Daling olieprijs brengt Nederland rolgend jaar in grote problemen ia de duikboten nu KLM-Boeings naar Taiwan CddócGotmmt steBi lUitensteBinnenhofbuitensteBinnehhofbuitënstëBinnenhofbuitensteBinnenhofbuitehsteBInriën. OTTERDAMSE OLIEDESKUNDIGE PROFESSOR ODELL: ■g-SIJTHOFF.PERS REIZEN Acht-daagse reizen naar Cöted'Azur ■vEEN LAND MAAR EEN KLANT' Politiek Partij Parlement CHTERGROND ZATERDAG 29IANUARI1983 PAGINA 7. HTENDMENS \iier Ruud Lubbers is een l werkpaard, dat is bekend, aardige daarvan is even- dat hij het werken nog vindt ook. Je zou haast \en dat hij er min of meer verslaafd is. In het Engels pat daar een fraaie uit- tking voor: Lubbers is een tkaholic". In gewoon Ne- pnds zou dat zoiets als fkoholicus" moeten zijn, jr dat ligt dan gelijk weer \lomp op de tong. Mensen Rubbers, de schijnbaar on voelbare, regelmatig mee- \en of hebben meegemaakt pen met frappante staaltjes i diens tomeloze arbeids- i voor de dag komen. het ministerie van Alge- e Zaken aan het Binnen- I waar de minister-presi- I zijn werkkamer heeft, men daar inmiddels over meepraten. Voor de ambtelijke staf op Algemene Zaken, die vijf jaar lang gewend was ge weest aan het rustige, bedaag de werktempo van Van Agt, betekende de komst van Lub bers een enorme overschake ling. Begon Van Agt 's mor gens doorgaans pas om een uur of half tien langzaam op gang te komen, Lubbers start zijn werkzaamheden elke morgen fris en kwiek tussen acht uur en kwart over acht, ongeacht hoe laat het de voor gaande avond of nacht voor hem geworden is. En hij eist van zijn medewerkers, dat die dan óók in alle vroegte al op scherp staan. Spaanse toestan den, zou je bijna zeggen, want onlangs vernamen wij dat de Spaanse regeringsambtenba- ren stevig balen omdat de nieuwe premier aldaar, Felipe Gonzales, drie keer zoveel in zet van hen vraagt als zijn voorganger, bij wie de ambte- OCHTENDMENS 2 „Inderdaad, Lubbers is een harde werker en bovendien nog een typisch ochtendmens ook", zo vertelde zijn persoon lijke secretaresse mevrouw Ipenburg ons toen wij belang stellend informeerden naar de werkgewoonten van haar baas. Van een groot ongenoe gen over de nieuwe werkwijze is echter noch bij haar, noch bij de andere medewerkers sprake. „Het is gewoon een kwestie van wennen, hoor", zegt ze laconiek. „Ik doe nu bijna iedere morgen m'n best om nog vóór Lubbers aanwe zig te zijn. Maar dan overkomt het me soms ook dat ik, als ik om even over achten het Bin nenhof oprijd, z'n auto alweer zie staan. Dan krijg je echt zo'n gevoel van: verdorie, nu heeft hij tóch weer gewon nen Het verschil tussen de werk wijze van Lubbers en Van Agt is volgens mevrouw Ipenburg hemelsbreed. Van Agt was een echt avondmens. Hij hield beslist niet van vroeg begin nen, maar hij werkte vaak wel tot 's avonds laat door en af en toe zelfs tot diep in de nacht. Maar dat deed hij dan meestal in z'n eentje. Lubbers vertrekt hier doorgaans om een uur of half acht 's avonds, maar ik moet erbij zeggen dat hij dan wel enorme tassen met pape rassen mee naar huis neemt, dus ik denk dat hij in Rotter dam ook nog wel een poos doorgaat. „Eigenlijk zie ik ont zettend veel overeenkomsten tussen Lubbers en Den Uyl. Die mensen hebben dezelfde soort energie over zich. Toen Den Uyl premier was, zette hij ook altijd al heel vroeg ieder een hier aan het werk. En net als Lubbers nam ook Den Uyl nauwelijks de tijd om wat te eten. Ja, dat gaat bij Lubbers echt allemaal vlug-vlug hoor: heel snel een paar kleine hap jes tussen het werk door en dan maar weer hard aan de slag". Weet u wat ik denk? Volgens mij is die overeenkomst tussen Lubbers en Den Uyl te verkla ren uit het feit dat ze allebei, vóórdat ze premier werden, fractieleider van een grote partij waren. Zo'n baan vraagt ook veel energie, want als fractievoorzitter moet je je