•lmhc stelt teleur tegen laren Simpele ;ege eiden leiderdorp imponeert Derbywinst voor Donar op Leython: 1-3 Van der Veer wint Bollen streekcross Tjeerd Scheffer terug van weggeweest SPORTTRIBUIME MAANDAG 31 JANUARI 1983 REIDEN - De heren van ^ÜHC verloren teleurstellend 12-9 van het onderaan- Ulande Laren, waardoor het houd van het sseschap nog niet zeker is. e dames van die vereniging '^8 haalden in de eerste klasse ot( ie punten uit twee wedstrij- ?Je igen het op de onderste n aats verkerende Laren had eiden de mogelijkheid zich eb al van een plaats in de ergangsklasse van volgend ir te verzekeren. Met die j etenschap zouden j.e zich dan al volledig op de voorbe reiding van de tweede helft van het veldseizoen hebben kunnen werpen. Dit legde waarschijnlijk een te zware druk op de schouders van de jonge Leidse ploeg, want het liep niet in de Noordwijkse Nortghohal. Het begin was nog acceptabel een 1-0 achterstand werd in een 2-1 voorsprong omgezet, maar daarna heeft Leiden alleen nog maar tegen een achterstand aangekeken. Bij de pauze bedroeg het ver schil twee treffers, 4-6 en de nederlaag werd uiteindelijk [EIDEN Het team van Elmex Leiden behoefde bij jNRO/Rotterdam Zuid niet te imponeren om een 91- dD3 overwinning te boeken. Het werd dan ook niet landelijk in hoeverre het puur onnodige verlies van 'brige week, tegen Amsterdam, inmiddels is verwerkt. |anvankelijk speelden beide ploegen met een man-to-man ver- •diging, waarbij het onderlinge scoreverschil niet erg opliep, llverwege de eerste rondgang was het 20-26. Vervolgens werd ,11 beide kanten met een zone-defensie aangetreden. RZ-uit- Jinker John Virgil kon daartegen gemakkelijk scoren. Leiden jrdedigde de hele wedstrijd niet sterk, maar scoorde er wel lus- g op los. Zo demarreerde de ploeg en konden mannen als Wi- V en Washington zonder problemen naar de bank worden ge laaid. De kloof bij rust was desalniettemin al duidelijk: 34-52. 'ja de pauze kon RZ nog een klein beetje terugkrabbelen (44-58), aarna Leiden opnieuw weg was. Vooral Emill Hagens kwam Sed voor de dag, hij schoot liefst 7 op 7. En ook Wilson Was- Ington viel op, zij het ditmaal niet zo in de rebound, maar door vele assists en scores. Bij 45-65 ging Leiden over naar het letten van de tweede garnituur. Ook Philip Schaftenaar kon 'ér eens flink wat minuten maken. Het eind kwam bij 91-103. s. Rotterdam Zuid: De Waard 5, Virgil 36, Visser 22. Brust 22, Zoutman 2, Nutsspaarbank 'otters schudde de proble men van de laatste weken van ira h af en klopte Basketbal 'j^ub Voorne met 83-73. De 'ouwen van MSV rekenden -K'rislotte overtuigend af met AS: 79-59. Het vrouwenteam MMn Elmex Leiden speelde fdiensielijk tegen koploper ïeetah, maar kon een neder ig allerminst voorkomen: -62. Leiderdorp boekte een hitterende 100-52 zege op MVJ Rotterdam. In Maas- lis kon MSV het niet redden 2{sgen Green Eagles: 88-80. De or ouwenploeg van LUSV aide overtuigend uit tegen ventus: 80-38. Hoewel de J rijd geen hoog peil haalde, as BVO te sterk voor Luba: it lijkt niet onmogelijk, dat v Otters de serie overwinnin- j in van enige maanden terug de returns gaat herhalen. Al l gen