=v Kwalijke rol Gerard Bakker bij nederlaag Yriesekoop SC Phoenix krijgt geen licentie sportuitslagen eter Zijerveld laar triathlon Y olleybalheren voor Lentebeker voetballerlei «S"SIJTHOFF PERS ^PORT QeidwOowuvnt ZATERDAG 5 FEBRUARI 1983 PAGINA 11 eer overwinning lonny van Bentum ARIJS Conny van Bentum heeft gister- tnd een tweede achtereenvolgende zege ^iaald op de 200 meter vrije slag. Afgelopen eekeinde versloeg ze wereldkampioene An- imarie Verstappen in Amersfoort met een gecqj van 2.02,28. In het 25 meter-bad van de tuirnrijse voorstad Boulogne-Billancourt reali- erde de Bameveldse ditmaal een tijd van )0,80. Van Bentum moest op de 100 meter inderslag verstek laten gaan, omdat de start in dit nummer pal voor de 200 meter vrije ig was. De twee overige Nederlandse remsters, die gisteravond aantraden, bleven ist buiten de finales. Petra van Staveren ndigde met 2.38,67 als negende op de 200 eter schoolslag en Ilse Oegema werd met >9,39 tiende op de 800 meter vrije slag. Klassieke interland herleeft ZEIST Het Nederlands elftal zal op woens dag 21 september in het Heizelstadion in Brus sel een vriendschappelijke interland tegen Bel gië spelen. Jan Huijbregts, secretaris betaald voetbal, die deze week met zijn Belgische col lega Albert Roossens overeenstemming bereik te, meent dat deze wedstrijd prima past als voorbereiding op het Europese kwalificatie duel, een maand later tegen Ierland in Dublin. „Het initiatief is van de Belgische voetbalbond uitgegaan. De heer Roossens kwam met het idee om de derby der lage landen, die in de ja ren vijftig zo roemrucht was, een nieuw leven in te blazen. Indien beide landen nog in de race zijn voor kwalificatie voor het eindtoer- nooi voor het Europees voetbalkampioenschap in Frankrijk, kan dit een uiterst interessante ontmoeting worden", aldus Jan Huijbregts. Ruime winst handbalheren TEL AVIV De Nederlandse heren- handbalploeg heeft ook zijn tweede oe fenwedstrijd tegen het Israëlische jeugdteam ruim gewonnen: 25-18. Bert Bouer en Kees Kooij waren met vijf treffers topscorer voor de ploeg van bondscoach Jan Kecskemethy, die zon der de geblesseerden Peter Verjans en Fred Berendsen en de zieke Jacq Jos- ten speelde. De finale van het toernooi om de nationale handbalbeker bij de heren tussen Vlug en Lenig en De Ga zellen wordt op 2 april in Sittard ge houden. De nationale handbalploeg van West-Duitsland heeft in de voorberei ding op het wereldtiteltoernooi in de B-groep in Neurenberg met 22-19 ver loren van Polen. Heerenveen op weg naar titel DEN HAAG Het ijshockey- team van Feenstra Flyers- /Heerenveen heeft gister avond een belangrijke stap ge zet op weg naar prolongatie van het landskampioenschap. De Friezen wonnen de uit wedstrijd tegen naaste concur rent Vissers/Nijmegen met 5-4 via de tussenstanden 0-0, 3-3, 2-1. Het woensdag na de ne derlaag in Heerenveen uitge schakelde Nikon Stars/HVS zegevierde met ruime cijfers (6-1) over gastheer Tilburg Trappers. Hier waren de tus senstanden: 2-1, 1-0, 3-0. Tempelaar trainer DEVJO VOORBURG Dick Tempelaar wordt trainer van de Voorburgse za terdag vierdeklas ser DEVJO. Tem pelaar, die KMD verlaat, is de op volger van Wiek Hermans die nog geen emplooi heeft. Tempelaar