Haagse boksers op dreef Trainer Hellas niet ontevreden met TJ Gottwaldov Van Duuren toch nog naast Van Gerven: 6-6 Gehavend HYS moet optornen tegen volledig Heerenveei VMwklciii Missies* ^£eïdóe<3Öü* VOLLEYBALDAMES VOORBURG WILLEN ZICH REVANCHEREN sportuitslagen I Hf Hanssen voor Joop Hiele bij Olympiërs J Postcode/Plaats^ Telefoon SPORT £eidAc(3ouTOTit DINSDAG 18 JANUARI 1983 Masters- toernooi Bij de start van het Masterstoernool in New York presente ren de topspelers, op jacht naar het grote geld, zich voor de fotograaf. Van links naar rechts Jimmy Con nors, Ivan Lendl en Vitas Gerulaitis. ZEIST Nico Hanssen, de vorig week 23 jaar geworden doelman van Fortuna Sittard, is in de selectie voor het Olympische voet balelftal in de plaats gekomen van Feye- noorder Joop Hiele. Bondscoach Ger Blok had Hiele zondag in een selectie van 29 se- mi-profs opgenomen. Later bleek echter dat Hiele volgens de FIFA-reglementen niet op Olympisch niveau mee mag doen, omdat hij twee jaar geleden tegen Ierland in een kwa lificatiewedstrijd voor het wereldkampioen schap meespeelde. Het sectiebestuur amateurvoetbal van de KNVB it# blijkt 6 januari juist te hebben gehandeld door semi- profs toe te laten voor het Olympische elftal tijdens de voorronden. Gisteren kreeg men op het KNVB-centrum in Zeist per brief de bevestiging van het Internationale Olympische Comité (IOC) dat de wereldvoetbalbond (FIFA) gemachtigd is in de voorronden van het Olympische toernooi semi- -profs te laten spelen. Zondag maakte bondscoach Ger Blok al een eerste selectie semi-beroepsspelers bekend. In theorie is het mogelijk dat voor het eindtoernooi in 1984 in Los Angeles deze spelers weer worden geweerd. Het IOC heeft daarover nog geen besluit genomen. Van daag is er in Zeist een onderlinge oefenwedstrijd, volgende week dinsdag 25 januari speelt een groep semi-profs in Deventer tegen het amateurteam. Het Joop Hiele behoorde door een Olympische elftal komt voor het eerst officieel in fout van coach Ger Blok zeer actie in de voorrondewedstrijden tegen Liechten- kortstondig tot de Olympische stein (op 2 maart uit en 16 maart thuis). selectie. klassei rally VLAARDINGEN Op de derde dag van de Zuid hollandse bokskampioen schappen gisteravond in de sporthal De Lijnbaan in Vlaardingen stapten vier van de vijf Hagenaars als winnaar uit de ring. Alleen Angevare (Te Pas) verloor in de kwartfinales van het halfzwaargewicht in de C-klasse door rsc in de eerste ronde van zijn Rotterdamse tegenstander Hey (Crooswijk). De beste partij van de avond fing tussen Yzelenberg (Hobo- en-Rotterdam) en de Hage naar Farisci (Houtzagerij). In de eerste ronde deed Yzelen berg met enkele leuke combi naties van zich spreken. In een erg hoog tempo begon Fa risci aan de tweede ronde. Zijn tegenstander had het in deze en de laatste ronde moeilijk met zijn dekking. Hij had bij herhaling zijn vuisten te laag en daardoor konden de stoten van Farisci goed doorlopen. De Hagenaar won op punten en gaat nu over naar de halve finales in het lichtwelterge- wicht C-klasse. In de openingspartij had de pupil van trainer Harry Hou- waart, Schilperoord (Hoogen- band-Den Haag) het niet moei lijk met de Westlander Staak. In de derde ronde ging Staak in deze achtste finale N-klasse zwaarwelter zelfs voor acht tellen neer op een rechtse. Schilperoord won tenslotte op punten. In de zelfde klasse won Grouwenkamp (Krista- lijn-Den Haag) door rsc in de tweede ronde van Brabander (Westland). Met een puntenoverwinning van 2-1 won de laatste Hage naar Harfouf (Te Pas) in het weltergewicht C-klasse van Van der Stelt (Boxing'82-Rot- terdam). Een