Leiden ook in Den Bosch de sterkste Rotterdam start met doordeweeks voetbal overdag SPORT £eidóeSoma/nt DONDERDAG 6 JANUARI 1983 PAGINA Bridgesterren naar Oude Tol SASSENHEIM Met de bridgeparen Rebattu/Sint, Kreyns/Vergoed en Mulder/Van Oppen zal de top van bridgespelend Nederland morgen in de Oude Tol in Sassenheim aanwe zig zijn om daar de strijd aan te binden met een drietal paren uit het District Leiden. De heren Heemskerk/Den Otter (HJB, Noord- wijkerhout), Rompers/Verkuil (De Sleutels, Leiden) en Louwerse/De Moree (Bodegraven) plaatsten zich voor deze eervolle confrontatie door de in het Witte Huis in Oegstgeest gehou den selectiewedstrijden het best af te werken. Het reservepaar voor de wedstrijden die mor genavond om 20.00 uur beginnen, wordt ge vormd door mevrouw Heyl en de heer Ens van Sassem Troef. Carnavals- voetbal... WASSENAAR De Wasse- naarse carnavalsvereniging De Deylknotsen houdt zondag, evenals de voorgaande jaren, weer het traditionele zaalvoet baltoernooi voor CQllega-vere- nigingen in de leut. Het gebeu ren wordt afgewerkt in de sporthal aan de Dr. Mansvelt- kade en zal van 09.00 tot 16.30 uur duren. De dames van de verkleed voetballende heren, gaan zich tezelfdertijd bezighouden met een taf el voetbal toernooi... Leidse Korfbalfederatie aast op eigen sporthal LEIDEN Ook de Leidse korfballers kampen met een schrikbarend tekort aan zaalruimte. Voor de competitiewed strijden kan gebruik worden gemaakt van Vijf meihal en (op zaterdag) Univer sitaire Sporthal, maar voor de trainingen moet veelal worden uitgeweken naar gymzaal of Groenoordhal. Om aan deze situatie een einde te maken onderzoekt de Leidse Korfbalfederatie, het overkoe pelend orgaan van de acht clubs, daarom de levensvatbaarheid van een eigen sporthal. „Als Elmex Europacup speelt worden de ama teurs uit de Vijfmeihal geknikkerd. Of krijgen onmogelijke tijden toebedeeld. We zijn dat als korfballers wat zat". Het understatement van LKF-voorzitter De Bruyn Prince typeert de si tuatie slechts ten dele. Niet alleen is er te wei nig ruimte, maar ook neemt het aanbod nog toe. Zo zullen er als de KNVB het zaalvoetbal zelf ter hand neemt, ook voetballers staan te dringen om de schaarse uren. De gemeente Lei den is zich bewust van de problemen blijkens de bemoeienissen om de voormalige Menken IJshal om te bouwen tot een tweede sporthal. Ook de LFK speelde even met de gedachte een bod te doen op dit complex, maar zag daar van af. „We hadden geen behoefte concurrentie aan te gaan met de gemeente Leiden. Het zou fu nest zijn voor de goede samenwerking", bena drukt de LKF-praeses. Bovendien zou een nieuwe sporthal wellicht gerealiseerd kunnen worden voor een veel lager bedrag door ge bruik te maken van modernere bouwtechnie ken en een soberder opzet van het geheel. De haalbaarheid van een eigen project wordt thans onderzocht door een commissie uit het achtkop- pige bestuur, bestaande uit voorzitter De Bruyn Prince en de heren Van der Kooy (Pernis) en Schouten (Fides Pacta). Het driemanschap heeft tot taak de besluitvor ming, verwacht voor de afloop van dit korfbal seizoen voor te bereiden. Daarbij zullen de drie thans in gebruik zijnde korfbalhallen en hun exploitatiecijfers de revue passeren. De LKF heeft in elk geval meer leden dan elk van de verenigingen Deetos, Groen Geel en PKC, waarvan de laatstgenoemde met 700 de grootste is. Mocht in mei een positief principebesluit