ude complex veiling lora is verkocht REGIOMOURINAAL ierenpark Wassenaar blijft Vermoedelijk toch bestaan jORDWIJKS BEDRIJF GAAT WONINGEN EN KANTOREN BOUWEN K&O Katwijk verhuist naar Colignyschool og geen contingent voor vierde deelplan Haaswijk Oliecrisis in Rijnsburg n-IDEN CeUtAcGowa/nt VRIJDAG 14 JANUARI 1983 PAGINA 7 stgeest houdt geld over bij verkeersplan STGEEST - Een aantal maatregelen die in het Oegst- 1>r verkeersplan als „prioriteit 1" stonden aangeduid, nmiddels uitgevoerd. Gisteravond, tijdens de bijeen- t van de commissie verkeer en vervoer, bleek dat men Sisch door de meest urgente zaken heen was. Burge ter Scheenstra deelde mee, dat men van de 188.000 gul die men voor verkeersmaatregelen in 1982 had uitge- ien, ongeveer 35.000 gulden heeft overgehouden. Een ig dat weer toegevoegd wordt aan het verkeersleef- leidsfonds. Het valt te verwachten dat de gemeenteraad Bprd zal gaan met de plannen zowel de. Wijttenbachweg :hg Schoutenburgerstraat tot eenrichtingsverkeerswegen talken. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat er in de üipnbachweg ter hoogte van de Floralaan een tweetal e »erhavens voor auto's zouden komen hetgeen zou lei- eviot het aan één zijde van-de Wijttenbachweg parkeren jrputo's. Een maatregel die door de commissieleden te enaar werd bevonden. Door tweezijdig parkeren te hand- en de fietsers en bromfietsers op de Wijttenbachweg stfinchtingsverkeer toe te staan houdt men zo'n slordige Hè gulden in de zak. Toch Ajax tegen Blauw-Zwart WASSENAAR De wed- strijd van het Amsterdam se Ajax tegen het Wasse- naarse Blauw-Zwart, die vorige week op het laatste moment werd afgelast zal nu toch worden gespeeld en wel op dinsdagavond. Plaats van handeling is het terrein van Blauw- Zwart, de Schulpwei aan de Dr. Mansveltkade in Wassenaar. Ajax zal naar verluid compleet zijn, dus met Johan Cruijff. De wedstrijd begint om half acht. Jaap Bol neemt afscheid van Valkenburgs Harmonie VALKENBURG Valkenburgs Har- monie nam gisteravond tijdens de alge mene ledenvergadering afscheid van een van zijn meest gewaardeerde leden, Jaap Bol. De heer Bol was 26 jaar lang lid van de muziekvereniging. De heer Bol zat een lange tijd in het be stuur van de harmonie en beheerde de muziekbibliotheek. Jaap Bol verlaat de Valkenburgse vereniging, omdat hij di rigent is van zowel het kamerkoor „Cantilene" als harmonie „Katwijk". Deze functies kosten hem veel tijd. De heer P. van der Meij, voorzitter van Valkenburgs harmonie, dankte de heer Bol en gaf hem een ballpoint met in scriptie. Burgemeester Scheenstra wacht op antwoord.... OEGSTGEEST De vrij smalle Rhijnhofweg is voor fietsers niet van gevaar ontbloot omdat er vele auto's moeten passeren, waaronder ook grotere wagens van de veiling uit Rijnsburg. Voorts wordt er te snel gereden. „Aangezien de weg buiten de bebouwde kom van Oegstgeest ligt hebben wij het probleem aan de Provincie voorgelegd. Maar de provincie is groot en de weg klein wij hebben op onze brief nog geen antwoord gehad", aldus buirgemeester Scheenstra. Bij het treffen van maatregelen die verkeersveiligheid ten goede komen kan men subsidie aanvragen bij de Overheid. Ook Oegst geest heeft zich vorig jaar maart een dergelijk verzoek gepermit teerd. Op 2 juli werd van Overheidszijde een onderzoek inge steld naar de uit te voeren werken. Enkele maanden later, in oktober kreeg men als antwoord: ,,U was al met de werkzaam heden begonnen, daarom krijgt u de subsidie niet". „Een flauwe brief", aldus burgemeester Scheenstra. En zijn me ning werd door de commissieleden van de commissie verkeer en vervoer gedeeld. k ifSBURG Het oude st' ilex van de veiling is verkocht. De ko- szjs het bouw- en aan- ngsmaatschappij De ed uit Noordwijk, die complex voor acht in gulden heeft ge- Het voorlopig mtract werd gister- n afgesloten. De on- idelingen hebben its drie maanden ge- De oude Flora t een boekwaarde van dan acht miljoen pn. Met de verkoop is verleden week door eilingvoorzitter Jac en gedane voorspel- waarheid geworden, /jtelde dat de verkoop ên drie maanden verkoopplannen, „in de »n jaren van de veiling" fis