gehoordgezien .Ik wil niet begrepen wordenbegu?" DIO/TELEVISIE QeidóaQowuvnt DINSDAG 25 JANUARI 1983 PAGINA 13 ■j kistaanse tv- iroepsters >gen geen ike-up meer op AMABAD Omroepsters de Pakistaanse televisie ren voortaan geen make-up »r ophebben. Dat heeft de Itaire regering gisteren be en in het kader van de rugkeer naar de Islamiti- beginselenReeds kort de militaire machtsgreep in 17 werd televisie-omroep- s het dragen van een fddoek tijdens de uitzen den voorgeschreven. Later •sten ook alle vrouwen in kunst zich aan deze regel den. TROS: zuinigheid omroep terecht HILVERSUM De TROS vindt dat minister Brinkman in zijn brief aan de omroep terecht aandringt op bezuinigingen. „In een tijd van economische teruggang is het normaal, dat eenieder aan de noodzakelijke bezuinigingen zijn steentje bijdraagt. Zowel de terughoudendheid van de minister ten aanzien van de verho ging van de omroepbijdrage, het afremmen van de nieuwbouw van een studiocomplex in Hilversum, alsmede de oproep tot een in het algemeen goedkoper werken kan alleen maar instem mend worden ontvangen", aldus de TROS Deze omroep betreurt wel, dat de minister besloten heeft de voorgenomen zendtijduitbreiding met zes uur per week per 1 oktober van dit jaar niet te laten doorgaan, ook al kost dat een boel geld. De TROS hoopt, dat de minister op deze beslissing te rug komt. De KRO zegt pijnlijk te zijn getroffen door de brief. „De minis ter spreekt van een „pas op de plaats" in afwachting van nieuw beleid. Maar zoals hij het met concrete aanwijzingen uitwerkt gaat het om een echte stap terug. Dat moet kwalijke gevolgen hebben voor de dienstverlening aan het publiek", aldus de KRO. Nieuwe reeks tv-cursussen HILVERSUM „Belasting betalen is een gunst, niet te veel betalen is een kunst". Deze uitspraak lag ten grondslag aan de vervaardi ging van „De belastingcursus van Teleac", die op woensdag 9 februari a.s. start en in samen werking met het Ministerie van Financiën tot stand is gekomen. De cursus is in eerste instan tie bedoeld voor iedereen die belasting betaalt, maar is daarnaast ook geschikt voor andere ge ïnteresseerden, zoals ambtenaren van de belas tingdienst en particuliere adviseurs. Het is voorts ruim 25 jaar geleden dat de eerste Spoetnik werd gelanceerd. Een kwart eeuw ruimtevaart. Voor Teleac aanleiding om de reeks bestaande cursus „Ruimtevaart" uit te breiden tot de cursus „Een kwart eeuw ruimte vaart", die werd uitgezonden in het najaar van 1982. Vanaf 30 maart a.s. wordt deze cursus op radio en televisie herhaald met daarin ver werkt de vernieuwingen. Dinsdagmiddag 1 februari a.s. om 14.00 uur (Ned. 1) staat het thema „computers" centraal in de „Spijker op z'n kop-show", een informa tief schooltelevisieprogramma voor scholieren in het voortgezet onderwijs. In deze uitzendin gen wordt met name gesproken over het ge bruik van computers in het onderwijs. Werkloosheid, prijsstijgingen, een steeds toene mend begrotingstekort.... Het zijn problemen waarmee we dagelijks via krant en televisie worden geconfronteerd. Allemaal aanwijzingen voor de slechte economische toestand, waarin ons land momenteel verkeert. Omdat veel van deze economische problemen ons eigen leven raken, start Teleac op maandag 14 februari a.s. de cursus „Economie voor iedereen". Voor in formatie over deze cursussen tel. 030-956229. UC ZEEBROEK ALSKAMAGURKA: MvERSUM Hoewel de "lenwerking met Kamagur- Jgoed verliep, blijkens de 74nding van vorige week, ij het volgens VPRO-regis- s| Robert Wiering wel heel JPt vermoeiend. „De opna- die we met een video-ca- a hebben gemaakt, moes soms zestig tot tweehon- I keer worden overgedaan, •dat het er goed opstond, kwam namelijk regelma- •oor