Experiment heeft tijd nodig Wagenaar verslaat dochter Sportwereld MAANDAG 24 JANUARI 1983 Jally Monte Carlo >nder problemen IENOBLE André Jetten ^t navigator Hans Brinkman jitsubishi) en Joop Kuipers met Jvigator Twan Wuts (Opel As- ba) hebben de aanlooproute |n de Rally van Monte Carlo atar Grenoble zonder problemen pracht. kregen alleen te maken met it mist. Op weg naar de Franse pen. waar de eerste klasse- ntsproeven op het programma ^jnden in de nacht van zondag maandag, deed zich geen en- incident voor. In totaal gin- 249 equipes in zeven Europe- steden van start. Van Unen judotitel ZEVENBERGEN Maijolein van Unen is zaterdag in sporthal de Molen berg te Zevenber-' gen Nederlands ju dokampioene 1983 bij de dames gewor den in de klasse bo ven 72 kilogram. In de finale bedwong zij Maria Nijland. In de klasse tot 72 kilogram werd Ma rieke Blauw eerste door een zege in de eindstrijd op Joke van Moosdijk. Alphen derde WEST-BERLIJN Tijdens een internationale waterpolo- toernooi in West-Berlijn is AZC Alphen derde geworden. Zaterdag werd met 9-8 verlo ren van CSKA Moskou. De Moskovieten, vorig seizoen het sterkste clubteam van Europa en houder van de supercup, scoorden de winnende treffer in de laatste seconden van de wedstrijd. Gisteren verloor Alphen met 10-6 van Spandau'04. De eind stand is 1. Spandau'044-8 (43-29) 2. CSKA Moskou4-6 (45-31) 3. AZC Alphen4-4 (43-36) 4. Vasas Boedapest4-2 (37-50) 5. Partizan Belgrado 4-0 (24-46) KANOPLOEG BLIJFT TRAINING BOYCOTTEN UTRECHT De leden van de Nederlandse Kanobond (NKB) hebben zich met grote meerderheid uitgesproken voor het beleid, dat het bondsbestuur heeft gevoerd inzake de conflictsituatie tussen een tiental top-kanovaarders en bondscoach Karei Muys. In een ruim drie uur durende bui tengewone algemene vergadering van de NKB in Utrecht werd het beleid van het dagelijks bestuur met 2076 tegen 816 stemmen goedgekeurd. Dit heeft tot consequentie dat de besluiten die de leiding van de NKB op 13 oktober 1982 nam gehandhaafd blijven, toen werd beslist dat: 1. bonds coach Karei Muys het vertrouwen van de NKB behoudt. 2. Ep Stormink werd ontheven van zijn functie als ploeglei der. 3. De selectie in de gelegenheid werd gesteld te trai nen onder leiding van de bondscoach. De dissidente kernploeg, onder wie Gertjan Lebbink, zoon van de bondsvoorzitter, zal ook na dit weekeinde echter de centrale trainingen blijven boycotten. Spanning beheerst damstrijd DORDRECHT De span ning is drie ronden voor het einde van de halve finales NK dammen nog te snijden. In beide groepen komen ze ven spelers in aanmerking voor een plaats bij de eerst vier, die zich kwalificeren voor de eindstrijd. In groep A leidt Scholma (10 uit 6) na een zege op Van Tilborg en remise tegen Pas- schier. In B voert Bastaan- net het veld aan met 9 uit 6. Hij remiseerde tegen Brou wers en Luteyn. HILVERSUM In een veld van slechts acht paarden zegevierde za terdagavond op de baan van Wolve- ga de negenjarige ruin Panam met Henk Slagter tegen een winnende cote van 166,60 voor elke gulden. De zege van Panam ontstond na een aanrijding tussen Roekia en Greatest Action. De Amerikaanse hengst Greatest Action ontbrak daardoor gisteren op de Hilversumse baan in het interna tionaal hoofdnummer dat nu werd gewonnen door Remi Star met Jan Wagenaar voor zijn dochter Yvonne Wagenaar met Niels Zuidvelde. Supertriotip In superttrio 5 van zondag 30 januari komen op de Hilversumse baan twaalf paarden aan de start. Er is veel vertrouwen in naar Tony the Butler voor de koers over 2440 me ter. Doorgaans komt de zesjarige hengst tegen meer concurrentie in de baan dan nu het geval is. Umber- to K kan het hem moeilijk maken en Taranis D is een leuke outsider in het veld van veertien paarden. Onze favorieten: Tony the Butler, Umberto K, Terry N. Onze outsiders: Taranis D, Real Formosa en Sola van Alphen. 