ege Sercu/Pijnen oor (toe)val Hans Boom houdt crossen even voor gezien 4ÖRT Ceidóc Ocwaiti' NEHEMIAH NIET MEER OP SPELEN Geen wijzigingen in Parijs-Dakar Vitas Gerulaitis uit Masterstoernooi Tindemans W geldverdiener op Nootdorp jVlinitrip naar York Barcelona wint eerste duel om Super Cup Desastreuze ronde voor Nederlanders DONDERDAG 20 JANUARI 1983 PAGINA 13 ian Heins ;indigt ni- ingsport HAAG Johan Heins maakt knkort zijn entree als amateur- ndr op de vaderlandse paarde- fbanen. De voormalige Europe- ^mpioen springen heeft besloten afpunt te zetten achter zijn loop- ^als springruiter en de voorkeur er>ven aan zijn handelsstal. Hij oni onlangs het diploma amateur- eir gehaald en kan dus in Neder- dse koersen, waarin hij al actief eigenaar met zes paarden, deptart gaan. Eén van de redenen )m Heins stopt met de profes te springsport is dat hij meer r&iacht wil geven aan zijn gezin. LOS ANGELES Renaldo Nehemiah, de we reldrecordhouder op de 110 meter horden, zal niet meer kunnen deelnemen aan de Olympi sche Spelen, omdat hij een contract als profes sionele „footballer" heeft getekend. Het natio nale Olympische comité van de Verenigde Sta ten (USOC) besloot gisteren, dat hij wel mag deelnemen aan nationale wedstrijden, ook aan selectiewedstrijden voor de Spelen, maar dat de Spelen zelf voor Nehemiah taboe zijn. De Ame rikaanse atletiekbond had, na overleg met de internationale amateur atletiek federatie (IAAF) de aanbeveling gedaan Nehemiah uit alle wedstrijden te weren. Een dergelijk besluit vond het USOC echter te ver gaan. Nehemiah, die in de zaal vier beste wereldprestaties achter zijn naam heeft, zal volgende week uitkomen in een indoor-ontmoeting in New York. TIOUGOUNE De voorlaatste etappe in de rally Parijs-Dakar heeft in de top van het klassement geen wijzigingen opgeleverd. In de auto-categorie kan slechts een ongeluk het Belgisch/Franse duo Ickx- /Brasseur, dat op het traject kaedi-Rosso nog even verdwaalde, van de zege in Dakar afhouden. Bij de motoren kan de Fransman Hubert Auriol zich opma ken voor een glorierijke intocht in de hoofdstad van Senegal. Voor Auriol zal dat het tweede succes in Parijs-Dakar betekenen. Ickx heeft de rally nog niet eerder gewonnen. De Nederlander Anne Kies, die al enige dagen met een minder functionerende motorfiets kampt, vero verde in de 370 kilometer lange dagproef de tiende plaats. De rijder uit Appelscha handhaafde met die verrichting zijn zevende positie in het algemeen klassement van de motorrijders. Pirard ook naar Italië ROTTERDAM Frits Pirard wordt na Jos Lammertink en René Koppert de derde Neder landse profwielrenner in een Italiaanse ploeg. De Bredanaar, overcom pleet in de ploeg-Post, treedt toe tot de ploeg Metauromobili. De kop man van die formatie is de Belg Lucien van Impe. De nieuwe ploeg van Pirard start zowel in de Ronde van Italië als in de Ronde van Frank rijk. NEW YORK Vitas Gerulaitis is van nacht door de Fransman Yannick Noah uitgeschakeld voor het Masterstoernooi in New York. De Amerikaanse tennisser, vo rig jaar nog finalist in het toernooi waar nu ruim een miljoen gulden is t» verdie nen, verloor met 6-4, 3-6 en 2-6. Noah, die voor het eerst in Madison Square Garden speelt, bereikte met dit succes de kwartfi nales. Hetzelfde deed de Zuidafrikaan Johan Kriek ten koste van de Amerikaan Steve Denton, die met 6-3, 4-6 en 6-2 werd ver slagen. José