is niet geheel nieuw in Voorburg. Hij trainde in de ze- ÏORNABY Het Top- 5 vaalf tafeltennistoernooi en 'gon gisteren met de rste twee ronden, maar arin gebeurde al meer de laatste jaren het biedival was geweest. Betti- 30 r Vriesekoop en mede- yoriet Jill Hammersley WAirloren beiden één partij 2-41 vooral de nederlaag van n Vriesekoop in de Leid eed e ronde was sensa- e' meel. De Nederlandse ,ge elhoudster speelde te- de pas 14-jarige Olga ïïoÊmes, een klein zwart- irig meisje uit Roemenië jjjjjk daarvoor reeds van de >k U derde geplaatste Rus- rep* Popova had gewon- 'in. Op zich was de ne- "i^rlaag voor Vriesekoop '"et het ergste, ware het ienzjet dat in de tweede Ntme de geschorste da- 's lescoach van Nederland, erard Bakker, woedend it veld betrad en Vriese- >p bij een scheidsrech- •lijke dwaling verzocht tegenstandster maar 1st te feliciteren en er ;pecee te stoppen. Dit gebeurde bij de stand 8-7 in het voordeel van Vriese koop en bij een achterstand van één game. De Engelse scheidsrechter telde tijdens de rally een punt voor Nemes, omdat hij een foute opslag van Vriesekoop had geconstateerd. Deze late beslissing was al de vierde in deze partij en stelde eigenlijk niets voor. Dat vond ook Nemes die, toen de bordjes op 8-8 werden gedraaid, daar naar toe liep en haar 8 veran derde in een 7 en die van Vriesekoop sportief op de 9 zette. De scheidsrechter was evenwel niet te vermurwen en zette alles weer op 8-8. Tijdens deze protestactie bleef de officiële damescoach Nora Bakker min of meer verslagen aan de kant staan, toeziend hoe de niet door de NTTB ge accepteerde Gerard Bakker zich met de gang van zaken bemoeide. Gerard Bakker riep nog voor de Engelse camera: „Dit is van tevoren al gere geld. Dat heb ik gehoord. Men wil Hammersley laten winnen. Nou, van mij mag Vriesekoop best van Nemes verliezen, maar niet van de scheidsrech ter". Volgzaam Bettine Vriesekoop verloor gisteravond in de tweede Vriesekoop, nog bleker dan ronde van het Top Twaalf-tafeltennistoernooi in Thorna- normaai en net zo sprakeloos by van de 14-jarige Roemeense Olga Nemes. Gerard Bakker als vanouds, besloot toch maar door te spe len en serveerde dus bij de stand 8-8. De kleine Nemes gaf haar sportiviteit opnieuw een extra glans door de service van Vriesekoop opzettelijk fout te retourneren, waardoor de Nederlandse op 9-8 kon ko men. Maar al snel zou blijken dat Vriesekoop meer aangesla gen was door hetgeen gebeurd was dan de Roemeense. De rallies waren nog wel fel, maar Vriesekoop kon zich niet aan de opdracht houden de ra zendsnel smashende Nemes te ontregelen door de bal wat rustiger en hoger en met veel topspin in het spel te houden. Ze werd van de ene hoek naar de andere hoek gemept door Nemes, die net als de Chine zen tot twee telt en dan de bal een enorme klap geeft. Tot 16-16 bleef het nog gelijk opgaan, daarna kwam Nemes steeds maar weer voor en moest de uitgebreide Neder landse kolonie supporters van af de tribunes met lede ogen toezien, hoe het tij ten nadele van Bettine Vriesekoop keer de. De tweede game ging dan ook eigenlijk wel verdiend met 21-19 naar Nemes, die de eerste game al met 23-21 in de wacht had gesleept. Vriese koop verliet daarop woedend