bestuurssecretaris T. èrak veertien tot vijftien in gulden op moeten [en. Amstelveste b.v. uit tad bood vorig jaar nog ruim zes miljoen gul- daar ging het be- de veiling niet mee T^rd. Inmiddels bezorgde <ajude complex de veiling j^pn groot verlies op de be- 'ig: 1,5 miljoen gulden per het terrein, dat een op- ,irpk heeft van 23.000 vier- meter, geldt een bestem- plan dat de bouw van - - Het oude complex van de veiling Flora. kantoren en ongeveer 125 wo ningen omvat. De bouw- en aannemingsmaatschappij De Raad uit Noordwijk is van plan conform het bestmmings- plan 125 woningen te gaan bouwen. „Maar we verwach ten op zijn vroegst in 1984 daarvoor de toestemming van het rijk", aldus woordvoerder drs. P.L.M. Brandjes. Gedacht wordt aan de bouw van pre- mie-koopWoningen. Het aan nemingsbedrijf wil verder de oude gebouwen op het terrein handhaven. „Alles wat daar binnen geëxploiteerd kan wor den is mogelijk. We denken aan een soort bedrijfsruimten, voor opslag en kantoren, voor jonge ondernemers. Het zijn natuurlijk niet direct de kwa litatief beste ruimten en daar om zal de huur vrij laag lig gen", aldus de heer Brandjes. Het bedrijf heeft overigens wel een compleet plan liggen voor 500 woningen op het ter rein, maar de uitvoering van de resterende 375 hangt af van het verbeteren van de econo- Het belangrijkste punt voor het veilingbestuur is dat nu de uitbreiding van het nieuwe complex door kan gaan. De le den van de veiling besloten 24 september, na een beslissing op 14 juli te hebben aangehou den, in te stemmen met de uit breiding. daar is echter de uit drukkelijke voorwaarde aan verbonden dat niet gebouwd mag worden voor het oude Floracomplex is verkocht. De leden komen 28 januari bij een tijdens een ledenvergade ring en moeten dan de ver koop van de oude Flora be krachtigen. Daarna kan een aanvang met de bouw worden gemaakt. Het gaat om uitbrei ding van de gekoelde neerze- truimte en de open koper sruimte. De neerzetruimte kan uitgebreid worden door in de huidige neerzetruimte een verdieping te maken. De kos ten hiervan worden geschat op 3,7 miljoen gulden. De koper shal is veel te klein en daarom deze met nog eens 10.000 vier kante meter uit te breiden, net zo groot als de vorig jaar ge bouwde hal. De kosten hier van worden geraamd op 4,9 miljoen gulden. bVINCIE KOMT MET REDDINGSPLAN VAN 5 MILJOEN si HAAG/WASSENAAR e^t Dierenpark Wassenaar ne waarschijnlijk toch be- k en. De provincie Zuid- zopd heeft een reddings^ >rr) opgesteld, waarin vijf /eén gulden voldoende zou ailet park rendabel voort te Dat geld zou moeten ko- het rijk, gemeenten, jen (gedacht wordt .aan -sPrins Bernhardfonds) en ebedrijfsleven. Daarnaast cf ook gedacht aan een fi- gele reddingsactie onder It redingsplan is gekeken Noorder Dierenpark nmen, dat tien jaar gele- pveneens in moeilijkhe- ^erkeerde maar nu jaar- 'een half miljoen bezoe- itrekt. Gedeputeerde drs. rgman, die in Emmen een J heeft genomen, meent Ie opzet van dit park ook 'assenaar mogelijk is. Dat t in dat de dieren in een meer natuurlijke omgeving te bezichtigen zullen zijn. Ook voor de bezoeker zal de ac commodatie worden verbe terd. „Het wordt zowel voor mens als dier een stukje aan genamer", aldus de heer Borg- De exploitatie is volgens de ge deputeerde na afslanking van het huidige dierenbestand en vermindering van het aantal personeelsleden zonder veel problemen rendabel te maken. In het reddingsplan wordt uit gegaan van voortzetting met 25 van de huidige 45 perso neelsleden. Bij de afslanking van het dierenbestand wordt gedacht aan de vermindering van het aantal variëteiten van een diersoort. „Waar je eerst zeventien soorten apen hebt, krijg je er straks misschien hooguit vier. Dat compenseer je door ze in hun natuurlijke omgeving te tonen". Met die opzet hoopt de provin cie in Wassenaar de eerste ja ren zeker 270.000 bezoekers per jaar te kunnen trekken. Als het park in de nieuwe op zet aanslaat en de bezoekers aantallen groeien kan opnieuw worden gedacht aan uitbrei ding van het aantal dieren en het aantal personeelsleden. Gedeputeerde Borgman is op timistisch over de