Quick Boys laat winst liggen Flitsende zr start baat RCL niet Herstel Noordwijk in lastige uitbeurt tegen Heer jansdam Eindelijk winst Woubrugg SPORTTRIBUIME Ri jnsburgse Boys ziet slotoffensief beloond FC Lisse laat punt liggen ARC en Ter Leede houden elkaar in evenwicht MAANDAG 31 JANUARI 1983 SPIJKENISSE Ook na de con- frontatie met Rijnsburgse Boys kan Spijkenisse nog bogen op een ongeslagen status op eigen veld. Gewonnen werd er echter niet, al leidde Spijkenisse lange tijd door een treffer van Evert Trouw. Martin Toet veroverde in de 87e minuut een punt voor de Rijns- burgers. Rijnsburgse Boys steunde het eer ste uur op een redelijk overwicht en verscheen zeer regelmatig ge vaarlijk voor het Spijkenisser doel. Jan Hogewoning bijvoor beeld schoot van zo'n meter of zes over, waarna Arie van Dijk zijn doelman. Rob die trachtte de terugkaatsende bal in te schieten, werd neergehaald. Scheidsrechter Van Diik wuifde de gebeurtenis weg. Ook Paul en Marcel van der Blom kwamen af en toe met fraaie één-tweecombi naties in kansrijke posities. De af ronding leverde echter teveel pro blemen op. Direct na de pauze was het wel raak. Echter voor Rijnsburg aan de verkeerde kant. Martin Toet werd er op links vol ledig uitgelopen, terwijl ook Nico Kuyt en Wim Driebergen de ont ketende Evert Trouw niet meer konden stuiten en moesten toekij ken hij de Spijkenisse-speler de bal langs -reservedoelman Cees Star schoof. Na dat doelpunt ver grootte RBB de druk. Gillessen kopte maar net naast, terwijl een inzet van Paul van der Blom door de schoenpunt van de goalie werd gekeerd. Rijnsburg kreeg loon naar werken, toen in de 87e mi nuut een alles of nietsspelletje werd gespeeld. Heel „Rijnsburg" bemoeide zich met de aanval. Uit een vrije trap van Johan de Kroon kopte Driebergen de bal door naar Gillessen, die op zijn beurt inkopte. Voordat het leer bij het Spijkenissedoel was, gaf Toet het beslissende tikje: 1-1. Scoreverloop: 53 Trouw 1-0, 87 Toet 1-1. Rijnsburgse Boys: Star, De Kroon. Kuyt. Driebergen. Toet. Jan Hogewoning. Van Dijk. Jack Manuputty. Paul van der Blom (Henk Merbis), Gillessen, Marcel van der Blom. LISSE FC Lisse heeft in het duel met middenmoter De Zwervers een winstpunt laten liggen. Er werd een zeer redelijke partij voetbal gespeeld, maar het minder draaiende De Zwervers kon toch niet op verlies worden gezet. Ook al omdat Rob Suttorp in de tweede helft een strafschop miste, bleek een 2-2 remise het hoogst haalbare in de felle strijd. Een fout van rechtsback Hans Westgeest stelde 't Jong in staat de centrumaanvaller Lesley Esayas aan te spelen, de spits twij felde geen moment: 0-1. Pas na zo'n 20 minuten werd dit Lisser nadeel teniet ge daan. Arie Schalk werd in het strafschop gebied onderuit gehaald, waarvoor scheidsrechter Van Driel de bal op de stip legde. Rob Suttorp scoorde beheerst. Zette Schalk vorige week ook al een verdedi- gingsfout tegenover een doeltreffend aan vallend moment, ook zaterdag deed hij dat weer. De middenvelder reageerde niet alert genoeg, waardoor de gretige Esayas vrij kon inkoppen: 1-2. Nauwelijks twee minuten later voelde Westgeest de be hoefte zijn fout te herstellen en ^plaatste het leer juist op het hoofd van Suttorp, die er 2-2 van maakte. De pauze bleek niet bevorderlijk voor de vorm van beide ploe gen, want het tweede deel was beduidend minder interessant dan het eerste. Slechts de strafschop zorgde nog voor enige op winding. Jan van Slooten werd gevloerd in de 16-meterzöne. Suttorp plaatste de bal te scherp in de hoek, zodat het projec tiel via de binnenkant van de paal het veld weer inkaatste. KATWIJK De stevige bries