Hilbert van der Duim wil rust ^sportuitslagen RON KET TWEEDE SIJTHOFF PERS REIZEN Met uw krant naar de ^wereldkampioenschappen Schaatsen in Oslo Nieuwe kritiek op KNMV inzake Zuid-Afrika Titelstrijd biljarten gedevalueerd Rijvers naar Split ORT ÊeidócÖomönT DONDERDAG 6 JANUARI 1983 PAGINA 7 tynada officieel indidaat WK 'f RICH De ïnternatio- et e voetbalfederatie veFA) heeft de officiële ijumeldingen binnen van Ir landen, die de eind- rltide van het toernooi om i wereldkampioenschap 3Vi 1986 willen organise- n Na Mexico, Brazilië de Verenigde Staten asnde Canada zich per te- m|ram als laatste „vervan- y" voor Columbia aan. K termijn van kandidaat- zou officieel op 10 n luari sluiten, maar de PA zal nu de hele pro- iets versnellen. Uun Santosa in badmintonploeg NIEUWEGEIN Daags voor het toernooi om de open Ne derlandse titels badminton, van 11 tot en met 13 februari in Nieuwegein, speelt de natio nale ploeg in Vlissingen een interlandwedstrijd tegen Ier land. De volgende speelsters en spelers zijn daarvoor gese lecteerd: damesenkelspel: Joke van Beusekom; herenenkel spel: Lex Coene en Uun San tosa; damesdubbelspel: Karin van der Valk/Marjan Ridder; herendubbelspel: Uun Santo- sa/Rob Ridder en Frank van Dongen/Ivan Kristanto; ge mengd dubbelspel: Marjan en Rob Ridder. Vriesekoop eerste op Europese ranglijst BOEDAPEST Bettine Vriesekoop voert bij de dames de ranglijst aan, die de Europese Tafeltennis Unie gisteren in Boedapest heeft vrijgegeven. Ook in 1982 stond de Europese kampioene uit Hazerswoude daarop het hoogst genoteerd. De Britse Jill Hammersley is opnieuw tweede, voor Valentina Popova (Sov), die haar positie even eens niet gewijzigd zag. Een grote sprong maakte Flioera Boelatova, die van de zeventiende naar de zevende plaats steeg. Bij de heren behield de Zweed Mikael Appelgren de eerste plaats, voor zijn landgenoot Jan-Ove Waldner, die vorig jaar nog zesde was. De Joegoslaviër Zoran Kalinic steeg van de elfde naar de derde plaats. Onderscheiding Van der Wal GRONINGEN Jannes van der Wal is wegens het behalen van de wereldtitel dammen, begin vorige maand in Sao Paulo, onderscheiden met de sportpenning van de stad Gro ningen. De wereldkampioen werd weliswaar in het Friese Tjalleberd geboren, hij ver huisde in 1975 naar de stad Groningen waar hij zich liet inschrijven als student wis kunde. Met deze studie is Van der Wal inmiddels gestopt. De sportpenning is de hoogste sport-onderscheiding van de Noordelijke hoofdstad. De prijs is ingesteld in 1975 en sinds dien zes keer uitgereikt. Oberacher rond met Klagenfurt ALKMAAR Klagen- furt en AZ'67 zijn giste ren tot overeenstemming gekomen over de over gang van de Oostenrijkse voetballer Franz Obera cher. Oberacher, die hal verwege het seizoen 1981 /'82 van FC Nürn- berg naar Alkmaar kwam, was al enkele we ken in onderhandeling met Klagenfurt. De Oos tenrijkse voetbalbond moet zijn goedkeuring nog geven aan de trans fer. Van Kooten scoort bij PEC ZWOLLE PEC Zwolle heeft gisteravond, met Kees van Kooten, in een vriendschappelijke wed strijd tegen de Zwolsche Boys gelijkgespeeld met 2-2. Bij de rust was het nog 0-0. Voor de hoofdklasse- -amateurclub scoorde Klaas Sonneman twee keer. Voor PEC waren Riemens en Kees van Kooten succesvol. De nieuwe Zwolse spits be nutte een strafschop. Er waren 1500 toeschouwers. KNVB doet BVG nieuwe voorstellen