0 'EC Zwolle "jaalt uit 9"VoLLE PEC Zwolle left de moed nog niet opge- 1 given, 3500 trouwe fans zagen thuisclub met maar liefst 5- kvinnen van Roda JC. Van pt geringe invloed op het iktl van PEC was Kees van Idioten. De aanwinst scoorde, bjeliswaar niet, maar hij be oogde ondanks een kniebles- :Yre het Roda-defensieblok tept zijn „doordouwers-menta- pit" handen vol werk. De- pile vleugelspitsen Riemens I Dijkstra profiteerden van i gecrëerde ruimte en geheel lflgens het spelbeeld werd het ,6fer verrassend maar even ISrdiend 5-0. ,5iC ZwoUe-Roda JC 5-0 (3-0), 3. iMnstra 1-0, 8. Riemens 2-0, 36. iTkstra 3-0, 60. Kamstra 4-0. 80. Van fjpn 5-0. Scheidsrechter Van der Har. Toeschouwers: 3500. Geel: Van lfr Ven (Roda JC). iJC Zwolle: Raven; Scheve, Drost, cunstra, IJzerman; Van der Hengst, ■ndriksen (Wegelaar), Visscher; ns. Van Kooten (Van Roon), JC: SMits; Van der Ven, Eh- Degen, Hansen; Calderwood, \irijnissen, Van Deel; Hofman, Rae- p (Boere), Eriksen. "JïAC zonder pe fan je zege '^EDA Op basis van een a (iweldige inzet is NAC er ein- '^ilijk in geslaagd de nederla- sjnreeks te doorbreken. In reda werd Fortuna Sittard n {et 2-0 teruggewezen. NAC osfcrdiende met die zege niet de r^ioonheidsprijs. Daar is de redase vereniging, dit seizoen ^iel erg matig op dreef, overi- anens niet meer op uit. Wetend 0 at er in de resterende vijftien Wedstrijden gebikkeld moet borden om het eredivisieschap '!p prolongeren, is het spel van 11e franje ontdaan. Vandaar at tegen Fortuna S, danig ge- ^vend door schorsingen )ekker, Suvrijn) en blessures .Auidersma, Van der Berg), fet betere vechtvoetbal geïn- ïöduceerd werd. let een vertimmerde achter- j>ede, waarin Johnny Dusba- 1$ naar de linkervleugel ver- iisd was en Ad Krijnen zijn ide plaats als laatste man snjeer had ingenomen, boekte AC de zo broodnodige zege. p AC-Fortuna S 2-0 (1-0): 22. Geels 1- W90. Smits 2-0. Scheidsrechter: Ma- iel. Toeschouwers: 4700. Geel: feeren (NAC) en Eleveld (Fortuna ^ajAC: Van der Meulen; Heeren, Krij- !n, Joore, Dusbaba; Janssen, De Jhepper, Waslander (Swanenburg), C-iiits; Van der Borgt, Geels (Van j-thiindel). prtuna S: Hansen; Maessen, Mitro- t, Pfennings (Lemmens), Schrijne- ï^akers; Eleveld, Bux, Koevermans, ugustin; Van Well (Smeets), Ruys. iz'67 Iroevi rolt roevig 1 wen te op '"ksCHEDE Spitï Kohn beg na afloop van de wed- ?°Hjd FC Twente—AZ'67 gis- jrmiddag in Enschede de spij er op de kop. „Je kunt dit r jjet meer afwentelen op de /'essures. Dit is gewoon een Ivestie van gebrek aan kwali- •rjit en dan maakt het ook Jets meer uit wie je in het elf- 11 zet en wie je wisselt". Q0pt was inderdaad droevig at FC Twente zijn aanhang [•St zien. Zelden zal AZ'67 dan itik zo gemakkelijk aan de fge zijn gekomen. Na een /glvartier spelen was de wed- Afijd eigenlijk al beslist. Nadat leuming eerst in de vijfde -2.iinuut tegen de binnenkant s4n de paal had geschoten f peg AZ'67 snel toe. Eerst 20toorde Jan Gaasbeek na aan- •sven van Pier Tol 01, drie it(inuten later was het Roelf hAn Tiktak die 02 liet aante- enen en vier minuten later joorde de weer in de basis te ruggekeerde Ricky Talan 03 li een .grove misser van Ton- JJy Harleman. btC Twente deed in de eerste, plft niets meer terug. Alleen {Jatste man Martien Vreijsen jobeerde met afstandsschoten 'Üpg wat terug te doen. Zeven 3.iinuten voor de rust werd het jlfs 04 door weer Jan Gaas beek na de zoveelste blunder M|n de Twentse verdediging. Twente—AZ'67 0—6 (0—4). 