HYS is hard toe aan play offs Voorzitter Napoli treedt af Jan Arnouts maakt indruk voetballerléi MET UW KRANT NAAR DE WINTERSPORT TORT Jternatieve inering )NDEN De sanering in het igelse voetbal, dat ook zijn pro- jmen heeft, kan volgens Bryon Itler, de eerste voetbalverslagge- r van de BBC-radio plaats vin- n wanneer aan drie voorwaarden >rdt voldaan. Volgens Butler zou- n de managers moeten slagen pr een examen spreken in het enbaar, waarbij bescheidenheid t belangrijkste onderdeel is; moe- i de controleurs in de stadions test op vriendelijkheid en bur- flijk fatsoen doorstaan; en dienen directies en bestuurders van de bs dezelfde toiletten te gebrui- i als de toeschouwers. EcidaeSouAC/nt ZATERDAG 8 JANUARI 1983 PAGINA 11 Handbalploeg zonder Beekman naar Israël NIJMEGEN Nico Beekman zal niet deelnemen aan de trainingssta ge van de Nederlandse handbal- ploeg van 31 januari tot 6 februari in Israël. De 22-jarige handballer van De Gazellen heeft afgezegd om studieredenen. Beekman, vierde jaars scheikunde, moet begin febru ari een aantal tentamens doen. Hij gaat wel met de ploeg mee naar Zwitserland, waar van 12 tot 20 fe bruari de laatste hand wordt gelegd aan de voorbereiding op het toer nooi om het Wereldkampioenschap in de B-groep. Geringe groei KNBSB SANTPOORT De groei van de Ko ninklijke Nederlandse Baseball en Soft ball Bond (KNBSB) stagneert. In het jaar 1982 steeg het ledental met 542 tot 26.002. De KNBSB was de laatste jaren gewend geraakt aan een netto winst van tweedui zend leden. Uit het jaarverslag van de or ganisatie blijkt dat het grootste rayon van de organisatie, Haarlem, leden verloor. Met 4881 leden blijft deze regio echter voor op Het Zuiden (3531) en Zuid-West Nederland (3117), dat ook honk- en soft- ballers inleverde. Vorig jaar werd in alle regio's winst geboekt. De afdeling honk bal blijft met 12.549 leden de grootste sec tie van de KNBSB. Er zijn in Nederland 8744 geregistreerde softbalsters. Het Haag se Storks is met 367 leden de vijfde vere niging in Nederland. FIDE benoemt onderzoekscommissie AMSTERDAM De voorzitter van de wereldschaakbond (FIDE), Florencio Campomanes, heeft een commissie benoemd die een klacht van de Koninklijke. Nederlandse Schaakbond (KNSB) moet onderzoeken. De KNSB had bij de FIDE geprotes teerd dat de schaakbond van de Sovjet-Unie, ondanks eerder ge dane toezeggingen en bevestigin gen, zijn spelers voor het Hoogo- venstoernooi had teruggetrok ken. De commissie van de FIDE bestaat uit Toran Albero (Spa), Jungwirth (Oos) en Kazic (Joe). De commissie moet voor 25 janu ari verslag uitbrengen. Staking arbiters Cyprus van de baan NICOSIA Een staking van voet balscheidsrechters op Cyprus is van de baan. Nadat een minister had aangekondigd te willen intervenie ren, heeft de scheidsrechtersorgani- satie besloten de staking af te gelas ten. Met de staking wilden de scheidsrechters protesteren tegen de belasting die op hun bijverdiensten wordt geheven. Het arbitrale ex traatje zorgt er vaak voor dat de scheidsrechters in een hogere sala risgroep vallen, waardoor zij uitein delijk minder overhouden. Nu de staking is afgelast, gaan het komend weekeinde de zes wedstrijden voor de competitie gewoon door. Turnster Wilmink intensiveert trainingen KAMPEN Thérèse Wilmink is de eerste Neder landse turnster, die meer dan 16 uur per week gaat trainen. De Kampense, nationaal kampioene, heeft