toch ook dag-in-dag-uit met van alles en nog wat bezighou den. Die mensen waren op die manier gewoon aan hard wer ken gewend geraakt Ja toch?" Nog even iets heel anders, me vrouw Ipenburg. Hoe staat het met de fanmail voor Lubbers? Krijgt-ie veel persoonlijke post? „O, jazeker. Dat gaat elke dag door. Bemoedigende brieven, kritische brieven, brieven met vragen over allerlei onderwer pen, noem maar op". Geen brieven van ehbe wonderaarsters? „Haha, ja, ik weet wat u be doelt. Van Agt zei deze week nog in een interview in Vrij Nederland dat Lubbers het zo goed doet bij de vrouwen. Nou, nee, echt verliefderige brieven krijgt hij niet. En dat verbaast me ook niet. U moet de Neder landse vrouwen niet onder schatten hoor. Die gaan echt niet alleen af op uiterlijkhe den". OMZET Het t gebouw van de Tweede Kamer herbergt verscheidene gelegenheden waar de inwen dige mens versterkt kan wor den. Er is een groot restaurant voor Kamerleden, bezoekers, journalisten en Kamerperso- neel, er is een restaurant waar uitsluitend Kamerleden mo gen komen en er zijn drie ca- fetaria-achtige etablissemen- tjes waar voor een iegelijk de mogelijkheid bestaat kleine versnaperingen zoals soep, drank en broodjes tot zich te nemen. Waarom deze gegevens? Wel nu, wij hebben de beschikking gekregen over een aantal glo bale omzetcijfers van het hore ca wezen in de Tweede Kamer betreffende het jaar 1982. Dui zelingwekkende cijfers. Zie maar: 40.000 broodjes 7000 kroketten 1800 kilo's kaas 30.000 eieren 4900 kilo vlees en vleeswaren 14.000 warme maaltijden 4300 flessen wijn 40.000 flessen bier 800 flessen gedistilleerd 200.000 kopjes koffie We weten wat u op dit mo ment denkt, namelijk dit: „Zie je wel, er wordt daar aan het Binnenhof alleen maar gevre ten en gezopen. Politiek be drijven ho maar". Deze kwaadaardige gedachte dient u onmiddellijk uit te bannen, want het valt allemaal best mee. In het Kamergebouw lo pen, afgezien van de recespe rioden, dagelijks bijna 1000 personen rond die zichzelf op gezette tijden van een natje en een droogje willen voorzien. Naast de 150 Kamerleden zijn dat ruim 500 personeelsleden, circa 120 journalisten en onge veer 200 bezoekers per dag. Het verdient dus aanbeveling, de bovenstaande cijfers nóg maar eens een keer te lezen, maar dan wel met een andere bril. Intussen gaan wij dan even lunchen. DICK VAN RIETSCHOTEN 'ERDAM Toen de •dische olieminister, Jamani, afgelopen idagochtend rond een elf plotseling onder leiding van zijn lijf- it de OPEC-vergade- in Genève verliet, jngen de aanwezige jnalisten op hem af in 'eronderstelling dat de in dit oliekartel een itief feit was gewor- f Het was een loos m. Jamani moest even p het toilet. e gebeurtenis tekent [feer waarin de zitting de ministers van Olie ducerende en Exporte de Landen werd ge- den. De spanningen de OPEC-leden en de laatste tijd zo g opgelopen, dat sterk ïning werd gehouden de mogelijkheid van uiteenspatten van de nisatie. En hoewel de erentie mislukt is, het begin deze in Genève nog niet en breuk. de olieministers is de si- op de internationale iarkt geen reden tot jui- Het aanbod van olie :reft de vraag. De voor de liggende prijsdaling en ïvermijdelijke verminde- an de produktie vormen ideale voedingsbodem, op politieke geschillen n de diverse OPEC-lidsta- ïitstekend kunnen gedij- lve over de prijzen is de ding van de hoeveelhe den groot strijdpunt. Voor ielanden geldt net als bij iedereen is ervan over- dat er moet worden in- erd, maar men ziet het dat de ander daarmee Geen prijs- en produktie-af- spraken dus. De kans dat de olieprijs als gevolg daarvan speelbal wordt van het grillige vrije marktsysteem, heeft bij velen de schrik om het hart doen slaan. Een ineenstorting van de internationale olie- markt, die sinds 1973 geheel is ingesteld op bijzonder