lang kon De Algemene tegen koploper Snel goed weerstand bieden. Na de pauze (76) kwam de Dordse oppo nent evenwel op 79 en deze voorsprong behield zij door zuiver schieten tot het einde toe. Het werd 1215 en voor de geplaagde Leidse formatie scoorden Wim van Vliet (4), Martin Filippo (4), Jory Sjar- dijn, Henny Waasdorp, Ruud Swaak en Ruud van Vliet. Een slechte eerste helft, afge sloten met een 51 achter stand, bracht Crescendo-coach Piet l'Ami ertoe, om Gabriëlle Kok en Peter Baak in het veld te brengen tegen Merwic. Dit leverde weliswaar een korte opleving op (6—4), maar de Dordtse tegenstander liet zich de punten niet meer ontfutse len. Uiteindelijk werd het 12 7 en hierbij waren Wilfred Cornelisse (64), Liesbeth Kok, Joke Geyer en invaller Piet Baak verantwoordelijk voor de Leidse tegentreffers. Een ongeïnspireerd Fluks kreeg in het Zeeuwse een flink pak slaag. Alleen Aad van Drongen (2), Ada van der Meulen en Kees Imthorn kon den TOP (A7 laten uitnemen: 13—4. Ook poulegenoot Tempo liep tegen een duidelijke nederlaag op: 96 bij SEV. Daardoor zijn de titelkansen tot theoretische proporties teruggebracht. Bob Bergshoeff (3), Aad Haagsman, Ernst van Hooidonk en Bert Jan van Weeren tekenden voor de produktie van de Al- phenaren. Bij hekkesluiter Maassluis heeft Velocitas een nuttige 811 winst geboekt, die door het gehele herenkwartet ge stalte kreeg. Er werd namelijk gescoord door Leon Brouwers (4), Ybo Schutte (3), Jeroen van Driel (2) en Rien van Poelgeest (2). Koploper Fiks werkte het verplichte nummer tegen staartclub Keep Fit'70 vlot af. Het werd in één uur tijd 156 door toedoen van Dirk Jan El- zenga (4), Theo Vreeken (3), Sandra van Gelderen (2), Die- derick van Veen (2), Herma Tobé, Reinetta de Mooy, Nico van Weizen en Robert van der Kraan. In dezelfde klasse bemachtige KNS via 77 een belangrijk winstpunt bij WION. Hier werd Heieen van der Nat de grote vrouw door na 75 tweemaal te scoren. Daarin waren Karin Ulzen, Sandra Ligtvoet, Hans Kooien, Peter Siebers en Peter Zitman haar al voorgegaan. LEIDEN Debutant Shot-Wageningen was geen al te grote hindernis voor herfstkampioen Scylla. De Leidenaars maakten er binnen niet al te lange tijd 62 van. In Hazerswoude stond alles in het teken van de top twaalf van Bettine Vriesekoop in Engeland. Vele supporters waren meegereisd, wat tot gevolg had, dat er nogal wat teams met invallers opgevuld moesten worden. Het tweede herenteam speelde wél kompleet tegen Quick '32 en eindigde met de hakken over de sloot op een 6—4 zege. Het eerste damesteam haalde nog 46 tegen Tempo Team. In de tweede divisie haalden de Scylla-reserves hun eerste pun ten tegen Noad en deelde Sjaardema /net Ravesteyn. De Scylla- dames walsten met 60 over het zwakke Koningslust. Sjoerd Meyer en Anne Vlieg waren beiden niet opgewassen te gen Edwin Angenent van Shot Wageningen. Maar dat was dan ook alles wat Scylla toestond aan de nieuwelingen in de eredi visie. Hans Lingen vergiste zich niet zodat het uiteindelijk 62 werd. In de eerste divisie behaalden Fred van der Zeeuw, Aljé Kamp huis (ieder tweemaal) en Peter de Groot, oftewel Avanti 2, twee kosjbare punten. Quick '32 werd het slachtoffer. Na drie wed strijden lijkt het erop, dat de Hazerswoudenaars al tamelijk ze ker zijn van behoud. In de tweede divisie speelde het tweede van Scylla voor het eerst kompleet. Na twee eerdere nederlagen kwamen nu de eer ste punten binnen. Frits Kantebeen, Rob van der Zeeuw en Rob Regeer bleven Noad net voor met 64. Sjaardema was weer geheel afhankelijk van Friso Reitsma, die een gave hattrick scoorde tegen Ravesteijn '67, en Herman van der Broek, die met twee zeges de vijf volmaakte. Jammer was dat zowel het dubbel als de drie wedstrijden van Jaap Polak naar de tegenstanders gingen: 55. Eén divisie lager kwam het eenmansteam van Docos tegen Noad 2 niet verder dan 55. Ed van der Berg scharrelde hier van vier punten bijeen (het dubbel incluis), maar het lukte Sjaak den Elzen, die het