gehoordgezien t oilium Wisdom: ironie tegen stervenstragiek franse tv-top stapt op na flater "ADIO/TELEVISIE Qeidó&Qowitvnt WOENSDAG 5 JANUARI 1983 PAGINA lb MITTERRAND TE LAAT OP BUIS njr LRUS De voorzitter van de raad van be er en de algemeen directeur van de Franse latsomroepdienst zijn van het toneel verdwe- p als gevolg van een mislukken van een htstreekse televisietoespraak van president incois Mitterrand vanuit diens buitenverblijf .atche in Zuidwest-Frankrijk. Naar dinsdag en gemeenschappelijk communiqué van de isteries van verkeer en de PTT werd be- idgemaakt, nam Maurice Rémy ontslag als irzitter van de raad van beheer van de ,Télé- ifusion France' (TDF), terwijl Jean Guiller- fn werd ontslagen als directeur-generaal, in 1975 opgerichte TDF heeft voornamelijk tot taak de programma's van de overheid via radio en televisie te verzorgen. Er werken 4.000 mensen. Het socialistische staatshoofd zou zich zaterdagavond tijdens het journaal van het tweede net rechstreeks tot de Franse kijkers richten. De uitzending kon echter niet door gaan, doordat de speciale auto van de TDF die voor het doorzenden van de rede moest zorgen, niet ter plaatse was. Het voertuig bleek in Nan cy, in Noordoost-Frankrijk, te staan. De twee betrokken technici meenden dat zij pas zondag in Latche moesten zijn. Als gevolg van het mis verstand kon de rede van Mitterrand pas zon dag worden uitgezonden. Wat kinderen met de tv kunnen doen HILVERSUM De Stichting Nederlandse Schoolradio (SNS) begint donderdag 13 januari met het uitzenden van de serie „TV, wat doen we er mee?" De serie is bestemd voor de boven bouw van de basisschool en omvat zes radio- uitzendingen en een leerlingenboekje. De SNS heeft in het schooljaar 1981/1982 al een dergelijke serie uitgezonden onder dezelfde ti tel. Het verschil met de nieuwe serie zit in de op bouw van de stof en de onderwijskundige on derbouwing van het leerlingenboekje. Nog meer dan in de eerste serie wordt rekening ge houden met de manier waarop de leerling van de vijfde of zesde klas de televisie ervaart. De algemene doelstelling die aan de serie ten grondslag ligt is dezelfde gebleven, nl. de scho len onderwijsmateriaal aanbieden, waarmee be reikt kan worden dat leerlingen van 10 - 12 jaar wat kritischer naar de televisie gaan kij- De volgende onderwerpen komen aan de orde: Hoe komt het aanbod van televisieprogramma's in de huiskamer? Wat doen omroeporganisaties aan hun herken baarheid? Welke codes, verwachtingen en (voor)oordelen heeft de kijker m.b.t. televisieprogramma's? Welke stereotypische kenmerken zijn aanwezig in programma's? Welke technieken, in de ruimste zin van het woord, worden gebruikt om de „werkelijkheid" weer te geven of om iets als „werkelijk" te la ten beleven? De SNS wil ook met deze serie een bijdrage le veren aan wat in onderwijskringen „mediape dagogiek" wordt genoemd. Pedagogen, psychologen en communicatie-des kundigen in de Verenigde Staten en Canada to nen zich in toenemende mate verontrust over de groeiende invloed van de televisie op het ge drag van kinderen. a Ai 3 de jaren '50 en '60 reik- 'zijn roem over de halve ereld, tot in Rusland toe. ïdien verdween hij een „jetje uit het zicht, maar i)ie de Britse komiek Nor- ^an Wisdom eerder zag >drgeet nooit meer dat al- verslagen mannetje rijt met een schuchtere jyh vindingrijk tegen het |/en optornde. (teen enkele film speelde hij in meer dramatische ver ben Eén daarvan is „Going V.ntly-", die men gezien het 2derwerp het best kan verta- 4 met „Laatste levensfase", pr de hand liggender dan de Bi „Terminaal", waaronder i film hier wordt vertoond, Jspreekt men in ziekenhui- 2p wel over „terminale pa- Dfiten". Deze film is van- 2bnd te zien op Ned. II om 10 uur. i' zien hem hierin in de fi- .Jjr van de gepensioneerde ^■tegenwoordiger Bernard 3pod, die in het ziekenhuis plecht komt met kanker. Hij T?lt daar een kamer met pro misor Miller. Die professor /jet zeker, dat hij nog maar ijrt te leven heeft. Flood alias 'Rrman Wisdom weigert ech- f deze fnuikende laatste le- nsgang onder ogen te zien. 5^ worden bijgestaan door een ?5ter, die zich als een bedre- 'p verpleegster tussen beide (ren door beweegt. Haar »jrk uiterst serieus neemt, 4?nschijnlijk gewoon haar !j.iënten verpleegt, maar tus sen de bedrijven en de bedden door sterk begaan blijkt met het lot van beide mannen. Als opmerkelijke kant in deze film gold vroeger al, dat men de komiek Norman Wisdom van heel andere zijde dan voordien te zien krijgt. Zag men in hem vooral de man, die in als humoristisch aange merkte levenssituaties stukjes menselijke tragiek ontwaarde, juist in deze film is het dat hij als humorist een tragische le venssituatie aanvaardt. Dit werd hiermee een van zijn meest aangrijpende films. De professor heeft het moeilijk met zijn lot en probeert daar aan te ontsnappen door vreemd gedrag, waar de zuster heel wat mee te stellen heeft. Flood (Norman) daarentegen, die met angst verneemt dat er voor zijn ziekte geen genezing bestaat, begint de professor morele steun te verschaffen en daarmee van de weeromstuit zichzelf een riem onder het hart te steken. Dit leidt in dit sombere onderwerp tot ge durfde ironie, die niet alleen deze ernstige levenszaak geen geweld aandoet, maar integen deel tot meeleven voert. Temeer een onthullende film met Normam Wisdom in deze rol voor wie uit voorgaande ja ren bekend is met zijn entree in de wereld van film en thea ter. Hij begon in de showbiz als fluitende slagersjongen en figureerde vervolgens jaren lang als boodschappenjongen, schoenpoetser en keukenhulp je, allemaal baantjes waarin telkens de nodige dingen on der algemene hilariteit mislie pen. Hij bracht het er wel ver mee, want hij werd als ver schoppeling een bekende ver schijning in het Britse en Amerikaanse variété- en film wezen, terwijl hij ook regelma tig op tv verscheen. Maar ook het succes van ar tiesten wordt soms door klei nigheden bepaald. Zo koos hij voor de typering van de man die hij uit wilde beelden een ruiten pet voorzien van een royale klep, zoals Charlie een pandjesjas tot typerende kle ding koos. Die klep zakte diep over zijn ogen, als het ware om daarachter bescherming te zoeken tegen de zielsdiep snij dende pijn die hij aan het le ven leed. Fotografen en fil mers stelde hij daarmee voor problemen. Die moesten altijd tot op kniehoogte zakken om zijn oogopslag vast kunnen leggen. Toen viel een keer de opmerking van die zijde: „Norman, steek die klep eens omhoog". Schoorvoetend vol deed Norman aan dit verzoek. Toch werd het beeld van die man, die hij voor wilde stellen, precies op dat moment gescha pen. Dat stelde men achteraf vast bij het nazien van de op- Norman Wisdom gezien in een ernstig moment. namen. Sindsdien verscheen Norman uitsluitend met opge klapte klep. Hij trad overigens niet altijd alleen op. Hij maakte pro gramma's samen met artiesten van wereldfaam, zoals Danny Kaye, Vera Lynn, Dorothy Lamour, Bob Hope, Frankie Lane en de destijds wereldbe roemde George Mitchell Sin gers. Hij stond ook in alle gro te wereldtheaters. En overal voor uitverkochte zalen, een zegetocht die in de vijftiger ja ren begon in het Londense Palladium. Gewaagde onderwerpen ging hij in zijn films nooit uit de weg, zoals nu weer blijkt uit zijn „Going gently" met de dood als gegeven om er ironi sche humor omheen te plaat sen. Denken we bijv. aan een eerdere bekende film „A stitch in time". Hierin begint Nor man als slagersknecht. Hij leert echter zo handig het vleesmes hanteren, dat een chirurg in hem een geboren operateur herkent, een man met een natuurlijke aanleg voor dit vak. Zodoende wordt Norman uiteindelijk opgeno men in de illustere kring van chirurgijnen, een aanwinst voor het ziekenhuis, met daar achter de vraag of dit voor pa tiënten ook geldt. Ook Nor man moet op zeker moment vaststellen: de patiënt is ge storven, maar de operatie is lerkwaardig in zijn carrière mag heten, dat zijn films voor al ook in Rusland warm ont haal vonden. In Moskou stond men voor hem in de rij. Spe ciaal die films waarin hij fun geerde als de man met de pet die met de maatschappij klaar moest zien te komen. Die pet met die opgeslagen klep gold destijds als zijn komische han delsmerk. Hij werd er be roemd en schatrijk mee, eige naar van een luxe zeejacht bij voorbeeld, maar in Rusland bleef men in hem herkennen de grote kleine man, zoals merr hier Louis Davids zag. TON OLIEMULLER ANDRé Zaterdag een heel andere „Rooie Haan" op VARA-ra- dio op Hilversum 1 om 