Geld liqt op straat. mededelingen gemeentebestuur I m leiden 10 tin 14 jan.'83 m lei dén AVONDJE UIT? KIJK INDE KRANT. 23 leuke meisjes jongemannen "dansschool ■■IBIlIlllllllllllllMBlf PAGINA 12 ^EIDSE COURANT 'V-. j^i! tAKi .9 F amilieberichten HERMAN ZOETEMELK 5 januari 1983. Haarlemmerweg 49a, 2316 AD Leiden. daar is geen dorst of verdriet daar zal god ons omgeven daar is gelukkig leven en het eindigt niet. Moedig en vastberaden is na een langdurige ziekte in alle rust van ons heengegaan, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma, ANNA BOKERN-VAN DER BURG op de leeftijd van 65 jaar. „Met haar onbreekbare geestkracht was zij een voorbeeld voor ons allen. Wij zullen haar missen" Voorschoten: H. L. Bokern Zoetermeer: Hans en Anneke Voorschoten: Piet en Loek Lelystad: Paul, Gerrie en Inge Leiden: Frank en Marjolein 6 januari 1983 Kortenaerlaan 25 2253 TH Voorschoten. De overledene is opgebaard in het mortuarium van de begraafplaats „Rosenburgh" te Voorschoten. Rozenkrans bidden aldaar: zondag 9 januari te 15.00 uur, waarna gelegenheid tot condoleren tot 15.30 uur. Op maandag 10 januari vieren wij voor haar de H. Eucharistie in de parochiekerk van de H.Laurentius, Leidseweg 102 te Voorschoten om 10.30 uur, waarna de begrafenis in het familiegraf plaatsvindt op de R.K. Afdeling van de begraaf plaats „Rosenburgh" te Voorschoten om circa 11.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. ANNA VAN DER BURG echtgenote van Hans Bokern Ze was 65 jaar. Leiden: E. J. Ramakers-van der Burg H. Ramakers kinderen en kleinkinderen 6 januari 1983. Zeemanlaan 25, 2313 SV Leiden MEDEDELING Familieberichten kunnen dagelijks tot 8.30 uur 's-morgens worden aangeboden. Voor de zater dagkrant tot vrijdagavond 17.00 uur. Van aanlevering na genoemde tijdstippen kan plaatsing NIET worden gegarandeerd PLASTIC NAAM-EN NUMMER BORDEN in alle maten en kleuren H. JANSE Uw adres: Haarlemmerstraat 123 Leiden - tel. 121808 's Maandags gesloten. OUD PAPIER H00GMADE Zaterdag 8 jan. a.s. is het weer 2e zaterdag v.d. maand, dan wordt door de muziekvereni ging het oud papier op gehaald. Wilt u dit goed verpakt en op tijd buiten Zaterdag 15 jan. wordt er een 11R0LER AVOND verzorgd in De Schuur aanvang 20.30 uur. ONZE OPRUIMING BEGINT DONDERDAG 13 JAN. OM 9 UUR SCHOENWINKEL BRABANT Noordeinde 42 - Leiden Opruiming diverse maten. Helioform gemakschoenen van /40.-./50.- en/60.- Helioformlaarzen vanaf 75.- Leren en 8uède boots 36 t/m 46 20.- Heren- en jongensschoenen va. 25.- Herenlaarsjes met voering ƒ50.- Regenlaarsjes diverse kleuren 31/41 10.- Suède korte dameslaarsjes vanaf 25.- Leren gevoerde jongenslaarzen 29 t/m 39 ƒ35.- Meisjesschoenen v.a. 20.- Trimschoenen v.a. 5.- Pantoffels 5.- en vele andere koopjes zoeken eenzelfde aantal serieuze om samen gezellig dansen te leren. Interesse? Neem even kontakt op! Hogewoerd 87 - Leiden - Tel. 071-143705-216254 Geld ligt op straat. Als u het daar tenminste neerlegt. U kunt het ook zelf in uw zak steken. Wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine •advertentie in de Leidse Courant. Het kost bijna niets.Ook als u wat voordelig op de kop wilt tikken is een rubrieks advertentie de aangewezen weg. U bereikt 24.000 lezers, waaronder allicht iemand die heeft wat u zoekt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter of letterteken per vakje) en in een oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wat de advertentie gaat kosten. Prijzen zijn incl. 4% btw. Extra meevallertje! Als u de advertentie op drie achtereenvolgende dagen laat plaatsen, hoeft u maar voor 2 X te betalen. Bij 6 achtereen volgende dagen worden slechts 3 plaatsingen in rekening gebracht. NB. U kunt ons ook bellen. Ons nummer 071-122244 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 4,74 4,74 4,74 4,74 5,93 7,12 8,30 9,48 10,67 11,86 13,04 14,23 15,41 16,60 17,78 Deze advertentie De rekening sturen naar: Naam _x plaatsen op PostcodeW oonplaatsTelefoon brieven onder nummer 3,35 extra) worden afgehaald brieven moeten worden doorgezonde: newijsnummer toezenden 2,65 extra) Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: Leidse Courant, Antwoordnr. 