PSV redt teleurstellende topper Eenvoudige overwinningen dames Scylla en Avanti DIOK niet in problemen SPORTTRIBUNE ré Kley weg wee zeges ^erste divisie in het kort Moeder bokser pleegt zelfmoord Clerc klopt Wilander MAANDAG 31 JANUARI 1983 J^ier „ouden" over a in selectie Blok T Ger Blok, de coach van het Neder- e Olympische elftal heeft in zijn selectie de oefenwedstrijd van morgenavond in erkrade tegen Roda JC, vier spelers uit de ijnateuristische" periode over gehouden. Dat ertal bestaat uit de AFC-ers Van Dord en >ee, de jonge doelman van Ajax Menzo en jrdediger Steenge van Groningen. Helemaal v in de groep is Groninger Theo Keukens, estien spelers die Blok heeft aangewezen de wedstrijd van morgenavond zijn: Mo- r en Menzo (Ajax), Van Dord en Spee Steenge, Jans en Keukens (FC Gronin- Formannoy, Van Tiggelen en Lengkeek parta), Adelaar en Carbo (FC Utrecht), Koe- ans en Suvrijn (Fortuna Sittard), Strij- (Helmond Sport) en Troost (Feyenoord). S l ertal oe ng:oor inaar 43 ^FC)* '3' ;n). 'alkenswaard in alve finales UCHL Valkenswaard (he- n) heeft zich zaterdag in het ostenrijkse Kuchl geplaatst wr de halve finales van het iropa Cup 2-toernooi. Val- inswaard won van Kuchl :n spannend duel met 5-3. [H Alkmaar heeft de hal- -eindstrijd van het Europa lup-2-toernooi niet gehaald, i eigen huis leed het Alk- r aarse team een nederlaag •5) tegen Olympia Ljubljana, ht n )OTDORP Tindemans W rees de Leeuw) en Sal Geluk i onnen zaterdagmiddag op lootdorp. Beide dravers doen »t voortreffelijk op het kleine no antje en wonnen uit hun br atste zes starts elk vijf keer. Kleyweg uit Pijnacker was enige trainer/pikeur die ee koersen wist te winnen. >rst bracht hij in de Papen /a^echtprijs Willy Kitty win- ssfnd over de finish en geen b^lf uur later was het weer ie ak in de Paterswoldeprijs 2et Voila Fortuna. a, haupertriotip supertrio 6 van komende ndag komen veertien paar- n aan de start in Hilversum, Jnold Mollema gaat met Vita „,Jide als favoriet van start. on uit haar laatste drie starts 'IJuee keer. Voor de rest is het ite Pride, Ukas Way, Ulioth anover. Ónze outsiders: Uni- a üe, Utta Crackajack en Unli mited Star. I idon Hazelaar gaat achter G. jtessen als eerste over de fi- het winterkampioen- hap der amatrices. Zes spelers met geel trio DEN HAAG Zes be- taalde voetballers, vijf in de eredivisie, een in de eerste divisie, kregen in het weekeinde hun derde gele kaart binnen een jaar. Bij de vijf eredivi siespelers waren er twee van NEC: Janssen en Wijnberg. Het gele kaartenbestand, spelers met drie kaarten, is: Valke (Feyenoord), Mulder (FC Groningen), Janssen (NEC), Wijnberg (NEC), Hendriksen (PEC Zwolle) en Adam (MVV). Voetbalduel gestaakt na bomontploffing BUENOS AIRES Twee spelers van de Argentijnse voetbalclub Velez Sarsfield zijn gewond geraakt bij de ontploffing van vier bommen in een kleedkamer. De bommen, die in de rust explodeerden, verwondden de spelers Alonso en Cabrera. Velez Sarsfield weigerde daarop aan de tweede helft van het duel tegen Estu- diantes te beginnen. Na een formeel verzoek daartoe van de aanvoerder van Velez, Pedro Larraquy, staakte scheidsrechter Claudio Busca de wed strijd. In de eerste helft van het in Buenos Aires gespeelde duel was niet gescoord. Estudiantes is lijstaanvoer der in de hoogste afdeling van de Ar gentijnse voetbalcompetitie. Familie Kooiman slaat weer toe ASSEN