gehoordgezien Steeds meer jeugdigen kiezen zelf de dood 2ADIO/TELEVISIE £eidóa<3owuvnt DONDERDAG 27 JANUAKI1983 PAGINA 13 Publieksprijs (oor llly Ameling ILVERSUM Voor •t eerst in het vijfja- j bestaan van VRO's Platen Pu- ieks Prijs Klassiek de trofee voor de eest gewaardeerde <e grammo- onplaatopname wor- :n uitgereikt aan een ederlands kunste- lar. Dit gebeurt op inderdag 3 februari De prijs valt toe Elly Ameling, na n recital, samen met anist Rudolf Jansen. Teleac sluit cursussen af met symposium Ter afsluiting van de Teleac-cursussen „Een kwart eeuw ruimtevaart" en, „Moderne sterrenkunde" wordt zater dag 26 maart a.s. in het Congresgebouw in Den Haag een symposium gehouden. Cursisten en andere belangstellenden zijn de dag van elf uur 's morgens tot vier uur 's middags in de gelegenheid tot het bijwonen van lezingen. Tussen de lezingen door wordt er in de och tend een film getoond over de Space- shuttle en 's middags zal een film op sterrenkundig gebied worden gedraaid. De ochtend en de middag wordt afge sloten met een forumdiscussie, bestaan de uit het Teleac-produktieteam en en kele andere deskundigen. Voor meer informatie: 030-956252, Saskia van Gent. KRO houdt Gerard Reve voorlopig uit de ether HILVERSUM - Sinds enige tijd heeft KRO-radio een interview in de maak met de schrijver Gerard Reve, dat op 19 februari uitgezonden zou moeten worden. Gezien echter het feit, dat Reve zeer onlangs algemene weerzin wekte met enige kennelijk „fascistische en racistische uitingen", heeft de KRO besloten dit interview in de rubriek "Spektakel" voorlopig niet uit te zen den. Het interview werd gemaakt door Boudewijn Büch, dezelfde man die Gerard Reve ook in „Het Parool" aan het woord liet, naar aanleiding waarvan de schrijver nadien ook verscheen in de „Alles is Anders-show" van Aad v.d. Heuvel. Ook hierin deed hij uitspraken, waar men bij de KRO en ook daarbuiten op zijn zachtst gezegd enige moeite heeft. Na deze uitênding kreeg de KRO veel telefoontjes met afkeer van Reve's uitlatingen dan wel juist bijval. Het lijkt de KRO daarom juister deze zaak te laten betijen. Herverdeling van zendtijd DEN HAAG Volgens minister Brinkman (Welzijn en Cul tuur) is het niet uitgesloten, dat de mogelijke zendtijd-uitbrei ding van de VPRO en/of van de EO gevonden zal moeten wor den door een herverdeling van de totaal toegewezen zendtijd. Hij heeft dat de Tweede Kamer laten weten in antwoord op vra gen, gesteld ter voorbereiding van de begrotingsbehandeling. Bij het verwerven van de B-status door VPRO en EO zal de even tueel daarmee gepaard gaande zendtijduitbreiding worden be zien in samenhang met andere in het kader van de opstelling van de nota over een samenhangend mediabeleid in te nemen standpunten, aldus de bewindsman. Uit het antwoord blijkt.dat de media-nota naar verwachting nog voor het zomerreces aan de Kamer wordt aangeboden. Intussen heeft de NOS laten weten in de vergadering komende vrijdag tot het besluit te komen de minister opnieuw te verzoe ken uitbreiding van de zendtijd in overweging te nemen. ILVERSUM Zelfdo- ng onder jongeren :emt schrikbarend toe. jaar benemen tien ugdigen onder de veer- in jaar zich het leven, it is sinds enige jaren ge- den een verdrievoudi- ng. En dan nog spreken ïskundigen over het top- van de ijsberg, et aantal zou groter zijn in deze statistische cij- rs die jongeren betrok- in zouden worden die (t leven verliezen door irkeersgedrag, waarin innelijk opzettelijk de >od werd gezocht. De huid voor hun eigen iod durven deze „slacht- fers" niet aan. !RV's Chris van Duuren be- ndelde dit onderwerp spe- lal voor „Hier en nu", van- ond op tv, Ned. I om 21.20 r. Hij heeft zich voor deze