Overheid richt voetbalsteun op beveiliging van stadions Peter Nottet blij met reünie op EK LEEDS UNITED VOOR BANKROET TIJDPERK-BORG ONVERGETELIJK .onder de. m HM. Iicrtf Grote belangstelling vooi schaatsstrijd op De Uitho" SPORT fieidócSomant DINSDAG 25 JANUARI 1983 PAG1HI Teeling en Aaldersberg langlaufkampioenen KÓSSEN Bianca Teeling en Martin Aalbersberg zijn in het Oostenrijkse Kössen Nederlands kampioen lang lauf geworden. Onder ideale omstan digheden zegevierde Bianca Teeling op de tien kilometer bij de dames in 46 minuten en 10.6 seconden. Gita Kappetein eindigde als tweede (47.42.8) en Anja Wolthuis bezette in 48.10.8 de derde plaats bij de dames. Martin Aalbersberg was op de 30 kilo meter bij de heren superieur. Hij leg de de afstand af in 1 uur 32 minuten en 3.7 seconden. Harald Herzog werd op ruim twaalf minuten in 1.44.48.6 tweede en Rob de Niet kwam in 1.46.48.9 als derde door de finish. Handbalploeg oefent in Israël ZALTBOMMEL In de laatste maand voor het wereldkampioenschap in de B-groep oefent de Nederlandse heren zaalhandbalploeg in Israël. Daar worden drie officiële interlands gespeeld en nog twee wedstrijden tegen de Israëlische B-ploeg. De wedstrijden worden gespeeld tussen 1 en 5 februari. Bondscoach Jan Kecskemethy selecteerde vijftien spelers. Het zijn: Ron de Jonge (Hermes), Jacques Josten (Sittardia), Bob Brouwenstijn (Quintus), Cees Meeuwisse (Hermes). Lambert Schuur (V&L). Rene de Bakker (Quintus). Fred Berendsen (Hermes). Kees Kooy (Hermes). Rene Nijsten (V&L). Jan Willem Hamers (V&L) en Bert Bouwer (Sittardia). LONDEN De beroemde Engelse voetbalclub AFC Leeds United bevindt zich in grote zorgen. De club, op het ogenblik uitkomend in de tweede divi sie, staat voor een bankroet. Deze week beslist de Engelse voetbalbond of Leeds United de komende tijd nog wel wedstrijden in eigen stadion mag spe len. In het afgelopen weekeinde kwam het namelijk voor de zesde keer deze competitie tot rellen met de supporters van Leeds United als aanstichters. Het was dit keer bij de uitwedstrijd tegen Derby geleden was Leeds United een Europese topclub. De scheidsrechterscommissie van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft de Belg Alexis Ponnet aangewezen als nieuwe arbiter voor de wedstrijd om de Super-Cup tussen Aston Villa en Barcelona, morgen in Engeland. De Bundesligaclub Schalke '04 heeft een nieuwe trainer. De vorige week ont slagen Sigi Held wordt opgevolgd door Jürgen Silndermann van Stuttgarter Kickers. Hamburger SV wordt de vierde ploeg in het internationale voetbaltoemnooi van Rotterdam op 5 en 7 augustus. Tegenstanders zijn naast Feyenoord Stan dard Luik en Liverpool. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De over heid gaat hoe dan ook de komende vier jaar door met het geven van een subsidie van twee miljoen gulden per jaar, aan het betaalde voetbal. Dit in het kader van de gezond making van dat voetbal. In juli 1987 zal de subsidie van de overheid definitief stoppen. De subsidies zul len de komende vier jaar vooral gericht worden op het verbeteren van de sta dions. Dit met het oog op het vergroten van de vei ligheid van die stadions en een verhoging van het comfort voor de voetbal- bezoeker. Dit heeft staatssecretaris Van der Reijden (WVC) gisteren in de Tweede Kamer gezegd tij dens een commissievergade ring over het sportbeleid. De bewindsman stelde in de ver- PROFVOETBAL OP VRIJDAG? DEN HAAG WVC-staatssecretaris J.J. van der Reijden zou graag zien dat de competitie betaald voetbal van de zondagmiddag verhuist naar de vrijdagavond. Het streven van vorige regeringen om het competitie-programma te verzetten naar zaterdagavond is slechts ten dele gelukt. Van der Reijden wil laten nagaan of het mogelijk is de vrijdagavond in te schakelen. „Per slot van rekening heeft de overheid in het kader van de