kansen de vijf miljoen gulden op tafel te krijgen. In tegenstelling tot enkele maanden geleden zou den enkele gemeenten in de Haagse regio „de bereidheid hebben getoond" bij te dragen aan het behoud van het park. Ook van de andere potentiële geldbronnen verwacht de ge deputeerde financiële mede werking, omdat nu is aange toond dat een rendabele ex ploitatie haalbaar is. Dat houdt in dat niet elk jaar opnieuw hoeft te worden gevraagd om financiële steun. Overigens zal ook de provincie zelf een forse financiële bij drage moeten leveren. Gede puteerde Borgman zei daar over wel een bedrag in zijn hoofd te hebben, maar eerst te moeten overleggen met zijn collega's binnen gedeputeerde staten. Daarna moeten ook provinciale staten zich over dat bedrag uitspreken. Het reddingsplan moet nog voor deze zomer in werking treden. Dat betekent dat haast geboden is. Directie en perso neel van het park zijn volgens de heer Borgman wel enthou siast. De voedingsbond FNV heeft, verwijzend naar het plan, inmiddels brieven ge stuurd naar de gemeentebestu ren in de regio om zo snel mo gelijk te beslissen over een fi nanciële bijdrage. Dit om di rectie en personeel van het park niet langer in onzeker heid te laten zitten. KOOS VAN WEES n? Bel lussen 18.00 e labezorgd. KATWIJK Het is zeer waarschijnlijk dat de volksuniversiteit K&O de Bogermanschool zal moeten verruilen voor de Caspard de Colignyschool. Met het college van B en W sprak ook de commissie vorming, zorg r en perso neelszaken zich gistermid dag uit voor het onderko men aan de Sluisweg. Het huidige pand van K&O zal voor een bedrag van 175.000 gulden opgeknapt moeten worden om de volksuniversiteit definitief onderdak te bieden en voor de Colignyschool komt dit zo'n 100.000 gul den goedkoper uit. De commissie ging met het uitspreken van deze voorkeur in tegen de wens van de volks universiteit. K&O zou graag in de Bogermanschool, waar men momenteel al een aantal ruimten in gebruik heeft, ge huisvest blijven. Men noemt de Bogermanschool beter ge schikt voor het K O-werk, omdat er twee verdiepingen zijn, de omgeving rustiger is en het gebouw meer centraal in de gemeente ligt. Voor de commissie waren dat echter geen zwaarwegende ar gumenten. Aangevoerd werd dat de oppervlakte van beide scholen vrijwel gelijk is en dat de Colignyschool in een veel betere staat van onderhoud verkeert. Dat bespaart niet al leen in eerste instantie een ton, maar kan ook in de toe komst in de onderhoudskosten schelen. Daarbij komt nog dat de Bo germanschool (die na dit schoolseizoen leeg komt) ge makkelijk gesloopt kan wor den om bij voorbeeld woning bouw te kunnen plegen. Bij de Colignyschool is dit veel moei lijker. Niet alleen is de locatie voor woningbouw wat minder geschikt, ook kunnen er grote bezwaren komen vanuit de be volking wanneer het karakte ristieke pand aan de Sluisweg zou worden gesloopt. Boccherini Het Boccherini Trio treedt zondagavond op in het Paus Johannes Centrum in Prinsenhof Leidschendam. Het trio bestaat uit Heieen Koppe, viool, Eric van der Wel, altviool en John van den Beemt, cello. Op het pro gramma staan werken van Reger, Marti nu en Mozart. Entree f9,75, kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Aanvang van dit door de Stichting Cultureel Contact georganiseerde concert: kwart over acht. Klarinetgroep De klarinetgroep van de muziekvereniging Sint Matthias geeft op zondag een koffieconcert in het Oude Raadhuis aan de Dorpsstraat in Warmond. Er wörden negen werken ten gehore gebracht van onder andere Mozart, Bach en Beethoven. De groep bestaat uit tien personen en er wordt gespeeld op de bas-, es- en bes-klarinet. In de pauze wordt gratis koffie geschonken. Entree f4, kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. LTB De Kring Duinstreek van de LTB houdt maandag avond zijn jaarvergadering in Treslong Hillegom. De vakgroepsvoorzitters van de LTB. G.J. Koop van de Tuinders, H. Vreeburg van bloembollenkwekers en J. Kraakman van de veehouders, zullen inleidingen hou den. Daarna wordt de mogelijkheid voor het voeren van een discussie gegeven. Na de pauze volgt nog