die zaterdag sport park Nieuw Zuid „teister de", drukte zijn stempel op het duel Quick Boys- Zwart Wit '28. Voor de pauze kende de thuisclub, met de wind in de rug, een enorm overwicht en een overdaad aan doelrij- pe mogelijkheden. Dat daarvan slechts één in een treffer werd omgezet, moesten de Katwijkers uiteindelijk bekopen. Het overwicht luwde in de tweede helft en in de slot fase toonde Zwart Wit aan veel minder kansen nodig te hebben om tot scoren te komen: 1-1. Gezien het spelbeeld was deze puntendeling volkomen onte recht. Vooral in de eerste rondgang deelde Quick Boys vrijwel voortdurend de lakens uit. Het was Zwart Wit aan te zien. dat er intern de nodige problemen zijn. Zo bleven er maar negen spelers van de aanvankelijke selectie van zes tien over en nam trainer Coen Nieuwstraten afgelopen week ontslag. De Rotterdammers werden al op het, bij hen zwak bezette, middenveld afge troefd. En ook de defensie bleek geen onneembare linie. De overtuigend acterende Mart van der Plas toonde dat herhaaldelijk aan. Hij was keer op keer in de diepte aan te spelen, maar zag zijn voor bereidend werk wat slordig af gerond. Bij het doelpunt was hij overigens in beperkte mate betrokken. Van der Plas stond, met de bal aan de voet, tame lijk ingesloten bij de zijlijn, maar wist een volkomen vrij gelaten en daarom luid schreeuwende Kees van Rooy- en te bereiken. Van zo'n 25 meter afstand schoot Van Rooyen de bal vlak over de grond, maar snoeihard bui- tenm bereik van doelman Cees van de Ent in de uiterste rech terhoek: 1-0. Quick Boys ver saagde niet en had Zwart Wit vrij simpel onder de duim. Van der Kleij werd in riante positie hardhandig van de bal gezet, maar de strafschop bleef uit. Andere kansen werden ei genhandig vermorst, zoals ook de fraaiste, door de verder sterk spelende aanvoerder Freek Rienks. Uit een hoek schop kwam de bal panklaar voor zijn voeten, maar hij wist, op luttele meters van het doel, over te knallen. Na de pauze kwam Zwart Wit, nu gesteund door de wind, enige malen tot aanvaardbaar aanvalsspel, maar moest de beste mogelijkheden nog steeds aan de Katwijkers laten. Van Rooyen wist de bal met enig geluk door het verdedi gingscentrum van Zwart Wit te transporteren, maar stuitte alsnog, onnodig, op goalie Van de Ent. Teun van der Plas toonde een oogstrelende rush. Hij bemachtigde het leer knap, gaf de bal direct af en spurtte in volle vaart door naar voren. Daar werd hij op maat aange speeld, maar zijn pegelharde schot ging over. De voor Quick Boys zo koude douche kwam zo'n vijf minuten voor tijd, nadat er al, ondanks sterk ruimend werk van laatste man Kees van Rooyen neemt het doel van Zwart Wit onder vuur. Hij oogstte daarmee, zoals ook hier, weinig succes, met uitzondering van zijn uiterst fraaie treffer. Anne Ouwersloot, penibele si- tuaties in de Katwijkse defen sie waren ontstaan. Zo kon Bert Hooijer in een flinke drukte plots van dichtbij inzet ten. maar vond doelman Guyt, in samenwerking met de doel paal, als obstakel. Daarna was Quick Boys minder gelukkig. Na een, door Paul van der Mijn stevig genomen, vrije trap van nabij de zijlijn, was de steeds prima bewaakte Pe ter Nipius plots vrij gelaten. Bij de tweede paal kopte hij Scoreverloop: 18. Van Rooyen 1-0; 86. simpel in: 1-1. Het ontbrak Nipius 1-1. Quick Boys vervolgens aan gfick. B°*L Gu>": Teun van der 7r. j i ua i Plas, Anne Ouwersloot. Rienks. Van tijd om de zaken recht te trek- (Zuiiderduijn). Gert Ouwer- ken. sloot, Aandewiel, Eijsberg, Van der Kleij (Boers). Van LEJO BUCK der Plas. L LEIDERDORP Een flitsende start heeft RCL tej Barendrecht niet aan kostbare winstpunten