irmerende cijfers, voor een rklaring hiervoor gewend hulpverleners, van hoogle- r tot schoolrector en van ychologe tot de kinderboe- nschrijfster Miep Diek- inn, die in „De dagen van i" haar eigen poging tot idoding vroeger nauwkeu- heeft beschreven. Omtrent wezenlijke oorzaken van t kennelijke doodsverlangen een kind kunnen zij ech- ook niet meer dan het topje n een ijsberg boven water engen. wijzen wel op symptomen, tenen die ouders duidelijk aken dat er iets met hun nd aan de hand is of schijnt, •ugdigen die zich losmaken n hun omgeving, nergens rden, het isolement zoeken, Wat gaat er in deze jeugdigen om? blijkbaar met zichzelf over hoop liggen, ook opmerkingen in die richting maken dat zij liever dood zouden willen zijn, blijken over een verhoogde vatbaarheid voor doodsdrift te beschikken. In die gevallen lijkt het raadzaam de omge ving van zulk een jong mens te mobiliseren, te laten mer ken dat het niet alleen staat. Per jaar worden enige honder den pogingen tot zelfdoding door zeer jeugdigen geregis treerd. In de leeftijdsgroep van veertien tot negentien jaar ligt dit aantal nog veel hoger. In deze categorie kiezen vijftig- tot zestig jeugdigen de dood. „Hier en nu" opent er mee zulk een kind zijn gedachten te laten uitspreken: „Ik heb er vaak aan gedacht, dat het be ter zou zijn als ik er niet meer was. Dan zouden jullie ook geen last meer van me hebben. Zomaar met je hoofd omlaag uit het raam springen en dan niets meer voelen: Geen pijn en geen liefde. Wat is er met me aan de hand?" Niet of nauwelijks bewust zijn zij zich wat zij in hun omge ving aan schuldgevoelens op roepen. Bij ouders, broertjes en zusjes. Enerzijds: „Maar hij (zij) heeft het toch zelf gewild" te genover: „Maar ik had er toch iets aan kunnen doen". Een handleiding voor hulp biedt „Hier en nu" niet. Wel werd op hoog niveau naar ant woorden op vragen gezocht. Waarom doen die jeugdigen dat? Waar komt die doodsdrift vandaan? Hoe kun je het mer ken van je eigen kind? Dit le verde geen pasklare antwoor den op. Daar liggen deze za ken veel te gecompliceerd voor. De Leidse hoogleraar, prof. dr. J. v.d. Ploeg, deelt bepaald niet het inzicht van modernis ten, dat aan dergelijke jonge ren hulp tot zelfdoding moet worden geboden. Hij noemt het alleszins zinvol voor het leven te blijven kiezen. Tenzij het om het uitgesproken ziek tebeeld gaat, zijn depressies vrijwel altijd tijdelijk, hangen veelal samen met een bepaalde levensperiode. Veel jongeren moeten hierbij een handje ge holpen worden. Eenzaamheid zelfs temidden van velen kan als zeer pijnlijk worden erva ren. Men kan jeugdigen bij brengen, dat zij niet alleen staan in die gevoelens. Ouders moeten hun kinderen serieus nemen als zij over zelfdoding beginnen, zeker als er al spra ke is geweest van pogingen daartoe. Het komt voor, dat een jeugdige helemaal niet dood wil, maar door een po ging daartoe bezig is de aan dacht op zichzelf te vestigen. Dan werkt zulk een poging als een signaal juist om in leven te willen blijven. Ouders moeten een gesprek daarover ook niet uit de weg durven gaan en zeker zich niet met een Jantje van Leiden er van af maken. Er komen uitla tingen van jeugdigen in de trant van: „Zich zo vreselijk alleen te voelen in een lege wereld". Over zulke gevoelens kan een kind heen geholpen worden. Ook op middelbare scholen heeft men met dergelijke ver schijnselen te maken, ook al worden die soms tegengespro ken door schoolleiders die vre zen, dat hun instituut in dis- crediet zal raken. Niet weglopen Zo niet drs. J. van Haperen, rector van het Bossche Sint Jans Lyceum. Die vindt, dat de school aandacht moet geven aan jeugdigen, die depressief hun draai niet kunnen