hoge olieprijzen, is een ramp voor arme olieproducerende lan den, zoals Mexico. Een bank roet van deze landen, zo rede neren de pessimisten vervol gens, zou het internationale banksysteem ondermijnen en de wereldeconomie in een diep dal doen belanden. Anderen stellen zich minder paniekerig op en menen alleen maar voordelen te zien in de mislukte OPEC-conferentie. Een verlaging van de olieprijs zal de inflatie verminderen, de rentestand verder doen dalen en de schuld van de Derde Wereldlanden doen afnemen. Hierdoor kan de economische groei worden bevorderd. Vloeibare, zwarte goud Wie er gelijk gaat krijgen is nu nog niet duidelijk. Wel is ie dereen het er over eens, dat de olieprijs moet en ook zal gaan dalen. De grote vraag is echter of een eventuele prijsdaling geleidelijk zal verlopen of dat zich soortgelijke ontwikkelin gen gaan voordoen als in het najaar van 1973, toen de olie prijs in een mum van tijd ver viervoudigde. Tien jaar gele den was er een „schaarste" aan olie, op het ogenblik is er een teveel. In beide gevallen heeft dit vloeibare zwarte goud de wereld in haar ban. Iemand met een eigenzinnige visie op de olieproblematiek is de aan de Erasmus Universi teit van Rotterdam verbonden oliedeskundige Peter Odell. Toen de Arabische landen tij dens de Oktoberoorlog van 1973 het oliewapen hanteerden, en een boycot van Nederland en de Verenigde Staten afkon digden, ontkende hij in alle Olie-installaties in het Midden-Oosten: voorlopig is er nog voor vele Jaren olie. toonaarden dat er sprake was van een werkelijk tekort aan olie in de wereld. De na 1973 aangeboorde olievoorraden stellen hem in het gelijk. Vol gens hem hoeft Nederland „tot in de jaren negentig geen grote beslissingen te nemen over de energievoorziening". We praten met Odell in zijn werkkamer, een wanordelijk aandoend hok van drie bij drie meter in de Erasmus Universi teit. De vele olie-boeken ver raden ogenblik zijn intellectu ele voorkeur. Over de af spraak bleek een misverstand te bestaan, waardoor hij bij binnenkomst zegt nog maar een half uurtje de tijd te heb ben. Het gesprek duurt ruim anderhalf uur. Geen verrassing Voor Odell kwam de mislukte OPEC-conferentie geenszins als een verrassing. Hij wijst daarbij op grote interne poli tieke verschillen tussen de olielanden. Maar veel essentië ler is de onevenwichtigheid op de oliemarkt. „Er is veel meer olie dan ver bruikt wordt. Dat is de oor zaak voor de huidige crisis in de OPEC. De schaarste in 1973 betekende niet dat er toen te weinig olie was. Het was een door politieke belangen (de olielanden en de westerse olie maatschappijen) gecreëerde schaarste, die de OPEC tot een overheersende machtsfaktor heeft gemaakt. De OPEC-con- trole was veel te ster. Sinds 1973 is het OPEC-aandeel in de wereldproduktie vermin derd. Steeds meer landen zul len in de toekomst in hun ei gen behoefte voorzien". Leiden de onderlinge verschil len en belangen binnen de OPEC tot het einde van deze organsiatie? Odell: „Ik verwacht niet dat de OPEC uit elkaar zal vallen. De verdeling van de te produ ceren hoeveelheden zal uitein delijk v(e\ worden opgelost. Vergeet niet dat de Europese Gemeenschap zes jaar heeft gedebatteerd over de vraag hoeveel vis elke lidstaat mag vangen. Ik denk dat de OPEC- ministers over enkele weken of maanden tot een akkoord zullen komen. Op een termijn van zo'n vijftien jaar is het aannemelijk dat de olieprijs daalt van de huidige 34 dollar per vat tot zo'n 25 dollar per vat". Geen verdergaande re cessie Odell deelt niet de mening van de pessimisten, dat de hui dige OPEC-crisis automatisch tot een verdergaande recessie zal leiden. Hij ziet geen oorza kelijk verband tussen een ge leidelijke daling van de olie prijs en een mogelijk bankroet van bijvoorbeeld Mexico. „Mocht de wereldeconomie toch