oorlopig „gat an geen bebouwing Palacehotel [Er wordt gebedeld m ons huisvuil" 1 Voor PteflePreoies. REG I0( JOURIN A AL Ecidóc Sowo/nt Warmond bezoekt rijkspolitie Vuilnisbelt van Noordwijkerhout blijft nog dicht Leiderdorp in beroep bij Kroon tegen ontpoldering "4DEN/REGIQ EeidóaQowiant DONDERDAG 20 JANUARI 1983 PAGINA 5 1 liste vrouw Ter Aar inden AAK Duikers van •andweer van Ter Aar •n gistermiddai ie) uur het stoffelijk .ran mevrouw "I Wildenburg uit die L uit het Aarkanaal De 53-jarige werd al sinds afge- lUiji vrijdagmorgen ver- tijqSinds die dag hebben lesbolitie en duikers van ■andweer in de nabij- ...jvan haar woning in- gezocht. Dependance van arbeids bureau LISSE Komende maan dag neemt het Gewestelijk Arbeidsbureau Lisse de dependance op de Ber khoutlaan lb in gebruik. Voor inschrijving als werkzoekende, inzage in de vakatures, informaties voor opleidingen, beroe pen enz., dient men zich te vervoegen in deze depen dance. Het telefoonnummer van het Arbeidsbureau blijft ongewijzigd. Geestgrondtheater met „Moeder Geerte" LISSE De spelerskern van het Lis- ses Geestgrondtheater heeft opnieuw een stuk ingestudeerd. Dit keer is het een klassieker „Moeder Geerte" van de hand van H.J. Nynatten-Doffgenies. Het stuk wordt vier keer opgevoerd en wel 21 en 22 januari om 20.00 uur in 't Trefpunt aan de Schoolstraat, 28 janua ri om 20.15 uur in 't Poelhuys en 29 ja nuari om 20.00 uur in De Meerkoet in Lisserbroek. De toegang kost 4 gulden 50 per persoon. „Moeder Geerte" speelt zien af op een kleine boerderij ergens in Twente, in het begin van deze eeuw. Haat en laster vieren hoogtij. De ouders slaan zich er doorheen, maar de vraag is of de kinderen genoegen nemen met dit leven. Toontje Lager verhuist naar de Grashoekhal NOORDWIJK De popgroep Toontje Lager treedt niet op in het Lidotheater maar in de Grashoekhal aan de Duinweg. Dit in tegenstelling tot eerdere berichten. Het optreden wordt zaterdag 22 januari gegeven en begint om half negen 's avonds. In het voorprogramma treedt de Sassenheimse formatie „Black Out" op. De entree kost tien gulden. SKAN-begunstigers, CJP-houders en scholieren be talen 8 gulden 50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VVV-kan toor aan De Grent. Katwijk niet bij Leidse kunstuitleen KATWIJK De deelname van de gemeente Katwijk aan de 'Leidse kunstuitleen is definitief beëindigd. Vanaf april vorig jaar heeft de gemeente aan dit project op experimentele basis meegedaan en in die tijd is gebleken dat slechts zes inwoners zich bij de kunstuitleen in hebben laten schrijven. |Het magere resultaat is de voornaamste reden om definitief af te haken. In de vergadering van de commissie voor ont- I moeting werd vorige week dinsdag nog wel besloten om bij I de gemeente Leiden te informeren of het experiment in 1983 niet kon worden voortgezet. Gehoopt werd dat zich in die I tussentijd, na de nodige publiciteit, toch nog een aantal Kat- I wijkers bij de uitleen zou aanmelden. De gemeente Leiden was echter niet bereid om Katwijk ook dit jaar kosteloos te laten meedraaien. Het gevolg van deze beslissing is dat de Katwijkse leners uit het bestand zullen moeten worden verwijderd. net. !ER BEZWAREN TEGEN KUURHOTEL IN NOORDWIJK iRDWIJK/DEN ,G Het open „gat" de Koningin Wilhel- hi^ Boulevard, waar het alige Palacehotel zal voorlopig niet len bebouwd. Dat zei ieer A. Boering na- de gemeente Noord- lijï gistermorgen tijdens jhandeling van een 'aarschrift door de IB-commissie