het veld en Nemes dankte het uiteraard dolgelukkige Engel se publiek, dat door de neder laag van Vriesekoop de mis stap van de eigen hoop Ham mersley niet als funest hoeft te beschouwen. Hammersley, die verloor van de Hongaarse Sza- bo, klaagt in het Noordengelse Thornaby over een rugblessu re welke er best eens toe kan leiden dat zij het toernooi vroegtijdig voor gezien houdt. Na deze bijzondere avond lijkt het niet waarschijnlijk dat da mescoach Nora Bakker of de Nederlandse tafeltennisbond nog langer de situatie kan aan vaarden, dat Gerard Bakker zomaar als toeschouwer bij in ternationale toernooien aan wezig is en zich toch met de partijen blijft bemoeien. Eer der had hij al de Pool Grubba vanaf de kant gecoacht. Dat was nog toegestaan, maar zijn actie tijdens de tweede partij van Vriesekoop, waarin hij deze bovendien nog bijna tot een ondoordachte stakingsac tie had gedwongen, is natuur lijk onaanvaardbaar. Het con- tract van Nora Bakker met de NTTB loopt tot oktober 1983. Het ziet er niet naar uit dat zij, als er niet snel verandering komt in de huidige situatie, haar contract nog zal verlen gen. HERMAN JANSEN EN HAAG Peter Zijerveld (27), die de afgelopen itge:ie jaar als wielerprof actief is geweest, zal dit seizoen ^kJet in wedstrijden uitkomen. De renner uit De Hoef ^eft geen contract kunnen krijgen. jerveld zal zich dit jaar gaan richten op de triathlon, de uit de srenigde Staten afkomstige en ook in Nederland snel aan po- -llariteit winnende uithoudingsdriekamp, waarin de deelne- S ers achter elkaar uitkomen op vier kilometer zwemmen, 180 )to<4ometer fietsen en de marathon. red Rompelberg, houder van de wereldrecords met motorgang- aking voor professionals over een uur en 100 kilometer op zo- ^jl open- als overdekte banen, heeft van de wielerbond van de ivjet-Unie toestemming gekregen op de baan van Moskou een inval te doen op zijn eigen records. De Maastrichtenaar zal met ■ngmaker Stakenburg op 12 februari naar Moskou gaan om te ainen op de overdekte baan van Krilatskoje en om data vast te ggen voor een recordpoging in de zomer, jaar laar Europese titel voor Katarina Witt DORTMUND De Oostduit- se Katarina Witt heeft gister avond de Europese titel kunst rijden behaald. Jelena Vodore- sova uit de Sovjet-Unie werd tweede, de Westduitse Claudia Leistner derde. Witt werd vo rig jaar in Lyon tweede achter de Oostenrijkse Claudia Kris- tofics-Binder. Het peil van de dames wedstrijd lag in Dort mund niet zo hoog. Zowel Witt als Leistner ging in de afslui tende kür eenmaal onderuit. Vodoresova ontving als laagste cijfer zelfs een 4,9. De Neder landse kampioene Li Scha Wang beëindigde de Europese titelstrijd met een achttiende plaats. WOERDEN Bondscoach Rob Hachmang heeft twaalf spelers geselecteerd voor de Nederlandse volleybalploeg, die van 26 maart tot en met 3 april deelneemt aan het toernooi om de Len tebeker in Finland. Tegenstanders van Nederland zijn Zweden, Oostenrijk en Zwitserland. Ter voorbereiding speelt Nederland van 22 tot en met 24 maart in eigen land een vierlandentoernooi tegen België, Israël en West-Duitsland. De geselecteerden zijn: Marco Brouwers, Teun Buijs, Bert Goedkoop (Brother/ Marti- nus); Henri Brouwhuis, Pirn