Luis Clerc (Arg) kwam ver der door winst op de Zweed Mats Wilan- der (5-7, 6-4 en 6-1). Andres Gomez uit Ecuador volgde dit voorbeeld door de Spanaard José Higueras te kloppen met 0- 6, 6-2 en 6-4. De Amerikanen John McEn roe en Jimmy Connors, de Argentijn Guillermo Vilas en de Tjsechoslowaak Ivan Lendl hadden zich al gekwalificeerd voor de kwartfinales. Daarvoor staan de volgende ontmoetingen op het programma: Noah-Lendl, Kriek- Connors, Vilas-Clerc en McEnroe-Gomez. /JTERDAM Het pu- At in Sportpaleis Ahoy' n ft tot drie uur voor het |e van de zesdaagse 1 Rotterdam moeten totdat het einde- de verwezenlijking ïn het droomkoppel Ser- z^ijnen, de winnaars eè vorig jaar, in actie zien. Tot veler verba- greep dit toevalsduo ei£ in de laatste drie uur Jn de zesdagen nog de r l». Een triomf met itis behaald op de kop- Raas/Frank, Clar- u^llan en Knetemann- v.jtz, maar de grondslag i dit ultieme Neder- atïs-Belgische samen- was ietwat triest. deze week verloor Ser- zijn Italiaanse partner die ondanks drie zes- {se successen ditmaal zo ^rstandig was met zes we ken vakantie in de benen naar Ahoy' te komen. Door het wegvallen van Hermann kwam Horst Schütz vrij en mocht de zijde van Sercu kie zen. De Westduitser is Euro pees kampioen achter de mo tor, maar achter de derny overkwam hem gisteren rond 20.30 uur een naar ongeluk. Komend uit de bocht slipte een wiel van zijn fiets weg en Schütz dook naar beneden. Onderweg klapte hij met zijn hoofd tegen een passerende motorfiets aan en half bewus teloos werd hij een willoze prooi van de zwaartekracht. Zijn voeten zaten vast in de toeclips en als het ware vastge ketend bleef hij onderaan de piste liggen. Het publiek, plots klaps bevredigd in zijn lust naar sensatie gilde „stop de wedstrijd". Maar er werd hoog op de baan doorgereden en Horst Schütz werd naar het ziekenhuis getransporteerd, waar een hoofdwond en zware kneuzingen van onder andere zijn linker schouder werden geconstateerd. De schouder bleek ditmaal, in tegenstelling tot vier eerdere keren, niet ge broken. De renner bleek ge lukkig goed bij zijn positieven te zijn gekomen. Tweede Wielerkeizer Sercu was dus al zijn tweede koppelgenoot kwijt en als Pijnen's partner Gregor Braun niet het voor beeld van Schütz zou hebben gevolgd, dan had de Belg zijn laatste zesdaagse in Nederland helemaal niet normaal kunnen afmaken. Maar Braun had een amper te stelpen wond boven zijn linkeroog en vlug bood Gazelle Sercu en Pijnen twee tricots aan met het nummer 5 en de twee toppers keerden weer terug in de race. Op één ronde afstand van de leidende Raas-Frank, Clark-Allan en Knetemann-Fritz. In de sloturen van de zesdaag se van Rotterdam streden' Ser cu en Pijnen tenslotte zelfs nog naar de zege. Rotterdam verzuimde niet Sercu dankbaar te huldigen voor de zege en achttien jaar topsport, waaraan nu een ein de komt, doordat de record zesdaagserijder de wielersport eens van de andere kant gaat dienen. Komende Peter Post heeft overigens gis teravond besloten ook de ko mende drie zesdaagsen in Rot terdam als wedstrijdleider/or ganisator te dienen. „Ik heb heel wat slapeloze uren door gemaakt van deze Zesdaagse", bekende de Amstelvener tij dens de slotavond in Ahoy'. Post heeft op het punt gestaan drie of vier renners wegens wanprestaties uit de koers te nemen. Post: „De koers van zondag was om te huilen. Er werd niet hard gekoerst. Ik