van de mtlrincie Zuid-Holland. Hal triji paar maanden geleden len de gemeente er nog van- uledat „binnenkort" mfet de listiuwing van het terrein crdiet Palacehotel begonnen bjkunnen worden. Volgens :tiwlannen zou de Bataafse tefiemings Maatschappij >niM) 6611 pand neerzetten, fin een aantal horecaza- indergebracht moest wor- De BAM heeft als voor- Ie gesteld, dat 60 a 65 it van het complex is iurd, voordat met de wordt begonnen. Voor ir bekend is er nog geen >le vierkante meter ver- heer Boering schetste een rst somber beeld van dwijk: „Het gaat niet goed f Noordwijk als badplaats, ifgelopen jaren zijn acht hotels aan de Boulevard afge broken. Daarvoor is alleen het Heemborghcomplex terugge komen en de winkel- en hore- caruimten op de begane grond staan voor de helft leeg. De overige percelen liggen braak en wachten op betere tijden. Verder staat het nieuwe Huis ter Duincomplex er half afge bouwd bij en er is geen uit zicht op voltooiing". Met zijn betoog over de slechte situatie waarin Noordwijk verkeert, verdedigde Boering de plan nen van de gemeente om een kuurhotel te laten bouwen aan de boulevard. Volgens de plannen moet het hotel zes verdiepingen gaan tellen. De bovenste vier verdiepingen worden gevuld met 204 ka mers. De begane grond is be stemd voor een golfslagbad met sauna's, solaria en win kels. Op de tweede verdieping moeten een restaurant en een daktuin komen. „Dit project levert 200 arbeidsplaatsen op", merkte Boering op. Het is een stimulans voor de badplaats". Met deze plannen van de ge meente is niet iedereen in Noordwijk even gelukkig. Vooral een aantal bewoners van de Parallelboulevard wijst het plan af. Zij vinden het on aanvaardbaar, dat zij hun uit zicht op zee kwijt raken. Een aantal bewoners van de flat Het „gat" aan de Koningin Wilhelmina Boulevard waar eens het Palacehotel stond. ging al bij de gemeente in be roep tegen de Kuurhotelplan- nen. Daar werden de bezwa ren afgewezen. Alleen de heer J. Warmerdam zette door en ging ook bij de provincie in beroep. Warmerdam kocht zijn appartement op de vijfde ver dieping in 1977, nadat hij zich bij de gemeente had overtuigd van de plannen van de ge meente met het stuk grond waar nu het Kuurhotel moet komen. „Volgens het bestem mingsplan zou er niet hoger dan vijf lagen gebouwd wor den. Toen ik dat wist heb ik de flat gekocht en ik heb 35.000 gulden extra moeten be talen, .omdat ik uitzicht op zee zou houden. Omdat de ge meente nu aan het bestem mingsplan is gaan sluetelen om een gebouw van zes ver diepingen mogelijk te maken, word ik ernstig benadeeld", al dus Warmerdam. „Ik verzet me niet tegen de komst van het hotel, maar tegen de hoog te ervan. Wanneer de hoogste verdieping niet doorgaat, trek ik mijn bezwaren in". De com missie wees Warmerdam erop, dat wanneer zijn bezwaren niet gehonoreerd worden, hij via de wet op de ruimtelijke ordening bij de gemeente een schadeclaim kan indienen. Volgens Boering is het niet mogelijk om de hoogste ver dieping van het Kuurhotel weg te laten. Dan zou het ho tel niet meer te exploiteren zijn. 