Raterink, Fred Wellink (Ubbin- k/Orion); Jan Clardey (Starlift/Voorburg); Jan Jacobs (Lycur- gus); Wim Koch, Ad van der Velden (Verbunt/VVC); Jan Post- huma (Animo) en Jan Snippe (Zaan '69). Als reserves zijn aange wezen: Willem-Jan Verhoef (DOS) en André Moons (Vierhout- /Valbovol). Het Canadese damesvolleybalteam, dat bij de laatste wereld kampioenschappen in Peru als elfde eindigde, komt van 17 tot en met 24 mei naar Nederland. De Canadese dames spelen op 19, 20 en 21 mei interlands tegen Nederland. Ter afsluiting van hun trip nemen de Canadezen op 22 en 23 mei deel aan het interna tionale Pinkster-toernooi in Sint Athonis. mi- Alternatieve straf In het Spaanse Sitges zijn 22 Zjjn jeugdvoetballers op een zeer nj_ bijzonder alternatieve wijze ijk- gestraft. De „zondaars", die tegelijk van het veld waren gestuurd, omdat vermanin- ne' gen van de scheidsrechter aar niet hielpen, moesten zich vier weken lang bij de club iCI_ melden op het moment, dat en zij normaal gesproken zou- te den voetballen. In het club- n(j huis moesten zij opstellen 0V maken met als thema „Hoe gedraag ik mij op een voet balveld". Degenen, die een onvoldoende haalden, kregen er alsnog een schorsing van vier weken bij. Spurs: nooit op zondag Everton maakt er tegenwoor dig een gewoonte van beker wedstrijden op zondag in plaats van op zaterdag te spe len. Op deze wijze kan de concurrentie van Liverpool worden ontlopen, als deze stadgenoot toevallig ook thuis een bekerontmoeting moet afwerken. De eerstvolgende bekerwedstrijd ontvangt Everton Tottenham Hotspur. Dit duel heeft overigens .plaats op zaterdag. Dit op verzoek van de Londense club. Tottenham Hotspur telt :n nogal wst leden van Joodse afkomst, die juist op zondag hun winkels open hebben. Everton kon mede aan het verzoek van de Spurs vol doen, omdat Liverpool bereid was zijn thuiswedstrijd voor de FA Cup tegen Brighton te verschuiven naar de zondag. Geen applaus De supporters van de Ita liaanse derde-divisieclub Sa- lernitana hebben op een zeer opmerkelijke wijze blijk ge geven van hun onvrede over de slechte resultaten van hun club. Zij hadden afgesproken tijdens de thuiswedstrijd te gen Livorno geen enkel ge luid te produceren. Na het eindsignaal van de in een spookachtige stilte gespeelde wedstrijd begaven de suppor ters zich naar de kleedkamer van hun club om de spelets toe te juichen voor het uit de 0-0 gedesstileerde puntje. Bezoek aan nachtclub verplicht Nachtclubs zijn voor voetbal lers, van wie topprestaties worden verwacht, doorgaans verboden terrein. De Brazili aanse oud-international Pau lo Cesar (32) maakt nu in de herfst van zijn carrière ech ter anders mee. Paulo Cesar speelde tijdens zijn glorietijd voor Corinthians uit Sao Paulo en kwam vervolgens terecht bij Olympique Mar- Paulo Cesar: verplicht in nachtclub seille, dat echter weldra fail liet ging. Teruggekeerd in Brazilië dacht Paulo Cesar zo weer ergens aan de slag te kunnen, maar zijn ster was zo zeer verbleekt, dat geen club hem wilde. Via een vriend kwam hij weer terug in Frankrijk, waar hij bij de derde-divisieclub Aix-en- Provence kon beginnen. Dit overigens op voorwaarde, dat hij zich dagelijks zou laten zien in de plaatselijke nacht