ZEIST Een delegatie van het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB heeft, gisteren in Zeist de BVG (bedrijfsver eniging) en vertegenwoor digers van de fiscus nieu we voorstellen gedaan in zake de betalingsproble men waarmee FC Den Bosch momenteel worstelt. Deze nieuwe voorstellen, die de delegatie mede na mens de eerste-divisieclub indiende, zullen door de fiscus en de BVG worden bestudeerd. Te warm voor ijsspeedway ALKMAAR De organisatie van de wedstrijden in de WK-kwartfinales ijsspeedway, die komend weekeinde op de kunstijsbaan van Alkmaar zou den worden gehouden, heeft zich gis teren genoodzaakt gezien dit evene ment af te gelasten. Onder de huidige weersomstandigheden, waarbij ook in de weersvoorspellingen het kwik overdag niet beneden de tien graden komt, zijn de ijsmachines niet in staat goed ijs te maken. Voor speed way is een dikte van ongeveer tien centimeter benodigd. Er waren geen ui t wijkmogelijkh eden. Verm oed el ijk worden de wedstrijden wel in Alk maar, maar op latere datum afge werkt. ,g]dl 6im Vf 1 dSTERDAM Hilbert n der Duim zal het ko- ?nd weekeinde in De- zonder veel plezier aan het toer- oi om het Nederlands mpioenschap schaatsen or allrounders. On- hks het feit dat de we- jdkampioen er in de re- ime-affaire met een be ing afkwam, heeft hij tj lol in het schaatsen %rlopig verloren. Giste- *i heeft de tuchtcommis- van de KNSB, onder aorzitterschap van mr. J. ehi Slooten, de schorsing ein Van der Duim opge- ven en omgezet in een .risping. Op Oudejaars- was de Fries door de «jïSB voorlopig geschorst ,'igens het dragen van beoorloofde reclame tij- ns een televisie-uitzen- "\g op 29 december. der Duim zegt, dat hij zijn kitivatie voor de schaatssport [tilurende de afgelopen turbu- late week is kwijt geraakt. 1Fls door eigen schuld, deels ujr de schaatsbond, die de k erg hoog speelde. Dat nh der Duim in overleg met [ei zaakwaarnemer, de ou- Piet Keizer, heeft racht in een betere finan- le positie te geraken, was zaak. De wijze waarop hij It, deed, was op zijn zachtst ,egd niet verstandig. De (jarige Heerenvener ver- V(ëen op 29 december op de vfvisie met reclame op de Hilbert van der Duim (tweede van links) meldt onder grote belangstelling, dat de lol er voor hem voorlopig af is. Rechts boven zijn zaakwaarnemer Piet Keizer. trui van zijn privé-sponsor. De KNSB, ingeseind door ploeg- sponsor Kaasunie, legde Van der Duim daarop een orde maatregel op: voorlopige schorsing voor wedstrijden. Daarmee barstte de bom, waarvan de lont al maanden geleden was aangestoken. Het is overigens al de derde keer, dat bestuursleden van de schaatsbond door de tuchtcom- missie teruggefloten: eerst bij de massale schorsing van de marathonrijders in Zevenhui zen en daarna bij de affaire Jan Ykema, die een trainings kamp in Inzeil niet wilde on derbreken voor de jubileum wedstrijden ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de schaatsbond. Ondanks de morele ning toonde Hilbert van der Duim zich mentaal gebroken. Hij heeft voorlopig de vuik vol van het schaatsen. Met teleur stelling in zijn stem reageerde Van der Duim op de uitspraak van de tuchtcommissie. „Het NK in Deventer is bedorven. Ik heb door de affaire deze week slechts twee rondjes ge reden en erg weinig geslapen. Sportief gezien zie ik het toer nooi om de nationale titel niet meer zitten. Het plezier