na overleg met ouders, schoolbestuur en technisch begeleidingsteam van de KNGV besloten twee door deweekse ochtenden extra in de gymnastiekzaal van sportcentrum Papendal door te brengen. Voornaam ste aanleiding voor deze stap vormt het wereldkam pioenschap dit jaar in Boedapest (Hongarije). Klas seert Thérèse Wilmink zich tijdens dat titeltoernooi bij de eerste 36, dan is de kans groot dat ze naar de Olympische Spelen van Los Angeles (1984) wordt uitgezonden. Consequentie van de dadendrang is dat de turnster uit Kampen, in tegenstelling tot haar klasgenoten, dit jaar geen (MAVO)-examen doet 0 Pot üfinitief bij C Den Haag N HAAG FC Den Haag ft Ko Pot gisteren defini- kunnen inlijven, nadat de gté financiële hindernissen 'ëh weggenomen. De van Amerikaanse Fort Lauder- 2 Strikers afkomstige Am- dammer zal overigens •gen nog niet kunnen spe- in het bekerduel met Ajax. KNVB wacht nog op een icht van de NASL (North ërican Soccer League), irin deze Pot vrij geeft over jaan naar FC Den Haag. wacht wordt, dat de verde- ;r volgende week, in de Istrijd tegen Vitesse in ihem, voor FC Den Haag debuteren. Pot. die trans- was. heeft een contract 1 de Haagse eerste-divisie- D afgesloten voor het lopen- seizoen. Ook daarna is hij lansfervrij. Bdi Scha Wang fdt bij ^pnstrijden ..pIeRRENVEEN Li Scha ;e,ng van de kunstrijclub (gingen is het Nederlands j-fipioenschap in Heerenveen afk begonnen. Na de ver- jhte figuren en korte kuer iajt zij met het plaatscijfer heZe was de enige, die bij de kuer de dubbele axel sprong. Bij de heren j^te de enige deelnemer Ed ij). Campen een drievoudige Bij de meisjes neemt rjHaagse Renate Bakker de' jke plaats in met plaatscijfer De andere Haagse, Ange- aae, Heyers is derde (3,2) ach- n, Liselotte Scheppers uit 2rtJ3°sch (3.03). ernploeg lar Sera jevo .L.TEN Henk Boer heeft aanvraag voor een iatsvierkamp in Serajevo .aan. Boer wil met zijn all- nders na de wedstrijden om ..Gouden Schaats in Inzeil jn maart doorreizen naar Joegoslavische plaats, waar {end jaar de Olympische iterspelen plaatshebben, irmee reageerde de trai- SB-sponsor eerder had ge- k Het is de bedoeling dat lehele kernploeg het twee- (veekeinde in maart in Se- jvo aan de start verschijnt. DEN HAAG In de play offs om het Nederlandse ijshockeykampioenschap begint Nikon Stars/HYS komende vrijdag met een uitwedstrijd tegen Tilburg Trappers. De Brabantse formatie werd gisteravond de vierde deelnemer van de strijd om de titel. De enige andere kanshebber voor het vierde toegangs bewijs voor de play offs, 't Leidseplein Amsterdam, verloor de uitwedstrijd te gen Vissers Nijmegen met liefst 11-4 (5-2, 4-1, 2-1), waardoor Tilburg Trap pers zonder te spelen de gelukkige werd. Nikon Stars/HYS-Smoke Eaters (10-5) was gisteravond de zoveelste aanklacht tegen de opzet van de ijshockeycom- petitie. Het feit, dat de Haagse formatie al een periodetitel op zak heeft en Smoke Eaters als hekkesluiter van de eerste di visie al geruime tijd geleden is veroordeeld tot het spelen van een nacompetitie der zwakke re broeders. Het gevolg laat zich gemakkelijk raden: een praktisch geheel lusteloos ver plicht nummer, aangegaapt door nauwelijks 400 bezoekers. Aanvankelijk leken de toch niet van enige kwaliteit ge speende Limburgse gasten een huzarenstukje te gaan uitha len. Binnen twee minuten stonden zij immers met 2-0 voor. De thuisclub, die de toch nog