'De AROB-commissie adviseert het college van Gedeputeerde Staten over het bezwaarschrift van Warmerdam, waarna GS een definitief besluit nemen. ÏIDSCHENDAMSE WETHOUDER: DSCHENDAM leiding van de uitspraak idschendam heeft voor van het. statenlid me- vuilafvoer de keus uit vrouw F. Hazewinkel mogelijkheden. Op (PvdA) dat Leidschendam ogenblik wordt een (en Voorburg) hun huis- idie gemaakt van de vuil willen laten verbran- Éten waarna de ge- den in de Haagse vuilver- lenteraad in februari brandingsinstallatie. |i beslissing moet ne- i. Van het maken van De vier mogelijkheden zijn contract met de ge- Leiden, Den Haag, Zoetermeer inte Den Haag is nog en de Rijnmond-installatie, litlil sprake". Aldus wet- Leidschendam is voor de vui- der mevrouw J.A. ^jrd So'teidTn Nievelt-Volmuller «aartoe ook zoetfrmeer be- n openbare werken van hoort. Mevrouw Van Nievelt Jidschendam naar aan- zegt het „een beetje triest" te P®Dit setje mini schroevedraaiers, ^variërend in maat van 0,8 tot 3,8 M mm, krijgt u toegestuurd als :lc dank voor de moeite van het J( Adres_ Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal lur een schroevedraaierset naar. Naam Adres Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - 6 naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070 2300 VB Leiden. vinden, dat de provincie nog steeds niet met de beloofde in ventarisatie over de afvoer van huisvuil is gekomen die vorig jaar al is toegezegd. „Den Haag heeft een overcapaciteit van 30.000 ton, voldoende om Leidschendam en Voorburg te bedienen. Leiden heeft 10.000 ton over, juist voldoende voor afname van het Leidschen- damse vuil. Rijnmond heeft echter ook overcapaciteit en bedelt eigenlijk bij ons om de klandizie. De nieuwe vuilver werkingsinstallatie van Zoe termeer heeft straks ook een royale overcapaciteit zodat deze gemeente probeert ande ren in de regio bij de installa tie te betrekken". Omdat Leidschendam door de provincie is ingedeeld in de regio Leiden zal bij een keuze voor Den Haag of Rijnmond ontheffing bij de provincie moeten worden aangevraagd. De wethouder zegt dat bij niet- goedkeuren door de provincie beroep bij de Kroon mogelijk is. De vraag of er tegen „Lei den" bezwaren van financiële aard zijn, zegt mevrouw Van Nievelt niet te kunnen beant woorden. „Dan zou ik voor mijn beurt spreken. De com missie openbare werken en de gemeenteraad moeten, uiter aard na advies van burgemees ter en wethouders, de keus maken". Het gemeentebestuur van Warmond maakte gister avond kennis met de rijkspolitie van het district 's Gra- venhage. Dat gebeurde middels een bezoek aan het dis trictskantoor aan de Van der Valk Boumanweg in Lei derdorp. Het college van burgemeester en wethouders, de raads leden, de afdelingshoofden en de Warmondse rijkspoli tiemannen werden allereerst toegesproken door kolonel J. Van den Ban, die aan de leiding staat van het Haagse district. Daarna werd de Warmondse notabelen een blik gegund achter de rijkspolitieschermen door middel van een voorlichtingsfilm en bezoeken aan de verschillende afdelingen, zoals de technische recherche en de inlich tingendienst. Schokbeton Kampen dicht KAMPEN De vestiging van Schokbeton Nederland BV te Kampen gaat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid over enkele weken dicht. Momen teel werken er nog 50 van de 170 werknemers. De an dere 120 man zijn al naar huis gestuurd. Per 31 december zijn 50 medewerkers ontslagen en in de af gelopen weken kregen 70 werknemers te horen dat van hun diensten geen gebruik meer zou worden gemaakt. In de loop van deze en volgende maand zullen de resterende werknemers op non-actief worden gezet. „We zijn de zaak aan het afbouwen. Het is nog een kwestie van een paar we ken", aldus bedrijfsdirecteur ing.H.Winters, die de sfeer in het bedrijf als „slecht" beschreef. Die ontwikkeling is het gevolg van het feit dat de