Het leven gezien als poppenspel I BEELD ISPRAAK y-i Radio het best beluisterd op woensdag iADIQ/TELEVISIE CcidacSou/uml MAANDAG 31 JANUARI 1983 PAGINA 9 door Ton Oliemuller Jan Klaassen en Katrijn met hun voortdurende controversen hebben na tuurlijk het eeuwige le ven in de poppenkast, maar intussen schrijdt het poppenspel als thea traal gebeuren met rasse schreden voorwaarts. Vernieuwing alom in die branche, zeker bij het Poppentheater Kollek- tief, dat wil breken met vaststaande thema's en techniek. VPRO-tv biedt daar woens dagavond een kijk op, Ned. I om 22.30 uur, een verfilmd poppenspel voor volwassenen en wat oudere jongeren, waarin levensvragen aan de orde komen. Het heet „Schil len" en voert poppen op, die vragen stellen over ontstaan en sterven, ook over de drei ging, die van de samenleving uitgaat, het afpellen van zichzelf. Dit gebeurt zeer letterlijk in dit poppenspel. Met rubber bekleedsel omhulde acteurs tasten nun huid af, proberen ook zich daarvan te ontdoen. Zij voelen zich beklemd en ingesloten. De VPRO zendt uit in het besef, dat het bekijks ervoor niet groot zal zijn, juist omdat Jan en Katrijn door afwezig heid schitteren. Aan de ande re kant is hier sprake van een produktie, die technisch gezien enig opzien baart en menselijk gesproken aan grijpt. Dit poppentheaterspel werd gemaakt voor een groot pu bliek. Wel merkwaardig, dat [psychiaters er het eerst op af kwamen. Er komen in dit spel vragen aan de orde waarmee speciaal hun pa tiënten worstelen. Vragen omtrent het eigen bestaan, de zinvolheid c.q. de zinledig heid daarvan. In de psychia trische sfeer wordt er op dit punt blijkbaar veel getobt. BIZAR Het ziet er allemaal tamelijk bizar uit met raakpunten overigens aan persoonlijk lijfelijk wedervaren. Het gaat over een man, die in een in richting voor geesteszieken zit en zijn jeugdtrauma's van zich af probeert te praten. Hij richt zich tot een jongen, in wezen de jongen in zichzelf, die met vragen tobt. Er wordt dan een ietwat onwe zenlijke, surrealistische we reld opgeroepen, de twijfels en angsten rond de eigen identiteit, het man-zijn en waarom geen vrouw en vra gen omtrent de vrouwelijke functie met tenslotte ook een bijna natuurlijk nagebootste baring. Dit tafereel zou zo ge bruikt kunnen worden in een voorlichtingsfilm, zozeer reikt de kunst hier aan de werkelijkheid. Toch moet men „Schillen" zien als een experimentcel spel. Het werd geschreven door Hinderik de Groot, die eerder prijzen in de wacht sleepte voor zijn tegelijk ar tistieke en instructieve kin dertheaterproducties, al of niet met toepassing van pop pen. In „Schillen" biedt hij een stroom van beelden in telkens wisselende situaties van persoonlijk onbehagen, het ingeklemd raken in het De jongen in de man bezig de functie van de moeder te ontleden. leven als in een muur, het af tasten van de huid waarin men zich gevangen weet. Direct in het begin al wordt een ledige pop, die de (groot- )moeder voorstelt, letterlijk ontleed, uitneembaar als lego, in stukken opgedeeld op zoek naar het begin en de beginse len van leven, uitingen van het levenslange zoeken naar de bedoelingen van dit alles, vragen rond de schepping en de functie van de mens daar in. Hier houdt ook de weten schap zich mee bezig, maar zolang het antwoord op de nog lang niet gestelde aller laatste vraag niet gegeven kan worden, gaan kunste naars dolend rond om aanzet en eindbestemming van het leven te ontraadselen. Hiervan biedt dit poppenspel een buitengewoon beeld. On bevredigend blijft, dat