opgekomen aanhang in de aanloop naar de play offs niet wilde teleurstellen, schakelde over een hogere versnelling en trok de stand nog voor de eer ste pauze gelijk. Daarna liep HYS geleidelijk uit en vlak voor de eindzoe-, mer werd de produktie van tien treffers, waarom al in de beginfase door de supporters was geroepen, gerealiseerd. Dat dit aantal niet eerder was gerealiseerd, kwam door het uitstekende doelmanswerk van Zvonko Gubbels van Smoke Eaters. Opmerkelijk was ook het op treden van Brian Sproxton. De technisch aanvaller van HYS heeft een beschadigde menis cus. De kwetsuur is dusdanig, dat spelen echter geen risico impliceert. Wel moet hij zich na een wedstrijd ontzien, waardoor hij dus wat trainin gen verzuimt. Clubarts Her- msen heeft er alle vertrouwen in, dat Sproxton in de play offs van de partij is. Daarna wacht de Canadees weliswaar een operatie. Op HOKU HYS speelt woensdag zoals be kend een vriendschappelijke wedstrijd tegen Dynamo Oost- Berlijn. Het duel heeft niet plaats op De Uithof, maar op de HOKIJ en begint om 20.30 uur. Voorzitter Leen van den Oever van HYS over de een malige „switch": „De Uithof heeft die avond gereserveerd voor vrij rijden. Door ergens anders te spelen, hopen wij op een impuls wat betreft de pu blieke belangstelling". Dat laatste baart de praeses zorgen, omdat deze tot dusver lager is gebleven dan vorig jaar. Hij hoopt dan ook vurig, dat de play offs deze situatie zal ver anderen. Sportief gezien is de Haagse formatie ook hard toe aan een echt spanningsveld, waarbij men tot in elke vezel is gemotiveerd. FRANS LEERMAKERS Scoreverloop: 1. Tenbult 0-1, 2. De Pont 0-2, 3. Temmerman 1-2, 7. Van Rijswijk 2-2, 21. McKenzie 3-2, 22. Martens 3-3, 24. Van Rijswijk 4-3, 26. Van Gog 5-3, 35. Conroy 5-4, 37. McKenzie 6-4, 39. McKenzie 7-4, 41. Bell 7-5, 45. Van Rijswijk 8-5, 47. Sproxton 9-5, 58. Sproxton 10-5. Straffen Nikon Stars/HYS 5x2 min.; Smoke Eaters: 6x2 min. van de Europese titel ankerka der 71/2 heeft het rijpingspro- gen afwezige Chris van der ces van biljarttalent Jan Ar- Smissen nouts versneld. Het succes van De evenaring van de prestatie december in Marseille is van van Bongers deed Arnouts heilzame invloed geweest op goed. Later op de dag versloeg het spel van de 24-jarige West- hij ook Anne Hoekstra, waar brabander. De gewoonlijk hy- door hij zich al meteen plaatste pe.rnerveuze Arnouts stapte voor de finale. „Ik speel na- gisteren in de openingsronde van'de nationale titelstrijd in het bandstoten ongekend ont spannen rond de tafel en eve naarde meteen het Nederlands record particulier gemiddelde (28.57) van Jos Bongers. Het gemak, waarmee Haver- mans in zeven beurten naar de nederlaag (200-73) werd ge speeld maakte net zoveel in druk als de verrichtingen van Bongers bij de vorige titelstrijd in Sluis. Die verspeelde toen NAPELS Voorzitter Corrado Ferlaino van Na- poli is gisteren afgetreden. Die stap is het gevolg van een (omkoop)schandaal, dat donderdag bekend werd, en waarbij enkele spelers van zijn ploeg be trokken zouden zijn ge raakt. Napoli heeft inmid dels gevraagd om een uit gebreid onderzoek naar het verlies «van negentig miljoen lires (ongeveer tweehonderdduizend gul den) bij klandestiene wed denschappen, waarbij de naam van reservedoelman Pasquale Fiore inmiddels is gevallen. Of er nog meer spelers zich aan dit deze of vergelijkbare praktijken hebben schul