volgen dan zullen vervolgens de onderhande lingen met de gemeente Leiden over locatie en andere praktische zaken worden geopend. Van Vliet maakj, seizoen af i LEIDEN Kees van Vliet tot het einde van het (ve[! )korfbalseizoen actief blijyi als trainer/coach van De lli naïden. Tot deze concliA kwam het bestuur van l Leidse eersteklasser na o' leg met de spelersgroep en trokkene. Van Vliet, ook der contract bij derdekla: Fluks, was al sinds decern! interimcoach, als opvolger de vervroegd opgestapte Ek. Over de verdere toekoi heeft het bestuur nog geen jt slissing genomen. F DEN BOSCH Hoewel de ruststand daar geens zins op duidde, werd Nas hua Den Bosch Elmex Leiden toch nog een zeer spannende basketbalstrijd. De Leidenaars, die de laatste confrontatie in de eigen Vijf Meihal al win nend hadden afgesloten, maar daarvoor in Den Bosch tot tweemaal toe verloren, kenden halver wege de bijna ongekende luxe van een ruime voor sprong. Dertien punten bedroeg het verschil. Het leek een enorme afgang voor de thuisploeg te gaan worden. Dat werd het echter niet. Met de danig geblesseerde Mitchell Plaat in de gelederen kwamen de Bosschenaren knap terug en werd het in de slotfase nog akelig spannend. Den Bosch had zelfs kansen op winst. Maar omdat diezelfde Plaat in de laatste dertig seconden de mogelijkheid om langszij te komen liet liggen, won Leiden: 61-63. En dat was lang niet meer gebeurd. Door die over winning is Leiden de nieuwe koploper van de eredivisie. Dat de vorig jaar nog in Lei den spelende Plaat in de Bos sche basis stond, was op zich verrassend. Plaat heette im mers nog geblesseerd te zijn en was dat eigenlijk ook. Met bandages om zowel zijn ge kwetste enkel als schouder, speelde de Nederlandse-Ame rikaan dan ook allerminst goed. Hij durfde nauwelijks te schieten, zeker niet meer, na dat al vroeg in de wedstrijd was gebleken hoeveel last hij nog van zijn kwetsuren onder vond. Van de zeven in de eer ste helft door de toch als schutter te boek staande Plaat ondernomen schoten trof slechts één doel. Maar die uiterst magere pres tatie was tekenend voor heel Den Bosch. De ploeg zat muurvast, maakte slechts bij hoge uitzondering een aanval naar behoren af (schotpercen tage eerste helft: 25). Bij Lei den daarentegen liepen de za ken wel redelijk. Met name Ronald van den Bergh speelde een dominante rol. Vooral in het begin van de eerste rond gang troefde hij zijn voormali ge Donar-clubgenoot David Lawrence in de lucht volledig af. De gelouterde Amerikaan kwam niet aan scoren toe. Leiden wel. Binnen zeven minuten stond er 8-16 voorsprong voor Leiden op het bord. Reden voor de Bossche coach, Ton Boot, een time-out aan te vragen. Zijn in die mi nuut uitgesproken woorden hadden slechts korte tijd ef fect. Na 12-16 was de koek al weer op en kon Leiden op nieuw aan een voorsprong gaan bouwen. En omdat de Kinsbergen-équipe dat vanuit een zeer hechte defensie deed, moest er vijf minuten op een nieuwe Bossche score worden gewacht. Dave Lawrence brak de ban en vond daarna nog een aantal keren de juiste richting, waardoor de schade bij rust nog enigszins beperkt bleef: 22-35. Al met al toch een ongedacht ruime Leidse voorsprong. Den Bosch zat echter niet bij de pakken neer en kwam in de tweede helft terug, hoewel het er aanvankelijk op leek dat de ploeg op de ingeslagen weg zou doorgaan. Maar het Bos sche geknoei sloeg al snel over op de Leidse spelers. Ron