De famj- lie Kooiman heeft zaterdag weer toe geslagen in het Ne derlandse mara thon-schaatsen. Jan Kooiman zegevier de in Assen in de eindsprint tegen Dries van Wijhe bii de heren, terwijl zijn echtgenote Ine ke bij de dames haar zesde overwin ning boekte. Enige toeschou wers In de Kuip hadden zich op een geheel eigen wijze tegen het slechte weer ge wapend. Overi gens bleef het bijna gedurende de gehele wed strijd drooog. Verrassend verlies Bastiaannet DORDRECHT Het meest verras sende van de voorlaatste ronde van de halve finales van het NK-dammen was de nederlaag van Bastiaannet, die de B-groep aanvoert, tegen Ver min. Morsink, die wegens ziekte niet verder aan het toernooi zal deelne men, speelde vijf van de negen partii- en. Daardoor blijven de uitslagen gel den voor de rangschikking. De spe lers, tegen wie hij nog had moeten uitkomen, boeken derhalve een re glementaire winst. Scholma verspeel de twee kostbare punten. Zowel te gen Stokkel en Boom miste hij de winst en werd een deling van de punten een feit ROTTERDAM PSV heeft de topper (2-2) in de eredivisie tegen Feye noord gered. Niet door brtljant te acteren in de Kuip, maar door het na de rust sterk vervlakkende treffen nog van enige be weging te voorzien. De Eindhovenaren, die bij de pauze met 2-0 achterston den door treffers van Val ke en Hoekstra, zagen die positieve inbreng in de slotfase beloond met twee curieuze doelpunten. Daardoor bleef PSV's positie als topper op de ranglijst in tact, maar het niveau op het veld was daarmee nauwelijks in overeenstemming. Hetgeen overigens ook in sterke mate voor Feyenoord gold. De Rot terdammers werkten een ver dienstelijke eerste helft af, maar vielen na de hervatting zo verontrustend ver terug dat de goodwill die vorige week tegen Sparta werd verworven totaal werd weggewist. Feye noord bewees opnieuw dat het vanuit een dirigerende rol te kort schiet, niet voor niets werd juist tegen Sparta vanuit een afwachtende positie suc cesvol geopereerd. Trainer Ab Fafié van Feye noord kon terecht na afloop wijzen op een groot aantal kansen dat zijn ploeg in de tweede helft had gehad. Maar die deels door een sterk opere rende doelman Pim Doesburg onschadelijk gemaakte moge lijkheden van Houtman (2), Jan Poortvliet scoort twee minuten voor het einde de gelijkmaker voor PSV. In een sneeuwjacht is doelman Joop Hiele kanslooos op de inzet, die op de doellijn nog bijna werd gestuit door de niet zichtbare Ben Wijn stekers. Gullit (2) en Hoekstra waren bepaald geen afspiegeling van de het optreden van de defen- laatste dertien minuten sie van Feyenoord, die in de driemaal verschrikkelijk blun derde. Die misgrepen leverden slechts twee tegen-doelpunten op, maar die kostten Feye noord wel de winst. En te recht Van Hanegem Op het moment dat de sneeuw- en hagelbuien ophiel den en een groot deel van de 33.000 onder de overkapping van de eerste ring van het sta dion beschutting zoekende kij kers daar vandaan kwam moest Feyenoord afzien van Van Hanegem. De libero bleek te veel last van zijn rug te heb ben om te kunnen spelen en Fafié belastte Nielsen met de leiding van de defensie. Hoe wel de Deen met de voor Van Hanegem „ingevallen" Stafleu als voorstopper zonder schade het laatste kwartier haalde liep de weinig zekere Rotter damse defensie dus toch nog tweemaal averij op. Waarbij eerst Thoresen en vervolgens Poortvliet