de man en de jongen er samen niet uitkomen, hoe diep zij ook gaan in zelfontleding. Dit niet tot een verklaring kun nen komen van zulk een complex geval als het leven is, heeft niets te maken met falende uitwerking van de ideeën, maar veeleer met de voorlopige onoplosbaarheid van de gestelde levensproble matiek. Het begin van leven te ont dekken geschiedt aan de hand van gestoei met een ei, symbool voor levensraadsel, zelfs in geklutste staat. Het kind naast en in de vertellen de man stuit vervolgens op de moederlijke functie, een bijna anatomische les in moe derontleding, kunstzinnige exploiratie van het lichaam, waarbij de poppenspelers let terlijk bijna uit hun huid kruipen, althans de maskers afwerpen. Deze verkenning van het leven, het willen we ten wie je bent, die speur tocht naar zichzelf, die wor steling met het eigen lijf, welke kreunend wordt vol bracht onder het begeleiden de geloei van sirenes, roept soms een navrante sfeer op. Het leven is geen sprookje, maar een strijd om achter de zin van dit alles te komen. Die onstuitbaarheid in het ontstaan van leven, dat voortdurend willen weten van het waarom, dat alles komt men in dit poppenspel tegen in een geraffineerde voorstelling van zaken. Maar voor wie het verlossende ant woord wil weten: Er zijn nog miljarden wachtenden voor OP VIDEO Dit alles heeft als toneelpro ductie in zalen gestaan. Het vergde toen telkens ingrij pende en tijdrovende decor aanpassingen, wat als een aanslag op de publieke con centratie werd ervaren. Toch meent men in de kringen van poppenspelers, dat een dergelijke productie bij een breder publiek onder ogen moet worden gebracht. Men zag hiervoor een oplos sing in video-registratie. Schakelde ID-Productions in en vroeg en verkreeg geld van toen nog CRM. Ook werd een beroep gedaan op het Nederlands Theater In stituut, waarvan Luk Blan- quaert de regie op zich wilde nemen. Luk Blanquaert: „Anderhalf uur spel in het theater moest worden ingedikt, terugge bracht tot rond een half uur video. Na dertig voorstellin gen in de zaal hadden enige honderden mensen dit spel gezien. Nu via de tv hopen we enige honderdduizenden te bereiken. De materie is de moeite waard, al moet je er even voor gaan zitten. Het nut van deze video-opname is ook, dat deze voorstelling bewaard blijft, zodat latere poppenspelers er hun voor deel mee kunnen doen. Je hebt er geen idee van hoe veel werk we in dit product hebben moeten stoppen, tel kens andere opstelling van de personages, wisselende be lichting en opbouw en open breken van decors, zie bij voorbeeld de muurscènes. Toch hebben we het gevoel redelijk in onze opzet te zijn De kijker mag het laatste woord spreken. Hij kan zich daarbij spiegelen aan de psy chiaters, die dit spel al zagen. Zij vroegen banden te leen ter vertoning in hun eigen instituut. Dagelijks worden zij geconfronteerd met soort gelijke vragen van hun pa tiënten, die zij hier in beel den terug zagen. Zij schatten de helende werking van dit poppenspel hoog in. HILVERSUM De laatste luistercijfers vielen nimmer eerder hoger uit voor Hilver sum I d.w.z. op de Veronica- woensdag. Woensdag is de best beluisterde dag van Hilversum 1 met een hoge notering voor het verzoekplatenprogramma voor fabrieken en bedrijven. „Muziek terwijl u werkt" (ge middeld 2.300.000 luisteraars). Overigens gaat het erg goed met Hilversum I. Ook de maandag en dinsdag worden goed beluisterd. Programma's die hier populair zijn: „Langs de Lijn", „Arbeidsvitaminen" (op dinsdag), „Continu Mu ziek" (op