vinden, met een zekere wanhoop rondlopen. De school kan daar ook iets aan doen. De verant woordelijkheid voor de daden van dergelijke jeugdigen, ken nelijk onaangepast gedrag, moet door ouderen gedragen durven worden. Zeker mag men er niet voor weglopen. Er zal over gepraat moeten wor den met die jeugdigen. Aan de kindertelefoon krijgt men nogal eens met noodkre ten, signalen, te maken. Daar over praat de leidster van die instelling. In gesprekken met die jeugdigen worden zij aan gespoord telkens opnieuw te blijven bellen. Om in elk geval vóór het zetten van de laatste stap eerst op te bellen. Jeugdigen met dergelijke plannen vertellen er zelf bij, dat zij mensen liefhebben, hun ouders of anderen in hun om geving, dat zij er moeite mee hebben afscheid te moeten ne men. Dat dit hen soms van de laatste stap afhoudt. In die richting kan de hulp gezocht worden die aan deze jeugdigen geboden moet worden. Chris van Duuren van „Hier en nu" laat nadruk kelijk weten in zijn tv- werkstuk niet het laatste woord over deze zaak te kunnen zeggen. Zijn uit zending kan geen andere functie hebben dan die van alarmering. In elk geval verschijnt aan het slot een telefoon nummer op het scherm, dat men kan bellen in ge val van getroffenheid door herkenbare situaties. Achter tien lijnen zitten deskundigen gereed om er verder over te praten. TON OLIEMULLER LORI De Amerikaanse Neder landse Lori Spee, zangeres van liedwerk als „How many times" en „Good news", krijgt er binnenkort een baantje bij. Een job als tv-presentatrice, waarin we haar hier overigens niet te zien krijgen. De interviewer Henri Remmers heeft een eigen tv-maatschappij ge maakt, die hij „Satellite Network Holland bv" noemde en die hij zendtijd laat kopen in Amerika. Het gaat in het begin vooral om Holland Promotion-uitzen- dingen, bedoeld om de za kelijke contacten tussen ons land en dat werelddeel te bestendigen en uit te bou wen. In samen met de NOS gemaakte Engelstalige pro gramma's geeft hij informa tie over ons land, alsmede over vormen van vermaak en toeristische aantrekke lijkheid. Dit laat hij op de band aanbevelen en aan el kaar praten door Lori Spee, die al net zo goed onze taal spreekt als haar Ameri kaanse moedertaal. Zij lijkt daarom bij uitstek geknipt voor dit werk. Zij hoeft er ook niet voor weg bij haar Limburgse man, want het gaat allemaal per vliegtuig de oceaan over en dan van daar per satelliet over heel Amerika. Het ministerie van Economische Zaken heeft alvast bijna een uur zendtijd gehuurd. En ge bruikt daar elke week een deel van om ons land onder de Amerikaanse aandacht te brengen. Promoten heet dat. Lori spreekt haar Ame rikaans met een zachte Limburgse g uit. Als dat niet goed valt in Amerika. DOMINIQUE De klankverfijnende maat schappijen Panasonic, Tech nics en National, die high fidelity (Hai Fai)-geluidsap- paratuur vervaardigen, hebben ter aanbeveling van hun produkten een contract gesloten met de groep „Guys and dolls" met voor op de zanger Dominique. Maar vlak de dames ook niet uit, zeker niet als zij be ginnen te zingen over „The re's a whole lot of loving". Dit soort geluid geven zij nu commerciëel weg aan ge noemde maatschappijen, die waar dat nodig is -op tv of elders- met die mooie stem men op de proppen zullen komen. Het gaat om een contract van twee jaar. Ge noemde Hei Fei-maatschap- pijen stellen er tegenover, dat zij de „Knapen en de Poppen" gaan sponsoren, gaan voorzien in geld en andere noodzakelijke le vensbehoeften. Zanger Do minique blijft een zaken mannetje. Bij contract heeft hij weten te bedingen, dat zijn groep dit jaar met grote regelmaat op de tv zich mag laten horen met een door Hans van Hemert geschre