matig gevecht waarin de twee boksers niet veel voor elkaar onder deden en daar een onbeslist niet mo gelijk is bij een kampioen schap en Van der Stelt wegens incorrect stoten van scheids rechter Hartman een waar schuwing had gekregen stapte Harfouf als winnaar uit de ring en ging over naar de hal ve finales. Voor de pauze was er ook nog een niet alledaags gebeuren in de ring. De partij tussen Gou- driaan (Huizenaar-Rotterdam) en Aktas (Dordrecht) was nog geen minuut oud toen beide boksers een blessure boven het oog opliepen. Dokter Pijl be sloot beide boksers naar de kleedkamer te sturen. Niette min moest er volgens de regle menten een winnaar uit de bus komen. Goudriaan kreeg deze eer en gaat over naar de kwartfinales in de C-klasse middengewicht Zaterdag avond moet hij nu in de Haag se Houtzagerij in actie komen tegen de Westlander Van der Lans die gisteren op punten won van de Rotterdammer Klip (Crooswijk). Waarschijn lijk zal Van der Lans gelijk doorgaan naar de halve finale, omdat het niet is aan te nemen dat de oogblessure van Gou driaan zaterdag is genezen. ARTHUR VAN RIJSWIJK Sportwereld WENEN De Oostenrijkse schaatstrainer Mario Schuster is zondag bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Schus ter (43) was op de terugweg van jeugdschaatswedstrijden in Innsbruck. Hij nam zelf van 1958 tot 1965 actief aan schaatswedstrijden deel. HOUSTON Martina Navra- tilova is winnares geworden van het 150.000 dollar-tennis toernooi van Houston. De Amerikaanse, die als eerste was geplaatst, versloeg in de eindstrijd de westduitse Sylvia Hanika met 6-3 7-6. Sportwereld DEN HAAG De loting voor de toernooien om de Europese handbalbekers voor wat be treft Nederlandse clubs ziet er als volgt uit: dames bekerwin naars: Rostov a/d Don (Sov) -, Epitoek Boedapest (Hon), Vaesteras (Zwe) - Magdeburg (Odl), Osijek (Jsl) - Basel (Zwi), Hellas (Ned) - Gottwal dov (Tsj). IHF-beker: Vesz- &rem (Hon)-Niloc (Ned), Som- □r (Jsl) - Bakoe (Sov), Topol- niky (Tsj) - Svendborg (Den), Oslo (Noo) - Rostock (Odl). GEVELSBERG De West duitser Klaus-Peter Thaler (32) stopt op 27 februari in een groot opgezette veldrit in Ge- velsberg met wielrennen. Hij wordt per 1 april bondscoach in dienst van de Westduitse wielerbond. Hij gaat wegren ners en veldrijders coachen. DEN HAAG Twee mo gelijkheden hadden de zaalhandbaldames van Duijvestein Wintersport Hellas nog om de kwartfi nales van het toernooi om de Europa Cup voor be kerwinnaars met optimis me tegemoet te kunnen zien. De Haagse hoop was gevestigd op ontmoetin gen met het Zwitserse Ba sel of het Zweedse Vaste- ras. De loting bracht Hel las echter een heel wat zwaardere tegenstander: het Tsjechoslowaakse TJ Gottwaldov. Erik van der Wel erkent wel iswaar dat zijn ploeg weinig uitzichten zal kunnen koeste ren op het bereiken van de halve finales, helemaal onte vreden is de trainer/coach van Hellas niet. „Gottwaldov wordt hopelijk een aardige publiekstrekker. Het is daarbij gunstig dat we, vermoedelijk op 19 februari, eerst thuis spe len. Het Tsjechoslowaakse Erik van der Wel had zich een' slechtere tegenstander kunnen voorstellen. handbal is een mengeling van kracht en snelheid. Niet zo technisch als bijvoorbeeld de Hongaarse ploegen, maar ook niet zulke zware bonken als uit de Sovjet-Unie. Hellas kan lekker vrijuit spelen. En mis schien valt er voor onze jonge ploeg nog best wat te leren. Dingen die je ziet en later weer zelf kunt gebruiken. Dat kan best inspirerend werken. In principe zijn natuurlijk we kansloos, maar dat weet je bij voorbaat als de loting een Oosteuropese tegenstander aanwijst En er