gezondmaking van het betaald voetbal mede mogelijk gemaakt, dat elke betaald- voetbalorganisatie over een kunstlicht-installatie beschikt", aldus de staatssecretaris. gadering zich strikt aan het re geerakkoord van het kabinet te zullen houden waar een re latie gelegd wordt tussen uit breiding van de toegestane re clame bij voetbal (meerdere rijen reclameborden) bij een gelijke afschaffing van de rijkssubsidie aan het voetbal. In het overleg liet het CDA- Kamerlid Hennekam weten dat zijn fractie zich in het be leid van de bewindsman kan vinden. De woordvoerder van de tweede regeringspartij, de VVD-er Keja, kreeg van staatssecretaris Van der Reij den niet wat hij wilde. Keja betoogde dat de VVD vanaf het begin, in 1978, niet geloofd heeft dat via steun van de overheid het voetbal gezond gemaakt kon worden. Keja liet daarbij weten dat die afbouw van de steun wat hem betreft nu kan beginnen. PvdA-woordvoerder Worrell, die de meningsverschillen tus sen Hennekam en Keja fors zat op te wrijven, stelde dat de PvdA bereid is onder bepaalde voorwaarden verder te gaan met steun aan het betaalde voetbal. Als voorwaarden noemde hij: een goede verde ling van inkomsten over alle clubs (rijk en arm) via een spe ciaal fonds, afschaffen van het transfersysteem, afkomen van een CAO en duidelijke afspra ken om tekorten bij de clubs terug te dringen. Over het richten van de steun van de overheid op het verbeteren van stadions zei Worrell dat dat plan als een donderslag bij heldere hemel is gekomen. Het D'66-Kamerlid Wessel stelde in de vergadering dat de overheid moet stoppen met steun aan het betaalde voetbal, een betoog dat door PPR-er Lankhorst werd gedeeld. Van der Reijden wees beide beto gen af. Sport en politiek Van der Reijden liet in de re latie tussen sport en politiek weten dat de overheid hoe dan ook geen visa zal geven aan Zuidafrikaanse sporters die hier willen sporten. Ten aan zien van contacten buiten ons land zei de bewindsman dat de overheid die. in geval van in dividuele contacten, niet kan verhinderen. Gaat het om ech te sportwedstrijden, bijvoor beeld in internationaal ver band, dan zal een overleg tus sen overheid en de Nederland se sportfederatie volgen. Daar voor zal een overleg-structuur opgezet worden. Met de Stich ting nationale sporttotalisator zal overleg gevoerd worden over het intrekken of vermin deren van subsidie aan dissi dente sportbonden. Van der Reijden zegde de Ka mer toe dat hij zal werken aan het opzetten van een perma nent overleg over arbeidsvoor waarden in de sport met de sportbonden en dat er een nota komt over professionalisering in de sport en de relatie tot vrijwilligerswerk. Ook ging de bewindsman akkoord met een voorstel van PvdA en PPR dat hijzelf een stem moet krijgen in de verdeling van toto en lottogelden. Tot slot: het overheidsbeleid blijft gericht op het bevorde ren van recreatiesport. CAREL GOSELING BANGKOK Toen Björn Borg afgelopen zondag in Bangkok verklaarde op te houden met het deelnemen aan internationale toernooien, kwam officieel een eind aan één van de onvergetelijke „monumenten" in de tennis- geschiedenis. Om zijn belas tingvrije verblijf in Monaco niet kwijt te raken, speelt de Zweed naast demonstratie duels alleen nog in Monte Carlo mee. Zich het hele jaar door oppeppen en trainen voor topduels is iets dat Björn Borg niet meer kan opbren gen. De 26-jarige Borg, vijfvoudig Wimbledonkampioen en zes voudig Open Frans kampioen, zag nooit zijn wens open Amerikaans kampioen te worden in vervulling gaan. Zijn successen waren er niet minder door. Een sterke fore hand en zijn dubbelhandige backhand, maakten dat Borg multi-miljonair werd. De klad kwam er in 1982 in, toen hij onenigheid kreeg met de In ternationale Tennis Federatie (ITF) over het aantal te spe len toernooien. De ITF legde Borg op kwalificatietoernooi en te