heb dat maandag tijdens een bespreking vooral de vedetten verweten. Zij hadden de jacht nooit zo mogen laten verwate ren. Ik heb ze maandag voor de keuze gesteld: zorg voor goede wielersport of ga naar huis. Gelukkig is het vanaf dat moment beter gegaan en kreeg het publiek weer spektakel te Patrick Sercu, die gedurende de Rotterdamse zesdaagse tweemaal van partner moest verwis selen maar toch won, wordt in sportpaleis Ahoy' uitgeluid. zien René Pijnen erkende dat Post gelijk had. „We waren uitge blust. Niet zo gek na elf Zes daagsen, maar daar heeft het publiek hier natuurlijk geen boodschap aan". Die massa bleef komen. Ook op de slota vond, toen achtduizend kijkers het totaal op iets meer dan vijftigduizend brachten. Meer dan vorig jaar, zodat de toe komst gewaarborgd blijft. Laatste dag Het Nederlandse koppel Ron Groen/Barend Huveneers schreef de amateurzesdaagse op zijn naam. Groen/Huve- neers maakte op de laatste dag de ronde achterstand op de Belgische broers Costermans goed. De puntenvoorsprong van de Nederlanders, die eer der in de Maastrichtse zes daagse zegevierden, was vol doende voor de eindoverwin ning in Rotterdam. De dagzege in sportpaleis Ahoy' ging naar de Belgische renners Eric Vanderaerden en Dannie de Bie. HERMAN JANSEN NOOTDORP Er zijn paar den die op de drafbanen van Hilversum en Duindigt nau welijks hun brood kunnen verdienen, maar op de kleine baan van Nootdorp behoor lijk uit de voeten kunnen. Zo'n paard is de nu zesjarige .hengst Tindemans W van trainer Jan de Leeuw uit Hoofdorp. Op Hilversum en Duindigt zijn de lange rechte stukken meestal een handicap voor de hengst. Op de nog geen acht honderd meter lange baan van Nootdorp is de draver in zijn element en vliegt door de bochten. Voor de oud-wielren ner en eigenaar Klaas Balk is Tindemans W een uitstekende geldverdiener. Uit zijn laatste zes starts op Nootdorp won het paard vier keer en moest in handen van John de Leeuw twee keer genoegen nemen met een tweede plaats. Gistermiddag heeft Tinde mans W zijn aanhang op Noot dorp lang in het onzekere ge laten. Na de start in de Nijme- genprijs ging eerste Tinde mans W aan de leiding, maar moest deze afstaan aan Parade Hanover om tenslotte in de eindstrijd hard toe te slaan en als eerste over de finish te gaan voor Ster Wittestein en Parade Hanover. vportwereld Indoor Brabant ziet om (nciële af van de finale van voor spring- eprs, die in 1985 in Den gehouden zou worden. (at jaar bestaat de Brabant- 800 jaar. Indoor (3-6 maart) blijft wel iitvan de indoor-concoursen, r (meetellen voor de strijd in Europese zone van het we- jbekerevenement. i NDEN Manchester Uni- heeft, zich geplaatst voor f®halve finales van de Lea- '5jbeker door een zege van "bp Nottingham Forest. Ar- I Mühren was de uitblin hij bereidde twee goals [de Schotse international voor. Tottenham •Jiween uit de strijd door nederlaag met 4-1 tegen tde-divisieclub Burnley. HAAG De getallen in Duitse lotto zijn: 13, 15, 22, 34, 36, 37, reservegetal 18. ASPER Hans Boom zal dit seizoen niet meer uitkomen in veldritten. De nationale ama teurkampioen op de weg en nummer vier van de laatste strijd om de wereldtitel cross nam dit besluit nadat hij afge lopen weekeinde in de supe rieur door Hennie Stamsnijder gewonnen internationale veld- rit van het Belgische Asper als 22ste over de streep kwam. De Markeloër had een achter stand van één