Voorne zette de ploeg :ze lijn in. Er werd met name «y ed verdedigd en sterk ge- hoten. Vooral j Tony Lam- 1 ing had het vizier op scherp B n tekende voor 21 punten te mi .64 procent. Het lukte Trot s de, de laatste tijd gevrees de, zoneverdediging te ver- 3 jhalken. Bij rust was een eine voorsprong genomen: ii'-32. Trotters ging onverdro ten voort en kwam op 43-34, 2 laar zag de marge halverwe- 9 e de tweede helft volkomen „Pgelost. Voorne kwam zelfs ii yen voor: 53-55. Trotters ïjjp echter goed aan en be- aaIde de winst, mede door sterke inmvallen van Pe- ii -r van de Wetering, op 83-73. bpseores Trotters: Lamping (12 rebounds), Van Weeren t vBouman 19 (11 rebounds). lalverwege de eerste helft ii im MSV in enkele minuten f "tend van DAS en hield die i 11 de rust vast: 44-34. On- pnks alle goede voornemens lng het in het begin van de i Waede helft andermaal mis J "et de Noordwijksen. DAS profiteerde en kwam bijna ge- ij' 51-50. Vervolgens kwam «SV weer op gang en sloot, i Jet Renate Sluys als uitblink er (29 punten met goede dri ves en jumpshots), nog ruim winnend af: 79-59. Tegen de ongeslagen koploper, Cheetah uit Nijmegen, was Leiden be hoorlijk op dreef. Goed verde digend kon de ploeg tot 9-14 behoorlijk volgen. De sterke defensie hield aan, het scoren verdween echter vrijwel. Het duurde tot in de tweede helft (stand 15-50) alvorens de bas ket weer regelmatig werd ge vonden. De inhaalrace kon ze ker niet lukken, maar leidde tot een acceptabele' eindstand: 36-62. In het begin van de competitie verloor Leiderdorp van AMVJ. Nu werd aan alle kan ten een flink positief klasse- verschil getoond. Willem van de Zwan speelde daarbij, ver dedigend en aanvallend, een prima rol. Na 48-20 bij rust, was AMVJ tenslotte eenvou digweg gedeklasseerd: 100-52. Topscores Leiderdorp: Rein Paulides 22, Monkhorst 18. In Maassluis speelde MSV een goede wedstrijd tegen Green Eagles, maar kon het niet bol werken. Peter Goosen heeft de opgaande lijn duidelijk te pak ken en scoorde 17 punten, ter wijl Johan Steenvoorden met 16 punten niet voor hem on derdeed. Topschutter Evert Jan van der Plas daarentegen toonde een vormcrisis. Na 52- 43 bij rust werd het 88-80. Staartploeg Ju ventus was geen zware opgave voor LUSV. Toch was bij rust nog beschei den afstand genomen (30-18). Met Marjo Sweyen, die wel al vanaf het begin goed raak schoot, als uitblinkster was tenslotte, mede door een press, toch fiks afstand genomen: 80- 38. BVO pakte tegen Luba al snel een voorsprong, maar Luba kwam middels een ster ke eerste helft (20 punten van Geert van Zandwijk) volko men terug: 30-31. Doordat Luba vervolgens wat stil viel, stond BVO er bij rust toch nog behoorlijk voor: 44-38. Na de pauze bleek het schot bij Luba voorgoed verdwenen en haal de BVO vrij simpel de 85-61 zege binnen. Bij BVO werd Jan Rombouts met 18 punten topscorer. geleden met een negatieve marge van drie doelpunten, 9- 12. „Onder de druk werden er teveel dekkingsfouten in de verdediging gemaakt, waar door er teveel overtal situaties ontstonden, terwijl ik ook een bovenmatig aantal technische fouten zag", aldus trainer coach Roeland Oltmans, de ne