kun: helpen. Nadat Eric van Doeselaar de Racing spoedig 1-0 had gebracht, was het de bezoekende équipe met goed en doeltreffend voetbal het initiatief al overnam. Sterk combinerend werd de stand door M chel Beukers nog voor rust gelijkgetrokken. DezelfJ gevaarlijke spits drukte direct na de hervatting door bepaalde de eindstand op 1-3. Ook Vitesse Delft PPSC verloren, dus de Leiderdorpers bleven uit de recte gevarenzone. Het gat met de betere middennj ters groeide echter weer. De roodwitte formatie startte als de welbekende pijl uit dé bol In hoog tempo en met vaak overrompelende acties werd Baré drecht ver op de eigen helft teruggedrukt. Al in de vierde &J nuut passte René Kammenga knap op Eric van Doeselaar, diélj links wegspoot. De vleugelspeler boog naar binnen, zette tyj I Barendrechtse verdedigers op het verkeerde been en deponef' de de bal beheerst in de verste hoek: 1-0. Een opsteker voor! ploeg, die niet echt zwemt in zelfvertrouwen. Dat werd na ni welijks een kwartier bewezen, toen twee verdedigingsfoutenj rij de overtuiging binnen het elftal als sneeuw voor de zon j den wegsmelten. Natuurlijk: er werd ook vanaf dat moment best nog wel h gewerkt door de elf van Theo de Waard, maar erg samenh gend was het allemaal niet meer. De dieptepasses, toch een i belangrijk onderdeel van het Leiderdorpse spelconcept, kwan niet meer aan, alle organisatie, rust was uit het Leiderdor spel verdwenen. Barendrecht kreeg derhalve weer vat op de partij en de gel j maker liet niet lang op zich wachten. De lange, slungelacht j maar o zo gevaarlijke Barendrechtspits Michel Beukers rom in de 19e minuut een voorzet van Peter van Weelen gedecide j af: 1-1. Bas Hokke, de geroutineerde aanvoerder van de gas kwam eveneens enkele malen goed door en deponeerde de daarbij ook nog eens uit een vrije trap op de lat. Tot even na< pauze hield RCL nog stand, maar nadat Peter Siera alleen v doelman Pierre Scheffers niet tot scoren was gekomen, was afgelopen met de thuisclub. Het was Beukers, die zich nog eens tot tweemaal toe wel i bijzonder begaafde afmaker toonde. Binnen enkele minuten het Ton Hendriks die 'de lange' bediende en de 1-3 score een feit. De thuiself probeerde nog van alles, maar geloofdi eigenlijk zelf niet meer in. Bovendien had de Racing de groo moeite met uitverdedigen. Door vroeg storen maakte Bai' drecht zeer bekwaam de aanvalsopbouw van RCL zo goed onmogelijk, waardoor de voorsprong eigenlijk heel eenvoi kon worden vastgehouden. TJEERD SCHEF11 Scoreverloop: 4 Van Doeselaar 1-0, 19 Beukers 1-1, 50 Beukers 1-2, 53 Bet HEERJANSDAM Noordwijk heeft zich za terdag goed hersteld van de 0-1 nederlaag tegen Spijkenisse. Weliswaar le verde de lastige uitbeurt in en tegen Heeijansdam Noordwijk „slechts" één winstpunt op, de formatie van vertrekkende trainer Piet Buter acteerde wel degelijk weer regelmatig op het niveau waarop een lijstaanvoerder van de za terdagse eerste klasse A zich dient te bevinden. Het als derde op de rang lijst bivakkerende Heer- jansdam - 'in de eerste competitiewedstrijd nog met 6-1 door Noordwijk afgedroogd - mocht zich dan ook na afloop van de soms grimmige partij het meest gelukkig prijzen met het behaalde winst punt. Een conclusie die overigens niet wegneemt dat Heerjans- dam op eigen veld mogelijkhe-, ben bereikt, kreeg de thuisé- quipe direct na de thee een zeer riante mogelijkheid op een wellicht beslissende twee de treffer. Omdat Leen Rij nenberg de foutieve terug speelbal van verder sterk ope rerende Siem van Beveren evenwel niet tot een doelpunt promoveerde en Klaas Vink vijftien minuten later een identieke situatie (na een mis