was nu een maal weinig .andere keus meer. Hadden we Basel of VSsteras getrokken, dan wa ren we pure geluksvogels ge weest die kans was immers maar heel klein", aldus Van der Wel, die inmiddels aardig was bekomen van de feest vreugde na de spectaculaire winst van de Haagse dames- ploeg op het Deense FIF Ko penhagen afgelopen zaterdag. Het resultaat van de in Basel gehouden loting voor wat be treft de Nederlandse clubs was: Dames bekerwinnaars: Rostov (Sov)-Epitoek Boedapest (Hon); Vasteras (Zwe)-Magde- burg (Odl); Osijek (Joe)-Basel (Zwi); Hellas (Ned)-TJ Gott waldov (Tsj). IHF-Cup: Vesz- prem (Hon)-AMC/Niloc (Ned); Sombor (Joe)-Bakoe (Sov); To- polniky (Tsj)-Svendborg (Den); Oslo (Noo)-Rostock (Odl). VOORBURG De vol leybaldames van Starlift- /Voorburg kunnen zich morgenavond plaatsen voor de finaleronde van het toernooi om de Euro pa Cup voor bekerwin naars. Dan moet om 20.00 uur in sporthal De Vlie germolen wel worden ge wonnen van Hermes Oos tende. Vorige week ver loor de formatie van trai ner/coach Paul de Haan in België met 3-2. Een verschil, dat normaal ge sproken wel te overbrug gen moet zijn. De in de Belgische badplaats geleden nederlaag was abso luut niet nodig geweest. Na de eerste twee sets vrij soepel te hebben gewonnen, liet bij Voorburg de concentratie na en werd de zege zelfs nog uit handen gegeven. Voor de re turn zijn de verwachtingen hooggespannen. „We hebben. nu het voordeel van het eigen, vertrouwde veld. De opslag zal veel gevaar moeten stichten, de aanvalsopbouw van Oos tende verstoren. Ondanks zo veel lengte in de ploeg, is de blokkering niet ons sterkste wapen. Maar ditmaal geloof ik toch dat het wel zal lukken",, aldus De Haan. De zaterdag in Doetinchem behaalde triomf (3-0) op Orion sterkt dat vertrouwen. De Haan: „We hebben toen erg goed gespeeld. Vooral in de vorm van de derde set, die binnen acht minuten met 15-0 werd gewonnen, wordt het voor iedere tegenstander zeer moeilijk om ons te kloppen. Een geslaagde revanche voor de zwakke vertoning in Oos tende. Eigenlijk hadden we daar ook met 3-0 kunnen win nen. Nu wordt het misschien wat lastiger. Maar ik heb er goede hoop op dat we de eind ronde halen. Al hebben we ei genlijk geen ploeg die gemak kelijk onder druk kan spelen, je kunt daarom nooit iets ze ker weten". LEIDEN In de interre gionale zaalvoetbalhoofd klasse behaalde Van der Plas een ruime overwin ning op de Rotterdamse Studenten door een betere conditie: 14-5. Het duel tussen De Tegelhandel en FC Torna werd naar een later datum verplaatst, daar Torna steunpilaar Mattitatihawan aan Oran je moest afstaan. Overige uitslagen: Grovo - Neptu- nus 4-3 en Ceverbo - De, Rozet 5-1. In de Leidse hoofdklasse kwam Van Duuren na een spannende strijd nog naast Van Ger ven: 6-6. Van der Plas en de Rotter damse Studenten wogen lange tijd redelijk tegen elkaar op. De Katwijkers waren voor rust wel iets in de meerder heid, maar de bezoekende ploeg wist hen goed bij te hou den, getuige ook de 3-1 stand bij rust. Na de hervatting bleek Van der Plas over een beduidend betere conditie te beschikken dan het Rotter damse intellect. Dat verschil bleek zelfs dermate groot dat de Katwijkers naar een uitein delijke ruime 14-5 overwin ning konden weglopen. Mart! van der Plas en Jan Hogewo-| ning fungeerden als scherp-| schutters met respectievelijk zeven en vier treffers. Ron van der Kolk, Huug Aande- wiel en Gert Zwaan scoorden allen één maal. Het duel tussen Van Gerven en Van Duuren was met name in de tweede helft een spannende aangelegenheid. In de eerste rondgang had Van Duuren door toedoen van Ted van Berkel tot twee maal