ven herkenningwijsje, dat er alom posters van deze groep zullen worden ver spreid en dat zij ingezet zul len worden bij winkelope ningen e.d. Hoopjes werk aan de winkel dus voor Do minique en zijn damespop pen. levisie vandaag EDERLAND 1 os 00 TROS Aktua matinee. Actualiteitenrubriek. .15 Skiën leer je zo. In structieve programma- serie over het alpines kiën (4). .33 Sons and daughters. Australische familieserie over de tweeling Angela en John. :15 Weekend weersver wachting. Door Jan Pel- j leboer. ILEAC .40 Introductieprogramma Economie. RV [55 Professor Balthasar. Tekenfilmserie. 00 Zo vader, zo zoon. Een spelletje 'vader raden', gepresenteerd door Ge rard van den Berg. 25 Operatie Wombat. Avontuurlijke jeugdserie over vier kinderen, die vechten voor het be houd van stoomlocomo tief Wombat. Tweede deel. S 00 Journaal. RV 28 Armoede. Serie in elf delen van Peter van Ge stel naar de gelijknami ge rman van Ina Bou- dier-Bakker. Met: Jan Retel, Kitty Courbois, Eric Schneider, Kuno Bakker e.a. Vijfde afl.: Paul Terlaet haalt de zieke Berry van kost school, maar op de te rugreis blijkt dat Paul veel zieker is dan Berry. Daardoor komt het tot een conflict tussen Ber nard en zijn vader Evert. Lot verlaat haar huis zonder te weten waar ze naar toe wil. Bernard komt tot een intiem ge sprek met Lena. 20 Hier en nu. Actualitei tenrubriek. Extra bijdra ge van Chris van Duur en over toenemende neiging tot zelfdoding bij zeer jeudigen. Zie ook elder op deze pagi na. )0 Maggie Forbes. Engelse politieserie met Jill Gas- poine in de hoofdrol. Korte inhoud: Eskimo is de bijnaam van een van Maggies belangrijke in formanten Onder be dreiging van een revol ver geeft hij" de volgen de tip door: Maggies collega Croft zou be trokken zijn bij een ge plande juwelenroof. i0 De Quakers. Tiendelige serie van Jan de Hartog over het genootschap der vrienden. Zesde afl.: Het heilig experiment. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45- 19.00 AVRO 19.12 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. Sesamstraat. 18.51 Jeugdjournaal. Journaal. Driester. Documentaire programma, gepresen teerd door Ruud ter Weijden. Onderwerpen: stelende kinderen; speelautomaten en vi deospelletjes, i Wie van de drie? Onder leiding van Flip van der Schalie raden Martine Bijl, Eveline Velsen, Kees Brusse en Albert Mol wie de eehter beoe fenaar van een bepaald beroep is. Van boeken bezeten. Een programma over schrijvers en hun boe ken gepresenteerd door Martin Ros. Het thema van deze tweede uitzen ding: Gedenkjaar 1983, waarin Maarten Luther, Richard Wagner, Karl Marx en Frans Kafka herdacht worden. Hoe joods zijn de Ame rikaanse joden? Docu- mentairec waarin o.a. gesprekken met de to neelschrijver Arthur Mil ler en de journalist Da vid Halberstam en een verslag van een reis, die een groep van 250 jon geren naar Israël maak te. Journaal. Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.30 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. Afl.: Shakespeare in de Far West. 16.55 De vakantie van meneer Roasi. Ita liaanse tekenfilmserie. Afl.: Kamperen aan zee. 17.20 WK Skiën. Afdaling voor heren. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 16.25 Gastapieldirektion Gold. Duitse ko mische serie. 19.00 Een duivels plan (Malice aforethought). Engelse mis daadserie. Met: Hywell Bennett en Judy Parfitt. Het verhaal speelt in de jaren twintig in Wyvern's Cross, een Engels plattelandsdorpje. De bewo ners zijn er verdeeld in twee kampen: de notabelen en het volk. 20.00 Jour naal. Aansluitend: Het zevende zin tuig. Verkeerstips. 20.18 De televisie- •discussie. 