club. De eigenaar van het etablissement is namelijk de sponsor van de club, die in de voormalige Braziliaanse in ternational een aardige trek pleister ziet. Mario Coluna bondscoach Mario Coluna, in de zestiger jaren 'aanvoerder van Benfi- ca, waarin ook Eusebio, doel man Costa Pereira, Torres en Cavem de wereld vermaak ten met gaaf voetbal, is bondscoach geworden in zijn geboorteland Mozambique. Hij heeft zich één doel ge steld: het bereiken van de eindronde van het toernooi om de wereldtitel in 1986. President grijpt in President Samuel Doe van Liberia weet van aanpakken. De spelers van de nationale voetbalselectie stelden tijdens een trainingskamp in Marok ko steeds hogere financiële eisen. Dat ging het staats hoofd zodanig de keel uit hangen, dat hij de gehele se lectie (24 man) naar zijn land terugriep en hun werkgevers gebood hen op staande voet te ontslaan. De bondscoach kreeg opdracht een nieuwe selectie samen te stellen om daarmee naar Marokko te gaan. Boos op eigen vrouw Bij een amateurwedstrijd in Engeland is ene Fred Ratje het veld uitgestuurd, omdat hij luidkeels protesteerde bij de grensrechter. Deze grens rechter was nota bene zijn ei gen vrouw. De boosdoener werd geschorst, maar is tegen deze maatregel in beroep ge gaan. Vrienden van het (v)echtpaar deelden mee, dat Mario Coluna: streven naar WK 1986 het huwelijk onder het inci dent overigens niet heeft ge leden. Leeds vraagt hulp Thatcher Leeds United heeft in open brief de hulp ingeroepen van de Engelse premier Thatcher. De club wordt hevig geteis terd door relschoppende sup porters en is zo langzamer hand nergens in Engeland meer gewenst. De tweede-di visieclub heeft dit seizoen ook al twee thuiswedstrijden zonder publiek op de staan- tribunes moeten spelen. Voorzitter Maxwell Holmes: „De regering moet maar zor gen, dat die zogenaamde sup porters van ons voor hun blinde vernielzucht achter de tralies komen. Dit kan zo niet langer doorgaan. Anders kunnen wij de club wel op heffen AMERSFOORT SC Phoenix, de club die de plaats van SC Amersfoort in het betaalde voetbal wil overne men, komt niet van de grond. Het tegen de KNVB aangespannen kort geding werd verloren. Mr. Van Dijk, president van de Utrechtse rechtbank, beschouw de de licentie niet als overdraagbaar. De KNVB be paalde dat de amateurs van de failliet verklaarde stich ting SC Amersfoort dit weekeinde speelgerechtigd zijn voor andere verenigingen. De contractspelers kunnen npg niet onmiddellijk elders aan de slag. De KNVB zal daarover in de loop van de komende week een beslis sing nemen. yHans Dorjee, trainer van eerste-divisieclub DS '79, wil een an dere overeenkomst met de club. De Delftenaar werkt in Dor drecht op part-time basis, maar komt in tijdnood omdat hij te vens eigenaar is van twee sportzaken. Beide taken blijken voor hem niet te combineren. Dorjee heeft de club voorgesteld hem een baan in volledige dienst te geven als trainer, dan wel hem aan te stellen als manager waarbij het veldwerk gedaan zou moeten worden door een trainer en een assistent. Tussen club en trainer zijn gesprekken geweest, waarin DS '79 heeft gezegd niet op voorhand afwijzend te staan tegenover het verlangen van Dorjee naar een volledige