in het schaatsen is voorlopig niet aanwezig. Dat komt misschien nog wel terug. Ik zal een lan gere tijd nodig hebben om dit te verwerken", aldus Hilbert van der Duim, die daaraan toevoegde dat het rumoer om de wereldtitel, vorig jaar in Assen behaald, hem veel min der had gedaan dan deze hele reclame-affaire. Rust Hilbert van der Duim, die sinds zijn voortijdig vertrek uit het trainingskamp in Inzeil slechts eenmaal telefonisch contact met trainer Henk Boer heeft gehad, wil voorlopig al leen maar rust. „Ik wil er niets meer over horen. Vanaf nu zal ik me niet meer met de zake lijke gesprekken bemoeien. Piet Keizer en mr. Mare van Vonderen zullen mijn belan gen behartigen. Het liefste ging ik naar Alma Ata, ver van alles verwijderd en onbe reikbaar voor Quarles van Uf- ford en Graas (vice-voorzitter KNSB). Ik weet trouwens nog niet of ik me donderdagmid dag in Holten bij de kernploeg meld". De berisping en de hele affaire hebben als resultaat opgele verd, dat de hoofdsponsor van de KNSB, Uniekaas, eventueel bereid is om met Labello (Van der Duims privé-sponsor) als co-sponsor op te treden. „Dat biedt perspectieven voor de toekomst", zei zaakwaarnemer Piet Keizer. INZELL Ron Ket is gisteren tijdens internationale schaats wedstrijden in Inzeil, tijdens de start van de vierbanentoernee, als tweede geëindigd op de 500 meter voor sprinters. De 25-jari- ge rijder uit Amstelveen maakte een tijd van 38,70 seconden en bleef daarmee 0,08 seconden achter de Sowjetrus Igor Widjakin. Lieuwe de Boer werd in 38,92 seconden vierde, voor Geert Kui per en Jan Ykema. Ykema eindigde op de 1000 meter als tweede in 1.18,60. Ook hier was de Rus Widjakin de snelste: 1.18,30. Ket werd derde in 1.18,82. ADVERTENTIE W U2 tbp 12 en 13 februari worden in het beroemde Bislet-stadion Oslo (waar iedereen een staanplaats krijgt) de wereldkam pioenschappen schaatsen allrounders gehouden. Met onze Milbert van der Duim, Frits Schalij en hopelijk Hein Vergeer bullen wederom trachten grote schaatssuccessen te behalen. bovendien Oslo in de winter zeker een bezoek waard s, hebben wij voor dit evenement, in samenwerking met j4PB-reizen, een driedaagse charterreis georganiseerd, tr/ertrek van Schiphol vrijdagmorgen 11 februari om 9.30 ?ijur, terug op Schiphol zondagavond 13 februari 22.00 uur. Gelogeerd wordt in hotel Savoy, een bijzonder fijn midden klasse hotel, gelegen in het centrum van Oslo, vlakbij de gro- ite parken, de haven en ook bij het Bislet-stadion. Alle ka- ners hebben douche en wc en het verblijf is op basis van t^ogies en uitgebreid Noors ontbijt. Natuurlijk zorgen wij eveneens voor entreeplaatsen in Bislet dfcn wel langs het laatste rechte stuk bij de finish. oDe reissom op basis van bovenvermeld arrangement, inclu entree, luchthavenrechten, begeleiding van een reisleider het vervoer van de vlieghaven naar het hotel en terug be- Iragen: voor een 1-persoonskamer ƒ975 per persoon, voor ben 2-persoonskamer 935 per persoon en voor een 3-per- 890 per persoon. Inlichtingen en boekingen: s Telefonisch (tussen 9 en 5 uur, van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reizen: 070-19.06.96 en 19.06.98. Wie in Den Haag woont kan op bovengenoemde uren ook terecht bij onze stadsvestiging Spuistraat 71 (op de hoek van het Spui). isorg verslaat erulaitis Björn Borg is jaar van zijn serieuze ren- in de tennissport begon- met een overwinning op Amerikaan Vitas Gerulai- De 26-jarige Zweed, die er aan Grand Prix-toer- 5ien wil deelnemen na zich jaar bijna geheel afzijdig te >.oben gehouden, won tijdens proftoernooi met acht .jHnemers in Rosemont (Illi-, nis) met 4-6 6-2 6-4. Borg, in lart aan het werk te zien tij- hs het wereldtennistoernooi begon slecht en de eerste vijf games. Borg eenmaal op dreef gaf hij niet veel kansen jer weg en in 1 uur en 37 nuten wist Gerulaitis zich verliezer. 