21.00 Er kan opgediend worden. Tweede deel van een serie Ammy de Brière (Cox Habbema) bezoekt in de vijfde aflevering de zieke Paul Terlaet (Lex Schoorl) op Ned. I om 20.28 uur. van „Armoede" Het vosje Voek speelt morgenmiddag op Ned. I om 16.00 uur de hoofdrol in de gelijknamige Hongaarse tekenfilm. komische verhalen. Met: Eddi Arent en Monika John. 21.30 Raadsel- vlucht. Spelprogramma met een re porter in een helicopter en twee kan didaten, die hem vanuit de studio te lefonisch naar zijn doel moeten lei den. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Proefopname. Lang niet meer geluk gehad. Een waar verhaal uit Kreuzberg, verfilmd door Matin Muh- leis. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Het fascine rende heelal. Serie over resultaten bereikt in de moderne astronomie en het onderzoek van het heelal. Tweede deel: Het zonnesysteem. 16.35 Altijd ergernis met pop. Kinderprogramma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. 17.50 en op de tuba blaast Huber. Komische muzikale serie. Afl.: Het verjaardagsgeschenk. 18.25 Sherlock Holmes en dr. Watson. En gels-Poolse serie. Met: Geoffrey Whi tehead, Donald Pickering e.a. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 1000 maten evergreens. Lied jessuccessen van Duitse componis ten. Met: Marco Bakker, Lena Valai- tis, Freddy Breck, Paul Kuhn, Peggy March, Margot Eskens, Dunja Raiter en vele anderen. 20.30 'Welle Wahn- sinn'. Humoristisch programma. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Ludwig Gehm een Duitse verzetsstrijder. De ervaringen en belevenissen van een Duitse verzetsstrijder. 22.15 Een blij feest. Tv-spel van George Tabori. Tijdens de kerstperiode komt een In diaan naar Duitsland. Hij weet niets van het land en de plaatselijke ge woontes. 23.30 met Chopin kom je verder bij de dames. In memoriam Arthur Rubinstein. 00.15 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Natuurkunde (4). 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Jour naal. 20.15 It started with Eve. Ame rikaanse speelfilm uit 1941. Met: Charles Laughton, Deanne Durbln, Robert Cummings e.a. 21.45 Spiegel van het land. Als leraren op straat spelen. Reportage. 22.15 Geschiede nis op drie: Stalins laatste showpro ces. De vernietiging van Rudolph Slanksky, secretaris- generaal van de Tsjechische communistische partij. 23.00 Journaal. BELGIE BRT 1 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Chips. Amerikaan se jeugdserie rond twee leden van de Californian Highway Patrol. Met Larry Wilcox en Erik Estrada. Zesentwintig ste afl.: De ijsjesverkoper. 18.50 Ju kebox. Met: J. Geilsband, Kim Car- nes en Dexy's Midnight Runners. 19.00 Hamlet komt. Van Fred Mo- gubgub. 19.05 Librado. Uitzending door de LRTO. 19.40 Morgen. Over zicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul tuuractualiteiten. 20.15 Cinemanie. Fllmkwis met Michel Follet. 21.00 Pa norama. Actualiteitenrubriek. 21.50 Dallas. JR wil de olieproductie zoveel mogelijk opdrijven en iedereen vraagt zich af waarom. Sue Ellen is druk in de weer met de toebereidselen voor haar huwelijk met JR, terwijl Lucy nog steeds allergisch blijft voor mannen. 22.40 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Pro gramma voor jongeren tussen 12 en 15. Thema: Informatie. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en medede lingen. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.15 Wikken en wegen. Herhaling consumentenrubriek. 20.55 De tweekoppige adelaar. Engelse documentaire van Lutz Becker over de opgang en de triomf van het natio- naal-socialisme naar aanleiding van de 50ste verjaardag van de machtso vername door Hitier. 22.20-23.20 Schooltelevisie. BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Namen- -Luxemburg- Waals Brabant. 