als scherprechter fungeerde. Feyenoord kreeg daarmee in feite de rekening gepresenteerd voor zijn beleid ten aanzien van de libero-post. Van Hanegem speelde daar, Nielsen, Wijnstekers en vorige week Gullit, maar slechts de eerste voldeed. Maar helaas voor de Rotterdammers door gaans slechts één helft. Zelfzuchtiger Ook zonder Van Hanegem slaagde Feyenoord er zoals ge zegd gisteren tegen PSV in een redelijk overtuigende eer ste periode te spelen. Met de later steeds zelfzuchtiger spe lende Houtman en Jeliazkov als twee centrumspitsen en Gullit op rechts en Van Dein- sen op links als diepgaande middenvelders werd PSV on der druk gezet. De Eindhove naren legden weer eens de in middels overbekende schroom aan de dag en lieten zich wil loos afbluffen in persoonlijke duels. Trainer Thijs Libregts, die na afloop met een glimlach van oor tot oor de perskamer binnen kwam, gewaagde later van een „onbegrijpelijk geïm poneerd zijn" en „een stimule rend praatje in de rust". Feit was dat PSV na de pauze wat meer agressie tentoonspreidde, zonder de tegenstander nu met ragfijn combinatiespel het vuur aan de schenen te leggen. Maar de treffers kwamen toch na een gezamenlijke fout van Stafleu en Troost (Thoresen) en een door Lokhof onder schepte terugspeelbal (Poort vliet). Valke kreeg zijn derde gele kaart waar hij een rode ver diende en Thoresen ging hem voor. Zodat Feyenoord het een aantal duels zal moeten stellen zonder de gisteren als enige redelijk gelijkmatig functione rende spelmaker Valke. De komende tegenstanders kun nen er hun voordeel mee doen. FRANK WERKMAN Poortvliet 2-2. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwers; 33.000. Geel: Valke (Feyenoord) en Thore sen (PSV). Feyenoord: Hiele: Troost, Nielsen. Stafleu, Wijnstekers; Gullit, Hoek stra, Valke. Van Deinsen; Jeliazkov, Houtman. PSV: Doesburg; Van Aerle, Stevens, Landsbergen, Wildschut; W.v.d Kerkhof. Poortvliet, Lokhof; R. v.d. Kerkhof, Koolhof, Thoresen. portwereld 'f'ÖSSEN Martin Aalbere- rg en Bianca Teeling hebben nationale titels skilopen ;0 roverd. 1NHEM De wielrenner ichel Groenendaal, de jonge- broer van Reinier, uit Sint ichielsgestel won een natio- le veldrit met 25 seconden lorsprong op Twan van eeuwen. 10 PAULO De Argentijn sé-Luis Clerc won een inter- tionaal tennistoernooi door de finale de Zweed Mats ilander te verslaan met 3-6, 5, en 6-1. TANBOEL Een vriend- happelijke voetbalwedstrijd jssen de nationale elftallen ht in Turkije en Roemenië ein- jde zaterdag in Istanboel in ff >p CW YORK De Griek Al- Panagoulias is benoemd tot si ndscoach van de Ameri- lanse voetbalbond. JOSE Door een over ruling vam 2-0 op Costa iji ca heeft Israël zich geplaatst >or de eindronden van het rtereldkampioenschap jeugd, riie in juni in Mexico worden v houden. TLANTIC CITY De merikaanse bokser Davey fl Dore heeft zijn wereldtitel n 'aarweltergewicht (WBA- ersie) met succes verdedigd jen zijn landgenoot Gary liden. In de vierde ronde 3r°eg Moore zijn tegenstander ;r lock out LEIDEN Na het verlies in de openingswedstrijd had Scylla dringend een succes nodig tegen Tempo Team. Hoewel er kansen waren, kwamen de Leide- naren niet verder dan een gelijkspel. In de eerste di visie maakte het eerste van Avanti zeer korte metten met het zwakke Luto, terwijl het tweede de punten deelde met Odion. Bij de dames had den zowel Avanti als Scyl la geen enkele