in een diepe recessie ver zeild raken, dan is dat eerder een gevolg van ontwikkelin gen binnen het internationale monetaire systeem en niet een afgeleide van de huidige OPEC-crisis. Wel zouden er grote problemen ontstaan als Saoedi-Arabië besluit een prijsdaling van zes dollar of meer door te voeren. Maar dat ligt niet voor de hand, omdat een land als Saoedi-Arabië zelf ook grote financiële belangen in de westerse economieën heeft en daarom zeer behoed zaam zal manoeuvreren. Ik hoop dat het in de huidige si tuatie zal komen tot een betere verstandhouding tussen de OPEC en de OESO (Organisa tie van westerse industrielan den). Als er een gezamenlijke internationale samenwerking ontstaat over de energie-voor ziening, dan is er hoop en opti misme voor de toekomst". Odell wijdt vervolgens uit over de noodzaak van een glo bale energie-aanpak, dat vol gens hem een gevoelig onder deel is van de Noord-Zuidver houding. „Vergeet niet dat de OPEC iets heeft gedaan voor de Derde Wereld. De OPEC- lidstaten hebben de afgelopen tien jaar een economische groei doorgemaakt en hebben in verhouding tot de westerse industrielanden veel meer gel den vrijgenaakt voor ontwik kelingshulp. Het was ook de eerste keer dat een Derde We reldorganisatie, de OPEC dus, sterker is geweest dan de wes terse industrielanden". Welke gevolgen heeft de mis lukte OPEC-conferentie voor Nederland? Odell: „Nederland is een ener gie-producerend land gewor den. Omdat de gasprijs gekop peld is aan de olieprijs, ver wacht ik dat over ongeveer één jaar de Nederlandse rege ring in de problemen zal ko men. De oorzaak daarvan is dat Nederland wel vaste aard gascontracten met het buiten land heeft afgesloten, maar de gasprijs afhankelijk is van de ontwikkelingen op de olie- markt. Dit betekent vermin derde inkomsten bij een daling van de olieprijs. Het voordeel hierbij is dat de automobilist waarschijnlijk minder voor benzine gaat betalen, maar meer moet inleveren, hetzij door grotere bezuinigingen hetzij door belastingverho ging". Momenteel is er een overschot aan olie. Zal dit ook het geval zijn bij een herstel van de eco nomie? Odell: „Een tekort aan olie zal zich voorlopig niet voordoen. Ten eerste ziet het er niet naar uit dat internationale economi sche recessie binnen afzienba re tijd voorbij is. Vervolgens hebben wij de afgelopen jaren geleerd zuinig met energie om te springen. Er is een soort be- sparings-economie aan het ontstaan en die zal niet wor den teruggedraaid. Tien jaar geleden gingen men er van uit dat bij een groei van één pro cent van het Bruto Nationale Produkt (BNP) de energiebe hoefte ook met één procent toeneemt. Nu is verhouding in de westerse economieën zo, dat bij een één procentsgroei van het BNP de energiebe hoefte met slechts een half procent toeneemt. Voor Frankrijk en Japan is dat laat ste cijfer zelfs 0,4 procent. Te verwachten valt dat deze bij zondere gunstige ontwikkeling zich verder zal doorzetten". RICK KERSJES ADVERTENTIE Ga naar het plezierige klimaat van de Franse Rivièra. Uw krant samen met Maaskant Tours biedt u hiertoe de gelegenheid tijdens een achtdaagse touringcar-reis naar de Cóte d'Azur van maandag 7 maart t/m maandag 14 maart. Tussen Toulon en Saint Tropez ligt, in de nabijheid van Le Lavandou, aan het goudgele strand het hotel Résidence So- leil. Alle kamers met bad/douche, toilet, telefoon en balkon, sommige met uitzicht op de blauwe Middellandse Zee. Maandagochtend vertrekt de bus om acht uur uit Den Haag en om half negen uit Rotterdam. Zowel op de heen- als op de terugreis wordt overnacht in Hotel Le Rully nabij Dijon. De volgende dag vla het fraaie Rhöne-dal naar het hotel bij Le Lavandou. Tijdens uw verblijf worden enkele excursies gemaakt o.m. naar Saint Tropez, Porte Grimaud, Fréjus en Toulon, alsmede een