spelen voor de 'grote' toernooien, aangezien hij niet genoeg Grand-Prixtoernooien had gespeeld voor automati sche toelating tot onder meer „zijn" toernooi: Wimbledon. Borg voldeed niet aan die eis en nu de ITF iets minder streng is, hoeft het voor hem ook niet meer. Ivan Lendl, de man die in het afgelopen weekeinde de Mas ters voor de tweede achter eenvolgende keer won, lijkt momenteel de enige die de successen van Borg binnen af zienbare tijd kan evenaren. Het is dan ook niet verwon derlijk dat beide tennissers veel overeenkomsten hebben, zowel speltechnisch als in de houding op de baan: ijskoud. Erelijst De chronologie van de grootste suc cessen van Björn Borg. geboren op 6 juni 1956 in Södertalje (Zwe), is: 1969: Uitgeschakeld in eerste ronde Björn Borg is pas 26 jaar, maar voor hem zit topsport er al weer op. Zweedse kampioenschappen: 1Ö70: Zweeds kampioen; 1971: Lid van de Zweedse Davis-bekerploeg; 1972: Eerste op de Zweedse ranglijst; Jeugd-wereldkampioen (Orange Bowl); Winnaar jeugdtoernooi Wim bledon; 1973: in kwartfinales verlo- 1975: Open Frans kampioen, lid Zweedse ploeg die Davisbeker vero verde; 1976: Wimbledonkampioen (1) tegen Ilie Nastase (Roe) (6-0, 8-6, 6-3); Eerste WCT Masterstoernooi; 1977: Wimbledonkampioen (2) tegen Jimmy Connors (Vst) 3-6, 6-2, 6-1, 5-7, 6-4; 1978: Wimbledonkampioen (3) tegen Connors 6-2, 6-2, 6-3; Open Frans kampioen; 1979: Wimbledon kampioen (4) tegen Roscoe Tanner (Vst) 6-7, 6-1, 3-6, 6-3, 6-4, Winnaar Masterstoernooi; 1980: Wimbledon kampioen (5) tegen John McEnroe (Vst) 1-6. 7-6, 6-3, 6-7. 8-6; Open Frans kampioen; Winnaar Master stoernooi; 1981: Open Frans kam pioen; In 6e Wimbledonfinale ver slagen door McEnroe: 6-4. 6-7, 6-7, 4-6, na in 41 wedstrijden op Wimble don ongeslagen te zijn geweest; 1982: In kwartfinale van Grand Prixtoer- nooi te Monte Carlo verslagen door Yannick Noah (Fra) en in kwalifica tieronde voor Grand Prixtoernooi in Las Vegas door Dick Stockton (VSt). WCT beperkt programma NEW YORK Lamar Hunt, de eigenaar en directeur van het World Championschip of Tennis (WCT), heeft gisteren in New York een drastische vermindering van het aantal toernooien aangekondigd. Hunt liet weten, dat hij het circuit zal afbouwen naar drie toernooien in 1984. Dit seizoen staan nog negen evenementen geprogrammeerd, maar vol gend jaar worden alleen het wereldkampioenschap dubbel spel, de WCT-eindstrijd in Dallas en het toernooi van kampioenen in Forest Hills ge houden. Een en ander houdt in, dat het WCT-toernooi in Amsterdam vorig jaar een eenmalige gebeurtenis is ge worden. Gisteren werd Mike Davies uit Wales de opvolger van Earl „Butch" Bucholz als directeur van de Tennisassociatie van Profspelers (ATP). John McEnroe veroverde, met Peter Fleming aan zijn zijde, bij het Masterstoernooi in New York de dubbeltitel. Na zijn verlies in het enkelspel tegen Ivan Lendl betekende de zege van 7-5, 6-2 op het duo Sher wood Stewart/Ferdi Taygan (Vst) slechts een schrale troost voor de Newyorker. „Eén ding wil ik geloven. Dat Barry Hughes sterk is. Hij heeft die kracht te danken aan een volslagen gebrek aan een aantal decadente eigen schappen als smaak, fantasie, inzicht en waardigheid. Onge twijfeld vinden wij hierin ook de verklaring voor zijn popu lariteit. Als entertainer bedoel ik, want ik heb nu eenmaal geen idee hoe voetballers over hem denken, behalve dan dat hij kaal en sterk is. Dat heeft Barry ons immers zelf ver teld. Het publiek houdt van Barry juist om zijn smakeloos heid, zijn gebrek aan inzicht, fantasie, enzovoorts. Barry stelt ze gerust. 