moeite met twee van de zwakkere teams. Vice Versa en Tempo Team werden res pectievelijk met 62 en 60 ingepakt. Achteraf bleek de wissel die een kwartier voor de wedstrijd plaatsvond, en waardoor Pa trick Swier speelde en niet Anne Vlieg, een gouden greep voor Scylla. Swier bleef na melijk driemaal ongeslagen en speelde zijn beste wedstrijd van dit jaar. Ook in het dubbel was hij erg goed op dreef, maar hier gooide Sjoerd Meyer die deze keer niet zo alert was en als het ware achter de wed strijd aanliep, roet in het eten, waardoor Tempo Team dit punt voor zich opeiste. Omdat Meyer al eerder simpel van Bert van der Helm had ge wonnen en Hans Lingen Ra demakers de baas was geble ven, leek er geen vuiltje aan de lucht. Meyer moest immers nog tegen Rademakers. Zoals echter al eens eerder kwam Meyer ruim voor, ditmaal 15 9, maar verzuimde hij het kar wei af te maken, en werd het toch nog 5—5. In de eerste divisie scoorde Avanti 1 voor de tweede maal 60. De eerste keer was tegen haar eigen reserves, nu was het zwakke Luto slachtoffer. Bettine Vriesekoop, Robert de Groot en Robert Turk lieten er geen twijfel over bestaan wie de sterksten waren. Het twee de speelde verdienstelijk remi se tegen Odion. Peter de Groot en Aljé Kamphuis trokken ie der tweemaal aan het langste eind, Fred van der Zeeuw maakte de vijf vol. In de tweede divisie lukte het Sjaardema niet om het huza renstukje van vorige week te herhalen. Vooral Herman van der Broek weerde zich goed getuige zijn zeges op Wegman en De Vries, maar kreeg te weinig steun van Friso Reits- ma (lx) en Jaap Polak tegen Middelburg Zuid: 37. Met dezelfde cijfers verloor Scylla 2 van Gispen. Hier was de oor zaak de afwezigheid van Frits Kantebeen en Rob van der Zeeuw. Rob Regeer had geen moeite met een hattrick te sco ren maar de invallers Erik Le pelaar en Piet Roest konden niet mee op dit niveau. Eén klasse lager eindigde Do- cos met de hakken over de sloot tegen FVT. Eén zege van Dagobert Engelbert, Sjaak den Elzen en het dubbel waren net voldoende om Ed van der Berg's hattrick tot 64 aan te OameS vullen. Mocht één van de vierde divi sieteams enige kampioensaspi raties gekoesterd hebben, dan zagen ze deze dit weekeinde in rook opgaan. De derde teams van Scylla en Avanti vrelo- ren beide met 73 van respec tievelijk Middelburg Zuid 2 en Vriendenschaar, terwijl Sjaar dema 2 in eigen huis slaag kreeg van Hotak '68 met 46. De Treffers brachten het er evenmin goed vanaf: 28 te gen NMB/VDO 2. Overige uitslagen: Scylla 5Nieuw Vennep 2 28, 't ZandScylla 4 5 5, Radio MolenaarTreffers 2 28, In plaats van dat de kloof in eredivisie dames tussen de drie topteams Avanti, Scylla en Torenstad, en de overige kleiner wordt, blijkt na elke confrontatie opnieuw dat hier van geen sprake is. Integen deel, Scylla kon het zich zelfs permitteren óm met een inval ster aan te treden tegen Tem po Team. En zie, Lineke Snel- lers, de invalster uit de tweede divisie, speelde zonder pro bleem mee op eredivisieni veau. Zij deed niet onder voor Marianne van der Vliet en Sandra de Kruiff. Tempo Team redde zelfs de eer niet: 60. Ook in Hazerewoude werd het klasseverechil weer eens duidelijk gemaakt. José en Ellen Bakker haalden zon der enige moeite tegen Vice Versa de zes benodigde pun ten. Het feit dat Marijke Olst- hoorn er in haar partijen tegen Wagemakere en Sterra Blanc- kaert net niet aan te