7. Vaasbeek 0—1, 10. Tiktak 0—2, 14. Jtalan 0—3, 38. Gaasbeek 0—4, 71. en j. Talan 05 en 0—6, Scheidsreeh- Severein. Toeschouwers: 4000. 9°ecl: Arntz (AZ'67). "JC Twente: Van Gcrven; Koopman, 2 eijsen, Harleman, Mentink; Birke- im 1. Kila, Pouls; Ashcroft, Bleuming an Benthem), Piasmans. 41 Z'fi7; Treytel; Reijnders, Hoven- mp, Filippo, Jonker; Arntz, Gaas- ek, Tiktak, Steinmann; Talan, Tol. DEN HAAG Als een goochelaar toverde Karei Jansen gistermiddag in het Zuiderparkstadion de ene na de andere primeur uit de hoge hoed. Hij was mede het brein achter de experimentele „noodcom- petitie" die met FC Den Haag-FC Den Bosch (3-1) in première ging. Hoogst persoonlijk zocht de nog tamelijk verse bondsoffi- cial voor de aftrap de kleedkamers op om de ploegen er nog eens op te wijzen, dat elk doelpunt een punt betekende. Hiermee had Karei Jansen weer voor een primeur ge zorgd door als bondsofficial voor even de taak van de trai ners Cor van der Hart en Hans Verel over te nemen. Toen hij alleen nog leider was van de spelersvakbond had hij zich al regelmatig opgeworpen als een vurig pleitbezorger voor een voetbalparagraaf in de CAO. De clubs zouden dan aantrek kelijk, aanvallend moeten spe len. Het is hem nooit gelukt. Echter, door het verdwijnen van SC Amersfoort, als gevolg waarvan twee eerste-divisie- clubs een vrije zondag hebben, zag hij mede zijn kans deze in een experimentele wedstrij denreeks aan de gang te hou den. Een experiment, geba seerd op regels die wel móeten leiden tot aanvallend voetbal. En alsof het niet genoeg was, bedacht hij op weg naar de wedstrijd met mede-bondsbe- stuurder Guus Couwenberg weer een primeur: de man van de match, aangewezen door de aanwezige journalisten. Dat werd Frans Ludwig, de rechtsachter van de thuisclub, die wellicht een geldprijsje staat te wachten. Niet dat de wedstrijd echte uitblinkers tel de, maar de Hagenaar was de enige, die beantwoordde aan het doel van het experiment. Bij elk balcontact had hij dui delijk de intentie vooruit te voetballen, hij kwam niet al leen op langs de vleugel, maar ook crossend naar het cen trum. Een „andere" wedstrijd zagen de 1000 toeschouwers (800 be talende) niet en de uitslag (3-1) verschilde nauwelijks van die van de competitiewedstrijd (2- 1). Ingebakken gewoonten kunnen immers niet ineens overboord worden gegooid. Karei Jansen: „Oordelen over het experiment na één wed strijd lijkt mij niet reëel. Men moet het de tijd gunnen. Bo vendien waren niet alle om standigheden ideaal. De pu blieke belangstelling had te lij den van concurrentie". Jansen doelde op de vlak achter het stadion tegelijk gespeelde top per in de tweede klasse ama teurs tussen ADO en Ver- burch, die ruim 1000 toeschou wers trok. „Maar", zei de bondsofficial, „het is mij wel opgevallen, dat vrijwel nie mand voortijdig de tribune verliet. Men bleef wachten op Eén doelpunt is één punt DEN HAAG In de gisteren begonnen „noodcompetitie" voor ploegen uit de eerste divisie is één doelpunt gelijk aan éen punt voor de ranglijst. Na afloop worden door vijf spe lers van beide ploegen strafschoppen genomen. Indien aan het einde van deze competitie ploegen met een gelijk