Ri chel, die de geblesseerde Ran dy Wiel moest vervangen, miste zelfvertrouwen (werd terecht gewisseld voor Bert K ragt wijk) en leed tot twee maal toe balverlies. En toen daarna ook Mike Wiley een bal in verkeerde handen deed overgaan, begon Den Bosch er zowaar weer in te geloven. Een goed uitgevoerde press verzorgde vervolgens de rest. Binnen vier minuten was de thuisploeg tot op zes punten genaderd (33-39) en was Lei den in last. Aanvallen liepen niet meer, spelers begonnen elkaar uit te foeteren (Hagens, Wiley) en dat alles speelde Den Bosch in de kaart. Vier minuten later zorgde Dan Cra mer van heel ver voor aanslui ting (41-43). De spanning was terug, Den Bosch leefde weer. Ook de toeschouwers in de Maaspoort, die voor rust, nog muisstil waren geweest, besef ten dat en begonnen zich da nig te roeren. Het enthousiasme werd nog groter toen Theo Kinsbergen een merkwaardige wissel plaatste. Tot groot genoegen van het thuispubliek ruilde hij beste man van het veld, Ro nald van den Bergh, in voor Jan Oosterhuis. Wat Kinsber gen ook van plan mag zijn ge weest, beter werd het er niet van. Het werkte eerder ave rechts. Leiden rammelde en dat was voor iedereen zicht baar. Ook voor spelverdeler Emill Hagens, die zich her haaldelijk opwond. Toen daar na Wiley openlijk kritiek uitte aan het adres van Oosterhuis, maakte de „kleine" Haarlem mer zich zo kwaad dat hij naar de bank stormde om Kinsber gen te vertellen dat hij beter weer kon wisselen. Dat ge beurde en met Van den Bergh erbij kreeg Leiden weer wat Knappe seri Ronald van den Berg scoort, terwijl Wiley (2ev.r.) deBossenaar Kuiper afweert en Lawrence en Barker toekijken. meer greep op de wedstrijd. Den Bosch had intussen niet echt kunnen profiteren van de Leidse onrust. Met nog twee minuten te spelen bracht Dave Lawrence zijn ploeg weliswaar langszij (59-59, 61-61), maar het bleek niet voldoende. De slotseconden de kans op winnende punten kwamen verlenging liet liggen, vervolgens op naam van de ook gisteravond weer veelvul dig scorende en reboundende Wilson Washington, ook al omdat Mitchell Plaat in' de MAARTEN NOOTER Scores Leiden: Washington 30 (12 re bounds), Van den Bergh 14 (11 re bounds), Kragtwijk 7, Hagens 6, Wi- 14x. Scores Den Bosch: Cramer 22, La wrence 16, Plaat 10, Barker 7, Es- veldt 4, Dekker 2, Kuiper 2. Schot- percentage team: 42; totaal aantal re bounds: 30; balverlies: 6x. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Betaald wordt Dper maand (met automatische afschrijving) O per kwartaal Stuur een miniatuur bankschroef je naar: Postcode/Plaats_ Telefoon» Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, ^2300VB Leiden. £eïdóe(3(HMwnt Zaalkorfbaltoppers LEIDEN De aandacht gaat het komend weekeinde uit naar twee toppers in de zaalkorfbalcompetitie. Tweedeklasser Ons Eiland ontvangt medekoploper ODO (M), terwijl in IIID zich een zelfde situatie voordoet. Lijstaanvoerder Fiks speelt hier te gen het eveneens nog ongeslagen WION. Zaalkorlbalprogramma voor de Leidse regio: Zaterdag: TOP—Swift(M). 16.45 uur de Wasbeek; Ons Eiland-ODO (M), 18.30 uur 5-mei- hal; Tempo—Weidevogels, 16.00 uur Arena; Fiks—WION, 16.00 uur Apollo; Madjoe— GKV(Hg). 18.15 uur Cleyn Duin; Warmond—Hou Stand. 14.00 uur Apollo. Zondag: Fides Pacta—Swift (A). 