10070, 2300 VB Leiden. (aankruisen wat van toepassing is)| Ccidoc Ootmwit Commissie vergaderingen Diverse Commissie- en Projectgroep vergaderingen Werkgroep voor het bestemmingsplan Tuinstad/Staalwijk Maandag 10 januari a.s. om 20.00 uur in het wijk en dienstencentrum De Linde, Herenstraat 64. Agenda: Concept-toelichting. Concept-voorschriften vervolg. Inspraakavond. Monumentencommissie Woensdag 12 januari a.s. om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Benoeming plaatsvervangend voorzitter. Gedachtenwisseling over plan van aanpak te beschermen monumenten. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden Maandag 10 januari a.s. om 20.00 uur in de BErW kamer van het stadhuis. Agenda: Brandbeveiligingsverordening. Drank- en horecaproblematiek aanpassing van art. 55lid4a.p.v. Bijzondere ontheffing sluitingsuren. Jaarverslag van politie. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Woensdag 12 januari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: i Vaststelling tijdschema ruimtelijke ordeningsplan- Notitie inzake vrijstelling bestemmingsplan Oude Morsch tbv bouwplan Beestenmarkt 1, 1a en 2. Voortzetting behandeling bezwaarschrift tegen bouwplan Middelstegracht. Voorstel delegatie bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen. Voorstel tot herstructurering van de Verkeers- commissie. Notitie inzake bewegwijzering. Discussienota inzake woonerf of klassieke woon straat. B en W-besluit inzake reconstructie wegdek Bree- straat. Voorstel verlenen gemeentelijke subsidie restaura tie Doopsgezinde Kerk. Voorstel verlenen aanvullende subsidie restauratie Zijlpoort. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit de Waard. Stand van zaken I.S.R. Wet voorkeursrecht gemeenten. Moties begroting. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236 ken baar te maken. Commissie voor Financiën Donderdag 13 januari a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Verbouwing en herinrichting ruimten FAC (1e verdieping Stadhuispleinzijde). Aanpassing Stadsbouwhuis. Optimalisering en onderhoud c.v.-installatie. Wijziging Reglement op de fractie-assistentie. Bijstorting op deelname aandelenkapitaal van de N.V. Bank voor Nede'rlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage i.v.m. wijziging statuten. Schoonmaakkosten Lakenhal. Begrotingswijziging i.v.m. de vorming van de Dir. Volkshuisvesting voor het jaar 1982. Aanbrengen zonnewijzer Molenwerf-Lammer- markt. Opheffen I.O.A. Definitieve stichtingskosten uitbreiding school Strausspad 3, Definitieve stichtingskosten 4 noodlokalen Louise de Coligny-sgs. Vaststelling bouw- en grondkosten school P.C. Hooftlaan. Aangaan vaste geldlening ad f 6.920.000,— t.b.v. de financiering van de bouw van 56 wo ningen in de gemeente Leiden. Aangaan vaste geldlening. Tijdelijke verhuur grond aan de Morsweg. Uitsplitsing uitgaven en inkomsten Stadhuis- Stadsbouwhuis. Nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Chinees-Indisch restaurant in het pand Beestenmarkt 9. De aanvrage is afkomstig van Wu Poo Ming, te Lei den, en betreft het uitbreiden van door elektromoto ren gedreven installaties t.b.v. een inrichting voor het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten annex chinees-indisch restaurant in het pand Beestenmarkt 9. Op dinsdag 25 januari 1982 zal om 14.30 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzitting zal gelegenheid worden gegeven over de aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvraag en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 7 februari 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlich ting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 7 februari 1983 bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Diversen i Hoorzitting Emancipatie nota's, delen 1 en 2 Maandagavond 24 januari a.s. om 8.00 uur wordt in de koffiekamer van de stadsgehoorzaal een hoorzit ting gehouden over de Emancipatie-nota's, delen 1 en 2. De wethouder van Onderwijs en Emancipatie, dhr. J. Peters, zal e.e.a. nader toelichten en tevens het standpunt van het college van Burgemeester en Wet houders naar voren brengen. Voorzitter van deze avond is mevrouw H. Passchier. ledereen is op deze bijeenkomst van harte welkom. Indien u namens een organisatie of instelling het woord wilt voeren, dan is daartoe gelegenheid. Hiervoor