derlaag uitleggend. Daarbij kwam nog het geringe aantal van zes strafcorners dat Lei den te nemen kreeg, waarvan er al vier mis gingen bij het aangeven. De twee ballen die die Johan van Marwijk Kooij dan wel op het doel mocht pushen betekende wel evenzo- vele treffers. Wel op dreef wa ren Peter van de Meer en Dirk Drijver, deze laatste pas seerde de Larense goalie vijf maal, waarvan vier keer door middel van een tip-in, maar deze aanvallers waren niet in staat de beperkte strafcorner- produktie voldoende aan te vullen om alsnog de zege te pakken. Leiden staat nog drie punten los van Laren, dus er is nog alle kans, hoewel de Leid se ploeg nog een zwaar pro- gamma heeft. Voor komend weekeinde staan namelijk zo wel Bloemendaal als Amster dam op het programma. Leiden-dames startte over rompelend tegen Ring Pass, binnen 10 minuten hadden Sandra Roijaards, Andrea van Driel, Hetty Bonga en Hanne- ke Kamsteeg de Delftse keep- ster al een keer het nakijken gegeven, 4-0. Hierna stokte de produktie, tot aan de laatste tien minuten, toen Ring Pass er zin in kreeg. Gelukkig voor de Leidse dames leverde dit slechts twee treffers op, zodat met 4-2 de winst geïncasseerd kon worden. De tweede partij tegen Rotterdam was moeilij ker, en leverde een 2-2 pun- tendeling op. LMHC nam via Hanneke Kamsteeg tweemaal de leiding, maar het was voor namelijk de Leidse keepster Paula Zandvliet die er voor zorgde dat Rotterdam via zijn gevaarlijke strafcorner niet eerder dan pas vlak voor tijd voor de tweede maal langszij kwam. De Graaf op dreef LEIDEN De po- werlifters van LKV De Spartaan heb ben zich via een 1618-1474 overwin ning op Luctor ge plaatst voor de B-fi nales van het Ne derlands kampioen schap. In Zevenaar was Johan de Graaf het best op dreef. Hij kwam bij het kniebuigen tot 210 kilogram, bij het bankheffen tot 120 kg. en bij deadlift tot 210 kg. Nationale titel go voor Schlemper AMSTERDAM Ronald Schlemper is winnaar geworden van de Neder landse Kampioenschappen go. Tij dens het slot van de over drie week einden uitgesmeerde titelstrijd ver sloeg de Voorhouter zijn naaste con- curenten; Puyt, Rehm en Vermase- ren. Schlemper is door het behalen van de titel evenals Rehm en Verma- seren verzekerd van deelname aan de NK van volgend jaar. De vierde di rect geplaatste deelnemer is Rob van Zeijst, die, omdat hij in Japan ver blijft, dit jaar verstek moest laten gaan. De sterksten bij de Leidse kampioenschappen bowling. Staand, v.l.n.r: Gerrit van de Ende, René van der Horst en Leids kampioen Tjeerd Schetter. Knielend: kampioene van Leiden Yvonne van de Leek en Amanda van der Horst. LEIDEN Na zich een jaar lang in een diep dal te hebben bevonden, be wees Tjeerd Scheffer weer volledig terug te zijn. Tij dens de Leidse Kampioen schappen bowling (gehou den in Zuid-West) had niemand rekening gehou den met de ex-Nederland se selectiespeler, die wel al twee keer eerder het plaatselijke kampioen schap binnensleepte, maar het laatste jaar nauwelijks had gescoord. Afgelopen weekeinde dus wel. Niet alleen werd Scheffer sin glekampioen, ook fiakte hij na een magistrale laatste game de all eventstitel. Yvonne