aan tal punten eindigen, wordt door het aantal benutte straf schoppen bepaalt op welke plaats deze ploegen komen te staan. Verscholen tussen in FC Den Haag tenue gestoken j Brabantse verdedigers (de koffer met I kleding was I abusievelijk in Den Bosch j blijven staan) j slaagt Bram Rontberg (met donkere mouw) er toch J in met een Indruk wekkend hard schot de stand op 2-0 te brengen. de strafschoppenserie na af loop". FC Den Haag kwam door Piet Groen en Bram Rontberg op 2-0. Na rust halveerde Roger Schouwenaar de voorsprong van de Hagenaars, die vooral door toedoen van de Bossche linkerspits Wim van der Horst af en toe door het oog van de naald kropen. Chris Treling bepaalde de eindstand op 3-1. FC Den Haag miste Karei Bouwens, die zaterdag in de oefenwedstrijd tegen Excelsior Maassluis een met zeven hech tingen gedichte wond aan de knie had opgelopen. De eerste- divisieclub won met 5-2 door doelpunten van Wotte, Bou wens, Groenendijk, Treling en Renooy. Van der Waal en Husslage scoorden tegen. FRANS LEERMAKERS FC Den Haag-FC Den Bosch 3-1 (2- 0): 15. Groen 1-0, 29. Rontberg 2-0, 55. Schouwenaar 2-1, 65. Treling 3-1. Strafschoppenserie: Pen, Treling, Rontberg, Groenendijk, Groen scho ten raak voor FC Den Haag; Salm, Schouwenaar, Van der Steene en Kamps voor FC Den Bosch. Van der Linden (FC Den Bosch schoot tegen de paal. Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 1.000. FC Den Haag: Van Antwerpen; Ludwig, Pot, Wotte, Van der Mark; Pen, Purvis (Groenendijk), Van Delft (De Roode); Groen, Treling, Ront berg. FC Den Bosch: Van der Pluym; Salm, Adriaanse, Van der Steene, Aichorn; Van der Linden, Kamps, Van Nielen (Breuer); Kusters (Brands), Schouwenaar, Van der Horst FC Den Haag 2 op dreef HAARLEM FC Den Haag 2 stak zaterdag in de uitwed strijd tegen Haarlem 2 in uit stekende vorm en zag dit be loond met een zege van 2-0. In zijn beste partij van het sei zoen nam de vooral collectief zeer sterke Haagse formatie na twintig seconden een voor sprong. Marcel Tolsma zette de Haarlemse verdediging zoda nig onder druk, dat Jan Royé zijn eigen doelman Lemmens passeerde. Tolsma nam in de 65e minuut de tweede Haagse treffer voor zijn rekening na een actie van de soms onna volgbare Piet Groen. Nieuwe ling Ko Pot liet als laatste man een goede indruk achter. FC Den Haag 2 oefent mor genavond bij HTSV. Het duel aan de Erasmusweg begint om half acht. Een half uur later treedt HS-Texas/DHB thuis aan tegen het jeugdelftal van Feyenoord. Woensdag (13.00 uur) wordt op hetzelfde ter rein het „werklozenvoetbal" voortgezet met een duel tussen spelers van Texas en van Loosduinse clubs. EXCELSIOR KAN NIET SCOREN ROTTERDAM Excelsior, dat in de eerste helft van de competitie vlot scoorde, gaat het maken van doelpunten nu veel moeilijker af. De Rotter dammers kregen tegen Hel mond Sport vooral in de eerste 45 minuten vele kansen maar slaagden er toen, evenals na de hervatting, niet in doelman Versfeld te passeren. Vooral De Leeuw kreeg enkele voor treffelijke mogelijkheden, maar de ex-Feyenoorder, die knappe dingen met een bal kan doen en uitsluitend voor zichzelf lijkt te spelen, benutte de mogelijkheden niet. In de slotfase werd hij door trainer Jacobs dan ook terecht gewis seld. Het bleef 0-0. Excelsior-Helmond Sport 0-0. Scheidsrechter Hobee. Toeschou wers: 2000. Excelsior Storm; Leenheer, Rutjes, Ridderhof, Pijpers; Van der Padt, Van Goozen, Pattinama, Zwaan (Bijl); Blanker, De Leeuw (Snoei). Helmond Sport: Versfeld; Klaassen, De