dig gemaakt, is nog niet bewezen. In dertien jaar voorzitterschap bleek Corrado Ferlaino opge wassen tegen bomexplosies, bedreigingen, pressie van de lokale onderwereld en ruzies veroorzaakt door oudere be stuursleden. Ferlaino trad af als voorzitter, maar bleef (voorlopig) wel eigenaar van de voetbalclub. Zijn aftreden wekte al nauwelijks meer ver bazing na bittere en scherpe commentaren van burgemees ter Maurizio Valenzi van Na pels. De burgemeester zin speelde erop, dat de voorzitter beter kon verdwijnen, omdat volgens zijn zeggen het presti ge van de stad geschaad werd. Het rommelde overigens al twee maanden in Napels rond de voetbalclub, die vorig sei zoen nog zo'n furore maakte. Op 19 oktober brachten teleur gestelde supporters twee bom men tot ontploffing. Eén bij de loketten van het San Paolo-s- tadion, de ander voor het huis van voorzitter Ferlaino. In Napels veronderstelt men ook, dat de "Camorra", de lo kale onderwereld, verant woordelijk is voor het aftreden van de voorzitter. Dit werd vooralsnog niet bevestigd. Dat gerucht kwam in de wereld, omdat nog niet zo lang geleden de voorzitter van een derde- divisieclub uit de regio van Napels, een grote aannemer, werd vermoord. Naar wordt aangenomen door een lid van de "Camorra". Antonio Sibilia, voorzitter van Avellino, naast Napoli de andere grote voet balclub in de provincie Cam pania, kwam met de justitie in aanraking, omdat hij nauwe banden onderhield met Rafae- le Cutolo, de bekende 'baas' van de Camorra. Tijdens de vorige competitie werd Luigi Necco, een journalist van de regionale televisie die kritiek had op de voorzitter van Avel lino, korte tijd later in de be nen geschoten. tuurlijk ontspannen, na het be halen van die Europese titel. Daar kan ik het hele seizoen verder op teren", aldus de Brabander, voor wie de we reldtitelstrijd van eind maart in de eigen omgeving (Rucp- hen) een grote stimulans is voor een sterk toernooi band stoten. Jan Lageweg, de voorzitter van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond (KNBB), wenst voor het nieuwe seizoen het herstel van de verstand houding tussen de spelers en het bondsbestuur. Dat voorne men sprak Lageweg gisteren uit bij de opening van het toernooi om de nationale titel bandstoten in Schagen. Voor het herstel van de contacten, die sinds het opheffen van de paritaire commissie (PC) in 1982 mondjesmaat waren, wil Lageweg het gesprek met ver schillende groepen ereklassers aangaan. Lageweg onder scheidt in die gesprekken, waarvoor het bondsbestuur hem volgende week donder dag mandaat moet geven, vier groepen: de driebanders, de kunststoters, de topkadristen en de jonge talenten. Lageweg zal in de gesprekken zijn visie op het volgens hem spanning- verhogende poule-systeem verdedigen, dat volgens de spelers evenwel dient te wor den afgeschaft. Rabsztyn beëindigt loopbaan WARSCHAU De Poolse at lete Grazyna Rabsztyn, we reldrecordhoudster op de 100 meter horden, heeft haar af scheid van de topsport aange kondigd. De nu dertigjarige at lete vestigde haar wereldre cord van 12.36 seconden tij dens wedstrijden in Warschau in juni 1980. Grazyna Rabsztyn eindigde als vijfde in de finale van de Olympische Spelen in Montreal 1976. Als kersverse wereldrecordhoudster was ze de grote favoriete voor de 100 meter horden op de Olympi sche Spelen in Moskou. Ze won spelenderwijs haar serie en de halve finale, maar