0NDEN Bij het WCT bbelspelkampioenschap in jjnden hebben de Australiërs ter McNamara/Paul McNa- e vrijdag met 6-4,6-4,6-4 ge- innen van de Indiase spelers land en Vijay Amritraj. De nerikaans/Mexicaanse com- t»atie Brian Gottfried/Raul imirez, wereldkampioen pbelspel in 1975 versloeg het Amerikaanse pbel Curren/ Denton in vier 6-4, 3-6, 6-3, 7-6. KNVB en NOS zijn het eens HILVERSUM De KNVB krijgt van de NOS 3,5 mil joen voor het uitzenden van flitsen op, de radio en samen vattingen van voetbalwed strijden op de televisie. De NOS mag voor het bedrag op de televisie per speeldag drie samenvattingen van elk vijf tien minuten uitzenden en op de radio flitsen verzorgen van de tweede helft van de wedstrijd. Het nieuwe contract is de NOS met de KNVB aange gaan voor de tijd van twee jaar en gaat met terugwer kende kracht in van 14 au gustus 1982. Gouden handen GELSENKIRCHEN Heinz Wewering, de Westduitse pi keur die in 1982 liefst 531 overwinningen behaalde en daarmee voor een wereldre cord zorgde, blijkt ook in an der opzicht gouden handen te hebben. Als trainer heeft de 32-jarige Wewering in Gelsen- kirchen zo'n 150 paarden on der zijn hoede. Met die paar den verdienden Wewering en zijn mensen vorig jaar voor de eigenaren een bedrag van 3.585.330 mark (bijna 3,9 mil joen gulden). DEN HAAG De stich ting VN-jaar voor de sanc ties tegen Zuid-Afrika heeft opnieuw een oproep gedaan aan de Koninklij ke Nederlandse Motorrij ders Vereniging (KNMV) Boet van Duimen niet deel te laten nemen aan de wegraces om de Grote Prijs van Zuid-Afrika, die eind maart op het circuit van Kyalami worden ge houden. De Stichting vindt dat de KNMV na de bemoeienissen eind vorig jaar met de aanschaf van twee Japanse topmotoren voor het duo Middelburg- /Van Duimen voorlopig gezien kan worden als sponsor. Francesco Masci- ni van de Stichting VN-jaar concludeert, dat de KNMV in die positie Van Duimen kan verbie den te starten. Van Dui men zei vorig jaar novem ber: "Als de sponsor het mij verbiedt, ga ik niet"., KNMV-woord voerder Jos Vaessen liet gisteren in een re actie weten, dat zijn bond niet als sponsor kan worden aange merkt. „Wij hebben slechts een bankgarantie gesteld voor de bestelling van twee moto ren in Japan. Dat gebeurde om de twee rijders voorlopig te helpen. Daarmee zijn wij nog geen sponsor. Als dat het geval was, zouden we alle motor- sportmensen van Nederland aan de deur krijgen. De betite ling van ons als sponsor is ge woon bedoeld om het vuurtje op te stoken. De Stichting wil de publieke opinie zodanig be- invloeden dat een rijder al? Van Duimen zich terugtrekt". De Stichting VN-jaar voor de sancties tegen Zuid-Afrika be nadrukt in de open brief het eventuele meedoen van Van Duimen strijdig te achten met het beleid van de Nederlandse regering en ook met dat van de Nederlandse Sportfederatie (NSF). De KNMV stelt echter dat de deelneming