Wert, Lacroix, Ribberink; Meeuwsen (Vincent), Edelbloedt, Strijbosch, Dijkstra; Cramer (Lubse), Van der Hooft. Eerste divisie in het kort DEN HAAG De karakteristieken van de eerste divisie be taald zijn: SC Veendam - Telstar 1-0 (0-0): 62. Wiebing 1-0. Scheidsrech ter: Bannet. Toeschouwers: 1.000. Gele kaarten: Roossien, Swart en van de Vlag (allen Veendam), Haverkort (Telstar). MW - Eindhoven 5-0 (2-0): 10. en 13. Driessen 1-0 en 2-0, 58. Van Marwijk (strafschop) 3-0, 60. Adam 4-0, 82. Massot 5-0. Scheidsrechter:_ Verhoef. Toeschouwers: 1.950. Heerenveen - Volendam 1-1 (1-1): 18. Mooyer 0-1, 24. Bosman (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 5000. Gele kaarten: Bosman (Heerenveen), De Boer, Tuyp en Helling (Volendam). FC VW - Vitesse 1-0 ((H)): 50. Janssen 1-0. Scheidsrechten Bakker. Toeschouwers: 2500. Gele kaarten: Verleysdonk en Res- sel (VVV) en Smand (Vitesse). DS'79 - SVV 3-1 (2-0): 23. en 38. Braham 1-0 en 2-0, 69. Van Hemert 3-0, 82. Meerhof 3-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 3500. Wageningen - SC Cambuur 2-0 (0-0): 82. Van den Berg 1-0, 87.Van der Ley 2-0. Scheidsrechter Roelofson. Toeschouwers: 1560. De Graafschap - Heracles 2-1 (1-1): 15. Davis 0-1, 37. Trentel- man 1-1, 75. Bijl 2-1. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers 2500, gele kaarten: Pieneman, Trentelman en Schreur (allen De Graafschap). Extra competitie eerste divisie. FC Den Haag - FC Den Bosch 3-1 (2-0): 15.Groen 1-0, 29. Rontberg 2-0, 55. Schouwenaar 2-1, 65. Treling 3-1. Scheidsrech ter: Van Riel. Toeschouwers 1000. Strafschoppen: 5-4. Willem II en NEC teveel over de schreef NIJMEGEN NEC en Wil lem II hebben zich gistermid dag in het Nijmeegse Goffert- stadion bepaald niet van hun beste kant laten zien. In het gevecht tegen de degradatie gingen beide ploegen talloze malen over de schreef. Scheidsrechter Van Swieten bleek niet opgewassen tegen de grove acties over en weer. Hij deelde gele kaarten uit aan de NEC-spelers Jansen, Wil- lemse en Wijnberg en aan Braam van Willem II. Maar de man in het zwarte pak had aanzienlijk meer spelers op de bon kunnen slingeren. Met name de geraffineerde over tredingen van aanvoerder Van der Veen van Willem II zag hij volkomen over het hoofd. De uiteindelijke stand 2-2 die na negentig minuten op het scorebord prijkte, was over eenkomstig het spelbeeld. Bei de formaties eisten een deel van de wedstrijd op en scoor den ook in die fase. NEC-WiUem II 2-2 (1-1). 21. Hoyer 0- 1, 35. Grim 1-1, 49. Visser 2-1, 66. Ne lemans 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers 3250. Gele kaarten: Jansen, Wijnberg, Willemse (NEC). Braam (Willem II). NEC: Schellekens; Willemse (Heis per), Mulderij, Wijnberg, Selbach; Van Zinnen (Aalbers), Visser, Wan ders; Grim, Jansen, Vievermans. Willem IL Verkerk; Braam, Krijgh, Huybregts, Soffers; Van der Veen, Van der Ven, Hoyer, Gozems, Nele mans, Van Mierlo (Bastiaansen). Haarlem snel op de winst HAARLEM Haarlem—Go Ahead iEagles was een wed strijd om zeer snel te vergeten. Niet langer dan een krap half uur was het aardig. Daarin be sliste Haarlem ook het duel via doelpunten van Tol (knap pe kopbal) en Böckling (uit een dieptepass van Kleton). Daarna werden er nog uitslui tend kansen gemist. Door met name Joop Böckling, die met iets meer zorgvuldigheid zijn dagtotaal gemakkelijk op vier treffers had kunnen brengen, maar ook door Go Ahead Eagles via Small en Boeren- bach. Overigens heeft Bischot van Go Ahead Eagles te horen