19.30 Journaal. 19.55 Autant savoir. Leven zoals vroeger.20.20 La vie devant soi. Franse dramatische komedie van Moshe Mizrahi (1977) naar de gelijk namige roman van Emile Ajar. Met: Simone Signoret. Elio Bencoil. Samy Ben Youb e.a. Korte inhoud: In een armoedige atbelderswijk van Parijs, waar overwegend Algerijnen, negers en joden wonen, leeft madame Rosa. Ze heeft beter tijden gekend, maar ook de schaduwzijden van het leven van een prostituee. Ze gaat thans he lemaal op In het verzorgen van een hele schare kinderen van prostituees en de kinderen houden van deze ou dere, mollige vrouw als van een grootmoeder. 22.10 Le carrousel aux images. Filmnieuws door Selim Sas- son. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Vie rentwintigste afl.: De schat van de pi raat. 18.50 L'agent eans secret. Te kenfilmserie. 19.00 La communaute Francaise de Wallonië et de Bruxel- les. Politieke uitzending. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 19.55 Au-dela de l'histoire. Do cumentaire serie over de prehistorie gemaakt door Pierre Barde, Jacques Audoir en Therese Party. Derde deel: Metalen in de prehistorie. 20.50 Der Ring des Nibetungeh. Tetralogie van Richard Wagner. De Walkure (derde acte). Met: Peter Hofmann, Donald Mclntyre, Jeanlne Altmeyer, Gwyneth Jones e.a. 22.10-22.50 Carnets du court-metrage Beige. Korte Belgi sche films: Lesse Go van Mare Levie; De witte duif van Veronique Steeno; In de greep van Gambrinus van Dirk de Paepe. ENGELAND BBC 1 16.15 Embroidery. Over borduren. 16.40 Lyn Marshall's everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmp je. 17.25 Jackanory. 17.40 Teken film. 18.05 John Craven's news- round. 18.10 Blue Peter. 18.40 Jour naal. 19.00 Nationwide. 20.00 To morrow's world. Over wetenschap en evolutie. 20.25 Top of the pops. Hit parade. 21.05 Wildlife on one. Docu mentaire serie. 21.30 Emery - jack of diamonds. Thrillerserie. 22.00 Jour naal. 22.25 The citadel. 23.20 Ques tion time. 00.2C Claire Rayner's ca sebook. 00.45 Journaal. 00.47 Weer bericht. ENGELAND BBC 2 16.30 Biljart. 18.40 Robinson Crusoe of Clipper Island. Avonturenserie. 19.00 Hooked. 19.30 Tekenfilmpje. 19.35 Adventure story. 20.25 Jour naal. 20.30 Nature. Programma over natuur. 21.00 Korte film. 21.05 Ima ges of war. Herinneringen aan WO II. 21.25 Russell Harty. Ontspannings programma. 22.00 Call my bluff. Spelprogramma. 22.30 Forty minu tes. Serie documentaires. 23.10 Gra pevine. 23.35 Newsnight. 00.25-01.10 Biljart. ENGELAND ITV 17.00 Teetime and Claudia. 17.15 Moomins 17.20 Madabout. 17.45 Co ral Island. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Enterprise. Serie. 20.30 Tom, Dick and Harriet. Serie. 21.00 It ta kes a worried man. Serie. 21.30 Fal con crest. 22.30 Tv eye. 23.00 News at ten. 23.30 Darts. 00.00 Money talks. 00.30 Shelley 01.00 Jazz at the millionaire. 01.30 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30-11.30 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00-17.15 Voek, het vossejong. Hongaarse tekenfilm over een onder nemende jonge vos. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal en achtergrondinformatie. 10.23-10.00 Maten evergreens. Her haling. 11.25 Er kan opgediend wor den. Herhaling. 12.10 Proefopname. Kinderboerderij in Berlijn. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotext voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.15 Journaal. 16.20 Mijn Moskou. Repor tage van Klaus Bednarz, die vijf jaar correspondent was in Moskou. 17.05 Pop stop. Actuele muziekrubriek. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionaal nieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. Manifestaties van de maand. 