van Leek werd sterk winnares bij de dames. In Leiderdorp toon de Gert-Jan Onvlee zich even als vorig jaar de sterkste bow ler. Ook de single- en de dub- beltitel (met Herman Roedoe) werden door de Tettero-speler veroverd. Anja de Jong, vorig jaar al singlekampioen, werd algeheel dameskampioene. In Noordwijkerhout prolongeerde Ben Broekhof zijn titel, terwijl Linda Kerkvliet zich het beste bij de dames toonde. Leiden Het begon in Zuid West al zeer verrassend, toen Tjeerd Schef fer met 1191 (over zes games) de singletitel bleek te hebben veroverd vóór Jos Tims en Gerrit van de Ende, en ver volgens doorscoorde tijdens de doubles. Zijn gemiddelde van 197,1 verbaasde iedereen, want de 300-gooier had al een jaar lang te kampen met een ern stige vormcrisis en was nog niet hoger gekomen dan een leaguegemiddelde van 160. In de doublestrijd vocht titelver dediger Hans van de Burg zich met Scheffer een weg naar de eerste plaats. Het tweetal bleef echter twee pins achter ver rassend sterke Peter Ernst en Kees Kouwen steken. Yvonne van der Leek en Amanda van der Horst vormden het beste damesdouble. De finale werd door Scheffer aangevangen met ruime voorsprong op Van de Ende en Van der Horst. Na dat de nerveuze Scheffer ech ter 128, 192, 168 en 170 had ge plaatst, was zijn voorsprong omgezet in een achterstand van 64 pins op teamgenoot Van der Horst en 43 op Van de Ende. Hij consolideerde de achterstand door 203 te wer pen. Alle ogen waren gericht op de strijd tussen Van der Horst en Van de Ende, toen Scheffer in zijn vijfde beurt van de laatste finalegame be gon te striken. Hij gooide ze ven strikes-op-rij, hetgeen pre cies voldoende was om de te- genspartelende concurrenten achter zich te houden. Yvonne van der Leek had geen kind aan Ilone Rijsbergen. Al tij dens de singleseries liet Van der Leek een gemiddelde van 180 noteren tegenover Rijsber gen 176, welk verschil alleen nog maar uitgebouwd zou worden. Ilone Rijsbergen zou wel duidelijk beslag leggen op het 'zilver'. Amanda van der Horst schoof nog juist Joyce Scheffer uit de ereplaatsen. Tijdens de singlespelen wer den een C- en D-kampioen- schap vergeven. Koen Beerla- ge werd sterk C-kampioen, terwijl Peter Gijsman de beste D-speler was. Leiderdorp Gert-Jan Onvlee haalde in Leiderdorp alle herentitels binnen. De eerste zes games zouden de Tetterospeler, die volgend seizoen zal uitkomen voor het Hans Menken Team in Zuid-West, 'slechts' 1081 op leveren, hetgeen echter vol doende was voor de singlezege. Fons Bertens en Kees van de Drift volgden Onvlee in het klassement. Met Herman Roe- doe werd vervolgens ook be slag gelegd op het 'doubles- goud', waarna absolute outsi der Ruud Hinze het Onvlee in de all-events-eindstrijd moei lijk maakte. Na de finale niet al te sterk te zijn begonnen, keek de titelverdediger zelfs tegen een 12-pinsachterstand aan na de eerste vier games. Toen echter herstelde Onvlee zich en beantwoordde de 195 van Hinze met een 223, wat voldoende was om freewheel end, vóór zo opmerkelijk hoog scorende BBLD-voorzitter Hinze, naar de tweede Leider- dorpse titel te gaan. Eveneens verrassend was de derde plaats voor