rekening van evenals Sjaak Sluis officieel gewaarschuwde Jan Riiken) wel attent en ac curaat benutte, bleef het even wicht in de partij. Diezelfde, nóg altijd naar het zelfvertrouwen „van vroeger" zoekende jeugdige Noordwijk- spits verzuimde drie minuten voor tijd trouwens wel het sterke spel van Noordwijk na rust nogmaals met nog een treffer te bekronen. Jan Wil lem Bogers had zich op rechts fraai van aanvoerder Rob van Zijderveld ontdaan om Vink vervolgens op drie meter van het Heerjansdam-doel een nauwelijks te missen kans te kunnen aanbieden. In zijn ge haaste poging de 1-2 te berei ken, raakte Vink de bal echter den op meer heeft gekend. Na maar half, waardoor de op de de pauze met een wat geflat- doellijn geposteerde Dick Bou teerde 1-0 voorsprong te heb- man het doel van vreemde grabbelaar Bogdan Kopanicki alsnog, onverwacht, voor een tweede doorboring kon behoe den. Heerjansdam, een merkwaar dige combinatie vormend van echt goede combinatie-voet ballers en opvallend matige lange-trap-specialisten, mocht mede door die misser derhalve een winstpunt in ontvangst nemen voor het negentig mi nuten volgehouden harde wer ken. Een winstpunt dat in fei te al in de vierde minuut van het duel was veilig gesteld. En, dat moet worden gezegd, op een uiterst fraaie wijze. De uit haal immers, waarmee Rob Snijders de bal vanaf zo'n der tig meter in de uiterste linker bovenhoek van het door Dick Dortmundt verdedigde doel liet verdwijnen, was er een van grote klasse. Verdiende in ieder geval een schoonheids prijs (al ging er dan slecht wegwerken van Anton Marijt aan de actie vooraf) en mis schien ook wel een prijs in de vorm van een winstpunt. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloöp: 4 Snijders 1-0, 62 Vink 1-1. Noordwijk: Dortmundt, Anton Ma- rijt, Klinkenberg. Van Beveren, Sluis (Hensbergen), John Marijt. Gerlof. Bogers, Smits. Bakker, Vink. LEIDEN Woubrugge proef de, na negen wedstrijden zelfs nog niet aan scoren te zijn toe gekomen eindelijk weer eens het zoet van de overwinning. Rohda '76 werd het slachtoffer van Woubrugge's drang om de laatste plaats te ontvluchten. Vruchten wierp die eerste po ging echter nog niet af omdat de andere degradatie-kandida ten eveneens hun partijen wonnen. Oegstgeest versloeg Koudekerk met 1-0 en Jodan Boys won met dezelfde cijfers bij FC Maluku. Zevenhoven kreeg minder dan het verdien de. Bij Unicum werd slechts een remise bereikt. KRV ging onderuit tegen Hazerswoudse enig overgebleven concurent Sportlust '46. SIZO en De Geuzen deelden de punten: 1- 1. KRV - Hazerswoudse Boys 0-5 (0-2) De totale overheersing van Hazerswoudse Boys bij KRV had veel meer treffers kunnen opleveren. Vanaf de aanvang legden de Boys KRV de eigen ,wil op en waren het achter eenvolgens Kees 'Natnek' Van Tol, Sjaak van Dorp, Rienk Poot, Jan Platteel en weer Poot, die voor de doelpunten zorgden. De Katwijkers kon den er nauwelijks scorings kansen tegenover zetten. Pas in de laatste vijf minuten, toen de Hazerswoudenaars onder ling liepen te 'knokken' wie mocht scoren, kwam KRV af en toen goed door. Het hout werk werd zelfs enkele keren geraakt. Oegstgeest - Koudekerk 1-0 .