14.00 uur 5-meihal; CrescendoDe Overkanten, 15.15 uur S-meihal. Standen zaalkorfbalcompetitie Overgangsklasse A Fides Pacta 5—9, HKV5—8, Oost Arnhc Overschotje 5—3, DOS 5—2, Swift (A) 5—1. Overgangsklasse B KVS 5—10, VEO 5-6. HKC 5—6, OWO 5—6, Pernix 5—5, VES 5—5. DKOD 5—2, ZKC •31 5-0. Zuid West IA Animo 5-6, VriendenschaarfH) 4—5, Albatros 5—5, Excelsior 4—4. Tjoba 4—4, TOP (S) 4— 3. Swift (M) 4—3. Zuid West IB Ready 5—8, Zuiderkwartier 5- derdijk 5—4, De Danaïden 5— Rijndelfland I Phoenix 4—6. GKV (Hg) 4—6, Hou Stand 4—4, Hoekse SV 4—3, War i 57, Rapiditas 56. Steeds Hooge 54. ROTTERDAM De Af deling Rotterdam van de KNVB wil een competitie opzetten, waarin overdag op doordeweekse dagen wordt gevoetbald. Zij heeft daartoe in samen werking met de gemeente Rotterdam het project „Voetbal Overdag" ont wikkeld. Het idee kwam in eerste instantie van Wim Hollander, manager publieksprojecten van een Rotterdams avondblad. De grote werkloosheid, die in Rotterdam momen teel zo'n 50.000 mensen treft, heeft bij het beden ken van het plan als „in spiratiebron" gefungeerd. In wezen is dit doorde weekse voetbal bedoeld voor die categorie men sen, die over veel vrije tijd beschikt en daar iets mee wil doen en voor mensen die door de week, maar niet in het weekeinde, hun sport kunnen bedrij ven. Behalve aan werklo zen wordt hierbij gedacht aan mensen die in de VUT-regeling zitten of met pensioen zijn, aan huisvrouwen en aan men sen die in het weekeinde moeten werken. Het project begint op 24 febru ari met een zogenaamd ken- nismakingstoernooi. Hiervoor kunnen niet alleen verenigin gen inschrijven, maar ook niet officiële KNVB-leden. straat- U en buurtclubs. Wanneer offi ciële verenigingen hieraan niet willen meedoen, mogen hun leden afzonderlijk wel deelnemen bij een ander team. Het toernooi staat open voor jeugd van 16 tot 18 jaar, senio ren (boven de 18 jaar) en da mes. Wanneer het kennisma- kingstoernooi aanslaat, wofdt gepoogd een competitie op te zetten van 15 maart tot en met 19 mei. De gemeente Rotter dam wil dit initiatief om te be ginnen steunen met f 50.000. Er is een Werkgroep Voetbal Overdag geformeerd, die be staat uit de heren Mallon (hoofd sport en recreatie van de gemeente Rotterdam), Kamman (voorzitter Rotter damse Voetbal Bond), Nolles (adviseur pr-zaken), Jacques Roggeveen (oud-international en profvoetballer bij Excelsior, FC Den Haag, Holland Sport en DHC), Croes (medewerker sport en recreatie van de ge meente Rotterdam), Roomer en Van de Poel (beiden em ployés van de Rotterdamse Voetbal Bond). orzitter Kamman van de Rot terdamse Voetbal Bond noemt het plan zeer idealistisch. „Daarom ben ik ook bereid er voor te vechten. Er zijn tegen woordig heel wat mensen, die in hun vele vrije tijd, die vaak door ongelukkige omstandig heden is ontstaan, iets willen doen. Als je dit kunt oplossen op de wijze die wij voor ogen hebben, is dat toch plezierig. Wie weet spelen wij wel met dit plan in op een toekomstige behoefte. Het is toch zo, dat het weekeinde, vooral wan neer het mooi weer is, belang- zin. Denk dan aan de camping, caravan, tweede huisje. Wel licht zal de sport zich daaraan moeten aanpassen. En verder zie ik in het plan een moge lijkheid de voetbalsport, die vooral bij de jeugd heeft te maken met een achteruitgang in het ledental, te promoten". Ten aanzien van het laatste as pect maakt de heer Kamman maar al te graag een zijsprong door te stellen, dat de KNVB moeilijk aangekeken kan wor den voor die achteruitgang. „De clubs vormen toch de KNVB. Die clubs zijn kenne lijk