Hennie van der Zeeuw. Fannie van der Zwan toonde zich het lekkerst op dreef in de eerste zes games, maar kwam verder niet meer in het gevecht voor. Anja de Jong, die een zwakke start kende, kwam in de doublestrijd opzet ten en wierp in de eindstrijd een overtuigend 1087-totaal, wat haar de Leiderdorpse titel opleverde. Met Tonnie Copier was zij ook al doublekampioe- ne geworden. Hettie Rooden- burg en titelverdedigster Petra Zuidmeer kwamen direct ach ter De Jong in het eindklasse ment. Noordwijkerhout In Bowling Oostdam werd slechts individueel gespeeld en stal Ben Broekhof de show. In de A/B-klasse had de Trave- lersspeler met 1519 (8 games) het hoogste voorrondetotaal op het scorebord gekregen. In de finalestrijd brandde de kam pioen van 1982 echt los. Over de zes games wierp Broekhof 1240, hetgeen hem een totaal gemiddelde van maar liefst 197 opleverde. Ploeggenoot Fred Peeters, die met 17 pins minder aan de eindstrijd was begonnen hield Broekhof niet bij, maar hield zijn tweede plaats vast. Aad van de Burg werd derde. Bij de dames wafc het Linda Kerkvliet, die het kampioenschap van Noordwij kerhout overnam van Wil Gielen. Riny Gehrels werd tweede, waarna Alie Duyven- voorde als derde eindigde. In de C/D-klasse was het Nico van der Valk, die de winst greep. Piet Meyvogel en Jan Mook volgden hem op de voet. Leidse kampioenschappen: All Events heren: 1. en kampioen van Leiden Tjeerd Scheffer 3074 (16 games - gemiddelde 192), 2. Gerrit van de Ende 3065, 3. René van der Horst 3060; dames: 1. en kampioene van Leiden Yvonne van de Leek 2858 (16 games - gemiddelde 178), 2. ?n 26"" t 2489. n: A/B- Scheffer 1191 (6 games), 2. 1183, 3. Gerrit van de Ende 1181. C- klasse 1. Koeh Beerlage 1076, 2. Pim Monteba 1062, 3. Peter Quist 1039; D- klasse 1. Peter Gijsman 1049, 2. Ar- nout van Lunteren 1037, 3. Jack Ver boon 1028; dames: 1. Yvonne van de Leek 1080 (6 games), Ilone Rijsbergen 1055, 3. Joyce Scheffer 984. Doubles heren: 1. Ernst/Kouwen 1526 (8 games), 2. Tjeerd Scheffer- /Van de Burg 1524, 3. Van der Hors- t/Jim Scheffer 1485; dames: 1. Van der Leek/Van der Horst 1331 (8 ga mes), 2. Rijsbergen/Scheffer 1234, 3. Bergman/Van Goor 1096. Leiderdorpse Kampioenschappen: All Events heren: 1. en kampioen van Leiderdorp Gert-Jan Onvlee 2952 (16 games - gemiddelde 184), 2. Ruud Hinze 2907, 3. Hennie van der Zeeuw 2871; dames: 1. en kampioene van Leiderdorp Anja de Jong 2660 (16 games - gemiddelde 166), 2. Hettie Roodenburg 2614, 3. Petra Zuidmeer 2582. Singles heren: 1. Gert-Jan Onvlee 1081 (6 games), 2. Fons Bertens 1052. 3. Kees van de Drift 1045; dames: 1. Fannie van der Zwan 1039 (6 games), 2. Tonnie Copier 1001, 3. Hettie Ro- podeburg 1000. Doubles heren: 1 Onvlee/Roedoe 1461 (8 games), 2. Hinze/Zandbergen 1428, 3. Petit/Alblas 1418; dames: 1. De Jong/Copier 1291 (8 games), 2. Zuidmeer/Van de Hoeven 1290, 3. Hinze/Onvlee 1213. Noordwijkerhoutse kampioenschap- Heren A/B-klasse: 1. en kampioen van Noordwijkerhout Ben Broekhof 2759 (14 games - gemiddelde 197), 2. Fred Peeters 2557, Aad van de Burg 2518; C/D-klasse 1. Nico van der Valk 2544, Piet Meyvogel 2467, 3. Jan Mook 2462; dames: 