"arce Majeure neemt \e draad weer op £ckbc6otriant woord Nieuwzeelands Ballet met „Les Sylphides" inister spreekt het laatste donderdag 20 januari 1983 pagina 15 stond een patstelling. Het woord is nu aan de minister van WVC, die op grond van de Omroepwet een beslissing moet nemen als partijen het niet met elkaar eens kunnen worden. Hiervan zal afhangen of de dagbla den, waaronder ook onze krant, door kunnen gaan met het pu-, bliceren van uitgebreide gegevens over radio- en tv-program- ma's. NOS-voorzitter Erik Jurgens liet weten blij te zijn met het von nis, omdat dit het auteursrecht van de omroepen op de program magegevens erkent. Het Nieuwsblad van het Noorden beraadt zich over aanpassin gen van de publicatie van de programmagegevens in overeen stemming met het vonnis. Het blad overweegt voorts de zaak voor te leggen aan de Hoge Raad, maar wil daar in principe mee wachten tot een uitspraak van de minister van WVC is verkre gen. Complete show van Toon op tv HILVERSUM - Het overkwam Toon Hermans in de jaren '77- '78, dat hij met zijn toenmalige oneman-show de mist inging. Voor het eerst in zijn carrière met een lege zaal. Dit overkwam hem in het Scheveningse Circusthester op een donderdagavond, koopavond. De schuld was dus snel gevonden. Maar de andere avond zaten er weer maar weinig mensen. En dat voor een ar tiest, voor wie de mensen in de jaren voordien in de rij stonden voor een kaartje. In 1980 kwam Toon toen terug. Met een heel nieuwe show. Met veel meer grappen bovendien, Toon als de clown, en niet als in die voorgaande show als sentimentele mijmeraar over bloeme tjes en zomergeuretjes en tranen van gevoel in zilveren doosjes. Die deden het later beter in zijn versjesboekjes. Die hernieuwde show van Toon werd destijds in zijn geheel door AVRO-tv opgenomen. Die werd nadien in blik bewaard. De AVRO gaat deze nu in haar geheel op de buis brengen en wel op zondag 23 januari. Hugh den Ouden met zijn orkest zor gen hierbij voor de muziek. In haar uitzending van vanavond biedt TROS-tv plaats aan het klassieke ballet „Les Sylphides", een ballet dat geldt als één van de meest doorwerkte balletten uit de zg. romantische periode, toen de lichamelijkheid van de dansers moest wijken voor het sferische element van de dans. Met de Sylphiden worden dampkringgeesten aangeduid, ijle, idyllische geesten, die zich door de lucht bewegen. Die atmosfe rische geesten speelden in het begin van deze eeuw ook een rol in de literatuur. In het bijzonder de Franse romantische schrij ver Victor Hugo was er druk mee in de weer. De componisten Berlioz en Chopin verwerkten dit gegeven ook in hun zwevende muzieken. Zo kwamen de Sylphiden in de dans terecht als luchtwezens, breekbaar, gevoelig en lichter dan lucht. Zo is dit ballet dan ook gezet, dat behalve op gratie vooral ook steunt op veeleisende techniek, die in staat is het lichaam onlichamelijk te laten lijken. Met „De Sylphiden" deed een nieuwe, onaardse vorm van dans haar intrede in het ballet, vooral gebaseerd op hoge sprongen en wervelende pirouetten. Oude Griekse legen den dienden tot verhaal voor dit ballet, de ongrijpbaarheid van deze wezens, van uiteindelijk ook elk menselijk wezen. Het gaat hierbij minder om het verhaal dan om sfeer en sluit aan bij het eigen levensgevoel, dat de één meer, de ander minder ieder voor zichzelf koestert en dat meestentijds onuitgesproken blijft, maar van waaruit men wel leeft, bewust of ook onbewust. Liefde of teleurstelling, het gebonden weten of juist het vrij zijn, dit soort dingen wordt in dit ballet verbeeld. Met als thema dat het gaat om een stuk leven, dat ieder voor zichzelf heeft, waartoe een ander geen toegang krijgt, tenzij men zich openstelt. In dit ballet ziet men dat terug in het voortdurend in beweging zijnde spel van afstoten en aantrekken, van zeer nabij zijn tot