van een lid aan een voor een WK-klasse- ment meetellende wedstrijd in Zuid-Afrika niet strijdig is met de NSF-opvatting. Vaessen: „De Zuidafrikaanse Grand Prix is een uitvloeisel van het lidmaatschap van Zuid-Afrika van de internationale motor- sportfederatie. Wij sturen voor die wedstrijd geen bondsafge- vaardigde; rijders zullen wij niet tegenhouden. Dat is ons inziens conform de NSF-uit- spraak". De Stichting VN-jaar voor sankties tegen Zuid-Afrika heeft ook kritiek op het feit, dat de KNMV een licentie heeft verstrekt aan de in Ne derland woonachtige Zuidafri kaan Alan North. Volgens de Stichting strookt die opstelling niet met het NSF-advies. Ook heeft North niet zijn domicilie in de plaats (Berkhout), die op zijn startlicentie wordt ver meld, hetgeen in strijd is met de door de KNMV gehanteer de criteria. De Stichting ver zoekt de KNMV North voort aan geen licentie meer te ver lenen. KNMV-secretaris Vaes sen kwalificeert dit verzoek van de Stichting als „de gehele politieke situatie op één man afwentelen." „Als North, die tijdens het Grand-Prixseizoen vanuit Nederland door Europa zwerft, volgend jaar door de visumselectie komt en een verblijfsvergunning krijgt, dan zullen wij zijn verzoek om een licentie niet direct afwijzen", aldus Vaessen. Het strakkere visumverle- ningsbeleid van de Nederland se overheid maakt volgens de Stichting de deelneming van Zuidafrikaanse coureurs aan de TT in Assen zeer onwaar schijnlijk. De KNMV acht een dergelijke gevolgtrekking zeer voorbarig. De bond heeft de NSF en het ministerie van Binnenlandse Zaken op de hoogte gebracht van de gevol gen van een visumplicht voor Zuidafrikaanse WK-deelne- mers. „Als Zuidafrikaanse we reldkampioenen als Ekerold en Ballington niet in' Assen kunnen rijden, is de mogelijk heid groot, dat de wereldfede ratie de races om de Grote Prijs van Nederland de WK-status ontneemt", aldus Vaessen. Ickx en Rahier in hoofdrol Parijs-Dakar GUERRARA In de eerste Algerijnse etappe uit de monsterrally Parijs-Dakar was gisteren' een hoofdrol weggelegd voor de Belgische coureurs Jackie Ickx en Gaston Rahier. Rahier nes telde zich in de etappe van Touggourt naar Guerrara aan kop van het motoren klassement. In de autocate gorie achterhaalde vijfvoudig Le-Mans-winnaar Jackie Ickx, met zijn Franse kaart lezer Claude Brasseur, vele toppers uit het klassement. In de tussenstand moet Ickx de Franse combinaties Larti- gue/Destaillats en Trossat- /Briavoine nog voor zich dulden. In de motorklasse maakte Jean-Paul Mingels, een tot Fransman genaturali seerde Belg, een zware val. Mingels werd met zwaar schedelletsel naar het zie kenhuis vervoerd. Gaston Rahier. mede-leider in het motorklassement van de rallye Parijs-Dakar. SCHAGEN De biljarter Christ van der Smissen zal dit weekeinde zijn nationale erek lasse-titel in de spelsoort band stoten niet verdedigen. Van der Smissen heeft bij de orga nisatie afgezegd vanwege een griep. Gisteren verbood de be handelende arts de al enige dagen grieperige Westbraban der, die in deze spelsoort ook de Europese titel in handen heeft, de deelneming aan de strijd in Schagen. De vervan ger van Van der Smissen in de bandstootstrijd, die vrijdag be gint, is Ben Velthuis. Tevens kwam bij de organisatie de af zegging van Willy Steures bin nen. De Nijmegenaar meldde wegens privé-omstandigheden niet in de gelegenheid