1. en kampioene van Noordwijkerhout Linda Kerk vliet 2459 (14 games - gemiddelde 175), 2. Riny Gehrels 2264, 3. Alie Duy ven voorde 2211, LEIDEN Donar heeft de positie op de ranglijst aanmerkelijk verbeterd dankzij een 1-3 overwin ning bij Leython. Ook de dames van Leython verlo ren en deden afstand van hun riante tweede positie op de ranglijst. Gemini leed eveneens dubbel ver lies. De dameshoofdmacht sleepte slechts een punt uit het treffen met het laag genoteerde Broleco en de reserves gaven een 0-2 en 6-13 voorsprong weg. Nadat LUSV zich tegen Mar- tens/Lekkerkerk vlot hersteld had van een 0-5 achterstand en de eerste set met 15-8 had gewonnen, leek ook het twee de deel in LUSV winst te ein digen. Op de stand 15-14 werd fout geserveerd en Lekker- kerk profiteerde: 15-17. De derde reeks was weer voor de Leidse ploeg, bij wie vooral Frans Klumper een uitblin kende rol vervulde. Toen die speler dan ook aan het begin van de vierde set gewisseld werd, zakte LUSV diep weg: 4-15. Met Klumper in de basis opstelling van de vijfde set liep de thuisploeg vlot naar de 15-9 setwinst. De dames van Gemini maak ten in het openingsdeel nog wel een 12-7 achterstand goed, maar konden voor het overige tegen het in de onderste regio nen bivakkerende Broleco, nauwelijks een vuist maken. Dieptepunt was wel de vierde set, waarin de Voorschotense ploeg met 15-2 aan de kant werd geschoven: 12-15, 15-7, 9- 15. 15-2, 15-13. De Voorschotense reserves ga ven de winst uit handen tegen MVC. Bij de stand 0-2 en 6-13 leken de drie punten binnen voor de reserveploeg. De ploeg zakte echter als een kaarten huis in elkaar en de Maasslui- se opponent profiteerde: 7-15, 6-15, 15-13, 15-9, 15-11. Leython speelde een bewogen wedstrijd tegen Ruiter VSC. Spelverdeelster Anneke Ver- hart werd geconfronteerd met de rode kaart, omdat zij een schoppende beweging naar een tegenstandster zou hebben gemaakt. Het kwam de con centratie aan Leiderdorpse zij de niet ten goede, want Ruiter VSC won met 3-1: 15-11, 11-15, 15-13, 15-6. NOVO handhaafde zich wel in de kopgroep. Daarvoor moest de Noordwijkse forma tie tegen Tornado wel een in de vierde set opgelopen 7-0 en 12-6 achterstand goedmaken. Door goed servicewerk lukte dat en nam NOVO de verdien de drie punten mee naar huis: 15-5, 8-15, 7-15, 12-15. Promotieklasse Donar trof in Op Dreef het door blesurres gehandicapte Leython. Ruud Lutjeshuis ontbrak, terwijl de niet fitte Henny van der Hulst toeh op moest draven. Na Donar winst van de eerste set, kwam Peit Pijnaken bij Leython in de ploeg. Zijn impulsen waren wel goed voor de winst van de tweede set, maar in de overige delen kwam de thuisploeg er niet meer aan te pas: 7-15, 15- 13, 11-15, 13-15. NOVO hoefde tegen Jupiter alleen de eerste set in te leve ren. Daarna had de Noord wijkse formatie het alleen de vierde set nog moeilijk: 13-15, 15-7, 15-10, 15-13. Bij de dames won LUSV van Skania. De thuisploeg speelde en zwakke partij, maar trof het, dat de opponent nog zwakker voor de dag kwam: 15-10, 15-11, 11-15, 15-9. Gemi ni 3 had weini geluk tegen LEIDEN Theo van der Veer heeft de door de Bataven-Lei den georganiseerde