niet aantrekkelijk genoeg voor die jongeren. Als het voetbal afgelast wordt, wat doen die clubs dan voor hen? Ik geloof, dat dit het kardinale punt is. Voetbal is echt niet minder populair geworden, ge loof me nou. Gooi op een wil lekeurig schoolplein een bal neer. Gegarandeerd, dat kin deren, jongens èn meisjes, gaan voetballen, niet handbal len. Daarom weiger ik mij zo maar bij die neergang van het voetbal neer te leggen". Reacties Vertegenwoordigers van ande re sportbonden, die aanwezig waren bij de presentatie van het plan, toonden zich zeer en thousiast. De verwachting is, dat het project zich niet zal be perken tot voetbal en tot de gemeente Rotterdam. Uit Vlaardingen kwamen al reac ties om ook bij het project te worden betrokken. De Neder landse Sport Federatie heeft toegezegd een studiegroep in hpf lpvpn te roeoen teneinde de ontwikkeling nauwgezet te kunnen analyseren. Problemen ten aanzien van begeleidend kader worden bij de uitvoering van het project Voetbal Overdag niet ver wacht, omdat de gemeente Rotterdam sportleerkrachten beschikbaar stelt. Het beman nen van de kantines op de sportaccommodaties zal vol gens de heer Kamman even min problemen opleveren. „Die clubs zullen er blij mee zijn, de opbrengst uit de kanti ne wordt er immers door ver hoogd. Er zijn voldoende scheidsrechters werkloos, hoe spijtig dat ook is, waardoor er wellicht geen tekort zal zijn", aldus Kamman. „Goed, de velden worden door het voetbal overdag intensie ver bespeeld en daardoor kwetsbaarder, maar de compe titie is vastgesteld in het voor jaar. Dan moet het weer toch zodanig zijn, dat zoiets geen problemen geeft. Eventueel zouden wij kunnen uitwijken naar kunstgras of naar de zaal, Ahoy' bijvoorbeeld. Aan de andere kant zeg ik ook, dat sportvelden vaker in gebruik zouden moeten zijn dan alleen in het weekeinde. Hierdoor zou kostbare ruimte veel ren dabeler worden gebruikt". Dat werklozen door overdag te voetballen minder of geen tijd zullen vinden om werk te zoe ken, vindt de heer Kamman een probleem, dat de politiek maar moet oplossen. „Op ver zoek van de politiek zijn wij gaan denken aan mogelijkhe den om ledigheid op te vullen. Die menen wij te hebben ge vonden". FRAN5! T FFRMAFFRC Leiden wacht nog (even) af LEIDEN Het bestuur van de KNVB Afdeling Leiden heeft op dit moment nog geen besluit genomen of en op welke wijze, het Rotterdamse „Project Over dag" in de Leidse regio zal worden uitgevoerd. Voorzit ter Jan Persoon en de zij nen staan echter zeker niet onwelwillend tegenover het idee doordeweekse beoefe ning van de voetbalsport voor niet-actieven mogelijk te maken. Persoon: „Alleen wachten wij nog even af tot 22 januari. Op die datum is er, mede over dit onder werp een hearing voor af delingsbestuurders in Zeist. „Leiden" heeft zich voorge nomen op die dag de me ningen te peilen, de moge lijkheden te bezien en zo mogelijk, te leren van de ervaring en opgedane ken nis van andere afdelingen". Het feit dat het voetbalsei zoen eind januari al een heel stuk gevorderd is, bete kent niet dat de Afdeling Leiden niet al in de komen de maanden actief zal kun nen worden. Persoon: „Ik zou me kunnen voorstellen dat ook onze afdeling nog voor de zomer een project, in de geest van het Rotter damse gebeuren, of wellicht iets geheel anders, in de vorm van sportieve recrea tie, op poten zet. Of dat in derdaad gebeurt is een tweede. Er zal eerst een in