onderhan delingen tussen Van Baarsen Concern BV te Leidschendam en de directie van Schokbeton over de overname van de Kamper vestiging op een dood spoor zijn terecht gekomen. De prijs die Schokbeton vroeg tussen ƒ5,5 en ƒ6 miljoen) bleek te hoog. Geen krant ontvangen? Bet tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. nummer 071-122248 en uw "krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Ruilbeurs De Vereniging Postzegelverzamelaars Sassenheim houdt zaterdag in „Ontmoeting" weer een ruilbeurs van postzegels en munten, van 10.00 tot 15.00 uur. Ook zijn er handelaren aanwezig voor postzegelbenodigdhe den en ontbrekende delen. Toegang gratis voor leden, niet-leden fl.- en jeugd f0.25. Nadere inlichtingen F. van Resteren tel. 02522-13502) en M. C. J. Gozeling (tel. 02520-29175). Concert De Orgelkring Noordwijkerhout verzorgt zaterdag weer een concert in het Witte Kerkje. In dit concert zullen blaasinstrumenten centraal staan. Door Ellen Mertz, hobo; Ria van Gelderen, hoorn en Willem Poot, orgel, zullen werken van Joh. Seb. Bach; dienst zoon Carl Ph. Emanuel; Krebs; Homilius en Paisiello worden uitgevoerd. Het en semble bestaat uit musici van het Utrechts conservatorium. Aanvang 20.00 uur. De kerk is verwarmd. Toegang gratis. Poppen thea ter Figurentheater Marjolein brengt zaterdagmiddag bet poppenspel „Clown Pepijn doet alsof' in Muzenhof Leiderdorp. Pepijn mag even koning zijn. Eerst is hij de koning te rijk, maar dat verandert als al zijn vrien den hem de rug toekeren. De kinderen worden tijdens het spel nauw betrokken bij het hele gebeuren. De voorstelling, die om half drie begint is geschikt voor 'kinderen van 5 tot 12 jaar. Entree f3, kaartjes zijn da gelijks bij Muzenhof verkrijgbaar na twee uur. Deel nemers aan de poppencursus kunnen gratis naar bin nen. Letty de Jong De Jazzclub Lisse is erin geslaag zangeres Letty de Jong met het kwartet Cees Smal te inviteren. Zij treden zondag middag vanaf drie uur op in C.R. De Beurs aan de Haven. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV- Lisse of aan de zaal. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis bin nen, CJP-houders en donateurs van de Jazzclub betalen een gereduceerd tarief. Letty de Jong, echtgenote van Cees Smal, is vooral bekend van haar zang in ach tegrondkoor- des, platen met Thijs van Leer en als vaste vocaliste van het VARA-dansorkest. Cees Smal speelt trompet, trombone en saxofoon. Hij wordt bijgestaan door Peter Nieuwerf (gi taar), Jan Voogd (bas) en Peter Ypma (drums). Aat van Nie De Voorburgse kunstenares Aat van Nie exposeert tot en met tien februari in ontmoetingscentrum Het An ker in Hazerswoude Rijndijk. Zij maakt elk jaar stu diereizen naar Italië. De aquarellen en pastels die ze daar van landschappen maakte, zijn in Hazerswoude te zien. de zaal is op werkdagen van zeven tot half twaalf 's avonds open. Op zaterdag van vier tot zes uur en van acht tot elf uur 's avonds. Zondag van twaalf tot vijf uur en van zeven tot half twaalf. NOORDWIJKERHOUT De vuilstortplaats aan de Tespellaan in Noordwijkerhout blijft voorlopig nog ge sloten. De provincie is namelijk nog niet klaar met het onderzoek naar mogelijke vervuiling van het grondwa ter bij de belt. Aanvankelijk werd verwacht dat dat onderzoek eind december 1982 zou zijn afgerond. De verwachting is nu dat de onderzoeksresultaten begin maart bekend worden. Zoals bekend werd de stortplaats begin oktober gesloten wegens een kakkerlakkenplaag. Het