het bewaren van afstand. Dit alles rond een liefde, die vervulling zoekt. „Les Sylphides" werd in zijn huidige vormgeving voor het eerst in 1909 (in Parijs) opgevoerd- Sindsdien is het onverminderd po pulair gebleven. De waardering, die de balletwereld nog steeds koestert voor dit ballet, kan beschouwd worden als een homma ge aan Michel Fokine, die de choreografie van 1909 ontwierp. Fokine werd in 1880 in St. Petersburg geboren en stierf in 1942 in New York. Hij begon zijn carrière in Rusland, maar week vandaar, toen na de komst van de communisten hem de keizer lijke bescherming ontviel. Zijn opvattingen ten aanzien van cho reografie werden voor een deel bepaald door de danseres Isado ra Duncan, die in beweging naar zegging zocht volgens de geijk te regels van het klassieke ballet. Fokine streefde in zijn ballet ten naar een totale eenheid van dans, muziek en decor, waarbij het hem er uiteindelijk om ging de expressie alle kans te geven zonder dat die ingeperkt zou worden door de techniek. In dit spoor volgde hem muziekmaker Chopin, die in zijn melodie een zekere melancholie inweefde, waarin hij de betrekkelijkheid van luchtkastelen hoorbaar maakt. „Les Sylphides" wordt uigevoerd door The New Zealand Ballet o.l.v. Philip Chatfield. De solisten zijn Beverly Clar, Mary Da- combe-Bird, Yvonne Parnell, Lea Gough en Jon Trimmer. De muziek is van het New Zealand Symphony Orchestra o.l.v. Wil liam Southgate. TON OLIEMULLER gLICATIE VAN TV-PROGRAMMA'S Verdam - Over de publicatie van uitgebreide tv- famma's in de dagbladen zal de minister van WVC katste woord moeten spreken, nu het Leeuwarden- r )f heeft beslist, dat het Nieuwsblad van het Noor- onrechtmatig handelt door die programma's uit- ,Z1g te publiceren. Dit stelt drs. K. v.d. Zande, secre- aaivan °*e Nederlandse Dagbladpers, in een reactie efjt gisteren uitgesproken vonnis, va ykpraak van de rechter behelst, dat de krant zich ingevolge inis voortaan moet houden aan de overeenkomst tussen i en de NDP. De onderhandelingen daarover zijn zeer on- :hter vastgelopen. Het oude contract is volgens het stand- fan de dagbladen een te strak keurslijf. De NOS wees ech- niwe voorstellen van de NDP van de hand. Hierdoor ont- •ren van de satirische -tv-rubriek „Farce zijn nog geen veranderd. Zij zijn lijk ook nooit wegge- uit het hart van het oik. Wanneer zij in Najaar dan ook op de terugkeren, zullen zij ou»iwernood als een ver- 9®ftrde verschijning )°7|en ervaren. 1 vjezoekers van de uitrei- V4van de „Gouden Har- verleden week in Den h0v kregen alvast een voor zetje van wat ons bij hun te- }er dit najaar op het dV-scherm te wachten zal |0J.Zij zullen opnieuw die T onder handen nemen jden waarvan wij dage- I verkeren, herkenbaar fepient op basis van alle- l0X gebeuren. In hun pro- 51 ma rond de Haagse har- JBiintbraken natuurlijk niet: ,6® is uit het leven gegre- ^2,„Ik zie het niet meer zit- ,Dat kan toch allemaal .Geacht Farce Fo- BlftuJ „oude" bemanning trad compleet aan: Alexander Henk van der Horst, Jan kers en Fred Benavente. ilopen vrijdag ontbrak we- verplichtingen elders Ted Braak. Maar zij stoppen nieuwe grappen, als we iun optreden tijdens het gala af moeten gaan. weer ge woon in het oude jasje. Daar mee nemen ze de draad, die ze enige jaren geleden hebben neergelegd, gewoon weer op. Die formule bleek in het ver leden ijzersterk. Dus waarom zou die niet opnieuw worden toegepast, aangevuld met ge filmde onderwerpen, tafereel tjes waarin ze om beurten een rol vervullen, die van kritikast dan wel van belaagde Neder lander. Farce Majeure nam bij het he roptreden tijdens de harpuit- reiking wel de moeite om zich opnieuw voor te stellen: Niet waar, er is in die paar jaar een nieuwe generatie kijkers bij gekomen. Zodoende: „Alexan der Pola, leest en schrijft nog zonder stok; Fred Benavente, Ollie B. Bommel in levende