maandag) en „Klets kop" van Annette van Trigt. Velen staan nog steeds op het standpunt dat een zinvolle programmering op Hilversum 2 onmogelijk is. Door een gro te hoeveelheid onderbrekin gen van op zich mogelijk inte ressante programma's, krijgt de luisteraar met een pro grammatische puinhoop te ma ken. En dat blijkt ook duide lijk uit de cijfers. Dankzij o.a. „Tineke" gelijktij dig op tv en Hilversum 2 springt Veronica er nog goed uit: 's Avonds luisteren er ge middeld zo'n 50.000 mensen naar 2. Lex Harding staat hoog genoteerd met zijn Neder landse Top-40 op vrijdag. Gemiddeld luisteren iedere vrijdagmiddag tussen 3 en 6 zo'n drie miljoen landgenoten' naar Lex Harding met de Ne derlandse Top-40. De TROS Top-50 komt met 70.000 min der op de tweede plaats en Frits' Avondspits is derde. De cijfers voor Hilversum 4 zijn nog steeds het laagst. De Veronicaprogramma's steken, vergeleken bij die van ande ren, nog gunstig af. „Muziek voor Miljoenen" blijkt het meest beluisterde programma van deze zender te zijn. Het onderzoek vermeldt hierbij 115.000 luisteraars. Eerste tentoonstelling Nederlands Omroepmuseum HILVERSUM De Stichting Nederlands Omroepmuseum heeft een tijdelijke tentoonstelling van haar bezit ingericht wel ke voorlopig is ondergebracht in het pand Melkpad te Hilver sum. In dit pand was voor kort de Radio Nieuwsdienst gehuis vest. Zij heeft de burgemeester van Hilversum, Mr. W. R. v.d. Sluis, bereid gevonden deze tentoonstelling op vrijdag 11 februa ri om 15.00 uur te openen. Voor de jonge Stichting is dit de eerste openbare manifestatie welke mede geplaatst is in het kader van het Wereld Communi catiejaar en het feit dat de verenigingsomroep in Nederland 60 jaar geleden in Hilversum is begonnen. Op de tentoonstelling, die een bescheiden opzet heeft, zal met documenten en techni sche apparatuur een beeld gegeven worden van de ontwikkeling van de omroep in Nederland. De tentoonstelling zal voorshands niet openbaar toegankelijk zijn maar uitsluitend volgens af spraak. De eerste stoot tot het tot stand brengen van een radiomuseum werd in 1956 gegeven toen bleek dat de heer J. Corver, een van" de meest vooraanstaande figuren uit het radioamateurisme van af het begin van deze eeuw, bij zijn overlijden in dat jaar een grote hoeveelheid geschriften en technische boekwerken van zijn hand samen met een collectie proef-toestelletjes had nagela ten aan de Nederlandse Radio Unie voor een toekomstig Radio museum. In de jaren 1958 tot 1963 heeft in het bijzonder de toen malige burgemeester, de heer J. G. Boot, zich ingespannen om in samenwerking met NRU en Philips Telecommunicatie (als' opvolgster van de Nederlandse Seintoestellen Fabriek) te Hil versum te komen tot zulk een museum. Sinds kort is ook een Vereniging van Vrienden van het Om roepmuseum tot stand gekomen welke zich ten doel stelt het be vorderen van de instandhouding van het omroepmuseum door fondswerving, door eventuele schenkingen in de vorm van ver zamelobjecten en door het aanbieden van professionele hulp van de zijde van haar leden. Informatie tijdens kantooruren: 035- 773756. fclevisie vandaag EDERLAND 1 )0-17.00 Tineke. Talkshow van Tineke Vos. LEAC Moderne sterrenkunde. Les 1a. Bugs Bunny. Tekenfilm. |0 Maja, de bij. Duitse te il kenfilmserie. ^5 De verborgen vallei. 