gemeentebestuur besloot tot de sluiting, omdat er gevaar bestond dat de aan-en-afrijdende vrachtwagens de kakkerlakkenplaag mee naar het dorp zouden voeren. De Insecten Bestrijdingsdienst uit Wageningen is een week bezig geweest op de belt en heeft toch ook enkele wonin gen in het dorp moet ontsmetten. Later meldde wethouder Heemskerk dat de belt, die de functie van regionale stortplaats heeft, gesloten zou blijven tot het onderzoek van de provincie naar het grondwater zou zijn afgerond. De provincie is gestart met dit onderzoek, maar dat blijkt lange re tijd in beslag te nemen dan werd verwacht. Dat komt omdat niet alleen de Noordwijkerhoutse belt, maar ook 188 andere re gionale stortplaatsen in Nederland worden onderzocht. Er is ook een ander onder onderzoek gedaan met behulp van een vlieg tuigje. De resultaten daarvan worden eerder verwacht. LEIDERDORP Het ge meentebestuur van Lei derdorp neemt geen ge noegen met het besluit van de provincie om de Leidse Merenwijk te ont- polderen. De commissie bestuurszaken zal in elk geval adviseren aan het Leiderdorpse college om bij de Kroon beroep aan te tekenen, een advies dat vrijwel zeker zal worden overgenomen. De Leidse Merenwijk is met ingang van dit jaar geen pol der meer. De 5000 huizenbezit ters in de Merenwijk hebben vorig jaar met succes actie ge voerd om dat gedaan te krij gen. Zij moesten toen de Me renwijk nog een polder was zowel de gemeentelijke onroe rend goedbelasting als de hef fing aan waterschap De Oude Veenen betalen. In feite een dubbele heffing voor het wa terbeheer in hun wijk. Nu de inkomsten uit de Merenwijk zijn weggevallen is het water schap echter gedwongen om de overige bewoners in haar gebied meer te gaan bereke nen, hetgeen gemiddeld neer komt op een stijging van 80 naar 100 gulden. De gemeente Leiderdorp neemt daar geen genoegen mee, ook al omdat men vreest dat de inwoners van Leiderdorp eveneens voor ontpoldering zullen gaan plei ten. Steun voor Alphense gehandicaptenboerderij ALPHEN AAAN DEN toegezegd. RIJN Staatssecretaris De Graaf van Sociale Za- Boerderij Valkendam aan de ken wil het project gehan- ^gdeu JSESSZS dicaptenboerderij in Al- dat de gemeente niet bij wilde phen minimaal nog één dragen aan de personeelskos- jaar financieel steunen. ten van de beheerder van dit Dit heeft hij de bijzondere Project. De initiatiefnemers commissie voor het Oe- van de aangepaste boerderij commissie voor net ue vestigden toen hun hoop op hand ïcapten be leid in de uainisterie van Sociale Za- Tweede Kamer gisteren ken. Vrachtwagen bijna in Noordbuurtsevaart ZOETERWOUDE Een 25- jarige Italiaanse vrachtwagen chauffeur beleefde gistermor- fen enkele angstige ogenblik- en toen de voorkant van zijn combinatie boven de Noord buurtsevaart kwam te hangen. De chauffeur wilde volgens de politie zijn wagen aan de kant zetten om op de Noordbuurtse- weg de weg te vragen. Hij schoot iets te ver door en de vooras van de vrachtwagen kwam op de betonnen walkant terecht. Een voorwiel en een deel van de cabine kwamen boven het water te hangen. Het duurde geruime tijd voor dat de vrachtwagencombinatie weer met alle wielen op de weg stond. Tussen kwart over acht en kwart voor elf gister morgen waren er twee takel wagens nodig om dat karwei te klaren. Het verkeer heeft hier nauwelijks hinder van ondervonden omdat het door gaande verkeer via de provin ciale omleidingsweg zijn weg kon vinden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5