in de finale was er andermaal niet meer voor haar weggelegd dan de vijfde plaats. Tennis- favorieten in Rosemont ongeslagen ROSEMONT Björn Borg, Jimmy Connors, John McEn roe en Ivan Lendl hebben zich ongeslagen geplaatst voor de halve finales van het interna tionale tennistoernooi in Rose mont, in de Amerikaanse staat Illinois. De Zweed Borg komt daarin uit tegen de Amerikaan Connors, diens landgenoot McEnroe ontmoet Lendl uit Tsjechoslowakije. McEnroe ze gevierde in twee sets over Eliot Teltscher (Vst): 7-6, 6-4. Borg versloeg de 19-jarige Fransman Henri Leconte (6-2, 6-7, 6-1) en Connors elimineer de Vitas Gerulaitis (Vst): 6-1, 6-4. Lendl had zich al eerder verzekerd van een plaats in de halve eindstrijd. Met het ten- nistoernoooi is een prijzengeld van 250.000 dollar (650.000 gul den) gemoeid. Sportwereld LONDEN Heinz Günthardt en Balazs Taroczy hebben de voorronden van het wereld kampioenschap dubbelspel in Londen ongeslagen afgesloten. De titelhouders versloegen gis teren in de „witte groep" de WCT-kampioenen van 1975 en 1980 Raul Ramirez en Brian Gottfried. De uitslag was 6-7, 6-3, 6-4, 4-6, 7-6. Beide duo's waren al zeker van een plaats in de halve finales. Toernooi \eblust iayer Uerdingen organiseer- vorige week een zaalvoet- kltoernooi in Krefeld met lortuna Düsseldorf, Aleman- \ia Aachen en MSV Duis burg als deelnemers. Alles [ep uitstekend en de hal was pet 2700 toeschouwers uit- terkocht. De recette overtrof elfs alle verwachtingen. \och zal het bij het eerste en bige toernooi in Krefeld Rijven. Het eerste toernooi baalde het einde zelfs niet. let gedrag van een klein jeel van de toeschouwers fas hiervan de oorzaak. De jenaamde supporters van \kele deelnemende clubs 'hten elkaar op met weinig lelievende gedachten. Zij trpestten het toernooi hele maal, toen zij behalve van liuurwerk ook gebruik gin- maken van brandblusap- iraten. Daarmee spoten zij igelmatig blusschuim op de }eel vloer, waardoor het 'ernooi voortijdig en zonder innaar moest worden be- i digd. odden misschien Manchester United )elman Tony Godden is bij ¥est Bromwich Albion uit gratie. De 26-jarige sluit- ps£verloor enige tijd gele- tn zijn plaats aan Mark jjrevy en nu onlangs Paul jarron van Crystal Palace aangetrokken kan God in het helemaal vergeten. i het afgelopen weekeinde jwam zijn naam zelfs niet Bum-Kun Cha: terug of topclub. meer voor op het wedstrijd- formulier. West Bromwich Albion speelde met Barron onder de lat met 0-0 gelijk bij Manchester United, uitgere kend de club die wel enige interesse toonde in Godden. Doelman roept hulp in Jim Rimmer is voor het eerst sinds vijf jaar gepasseerd als eerste doelman van Aston Villa. Manager Tony Barton van de houder van de Euro pa Cup voor landskampioe nen vond, dat er teveel doel punten moesten worden ge ïncasseerd en besloot Nigel Spinks, die pas één competi tiewedstrijd en in de finale van de Europa Cup tegen Bayern München als invaller onder de lat had gestaan, de voorkeur te geven. De 35-ja rige Rimmer bleef niet bij de pakken neerzitten en zocht onmiddellijk contact met Harry Gregg, de vroegere doelman van Manchester United en het Noordierse elf tal. Met hem hoopt Rimmer de vormcrisis te overwinnen. Rimmer gelooft zelf, dat het slechts een mentale kwestie „Moneymanager" wordt zuiniger Manager Ron Aitkinson van Manchester United schijnt eindelijk eens wat zuiniger te