genoordgezien Belgische weerman Pien en aanbeden tv-persoonlijkheid I lel gunstige reacties bij AVRO over ontbijt-tv 1 ;i!DIO/TELEVISIE Ccidóc Qowuvnt DINSDAG 18 TANUARI1983 PAGINA 13 jERSUM/LONDEN Bij de AVRO zijn gisteren volgens woordvoerder „onvoorstelbaar veel" reacties binnen geko- tijdens de uitzending van het van de BBC overgenomen Engelse programma met ontbijttelevisie. irt na het begin van de uitzending (half acht Nederlandse pegonnen kijkers op te bellen om over het algemeen hun hming met een dergelijk programma te betuigen. Tenslotte tn de telefoons bij de AVRO „roodgloeiend". waren ook klachten bij. Mensen die geen moeite hebben het Engels, vonden de toelichtingen en vertalingen van van Drongelen hoogst hinderlijk. van Drongelen verweerde zich daartegen gistermiddag in Laatprogramma van Tineke Vos op VOO-tv. Hij zei, dat de gekozen had voor toelichting en dat dat altijd hinderlijk 2 Er wie het Engels zelf kan volgen. IwRO heeft belangstelling om een dergelijk ontbijtprogram- llf te gaan maken, maar dat hangt natuurlijk nauw samen e beschikbare zendtijd en financiële middelen. Dit zal ten 'k'gaan zendtijd in de avonduren. Zoals we al meldden be gint VARA-tv er nog dit najaar mee op de zaterdagochtend. Overigens liet onze correspondent Roger Simons nog vanuit Londen weten, dat de meeste Britten, die hij om een oordeel vroeg, ontbijt-tv volkomen nutteloos en onnodig vonden. „Een Amerikaanse uitvinding, die de kwaliteit van het leven hele maal naar de bliksem zal helpen", zeiden ze somber. Associated Press weet echter te melden, dat tal van Britten vroeger zijn opgestaan om ontbijt-tv niet te hoeven missen. Veel kijkers belden de BBC op voor gelukwensen met dit program ma. Eenmaal slechts trad een kleine storing op. Het is zeker geen eenvoudig praatprogramma, aangezien er tijdens de uitzen ding tal van schakelingen moeten worden gelegd met correspon denten elders. Klachten van Britse kijkers betroffen ook de presentatoren. Die zouden een onvoldoend wakkere indruk gemaakt hebben. De BBC voerde hiervoor als excuus aan, dat enige programmama kers de hele nacht voordien waren bezig geweest met de voorbe reiding van het programma. Centrale presentator Frank Bough schonk aan het slot van ontT bijt-tv champagne uit een hele grote fles voor zijn naaste mede werksters. onze correspondent Aad dted' ASEL Nee, Armand ■(63) heeft er geen idee if we dit jaar nog een ech- inter krijgen. Het is het {antwoord dat de popu- jVlaamse weerman schul- joet blijven. Voor de rest 6 hem over het weer vra- yat je wilt en de antwoor- ;omen, wetenschappelijk leerd, gelardeerd met op dezelfde guiti- die hem tot de aanbeden tv-persoon- in België en daarbui- vergeleken blijft Pel- een lachertje, een man mr doet met weetjes uit /eer-encyclopedie, maar int de bewegingen in de •e atmosferiche lagen er 1 een slag naar slaat. Een itan onder de weervoor- rs. Een land heeft de nan die het verdient, och liever Wim Kan, die dat we een mooi land n. Het moest alleen nog ekt wezen. nd Pien is al dertig jaar de weerman in België, ïaal per week verschijnt Or de buis om heel opge- zonnige dagen te voor- n of om wat somberder of ijzel in het vooruit te stellen. Hij is er, na die nog steeds ver- dat uitgerekend hij Populaire weerman werd. i toeval", zegt hij. „Ik stu- 'tle wiskunde in Gent, be- ook een graad in astro- I nomie en reageerde op een wat merkwaardige advertentie van het Koninklijk Meteorolo gisch Instituut dat een Vlaam se wiskundige zocht. Ik heb het idee dat ik meer uitgeko zen werd vanwege het feit dat ik Vlaming was dan door mijn kennis, want van meteorologie wist ik toen nog niets. Maar dat spijkerde ik dusdanig bij dat ik uiteindelijk bij de voor- spellingsdienst kon". In 1952 vroegen wat mensen zich af hoe ze een weerpraatje zouden aanpakken indien de tv in België zijn intrede zou doen. „Nou, ik sprong met een thermometer, een barometer en meer van dat spul in een taxi en ik liet het ze zien. Toen