en een kwart ronde op zijn trainingsmakker, die zoals gebruikelijk in janua ri wéér in topvorm begint te komen. Hans Boom: „Ik zie het niet meer zitten. Dat klinkt trou wens misschien triester dan het is, maar als ik zo door blijf kwakkelen als ik nu doe, dan kan ik straks het wegseizoen ook vergeten. Ik zit in een vormcrisis en kom er gewoon niet door. Je kunt niet zeggen dat ik niet genoeg train of te weinig rust neem, het wil ge woon niet. En ook al ben ik verkouden, 22ste worden op zo'n grote achterstand zet je aan het denken. Weet je, cros sen is vooral een concentra- tiesport en die aandacht vast houden lukt me op dit mo ment door diverse oorzaken niet zo best. En dan kan ik wel door blijven modderen, maar dat heeft geen enkel nut". Wegseizoen Hans Boom gaat zich nu volle dig richten op het wegseizoen en zal direkt na het NK waar bij hij zijn titel moet verdedi gen, de maanden juli en augus tus benutten voor een rustpe riode om de overbrugging naar het erop volgende cross- jaar beter te kunnen laten ver lopen dan nu het geval is ge weest. Zoals bekend wordt de strijd om de regenboogtruien volgend jaar in Oss gehouden en in het Brabantse wenst' Boom dan optimaal voorbereid aan het vertrek te staan. „Zeg maar dat ik gewoon een jaartje oversla bij het veldrijden. Ik ben in elk geval wel van plan op de weg te laten zien dat ik die kampioenstrui waardig draag. Het afgelopen naseizoen op de weg heb ik al geen fat soenlijke uitslag meer gereden, dat moet rechtgezet worden. Ik wil wel graag van dat stem peltje af dat ik er maar een paar keer per jaar sta. Over zeven weken is de Ster van Zwolle, tegen die tijd moet ik er weer staan". Met het weg vallen van Hans Boom verliest het nationaal kampioenschap veldrijden volgende week zon dag een belangrijke gegadigde voor de titel bij de amateurs. Vorig jaar eindigde Boom in Kijkduin nog als tweede ach ter Herman Snoeijink, die ook 30 januari in Hulsberg als gro te favoriet van start gaat. ADVERTENTIE. ^SIJTHOFF PERS REIZEN lezien de belangstelling voor onze laatste reis naar deze nestemming, hebben wij wederom een minitrip naar een "(an de mooiste oude steden van Engeland, York, georga niseerd. De grote middeleeuwse kathedraal, de York Min- ter (gebouwd tussen 1220 en 1470) beheerst het stads- aWeld en vanaf de wallen, die de stad omringen, is van tien prachtig uitzicht te genieten. i de middeleeuwse straatjes als Stonegate, Shambles en ioodramgate zijn thans talrijke aparte winkeltjes, boe- ikjes en antiekzaakjes te vinden. In het Castle Folk Mu- um is een aantal stijlkamers en gereconstrueerde stra in te zien, die een juist beeld geven van het dagelijks en in vroeger tijd. Al met al een stad, waard om gezel- in te wandelen en wat te winkelen, frijdag 4 februari vertrekken per bus uit Den Haag en Rotterdam naar de Euro- irt, alwaar wordt ingescheept op de gestabiliseerde irstar" van de North Sea Ferries. De volgende och- id arriveert u uitgerust in Huil, vanwaar per bus naar fork wordt gereisd. Laat in de middag vertrekt de bus ler naar Huil en wordt ingescheept voor de terugreis, mdagmorgen brengt de bus u weer van Europoort terug lar Rotterdam en Den Haag. prijs voor deze trip bedraagt 215 per persoon op ba ls van een tweepersoons standaardhut. Toeslag voor en speciale hut 30 per persoon, ji de prijs zijn begrepen twee diners van vijf gangen aan Jioord op