vijfde punt scoorde, en Donald Engelbert niet om hun kopman voldoende steun te geven voor de volle winst. In de vierde divisie voegde Scylla 3 twee punten aan haar to taal toe. Hotak '68 werd met een 73 pak slaag weer naar huis gestuurd. Het tweede van Sjaardema voerde een gevecht op leven en dood met The Back Hands. De Oegstgeestenaren kwa men uiteindelijk met een remise goed weg. De Treffers vergaat het minder goed deze kompetitie. Voor de tweede maal in suc cessie gingen de Veners met 28 roemloos ten onder. Ditmaal was Amsterdam'78 een klasse te sterk. Het derde van Avanti speelde met twee invallers en kwam tegen TTC dan ook niet verder dan 37. Uitermate tekenend voor de damescompetitie was de wedstrijd Avanti-Tempo Team. Het hele eerste team verbleef in Enge land om clubgenote Vriesekoop aan te moedigen en om mogelijk internationaal bijgeschoold te worden. Vandaar dat er in Hazers woude een samengeraapt team achter de tafel verscheen, dat er nog bijna in slaagde Tempo Team te verrassen. Brigitte Kooter, die toch al ruim een jaar geen wedstrijdsport meer bedreven heeft, was zo goed voor twee overwinningen op de Amsterdam se meisjes. Annemarieke Smits, ooit eerste teamspeelster, maar al jaren spelend in het tweede, deed niet onder voor Kooter. Uit eindelijk was het de derde invalster Ada Verheul, die dit gele genheidsteam de das omdeed. Het werd 4-6 en de titelkansen, die door het verlies tegen Scylla in de openingswedstrijd toch al gering waren, lijken nu geheel verkeken voor Avanti, dat al vier punten achter staat op de Leidsen. Scylla zelf had deze week geen kind aan Koningslust. Marjan Kantebeen, Stephien van Gennip en Sandra de Kruiff maakten er in no-time 6-0 van. In de tweede divisie blijven de Scylla reserves goed draaien. Succes werd met 8-2 aan de zegekar gebonden van Lineke Snel lere, Mirjam Goddijn en Corry Ouwehand, die als enige twee vergissingen maakte. Ook Docos was succesvol. Marijke Olden leidde het team tegen Swift Deventer met een hattrick naar een 7-3 overwinning. LEIDEN - De heren van LMHC wisten uit hun dubbelweekein- de geen wedstrijdpunten te behalen. Zaterdag werd nipt met 8-7 van Bloemendaal verloren en op zondag waren ze met 6-15 kansloos tegen Amsterdam. De dames van Leiden handhaafden zich door een 2-2 gelijkspel tegen Hudito in de eerste klasse. Leiden speelde gehandicapt tegen Bloemendaal, twee spelers ontbraken, zodat coach Oltmans zelf mee moest spelen, boven dien kwamen de gebroeders van de Meer nog eens 20 minuten te laat. Ook Bloemendaal was niet in zijn beste doen, en er werd. veel gemist in de eerste helft. De rust brak aan bij een 3-3 stand, waarbij Johan van Marwijk Kooij tekende voor de gehele Leidse produktie. Na de pauze besloot Bloemendaal zijn corners weer vanaf links aan te geven en na vijf gemiste in de eerste helft verzilverde die ploeg er nu drie op rij. Leiden krabbelde echter weer bij en via twee velddoelpunten van Wouter Eijkenhout was het op 6-6 weer gelijk. Herman Hartevelt zorgde nog voor 7-7, toen de ploeg uit Bloemendaal zeer dubieus met 8-7 voor kwam. LMHC protesteerde furieus, maar het mocht niet baten. De laatste vijf minuten speelde Leiden met zes veldspelere, kee per Bancken geblesseerd aan de kant, tegen een strak verdedi gend Bloemendaal, dat het einde ongeschonden haalde, hoewel de ex-Leiden keeper Bonjer driemaal de hulp van het houtwerk nodig had om het Leidse geweld te keren. Tegen Amsterdam volgde Leiden precies een helft, de corners van Johan van Mar wijk Kooij zorgden er voor dat LMHC bij de rust slechts met 7-5 achter stond. Na de pauze speelde een voluit draaiend Amster dam, met 4 internationals in de gelederen, de Leidse ploeg van het veld. De partij werd uitgemaakt op 15-7, waarmee Amster dam kampioen werd. De ploeg van Oltmans moet nu in de wed strijd van volgende week tegen Laren bewijzen dat ze toch in de overgangsklasse thuis hoort. Leiden-dames verloor van het technisch betere Klein Zwitser land met 