3' Australische avonturen- serie voor de jeugd. Achttiende afl.: De moe- der van Rosa Ortega heeft heimwee naar j Spanje. Om haar wat op J te vrolijken organiseren 4 de kinderen een fiesta. >0 Journaal. De weg. Twaalfdelige serie van Willy van He- mert. Met: Anne-Wil Blankers, André van den Heuvel, Sjoerd Pleysier, Kitty Janssen e.a. Vierde afl.: Totaal onverwacht staat Janny, de moeder van Arie, bij Marie op de stoep. Ma rie, die altijd in Janny de sterkere heeft gezien, is nu vastbesloten om haar positie tot het ui terste te verdedigen en ze overtuigt Janny er van, haar intrek in een hotel te nemen. !5 Brandpunt. Wegens 45e verjaardag van koningin Beatrix een reportage over haar vervulling van het koningsschap. Uit Duitsland een reportage over Hitler, die een hal- ve eeuw geleden aan de macht kwam. Voorts re- portage over berging 1 nabij Harwich van ge- I zonken veerboot. De ver van mijn bed show. Hierin vanavond de eigen kranten voor buitenlanders, met name Turken en Chine- zen, de autorallye Pa- J rijs-Dakar, waarin een li gesprek met Zandvoort- directeur Jim Vermeu len, en fragmenten van de film over Mahatma Gandhi, met gesprek met de Indiase ambas sadrice, die hierin een hoofdrol speelt. Presen tatie: Han van der Meer. Sport op maandag. Aandacht van Kees Jansma voor (eerste) Haagse werklozenvoet- balontmoeting tussen HS-Texas/DHB en Scheveningen- combinatie. In „Tatort" vanavond op Ned. II om 20.50 uur „Kat en muizen" met Sophie Schutte en Arne Hirsch. slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45-18.51 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Mickey en Donald. Te kenfilm van Walt Disney. 19.35 Simonskoop. Simon van Collem besteedt aandacht aan Wim Ver- stappen's „De zwarte ruiter" en de tekenfilm „Als je begrijpt wat ik bedoel" van Rob Hou wer, die gebaseerd is op de tekenstrip Ollie B. Bommel en Tom Poes. 20.03 Marco Bakker presen teert... Tweede afleve ring van een muziekpro gramma, waarin Marco Bakker de volgende gasten ontvangt: San dra Reemer, Cristina Deutekom, Adriaan van Limpt en het Orkest van Andrei Serban. 20.50 Tatort. Duitse politiese rie. Met: Volker Brandt, Ulrich Faulhaber, Peter Seun, Susanne Uhlen e.a. Heike Witkamp en Sophie Schulte hebben samen behalve een ma kelaarskantoor ook een innige relatie. Als Sop hie op een ander ver liefd wordt, wil ze haar deel van de zaak heb ben. De twee verliefden bedenken een ingewik keld plan om aan de no dige contanten te ko men, maar Heike gaat iets vermoeden en al gauw loopt het heel an ders af dan de gelieven willen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Socutera. Flmpje van de Nederlandse Stich ting voor Leprabestrij ding. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Maandag- markt. Carnaval kondigt zich aan. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streek nieuws. 18.25 Curiosa - made ih USA. 19.00 Dzjenghis Khan - de blauwe wolf. Avonturenserie. 20.00 Journaal. 20.15 Het vijfde jaargetij de. Familiekroniek, die speelt in de beginjaren van het wintertoerisme. Met: Maria Singer, Bernd Spitzer, Krista Schweigl en Martina Maas. Zesde deel: De Duitsers zijn Oosten rijk binnengemarcheerd. Kilian Per- wanger, een fascist van het eerste uur, wordt burgemeester. Klaus wordt triomfantelijk uit de gevangenis gehaald. 21.15 Praagse notities. Nieuws uit Tsjechoslowakije. 21.45 Omalaan alstublieft. Magazine met bijdragen van Albert Krogman en Chrlstoph Winter. 22.30 Achter grondinformatie. 23.00 EK Kunst schaatsen. Voor paren. 23.30 The villain still pursued her. Amerikaans melodrama van Edward Cline (1940). Met: Anita Louise, Buster Keaton, Alan Mowbray en Richard Cromwell. 