worden. Jaren gaf hij om de haverklap miljoenen uit om spelers aan te trekken (Brian Robson, Remi Moses, Frank Stapleton), hetgeen hem de bijnaam van „moneymana ger" bezorgde. Hoewel hij Alan Brazil zo van Ipswich Town over schijnt te kunnen nemen, houdt hij toch een transfer tegen. „Wij kopen hem niet, tenzij iemand mij er van kan overtuigen, dat wij door het aantrekken van Brazil de achterstand van tien punten op de koploper (Liverpool) kunnen inhalen. Anders heeft het totaal geen zin geld te verspillen aan een dure speler". Miljoen geboden voor half jaar Elke dag verschijnen er ver halen over op handen zijnde miljoenen transfers naar Bar celona. In de afgelopen we ken schijnt de Spaanse top club geïnformeerd te hebben naar Thomas Allofs. Het zou gaan om uitlenen tot het ein de van het seizoen, de perio de waarin Barcelona niet kan beschikken over de door geelzucht gevelde Diego Ma- radona. FC Kaiserslautern, de club van Allofs, die een miljoen mark zou vangen, Harry Gregg: hulp voor Rimmer. Neuberger heeft hartklachten Willy Neuberger van Ein- tracht Frankfurt heeft hart klachten. Neuberger, die de meeste wedstrijden in dé Bundesliga (254) heeft ge speeld, vond onlangs, dat zijn hart 's nachts te langzaam klopte en was daarover ver ontrust. Diverse specialisten, die hem onderzochten, lieten weten dat hij kerngezond is. De 36-jarige speler is sinds dien zo opgelucht, dat hij zijn voetballoopbaan niet plotse ling behoeft af te breken, dat hij prompt keihard is gaan werken aan de voorbereiding op de tweede helft van de competitie. Cha wil terug of naar topclub Bum-Kun Cha, de Zuidkore- aanse ster van Ein tracht Frankfurt, wil terugkeren naar zijn vaderland, tenzij Hamburger SV of Bayern München zich voor hem meldt. „Ik ben nu bijna der tig jaar en dus al tamelijk oud voor een voetballer. He laas speelt Ein tracht Frank furt niet meer in de top en is het ook al uitgeschakeld voor de beker. Europees voetbal zit er volgend seizoen dus niet in. Daarom vind ik het beter naar mijn vaderland te rug te keren of hier nog bij een topclub te gaan spelen" aldus Bum-Kun Cha. Shirtreclame voor goed doel De Italiaanse club Catanzaro draag reclame voor UNICEF, het kinderfonds van de Ver enigde Naties, op de shirts. Hiervoor krijgt het geen lire binnen. Catanzaro had lange tijd tevergeefs gezocht naar een sponsor. Althans, er wa ren wel belangstellende za kenlieden voor shirtreclame, maar zij wilden daarvoor te weinig naar de zin van Ca tanzaro betalen. Toen heb ben wij maar besloten recla me te gaan dragen voor een bijzonder, goed doel", ver klaarde voorzitter Adriano Merlo van de Italiaanse eer- ste-divisieclub. BILJARTEN NK bandstoten: Poule A, eerste ronde: Jan Arnouts (Etten-Leur)- Louis Havermans (Zundert) 200-73 (7 beurten, evena ring Nederlands record); Anne Hoek stra (Franeker)-Hans Vultink (Nee- de) 35-200 (35). Tweede ronde: Vul- tink-Havermans 200-126 (27); Hoek- stra-Arnouts 154-200 (23). Stand (ach tereenvolgens punten, hoogste serie, algemeen gemiddelde): 1. Arnouts 4 87 13.33; 2. Vultink 3 60 6.45; 3. Hoek stra 1 31 6.10; 4. Havermans 0 23 5.85. Poule B, eerste ronde: Ben Velthuis (Oldenzaal)-Jos Bongers (Nijmegen) 78-200 (15); Henk de Kleine (Hel- mond)-Piet Vet (Berkhout) 168-200 (24). Vet-Velthuis 200-143 (25), Bon- gers-De Kleine 200-196 (22). Stand; 1. Bongers 4 52 10.81, 2. Vet 4 65 8.16, 3. De Kleine 0 68 7.91, 