te zijn deel te nemen aan de titel strijd. Voor Steures is als ver vanger aangewezen de Fries Anne Hoekstra, de bandstoot- -kampioen van de eerste klas se van het vorig seizoen. ZEIST Bondscoach Kees Rijvers zal met Ger Blok, de trainer van de Olympische selectie, deelnemen aan een symposium, dat van 10 tot en met 14 januari door de Europese Voetbal Unie (UEFA) in de Joegoslavische stad Split wordt gehouden. Bij deze bijeenkomst van nationale voetbalcoaches uit alle delen van Eu ropa -alleen Liechtenstein en Albanië ontbreken- zullen onder meer Enzo Bearzot (Italië) en Tele Santana (Brazilië) het woord voeren. De trainer van wereldkampioen Italië zal een referaat houden over „de defensieve taktiek", de Braziliaan zal ingaan op de „verschillen van de taktische systemen" tussen het Zuida- merikaanse en Europese voetbal. Wielerploeg trekt twee Belgen aan DEN HAAG De door coör dinator Henny Liebregts ge formeerde derde Nederlandse profwielerploeg (Elro/Auto- brabant/Mavic) heeft twee Belgische renners aaangetrok- ken. Het tweetal, Bennie Schepmans en Rudy Bormans, is binnengehaald op voor spraak van een Belgische co-s ponsor. De ploegleiders Jos Ehlen en Arthur Herbers heb ben nu de beschikking over dertien renners; vijftien cou reurs is het streefgetal voor de ploeg. Gezichtsbepalers in de profploeg zijn Theo Smit, Jos Schipper en Bennie Schep mans. Voor de laatste twee plaatsen heeft de formatie een Brabantse topamateur en het tweetal Gerrie van Gerwen- /Fons van Katwijk op het oog. Jan Wagenaar toont klasse NOOTDORP Jan Wage naar kwam gistermiddag met twee paarden uit Otterloo naar de draversbaan van Nootdorp. De oud-kampioen van Europa ging het nieuwe jar op de klei ne baan geweldig van start. Hij stuurde in de eerste koers de driejarige merrie Woudrina R winnend over de finish, om nog geen half uur later de tweede draverij zegevierend af te sluiten met de vijfjarige merrie Uppsy Volann. Vooral de laatste overwinning was van grote klasse. Uppsy Vo lann nam met Victory Spencer (Aad Suykerbuyk) de leiding. Aan de overkant van de baan sprongen beide paarden in ga lop. Vakman Wagenaar had Uppsy Volann weer snel in draf, terwijl Victory Spencer rustig doorsprong en terecht werd uitgeschakeld. Uppsy Volann zegevierde voor Uni cum en Vriend K. Arbiters Cyprus staken NICOSIA De voetbal scheidsrechters van Cyprus zullen in het komende week einde staken. Zij protesteren daarmee tegen een beslissing van de belasting om de ver goeding die zij krijgen voor het leiden van wedstrijden als inkomsten te beschouwen. De scheidsrechters vinden dat zij voor deze inkomsten recht op vrijstelling van de belasting plicht hebben omdat zij werk verrichten van nationaal be lang. Het voorstel van de be lastingdienst om de scheids rechters slechts voor een kwart, in plaats van de volle mep, van hun voetbalinkom sten aan te slaan, is verworpen door de scheidsrechtersvereni- g>ng. Spinks betrapt op wapenbezit PHILADELPHIA Michael Spinks, wereldkampioen in het half-zwaargewicht is door de politie van Philadelphia ge arresteerd wegens illegaal wa penbezit. In de wagen van Spinks, die pas na een langdu rige achtervolging tot stoppen kon worden gedwongen, trof de politie een geladen pistool aan. Het wapen bleek boven dien gestolen te zijn. BASKETBAL ZEILEN WK Flying Dutchman Dorde race: 1. Schwarz/Fröschl (Wdl); 2. Diesch/Diesch (Wdl); 3. McLaugh- lin/Bastet (Can). Stand: Hagander/K- jell 13.7 punten: 2. Schwarz/Fröschl 23,0; 3. Knapp/Lewis (Vst) 25,0. SCHAATSEN Inzeil, vierbanentoernee: heren, sprint: 500 meter: 1. Igor Wid jakin (Sow) 38,62 seconden; 2. Ron Ket (Ned) 38,70; 3. Jouko Westerlund (Fin) 38,76; 4. Lleuwé de Boer (Ned) 38,92; 5. Geert Kuiper (Ned) 38,94; 6. Jan Ykema (Ned) 39,05. 