'Zo weerzin wekkend ben je niet, kijk naar mij, het kan altijd er ger'!". (Columniste Laurie Lan- genbach in NRC/Handels- blad) „Ik vond het erg leuk om eens in een ander wereldje te zijn. En dan zie je dat arties ten en sportmensen veel met elkaar gemeen hebben. Acte ren is evenals autoracen te amwork, je moet elke keer een topprestatie leveren en de grenzen van je kunnen ont dekken. Het enige verschil is dat ie bij het toneel hooguit een lamp op je kop kunt krij- Barry Hughes: ...gebrek aan decadente ei genschappen... gen, terwijl een coureur met zijn leven speelt". (Autocoureur Jan Lammers in de Telegraaf) „Het zijn meestal hoofdver wondingen. Je hebt wel eens gebroken ribben of een enkel tje of zoiets, maar dat kun je bij een andere sport ook oplo pen. Toen ik ermee begon, ben ik voor het eerst op de baan gestart van Königsecke, toen vond ik het vrij eng op een gegeven moment, toen heb ik me toch een klép mee gemaakt, die heb ik keurig overleefd, dat was in Roeme nië, en toen ben ik wat gaan relativeren. Nou, een schou der uit de kom, was niet zo héél erg. Na een weekje kon ik weer over de baan. Echt, die verhalen van bobsleeën is een kamikazesport zijn wel wat overdreven". (Sibco de Jong in de Haag- sche Courant) „We hebben momenteel niet te klagen. De competitie draait goed, de contacten met sommige bestuurders lopen prima, we hebben een natio naal team en volgend seizoen hopen we volledig geïnte greerd te zijn in de bond. Dat er wat oudere bestuurders zijn die niets van ons moeten heb ben, nemen we op de koop toe zolang ze ons niet echt tegen werken. Die hebben toch hun beste tijd gehad bij de bond". (Rugbyspeelster Hanneke Brouwer in de Volkskrant) „Waarom kunnen wij in sportpaleis Ahoy' uitsluitend laat op de avond, op een voor velen onmogelijk tijdstip te recht? En als net de training achter de motoren is geweest, waardoor wij in dat uurtje dat we dan hebben in een grijze stinkdamp moeten rondrij den? Laat die brood-amateurs maar eens op een ander uur trainen, wij hebben overdag ons werk. Op onze manier doen wij net zoveel voor onze sport als de amateurs op hun manier. Maar wij tellen am per mee. Ook in de krant, je moet al blij zijn wanneer in priegellettertjes de uitslag van een wedstrijd erin staat. Ze roepen wel eens tegen ons, jullie moeten zelf je sport eerst maar eens aantrekkelij ker maken, maar wanneer we de kans niet krijgen, houdt al les op". „Ik heb in mijn gevecht met de Sovjet-Unie één veldslag gewonnen, maar niet de oor log. Als ik zoals momenteel niet zo goed presteer dan lij ken de scherpe kantjes er een beetje vanaf. Het lijkt erop of ik dan minder interessant voor hen ben. De Sovjets ge bruiken verschillende ca mouflagemethoden om hun politieke doelstellingen te verdoezelen. Maar ze verge ten of vergeven nooit. Alles heeft een politiek motief. Na Afghanistan volgt Pakistan. Ze grijpen iedere kans aan hun tegenstanders te vernieti gen. Oud-president van de wereldschaakbond FIDE, Olafson, heeft zich persoonlijk ingezet om mijn familie vrij te krijgen. Vervolgens hebben ze in Luzern unaniem tegen hem gestemd als voorzitter. Ook proberen zij hem in al lerlei toernooien te boycotten is mijn indruk". (Schaker Viktor Kortsjnoj in NRC Handelsblad) „Consequent zijn is moeilijk, ik ben het ook niet. In mijn freelanceperiode heb ik mee gemaakt dat ik één en dezelf de club (gesponsord dus) drie verschillende namen moest geven voor drie verschillende opdrachtgevers. Ik vond dat toen en vind dat nu hypocriet en bespottelijk, maar het moest van de respectievelijke bazen. Waarom mag dit wel en dat niet? Waarom reageren de media zo verschillend, waarom snapt niemand er iets van. Wat een verademing is het ook Amerikaanse sport wedstrijden op de televisie te zien. Maar laat ik daar niet over uitwijden. Ik leef hier en word dus stapelgek van deze situatie". (Televisiepresentator Mart Smeets in Trouw) René van der Gijp: „.geen denker, lekker leven.., Ik ben geen denker, eigenlijk denk ik nooit na. Wanneer je om je heen kijkt, zie je alleen maar ellende. Werkloosheid, oorlog, Polen, armoede. Dat is toch vreselijk. Ik