pas kwam kon de pret niet druk ken. De tweede divisie teams had den de wind in de rug en sleepten alle de volle winst binnen. Scylla 2 is op weg naar promotie en liet zich niet stoppen door De Salamanders: 82. Docos was Gispen met 64 te slim af en de Avanti- reserves stuurden Swift De venter met 73 terug naar huis. Overige uitslagen: IreneDocos 2 100; Scylla 3Phoenix 1 91, Avanti 3—Tempo Team 2 9—1. HAAG De karakteris- -j ken van de wedstrijden in eerste divisie zijn: lijeracles - Volendam 0-2 1): 27. Holshuysen 0-1, 68. 'mper 0-2. Scheidsrechter: jans. Toeschouwers: 1500. ele kaart: Helling (Volen- |e m) en Dams (Heracles). a lstar - Heerenveen 3-0 u 0): 11. 60. en 68. Van Nie- rk 1-0, 2-0 en 3-0. Scheids- Miter: Boss. Toeschouwers: 0. Gele kaart: Verschoor en loo (Telstar) en Dolstra en jgh (Heerenveen). tesse - Veendam 4-2 (1-0): Van de Akker 1-0, 47. Van °n 1-1, 51. en 61. Romeijn l en 3-1, 70. Gerdsen 4-1, 82. Vn der Vlag 4-2. Scheids- hchter: Govin. Toeschouwers: 00. Gele kaart: H. Das (Vi- 'V - FC Den Haag 1-1 (1-0) Bleiksloot 1-0, 55. Dekker Scheidsrechter: De Vrieze. ^Schouwers: 600. Gele kaart: 'n Kapel (SVV) en Bouwens en Van der Mark (beiden FC Den Haag). De Graafschap - Wagenin- gen 1-2 (1-1): 17. Van der Klift 0-1, 32. Bijl 1-1, 63. Van der Pol 1-2. Scheidsrechter: Dol stra. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Van der Klift (Wage- ningen). Eindhoven - DS '79 3-3 (0-1): 44. Evers 0-1, 51. Van Hemert 0-2, 62. Evers 0-3, 65. Moniz 1-3, 78. Van Rijsingen 2-3, 89. Van Rijsingen 3-3. Scheids rechter: De Schepper. Toe schouwers: 2000. Gele kaarten: Bloem (DS '79) en Maas (Eind hoven). Den Bosch - MW 0-0: Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 3000. Gele kaart Adam (MVV). Extra competitie SC Cambuur - FC WV 2-0: strafschoppen 2-4. 35. Veldma te 1-0, 75. Groote 2-0. Scheids rechter: Hobe. Toeschouwers: 2500. ROTTERDAM Het met veel blessures kampende DIOK heeft zich niet door RRC laten verrassen. Er werd met 310 gewonnen en echte problemen hebben de geel- blauwen eigenlijk niet gehad. De in degradatiegevaar verke rende Rotterdammers stelden weinig voor, ook al hadden zij aanvankelijk enig overwicht. Dit leidde zelfs tot een voor sprong van 30 toen Joop Buurman een penalty voor RRC benutte in de twintigste minuut. Maar de weer naar het eerste team teruggehaalde routinier Steef Abelman wist door zijn rustgevend en stabiel spel de motivatie in zijn ploeg terug te brengen. De beloning kwam van de voet van Dick Altink die vlak voor rust par tijen op gelijke hoogte bracht: In de tweede helft werd het groeiende Leidse overwicht al gauw in een try uitgedrukt. In een line-out wist Erik-Jan Be- rendsen de door een RRC- voorwaarts verkeerd geplaat ste bal te bemachtigen en vlot te scoren (3—7). Hoewel DIOK sterker werd in scrum en maul kwam de driekwartlijn in open spelsituaties niet geheel tot zijn recht. De balbehande ling van deze backs was veelal onzuiver om de Rotterdamse opponent van de mat te spe len. Scrumhalf Duquesnoy speelde bovendien te zelfzuch tig om verrassende acties van zijn ploeg in te kunnen leiden. Twaalf minuten voor tijd be paalde Altink de definitieve ondergang van RRC met een uitstekende kick op de palen op 310. LSRG Met grote inzet heeft het Leid se Studenten Rugby Gezel schap getracht zich uit de ge varenzone van de rangschik king te werken. De Leide- naare