vrijdag- en zaterdagavond. Engels ontbijt op za- 7{erdag en zondagmorgen alsmede op zaterdag in York i'ben typisch Engelse pub-lunch, bestaande uit fish-and- thips met een glas sherry, en het vervoer van Den Haag 4>f Rotterdam naar Europoort, van Huil naar York en terug [|>n van Europoort op zondagmorgen naar Rotterdam of e)en Haag. iHet minimum aantal deelnemers bedraagt 40. inlichtingen en boekingen: Telefonisch (tussen 9 en 5 uur: van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reizen: 070-190.696 en 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde uren ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). David Lawrence van Den Bosch dringt door in de Spaanse defensie. Den Bosch neemt leiding in poule DEN BOSCH Den Bosch heeft gisteravond de basketbalwed strijd uit het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars tegen Barcelona met 86-76 gewonnen. De ruststand was 40-36 in het voordeel van de Nederlandse bekerwinnaar. Door de overwin ning gaat de Bossche ploeg aan de leiding in groep A van de kwartfinales van het Europa Cup Il-toernooi. Scores: Den Bosch: Dekker 2, Pfaat 18, Dsveldt 2, Kuipers 8, Cramer 18, Bar ker 12, La'wrence 26 Barcelona: Costa 1, Sibilio 27, Solozabal 6, Ansa 2, Starks 14, Delacruz 6, Han sen 8, Samepifanio 12. Stand na vier van de zes wedstrijden: 1. Den Bosch 4 3 1 7 (299-307), 2. Scavolini 4 3 1 7 (375-353)„3. Barcelona 4 2 2 6 (343-329), 4. Hapoel 4 0 4 4 (353-381). BARCELONA De eerste wedstrijd om de „Super cup", de prestigestrijd tussen de winnaars van de Euro pese beker voor landskampioenen (Aston Villa) en be kerwinnaars (Barcelona), is gisteren in Barcelona in een zege van 1-0 geëindigd voor de thuisploeg. Bij rust was het nog 0-0. Onder aanvoering van de uitblinkende Bernd Schuster, ein delijk geheel blessurevrij, nam Barcelona in de eerste helft het initiatief. Dat resulteerde in de 52e minuut in een treffer van linkerspits Marcos, die de bal uit een voorzet van libero Alesanco in één keer op de wreef nam: 1-0. Aston Villa toon de na het doelpunt meer aanvalslust. Toen de gelijkmaker uitbleef beperkte de Engelse ploeg zich, met de tweede wed strijd volgende week op eigen veld in het achterhoofd, tot het consolideren van de score. Er waren 40.000 toeschouwers. WIJK AAN ZEE De vijfde ronde van het Hoogovens schaaktoernooi is voor de drie Nederland se deelnemers in de groot- meestergroep desastreus verlopen. Ree, Scheeren en Van der Wiel leden stuk voor stuk nederlagen tegen respectievelijk Hort, Olafsson en Andersson. Daardoor is het overge bleven nationale trio - So- sonko en Timman vielen door ziekte af - in de on derste helft van de rang lijst aangeland. Andersson nam voorlopig alleen de leiding met vier punten. De Pool Kuligowski, die over de laagste ELO-ra- ting beschikt van alle deelnemers, zorgde voor een enorme verrassing door Kortsjnoj zijn derde nederlaag van het toer nooi te bezorgen. Ulf Andersson heeft vaak maar heel weinig voordeel no dig om een overwinning te be halen. De kleine Zweed, die volgende week in Wijk aan Zee zijn 32e verjaardag viert, zag tegen Van der Wiel al snel zijn kans schoon naar een fa voriet eindspel af te wikkelen. Hij heeft al eerder laten zien een onnavolgbare goochelaar te kunnen zijn in een tore neindspel met een paard voor hem en een loper voor de te genstander. Toen Andersson bovendien een pion kon veror beren