2-1. In een matige partij scoorde alleen Gemma van Schaik indirect uit een strafcorner. Tegen Hudito werd zonder wissels met 2-2 gelijk gespeeld, waardoor Leiden zich handhaaft in de eerste klasse. Sandra Roijaards en Hetty Bonga haalde het belangrijke Leidse punt binnen. Alecto won na een 3-1 ruststand makkelijk met 7-1 van Fores- cate. Marjolein van Aldewerelt scoorde driemaal en Annet Vas- binder en Mania Bosch deden dit ieder tweemaal. Daarna liet Alecto zich echter door Noordwijk verrassen, een strakke Noordwijkse mandekking zorgde er voor dat Alecto niet scoor de. Josette Beuk opende voor Noordwijk, maar Marjolein van Aldewerelt schoot de Leiderdorpers langszij. Na de pauze verzil verde Alexandra van Kan een strafcorner tot winnende treffer, 2-1, hier had Alecto er 15 van onbenut laten liggen. Tegen Craeyenhout dolf Noordwijk echter met 7-3 het onderspit. Een binnen 5 minuten opgelopen 3-0 achterstand bleek toch niet meer goed te maken. Bonnie Montanus en Arienne Rietveld(2) haalden voor Roomburg een punt weg tegen Forescate, 3-3. Te gen Groen Geel scoorde dit tweetal ieder eenmaal, wat niet ge noeg was om de 3-0 achterstand bij rust goed te maken, 2-3 ver lies. DEN Met de 10-8 rt van HVS op mede- kesluiter de Volewij- L hebben de dames uit apwijk hun al dan niet 'aderen weer in eigen 1 gekregen. Ondanks gelijke spel van Olga rnus tegen CSV (9-9) de Roodwitten één t uitgelopen op naaste Jurrent Seyst, dat gis- n verloor van Monnic- iam. MMO verstevig- haar tweede positie een ruime 15-8 over ling op naaste concur- Snelwiek. I speelde tegen de Vole- sers geen hoogstaande j. maar dat zal in belang- mate te maken hebben d met het uitvallen van verdeelster Sjanie Waaijer ins een knieblessure. Toch "*t HVS voldoende kracht it veld te kunnen brengen om de broodnodige wedstrijd- punten in eigen huis te hou den. Beide teams sluiten de rij van de eerste divisie A. Het krachtsverschil bleek uit de 7- 3 voorsprong van HVS bij rust. Na de pauze leken de pupillen van trainer-coach Karei te Lindert door te drukken, maar dat bleek van korte duur. De Volewijckers kwamen sterk terug, mede door een incident langs het veld (de coach Werd wegens beledigingen aan het adres van de scheidsrechters uit het veld gestuurd). Na de stand 9-8 trok HVS door pro fessioneel eindspel toch aan het langste eind: 10-8. Planten- hoek Foreholte ontmoette bij Hellas 2 eigenlijk maar twee tegenstandsters, die de eind stand bepaald hebben. Hoewel de Haagse dames met 2-0 voorkwamen, heeft Foreholte het verdere verloop van de wedstrijd beheerst. Het was Foreholte dat voortdurend aan de leiding ging. De dames uit Voorhout zagen echter geen kans weg te lopen. Dat was niet zo zeer aan de kwaliteit van Hellas te danken, omdat de Haagse verdediging regel matig aan de noodrem moest trekken, ten koste van een strafworp. Zo heeft Foreholte er vijf pingels toegekend ge kregen, maar keepster Sandra Reijndere, die als een beer stond te keepen, stopte er maar liefst vier. In de eindfase van de wedstrijd leidden les Vertes met 8-9. Met nog tien minuten te gaan werd Ingrid Hardnak voor Hellas ingezet, die toen nog niet tussen de lij nen was geweest, en zij zorgde voor 10-8 met twee keiharde poeiers. OASE en VZV speel den een mooie partij handbal, waarbij vooral de eerste helft gekenmerkt werd door schitte rend aanvalsspel van beiden zijden. Helaas voor OASE kon het team aan het einde van de eerste helft vier prachtige bre- ak-out kansen niet verzilver en, waardoor OASE met een kleine marge voorsprong, 5-6, de rust inging. Na de pauze eenzelfde beeld, tot de stand 8- 7 voor de thuisspelende ploeg. Toen raakte OASE uit haar spel door het in haar ogen ont houden van strafworpen. VZV profiteerde en ging winnend over de eindstreep: 10-8. MMO zag zich aan het begin van de competitie als een ge vaarlijke outsider waar je re kening mee moest houden. Getuige de wedstrijd van gis teren tegen nummer drie van de ranglijst, is het uitgangs punt van