16.20 Leerlingen-express. Jeugdjournaal. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Meesterscè- nes met Stan en Ollie. Komische momenten met Stan Laurel en Oliver Hardy. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek (53). 08.10-11.40 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Geschiedenis (11). BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Telalaktt. 14.00.15.25 School- televisie. 17.10 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Laatste afl.: Een diplomaat is verdwenen. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. Kinderprogramma. 15.02 Scene. 15.35-16.00 A good job with pros pects. Over beroepen. 16.15 Embroi dery. Over borduren. 16.40 Lyn Marshall's everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje voor de kleuters. 17.30 Jackanory. 17.45 Think again. Magazine met Johnny Ball. ENGELAND BBC 2 11.30 Service information. 12.00-12.25 Play school. 16.30 Bil jart. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The munch bunch. 13.10 Rainbow. 13.30 Money wise. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 A plus. 15.30 The stolen face. Britse film uit 1952. 17.00 Rain bow. Radio morgen HILVERSUM 1 - 16.02 Goudenregen Ensemble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land: Utrecht - 17.02 Roze- geur en prikkeldraad - 18.06 Actuali teiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 18.10 Het Europa van de EG - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON-pro- gramma - 19.00 Commentaar op een lied - 19.10 Berichten uit het achter land - 19.20 Nieuwe ontwikkelingen en mogelijkheden, de invloed op de samenleving en onze verantwoorde lijkheid voor wetenschapsbeoefening - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Specta- kel - 21.30 Teleac - 22.40 De liturgie van de Goede Week en Pasen - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter over- HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (22): Dave Clark Five - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Putten. HILVERSUM 4 - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theolo gische verkenningen - 17.00 Overna me Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Julius Serger, cello en Jurgen Glauss. piano spelen werken van Bach, Webem en Debussy - 21.00 Onder de groene lin de - 21.15 Nederlandse muziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Nie mandsland - 6.02 Ontbijtshow - 8.06 Actualiteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 12.03 Nu hoor ik het ook - 13.06 Actualiteiten - 13.16 The com plet - 15.03 Jules de Corte - 15.30 Familie luisterspel: Bajesverhalen (1) van Paul van Mook - 16.02 Op de val reep. HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst Vpro - 9.33 Typisch vrouwenwerk - 11.00 Schoolradio - 11.30 (NOS) Ho- monos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Forum van omroepmedewerkers be spreekt het laatste nieuws - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Radio nieuwsblad - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Con frontatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy in the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek motief - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.00 Popsjow - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Bart van Leeuwen - 15.00 Veronica's top 40. HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 9.00 Strauss en Co - 9.45 Het meester werk - 10.30 Populaire klassieke meesterwerkjes - 12.00 Hans Mondt met nieuwe platen - 13.05 De Veroni- caconcerten - 14.30 (VPRO) Het Claxon Festival - 16.00 Radiola Im provisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13