dat Kamagurka of een j zijn twee medespelers 4t Seele en Jean Mongaré) f lachen uitbarstte", zegt de Ajsseur. Waarop de 26-jarige ft Zeebroek (want dat is Ka-, 4urka's echte naam) direct Mdroog reageert met „Maar wisten ook niet waar de 7iera's stonden". jBelg uit Gent heeft de ?'»r in een kamer op de eer- ^iétage van het VPRO-ge- W in Hilversum als zit- _jts (of eigenlijk ligplaats) bzen voor zijn eerste (en schien wel enige) perscon- intie. Die bijeenkomst, [rbij Seele wel, maar Mon- niet aanwezig is („Die fest thuis een piano stem- h") was ook de enige reden arom Kamagurka het drie- kphows „Sfeervol Bulshitten 'i Kamagurka" maakte. |)r hem bestaat er namelijk :ts leukers dan het geven :n een persconferentie, j VPRO, die morgenavond ,'Ned. I om 21.00 uur de 'lede aflevering uitzendt, kwam op het idee om een pro gramma met Luc Zeebroek te maken nadat regisseur Robert Wiering eerder voor de ru briek „Extra" een portret van de tekenaar/humorist maakte. Kamagurka is namelijk op de eerste plaats striptekenaar. Zijn tekeningen, vol bizarre humor, zijn al enkele jaren in het Belgische radio- en televi sie-blad Humo terug te vin den. In Nederland staan ze in de Haagse Post. Luc doet totaal geen moeite om begrijpelijk te converseren. Hij zegt: „Ik wil niet begrepen worden, begrijpt u"? Net als je denkt dat je weet hoe zijn logica in elkaar steekt, is er de onverwachtse wen ding, die je verwonderd doet afvragen waarom hij die uit spraak doet. Mensen, die hem beter kennen, beweren echter dat wat hij zegt geen onzin is. Maar ja... niet iedereen is psy choloog. Luc kan het Geinig schelen hoe mensen op zijn werk rea geren. „Iedereen denkt an ders", is zijn simpele commen taar. Wat Luc uiteindelijk wil bereiken is dat zijn, publiek lacht nog voor hij een woord heeft gezegd. Het kost Kamagurka wel eni ge moeite om zijn fantasieën op papier te zetten en de Scène uit de laatste aflevering die, in tegenstelling tot deze foto, in kleur zal worden uitgezonden. VPRO weet niet of de korte serie bij het publiek aanslaat. Vandaar dat ook nog niet ze ker is of er na de derde afleve ring nog andere zullen volgen. Wat Luc Zeebroek van de se rie verwacht is dat hij er zijn geld voor krijgt. Nog geen drie tellen later volgt daarop: „Het verbaast mij eigenlijk dat ik er geld voor vraag. De volgende keer vraag ik een auto. Dan kan ik tenminste naar België terugrijden". Om de serie op te nemen, ver bleef Kamagurka drie maan den in Amsterdam. Er werd in totaal eenentwintig dagen ge filmd op verschillende plaat sen in Nederland. Zo werd de scène over de stervensbegelei ding (die vorige week werd uitgezonden) opgenomen in het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam. Pas op het mo ment dat de lokatie was ge vonden, werd uitgedacht hoe het woordenspel van Kama gurka uitgebeeld zou moeten worden (vandaar die vele mis lukkingen). De hele serie is met één camera opgenomen. Als een van de vraagstellers wil weten wat de rest van de serie nog te bieden heeft, kijkt Kamagurka eerst heel be zwaard en mompelt iets van „Ik weet niet wat er opgeno men is". Als hij dan wat papie ren krijgt aangereikt met de programma-inhoud laat hij weten, zonder één gezichts spier tot een lach te plooien, dat „het in kleur zal zijn". Kamagurka (midden) met Herr Seele en Jean Mongaré als chirurgen. Over zijn groep De Vlaamse primitieven laat hij weten: „Er zitten wel een paar goeie mu zikanten in de groep, maar die spelen klaarblijkelijk niet mee op de plaat". De elpee verkoopt dan ook in zijn geheel niet. Platenmaat schappij EMI hoopt echter dat er door de tv-serie verande ring in komt. Samen werking Niet iedereen kan, zoals regis seur Robert