heb een sportwagen, een contract, een mooi huis, ik ben gezond, mijn ouders zijn gezond en ik kan kopen wat ik wil. Dat is toch prachtig. Ik heb totaal geen zorgen. Wie kan dat nog zeggen tegenwoordig? Mijn vriend Wim Suurbier heeft ook lekker geleefd, maar ik wil het wel wat slimmer doen. Ik heb net diploma's genoeg om de vakken bij te vullen in de Bijenkorf. Ik moet me wel goed indekken. Ik weet niet wat armoede is. Ik wil het ook niet weten. Ik wil lekker leven. (Voetballer René van der Gijp in Voetbal Internatio nal) Oud-kernploeglid Peter Nottet. WATERINGEN Peter Nottet, eens een trouw lid van de schaatskern ploeg, is er het komend weekeinde in elk geval bij als toeschouwer bij de Europese kampioen schappen op De Uithof in Den Haag. „Zo dicht bij huis mag je natuurlijk niet ontbreken. Die sfeer in zo'n stadion proeven is iets heerlijks", aldus de oud-schaatser, die woon achtig is in Wateringen. In het seizoen dat De Uithof voor het eerst open ging, stopte Peter Nottet met zijn actieve schvatsloopbaan. Not tet, in het dagelijks leven fy siotherapeut, doet pogingen om één keer in de week nog de schaatsen onder te binden in de winter. Maar door zijn drukke werkzaamheden komt het er niet altijd van. Maar het schaatsen blijft zijn belangstelling houden en dat komt misschien ook wel door zijn zesjarige zoon Martijn, die in de voetsporen van zijp vader wil treden. Peter Nottet is uit de tijd van Kees Verkerk en Ard Schenk. Was het voor hem geen nadeel altijd in de scha duw te moeten rijden van deze twee sterren? Zoiets had nadelen maar ook voor delen. Door Ard en Keessie stond schaatsen in Nederland enorm in de belangstelling. Door dit tweetal is het schaatsen ook wat gaan bete kenen in Nederland. Maar het was natuurlijk een nadeel om zelf op de voorgrond te komen met je prestaties. Maar ergens zat ik daar toch niet mee. Ik deed aan schaat sen omdat het een heerlijke sport is. En toen er tien jaar geleden geen vooruitgang meer in zat, sterker nog, toen ik minder ging prestel ben ik gewoon gestopt". In 1961 werd Peter A/bi toen uit Loosduinen, Aty pioen van Nederland biLr junioren tot en met 17 jLc Een jaar later werd hij n^n naai kampioen junioren Zijn beste nationale presi( was een tweede plaats op Nederlandse kampioensci pen 1968 achter Ard Schfa Kees Verkerk moest toeni S( noegen nemen met een vjj de plaats. In datzelfde haalde hij op de Olympii j, Spelen brons op de 5000 (,0 ter. Peter Nottet: ..Natuufa volg ik met aandachtig prestaties op De Uithof. aan de andere kant ga. z toch ook om oude bekenL, weer eens te ontmoeten, ([di dat ik niet als trainer ofiw stuurder actief ben in jei schaatssport, wil ik zo'n t g nie als de EK niet missenT ARTHUR VAN RIJSW\é\ 211 en 30 janna? Wereldkampioen Hilbert van der Duim. 2r geen voldoeJ5 ïgenheid rond i rum. De po)S haar best omiö r te brengen in DEN HAAG Voor het Eu ropees kampioenschap har drijden heren allrounders, dat komende zaterdag en zondag in het Zuidhollandse schaatscentrum De Uithof wordt gehouden, is grote pu blieke belangstelling. Giste ren waren er voor de twee dagen al twintigduizend kaarten de deur uit. Maar de vraag om kaarten is nog steeds groot. Bovendien is er bij de Nederlandse Spoorwe gen grote belangstelling voor de zogenaamde trein-toe- gangskaarten. Directeur Hans Künz van De Uithof in Den Haag: „Over de kaartverkoop zijn wij enorm tevreden. Voor het schaatscentrum en de KNSB kunnen deze kampioen schappen niet meer kapot. Waar wij nu echter op hopen is een uitverkocht huis. Maar dat zal echter niet zo snel ge beuren want, het schaatscen trum heeft ruimte voor 27.000 toeschouwers. Maar je weet bij goede weersomstan digheden natuurlijk nooit. Tien jaar geleden is De Uit hof, die in december tien jaar bestond, ook een keer uitver kocht geweest, maar dat was tijdens de profwedstrijden