Uit de praktijk van een verzekeringsadviseur: Neem een goede verzekeringsadviseur. Dan sta je niet alleen. Kunstenaarsstaking in Frankrijk KUNST QeidwQowuvnt WOENSDAG 19 JANUARI 1983 PAGIlfc Rubens' Samson en Delilah te bezichtigen in Londen LONDEN Het schilderij .Samson en Delilah" van Peter Paul Rubens (1577 1640) is na grondige resatauratie van vandaag af weer te zien in de Londense National Gallery. Het schilderij stelt het moment voor waarop een Philistijn de haren knipt van Samson, in slaap op de knieën van Delilah. PARIJS In Frankrijk zullen morgen geen voorstellingen en concerten worden gegeven als gevolg van een 24-uursstaking waartoe de kunstenaarsbonden hun leden hebben opgeroe pen.De actie waarbij ongeveer 15.000 uitvoeren de kunstenaars zijn betrokken, heeft ten doel te protesteren tegen een nieuwe werkloosheidsre geling. Terwijl vroeger bij werkloosheid 520 werkuren recht gaven op een uitkering gedurende een jaar, hebben kunstenaars straks pas na duizend werkuren recht op een uitkering gedurende 91 dagen. Een andere grief van de kunstenaars betreft de vergoeding voor reproductierechten, terwijl de bonden voorts erover klagen dat er te weinig wordt gedaan om de werkgelegenheid uit te breiden. De nieuwe werkloosheidsregeling werd op 25 november vorig jaar per decreet af gekondigd. Het ministerie van cultuur heeft echter toegegeven dat de regeling „zeer onaan genaam" is voor kunstenaars. Om de regeling voor hen aan te passen besloot de regering, nog gedurende drie maanden de oude regeling te handhaven. Wat de klacht over de werkgelegenheid betreft heeft het ministerie opgemerkt dat vorig jaar, gedeeltelijk met steun van 50 procent van de staat, op toneel-, film-, muziek- en dansgebied in totaal 3.000 arbeidsplaatsen of mogelijkheden daartoe zijn geschapen. Het resultaat hiervan zou echter pas in de loop van dit seizoen merk baar zijn. Rolling Stones worden dagje ouder De dagen dat de leden van de wereldbe roemde groep The Rolling Stones van zich deden spreken door hun vreemde kleding en wild gedrag lijken voorgoed voorbij. Mick Jagger, Keith Richard, Ron Wood en Charlie Watts verschenen gis teren in New York keurig in pak gesto ken op de première van hun film „Let's spend the night together". Film en wer kelijkheid vormden daarbij een schrille tegenstelling, want de Mick Jagger op het podium bijvoorbeeld ging weer als vanouds tekeer terwijl de Mick Jagger In de bioscoopstoel alles gelaten over zich heen liet komen, al plooide zijn beroem de lippen zich zo af en toe tot een glim lach. The Rolling Stones wisten in elk geval opnieuw de publiciteit te halen, want in deze rol had nog niemand ze ge zien. Nationale Hitparade trofeeën voor componisten en tekstdichters AMSTELVEEN De Nationale Hitpara de, een instelling van de auteursrechtor ganisatie Buma/Stemra, gaat maandag 31 januari voor de eerste maal trofeëen uit reiken aan componisten en tekstdichters van oorspronkelijk Nederlandse muziek werken die het hoogst genoteerd hebben gestaan in de Single Top 100 1982. In de categorie instrumentale muziekwer ken gaan de Nationale Hitparade-trofeëen naar R. van Es, P. Kommers en R. Papen voor het werk „Aurora". In de categorie Nederlandstalige muziekwerken uitge voerd door een groep ontvangt Ernst Jansz de onderscheiding voor zijn werk „De Bom'LC. Bergman, A. Hazes, G. Hes- sing, A. Mol, E. van Prehm en E. Veer- hoff worden gezamenlijk bekroond voor hun bijdrage aan „Diep in mijn hart" in de categorie Nederlandstalige muziekwer ken uitgevoerd door een zanger. Een tro fee is er verder voor C. Tol, J. Tol en J. Tuijp voor hun werk „Twilight" in de ca tegorie niet-Nederlandstalige muziekwer ken uitgevoerd door een groep. In de cate gorie rockmuziek is G. Kooijmans win naar voor zijn werk „Twilight Zone". M. Duiser