ventarisatie moeten worden gemaakt. Als je besluit tot een voetbalvorm, weet je dat velden en ballen echt wel in voorraad zijn. Maar of datzelfde het geval is met, bijvoorbeeld, scheids rechters en mensen die de clubhuizen bemannen, zal eerst toch nog even moeten worden bezien". van junior Bas Menken^ LEIDEN De bowling); agues gingen na de wi sterstop zonder veel ve rassingen van start. driemanstreffen 'van veau' tussen Fitnessce trum Leiderdorp en Ha0 Menken werd een telei^, stelling. Geen van beiF toppers wist gebruik maken van de slecl^, vorm van de tegensta, der. Geheel terecht wejj de eindstand dan ook 2 In de vijfmanswedstrijdr vergrootte 'Fitness' F voorsprong met een pu^ Mede dankzij de fra* 608-serie (met 249 erl^ van junior Bas Menkit kreeg Baronnen van Mtih chausen een 4-0 nederlat aan de broek. De HF ploeg liet een punt achtj bij het sterk acteren^ Pintrotters. Paul Me, van die formatie wie; een 234-game. r le Jan Mook van Donnay ze1 het hoogste Noord wijk houtse weektotaal. Met 253 ie bij kwam Mook tot 611. In d£ zelfde maandagcompetitie v»e loor Huize van Wely door v?1 lies (2-6) bij Crossers de af sluiting met koploper Leli Crossers staat nu bovendig derde. Op dinsdag kwam lj der Van der Mey goed wi Zelf verloor de nummer éB met 2-6 van Polar, terwijl v> ger Eagles dezelfde cijfers Si reikte in de strijd tegen Engel. Slechts Schotse E profiteerde en rukte door dey 0 zege op Witkop op naar gedeelde tweede plaats. C zwaarbevochten hoogste pd" tie van Duyndam Broekie komt weer in gevarr, omcn de équipe op een goed spelejj FBI stuitte en dan ook met Mi verloor. Rivaal Video won \»l van BAM (6-2). Ben Broekli) van De Wit wierp 583. s 4 Tijdens de maandagse tr/< strijd in Holiday Inn giji Boobytrap rustig door met hj, uitbreiden van de al comford, bele voorsprong. Zes punte ten koste van Pinballs tl Frenches waren het result**) terwijl Braxhoven en Lions >j; der geen grotere buit dan dfcr punten konden binnenhak Op dinsdag had Wanninkho[)< meer moeite met de nieu^j< start. Verlies tegen Lions (l»r en een moeizame winst )r Fighters (2-1) vormden het gin van 1983. Concurr^c Sportcenter pakte echter ev weinig winstpunten, zodat In verschil van 5,5 punt geharv haafd bleef. BBLZW - le klasse vijf mans: 1. Fitnessci trum 16-50, 2. Hans Menken 16-46C Scarabee 16-25, 4. Pintrotters 16-24 Tobbers 16-24, 6. BvM 16-23. le klasse trio's: 1. Hans Menkei 16-41, 2. Fitnesscentrum 16-39, )S Tramps 16-36, 4. Bisschop 16-28, Tobbers 16-28, 6. Henny's Rits 16-' 2e klasse trio's: 1. Hans Menkei 16-46,5, 2. Van de Born 16-35, t Scheffer Optiek 16-32, 4. Pinners 29, 5. Van der Meer 16-26,5, 6. B' 16-25. e. Dl' BBL i; Maandag: 1. Boobytrap 34-71,5,Dt Braxhoven 34-58, 3. Lions 34-58,j Lions ladies 34-58, 5. Pinballs 34-ai 6. Internationals 34-46,5, 7. Waterly fels 34-45, 8. Ampère 34-38, 9. H®, pub 34-38, 10. Frenches 34-15, a: Dinsdag: 1. Wanninkhof 2 34-77,5o Sportcentrum 34-72, 3. Wanninkhö, 34-63,5, 4. Fighters 34-54, 5. RabP' 34-50,5, 6. Torentrekkers 34-42,5,pr New Balance 34-38,5, 8. Lions 18-is, 9. Magt 34-34,5, lO.Tatas 18-20. !ei BBN n' (stand aan kop) v Maandag vroeg: 1. Lelies 19-120.' Van Wely 19-96, 3. Crossers 19-90m Maandag laat: 1. Volvo Traveil'" 19-108, 2. Malle Jantjes 19-94, 3. SF 19-86. fe Dinsdag laat: 1. Duyndam Broekfa 19-98, 2. Video 19-97, 3. 't Stippie bi 90. Woensdag: 1. Pinp

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6