slaagden hierin volledig door in een stevige pot rugby KMD uit Wateringen met 16— 0 te verelaan. Reeds voor de rust nam LSRG door Hans Siemens en Ernst Delfos met 80 de leiding. Opvallend was daarbij het uitstekende spel van debutant Rutger de Plan- que die zeker als prop een goe de aanwinst voor het Studen ten team genoemd mag wor den. Hoewel de sterke wind in de tweede speelhelft nogal eens voor rommelige spelsituaties zorgde, wisten Fred Gerritsen en Alexander de Moll de over winning na uitstekend spel van hun driekwart-lijn op 160 te stellen. LSRG heeft uit de resterende drie wedstrijden tenminste twee punten nodig om geheel veilig om de ranglijst te staan. SEOEL De moeder van de Zuidkoreaanse bokser Duk Koo Kim, die in november vo rig jaar in de Verenigde Staten overleed na hersenletsel te hebben opgelopen bij een boksgevecht om, de wereldtitel lichtgewicht, heeft zaterdag zelfmoord gepleegd. Het in de hoofdstad Seoel verschijnende dagblad Chosun Ilbo meldde dat de 66-jarige Yang Sun-Yo zelfmoord had gepleegd door het drinken van giftige chemi caliën in haar huis in Kojin, een dorpje op 225 kilometer ten oosten van Seoel. De vrouw had geen brief achter gelaten met de motieven voor haar daad. Snelle tijden Marita Koch SENFTENBERG Marita Koch heeft tijdens indoorwed- strijden in Senftenberg voor twee beste wereldprestaties ge zorgd. De studente medicijnen uit Rostock noteerde op de 60 meter 7.08 en op de 200 meter 22,63 seconden. De Amerikaan Carl Lewis heeft tijdens de Millrose in- door- atletiekwedstrijden in de Madison Square Garden 8,54 meter ver gesprongen. Ruim 18.000 toeschouwers - nog nooit was het in de Garden zo druk bij indoor atletiek - wa ren hiervan getuige. Ray Sharp (USA) bracht het officieuze wereldrecord op de mijl snelwandelen tot 5 minu ten en 46.21 seconden. Het oude record stond sedert fe bruari van het vorig jaar met 5.47.39 op naam van de Ameri kaan Jim Heiring. Carey May, een 23-jarige Ierse studente, won de internationa le marathon voor dames in Osaka. Ze legde de afstand af in 2 uur, 29 minuten en 23 se conden, een verbetering van haar persoonlijk record met zes minuten. De Nederlandse atlete Annie Rindt werd 23e in 2.53,58. Afscheid Björn Borg is aan een soort af- scheidstoernee bezig. Nadat de Zweed had aangekoondigd dat hij met het toptennis stopt reist hij door Azie. Dit weekein de deed hij Hong Kong aan en blies op een inlandse fluit. GARUJA In het Braziliaan se Garuja won José-Luis Clerc (Arg) de finale van een inter nationaal toernooi met 3-6, 7-5, 6-1 van de Zweede Mats Wi lander. De temperatuur was 35 graden. Ivan Lendl (Tsj) en Guillermo Vilas (Arg) plaatsten zich voor de eindstrijd van het WCT- winterfinaletoernooi in De troit. Lendl won in vier sets van de Zuidafrikaan Kevin Curren: 7-5, 6-4, 3-6, 6-1 en Vi las behoefde geen set af te staan aan de Amerikaan Bill Scanion: 6-3, 7-6, 6-4. De finale van het damestoer- nooi in Marco Island (Vst) gaat tussen Andrea Jaeger (Vst) en Hana Mandlikova (Tsj). die respectievelijk de Hongaarse Andrea Temesvari (6-3, 6-2) en de 15-jarige Amerikaanse Mi chelle Torres (6-4, 6-4) uitscha kelden. Tsjecho-Slowakije heeft zich in Uppssala voor 97 betalende toeschouwers geplaatst voor de finale van het toernooi om de Koningsbeker. De Tsjechen versloegen Engeland met 2-1.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13