00-35 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Lerarenpro- blsmen - leerlingenproblemen. Pro gramma ter verbetering van de peda gogische mogelijkheden. Aansluitend: Journaal. 16.35 Lassie. Amerikaanse jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Te- le-illustratie. 17.50 SOKO 5113. Duit se politieserie. Klaus Liebe, geluids technicus van een rockgroep roept de hulp in van Fred Less voor zijn beste vriend, de gitarist Eddy, die zwaar verslaafd is. Aansluitend: Journaal. 18.25 SOKO 5113. Vervolg. 18.57 Overzicht programma's. 19.00 Jour naal. 19.30 Hitparade op het ZDF. Gepresenteerd door Dieter Thomas Heek. 20.15 Ze voeden alleen op. Documentaire van Klaus Werner en Uschi Madeisky in de serie „Kinde ren, kinderen". 21.00 Actualiteiten. 21.20 De familie Oppermann. Tv-film In twee delen van Egon Monk naar de roman van Lion Feuchtwanger. Met: Wolfgang Kieling, Rosel Zech, Till Topf, Michael Degen e.a. Tweede deel: Berlijn, begin februari 1933. De auteur dr. Gustav Oppermann protes teert tegen het besluit van zijn zus ters nu zo snel mogelijk met Wels te onderhandelen. 23.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Duits. 18.30 Se samstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Onderaan de maatschappelijke ladder. Wat bete kent de stijging van het aantal men sen, dat sociaal geholpen moet wor den voor de staat en de gemeente? Hoe zien de betrokkenen zelf hun toestand? 22.15 Het televisiespel van de maand. November-december 1982. Jury: Katholische Funkkorres- pondenz. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Rondomons. Jeugdprogramma over de kinderen van Cyprus. Herhaling. 18.30 Take it easy (Open school). Engels voor beginners. 19.00 De Indi anen van Guatemala vandaag. Docu mentaire van Willy van Osta. 19.30 In de greep van Gambrinus. Korte te kenfilm van Dirk de Paepe. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelpro- gramma met Armand Pien. 20.20 Marco Polo. Italiaanse serie van Giu- llano Montaldo. Met: Ken Marshall, Denholm Elliot, Tony Vogel, Sada Thompson e.a. Vijfde en laatste afl.: Het keizerlijk leger trekt op tegen de rebellen. Nayan en Chlnkin sterven. Marco's dromen van rechtvaardig heid en vrede zijn nu volledig vervlo gen. Na zeventien jaar keren de Po lo's terug naar huls. 21.50 Horizon. Wetenschappelijk magazine. 22.15 Journaal. 22.30 Handel en wandel (Open school). Crisis (2). Herhaling. 23.00 Coda. Poezie. BELGIE BRT 2 19.00 Charlie Chaplin. Het filmpje: De avonturier. 19.15 De Far West op zijn best. Amerikaanse serie van Jeff Chambers. Met: Joel Hlgglns, Carlene Watklns, Meeno Peluce, Valrl Brom- fleld e.a. Vijfde afl.: Parker Tllman wordt beschuldigd van veediefstal. Hij smeekt Sam zijn onschuld te bewij zen, maar deze komt met gegevens aan. die de strop om Parkers nek al leen nog maar dichter aanhalen. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Extra-time. Een avondvullend sportprogramma. 21.30 Het vrije woord. Jongerenmagazine met een visie op de Heavy-metal cul tuur. 22.10-22.45 De PVBA-Elektron. Herhaling. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Wallonië en Brussel. 19.25 Flash minute papillon. 19.30 Journaal. 19.55 Hitier, une car rière. Tweede deel van de Duitse blo- grafische documentaire van Joachim C. Fest en Christian Herrendoerfer (1977). In dit gedeelte komt de Twee de Wereldoorlog aan bod. Na de film volgt er een debat in de studio. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.05 Romance. Engelse serie met zes romantische verhalen, geïnspi reerd op bekende damesromans. Eerste deel: De roos en de mot (naar de roman Moths van Ohlda). Met: Cathryn Harrison, Maria Altken e.a. 19.00 Lundi-sports. 