betrekking, maar dat de verwezenlij king daarvan afhankelijk is van de financiële mogelijkheden van de club. Sören Lerby en Bayern München zijn het eens. De 25-jarige Dren, die nog enige maanden bij Ajax onder contract staat, heeft tijdens een gesprek met voorzitter Willi Hoffmann en manager Uli Hoeness verklaard bereid te zijn het komende seizoen voor de Westduitse club te spelen. Voordat eind maart de transfer wordt afgerond, moeten Bayern en Ajax nog tot overeenstem ming komen. De Amsterdammers vragen een transfersom van tegen de twee miljoen gulden. Ajax heeft nog een optie van een jaar op Lerby. Scheidsrechter Egbert Mulder leidt de interland Spanje-Frank- rijk, die op 23 maart voor de kwalificatie van het Olympisch voetbaltoernooi wordt gespeeld. Juventus vindt dat doelman Dino Zoff aan vervanging toe is. Dat blijkt uit een bericht van gisteren in het Italiaanse dagblad Gazetto dello Sport. Volgens de krant heeft Juventus een optie op de doelverdedigers Stefano Tasconi (25) van Avellino en Fa- bio Brini (25) van Ascoli. Zoff wordt deze maand 41. De KNVB heeft alle wedstrijden die voor zaterdag waren vast gesteld in de derde en vierde klassen van het zaterdagvoetbal in de districten Noord en Oost afgelast. De volgende dertien afde lingen van de KNVB hebben alle voor zaterdag vastgestelde wedstrijden afgelast: Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Gelderland, Nijmegen. Twente, Zwolle, Dordrecht, Rotterdam, Gouda, Dren te, Friesland en Groningen. Bernd Schuster is voor drie wedstrijden geschorst. De blonde spelbepaler van Barcelona werd woensdag in de bekerwedstrijd delta de Vigo-Barcelona (0-0) van het veld gestuurd. Hierdoor zal Schuster waarschijnlijk niet worden geselecteerd voor de wedstrijd van het Westduitse elftal op 23 februari tegen Portu gal. Eredivisieclub Haarlem bood de in financiële nood verkerende eerste-divisieclub Telstar de helpende hand door spits Terry Hendriks voor de rest van het seizoen uit te lenen. Daarvoor wordt niets in rekening gebracht. Telstar denkt het salaris van Hendriks te kunnen betalen uit de uitkeringen door de bedrijfs vereniging van het ziektegeld voor de langdurig geblesseerden. Sportwereld WASSENAAR In de eerste wedstrijd van een wintercom petitie waaraan de hockey teams van HGC, Kampong, Bloemendaal en landskampi oen Klein Zwitserland deelne men, heeft Bloemendaal giste ren met 5-3 gewonnen van HGC. GARMISCH PARTENKIR- CHEN De wereldbeker-sla lom, die dinsdag in Garmisc- h-Partenkirchen gehouden zou worden, is vrijdag al afge last. De speciale reuzeslalom die voor woensdag is voorzien blijft voorlopig op het pro gramma staan. (AFP) KUNSTRIJDEN EK Dortmund Dames, eindstand: 1. Katarina Witt (Odl) 2.6; 2. Elena Vodoresova (Sov) 6.8; 3. Claudia Leistner (Wdl) 8.2; 4. Manuela Ruben (Wdl) 9.0; 5. Anna Kondratsjeva (Sov) 13.2; 6. Kristina Wegelius (Fin) 13.2; 18. Li Scha Wang (Ned) 21.6. Éénmalige unieke aanbieding van uw krant: 7-DAAGSE PINKSTERREIS NAAR MALLORCA 495.- Verblijf In een tweesterrenhotel van de Rlu-groep (Caballero. So fia, Niagara of Concorde) bekend om de uitstekende ligging t.o.v. zee en boulevard, zeer goede keuken, attent personeel en be schikkend over prlve-facillteiten in alle kamers, een eigen zwem bad en uiteraard gezellige lounges en bars. U krijgt voor de 495.