en P. Souer tenslotte mogen de trofee in ontvangst nemen voor hun werk „Upside Down" in de categorie niet-Ne derlandstalige muziekwerken uitgevoerd door een zangeres. Omroeppersoneel daagt EO voor de rechter HILVERSUM/DEN HAAG De geza menlijke bonden van omroeppersoneel hebben de Evangelische Omroep voor de kantonrechter in Hilversum gedaagd, om dat deze omroepvereniging weigert de CAO na te leven. De EO ziet geen heil in de anti-discrimi natiebepalingen van de CAO. De geza menlijke bonden vorderen in kort geding, dat de EO zich aan alle CAO-bepalingen houdt. Het geding dient op 1 februari. Be stuurder H. van Gils van de Unie BLHP zei, dat de EO tijdens de behandeling van de omroep-CAO niet heeft geprotesteerd tegen de bepaling dat de omroepwerkge- vers hun medewerkers ongeacht geslacht, geloof, ras, nationaliteit of seksuele ge- aardheid, gelijkwaardig zullen behande len. „Wij vinden dat je een CAO helemaal of helemaal niet moet goedkeuren", zo motiveerde Van Gils de dagvaarding van de EO. In een eerste reactie op de dagvaarding verklaarde de EO-woordvoerder Feike ter Velde dat artikel 31 de doelstellingen van de EO ondermijnt. Het beleid van de Ev. Omroep is er volgens hem op gericht „dis criminatie tegen te gaan". „Maar van elke EO-Werknemer wordt verwacht dat deze volgens bijbelse normen leeft". Hij noem de in dit verband dat geloof en levens wandel volgens de EO onverbrekelijk met elkaar verbonden zijn. Het probleem ont staat rond art. 31, waarin staat dat er niet gediscrimineerd mag worden op levens houding. Een werknemer dient evenwel de doelstellingen van zijn omroep te on derschrijven. Perszaal Unesco-gebouw in Parijs werd vernield PARIJS De door Gerard Rietveld ontworpen perszaal van het Parijse Unesco-gebouw, die in 1958 als een geschenk van het Nederlandse volk aan de organisatie voor opvoedkundige, we tenschappelijke en culturele aangelegenheden van de Verenigde Naties aangeboden werd, is tijdens een verbouwing vernield. De perszaal trok destijds wegens zijn opmerkelijke esthetische en architectonische kwaliteiten (waarbij het meubilair een aanzien lijke rol speelde) sterk de aandacht. Toen de Nederlandse Unesco-ambassadeur Maarten van Maurik in december van een en ander hoorde en onverwijld een onder zoek instelde, bleek het al te laat te zijn en de schepping van Rietveld was al onherstelbaar beschadigd. Het secretariaat-generaal van de organisatie heeft erkend dat er een fout begaan is door het niet op de hoogte stellen van de Ne derlandse Unesco- vertegenwoordiging. Volgens de Nederlandse Unesco-ambassadeur is hetgeen ge beurd is onherstelbaar en hij heeft assistentie gevraagd en ver kregen van een uit Nederland afkomstige Rietveld-deskundige. Nederland heeft nu een concreet voorstel naar de directeur-ge neraal van de Unesco gestuurd om ervan te maken wat er nog te maken is. Dit zou vrijwel uitsluitend bestaan uit het arrangeren van het meubilair dat de Nederlandse delegatie uit de vernielde perszaal heeft weten te redden. Dit meubilair lag al grotendeels onder het puin bedolven, toen ambassadeur Van Maurik voor het eerst de vernielde perszaal bezocht. De oorspronkelijke perszaal, die in de kelderafdeling lag» wordt nu verbouwd tot een nieuwe telefooncentrale in het kader van een algehele modernisering van het telefoonsysteem van het ge bouw. De persafdeling is sedert enige tijd overgebracht naar de parterre- verdieping van het gebouw, waarbij de befaamde muur van Miro optisch volkomen stukgeslagen is. JAN DRUMMEN „Wit"concert rondom Vermeulen DEN HAAG In de serie „Witte"concerten wordt mor genavond in de Schönbergzaal van het Haags Koninklijk Conservatorium om 20.15 uur een concert gegeven onder het motto „Rondom Matthijs Ver meulen". Uitgevoerd worden de Tweede vioolsonate van