een jaar later, op 31 oktober 1953, de tv begon was ik nog steeds de enige Vlaming met verstand van het weer en dus werd ik de weerman. Ik zei het al: een toeval dat mijn hele leven veranderde". Geen moeite Met het medium tv had Pien geen moeite. Hij kende geen camera-angst, geen spannin gen en dat gaf hem die onge dwongen wijze van presente ren. „Ik kon al vlug omsprin gen met het medium", zegt hij. „De eerste uitzending eigenlijk al. Toen brachten ze pas enke le seconden voor de live-uit zending een nog natte kaart van Europa binnen, maar het maakte me niets uit, ik zou desnoods zonder kaart begon nen zijn. Ook nu heb ik geen Armand Pien: „Ik blijf mijn werk wetenschappelijk doen, ook al ben Ik populair". tekst klaar voor de opnamen. Het maakt het allemaal wat verrassender". Vanaf 1953 kreeg Pien per dag tientallen brieven van kijkers. „De laatste jaren kreeg ik ook geweldig veel reacties uit Ne derland. Zo heb ik ongelooflijk veel nieuwjaarswensen uit Ne derland gekregen". De brieven zijn over het algemeen zeer positief. Waarderende woor den, maar ook tips. „Ik herin ner me een brief van een landbouwer, die me schreef dat hij bij het spitten had ge constateerd dat de mieren dat jaar erg diep in de grond za ten. Dat wordt een strenge winter, schreef de boer. En ja wel, het werd de barre winter van '63, de strengste die we kennen sinds we in 1863 het weer wetenschappelijk gingen bekijken". Het is opmerkelijk dat oudere mensen vaak beweren dat de vroeger mooier en de ziging ondergaan. Vroeger hadden de gezinnen vaak slechts een kachel, de rest van het huis was in de winter ijs koud. We speelden vroeger in de regen buiten. Bij een beetje motregen worden de kinderen nu binnengeroepen. We gaan vanuit een centraal verwarmd huis in een verwarmde auto naar een air conditioned kan toor. We weten niet eens of het koud is, we zijn kamer plantjes geworden". Hoe vaak ziet Pien er naast met zijn voorspellingen? „Wei nig. Je moet niet vergeten dat ik wetenschappelijk voorspel ler ben. Dat ik dat wat simpel vertaal op tv heeft te maken met het feit dat ik graag de schakel ben tussen die weten schap en de man in de straat". sneeuw winters strenger waren. „Dat hoor ik vaak", zegt Pien, „maar dat is niet waar. We ■hebben na de oorlog prachtige zomers gehad in '47, '59, '63, '75, '76 en ook in 1982, een van de zonnigste jaren, bekeken op jaarbasis. We hebben ook strenge winters gehad. Ik noemde 1963 al. Dat idee over vroeger heeft te maken met het geheugen. Slechte zomers worden vergeten. Bovendien heeft ons leven een totale wij- Geen Waarom hebben we tot dus verre nog niets gemerkt van een winter? Hoe komt het dat de skigebieden zo weinig sneeuw krijgen? Pien: „Dat komt door de lig ging van de hoge en lagedruk gebieden. Soms, net als nu, lig gen die maanden stil. Er is ook steeds weer een zuidwestelijke wind. Vandaar dat er nauwe lijks sneeuw komt. Het ziet er naar uit dat dat spoedig gaat veranderen, maar verder kan ik met voorspellingen ten aan zien van deze winter niet gaan". Hij blijft zijn werk als weten schapper benaderen. „En", zegt hij, „populariteit moet je aanvaarden. Mensen spreken me aan over het weer, kinde ren komen me een handje ge ven, maar ik kan nog altijd met de tram of de trein reizen en ik kan zelfs met vakantie gaan naar de Vlaamse kust. Als een Vlaming mij niet kent verwondert me dat. Elke Vla ming kent me, overal op de wereld". CATHERINE Afgelopen donderdag stond Catherine Kéyl met haar documentaire over de maf fia boven aan op de lijst van onderwerpen, die aan bod 'zouden komen in „Hier en nu" van de NCRV. Maar werkend voor actualiteiten rubrieken ben je nooit ze ker. Er kan op het laatste moment een onderwerp ko men dat voorrang krijgt. En dat overkwam Catherine. Vorige week was zij aan de montagetafel druk in de weer om haar opnamen in Palermo op Sicilië in het gareel te krijgen. Kwam al lemaal keurig op tijd ge reed, maar juist op dat mo ment schooi een onderwerp