- het verblijf in een tweesterren RlU-hotel In een tweepersoons kamer op basis van VOLPENSION. retourvlucht Schlphol-Palma de Mallorca als boven Ind. lucht havenbelasting etc. De toeslag voor een 1-persoons kamer bedraagt 70.-. Er kan een kinderkorting voor kinderen van 2 tot 11 jaar worden ver leend van 35.- (mits op do kamer van de ouders). Wie van plan is deze parel van de Middellandse Zee te bezoeken dient snel te beslissen. Er kunnen slechts 165 persoden van deze aanbieding gebruik maken. Inlichtingen en boekingen telefonisch (van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 5 uur) onder no. 070-190696 en 190698 of persoonlijk bij onze stadsvestiging in Den Haag, Spulstraat 71 (op de hoek van het Spui). Postbus I60S0 2500 AA s Gravenhage Tel. 070 190696-190698 (maandag t/mvnidaa tussen 9en 5 uur) Eerste ronde: Bettine Vriesekoop (Ned)-Kirsten Krüger (Wdl) 21-14, 14-21, 21-11; Jill Hammersley (Gbr)-Branka Batinic (Jsl) 21-10, 21-17; Maria Hrachova (Tsj)-Marie Lindblad (Zwe) 21-15, 21-16; Zsuzsa Olah (Hon)-Gabriella Szabo (Hon) 22-24, 21-18, 21-6; Olga Nemes (Roe)- Valentina Popova (Sov) 21-9, 21-23, 21-13; Inna Kovalenko (Sov)-Flijura Bulatova (Sov) 21-18, 19-21, 24-22. Tweede ronde: Nemes-Vriesekoop 23-21, 21-19; Popova-Kovalenko 15- 21. 21-17. 21-16; Hrachova-Krüger 21-11, 15-21, 21-19; Szabo-Hammers- ley 21-15, 21-11; Olah-Batinic 21-18. 21-18; Bulatova-Lindblad 29-31; 21-15; 21-12. Stand: 1. Nemes, Kovalenko. Hracho va, Olah 2 pnt; 5 Vriesekoop. Ham mersley, Szabo, Bulatova 1 pnt, 9. Po pova, Krtlger, Batinic, Lindblad 0 IJSHOCKEY Play-offs Kampioenscompetitie: Vissers/Nij- megen-Feenstra Flyers Heerenveen 4-5 (0-0, 3-3, 1-2); Tilburg Trappers- Nikon Stars/HYS 1-6 (1-2, 0-1. 0-3). Stand: 1. Heerenveen 7-11; 2. Nijme gen 7-10; 3. HYS 7-6; 4. Tilburg 7-1. Promotie/degradatie-competitie: Am sterdam-Den Bosch 10-6 (6-3, 2-Ö, 2-3); Eindhoven-Geleen 6-2 (1-0, 3-2, 2-0). ZWEMMEN Internationale wedstrijden Parijs 100 meter vlinderslag: 1. Kathleen Nord (Odl) 1.02,05; 2. Dara Torres (Vst) 1.02,09; 3. Beth Wasbut (Vst) 1.03.26. 200 meter vrije slag: 1. Conny van Bentum (Ned) 2.00,80; 2. Jacqueline Alex (Odl) 2.01,29. 3 Beth Wasbut (Vst) 2.01,87; 4. Nancy Page (Can) 2.03,17. 200 meter wisselslag: 1 Kristin Otto (Odl) 2.15.46; 2 Kathleen Nord (Odl) 2.17,54; 3. Kim Rhodenbaugh (Vst) 2.18,09; 4. Gaynor Stanley (Eng) 2.20.02. 800 meter vrije slag: 1. Alison Hamil ton (Sch) 8.46 21; 2 Yolande van der Straeten (Bel) 8 48.36, 3. Fabienne Guil (Fra) 8.50.17; 4. Sophie Lake (Can) 8.50.18. 100 meter vlinderslag: 1 Brad Hering (Vst) 53.62; 2. David Cowell (Vst) 55.39; 3. Dano Halsall (Zwi) 55.41. 4 Ryszard Malec (Pol) 55.48. 200 meter vrije slag 1 Rowdy Gaines (Vst) 1.48.43; 2. Thomas Fahrner (Wdl) 1 49.82; 3 Lars Hinneburg (Odl) 1.50,58; 4. Ivan Stukolkin (Sov) 1.50.69. 200 meter wisselslag: 1. Giovanni Franceschi (Ita) 2.01,33; 2. Sandor Wladar (Hon) 2.04.61. 3 Sandy Goes (Can) 205.45; 4. Stephen Poulter (Eng) 2.06.71. 1500 meter vrije slag 1 David She- milt (Can) 15.11.40; 2. Renato Papa-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11