dient u voor 17 januari a.s. zich aan te melden bij het bureau Emancipatie, kamer 433 in het stadhuis, tel. 254213 of 254214. Voorts is het mogelijk tot 31 januari a.s. te reageren op de inhoud van de Emancipatie-nota. Eerste herziening bestemmingsplan Leiden-De Kooi Op 30 november 1982 besloten Gedeputeerde Staten goedkeuring te verlenen aan de eerste herziening be stemmingsplan De Kooi, dat op 12 oktober 1981 door de gemeenteraad is vastgesteld. De herziening van dit bestemmingsplan omvat enige aanpassingen van de voorschriften. Dit in verband met de realisering van een groter aantal woningen in Kooihof. Met ingang van woensdag 12 januari a.s. ligt zowel het besluit van G.S. als genoemde herziening, gedu rende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 213 van het Stadsbouwhuis. Tevens is daar de offi ciële tekst, voorzien van nummers van besluiten, in te zien. Een ieder kan gedurende genoemde termijn be roep aantekenen (in tweevoud) bij de Kroon, dat dient te worden gericht aan H.M. de Koningin t.a.v. de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van state. Binnenhof 1, 2513 AA te 's-Gravenhage. Bouw clubgebouw op Groenoordhallen-terrein B&W zijn van plan de korfbalclub "Pernix" een bouwvergunning te geven voor een clubgebouw op het Groenoordhallen-terrein aan de Gooimeerlaan. Daarbij worden art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en art. 50, lid 8 van de Woningwet toege past. Het bouwplan ligt vanaf 10 januari 1983 gedurende 14 dagen voor ieder ter inzage op kamer 021 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. leder kan binnen deze 14 dagen schriftelijke bezwa ren tegen het verlenen van de bouwvergunning bij Burgemeester en Wethouders indienen. Bouwplan Buurtwinkel centrum Mussenplaats Onlangs is bij Burgemeester en Wethouders een bouwplan ingediend voor een bescheiden buurtwin kelcentrum ten zuiden van de Mussenplaats. Daarin zouden een kleine supermarkt en een horecavestiging een plaats moeten vinden. Om de omwonenden en andere belangstellenden ge legenheid te geven zich nader over dit plan te laten in formeren, organiseert de gemeente op woensdag 12 januari a.s. van 3 - 5 uur 's middags en van 7.30 - 9.30 uur 's avonds een open spreekuur in het kerkelijk centrum De Regenboog, Watermolen 1. Informatieavond voor omwonenden voormalig Sjardin-terrein Dinsdagavond 11 januari a.s. om 7.30 uur wordt in de Pancrat een informatieavond gehouden voor de om wonenden over de bebouwing van het voormalig Sjardin-terrein. Het betreft een bouwplan van een kleine veertig wo ningen, waarvan het merendeel vierkamerwoningen, een aantal drie en twee-kamerwoningen. De bebouwing voorziet in maximaal drie bouwlagen met kap. In het middengebied en aan de Uiterste gracht zijn eengezinshuizen gepland. Rioolwerkzaamheden in de Merenwiik Tijdelijke omleidingen in de Rode's en de Horsten Maandag 10 januari a.s. beginnen in de Merenwijk werkzaamheden voor een noodzakelijke uitbreiding en verbetering van het rioleringsstelsel. Het gaat om dé aanleg van een aantal zogenaamde persleidingen tussen de Rode's en de Horsten door. De aanleg be gint aan de kant van de Slaaghsloot (bij de Q-brug) en gaat in de richting van de Papiermolen. Het totale werk zal, afhankelijk van de weersomstan digheden, ongeveer vier maanden gaan duren. De nieuwe leidingen zullen op een aantal plaatsen bestaande straten en wegen kruisen (Bosrode, La- riksrode, Condorhorst, Horstenrode, Arendshorst). Op die plaatsen zullen gedeelten van de bestrating worden opgebroken. Dat zal een tijdelijke, volledige of gedeeltelijke, afsluiting voor het verkeer tot gevolg hebben. De omleidingsroutes zullen met de bekende oranje borden met zwarte pijlen worden aangegeven. De bewoners in de omgeving van het werk ont vangen binnenkort uitvoeriger bericht via een bewonersbrief en/of mededelingen in de Me- renpost. Voor dringende vragen kan men zich wenden tot de opzichter van het werk, de heer Mol, in de keet bij de kruising Gooimeerlaan/Broekweg, tel.: 213768. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 10 januari Wijk 10 en 12 woensdag 12 januari Wijk 13 en 15 donderdag 13 januari Wijk 14 en 16 vrijdag 14 januari

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12