toe de leiding genomen, maar Jack van Ruiten en Wim Boe- kaar nivelleerden telkens de achterstand voor de thuis ploeg. Richard Hofman en Boekaar gaven Van Gerven een 4-2 voorsprong bij rust. Na de doelwisseling zorgde Boe kaar voor 6-2, waarna Van Duuren een opmars inzette. Fred van Haarlem tekende voor 6-3, waarna een discuta bele treffer van Van Haarlem (bal op de paal of in het doel?) 6-4 betekende. De va banque- tactiek van de gasten had uit eindelijk succes. Van Seggelen bewerkstelligde 6-6. DEN HAAG Het is on zeker, of René Laarman morgenavond op De Uit hof met Nikon Stars/HYS de derde wedstrijd van de play-offs om het Neder landse ijshockeykampi- oenschap tegen Feenstra Flyers kan meespelen. De verdediger brak, zoals be kend vrijdag tegen Til burg Trappers een paar tenen, maar speelde des ondanks een dag later toch mee tegen Vissers Nijmegen. Een definitieve beslissing zal wellicht vlak voor de wedstrijd te gen de titelverdediger worden genomen. WIELRENNEN Om middernacht was de stand In de Rotterdamse zesdaagse: 1. Clark/AI- lan (Aus) 223 punten, op een ronde: 2. Raas/Frank (Ned/Den) 263, 3. PIJ- nen/Braun (Ned/Wdl) 194, op twee ronden: 4. Knetemann/Frltz (Ned/Wdl) 118, op drie ronden: 5. De- bosscher/Schumacher (Bel/Wdl) 196, 6. Venix/Krlsten (Ned/Wdl) 184, op vijf ronden: 7. Schütz/Hermann (Wdl/Lle) 193, op zes ronden: 8. Van Vllet/Wigglns (Ned/Aus) 163, 9. Oer- sted/Bausager (Den) 85, op acht ron den: 10. Oosterbosch/Rinklin (Ned/Wdl) 188, op vijftien ronden: 11. Zoetemelk/Peffgen (Ned/Wdl) 101, op negentien ronden:, 12. Priem/Kos (Ned) 117. De Belg Patrick Sercu nam niet deel aan de koppelkoers, omdat zijn maat Bidinost met griep is uitge vallen. De scheidende Belg werd voorlopig geneutraliseerd. Amateurs: 1. Romaln en Bert Coster- mans (Bel) 96 punten, op een ronde:, 2. Groen/Huveneers (Ned) 121, 3. Moorman/Elshof (Ned) 62, 4. Sawyer- /Van Tol (Aus/Ned) 45. op twee ron den: 5. De Bie/Vanderaerden (Bel) 124, 6. Marcussen/Eriksen (Den) 59. 7. Nevels/Van Meel (Ned/Bel) 36, 8. Neugel/Haltiner (Zwi) 19. BOKSEN Uitslagen van de Zuidhollandse kam pioenschappen In de sporthal Lijn baan in Vlaardingen. Zwaarwelter N-klasse achtste finale: Schilperoord (Hoogenband) w.o.p. van Staak (Westland). Grouwenkamp (Kristalijn) wint door rsc in de tweede ronde van Brabander (Westland). Middengewicht: Goudriaan (Huize naar) wint door blessure In eerste ronde van Aktas (Dordrecht). Van der Lans (Westland) w.o.p. Klip (Croos wijk). Llchtwelter C-klasse kwartfina le: Farisci (Houtzagerij) w.o.p. van Yzelenberg (Hoboken). Buysman (Westland) wint door rsc In de derde ronde van Neutegem (Hoboken). Wel tergewicht: Harfouf (Te Pas) w.o.p. van Van der Stelt (Boxing '82). Welter B-klasse halve finale: Tanriverdi (De Haan-Schledam) w.o.p van Elswljk Westland). Halfzwaar C-klasse kwart finale: Van der Heuvel (Crooswijk) w.o.p. van Gelderland (Schlldkamp- Hoogvliet). De Bie (Ommoord) wint door k.o in derde ronde De Mey (Vlls- slngen). Hey (Crooswijk) wint door rsc In de eerste ronde van Angevare (Te Pas). Zwaargewicht C-klasse halve fi nale: J.Held wint door opgave eerste ronde van Messtrinl (Crooswijk). PARIJS - DAKAR Motoren, etappe: 1. Bacou (Fra) Ya maha 1 u. 58, 2. Jolneau (Fra) Suzuki 2.02, 3. Drobecq (Fra) 2.03, 4. Kies (Ned) 2.05, 5. Splra (Bel) 2.08. Alge meen klassement: 1. Auriol (Fra) BMW 34.39.35, 2. Drobecq 35.12.24, 3. Jolneau 37.01.30, 4. Kirkpatrick (Bel) Yamaha 37.07.54, 5. Kies (Ned) 37.43.44. Auto's, etappe: 1. Marreau/Marreau (Fra) Renault 1.11, 2. Metge/Gillot (Fra) Rover 1.16, 3. Trossat/Brlavoine (Fra) Lada 1.16, 4. Jaussaud/Da