4. Velthuis 0 29 5.52. IJSHOCKEY Competitie: Nijmegen-Amsterdam 11-4 (5-2,4-1,2-1), Eindhoven-Den Bosch 5-2 (1-2,4-0,0-0). HYS-Geleen 10-5 (2-2,5-2,3-1). AUTO/MOTORSPORT Pariis-Dakar: Uitslag traject Chebaba-Hassi del Guebbour: motoren: 1. Vassard (Fra) Honda 4.18; 2. Auriol (Fra) BMW 4.24; 3. Rigoni (Fra) 4.27; 4. Desheules (Fra) Honda 4.27; 5. Barat (Fra) Hon da 4.31. Algemeen klassement: 1. Vassard 9.00.43; 2, Desheules 9.16.27; 3. Rigoni 9.45.10; 4. Schell (Fra) Bari- go 9.48.41; 5. Kirkpatrick (Bel) Yama ha 9.49.54. Auto's in straftijd: 1. Ickx/Brasseur (Bel/Fra) Mercedes 1 uur; 2. Jaus- saud/da Silva (Fra) Mercedes 1.05; 3. Trossat/Briavoine (Fra) Lada 1.14; 4. Lartique/destaillats (Fra) Range Ro ver 1.19; 5. Briavoine/Deliaire (Fra) Lada 1.25. Algemeen klassement (in straftijd): 1. Ickx/Brasseur 1.28.49; 2. Jaussaud/da Silva' 1.36.36; 3. Trossat- /Briavoine 1.48.58; 4. Lartique/Des- taillats 2.00.48; 5. Briavoine/Deliaire 2.05.48. GEELONG De Westduit sers Albert Batzill en Matthias MUller hebben de vijfde wed strijd voor het wereldkampi oenschap zeilen in de FD-klas- se gewonnen. Het betekende al de derde zege van het duo. 'SIJTHOFF PERS REIZEN Voor wie eens wil ervaren wat een zon en sneeuw-vakan- tie in de winter betekent heeft uw krant een goede en be trouwbare 8-daagse wintersportreis naar Oostenrijk geor ganiseerd. Op zaterdag 22 en 29 januari alsmede gedu rende de gehele maand februari eveneens op zaterdag vertrekt een luxe touringcar van Maaskant-reizen naar Terfens bij Kolsass-Weer in het Inntal, alwaar gelogeerd, wordt in het gezellige familiehotel Waldhof. Dit fraaie natuurgebied, ongeveer 20 km ten noord-oos ten van Innsbruck, biedt alle mogelijkheden voor een veelzijdige wintervakantie: Rond de 2344 meter hoge "Kellerjoch" en de "Gllfert" (2506 m.) zijn voor de langlaufers een 4-tal fraaie loipen uitgezet. De Kellerjoch is voor de geoefende alpine-skiër een sportieve uitdaging, terwijl op de Kolsassberg begin ners de eerste technieken worden bijgebracht. Met het prachtige wandelgebied wordt voor elk wat wils geboden en kan iedereen zich naar eigen wens en behoefte op een gezonde wijze ontspannen. Tijdens het verblijf zal een dagtrip naar Innsbruck worden georganiseerd (bij de reis- som inbegrepen), zodat in de 800-jarige "oude stad" op bijzondere sfeervolle wijze kan worden gewinkeld. Om U zes volle dagen van de sneeuw te kunnen laten ge nieten wordt de busreis in één dag gemaakt (vertrek uit Den Haag/Rotterdam 's ochtends om 6 uur/ 6.30 uur, aankomst in het hotel Waldhof omstreeks 8 uur 's avonds). De reizen op 22 en 29 januari kosten f.435,- per persoon op basis van een 2-persoonskamer met douche en toilet en halfpension logies met ontbijt diner) en de reizen in februari f.475,-per persoon eveneens op ba sis van vorengenoemd arrangement. Een skipakket (huur van ski's, schoenen, incl. gebruik van liften en lessen) kost f.210,- per persoon. Het minimum aantal deelnemers bedraagt 40, terwijl de reis op 12 februari 1983 Inmiddels is volgeboekt. Inlichtingen en boekingen: - Telefonisch (tusen 9 en 5 uur - van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Organisaties: 070-190.696 en 190.698. - Wie in of bij Den Haag woont kan bovengenoemde uren ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spuistraat 71 (op de hoek van het Spul).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11