binnen over de Geneefse vredesonderhandelingen en wat daar allemaal mee sa men hangt. Daar moest Ca therine met haar reportage voor wijken. Zij staat nu donderdag andermaal bo ven aan op de lijst. Kijken of het nu lukt. Intussen is Catherine niet weg van het scherm. Om de andere dag staat zij tientjesleden te werven voor de NCRV. MIES Mies, we bedoelen Bouw man, kwam al in geen we ken meer op tv, maar dit betekent niet, dat ze weg is. Mies kreeg van de buiten wacht nogal kritiek op haar „Mies", maar zij toont zich daardoor geenszins uit het veld geslagen. De onderbre king van haar vaste rubriek ziet zij slechts als tijdelijk. De programmaleiding van de AVRO heeft voor het komende seizoen, in het na jaar dus, alweer tijd voor Mies uitgetrokken. Nog niet zeker is of haar programma er hetzelfde uit zal zien. Men doktert in die kringen op nog wat ideeën. Uitgaan de van de opvatting, dat zij wel uit het oog is. maar niet uit het hart, ziet de kijker toch weer naar haar uit. Dat weten ze in Hilversum. En daar handelen ze naar. THERESE Thérèse staat momenteel met de koffers gepakt voor haar intussen alweer vierde grote buitenlandse tournee. Men ziet vol verlangen naar haar uit in Zuid-Amerika en de Nederlandse Antillen. Haar vaste begeleiding, de muziekgroep van Nico v.d. Linden, volgt haar daarbij op de voet. Zij treedt daar niet alleen in zalen op, maar verschijnt ook op de tv. In die verre landen heeft zij vooral de aandacht getrokken door haar elpee onder de titel „Met de zon mee". In die zonovergoten gebieden krijgen ze nooit genoeg van de zon. Ze halen er nog meer van in huis door middel van de zingen de Thérèse. Zelfs in Spaan stalige teksten zingt zij haar liefde -avisie vandaag JERLAND 1 Stilstaan, niets gedaan. Herhaling van een film van Hans Koekoek en Henny van Aurich over het revalidatiecentrum te Hoènsbroek, waar oudere mensen opnieuw op eigen benen leren staan. KRO'8 wereldcircus. Tweede deel van het achtste Circus Festival van Monte Carlo met o.a. een optreden van de Russische clown Oleg Popov. -17.20 Er was eens... de ruimte. Franse serie te kenfilms van Albert Ba- rille over een familie op avontuur in de ruimte. Vijfde afl.: De Cro-mag- nons. |AC Cursus Kantoorinnova tie (13). IDierenverhaaltjesland. Zwitsers-Italiaanse te kenfilmserie, waarin be roemde dierenfabels van Aesopus worden naverteld. Tiende afl.: De vos en de kraai. Frank Buck. Ameri kaanse avonturenserie met Bruce Boxleitner in de hoofdrol. Afl.: In le vensgevaar. Korte in houd: Frank Buck neemt de taak van de piloot van een gevechts- h vliegtuig over, wanneer id deze wordt doodge- schoten. Het gaat om «vj het redden van kinderen :n van de missie. Gloria lil blijkt haar leven ook oj niet zeker. ir) Journaal. k) De tv-show. In een rechtstreekse uitzending tij vanuit Hattem ontvangt t) Ivo Niehe als gasten Pa- iij tricia Paay, de Ameri- d kaan Stevie Woods, die 1: er in slaagt trombone te wi spelen zonder trombone r en de zigeunerfamilie tej Mirando. r) Gejaagd door de storm. e Zoals we al schreven een epos in zeven delen :H over de Amerikaanse burgeroorlog. Met: Sta- vi cy Kéach. John Ham el mond, Diane Baker, is Kathleen Beller e.a. Eer- n ste afl.: De familie Gey- ser in het Zuiden heeft dl een zoon, John, die als utekenaar gaat werken n voor een krant in het )i Noorden. In een café a| ontmoet John Jonas, die een belangrijke rol zal góan spelen in zijn leven en dat van zijn fa milieleden. 23.00 TROS Aktua tv. Actuali teiten. 23.35 In vogelvlucht. Korte impressie van Kitty Knappert over Deventer met museum De Waag en het speelgoed- en blikmuseum. NOS 23.45 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.30 18.45- 19.00 EO 19.11 Nieuws voor doven en slechthorenden. Paspoort. Informatie voor de Joegoslavische en Italiaanse gastarbei ders. Sesamstraat. -18.51 Jeugdjournaal. Journaal. EO Kinderkrant. Voor kinderen van alle leeftij den. De Waltons. Ameri kaanse familieserie. EO-Jongerendag 1982. Tweede deel van een verslag van de op 16 oktober jl. gehouden Jongerendag. Medewer kenden: gospelzanger Don Francisco, de groep Silverwind, Loek van der Leeden, piano, en Rob van Dijk op het Keizerwaardorgel. Metterdaad. In dit pro gramma aandacht voor het ontwikkelingswerk van de stichting 'Hart voor Haiti'. Tenslotte. Een kort slot woord. Omnibus. Kunstrubriek van Theo Stokkink. Journaal. Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Epcot. Repor tage over het futuristische amuse mentspark van Walt Disney. 17.00 Krokodilion bende (1). Tweedelige Duitse Jeugdfilm. Met: Wolfgang Sie- ling, Rita Ramachers en Thomas Boh- nen. Korte Inhoud: Hannes wil lid worden van de Krokodillenbende. Daarvoor moet hij een bewijs van zijn moed leveren. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionaal nieuws. 18.25 Adam's rib. Komische Ameri kaanse serie. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Een avond met Georg Thomalla. Komische serie met Georg Thomalla, Andrea L'Ar- ronge, Hans Juergen Bauemler e.a. Afl.: Huwelijksoefeningen of 'de vrolij ke lafaard'. 21.00 Panorama. Actuali teiten. 21.45 Dallas. Miss Ellie laat zich gelden, want de machinaties van JR tegen de Claytons hangen haar de keel uit. 22.30 Achtergrondinforma- Robert Vaughn als senator Reynolds en Kathleen Beller als Kathy Reynolds Scéne uj, de jeugd8erie „Kanaal 13" met Anna spelen een rol m de nieuwe serie „Gejaagd door de storm" op Ned. I om 21.30 maer woensdagmiddag op Ned. I om 16.35 uur. tie. 23.00 Cultuur-Spiegel van de wereld. Aandacht voor internationale culturele thema's. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Voor de derde leeftijd. Aansluitend: Jour naal. 16.35 De vogelverschrikker (Worzel Gummidge). Kinderserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustra- tie. 17.50 Raad eens met Rosenthal. Plezierig spelprogramma. Muzikale omlijsting: Heinrlch Riethmüller. 18.20 De rose panter. Kinderprogramma met Paulchen. 18.57 ZDF-Uw pro gramma. 19.00 Journaal. 19.30 Dib- begaas. Tv-spel geregisseerd door Sepp Strubel. Met: Aenne Nau, Kurt Bücheler, Ruth Kahler e.a. Korte in houd: Berthel, een bejaarde weduwe, Is eigenares van een huls in het oude stadsgedeelte van Mainz. Onder haar woont haar zuster Anna, met wie zij niet zo goed kan opschieten. De rela tie verslechtert nog, als Joe, een on derhuurder bij Berthel komt wonen. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Buren. Programma In het kader van het 20 jaar bestaande vriendschapsverdrag met Frankrijk. 22.20 Vijl over tien. Een relatie zonder hartstocht. Discus sie over de relatie tussen Duitsers en Fransen. Aansluitend: Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Dertien keer denken. Denkcursus met Edward de Bono. 18.00 Telecol- lege I. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Dier-rapport. Reportage over de die rentuin van morgen. 21.00 Kllmbim. Gevarieerd ontspanningsprogramma. Met: Heinrlch, Peer Augustlnskl, Hel- mur Holger, Horst Juessen e.a. 21.45 Spiegel van het land. Scene. 22.15 Drie voor middernacht. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Er was eens... Her haling van het verhaal: De stem van de pastoor. 18.30 Peuters en kleu ters (Open school). Tweede afl.: Bul ten spelen. 19.00 Lieve plantjes. De Tradescantia. 19.10 Kijk uitl Magazi ne met verkeerstips. Thema: Veilig heidsafstand. 19.15 Uitzending door derden. Programma van de T en O. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractua liteiten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Molle. 20.40 Kijk menaen: De Nuba's van Fungor. Documentaire van Etlenne en Patricia Verhaegen over deze stam. 21.20 Vrijetijdspro- fielen. Derde afl.: Valaar. Reportage over de arbeiderswijk het Valaar in de gemeente Wilrijk. 22.05 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Aktie openbaar vervoer. Her haling twintigste aflevering. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips: veiligheidsafs tand. 19.40 Morgen. Overzicht pro gramma's en lotto. 