Bollenstreekcross gewonnen. Bij de dames werd Lenie van de Poel van de Spartaan eerste. De parcoursuitzetters van de Bataven hadden niet gerekend op de eerste winterse buien, waardoor de door hen georganiseerde Bollenstreekcross toch nog vrij zwaar werd. Vooral de dames en de iongens B kregen met erbarmelijke weersomstandigheden te maken. Toch werd er door velen goed gepresteerd en kan het organiserende Bataven terugzien op een geslaagd officieus Leids crosskampioenschapschap. Als volgend jaar ook bij de senioren alle verenigingen uit de regio Leiden atleten en atletes inschrij ven dan kan het Leids crosskampioenschap tot grote klasse uit groeien. Bij de jongens A bleef het verwachte gevecht tussen Jan Jansen van Holland en Henk van de Oever van Bataven uit, door een vroege demarrage van Jan Jansen. Henk van de Oever was niet in staat om Jansen daarna te achterhalen en finishte op ruime achterstand. De dames hadden 3000 meter te lopen en tot ongeveer de helft wist Corry Heemskerk Spartaan-atlete Lenie van de Poel bij te blijven. Daarna liep van de Poel weg om onbedreigd te winnen. Beste veterane werd Femmy Jansen. De heren kregen een af wisselend parcours voorgeschoteld, waarop 8000 meter gelopen moest worden. Na de eerste van de totaal drie ronden kende Theo van der Veer het parcours en liep moeiteloos weg van zijn clubgenoot Martien van den Hoorn en het Bataven-duo Jan Verloop en Kees van Klink, die in die volgorde over de streep kwamen. Beste veteraan werd hier Koos Verhoeven. Heren: 1. Theo van der Veer (H), de 8000 meter in 24.01 min., 2. Martien van den Hoorn (H) 24.08, 3. Jan Verloop (B) 24.16, 4. Kees van Klink (B) 24.19, 5. Ben Kerkvliet (B) 25.28. Heren veteranen: 1. Koos Verhoeven (B), de 8000 meter in 25.30 min., 2. Bert Kerkvliet (B) 26.31, 3. Willem Ravensbergen (vet 2. B) 27.47 Dames: 1. Lenie van der Poel (S), de 3000 meter in 11.13 min., 2. Corry Heemskerk (B) 11.27, 3. Marian van Klink 11.58. Dames veteranen: 1. Femmy Jansen (B) 12.47. Jongens A: 1. Jan Jansen (H), de 4000 meter in 12.48.2 min., 2. Henk van de Oever (B) 13.18.8, 3. Perry Hoogenboom (B) 13.32.3. Meisjes A: 1. Mieke den Hoed 2000 meter in 8.26 min. Jongens B 1 Casper Ravensbergen (B) 3000 meter in 10.45 min., 2 Fred van Leeuwen (B) 11.05. 3 Wilco Stroet (S) 11:06. Meisjes B: 1 Carla Teske (H) 2000 meter in 8.09 min. Jongens C: 1 Erik Opge- lder (S) 2000 meter in 6.54. Meisjes C: 1 Margreet van de Peel (S) 1500 meter in 6.10. Jongens D: 1 Menno Bult (B) 1500 meter in 5.52. Meisjes D: 1 Andrea van Velzen (S) 1000 meter in 3.43. Meisjes pup. A: 1 Bianca Vermond (H) 1000 meter in 3.56. Jongens pup. A: 1 Menno Jansen (H) 1000 meter in 3.38. Jon gens pup B: 1 Edgar Creemers (H) 1000 meter in 4.15 min. Velo. De openingssets kwam de ploeg steeds in de slotfase tekort. De derde reeks trok Gemini met 0-15 naar zich toe om de vierde reeks vervolgens weer in te leveren. NOVO 2 pakte terecht de punten tegen Radius 2 (15-12, 10-15, 15-11, 16-14) en RVV kwam er on danks goed spel van Heieen van der Plas niet aan te pas te gen WW: 15-8, 9-15, 13-15, 5- 15. Standen Tweede divisie D heren: Tornado 14- 39; HSV