was het vonnis over Van der Wiel geveld. Scheeren en Olafsson dachten drie uur na over de eerste tien zetten. Ook daarna bleef de partij uiterst traag verlopen. Plotseling beging de Braban der een enorme blunder, die hem een stuk kostte. Scheeren probeerde nog geruime tijd een list te bedenken, maar kon niets vinden en gaf toen maar op. Olafsson wist zodoende tot een half punt van leider An dersson te naderen: niet slecht voor een ex-FIDE-voorzitter, die pas weer een maand se rieus studeert op achterstallige schaakkennis. Gedegen Hans Ree is tegenwoordig één van de weinige schakers, die het Nimzo-indisch toelaat. Hij pleegt dan in deze opening, die als gedegen voor zwart bekend staat, steevast in de vierde zet Dc2 te spelen. Hort koos voor het drie-rijensysteem en lange tijd gebeurde er niets schok kends. Pas toen de Tsjechoslo- waak in het centrum kon doorstoten kreeg hij kansen. Ree nam terecht een stukoffer niet aan, maar dat kostte wel veel bedenktijd en hij raakte in tijdnood. Uiteindelijk gaf de zwarte bezetting van de d-lijn met dame en toren de door slag. De partij werd aanvanke lijk nog wel afgebroken, maar toen Hort zijn afgegeven zet liet zien, staakte Ree onmid dellijk verder verzet. Hij zou mat gaan of te veel materiaal verliezen. Het verloop van de partij Scheeren (Ned/wit) en Olafs son (IJs/zwart) was: I. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pgl-f3, d7-d5; 4. g2-g3. d5xc4; 5. Lfl-g2, Lf8-h-l G. Lcl-d2, a7-a5; 7. Ddi-c2, b7-b6; 8. P(3-e5, Ta3-a7; 9. Ld2xb4, a5xb4; 10. Dc2xc4, Dd8-d6; II. Dc4-b5+, PfG-d7; 12. Pe5-d3. c7-c5; 13. d4xc5, b6xc5; 14. Pbl-d2, Lc8-a6; 15. Db5-a4, 0-0; 16. 0-0 Ta7-c7, 17. Tfl-dl, Dd6-b6; 18. Tal-cl, La6-b5; 19. Da4-c2, Pb8-c6, 20. Pd2-c4, Lb5xc4; 21. Dc2xc4. Pc6-d4, 22. Pd3xb4, Pd7-e5. Scheeren sportuitslagen profs 1. Sercu/PIJnen (Bel/Ned) 312, op een ronde: 2. Raas/Frank (Ned/Wdl) 461, 3. Clark/Allan (Aus) 339, op twee ron den: 4. Knetemann/Frltz (Ned/Wdl) 276, op zes ronden: 5. Debosscher- /Schumacher (Bel/Wdl) 346, op ne gen ronden: 6. Venlx/Krlsten (Ned/Wdl) 298, 7. Van Vllet/Wigglns (Ned/Aus) 257, op tien ronden:, 8. Oosterbosch/RInklln (Ned/WDI) 351, op 15 ronden: 9. Oersted/Bausager (Den) 167, op 24 ronden:, 10. Zoete- melk/Peffgen (Ned/Wdl) 222, op 30 ronden: 11. Kos/Prlem (Ned) 181. Amateur*: 1. Groen/Huveneers (Ned) 165 punten, 2. Costermans/Coster- mans (Bel) 116, 3. Nevels/Van Meel (Ned/Bel) 48, op een ronde: 4. De Ble/Vandergerden (Bel) 192, 5. Mar- cussen/Erlksen (Den) 109, 6. Sawyer- /Van Tol (Aus/Ned) 86. 7. Moorma- n/Elshof (Ned) 83. 8. Neugel/Haltiner (Zwl) 23, op twee ronden: 9. Slot/Hel- lemons (Ned) 150, 10. Dalbey/Van Weers (Vst/Ned) 70, op negen ron den: 11. Van Rossem/Roozenburg (Ned) 0. PAARDESPORT Koersen Nootdorp: EERSTE KOERS. 2380 meter: 1. Vlo- la Rehoboth (J.T. Tambach) 3.30,9 1.28,6; 2. Woudrlna R; 3. Vous Per- mettez. Toto: winnend f. 5,30, plaats f. 2,50 2,50, koppel 6,90, trio f. 60,90. Niet gestart: Virgin (2). Victor Boekelte (5). Wllma B (8). TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Vorden's Dillon (J.R. de Boer) 2.55,4 1.27,7; 2. Vanessa Hazelaar; 3. Velea- zare. Toto: winnend f. 1,50, plaats f. 1,00 1,00 1,30, koppel f. 4,00, trio f. 47,30. Niet gestart: Vlrl Buitenzorg (2). DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Vreugde Laren (S.A. Hartman) 2.50.8 1.25,4; 2. Une du Petal; 3. Ultramine D. Toto: winnend f." t,60, plaats f. 1,10 1,40 1,70, koppel f. 24,00, trio 140,00. VIERDE KOERS, 2000 meter: 1. Vic tory van Epse (G.W.M. Hulleman) 2.53,4 1.26,7; 2. Udetla Laren; 3. Us- tara Sammer. Toto: winnend f. 8,00, plaats f. 2,50 2,50 3,30, koppel f. 96,00, trio f. 4.791.60. Niet gestart: Unesco (10)^ VIJFDE KOERS. 