een korte inleiding door de algemeen voorzitter, de heer P.J. Verhoef. Zijn onderwerp is „Plaats van de agrari sche ondernemer in het economisch bestel van de ko mende jaren". De vergadering begint om kwart voor acht. Open proeftuin De Vereniging Proeftuin Rijnsburg en omstreken houdt deze maand twee open dagen en wel op maandag 17 en dinsdag 18 januari. Iedereen kan er beide dagen tussen half tien en half twaalf en tussen twee en vier uur terecht. Par keren kan op het terrein van de Veiling Flora. Te zien zijn tulpen, geteeld in kisten en in de volle grond, irissen, lelies en duizendschoon. Dit alles zowel onder enkel als onder dubbel glas geteeld. Ook zijn proeven te zien met contai nerteelt van tweejarige en vaste planten. Derde Wereld De Hazerswoudse afdeling van de Partij van de Ar beid is van plan de cursus „Vijf voor twaalf". Op zes avonden kan men een beeld krijgen van de problema tiek in de Derde Wereld. Daarnaast wil de partij dui delijk maken hoe goede oplossingen van de problemen in die landen vaak gedwarsboomd worden. H. Goes (telefoon 01714-3542) en J. van de Loo (01728-9250) zijn bereid meer te vertellen over de cursus. De Evert Ver meer Stichting stelde de cursus voor de PvdA samen. Cursussen Bij K&O Oegstgeest kunnen de komende tijd kortlopende cursussen worden gevolgd. Het Drieluik aan de Gevers- straat 37 (ingang Prins Hendriklaan) is hiervoor de centra le plaats. Bij de navolgende cursussen zijn nog plaatsen vrij: bloemschikken, droogboeketten, kleding maken, quil ting, textiele werkvormen, volksschilderkunst, leeskring moderne Franse literatuur, geschiedenis van deze tijd, psy chologie en opvoedingsproblemen in deze tijd. Snelle opga ve aan de balie van Het Drieluik is gewenst, aangezien een aantal cursussen op punt van beginnen staat. De balie is van 9.00 tot 11.30 uur bezet. Telefonische inlichtingen: 071- 155868. Notaris De gemeente Noordwijkerhout heeft sinds gisteren een echte notaris binnen de grenzen. Het is mr. B.J. van leeuwen, die voorheen notaris-assistent in leiden was. Hij heeft zich gevestigd aan de Herenweg 22. B en W van Noord wijkerhout zorgden er gistermiddag voor dat de eerste notariële acte kon passeren. (STGEEST De ge- fite Oegstgeest heeft i contingent gekregen het Rijk voor de soci- tamingbouw in deel- IV van Haaswijk. heeft de gemeente pen toestemming ge- Al voor de bouw van iremiehuurwoningen premie A koopwo- >n in deelplan III van hetgeen bete dat dit overigens al ilankte deelplan kan 1len volgebouwd. De van Haaswijk (al nu waarschijnlijk worden vertraagd. plan voorziet onder r in de bouw van een d voor studenten en werkende jongeren van 175 eenheden, 24 wonin gen voor alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens alsmede 56 éénge zinswoningen in de wo ningwetsector. Het gemeentebestuur van Oegstgeest is teleurgesteld over het uitblijven van het contingent voor Haaswijk IV, een ontwikkeling die het ge duld van de Oegstgeester wo ningzoekenden zwaarder op de proef zal stellen. Men hoopt voor wat betreft het project voor de één- en tweepersoons huishoudens iets van een Leids contingent te kunnen overnemen. Onderhandelin gen daarover zijn gaande. Tegen de bouw van de jonge- renflat is overigens bezwaar ingediend door de kopersvere niging Haaswijk die het een te massaal opgezet project vindt. ^Het bezwaarschrift is echter al door de gemeente afgewezen. „De vereniging voerde onder meer aan dat het project in strijd was met het bestem mingsplan omdat op deze plaats speciale voorzieningen zoals schoolgebouwen zouden moeten komen. Dat argument is echter niet van toepassing", aldus wethouder Th. van Ha zel. „Men moet het in het ge heel van de plannen zien. Wij zullen proberen in april een expositie te houden waar ma quettes van het totale plan Haaswijk getoond worden", al dus de plaatselijke bewinds man. Woonwagenkamp Spoedeisende zaken als de verlenging van de Haaswij- klaan en de inrichting van een woonwagenkampje aan de Haarlemmerstraatweg verei sen dat er haast gezet wordt achter het bestemmingsplan Haaswijk '80. Mogelijk worden deze twee zaken uit het plan