lijve; Jan Fillekers en Henk van der Horst, die nu al zoveel vreemde types gefilmd hebben in de rubriek „Showroom", dat ze zelf niet eens meer nor maal kunnen doen". Terzijde moet worden gemeld, dat „Showroom" plaats maakt voor „Farce Majeure" na een uitsmijterig programma in het voorjaar. Maar „Showroom" zal te zijner tijd ook wel weer terugkeren. Repertoire Het repertoire op die harpena- vond was geheel afgestemd op het Harpengala, en zowel het organiserende Conamus, als de artiesten die de Harpen kre gen en de jury die ze toekende, gingen meermalen flink over de knie en de hekel. „Wat heb je eigenlijk aan deze Gouden Harpen, wat moet je ermee? In feite maak je iemand alleen maar blij met een dooie Cona mus!" Dit geeft enigszins aan in wel ke richting deze kritisch/hu moristische heren van de NCRV zich in het nieuwe tv- seizoen zullen bewegen. Kri tiek verscholen in woordspel en daar bestaan veel liefheb bers voor, ook al zijn er altijd weer mensen die daar moeite mee hebben, waarschijnlijk omdat ze te weinig haring of kuit krijgen. We blijven een volk van vissers. En van boter bij de vis. Waar betalen we an ders ons kijkgeld voor? Ook het publiek kreeg een veeg uit de pan. De vertegen woordigers van de omroepen, platenmaatschappijen en mu ziekuitgeverijen, die met gratis kaarten op de voorste rijen za ten, kregen van het Farce team een uitbrander ten gun ste van het betalende publiek dat achterin was weggestopt. En of ze nu betaald hadden of niet, het publiek was muisstil, om ook maar niet één gevat addertje onder het gras te hoe ven missen. Geheel in de sfeer van de avond ging een aantal van de grappen over de artiesten, die op het podium aantraden. Pola, Benavente, Fillekers en van der Horst droegen een op lossing aan voor de financiële moeilijkheden waar geheid ook artiesten mee te maken hebben: reclame voor arties ten. Zoals „Lee Towers, niet van echt te onderscheiden" en „Rubberen Robbie, the best there is". Het decor van Farce Majeure was simpel als vanouds: bruine gordijnen met daarvoor vier microfoons en een vleugel met pianist. Veel opsmuk in het decor zou een deel van de veelzeggendheid van het woord weg kunnen nemen. Zij hebben hun kracht altijd ge zocht in het afvuren van ver bale pijlen. Zeker Alexander Pola heeft daarbij altijd grote woordspeligheid aan de dag gelegd De heren hebben het er ook nooit moeilijk mee gehad naar onderwerpen te zoeken. Die dienen zich als vanzelf uit de samenleving aan. Zo kreeg de consul van Koeweit het eens hevig voor zijn kiezen, toen de olieprijzen uit de pan rezen. Kiele kiele Koeweit gold we kenlang als een vervangend volkslied voor de bezineslur- pers hier te lande. Al met al is de act, de wijze van werken van de vier (vijf) heren niet veranderd. Op de studenten na („de meeste stu denten studeren gratis, maar de meeste studenten studeren voor niks"), is de keuze van de slachtoffers van de Farce-hu- Alexartder Pola en Henk v.d. Horst in de weer tegen de artiesten die zich de harpen op het Harpengala, verle den week, lieten welgevallen. (Foto Cees Verkerk). zeer van de feiten en van nuances uit, alswel van mor aan de actualiteit aange past. Nu krijgen de inflatie, Neelie Smit-Kroes, het femi nisme en de werkloosheid er van langs. Weinig nieuws onder de zon, maar het blijft leuk, omdat heet van de naald er behalve de humor ook een kijk op de samenle ving wordt geboden. Veelal ook met een scher per oordeel en doortasten der visie dan een rubriek als „Hier en nu" zich kan permitteren. Farce Majeu re gaat dan ook niet zo- het algemeen volksgevoel en het grote onbehagen. Er kloppen in de samenle ving zo nu en dan een paar zaken niet. Of er doen zich maatschappelij ke verschuivingen voor die pijn aan de portemon nee bezorgen. Dan is dit land gauw te klein. Ge lukkig zijn er dan de grote monden van de Farce Ma- jeure-mensen. Scène uit het romantische ballet „Les Sylphides". evisie vandaag ERLAND 1 TROS Aktua matinee. Actualiteiten. Skiën leer. je zo. Herha ling van een serie infor matieprogramma's over de wintersport. Derde aflevering. Sons and daughters. Australische familiese rie. 17.20 Weekendweers- verwachting. Door Jan Pelleboer. 