Sport 1889 14-35; Madjoe 14- 32; Ruiter/VSC 14-25; Martens/Lek- kerkerk 14-24; Spirit/B 14-23; LUSV 13-19+; US 14-17; SVC 14-10; The Smash 2 14-10; Kalinko 13-9; Com- paen 14-6. Derde divisie G heren: Krimpen 14- 38; Van Santen/Haag 14-33; Slie- drecht Sport 13-32; Tonegido SC 14- 27; Gemini/Kangeroes 12-25; Radius 2 13-18; Zovoc 13-17; US 2 14-15; Del ta 15-14; Broleco/Vl. 2 13-13; ZMS 14- 10; Armixtos 2 13-1. promotieklasse heren: DAC 13-37,. NOVO 14-32, Leython 14-30, Skania 14-27, Punch 14-25. Gemini 2 14-19, Zevenhuizen 2 14-17. Donar 14-16, Jupiter 15-16, Karssen 14-12, Be Fair 14-12, DOS 2 14-10. Tweede divisie D dames: Schip pers/B. 14-32; Gemini/Kangeroes 14- 28; Tonegido SC 14-27; Madjoe 13-24; PVC/Blokkeer 14-24; Van Santen- /Haag 2 14-24; Deltalloyd/AMVJ 2 13-19; Allides 14-19; Broleco/Vlaar- dingen 14-18; SVV 2 14-16; RVC/Li- banon 14-10; Purvo 14-6. Derde divisie G dames: Be Fair 14- 31; Starlift/Voorburg 3 14-26; Ley thon 14-25; NOVO 14-24; Zevenhui zen 14-23; Gemini/Kangeroes 2 14- 23; Ruiter/VSC 14-22; AV '40 14-20; Armixtos 14-20; Tornado 14-13; MVC 14-13; Van Santen/Haag 3 14-12. promotieklasse dames: Thor 14-41, VELO 14-34, DAC 15-31, LUSV 14- 30, Van Ginkel 15-21. WW 15-20, NOVO 15-19, Gemini 3 14-17, Jupiter 15-15, Skania 14-14, Radius 14-10, RVV 14-8. Sportwereld BASTIA Voetballer Claude Papi, de oud-aanvoerder van de Franse eerste-divisieclub Bastia, is vrijdag aan de gevol gen van een hersenbloeding op 33-jarige leeftijd overleden. HARARE Profbokser Roy Somer (Nieuwegein) heeft in de hoofdstad van Zimbabwe, Harare, in een gevecht over tien ronden op punten verlo ren van Stix MacLod (Zim). ZOETERWOUDE De club Hartman uit Almelo heeft de Nederlandse titel taekwondo voor clubteams veroverd. In de finale versloeg de Almelose ploeg titelverdediger Hengelo met 3-2. SERAJEWO De resultaten van de Nederlandse deelne mers aan het EK-bobsleeën (gewonnen door de Oostduit sers Lehmann/Musiol) zijn: 17. Van Oostrum/Drost (Ned) 3 minuten 27,70 seconden, 21. Geurts/Nieland 3.29,01, 22. Minjon/Van der Meer (Ned) 3.29,28. MOSKOU De wielerstayer Aleksander Romanov (USSR) heeft drie wereldrecords ver beterd. Romanov reed de 100 kilometer achter de motor in 1 uur, 15 min. en 4,49 seconden. Onderweg verbeterde hij de wereldrecord op de 50 kilome ter (37 min., 21,314 saec) en het werelduurrecord (80,424 km). PARIJS Ideal du Gazeau, de grote favoriet, heeft de 59e aflevering van de „Prix d'A- merique" gewonnen. Op de renbaan van Vincennes ver wees pikeur Eugene Lefevre met zijn paard twee andere Franse paarden, Lurabo en Lutin d'Isigny, naar respectie velijk de tweede en derde plaats. WARMOND Liesbeth Koot en Chiel Bolsius hebben de tennistitels voor leraren op overdekte banen veroverd. Liesbeth Koot verspeelde in de finale slechts drie games aan Ingrid de Jonge, Bolsius had drie sets nodig in de eind strijd van de heren tegen Alex Reijnders. KRANSKA GORA De 23-jarige Oostenrijker Franz Gruber werd winnaar van de slalom in Kranska Gora (JS1). In de eerste manche werd Gruber vierde, in de tweede was hij veruit het snelst.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17