gelicht en in het kader van een voorbereidingsbesluit ge hanteerd. Een aantal raadsle den heeft daarom verzocht. Het raadslid Wuisman (D'66) vindt de in het plan voorko mende gedetailleerde om schrijving van het sportpark of volkstuingebied wat te veel van het goede, omdat de toe komst anders zou kunnen uit pakken. Hij heeft voorgesteld het gebied de bestemming sport en recreatie te geven waardoor de invulling straks naar behoefte kan .geschieden. Ook het feit dat 15 hectare grond in de Morsebelpolder nu als industrieterrein te boek staat gaat een aantal radsleden te ver. Temeer omdat ook de behoefte zich hier in de loop der jaren kan wijzigen. In het streekplan wil de provincie echter 20 hectare industriege bied in Oegstgeest „op kaart" hebben. De combinatie met het gebied van de Kamphui- zerpolder waar eveneens 5 hectare industriegebied voor komt zal de goedkeuring van G.S. kunnen wegdragen, meent het Oegstgeester colle ge. Wethouder Van Hazel voelt er overigens niet zoveel voor om het plan al te veel te gaan wijzigen en opnieuw alle procedures voor een bestem mingsplan te gaan doorlopen. „We zijn al een tijd bezig met de voorbereiding en verdere vertraging lijkt mij niet ge wenst", aldus de wethouder. De oliecrisis is weer in volle hevigheid losgebarsten, dacht fotograaf Henk van de Ende enige ogenblikken toen hij wil de gaan tanken bij het benzinestation van de firma Kam steeg aan de Oranjelaan in Rijnsburg. Hij werd immers ge confronteerd met ongewoon hoge prijzen voor voor norma le benzine, 15 gulden en 58 cent per liter, en super benzi ne, 16 gulden en 18 cent per liter. Tot zijn niet geringe genoegen kon de fotograaf snel con stateren dat de brandstof die hij zelf in zijn auto tracht te gieten, de dieselolie keurig netjes op één gulden en ruim 15 cent per liter was blijven staan. De vriendelijke medede ling naast het prijsbord dat Shell helpt, óók met lage prij zen kwam in ieder geval voor wat betreft de benzinegebrui kers wat merkwaardig over. Een nader onderzoek leerde echter dat het garagebedrijf niet voldoende bordjes voor handen had met een punt en een klein cijfer acht, en dat daarom maar de bordjes met een groot cijfer acht waren geplaatst. Vandaar de buitensporig lijkende benzineprijzen. Derhalve geen door ontstemde Arabische leveranciers dichtgedraaide oliekraan, noch sterk gestegen kosten bij de raffinaderij, noch een handgreep van de regering om het dieselrijden sterk te bevorderen. Kans op vestiging bibliotheek in Hoornes lijkt groot KATWIJK Met de toe- zegging van twee CDA- raadsleden dat zij de vesti ging van een tweede bi bliotheekfiliaal in hun fractie zullen verdedigen, lijkt de realisering van deze vestiging in de wijk Hoornes/Rijnsoever wat dichterbij gekomen. De heren A. en T. van der Plas verklaarden zich gister middag tijdens een vergade ring van de commissie vor ming, zorg en personeelszaken (VZP) als enigen direct vóór', de ingebruikname van de on derbouw van de Piersonflat als bibliotheekfiliaal. De overi ge frakties maakten een voor behoud en geven hun mening, pas in de raadsvergadering van 26 januari. De commissie VZP vergaderde gistermiddag voor de derde maal over een bibliotheekfili aal in de wijk Hoornes/Rijn soever. Het struikelblok bleef ook dit keer weer de financië le invulling van het plan. De exploitatie komt al gauw tus sen de 130.000 en 150,000 gul den te liggen. Wethouder N. Parlevliet vertelde dat op de rijkssteun in de eerste jaren nog niet gerekend hoeft te- worden. De wethouder was verder van mening dat de bi bliotheek bij een eventuele re alisering van het filiaal in de komende jaren niet nog verder kan bezuinigen. „Alleen bij de bibliotheek is in het kader van het welzijnsplan alles uitput tend doorgelicht. Er zit in het welzijnsplan nog genoeg dor hout dat met voorrang gekapt kan worden". Het is volgens de wethouder noodzakelijk om in de toekomst prioriteiten te stellen aan de uitgaven in het welzijnsplan en hij noemde in dit verband een bibliotheekfi liaal uit educatieve overwegin gen bijzonder belangrijk.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7