5 Professor Balthasar. Tekenfilmserie. De pro fessor probeert de stad, waarin hij woont, te be vrijden van een vieze laag zwart roet. [I De Harold Lloydshow. Hoogtepunten uit zijn stomme films. 5 Operatie Wombat. Au stralische jeugdserie van Roger Dunn naar een boek van David Burke. De serie vertelt 1 het verhaal van vier kin deren, die vechten voor het behoud van de stoomlocomotief Wom- bat. p Journaal. [v 8 Armoede. Serie van Pe ter van Gestel naar de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bakker. Met: Jan Retel. Kitty Courbois, Eric Schnei der. Kuno Bakker e.a. Vierde afl.: Het gaat niet zo goed met Berry Terleat op de kost school; hij wordt ziek. Ada Vervoort, het Vlaamse logeetje, heeft opvallend veel belang stelling voor Henri de Briere, de echtgenoot van Amy. Hier en nu. Actualitei ten. >5 Showroom. Jan Fille kers, Henk van der i Horst en Arnold Jan Scheer etaleren opmer kelijke landgenoten zo- I als de zevenenveertigja rige Joop Uiterwijk, die na een zeemansleven probeerde een alterna- tieve leefgemeenschap te helpen opbouwen. Tegenwoordig bezorgt hij brood en is hij in zijn vrije tijd natuurgids. Kerk vandaag. Actueel programma over kerk en samenleving. Journaal. Nieuwe voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuwe voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor de Turkse gastar beiders. 18.30 Sesamstraat. 18.45-18.51 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.11 Op volle toeren. Neder landstalige muziek, ge presenteerd door Chiel Montagne met André van Duin (Gatzeladigee), Hans de Booy (Een vrouw zoals jij), Normaal (Dat kump er nou van), Franky Boy (Palomita) en Vader Abraham (Ja, ja ik voel 't al). Verder muziek van Bill van Dijk en Rubberen Robbie. 20.00 Onze ouwe. Duitse poli tieserie met Siegfried Lowitz in de rol van commissaris Koester. Korte inhoud: Marga Thielen werkt met suc-, ces bij de juwelenhan- Vtelaar Seyfart. De firma van haar echtgenoot staat echter voor een faillissement. Op een dag wordt de zaak van Seyfart overvallen en mevrouw Seyfart dode lijk getroffen. 21.00 Les Sylphides. Nieuw- zeelandse balletproduc tie met The New Zea land Ballet. De muziek van Chopin wordt uitge voerd door The New Ze aland Orchestra o.l.v. William Southgate. Zie elders op deze pagina. 21.30 Het gaat wel weer over en eigenlijk hoor ik nergens bij. Een twee delig vrouwenprogram ma samengesteld door Agna Arens. Het eerste deel bestaat uit de speelfilm „Het gaat wel weer over", waarin een jonge vrouw vertelt hoe ze ontdekte, dat ze les bisch was. Het tweede deel is een documentair portret van Noor van Crevel, een oudere vrouw, die op latere leeftijd, na eerst ge trouwd geweest te zijn, haar gevoelens voor vrouwen ontdekte en hoe ze die ontdekking in haar leven gestalte heeft gegeven. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journasi. 16.15 Na da ganada- De NCRV start vanavond op Ned. I om 19.25 uur met een nieuwe jeugdserie „Operatie Wombat" waarin vier jongelui strijden om het behoud van een stoomlocomotief. alag. Hoe reageren patiënten op het bericht, dat ze ongeneeslijk ziek zijn? 17.00 Tom Sawyer an Huck Finn. Jeugdserie naar Mark .Twain. 17.25 Meneer Roaai zoekt naar het geluk. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. 18.25 Gastepieldirek- tion Gold. De droom van het super programma. 19.00 Een duivels plan. 20.00 Journaal. Aansluitend: Hat ze vende zintuig. Verkeeratipa. 20.18 Do erfvrtendschap. Documentaire over het Duits-Franse vriendschaps verdrag. 