19.45 Journaal en oportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15-22.15 De Nieuwe Orde. Herha ling van een serie historische enque- tes van Maurice de Wilde over de Nieuwe Orde in België voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zesde deel: De tijd der dwalingen (juni - oktober '40). BELGIE FRANS 1 16.45 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-be richten. 19.30 Journaal. 19.55 Fla mingo Road. Amerikaanse serie over het leven in een sjieke buurt van een stadje In Florida. Met: John Beek, Woody Brown, Howard Duff, Morgan Fairchild e.a. Vierde afl.: Met de ge dwongen medewerking van de bar man plaatst Titus Semple overal af- luistermicrofoons In het huis van Lu te-Mae. Skipper ontdekt er een: het plan van Titus Is nu gecompromit teerd. 20.50 Minute papillon. Consu mentenrubriek. 21.45 Grace a la mu- sique. Serle van Francois Relchen- bach over componisten. Afl.: Bela Bartok (tweede deel). 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse met Roger Moore in de hoofdrol. Ze ventiende afl.: De geheimagent John Spring is gearresteerd, maar hij ac cepteert het aanbod om voor Enge land te werken, een dubbelagent dus. 18.50 L'agent sane secret. Teken filmserie. 19.00 Tribune economique et sociale. De CSC. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Point de mire. Magazine van Gerard Valet. 20.55-23.00 Le Schpountz. Franse komedie van Marcel Pagnol (1937). Met: Fernan- del, Fernand Charpin en Odette Ro ger. Korte inhoud: Oom Baptistin heeft zijn handen vol aan Irenee, een van zijn twee neven, die er enkel maar van droomt artiest te worden. ENGELAND BBC 1 16.05 Songs of praise. 16.40 Every day yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 20.10 A question of sporL 20.40 Vox pop. 21.10 By the sea. 22.00 Journaal. 22.25 Boys from the Blackstuff. 23.25 Come dancing. 00.10 Top sailing. 00.45 Journaal. 00.47 Weerbericht ENGELAND BBC 2 17.20 Men of Ideas. Over moderne fi losofie. Chomsky. 18.10 Around with Allies. 18.40 Robinson Crusoe on Treaeure Island 19.00 Scene. The kids are ok. 19.20 The Waltona. Se rle. 20.05 Journaal. 20.10 It came from outer space. Amerikaanse sf-fllm van Jack Arnold (1953). Met: Richard Carlson, Barbara Rush. Charles Drake e.a. 21.30 Russell Har- ty. 22.00 Pot black 83. Biljartwedstrij den. 22.25 Doctor's dilemmas. 23.10 Arena. 23.35-00.50 Newanlght. ENGELAND ITV 17.00 Cockleshell Bay. 17.15 Dan- germouse. 17.20 Stig of the dump. 17.35 Fiver Magic minutes. 17.45 CB TV-channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuwa. 19.00 About i uur. Anglia. 19.40 Crossroads. 20.05 By gones. 20.35 Death cruise. Ameri kaanse tv-film. 22.00 Bloomfield. Thrillerserie: Time runs out for Tony. 23.00 Nieuws. 23.30 Nightmare in Badham county. 01.10 Tuesday To pic. Televisie morgen van der Staak (I) en Pim Vos- NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-12.00 School televisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 Open school-TELEAC. Thema 11: Omaatje lief. NCRV 15.30 Duivenplein. Engel se tekenfilmserie. 15.45 Appelmoes met taartjes. Kinderserie met poppen en mensen, gemaakt in nauwe sa menwerking met de spelers van het Pop en Spel Collectief uit Enschede. Derde afl.: Een oma die vliegt. 16.05 Bokkesprongen. Jeugdprogramma van Leontine Ceulemans en Louis Kockelman. Muziek: de Try Out Band. 16.35 Kanaal 13. Serie over het wel en wee van medewerkers aan een ra dioprogramma. Met: Plm Vosmaer, Anna van der Staak, Ronny Bierman en Jan van Roijen. 17.05-17.35 Een vader met fantasie. Zweedse jeugd serie. Vierde afl.: Hasse en zijn vader trekken samen weer verder, nadat Hasse eerst kwaad was weggelopen. Maar de vakantie zit er bijna op. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.03 Een avond met Georg Thomalla. Herha ling. 10.50 Buren. Herhaling. 11.50 Umschau. 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotex! voor iedereen. '15.40 Videotext voor ledereen. 