13.06 uur. Hierin staat de vraag centraal hoe sociaal-demo cratisch de PvdA eigenlijk nog wel is. Daar haalt de VARA mensen bij als An- dré v.d. Louw. Joop den Uyl, Margo Vliegenthart van de Jonge Socialisten en Paul Kalma van de Wiardi Beckmanstichting, die als hef brein van de socialisti sche partij geldt. Frits v.d. Poel leidt die discussie en naar verwachting zullen de heren elkaar in de haren vliegen, want ook onderling kan rood even vinnig als zi- nig zijn. DIEUWERTJE Met de sporttragiek van de geschorste schaatser Hilbert v.d. Duim kreeg KRO's „Sport op maandag" een kersverse binnenkomer aangereikt. De KNSB reed nimmer tevoren in zulk een diep wak. Sleepte Hilbert mee aan de grond. Kees Jansma en Dieuwertje Blok doken de schaatser prompt na teneinde hem weer bo ven water te krijgen. Dieuwertje zat in die ru briek toch op haar tellen te passen. Hoe is de stand, Dieuwertje? Zij hield nauw keurig de optelling bij van de zes doelpunten, die Ajax in zaalvoetbal maakte tegen Milaan met vijf. De netten hingen geen moment stil. Verder liet de zilveren scheidsrechter Jan Keizer in de beroemde Volendamse uitspanning „Spaander" de ene enveloppe met inhoud na de andere in zijn binnen zak glijden tijdens zijn hul diging. Een dikbetaalde ar biter. Dieuwertje zag je met argusogen de enveloppen tellen, net als de camera man die er niet één miste. En dan de laatste beelden in deze rubriek, gestoorde beelden bij het glijden door een gevaarlijke bocht van Hilbert, in volle vlucht on deruit gehaald. Een storing toegepast als een beeldende begeleiding ter illustratie van een onderwerp. Een electronische vondst van je welste. Kees Jansma haalde Jantje Peters uit Genua om die te laten vertellen, dat er mo menteel in Italië minder ca- tenaccio, geketend voetbal, wordt gespeeld dan vroeger en dat Italië niet voor niks WK geworden is. Het hele voetbal daar leeft onder het succes op. Ook het publiek pleegt daar opnieuw een voetval voor het voetbal. Dieuwertje wilde van Jantje weten, of hij het sfeertje van AZ niet miste? Dieu wertje weet of voelt precies aan, dat er in elke voetbal ler ook een mens schuilt. En Jef Rademakers, die de verliezende biljarter Ceule- mans na het Deurnse tour- nooi een paar pijnlijke vra gen stelde, kreeg van die grootmeester te horen, wat niemand hem ooit eerder heeft toegevoegd: „Ik vind dat jij maar domme vragen stelt". Ceulemans weet niet, dat Jef daar juist voor is in gehuurd. Dieuwertje en Jef moeten dus blijven. Door- dieuwertje omdat ze door duwt en Jef omdat hij van zijn vragen Taadsels maakt. elevisie vandaag NEDERLAND 1 iiLEAC 1.45-17.30 Kun je nog zin- gen, zing dan mee! Oude' liedjes, gezongen i, door Wieteke van Dort ti vanuit Huize Henricus in Wamel. Gaste: Helen Shepherd. ^25 De antieke wereld. Het ij oude Rome (3). ION 155 Zwartkop. Zweedse j, tv-film in 2 delen over een Turkse boerenfami- >j lie, die in de welvaarts staat Zweden gaat wo- nen. In het eerste deel draait het om de 11-jari- ;J ge Yasar, die als buiten lands kind in Zweden met de nek wordt aan gekeken. 1.21 Kenmerk. Actualiteiten over kerk en samenle- ving. ï>s 47 Socutera. Instructie over mond- op mondbe ademing. •.00 Journaal. >RO I.28 Isabel's choice. Ameri kaanse tv-film van Guy Green met Jean Staple- ton in de hoofdrol. Ver der met: Richard Kiley en Peter Coyote. Korte inhoud: Isabel Cooper, sinds 14 jaar weduwe, is al jarenlang een toege wijde en briljante secre taresse. Wanneer zij op 1 een bepaald moment i moet kiezen tussen een I huwelijk met een welge- f stelde man en de func- l tie van directeur, krijgt ze het moeilijk. Hoe de l- beslissing die zij neemt ook zal uitvallen, het zal r haar verdere leven beïn- I vloeden. 1.05 Tijdsverschijnselen. Aandacht voor de nieu- we armoede: de ener- gieprijzen. In dit pro- gramma komen verbrui- i kers, distributeurs, par lementariërs en mis- I schien een lid van het kabinet aan het woord. LEAC .00 Cursus Communicatie. Herhaling. >s .30 Journaal. .35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 )S .15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 30 Sesamstraat. 45 Jeugdjournaal. i.00 Journaal. 