Silva (Fra) Mercedes 1.17, 5. Lartigue/Des- taillats (Fra) 1.17. Algemeen klasse ment: 1. Ickx/Brasseur (Bel/Fra) Mer cedes 9.41.49, 2. Trossat/Brlavoine 10.54.58, 3. Metge/Glllot 12.06.11, 4. Lartlgue/Destaillats 13.45.48, 5. Jaus saud/Da Silva 14.23.46. Tips Nootdorp NOOTDORP Elf draverijen staan er woensdagmiddag op het programma van de om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. NAALDWIJKPRIJS: Willy Kitty. Woudri- na R en Voüs Pcrmettez. NAARDENPRIJS: Vorden's Dillon, Vilas en Uridi R. NEERBEEKPRIJS: Vreugde Laren, Tlmo- ne en Tira Hollandia. NIEUWEGEINPRIJS: Unieta Scotch, Vlr- noor1; NISTELRODEPRIJS: Santiago D. Temp en Soliste Voorne. NUNSPEETPRIJS: Tuesday. Rolanda Fau- nc en Redempta. NIJMEGENPRIJS: Tindemans W. Theo Albo en Ster Witteslein. NIJVERDALPRIJS: Terry N. Nico Bloem- lust en Majoor Bloemlust. NOORDWIJKPRIJS: Tony F. Udo Buiten zorg en Ukas Way. René Laarman speelt mogelijk niet mee tegen Heeren veen. HYS heeft trouwens nog meer problemen. Brian Sproxton speelt, maar traint niet of nau welijks. Dit vanwege een be schadigde meniscus. Die han dicap belet hem overigens niet zijn groot technisch vermogen te demonstreren zoals hij vrij dag tegen Tilburg Trappers, maar gebrek aan trainingsar- beid brak hem tegen Nijmegen wel min of meer op. Karakter toont ook Dave Morrison, wiens oogblessure nog niet he lemaal is genezen, maar hoe dan ook toch wil spelen en ook zal spelen. Tegenover een toch niet ge heel fit HYS zal een volledig fit Feenstra Flyers staan, dat overigens in de strijd om de landstitel momenteel niet de leiding heeft. Dat is een gevolg van de nederlaag van 4-2 bij Nijmegen. Overigens wonnen de Heerenveners gemakkelijk met 10-1 van Tilburg Trap pers, waartegen HYS gelijk speelde. Nijmegen is de verras sende koploper zonder verlies- punten. Over de te verwachten publie ke belangstelling voor de wed strijd van morgenavond op De Uithof is voorzitter Leen van den Oever redelijk optimis tisch gestemd. „Tenminste, als ik moet afgaan van de eerste ontwikkelingen bij de voor verkoop. Er zijn op de eerste voorverkoopdag enige honder den kaarten verkocht. Als wij 1500 betalende toeschouwers af binnen krijgen, n ontevreden zijn"fi Ietwat teleurg» praeses wel overj de wedstrijd van gen Nijmegen, e kleine duizend ïj schouwers. En d^ wedstrijd van de' in Den Haag gesft schien zijn de m niet van door* onze ploeg zich lS) in de strijd om hp schap. Ja, ik gee£ verlies tegen Niji winnen tegen mee te blijven moeten we in voorlopig afhakt FRANS Lff Deelneemsters EK schaal! HEERENVEEN Aan het Europees schaatskampir mes (all-round) nemen het komend weekeinde in? achtentwintig dames deel. Het zijn: West-Duitsland: Brigitte Flierl, Angelica Hassmanj Smuda. Finland: Maila Lehtimöki, Rauni Poikolainen, Tair Aila Tartia. Frankrijk: Marie-France van Helden-Vivet. Oost-Duitsland: Karin Enke, Sabine Brehm, Gaby[ en Andrea Schone Noorwegen: Björg-Eva Jensen, Edel Hoiseth en Tl gen Polen: Erwina Rys Zweden: Anette Carlen, Karin Ryböck en Anett Ct Zwitserland: Sylvia Brunner. Sovjet-Unie: Natalia Sjlebova, Svetlana Katsjoek, Vf lenkova en Natalia Petroesjova. i Nederland: Alie Boorsma, Ineke Kooiman, Ria V? Steenbruggen. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee Noteer m.i.vals nieu iJPU i I van de Leidse Courant Adres Postcode/PlaatsL. Betaald wordt per maand (met automatische ais D per kwartaal Stuur een miniatuur bankschroef je naar: Naam J Adres I Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel i I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, ^2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8