21.30 Familiebanden. Komi sche familieserie. Derde deel: Christi ne Bucher schrijft hals over kop In voor een stoomcursus Italiaans in Florence. De studiereis wordt voor haar een zinnebeeld van haar zoeken naar vrijheid. 22.30 Journaal. 23.00 Krock en Co. Duits detectivefilm van Rainer Wolffhardt (1980). Met: Hans Heinz Moser. Reglne Lutz, Sigfrit Steiner e.a. Korte inhoud: Duitsland 1931: ook de Duitse boeren lijden on der de crisis. Polltie-lnspecteur Stu- der heeft echter andere problemen aan zijn hoofd. In het hotel waar zijn dochter haar huwelijk viert, werd een moord gepleegd. 00.35 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Het fascine rende heelal. Zevendelige serie over de resultaten In de moderne astrono mie en over het onderzoek van het heelal. Eerste deel: De ontwikkeling van de astronomie. 16.35 Altijd er gernis met pop. Kolderprogramma. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illuetra- tie. 17.50 ...en op de tuba blaaet Hu- ber. Komische muzikale serie. Met: Max Grlesser, Willy Harlander e.a. Afl.: Het genie. 18.25 Sherlock Hol mee en dr. Watson. Engels-Poolse serie naar het werk van Sir Arthur Conan Doyle. Met: Geoffrey Whitehe ad. Donald Pickering e.a. Korte in houd: Multimiljonair George Mark ham wordt In zijn woning neergescho ten aangetroffen. 18.57 ZDF-Uw pro gramma. 19.00 Journaal. 19.30 De grote prija. Spet voor schrandere mensen, gepresenteerd door Wim Thoelke. Met: Roberto Blanco, Bana- slk en Zubek (piano), Tony Christie. 20.50 De grote hulp. Balans van de Actie Zorgenkind. 21.00 Actualitei ten. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 De erfdochters (2). Drie korte films van Duitse en Franse regisseurs. „Vaders vertrou wen. tegen elle ervaring In", van Ula Stoeck, „Zuster Anna. ziet gij nog niets komen" van Daniele Dubroux en „Luchtwortels" van Jutta Brueck- ner. 23.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.45 Schooltelevisie. Om 09.25 Het pro gramma met de muls. 17.00 School televisie. 18.00 Telecollege I. Na tuurkunde (3). 18.30 Het programma met de muie. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Buffalo Bill, de witte Indiaan. Amerikaanse speelfilm van William A. Wellman (1944). Met: Joel McCrea, Maureen O'Hara, Linda Darnell e.a. 21.45 Spiegel van het land. Economische reportage: Werk voor ledereen door werktijdverkorting? 22.15 De wereld van de wonderkinderen. Reportage over de jaren vijftig. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Chips. Amerikaanse jeugdserie met Larry Wilcox en Erik Estrada. Afl.: De famlllebende. 18.50 Jukebox. Paul Maurlat met „L'amour est bleu". 18.55 De verlaten plantage. Docu mentaire over Trinidad. 19.20 Uitzen ding door derden. Programma van de Groene Omroep. 19.40 Morgen. Overzicht programma's en medede lingen. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst en cultuuractualitelten. 20.15 Cine- manie. Filmkwis van Michel Follet. 21.00 Panorama. Actualiteiten. 21.50 Dallas. De Ewings zien met lede ogen dat Cliff Barnes in het oliekartel wordt opgenomen. Pam zoekt haar moeder op om haar te overreden een einde aan de vete met de Ewings te maken, maar Rebecca weigert dat. 22.35 Journaal. Aansluitend: Coda (mu ziek). BELGIE BRT 2 19.00 Een vinger in de pap. Vandaag een uitzending met kinderen van ge- schelden ouders. 19.40 Morgen. 19.45 Journaal an sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. 20.15-21.45 De groene vogel. Duitse tv-film van Ist- van Szabo. Met: Hannelore Eisner, Peter Andorai, Krishna Janda, Johan na Elbauer e.a. Korte inhoud: Dertien Jaar geleden hebben Jan, een Pool en gehuwd, en Renate, een Duitse en ongehuwd, elkaar op een congres le ren kennen. Na een volgend congres groeit hun verhouding uit tot echte liefde. Tien jaar lang doen zij al het mogelijke om elkaar te ontmoeten, om tenslotte tot de conclusie te ko men, dat een blijvende relatie niet re aliseerbaar Is. BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. Geochledenie. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten, editie Namen. Lu xemburg en Waals Brabant. 19.30 Journaal. 19.55 Autant savoir. 20.20 Camage (Prime cut). Amerikaanse politiefilm van Michael Ritchie. Met: Lee Marvin, Gene Hackman, Sisssy Spacek e.a. Korte inhoud: Een bende gangsters uit Chicago eist haar aan deel op van een klus, maar het geld is In handen van een bende uit Kansas, zodat er enig schietwerk aan vooraf gaat, voordat ieder zijn deel heeft. 21.40 Le carrousel aux images. Film- magazine van Selim Sasson. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 La Saint Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Ne gentiende afl.: Op een avond, tijdens een romantisch rendez-vous, krijgt Simon Templar een dreigbrief, waar op er al vrij vlug nog enkele volgen. 18.50 L'agent sane secret. Teken filmserie. 19.00 Reflets du liberalis me. Politieke uitzending. 19.30 Nieuwe voor doven en slechthoren den. 19.55 Au-dela de l'histoire. Do cumentaire serie over de prehistorie. Tweede deel: De kathedralen van de prehistorie. 20.45 Der Ring des Nibe- lungen. Operacyclus van Richard Wagner, uitgevoerd door het orkest van Bayreuth o.l.v. Pierre Boulez. De Walkure (tweede deel). 22.20-23.05 Clap, la fete aux images. Magazine met films en video van amateurcine asten. ENGELAND BBC 1 16.15 Embroidery. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Te kenfilmpje. 17.25 Jackanory. 17.40 Tekenfilmpje. 18.05 John Craven's neworound. 18.10 Blue Peter. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. 20.00 Tomorrow's world. 20.25 Top of.the pope. Hitparade. 21.05 Wildlife on one. Documentaire serie. 21.30 Clim ber. 22.00 Journaal. 22.25 The cita del. 23.20 Question time. 00.20 Claire Rayner. 00.45 Journaal. 00.47 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.10 The four seasons. 17.50 Living on the land. 18 40 Robinson Crusoe on Treasure Island. 19.00 Hooked. 19.55 Grapevine. 20.25 Journaal. 20.30 Nature magazine. 21.00 Hook ed. 21.30 Russell Harty. 22.00 Call my bluff, pelprogramma. 22.30 Forty minutes. 23.10 Maestro. 23.35-00.30 NewsnighL ENGELAND ITV 17.00 Te6tlme and Claudia. 17.15 Dangermouse. The return ot count Duckula. 17.20 Madabout. 17.45 Co ral Island. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Enterprise. Serie. 20.30 Tom, Dick end Harriet. Serie. 21.00 It ta kes a worried man. Serie. 21.30 Fal con creeL 22.30 Tv eye. 23.00 News at ten. 23.30 Gevarieerd program- ma. 01.00 Jazz at the millionaire. 01.30 The big question. Televisie morgen NEDERLAND 1 N08 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-11.30 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 Showroom. Herhaling van gister avond. 17.00-17.15 Bijbels prenten boek. Getekende serie voor de Jeugd met verhalen uit het Nieuwe Testa ment. Tweede afl.: Jezus en zijn vrienden. 18.00 Open school. Teleac NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Journaal. 10.03 De grote prijs. Her haling. 11.25 Schatkamer natuur. Platina. 11.50 Umschau. 12.10 Ken teken D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotext voor Iedereen. 15.40 Videotex! voor ie dereen. 16.15 Journaal. 16.20 De pionier, waarom geglimlacht werd. Over de eerste vliegtuigpionier, de Duitser Gustav Weisskopf (1901). 17.05 Giganten der zee. Documentai re over de Golf van Californië. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 De kleine zwerver. Afl.: De mooiste baby. 16.15 Pfïtf. Sportstudio voor jonge kijkers. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 18.00 Meestersce- nes met Stan en Ollie. Komische momenten met Stan Laurel en Oliver Hardy. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-12.10 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Telecollege I. Geschiede nis (10). BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Taletekst. 14.00-15.15 School televisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 School televisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. Twintigste afl.: Als Simon Templar op het vliegveld in Athene landt, verneemt hij dat hij de tienmiljoenste passagier is van de luchtvaartmaatschappij en men troont hem mee naar een receptie.. ENGELAND BBC 1 10.10-13.03 Schooltelevisie en cur sussen. 13.30 Journaal. 14.00 Peb- bla Mill at ona. 14.45 See saw. Kin derprogramma. 15 02 Scsna. Scene on holiday. 15.35-16.00 A good job with prospects. Over beroepen en toekomstmogelijkheden. 16.15 Em broidery. 16.40 Everyday yogs. 16.55 Play school. 7.20 Tekenfilmpje. 17.30 Jackanory. 17.45 Think again. ENGELAND BBC 2 11.30 Service information. 12.00-12.25 Play school. 17.20 The four seasons. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 The munch bunch. 13.10 Rainbow. 13.30 Money wise. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 A plus. 15.30 Anns of the Indies. Film uit 1951. 17.00 Rainbow. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble - 16.30 Voor de kleuters - 16.40 Van stad en land: Zeeland - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Ac tualiteiten - 19.02 Muziek in de vrije tijd - 20.03 Vierkant - 21.02 Op de vrije toer - 22.02 Sportprogramma - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 18.10 (KRO) Het Europa van de EG - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON-programma - 19.00 Commen taar op een lied - 19.20 Nieuwe ont wikkelingen en mogelijkheden, de in-, vloed op de samenleving en onze ver antwoordelijkheid voor wetenschaps beoefening - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Spectakel - 21.30 Teleac - 22.40 De liturgie van de Goede Week en Pasen - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 (21): The Hollies - 20.02 Soul- en discoshow - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Putten. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17,00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Tel Aviv kwartet speelt Bartok. Mo zart en Beethoven - 21.00 Onder de groene linde - 21.15 Nederlandse mu ziek - 22.00 Muziek uit de Middeleeu wen en Renaissance - 22.30 Horizon. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Nie mandsland - 6.02 Ontbijtshow - 8.06 Actualiteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53.Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Edvard Niesslng - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders - 12.03 Nu hoor ik het ook - 13.06 Ac tualiteiten - 13.16 The complet - 15.03 Jules de Corte - 15.30 Familie luisterspel: Bloemen voor Algernon (2) - 16.02 Op de valreep HILVERSUM 2 - 7.20 (VPRO) Radionieuwsdienst Vpro - 9.33 Typisch vrouwenwerk - 11.00 Schoolradio - 11.30 (NOS) Ho- monos - 12.00 Regio-naai - 12.36 Fo rum bespreekt het laatste nieuws - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Radionieuwsblad - 15.10 De media deze week - 15.35 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Joy in the morning - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek motief - 10.30 (NCRV) Pop non stop - 11.00 Popsjow - 12.03 (VOO) Erik de Zwart - 13.30 Bart van Leeuwen - 15.00 Veronica top 40 HILVERSUM 4 - 7.02 (VOO) Ochtendstemming - 8.02 Werk van Tsjaikovsky, Mahler, Liszt. Salnt-Saens, Faure. Franck en Schu bert - 9.00 Strauss en Co - 9.45 Lon- dens Symfonie Orkest o.l.v. Claudio Abbado - 10.30 Muziek voor miljoe nen - 12.00 Een uur met Gabriel Fau re - 13.05 Het Utrechts Symfonie Or kest en het Nederlands Kamerorkest - 14.30 (VPRO) Het Claxon Festival - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8.00, 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15