2380 meter: 1. Ta- tum R (A.J.M. Brederode) 3.28,3 1.27,5. 2. Roenek. 3. Toesjak. Toto: wlnnond f. 3,20, plaats f. 1,40, 1,30, f. 1,60, koppel f. 6,80, trio f. 57,60. ZESDE KOERS. 2380 meter: 1. Tas|a P (A.H. Suykerbuyk) 3.25,7 1.26,4. 2. Theodora Lobell. 3. Udethla Hanover. Toto: winnend f. 4,40, plaats f. 1,20, f. 1,40, koppel t. 8,80, trio f. 93,00. Niet gestart: Vlcky Lobell (3). Sangrey (4), Urena (9) en Tlnco (10). ZEVENDE KOERS. 1680 meter: 1. Santiago D (L.A. van Dooyeweerd) 2. Tempo. 3. Soliste Voorne. Toto: win nend f. 2,00, f. 2,20, f. 1,70, 3,20, koppel I. 5,40, trio f. 52,00. ACHTSTE KOERS. 2000 meter 1. Una Rotary (A.v.d.Blonk) 2.48,5 1.24.3. 2. Ramona Norton. 3. Tlflany Nearness. Toto: winnend f. 5,50, plaats f. 1,80, f. 1,80. f. 2,10, koppel f. 19,30, trio f. 210,80. Niet gestart: Re- dempta (9). NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Tindemans W (J. de Leeuw Jr.) 2.48,8 1.24.4. 2. Ster Wittestein. 3. Parade Hanover. Toto: winnend f. 1,60. plaats f. 1,10, f. 3,20,1. 1,90, koppel I. 14,30, trio t. 123,40. Niet gestart: Sil vio uit Uden (6). TIENDE KOERS. 2000 meter 1. Ma joor Bloemlust (J.G. Offenberg) 2.44,8 1.22,4. 2. Terry N. 3. Sola van Alphen. Toto: winnend t. 3,00, plaats f. 3,10. f. 2,00, f. 2,30, koppel t. 5.80. trio f. 88,80. ELFDE .KOERS, 2380 meter: 1. Ukas Way (J.W. Hoejenbos) 3.26,2 1.26,6. 2. Un Deux Trols. 3. Sally Scott. Toto: winnend f. 11,60, plaats f. 2.00, f. 1,30, f. 1,80, koppel f. 26,50, trio f. 874,10., TOTALIS ATOR-OMZET: f. 290.351,00. BASKETBAL, Eredivisie basketbal heren: Donar - Haaksbergen 90-85. Landlust - Stars 74-83, Rotterdam- -Zuld - Dellt 98-87. PARIJS DAKAR. Algemeen klasse ment: Auto's (straftijd): 1. Ickx/Bras- seur 11 uur 38 minuten, 2. Trossat- /Brlavolne 12.28, 3. Metge/Glllot 14.06. Motoren (werkelijke tijd): 1. Auriol 42.02, 2. Patrick Drobecq (Fra) Yamaha 42.32, 3. Mare Jolneau (Fra) Suzuki 44.22. 7. Kies 47.43. SCHAKEN. Hoogovenstoernool vijfde ronde:, Hulak (Joe)-Nunn (Gbr) 1/2-1/2, Speelman (Gbr)-Rlbli (Hon) 1/2-1/2, Ree (Ned)-Hort (TsJ) 0-1. Ku- llgopwskl (Pol)-KortsJnoJ (Zwl) 1-0, Browne (Vst)-Selrawan (Vst) 1/2-1/2, Scheeren (Ned)-Olafsson (IJs) 0-1, Andersson (Zwo)-Van der Wiel (Ned) 1-0. Stand: 1. Andersson 4 punten. 2. Olafsson, Rlbll en Hulak 3 1/2, 5. Sel- rawan 3, 6. Browne, Hort. en Nunn 2 1/2, 9. Kortsjnoj, Scheeren en Ree 2, 12. Van der Wiel en Kullgowksl 1 1/2, 14. Speelman 1. VOLLEYBAL Europese beker voor bekerwinnaars dames: Voorburg (Ned) - Hermes Oostende (Bel) 3-0 (15-13, 15-9, 15-10), eerste wedstrijd: 2-3; Vasas Budapest (Hon) - Atletlco Lissabon (Por) 3-0 (15-0, 15-4, 15-1), eerste wedstrijd 3-0; SC Dynamo (Odl) - Medina Odessa (Sow) 3-2 (5-15, 15-6, 5-15, 15-9, 15-9), eer ste wedstrijd 0-3; Regglo Emile (Ita) Rode Ster Praag (TsJ) 3-1 (15-13, 15-12, 11-15, 15-5), eerste wedstrijd: 0-3. Finalepoule (Nederland): Voor burg, Vasas Budapest. Medina Odes- sa, Rode Ster Praag. ZAALHANDBAL Competitie eredivisie dames: Swift R. - Obkmeer 17-11.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13