Wiering, erg goed met Kamagurka samenwer ken. De humorist/tekenaar, die probeert een all-round ar- tiest te worden, bracht produ cer Raymond van het Groene- woud meermalen tot wanhoop tijdens de plaatopnamen van zijn mini-elpee „Waar de lam pen in de klinken blinken". Over Raymond zegt hij in een Humo-interview: „Ik heb hem er niet bijgehaald. Hij zat al in de studio toen wij er aankwa men. Ik zei: niet weglopen, blijf maar zitten, wij gaan hier een plaat maken. En zo is er dan een intense vriendschap ontstaan tussen Raymond en die technicus in de studio". In de aflevering van morgen avond op VPRO-tv gaat Ka magurka opnieuw in de weer met zijn gedachtenkronkels. Deze worden plastisch uitge beeld door hemzelf en zijn twee medespelers. De scènes komen echter wat minder hel der uit de bus dan vorige HANS PIËT JACQUES KRO's Jacques van Kollen burg praat al jaren voor de radio met allerlei mensen over allerhande zaken, al tijd over dingen, die een deskundige behandeling be hoeven, maar door hem zo luchtig als maar mogelijk in de ether worden gebracht. Of het nu over antiek of moderne woninginrichting gaat, over bijgeloof of poli tiek commentaar. Dit leidde op zeker moment tot de ru briek „Thé complet", d.w.z. thee met alles er op en er aan. Koekje er bij. Komen de vrijdag op Hilversum 1 om 13.15 uur is hij aan zijn honderdste uitzending toe. Het zou wel gek zijn als hij voor dit feestelijke pro gramma niet het onderwerp „thee" gekozen zou hebben. Daar is heel wat over af te praten. De filosofische ge dachten, die oude Chinezen bij uitstek bij het drinken van thee krijgen, over de mate waarin je de thee moet laten trekken en het daarbij behorende theeleuten, het praten om het praten rond een kopje thee, waaruit dan weer theekransjes ontston den, waarmee zowel koek jes worden aangeduid als om thee gezeten gezelschap pen. Tot 15.00 blijft Jacques hiermee in de ether, nau welijks tijd genoeg om alles over thee aan de orde te kunnen stellen. FRITS Ombudsman Frits Bom werd verleden week goed boos. Hem werd door de Te legraaf demagogie verwe ten. Hij werd vergeleken met de voormalige Führer, die kans zag de horden aan zijn voeten te krijgen. Daar zou Frits ook op mikken, nu naar aanleiding van zijn klachtenbehandeling over het duurder wordende openbaar vervoer en het advies van minister Smit- Kroes van Verkeer en Wa terstaat om eens een eindje te lopen in plaats van voor elke kleine boodschap bus of tram te nemen. Dat schoot bij Frits verkeerd. Hij heeft een klacht bij de rechter wegens smaad inge diend tegen die krant. Een kort geding om rectificatie af te dwingen. ART Drummer Art Blakey van de Jazz Messengers zal hem donderdag op Hilversum 3 om 22.02 uur stevig weten te raken als hij optreedt in de radiorubriek „Sesjun", die dan zijn 500e uitzending viert. Art Blakey als mid delpunt van dit feest, omdat hij de vernieuwingen van de jazz op de voet volgde, althans regelmatig van dichte nabijheid blijk gaf in hits, zoals onlangs weer „March in Blue". Art wil gezien en gehoord worden en daar hamert hij met zijn drumsticks op. tevisie vandaag iDERLAND 1 Ho Ja, lepra kun je gene zen. Documentaire van Albert v.d. Wildt en Onno Gols over Contra- I taction, een lepra-dorp J in de Columbiaanse An des. 10-17.05 Er was eens... de ruimte. Franse teken- J filmserie. Zesde afl.: De opstand van de robots. IEAC el5 Cursus Kantoorinnova- I tie. »S n>5 Dierenverhaaltjesland. in Zwitsers-Italiaanse serie Hl tekenfilmpjes, geba seerd op de fabels van Aesopus. Elfde afl.: De vos en de ooievaar. 