19.25 Toto-be richten. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 La bonne aventure. Serie over het dagelijks le ven in Wallonië. Eerste deel: De mijn. 20.30 Cabaretprogramma. N.a.v. het 75-jarlg bestaan van Cabaret Wallon Tournasien. 22.30-23.00 Landbouw- informatie. Herhaling. ENGELAND BBC 1 16.00-16.25 Sea hear. 16.40 Every day yoga. 16.55 Play school. 17.20 Teksnfilm. 17.25 Jackanory. 17.40 Jigsaw. 18.05 John Craven's news- round. 18.10 Blue Peter. 18.35 Te kenfilm. 18.40 Journaal. 19.00 Na tionwide. 19.50 Tekenfilm. 19.55 Tom Jones. Serie. 20.20 Tales of the Gold Monkey. Avonturenserie. 21.10 Panorama. Actualiteiten. 22.00 Jour naal. 22.25 Hozanna's raid. Speel film. 00.00 Film 83. Actuele filmru briek. 00.28 Journaal. 00.30 Make the most of your micro. ENGELAND BBC 2 16.05-16.30 Make the most of your micro. 17.35 Once upon a honey moon. Amerikaanse komedie van Leo McCarey (1948). Met: Ginger Rogers en Cary Grant. 19.25 Riverside. 19.55 Journaal. 20.00 Portraits and reflec tions. Arthur Boyd. 20.55 Great spor ting moments. Prestaties en records. 21.10 Leo Sayer. 22.00 The Opper- manns. Tweede deel van een Duitse tv-fllm over de Jodenvervolging. 00.05 Newanight. ENGELAND ITV 17.45 Dangermouse. 17.55 Educa ting marmalade. 18.15 Diff'rent stro kes. 18.45 Nieuws. 19.00 About An- glia. 19.30 Benson.20.00 The real world. 20.30 Coronation Street. 21.00 Foxy Lady. 21.30 World in ac tion. 22.00 Quincy. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Only a scream away. 01.25 Janis Harvey sings. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-12.00 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00-15.00 Schooltelevisie. RVU 15.30 Tenslot te zijn ze geen kind meer. „Liefdes verdriet". KRO 16.00 Opstanding der bomen. Portret van de priester, beeldhouwer, dichter Omer Gielliet, pastoor In Breskens. 16.45-17.10 Er was eens... de ruimte. Tekenfilmse rie. Afl.7: De planeet Mytho. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.03 The vil lain still pursued her. Herhaling. 11.10 Omslaan alstublieft. 12.10 Zij voeden alleen op. 12.55 Persover zicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Vi- deotext voor iedereen. 15.40 Video- text voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Internationale Grüne Woche Berlijn 1983. Informaties en live-re portages. 17.00 Wat is wat? Kinder programma, waarin professor Haber over de melkweg vertelt. 17.20 Alpha 5. Computer-spelshow. 17.50 Jour naal. 18.00 Actualiteiten. Streek- DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 Over zicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Voor de derde leef tijd. Aansluitend: Journaal. 16.35 De vogelverschrikker (Worzel Gummid- ge). Engelse jeugdserie. 17.00 Jour naal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Raad eens met Rosenthal. Spelpro- gramma. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.10 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Dertien keer denken. Cursus filoso feren met De Bono. 18.00 Telecolle ge I. Mathematische geometrie (5). BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.00 School televisie. 15.30 Signe particulier Ro- main. Seneca, de filosoof. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoeken den. 16.55 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogram- BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belgie Frans 1. 