1000 meter: 1. Widjakin 1.18,30; 2. Ykema 1.18,60; 3. Ket 1.18,82; 4. Ste fan Panzer (Wdl) 1.19,33; 5. Wester lund 1.19,34; 6. Mike Richmond (Aus) 1.19,73. Stand na twee afstanden: 1. Widjakin 77.770, 2. Ket 78.110, 3. Ykema 78.350, 4. Westerlund 78.430, 5. Kui per 79.035, 6. Dietmar Semler (Wdl) 79.200. PAARDESPORT Woudrina R (J. Wagenaar) km. tijd 1.26,8; 2. Wonder Willem; 3. Wonder Houberg. TOTO: winnend f. 1,60, plaats f. 1,90 2,60 2,10, koppel f. 8,70, trio f. 49,00. TWEEDE KOERS, 2380 meter: 1. Uppsy Volann (J. Wagenaar) 1.27,9; 2. Unicum; 3. Vriend K. Niet gestart: nr. 3 Vanria B. TOTO: winnend f. 1,60, plaats f. 2,10 6,00 2,20, koppel f. 20,80, trio f. 60,10. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Utis Oostwyck (T.H. Kooyman Jr.) 1.26,4; 2. Valda S; 3. Veldbloem. TOTO: win nend f. 17,80, plaats f. 3,40 2,10 1,50, koppel f. 40,80, trio f. 537,50. VIERDE KOERS. 2380 meter: 1. Ur chin Norton (W. Zijlstra) 1.28,2; 2. Vanda Cornelia; 3. Tlnco. TOTO: win nend f. 3,40, plaats f. 1,40 1,40 7,50, koppel f. 5,70, trio f. 154,40. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Uno del Sol (W.J. van Dalen) 1.26,9; 2. Ubi Bene; 3. Vifl Uithuizen. Niet gestart: nr. 7 Uniek Buitenzorg, TOTO: win nend f. 3,20, plaats 1,80 2,50 6,70, koppel f. 23,00, trio f. 496,30 ZESDE KOERS, 1680 meter: 1. Victor Kraanhof (H.J.W. Grift) 1.25,6. 2. Up per Tefka. 3. Takomst A. TOTO: win nend 2,40, plaats 1,60, 1,20, 1,50 koppel 3,50 trio 50,20. Niet gestart: Upperten Spencer (8). ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Rosario (Mej. M. Vos) 1.24,1. 2 Tony F. 3. Sally Scott. TOTO: winnend 4,10, plaats 1,20, 1,00, 1,00, koppel 2,50, trio 24,70. Niet gestart: Schuitje W (7), Speedy Arrow (8). ACHTSTE KOERS, 2380 meter: 1. Theo Albo (G.W. van Eykelenborg) 1.25,9. 2. Together. 3. Umlenwil. TOTO: winnend 7,10, plaats 3,00, 2,10, 1,60, koppel 27,30, trio 151,10. NEGENDE KOERS, 2000 meter. 1 Nico Bloemlust (A.H. Suykerbuyk) 1.22,8. 2. Tivoli Hazelaar. 3. Norman Dakota. TOTO: winnend 6,70, plaats 1,40, 1,40, 2.40, koppel 4,20. trio 58,70. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Use ful Prince (G.W. van Eykelenborg) 1.22,2. 2. Thor ter Lune. 3. Signeur Princes. TOTO: winnend 2,90, plaats 1,60, 2,30, 2,20, koppel 39,40, trio 130,60. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Ulino Buitenzorg (Mej. M.S. Poort) 1.28,6. 2. Vanessa Hazelaar. 3. Victorro Fez. TOTO: winnend 10,20, plaats 2,80, 1,80, 3,50, koppel 43,50, trio 420.50. Niet gestart: Uto du Bols (6), Vera Loo (7). TOTAALOMZET: 308.938,-. AUTOSPORT Parija-Dakar Tussenstanden (op straftijd): Autoca tegorie: 1. Lartigue/Destalllats (Fra) Range Rover 2 uur 14 min 47 sec; 2 Trossat/Briavoine (Fra) Lada Nlva 2.14,57; 3. Ickx/Brasseur (Bel/Fra) Mercedes 2.15,48. Motorencategorie: 1. Gaston Rahier (Bel) BMW 2.01,52; 2. Serge Bacou (Fra) Yamaha 2.04,20; 3. Philippe VasstTd (Fra) Honda 2.04.43.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7