2 Matthew Star. Ameri kaanse SF-serie voor de b! jeugd. Vandaag: Als zij f(j in de atmosfeer van de ia Aarde terechtkomt, i weet de koningin-moe- i der, dat dit haar het le ven kost. Maar het is de enige manier om haar zoon, prins Matthew, nog een keer te zien. Journaal. De Banana Split show. Eerste aflevering van een nieuwe serie amu sementsprogramma's, i waarin echte mensen sterren en sterren echte mensen zijn, opgeno- N men met de verborgen n camera van Ralph Inbar. el „Slachtoffers" zijn o.a. j Willem van Hanegem en 4 zijn vrouw Truus. Pre- 1 sentatie: Patty Brard en el Ralph Inbar. 10 Gejaagd door de storm. I Zevendelig epos over de K| Amerikaanse Burger- oorlog. Met: Stacy Re ach, John Hammond, >j| Diane Baker, Kathleen r<! Beller e.a. Tweede afl.: In de zomer van 1861 Ij werkt John Geyser als M gevechts-tekenaar voor W Harpers Illustrated en m ontmoet Kathy, de dochter van senator ul Reynolds. Ze zal een a* belangrijke rol in zijn le- M ven gaan spelen. 0 TROS Aktua tv. Actuali- d teiten. ]5 Falcon Crest. Ameri- '9 kaanse serie over Cali- 1 fornische wijnboeren. Met: Jane Wyman, Ro- "1 bert Foxworth, Susan Sullivan e.a. Veertiende afl.: Angie wil dat Lance Melissa ten huwelijk vraagt, maar hij ziet dat helemaal niet zitten. Tij- I dens een ritje te paard kómen ze Cole tegen. Melissa en Cole nemen elkaar met veel belang stelling op. 23.35 In vogelvlucht. Korte filmimpressie van Kity Knappert over Waalwijk en zijn musea. NOS 23.45 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45- 19.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Joegoslavische en Italiaanse gastarbei ders. Sesamstraat. 18.51 Jeugdjournaal. Journaal. D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. i De vlucht van de con dor. Driedelige BBC-se- rie, waarin de condor de kijker meevoert van Kaap Hoorn naar het hoogste gebergte van het Amerikaanse conti nent: de Aconcagua. Eerste aflevering. i Tijdsein. Informatieve rubriek met aandacht voor het fascisme, naar aanleiding van het feit dat Hitier 50 jaar gele den aan de macht kwam. Er wordt een film uitgezonden over het neo-nazisme in West- Duitsland en er is een gesprek over de situatie in ons land met mr. Flo- ris Bakels, schrijver van het boek „Nacht und Nebel". Van U wil ik zingen. Koorzangprogramma, opgenomen in de Grote Kerk van Monnicken- dam. Meewerkenden: het Chr. Mannenkoor „De Lofstem" uit Broek op Langendijk, het Dub- belkwartet „Intermez zo" uit Wormerveer en het Noordhollands Ko perkwartet. Het evangelie naar Jo hannes. Vanavond: Jo hannes 7: Indien iemand dorst heeft. Omnibus. Kunstkroniek, samengesteld en gepre senteerd door Theo Stokkink. Onderwerpen: interview met de Zuida- frikaanse dichter Brey- tenbach. Gesprekken met directeur Oostra van „De Lawei" in Drachten en de schrijver Herman Brusselmans. Ook aandacht voor de beeldend kunstenaar George Minne en de componist Penderecki. Patty Brard presenteert de eerste van een nieuwe reeks „Banana Split"-shows op Ned. I om 20.28 uur. De condor vliegt vanavond bij de EO op Ned. II om 19.25 uur voor het eerst uit. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Parlementaire actualitei- DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Legende en werkelijkheid. TIJI en Teil, Gotz en Faust. Waar houdt de authentieke ge schiedenis op en waar begint de le gende? 17.00 Stad, land en rivier. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionale nieuwsrubriek. 18.25 Adam's rib. Amerikaanse serie. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie naar de .roman van I. Shaw. 20.00 Journaal. 20.15 Alles of niets. Max Schautzer presenteert dit kwi- sprogramma, waarin alles draait rond het thema science-fiction. 21.00 Re port. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Jock keert terug van zijn Zuid- Amerlka- reis. Om hem te verwelkomen organi seert miss Ellie een groot feest. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 In het Steindal. Literair programma, waarin het boek „Lenz" van Georg Buchner behandeld wordt. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaiek. Voor de derde leeftijd. 16.35 De vogelver schrikker (Worzel Gummidge). Engel se kinderserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Tips en informatie. 17.50 Dat kan een leuke boel wor den. Burleske situaties met Peer Au- gustinskl. 18.20 SOKO 5113. Duitse politieserie over de speciale drugaf deling. Afl.: Dealers In de gevangenis. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Ik kom van het ein de van de wereld. Pseudo- histori sche avonturenfilm van Terence Young (1967). Met: Anthony Quinn, Rosanna Schlaffino, Rita Hayworth e.a. In 1797 verbreekt piratenkapltein Peyrol de Engelse blokkade voor Toulon. De argeloze Peyrol weet niet, dat hij na een afwezigheid van veertig jaar in een heel ander Frankrijk te recht komt. 21.00 Achtergrondinfor matie. 21.20 Waarom hebben jullie Hitier niet tegengehouden? Docu mentaire over de Duitse catastrofe. 22.05 De opmerkelijke opkomst van Arturo Ui. Parabelstuk van Bertolt Brecht. Mgt: Ekkehard Schall, Mi chael Gerber, Dieter Knaup e.a. Om de betekenis van zijn fabel, waarin hij Hitiers greep naar de macht duidelijk wilde maken, kracht bij te zetten, liet Brecht het verhaal afspelen in het Amerikaanse gangstermilieu. De gangster Arturo Ui staat model voor Hitier en de grote groenteconcerns van Chicago dienden als voorbeeld voor de opkomst van het Derde Rijk. 00.25 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.15 Schooltelevisie. 17.30 Dertien maal denken. Cursus filosoferen met Edward de Bono (3). 18.00 Telecollege I. Mathematische geometrie (4). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Jour naal. 20.15 Sport-plaats. 21.00 Klim- bim. Serie humoristische program ma's. Met: Heinrich, Peer Augustins- ki, Helmut Holger, Horst Jussen e.a. Oude shows gemaakt met een nieuwe bezetting. 21.45 Cultuur in discussie. 22.15 Het Duitse leven. 23.00 Jour naal. BELGIE BRT 1 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18 05 Sesamstraat. 18.20 Er was oena... Herhaling van het kort verhaal van Guido Staes: Als de meeuwen spreken. 18.30 Peuters en kleuters (Open school). Herhaling derde deel. 19.00 Lieve plantjes. Krulden (1). 19.10 Kijk uitl Verkeers- tips: Gevolgen van niet verzekeren. 19.15 Hier in hot noorden. Zomer zonder lente. 19.25 Uitzending door derden. Programma van de SSO. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractua- llteiten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Molle. 20.40 Verover de aarde: zo ontstaat het leven... Zweedse do cumentaire van Lennart Nilsson over het ontstaan van het menselijk leven. 21.30 Vrijetijdsprofielen. Documen taire over De Kern, het vernieuwde gemeentecentrum van Wilrijk. Pre sentatie: Reglne Clauwaert. 22.10 Journaal. Aansluitend: Coda (Mu ziek). BELGIE BRT 2 19.00 Actie openbaar vervoer. Her haling van de 21ste aflevering. 19.30 Funnies, Mutt en Jeff Dugoff. 19.35 Kijk uitl Gevolgen van niet verzeke ren. 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul tuuractualiteiten. 20.15 De Nieuwe Orde. Herhaling van een 17-delige se rie historische enquetes van Maurice de Wilde over de Nieuwe Orde in Bel- gie voor en tijdens de Tweede We reldoorlog. Zevende deel: De gevan gene van Laken. 22.15-23.10 De steek-er-wat-van-op-show (Open school). Vijfde afl.: De economische crisis (1) Zes geleerde heren bekijken de recessie. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden 16.55 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Waalse actu aliteiten. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Flamingo Road. Amerikaanse serie. Met: John Beck, Howard Duff, Barbara Rush. Morgan Fairchild e.a. Vijfde afl.: Claude Weldon wordt bedreigd door een chanteur, die hem verantwoorde lijk acht voor de dood van Annabelle Troy. 20.50 II y a 50 ans l'Allemagne. Documentaire van Jacques Cogniaux, gewijd aan de greep naar de macht van Hitier, nu vijftig jaar geleden. 21.55 Grace a la musique. Documen taire serie over componisten van Francois Reichenbach. Vandaag: Frans Liszt (1). 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Tweeëntwintigste afl.: Simon Tem plar wordt geconfronteerd met de ob scure wereld van de spionage 18 50 L'agent sans secret. Tekenfilmserie. 19.00 Tribune economique et socia le. Werkgeversorganisaties. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 19.55 Le point de la medecine. Medische rubriek van Paul Danblon. Hoop in verband met kankerbehan deling. 22.55-22.25 Barnabe. Franse komedie van Alexandre Esway naar de operette „Dix-neuf ans". Met: Fer- nandel, Marguerite Moreno, Andrex en Roland Toutain. Korte inhoud: Barnabe, een gelegenheids-fluitist, wordt per vergissing voor graaf de Marerigo aangezien. Madame Petit- -Durant kiest de edelman als huwe lijkskandidaat voor haar dochter uit. ENGELAND BBC 1 16.05 Songs of praise. 16.40 Lyn Marshall's everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekonfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Animal magic. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Grange Hill. Jeugdserie. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 Tekenfilmpje. 20.10 A question of sport. 20.40 Vox pop. 21.10 Holiday on Ice. 22.00. Journaal. 22.25 Boys from the Blackstuff. Serie. 23.25 Po litical programme. 00.05 Top sailing. Serie over zeilen. 00.40 Journaal. ENGELAND BBC 2 17.25 Men of ideas. Over moderne fi losofie. 18.10 Living on the land. 18.40 Robinson Crusoe, of Clipper Island. Avonturenserie. 19.00 Korte film. 19.20 The Waltons. Serie. 20.05 Journaal. 20.10 The creature from the Black Lagoon. Amerikaanse SF-film van Jack Arnold (1954). Met: Richard Carlson, Julia Adams, Ri chard Denning e.a. 21.30 Russell Harty. Ontspanningsprogramma. 22.00 Doctor's dilemmas. Serie over dokters en hun principes. 22.45 Are na. 23.45-00.40 Newsnight. ENGELAND ITV 17.00 Cockleshell Bay. 17.15 Moom- ins. 17.20 Stig of the dump. 17.35 Five Magic minutes. 17.45 CB TV- channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.40 Crossroads. 20.05 Bygones. 20.35 The longest night. Amerikaan se tv-film. 22.00 The hard word. 23.00 Nieuws. 23.30 Uitreiking van de Londense Standard toneelonder scheidingen. 00.30 Jane Brown's body. 01.30 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-12.00 School televisie. 13.00 Niéuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open school-TELEAC. Rechten psychiatri sche patiënten. Herhaling twaalfde thema. VARA 15.30-16.54 VARA's Filmclub. Jeugdprogramma. 16.54-17.24 De film van Ome Wil lem. Vandaag: Toon maakt een vlieg tuig. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 Ik kom van het einde van de wereld. Herhaling. 11.50 Umschau. 12 10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotext voor iedereen. 15.40 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 De Mireille Mathieu show. Met: Gene Kelly. Charles Azna- vour, Ruggiero Raimondi en Chantal Goya. 17.00 Scherlock Schmidt Co. Detective-serie voor de )eugd. 17.30 De oude doos. Lachfilmpje. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Aansluitend: Journaal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 De Werner Fend-story. Indische avonturen van een dierenfilmer. Vierde deel. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.50 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Cursus Engels. BELGIE BRT 1 16.20 Open school. Cursussen: Peu ters en kleuters (3) en Leven met sui kerziekte (1). 18.00 Tik tak. Peuterse- BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.00-15.25 School televisie. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogïamma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie Belgie Frans 1. 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Drieëntwintig ste afl.: Nooit maakt men zo'n vreem de begrafenis mee als die van Ed Brown. De man is levend verbrand in zijn auto en zijn testament zorgt voor opschudding. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.38-13.03 Schooltelevisie en cursussen. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. Kinderprogramma. 15.01 Watchl 15.18 20th century his tory. Geschiedkundige serie. 15.40 Merry-go-round. 16.15 Embroidery. Over borduren. 16.40 Lyn Marshall's everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.25 Jackano ry. 17.40 Take hart '83. ENGELAND BBC 2 11.20 Gharbar. Voor Aziatische immi granten. 12.00-12.25 Play school. 16.30 Benson Hedges biljart. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Pullo ver. 13.10 Rainbow. 13.30 The video age. 14.00 News at One. 14.20 An glia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 A country practice. 16.30 Definition. 17.00 Pullover. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (AVRO) Hersengymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Top pers van toen - 19.02 Pim Jacobs platenscala - 20.03 Fragmenten uit operettes en musicals - 21.02 „Wat doen we met het lijk?" Komische thriller van Rea Shirley - 21.42 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpa- norama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 Tros allerlei - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros klantenservice - 20.30 Woord puzzel - 21.00 Rubriek over literatuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatief programma over muziek, toneel, film en andere kunstvormen - 23.00 Doodstraf voor het paard Farao (luisterspel). HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- HILVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) Literama of Het Kunstbedrijf - 16.30 Luisterspel: ..'t Had mijn verjaardag zullen zijn" door Gilbert Leautier - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Hale wijn". symfonisch drama van Willem Pijper - 22.00 Partita nr. 3 van Bach - 22.20 Orgelconcert door Albert de Klerk. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen -9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Kletskop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Jukebox - 15.03 Toeters en bellen - 16.30 'Apekool' - 17.02 (EO) Onderweg. HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 Reactie-telefoon - 8.40 Consumente ninformatie - 9 05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook - 15.32 NOS-wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu, heden en thans - 12 34 Vraag en aanbod - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-box. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Men delssohn, Tsjaikovsky, Schonberg, Ravel en de Falla - 8.05 Platennieuws - 8.45 Musica Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Divertimento - 13.30 (AVRO) Pianoconcert nr.2 van Brahms - 14.20 Koor- en kamermuziek van Finzi, Maayani, Griffes, Delius en Bedford 15.30 Le parnasse francais - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00, 13.00. 18.00. 20.00. 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13