(0-0) Vooral van Oegstgeester zijde kwam aardig voetbal. Jos Een van de zeldzame KRV-aanvallen in het treffen met Hazerswoudse Boys. De Boys wonnen met 0-5. Pool, Leon Mêys en Dick van der Mey kregen redelijke mo gelijkheden. Toch zou het tot ALPHEN AAN DE BIJN/'S-GRAVENHAGE Zowel ARC als Ter Leede gooide bijna alles in de strijd om de volle winst te pakken. Geen van bei de clubs slaagde in die op zet. Het weinig hoogstaan de, maar wel spannende duel eindigde in 2-2. Kat wijk was de minst slechte van de twee ploegen in het treffen met JAC. Toch waren het de Hagenaars, die aan het langste eind trokken: 2-1. ARC - Ter Leede 2-2 (0-1) Jelle Koolstra en Rob Filippo waren kansrijk voor ARC, ter wijl Pieter van der Plas, Nico van der Fange en Jan van Harskamp regelmatig namens Ter Leede goed doorkwamen. Tegen de verhouding kwamen de Sassenheimers op voordeel. Geert-Jan de Vries maakte hands, waardoor Van der Fan- ge vanaf 11 meter inschoot. Twaalf minuten na de thee poeierde jeugdinternational Joop Lankhaar de bal schitte rend in, waar Ruud van Es even later een tweede Alphens doelpunt bij deed. Hij kopte de bal net over goalie Jan Blan- kenspoor heen. Drie minuten voor het einde werd de bal te gen een Alphense arm aange schoten, waar arbiter Van Eg- dom aanvankelijk niet op rea geerde. Toen Sassenheim ap pelleerde kende Van Egdom tot groot ongenoegen van de ARC-aanhang een strafschop toe, die Van der Fange weer verzilverde: 2-2. JAC - Katwijk 2-1 (1-0) De hele defensie bleef staan, toen in de vierde minuut de JAC-rechtsbuiten opkwam. Hij mocht 1-0 laten aanteke nen. Het duurde tot diep in de tweede helft, voordat Katwijk iets van betekenis terugdeed. Het overwicht was overgeno men door de kustploeg en Jan van Dijk schoot de bal het doelgebied in. Iedereen, ook de Haagse doelman, verwacht te, dat Wim Guyt 2 een doel poging zou ondernemen. Guyt stapte echter laconiek over de bal, die onbereikbaar voor de keeper over de lijn rolde. Tien minuten voor het einde was het routinier Polman, die JAC de zege bracht. Profiterend van een misverstand in de achterhoede van Katwijk schoof hij het leer onder doel man Jaap van Duivenbode door: 2-1. de slotfasde duren, voordat echt doelgevaar was te aan schouwen. Vanuit een scrim mage ging de bal richting Oegstgeestgoal en kon John van Iterson op de doellijn ter nauwernood redden. Twee mi nuten voor het einde kopte Dick van der Mey uit een cor ner van Frank Hogewoning in en haalde zo twee belangrijke punten voor de roodgelen bin nen. Rohda '76 - Woubrugge 1-2 (0-0) Negen wedstrijden lang was Woubrugge niet meer aan sco ren toegekomen. In de tweede 45 minuten van de strijd tegen Rohda '76 werd na een ge- lijkopgaande doelpuntloze eer ste helft de ban gebroken. In de tiende minuut kregen de groen-witten even buiten het Bodegraafse strafschopgebied een indirecte vrije trap te ne men. Maarten Nooter tikte de bal naar Hans van Dijk, die met een snoeihard schoot de Rohda-muur doorkliefde en aldus 0-1 liet aantekenen. Twintig minuten voor tijd breidde René van der Kooij de score uit. Rohda's slotoffensief leverde nog wel een treffer op, maar kwam te laat om Wou brugge van de zege af te hou den. Unicum - Zevenhoven 1-1 (0-0) Het was voortdurend Zeven hoven, dat het beter veldspel had. In de eerste helft, die saai genoemd kon worden was de enige doelkans ook voor de be- zoekers. Cor Bons schoot de bal via de handen van de Rot terdamse doelman en de bui tenkant van de paal naast. Na een uur werd een voorsprong tenomen. Harrie Spl nalde vanaf zo'n 20 i fraai binnen. Na een ii schoot een Uncium-aam twee minuten voor het i de stand naar 1-1, wat ti van het goede was voo gastheren en te weinig Zevenhoven. SIZO - De Geuzen 1-1 (1-0 Al in het eerste kwartier Willem Brobbel vanuil kluwe van spelers op. Oj geven van Hennie Kam] bracht Brobbel SIZO o| De Hillegommers zoud( volle negentig minuten sl blijven. Cock Dekker et Kardol hadden de voors kunnen uitbreiden. Tocli De Geuzen knap doorve Halverwege kwam dan verdiende gelijkmaker, bij het zou blijven.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14