MMO misschien toch te voorzichtig geweest. Als naaste concurrent van koplo per Westlandia, dat twee pun ten meer heeft, liet MMO gis teren een prachtig spelletje handbal zien, waar Snelwiek eigenlijk maar weinig tegen in kon brengen. Beide teams toonden snel handbalspel, maar MMO draaide veel beter. Vooral door goed loopwerk van de cirkelspeelsters en op het juiste moment instarten van de hoeken kreeg de Hoog- madese tweede lijn legio kan sen, die voor een deel goed be nut werden. De 94 voor sprong bij rust was eigenlijk nog geflatteerd, maar gaf al duidelijk het kwaliteitsver schil aan. Na rust probeerde Snelwiek de Hoogmadese aan- valsmachine te ontregelen door agressiever, verder van de cirkel, te verdedigen. Dat lukte redelijk, maar MMO won de wedstrijd verdiend met de cijfers 158. Gezien het verdere programma van Westlandia is een kampioen schap voor MMO niet te ver wachten, maar dat zal de toe komst moeten uitwijzen. Op afdelingsniveau lijkt Olga Sa- turnus zich uit de gevarenzo ne te trekken. Hoewel er nog degradatie in zit, lijkt behoud in de tweede klasse zeer wel mogelijk. De winst op OASE 2 heeft hierin zeker bijgedragen. Saturnus won dit matte maar vriendelijke duel met 63 (32). In de parallelklasse speelden Northa en Olympia feitelijk een promotiewed strijd. Beide teams stonden aan kop in 2B, zij het dat Olympia één wedstrijdpunt meer had. Het werd een sportief hard duel dat erg sfeervol was door het veeltallige publiek dat in Wassenaar was komen kijken. Olympia en Northa werkten goed in de defensie, terwijl het aanvallende spel van beide zij den nogal te kampen had met nervositeit. Het was uiteinde lijk Olympia dat winnend over de eindstreep ging, niet in de laatste plaats door het keepers werk van Hermien Goedkoop, die maar liefst drie strafwor pen tegen hield. Heren Olga Saturnus moest op be zoek bij CSV. Ook in deze wedstrijd bleek dat de Leide naars duidelijk moeite hebben om terug in hun ritme te ko men. De andere zo voortreffe lijke break-out liet het gisteren weer behoorlijk afweten, als ook de normaal gevaarlijke tweede lijn. Het is dan ook aan het uitblijven van goede aan- valsopzetten van Leidse zijde te wijten, dat de zo belangrijke wedstrijdpunten voor het kampioenschap niet geheel in Leidse handen kwamen. CSV dat behoorlijk stevig verdedig de, kon onder aanvoering van het veelkoppige thuispubliek goed volgen, hoewel de score in de gehele wedstrijd laag bleef. De rust werd met 34 voorsprong voor Saturnus in gegaan. Ook na de pauze ging Saturnus bijna voortdurend aan de leiding. CSV kwam echter toch langszij, in een zeer rommelige eindfase, die niet toelaatbare spelsituaties te zien gaf door onsportief gedrag van beide ploegen. De eindstand in Castricum werd op 99 bepaald. Satur nus gaat in de tweede divisie met twee punten voorsprong op Seyst, dat verloor van Mon- nickendam, aan de leiding. Beide teams treffen elkaar nog in Zeist HVV behaalde in de tweede klasse, een kampioens kandidaat waardig, een zeer ruime overwinning op Hermes 3: 10—22 (2—11). Met nog drie wedstrijden te gaan lijkt er voor de heren uit Voorschoten geen onoverkoombare hinder nis meer voor promotie naar de hoogste afdelingsklasse. Olympia ging in eigen huis behoorlijk onderuit tegen de routiniers van Quintus 5: 15 22 (714). Hiermee kan Olym pia haar kampioensaspiraties verder wel vergeten. Rijnsoe ver mocht gisteren alvast oefe nen voor zijn wereldduurre- cord-poging handballen. In juni willen zij dat record gaan vestigen op 25 uur. Gisteren moesten zij twee competitie wedstrijden afhandelen, om de opgelopen achterstand van de gespeelde wedstrijden enigs zins in te halen. De Katwijkere veegden eerst Rijnstreek 2 van het veld met 3213, daar na kreeg MMO een flinke ne derlaag te incasseren van 23 12. Deze laatste wedstrijd kreeg echter wel een sluier mee van zeer matig fluitwerk, waar MMO duidelijk door ont regeld werd. PETER WAALWIJK

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17