Pijper en van Matthijs Ver meulen „Les filles du roi d'Es- pagne" en diens vtoolsonate. De uitvoerenden zijn Jaring Walta viool, Ann Morgan so praan en Maarten Bon en Jan v.d. Meer piano. Het concert kwam tot stand i.s.m. de Mat thijs Vermeulen Stichting. Rel rond orkest van Yon Kara jan BERLIJN Boze leden van het beroemde Berlijns Filhar monisch Orkest hebben het ontslag gevraagd van de zake lijk leider. Peter Girth, die de solo-klarinettiste Sibene Mey er, zoals gisteren gemeld, een proefcontract van een iaar had gegeven. Zij deelden de plaat selijke minister van cultuur mee in de ontstane „vergiftig de sfeer" geen vertrouwen in hem te hebben. Vlaams toneel ei onder protest naar Amste!^ AMSTELVEEN DcJ-< ninklijke Nederlkrt Schouwburg uit Antwjyc speelt op 1 februari in hetij< tureel Centrum in Amstepp „Beste Wensen" (Si>i Greetings) van Alan fit bourn in een Nederland%ti werking van Fernand Ajc ra. De voorstelling wordoio maal niet gesubsidieerd ijai kader van het Belgisch-ty lands Cultureel Verdrag.— De Antwerpse KNS en dj ninklijke Vlaamse Sell burg uit Brussel komenlj lijks naar Amstelveen oj nodiging van het Culi Centrum. Het Ministerie WVC zegt in een toelio dat het de voorkeur geek die voorstellingen te sulf ren, die voor de uitkoperi tureel Centrum) iets meei co inhouden en die repre^ tiever zijn voor het VI toneelaanbod. De dir van het CCA, Wim het daar niet mee ee heeft inmiddels protest tekend tegen het besluit opheldering gevraagd. n lang zou heugen Een gure wintermorgen in een voor beeldig nieuwbouwwijkje van Muiden. Het is bijha kwart voor negen. Moeders brengen de kinderen naar school. De melkman is al op pad. Dan, zonder enige waarschuwing, een vernie tigende klap. Huis aan huis sneuvelen de ruiten. Muren raken ontzet, scheuren zelfs. Overal kletteren de dakpannen op straat. En in de verte doemt langzaam een zwarte walm op: de kruitfabriek van Muiden. In één ramp zalige seconde is het hele complex Van Speyk achterna gegaan. Nog geen minuut later begint de telefoon te rinkelen bij de heer Versteegh, verzekerings adviseur te Weesp. Zo goed en zo kwaad als-ie kan staat hij de ontredderde huiseigenaren te woord. En ondertussen zoekt hij snel contact met de betrokken verzekeringsmaat- r. schappijen. Op zijn aandringen besluit men één expert namens alle maatschappijen te laten optreden. En zo komt het dat nog voor elf uur 's morgens de heer Versteegh samen met de ex pert het rampgebied betreedt om de schade op te nemen. Een karwei dat nog dagenlang al hun aandacht en tijd zal opeisen. Maar uiteindelijk kan hij ervoor zorgen dat iedereen op korte termij n zij n schade vergoed krijgt.Wie nu door het bewuste wijkje loopt, kan zich nauwelijks voorstellen wat zich daar op die bewuste dag heeft afgespeeld. Of hij moet een van de talloze sterke verhalen te horen krij gen die nog steeds de ronde doen. Dit verhaal is gebaseerd op ware gebeurte nissen. Maar het is geen uniek verhaal. Dagelijks bewijzen verzekeringsadviseurs dat zij een steun en toeverlaat zijn voor hun klanten. Niet alleen om een schade te regelen of u rompslomp uit handen te nemen, maar vooral ook om u te adviseren tegen welke risico's (en op welke wijze) u zich 't beste kunt verzekeren. En omdat zij voor u de belangenbehartiger bij verzekeringsmaatschappijen zijn. Verzekeren is een vak. En ver zekeringsadviseurs verstaan hun vak. Zij helpen u bij het in kaart brengen van uw specifieke risico's, lichten uw zekerheden van tijd tot tijd door en wijzen u op veranderingen. Zij geven u zekerheid en zijn er als u ze nodig hebt. Denk daar even over na voordat u een verzekering gaat afsluiten. Dit is een publikatie van de Unie van Assurantietussenpersonen, UVAT, Postbus 5088,1007 AB Amsterdam.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12