dagtour naar Grasse (bezoek parfumfa- briek), Vence, St. Paul, Cannes en Nice. De prijs van deze bijzondere aantrekkelijke Cóte d'azur-tour is f 495 p.p. op basis van 2 pers. kamer. Toeslag één-per- soonskamer 75 (beperkt beschikbaar). Inbegrepen: vol pension (behoudens de lunches op de heen- en terugreis), alle excursies als genoemd en afscheidsdiner, in Nederland. Minimum aantal deelnemers: 40. Bij voldoende belangstelling wordt deze tour herhaald op maandag 14 maart. Inlichtingen en boekingen - Telefonisch (tussen 9 en 5 uur van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070- 190.696 en 190.698. - Wie in of bij Den Haag woont kan bovengenoemde uren ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). HAAG De rege- geeft toestemming de levering door N van twee duikboten de marine van Tai- De regering verleent ingsrechten aan Chi- Virlines, de nationale tvaartmaatschappij Taiwan. De regering toe dat straks vlieg en van de KLM, waar de driekwart van de leien in bezit is van taat der Nederlanden, luchten gaan onder- len op Taipeh, de dstad van Taiwan. Maar daar mag „op geen enkele wijze" uit worden opgemaakt dat Nederland het eiland, dat ouderen waarschijnlijk beter ken nen als Formosa, erkent als staat, zegt men op het ministerie van buiten landse zaken. Als wij ver volgens de wenkbrauwen optrekken, wordt er wat schaapachtig gegrinnikt. Want natuurlijk weten ook de mensen van BZ dat de Nederlandse rege ring op een heel vreemde manier bezig is ten aan zien van Taiwan. In het midden van de jaren ze ventig sloot Nederland een verdrag met de Volksrepu bliek China, waarin aanvaard wordt dat Taiwan een op standige provincie is van dit land. Daarmee volgde ons land het voorbeeld van de Verenigde Staten, die het aan knopen van betrekkingen met China dat immers een ge zworen vijand van de Sovjet- Unie was geworden be langrijker vonden dan het vol houden van de fictie dat de re gering van Taiwan de enige legitieme representant was van het Chinese volk. Ook Nederland koos dus dui delijk voor de Volksrepubliek ITENHEER en tegen het regime van gene raal Tsjang Kai-sjek en diens familie. Vanwaar dan een aan tal jaren later toch die contac ten met Taiwan? Premier Van Agt was er eind 1980, ten tijde van de duikbootaffaire heel duidelijk over: aan de Taiwa- nezen was geld te verdienen en aan China „vooralsnog niet en wellicht nooit". Al zijn col lega's in het kabinet waren dat met hem eens, met uitzonde ring van de minister van bui tenlandse zaken, dr. Chris van der Klaauw. Hoewel bepaald niet de sterkste bewindsman aller tijden begon Van der Klaauw toch met zijn porte feuille te zwaaien, toen hem in een heel laat stadium de plannen onthuld werden. Hij hield daar echter snel weer mee op, toen bleek dat Van Agt en Wiegel hem nu niet be paald als onmisbaar beschouw den. Vijgeblad Aangezien ook de meerder heid van de Tweede Kamer deze zaak geen kabinetscrisis waard vond, werd er een uit voervergunning voor de duik boten verleend. Als vijgeblad voor deze schaamteloze schen ding van het volkenrecht han teerde men het argument dat er niet geleverd werd „aan een land maar aan een klant", om met de toenmalige tevens huidige minister van economi sche zaken, drs. Gijs van Aar- denne, te spreken. Maar al aanvaardde de Kamer dit argument, Peking deed dit zeker niet. De Volksrepubliek schroefde de betrekkingen met Den Haag terug tot het laagst mogelijke niveau, dat van tijdelijk zaakgelastigden. In gewone-mensentaal bete kent dit dat de relatie tussen beide landen bijna tot het nul punt was gedaald. Ook begon Peking met repercussies tegen Nederlandse bedrijven, die in China werkzaam waren en werden culturele uitwisselin gen, bijvoorbeeld van studen ten, afgelast. Een tijd lang zag het er erg somber uit, maar dankzij uiterste inspanningen