gekregen, dat hij voorlopig niet bij Haarlem mag meetrai- nen, omdat zijn ploeg Haarlem voor de beker ontmoet. HaarlemGo Ahead Eagles 20 (2 0): 12. Tol 1-6, 24. Böckling 2—Oi Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 2700. Gele kaarten voor Small en Witbaard (beiden Go Ahead) en Tol (Haarlem). Haarlem: Metgod; Masefield, Haar, (Hendriks). Go Ahead Eagles: Van Engelen; Woudsma, Back, Oude Wesselink, Van der Meer nog twee jaar GDS DEN HAAG Trainer Nico van der Meer heeft zijn con tract bij derdeklasser GDS met twee jaar verlengd. Van der Meer werd vorig jaar met zijn ploeg kampioen in de vierde klasse. Momenteel staat GDS derde in 3B. Brooker verrast De Canadees Todd Brooker wint hier verrassend de Hahnenkamp-rennen, een afdaling die meetelt voor de Wereldbeker. Knepper verslaat Vriend GROOTEBROEK In Grootebroek zegevierde Barry Knep- pe/s (AAC) gisteren in een nationale 25 kilometerloop in 1 uur 17 minuten en 54 seconden. Cor Vriend (PSV) werd op drie se conden tweede. Bij de dames was Eefje van Wissen (Hollandia, Hoorn) de snelste in 1.30.15. Marjan Hoogerhoud van het Naald- wijkse Olympus '70 werd derde in 1.34,40, twintig seconden ach ter Ann Rindt van PSV. In Vleuten won Kees van Westerop (Phoenix, Utrecht) een na tionale 25 kilometer-loop in 1 uur 23 minuten en 22 seconden. Hij finishte met bijna één minuut voorsprong op Wim van Stuij- venberg (TEC.Tiel), die in 1.24.21 tweede werd. Henk van Bron- wijk (Olympus '70) werd vijfde in 1.25,30. De plaatselijke favoriet Herman Hofstee heeft zaterdag een stee- ple-veldloop over drie kilometer bij Dwingeloo gewonnen. De negentien-jarige atleet had er tien minuten en zes seconden voor nodig, liefst 31 minder dan Cees van der Hart van het Haagse Sparta, die tweede werd. Tiidens wedstrijden in Los Angeles zijn vrijdag drie indoor we reldrecords gevestigd. In alle drie gevallen kwam de prestatie op naam van een Amerikaanse atleet/atlete. Evelyn Ashford won de 50 yards sprint in 5,77 seconden. Het vorige record stond sinds 1978 op naam van de Britse Andrea Lynch met 5,80 secon den. Mary Decker won de twee mijl in 9 minuten en 31,7 secon den. Billy Olson ten slotte verbeterde zijn eigen wereldrecord polsstokhoogspringen. Vorige week in Ottawa vestigde hij een wereldrecord met 5.75 meter, maar in Los Angeles sprong Olson 5.76 meter. Ingrid Paul schaatskampioene UTRECHT Ingrid Paul uit Zevenhuizen is het afgelopen weekeinde in Utrecht schaatskampioene bij de B-junioren ge worden. De rijdster zegevierde op drie van ae vier afstanden en moest alleen op de 500 meter genoegen nemen met een tweede plaats achter Astrid van Dalen. Bij de C-junioren ging de titel naar Jolanda Grimbergen uit Rijnsburg. Christine Aaftink, die zaterdag de 500 en 1000 meter had gewonnen, verspeelde gisteren haar kansen door valpartij en. In Alkmaar werd Frans Kuijpers (Meppel) kampioen bij de C- junioren en greep Raymond Brugmans (Rotterdam) de titel bij de B-junioren. Brugmans won de 500 meter in de goede tijd van 42.3. Superprijs Stamsnijder DEN HAAG Hennie Stamsnijder heeft de super prestige-tro- fee voor de profsveldrijders gewonnen. De Nederlander wasde regelmatigste in een reeks van vier wedstrijden. De serie werd gisteren in Overijsse (Bel) afgesloten. Stamsnijder werd daar derde achter de Belgen Liboton en Ghyllebert. Reinier Groenendaal boekte zaterdag in de veldrit van Gemon de zijn zestiende zege van het seizoen. Hij bleef de amateur Henk Baars 1 minuut en 10 seconden voor. Groenendaal