16.10 Journaal. 16.15 Friedrich Luft in ge sprek. Met de acteur Glinter Lam precht 17.00 Krokodillenbende (2). Jeugdfilm. 17.50 Journaal. 18.00 Ac tualiteiten. Regionaal nieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Kinderprogramma. Aansluitend: Journaal. 16.35 De ver loren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Te- le-illuatratie. Aansluitend: Journaal. 18.00 De Werner Fend-story. Indi sche avonturen van een dierenfilmer. Derde deel. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.50 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesam straat. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tetecollege L Cursus Engels. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 13.50 Schooltelevi sie. Biografische film over Moltere (2). 16.00 Cine, Bede et Cle. Jeugdpro gramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. BELGIE BRT 2 12.00 Zie België BRT 1. 18.00 Le SainL Engelse actieserie met Roger Moore. Achttiende afl.: Alles begon In het museum van istanboel, toen een jong meisje, dat tegen Simon Templar opbotste enkele foto's liet vallen en wegvluchtte. ENGELAND BBC 1 10.00-13.03 Schooltelevisie. 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 See saw. Kinderprogramma. 15.01 Watchl The romans. 15.18 Near and lar. 15.40-16.00 Merry-go- •round. 16.15 Embroidery. 16.40 Everyday yoga. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilmpje. 17.40 Take hart *83. ENGELAND ITV 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Pullo ver. 13.10 Rainbow. 13.30 The video age. 14.00 News at One. 14.20 An glia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 A country practice. 16.30 Definition. 17.00 Pullover. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (AVRO) Hersengymnastiek - 16.30 Kom 'ns langs In Arnhem - 18.06 Radiojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Top pers van toen - 19.02 Pim Jacobs platenscala -20.03 Fragmenten uit operettes en musicals - 21.02 Luister spelserie: Reisdoel: menselijk brein (vijfde en laatste deel) - 21.43 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpa- norama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 Tros allerlei - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros klantenservice - 20.30 Woord puzzel - 21.00 Rubriek over literatuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatief programma over muziek, toneel, film en andere kunstvormen. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder plus - 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 - 16.00 Llterama - 16.35 Gedichten van en met Margot de Hartog - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Componistenportret Luigi Boccherinl - 21.30 Een sonate van Bach - 21.50 Werken van Guillaume de Machaut - 22.05 Orgelconcert door de Noorse organist Herald Her- resthal. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Kletskop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Jukebox - 15.03 Toeters en bellen - 16.30 Apekool - 17.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 Reactie-telefoon - 8.40 Consumente ninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar - 11.33 Leef-tljd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.26 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook - 15.32 NOS-wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa-, raplu - 10.34 Muziek, zang en dans voor nu, heden en thans - 12.34 Vraag en aanbod - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-box HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium met werk van Elliott, Handel, Chopin, Rossini, Chabrler en Satie - 8.05 Platennleuws - 8.45 Musl- ca Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Divertimen to - 13.05 De grote orgelmis van Bach (II) - 13.30 (AVRO) Vioolconcert opus 35 van Tsjaikovsky - 14.05 Four Saints, opera van Vlrgll Thomson - .15.45 Ed Bogaard met ensemble - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13