van zowel diplomaten als het bedrijfsleven viel de schade uiteindelijk nogal mee. Een belangrijke rol daarbij speelde dat de regeringsfrac ties in de Tweede Kamer, CDA en VVD, uitdrukkelijk té kennen hadden gegeven, dat het hier een eenmalige zaak betrof. Degene, die dat inder tijd het meest benadrukte, was CDA-fractieleider drs. Ruud Lubbers. Zijn redenering luid de toen zo ongeveer: gedane zaken nemen geen keer, maar de regering moet zoiets derge lijks niet nog eens proberen. Stiekempjes Dus wie scnetst de verbazing, toen deze week het huidige kabinet, dat zijn naam dankt aan dezelfde Lubbers, heel stiekempjes in de voetsporen van de vorige centrum-rechtse regeerploeg bleek te zijn getre den. Nasporingen leren dat de zaak al in 1980 was aange zwengeld door China Airlines, dat gaarne landingsrechten in een Europese hoofdstad zou verwerven. Door alle opwin ding rond de duikboten kwam er toen niets van terecht, maar kennelijk achtten de Taiwane- zen de tijd nu wederom rijp. Zij namen contact op met de KLM, die op haar beurt ook wel geïnteresseerd was in een vermoedelijk winstgevende lijndienst op Taipeh. Daarbij speelde ook een rol, dat de luchtvaartovereenkomst met China nooit was „ingevuld" en de KLM dus nog altijd niet op Peking of andere Chinese ste den mocht (mag) vliegen. De KLM-directie wendde zich vervolgens tot minister Smit- Kroes (verkeer en waterstaat), die erom bekend staat dat zij de vrije luchtvaart een warm hart toedraagt. Vanwe ge de economische aspecten van het een en ander werd ook partijgenoot en collega Van Aardenne (economische zaken) erbij gehaald. Samen met deze twee bewindslieden bedacht de KLM toen de op lossing, dat niet zij maar Mar tin Air, een „particuliere" (overigens voor een kwart in handen van de KLM!) charter maatschappij, een overeen komst zou sluiten met de Tai- wanezen. Uitbesteed Er zou een contract komen van Martin Air met China Airlines voor een geregelde dienst Amsterdam-Taipeh vice versa (2x per week). Nu is het zo dat Martin Air 'helemaal niet in staat is dit soort weke lijkse lijndiensten voor passsa- giers te onderhouden. „Uiter aard" zou het contract dus ook de clausule bevatten dat vluchten aan andere maat schappijen zouden kunnen worden uitbesteed, dus ook aan de KLM. De Rijkslucht vaartdienst, een onder Ver keer en Waterstaat ressorte rende instantie, redeneerde net als in 1980 dat China Airli nes, hoewel een staatsmaat- schappij, geen „land was maar een klant". Geen reden dus om landingsrechten te weige ren. Waarom minister Hans van den Broek (buitenlandse za ken), die uiteindelijk ook in de zaak gekend moest worden, deze constructie aanvaardde, is niet bekend. Hij is niet zo ge makkelijk plat te walsen als Van der Klaauw. Misschien vindt hij de zaak niet belang rijk genoeg om stampij over te maken. De Volksrepubliek heeft* voorzover bekend ook nog niet geprotesteerd. En wellicht wil hij zijn kruit droog houden voor het geval Urenco weer met het verzoek komt uranium te mogen gaan verrijken voor Taiwan, iets wat nogal wat ministers, onder wie Van Aardenne, zeker zou den toejuichen. „Urenco" is in elk geval voor de grootste oppositiepartij, de PvdA, de belangrijkste reden geweest de zaak van KLM— China Airlines te laten lopen. De sociaal-democraten menen te weten dat de .joint commit tee" van Urenco, waarin ook West-Duitsland en Groot-Brit- tannië zitting hebben, zich vol gende maand positief zal uit spreken over de levering van verrijkt uranium aan Taiwan. Dan komt de zaak weer aan de orde in het kabinet en vervol gens ongetwijfeld in Twee de Kamer. Door het nu Van den Broek niet lastig te ma ken, hoopt de PvdA straks zijn steun te krijgen bij een poging de uraniumleverantie tegen te houden. RIK IN 'T HOUT

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7