legde de 24 kilometer af in 1 uur, 6 minuten en 14 seconden. In Dies- sen zegevierde gisteren de plaatselijke favoriet Henk Baars met ruim een minuut voorsprong op Ronald Rol uit Alkmaar. John Kuyvenhoven uit Leiden werd derde. Titel Wales voor Olah CARDIFF De Hongaarse Zsuzsa Olah heeft zaterdag in Car diff de open tafeltennistitel van Wales op haar naam gebracht. Met de Top-12 (begin februari in Engeland) in het vooruitzicht krikte zij haar zelfvertrouwen op door in de finale met 24-22, 17-21, 21-18, 21-19 te winnen van de verrassende Westduitse Kirsten Krtlger, deze week toegevoegd aan het Top 12-toernooi samen met Inna Kovalenko (Sov) i.p.v. de Zweedse Hellmann (gestopt) en de Hongaarse Urban (knieblessure). Bij de heren deed zich een verrassing voor. De Franse veteraan Jacques Secretin, teruggezakt naar de dertiende plaats op de Eu ropese ranglijst, versloeg in de eindstrijd de nummer een op die lijst en Europees kampioen Mikhael Appelgren met 3-1 (21-14,21-13,18-21,21-16). Van de spelers uit Nederland verloren in de tweede ronde Bob Potton met 3-1 van Appelgren, Han Gootzen met 3-1 van Biro- cheau (Fra) en Ron van Spanje met 3-2 van Ulf Carlsson (Zwe). Nog één titel voor Pefggen DORTMUND Enkele weken voor hij definitief van zijn race fiets stapt heeft de Westduitse stayer Wilfried Peffgen nog een laatste titel veroverd. In Dortmund werd hij gisteravond win naar van de wereldbeker voor profstayers. In de finale versloeg de 40-jarige Westduitser wereldkampioen Martin Venix met 85 meter. Op de derde plaats in de race over veertig kilometer ein digde Martin Havik. Venix won voor de finale de eerste serie. De tweede was voor Peffgen. Rene Kos, die ook startte, gaf in zijn serie op. In Dortmund werd ook gestreden voor de wereldbeker voor dernies. Winnaar werd de Australiër Danny Clark. Met 150 me ter achterstand werd de Westduitser Jupp Kristen tweede. De derde plaats was met 330 meter achterstand voor Rene Pijnen. HUNT IN OORLOG NEW YORK De Texaanse miljonair Lamar Hunt, de baas van de tennisonderneming World Tennis Championship (WCT), wil tegen de spelers vakbond (MIPTC), de vereniging van ten nisspelers (ATP en de Internationale Tennisfederatie (ITF) een proces beginnen. Hunt beschuldigt genoemde instanties van een monopoliepositie in het hedendaagse tennis. SAN SEBASTIAN De Westduitsers Didi Thurau en Albert Fritz hebben gisteren de vijfde editie van de „Zes uur van Eus- kadi" op de piste van San Sebastian gewonnen. UTRECHT Het Amsterdamse bridge-duo Petra Kaas/Bep Vriend heeft gisteren in het Denksportcentrum te Utrecht de Nederlandse bridgetitel voor damesparen veroverd. YOKOHAMA De Chinees Han Jian heeft zaterdag in Yoko hama de open Japanse badminton titel veroverd. In de eindstrijd wees Han Jian in drie games Prakash Padukone uit India terug: 6-15, 15-8, 15-9. DENEKAMP Tijdens kringwedstrijden in Denekamp (25 me ter bad) heeft de meisjesploeg van Dedemsvaart AC een natio naal jeugdrecord gevestigd op de 4 x 100 meter vrije slag: 3.56.9. DEN HAAG Agnes Brunninkhuis, de 20-jarige aanvalster van Set Up'65, heeft als vjfde speelster wegens studieproble men bedankt voor de selectie van het Nederlands volleybal team. CINCINATTI Hana Mandlikova (Tsj) en Gene Mayer (Vst) waren de winnaars van internationale tennistoernooien in het Amerikaanse Cincinnati. In Geldrop wonnen Chris Vermeeren en Simone Schilder een sterk bezet nationaal jeugdtennistoer- nooi.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13