18.00 Ro mance. Engelse serie met zes verha len naar bekende damesromans. Tweede deel: Drie droomweken (naar de roman „Three weeks" van Elinor Glynn). Met: Simon MacCorkindale. Clare Booth e.a. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00-13.03 Schooltelevisie en cursussen. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. 15.00 You and me. 15.15 Read onl 15.40-16.00 Langua ge in action. 16.05 Songs of praise. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Animal magic. ENGELAND BBC 2 11.30 Service information. 12.00-12.25 Play school. 17.20 Men of ideas. Over moderne filosofie. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The much bunch. 13.10 Let's pre- tend.13.30 Gardening time. 14.00 News at One.14.20 Anglia News. 14.30 Take the high road. 15.00 Af ternoon plus. 15.45 The good com panions. 16.45 Who's baby? 17,15 Watch iL Aubrey 17.20 Razzmatazz. 17.45 CB TV Channel 14. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (TROS) Cafe chantant - 16.30 De tien om kindershow - 17.02 Piek uur - 18.15-18.45 Journalistenforum - 19.02 Country en westernshow - 19.45 Luisterspelserie „De geschiede nis van Alice" (17) - 20.03 Marco Bakker presenteert (tv-show) - 21.02 Coulissen - 22.02 Het sportcafe - 23.02 (NOS) Met het oog op mor gen. HILVERSUM 2 - 16.00 (VOO) Tineke Vos - 17.00 Ti neke alleen op radio - 17.36 Info- ma gazine - 18.30 Religieuze program ma's - 18.45 Bond zonder naam - 18.50 Gevarieerd programma - 19.00 Veronica sportprogramma - 20.03 De grote verwarring - 21.00 Bladluis - 21.30 Teleac - 22.40 Veronica film - 23.00 Het zwarte gat. HILVERSUM 3 - 16.03 (AVRO) Toppop disco - 18.02 (NOS) De avondspits - 19.02 (AVRO) Praatpaal-per-adres - 20.02 Folklive - 21.02 Fragmenten uit recente pop-el pees - 22.02 Candlelight - 23.02 Swingtime. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (VARA) De Notenkraker van Tsjaikov- sky - 21.30 Klassiek avondconcert - 22.00 Jazz met Aad Bos. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (AVRO) Easy listening - 2.02 Avro's service station - 6.02 Auto in? Avro aan - 9.03 Steunpunt - 9.08 Ar beidsvitaminen - 10.03 Duimeland - 10.10 Arbeidsvitaminen (vervolg) - 11.03 Wat speelt er deze week - 11.15 Componistenportret - 12.03 Muzikaal onthaal - 13.06 Radiojour naal - 13.20 De Avro diligence - 14.03 Easy listening muziek - 16.02 Hersen gymnastiek - 16.30 Kom er maar eens bij: Karei Prior praat met Jaspe- rina de Jong. HILVERSUM 2 - 7.22 (KRO) Het levende woord - 7.35 Actualiteiten - 8.20 Studloge- sprek - 8.45 Vrouwenrubriek - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Schoolradio - 10.00 KRO's leestafel - 12.00 Magazine over kerk en samenleving - 12.36 Ac tualiteiten - 13.10 Interview - 13.33 Schoolradio - 14.33 Open school - 15.03 (NOS) Consumentenvraagstuk ken - 15.32 Literair programma - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (VARA) Fellx Meurders - 9.30 Jeroen Soer - 12.03 Het VIP-spel - 13.03 Peter Holland - 15.30 Popkrant. HILVERSUM 4 - 7.02 (TROS) Capriccio - 9.00 Volks muziek - 9.30 Recital door Josine Bu- ter, fluit en Marjolein Bakker, piano - 10.00 Belcantorlum: Schubert - 12.00 Intermezzo: Muziek bi| Rosamunde van Schubert - 13.05 De meest ver kochte klassieke tien - 14.00 (NCRV) Liederen van Brahms door Christa Ludwlg, Dietrich Flscher-Dieskau en Elly Amellng - 14.45 In kleine bezet ting: Schubert - 15.15 Muziek van el- gen tijd - 16.00 Literama-dinsdag - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7 00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9