van de ISSL. Één ding is echter zeker: mensen die eer der stelden dat er in Den Haag voor schaatsen geen be langstelling zou bestaan, heb ben nu echt het ongelijk aan hun kant". Zaterdagmiddag om twee uur wordt op De Uithof het start schot gelost van het 77e Eu ropese kampioenschap voor de heren allrounders. Het is voor de zevende keer dat deze titelstrijd op Nederlands ijs zal worden gehouden. Met Noorwegen en Zweden zal Nederland maximaal vijf rij ders aan de start brengen. Geschiedenis De geschiedenis van het Eu ropees kampioenschap is er voor Nederland een van ups en downs. Nadat in 1893 het eerste EK werd verreden in Berlijn, duurde het tot 1953 eer een Nederlander een Eu ropese titel in de wacht wist te slepen. Dat was Kees Broekman en er is in Neder land nog nooit een rijder ge weest die zoveel keren aan de EK heeft deelgenomen. Hij is de recordhouder met veertien Europese kampioen schappen in een carrière die in 1947 begon en tot zijn laat ste EK in 1960 zou duren. Na de periode Kees Broek man en de onverwachte we reldtitel van Henk van der Grift kwam het bekende tijd perk van Ard en Keessie. In 1966 begon deze glorietijd, die duurde tot 1972. In 1972 werd Ard Schenk in Davos voor de laatste keer Europees kampioen. Kees Verkerk werd een keer Europees- (1967) en twee keer wereld kampioen (1966, 1967). Ard Schenk werd driemaal Euro pees kampioen (1966, 1970, 1972) en drie keer wereld kampioen (1970, 1971, 1972). In de periode die volgde viel het goede schaatsen op van Hans van Helden, pakte Harm Kuiper een kleurloze wereldtitel, waarna in 1976 de postbode uit Hollandsche- veld, Piet Kleine, een sterke wereldkampioen werd. Vorig jaar in Assen greep Hilbert van dér Duim al weer zijn tweede wereldtitel. De rijder uit Heerenveen wacht echter nog steeds op zijn eerste Eu ropese titel. Misschien brengt het komend weekeinde voor hem uitkomst. Klaar De Uithof is klaar om de rij ders uit twaalf verschillende landen te ontvangen. Vrijdag om 18.00 uur verricht wet- houdert Vink de loting in het oude stadhuis aan de Groen markt, waarna de rijders en de genodigden namens het gemeentebestuur een recep tie krijgen aangeboden. De gemeente Den Haag wil rond het Europese kampioenschap niets aan het toeval overla ten. Een grote politiemacht wordt op de been gebracht om alles rond het schaatscen trum goed te laten verlopen. Directeur Hans Künz: „Na tuurlijk is er geen voldoe)5 parkeergelegenheid schaatscentrum doet echter auto's onder te brengen nabij gelegen wijk Zicht| burg, waarvan het nog gl tien minuten lopen is het ijsstadion. De afstanj naar het schaatscentrum 1 nu in elk geval korter normaal, omdat het pub) niet alleen via de hoofd gang naar binnengaat. Via kop van de baan zijn staanplaatsen bereikbaar' ook de speciaal voor deze| legenheid gebouwde zittril ne met zesduizend plaatl Ook de binnenhal van I centrum is helemaal voor» EK ingericht. Daar staan |0 en drankkraampjes en zufS in de pauze van de wedstö den twee orkesten optrede ARTHUR VAN RIJSW1 Deelnemers EK Zweden: Tomas Gustafsl Claes Bengtsson, Jan Juni Hans Magnusson. Rese Ulf Ekstrand. Noorwegen: Rolf Falk-L; sen, Geir Karlstad, Björn land, Oyvind Tveter. Resel Tom-Erik Oxholm. Nederland: Hilbert van Duim, Frits Schalii, Yep mer, Robert Vunderink, serve Rolf Sibrandy. Sovjet-Unie: Dimitri Botsj) rev, Viktor Sjasjerin, Jd Baranov. Oost-Duitsland: Andreas D tel, Andre Hoffmann, Re Shoefisch. Reserves Michl Hannig en Frank Ni schuetz. Finland: Jouko Ala-Lou! Pertti Niittylae, Juha Sa< lainen. Reserve Urpo Piklj peura. Frankrijk: Hans van Heli Mare Ver nier. Oostenrijk: Werner Jaej Heinz Sternberger. West-Duitsland: Wolfgi Scharf. Reserve Thori iNietsch. Engeland: Brian Carbis. Italië: Mario de March. Polen: Piotr Krysiak. Roemenie: Tibor Kopacz.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12