19.11 Politieke partijen. Zendtijd voor de RPF. 19.21 Van gewest tot gewest. Aandacht voor het Gri- megilde „De Versier-» ders" uit Den Haag. Dit gilde grimeert sinds drie jaar amateurtoneelge zelschappen uit de Haagse agglomeratie en is ontstaan uit cursisten van een grime-cursus van de federatie Haags Amateurtoneel. In de re portage is dit unieke gil de bezig met de spelers van het toneelgezel schap NEBO uit De Re sidentie. Verder het ko loniaal werfdepot in Harderwijk en het Kas teel Tongelaer bij Mill. 20.10 Terminaal (Going gen tly). Zoals we al eerder schreven Engels tv-spel van Innes Lloyd en Stephen Frears naar een verhaal van Robert Downs. Met: Norman Wisdom, Judi Dench, Fulton Mackay, Stepha nie Cole e.a. Bernard Flood, een gepensio neerd vertegenwoordi ger, ligt samen met pro fessor Austin Miller op een kamer in het zie kenhuis. Ze hebben alle bei kanker en nog slechts enkele weken te leven. Miller kent de waarheid omtrent zijn situatie, maar Flood weigert te geloven, dat zijn toestand zo ernstig is, als hem wordt ver teld. 21.18 Cinevisie. In deze film rubriek als gaste Cox Habbema. Verder wordt aandacht besteed aan de films „Identificazione di una donna", „Dead men don't plaid", „Les fantómes du chapelier" en „So weit das Auge reicht". 22.00 Studio sport. Beelden van de basketbalwed strijd Den Bosch - Lei den. Verder een ge sprek met minister Braks van landbouw over de financiële posi tie van de Nederlandse draf- en rensport. 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Expeditie* in het dierenrijk. Documentaire serie. 17.00 De oude doo*. Slapstick-serie. 17.45 Koning Rollo. Tekenfilm-serie. Afl.: Koning Frank. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. 18.25 De Flint- etone*. Tekenfilmserie. 19.00 Toneel van wereldbetekenis. Leerjaren. 20.00 Journaal. 20.15 Hoe het ge beurde. Tv-film van Irina Korschunow onder regie van Thomas Engels. Met: Jutta Speidel, Hartmut Reek, Reinhild The Police vanavond om 19.10 uur met „Invisible Sun" in „Ju kebox" op BRT 2. Solf, Ulf Scheckhardt e.a. Korte in houd: Karin Bergmann is de echtge note van een veel oudere apotheker, die dol op haar is. Hij ziet echter niet. dat haar afhankelijkheid van hem een domper op haar leven zet. Toevallig loopt Karin een oude schoolvriend te gen het lijf, met wie ze een relatie aangaat. Wanneer ze dan op een dag de onafhankelijke Qisela ontmoet, heeft dat dramatische gevolgen. 21.45 Tital*, th#***, temperamen- tan. Culturele rubriek. 22.30 Achter grondinformatie. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Programma voor de kleuters. Aan sluitend: Journaal: 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-il- lustratie. Aansluitend: Journaal. 18.00 De Werner Fend Story. Indi sche avonturen van een dierenfilmer. 18.57 Overzicht programma'*. 19.00 Journaal. 19.30 Drijvend* ijaschot- een. Hongaarse jeugdfilm van Laszlo Nemere (1979). 20.15 Balan*. Econo misch nieuws. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De stra ten ven San Francisco. Amerikaanse politieserie met Karl Malden in de hoofdrol. Kort* inhoud: De gepensio neerde West beraamt met een groep fanatici de moord op de leider van een Chinese handelsdelegatie, om betere handelsbetrekkingen te voor komen. De FBI heeft echter lucht ge kregen van deze plannen. 22.10 Me degevangen. Reportage over drie medewerkers van een jeugdgevange nis. 22.40 Beelden binnen, beelden buiten. Muzikaal portret van de com ponisten Peter Michael Hamel. Han- s-Christian von Dadelsen en Ulrich Stranz. 23.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18 00 Tv-eursus Engels. 18.30 Sessmstraat. 19.00 Het aktuele uur. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag in... Informatie en amusement. 21.45 Verslaggever buitenland. 22.15 De gedreven* (The prowier). Amerikaan se speelfilm van Joseph Losey (1950). Een veteraan uit de Tweede Wereld oorlog doodt een ex-vriendin en haar nieuwe geliefde. Hij vervalt opnieuw in moorddadige activiteiten. 23.45 Journaal. BELGIE BRT 1 17.00-17.30 Veilig en zuinig autorij den (Open school). Herhaling. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Denken en doen. Spel- en sportprogramma voor de jeugd. 18.30 Waard om te weten. Informatie over komende tv- programma's. theatervoorstellingen, platen enz. 18.40 De Smurfen. Te kenfilmserie. 19.05 Voel je thuis. In troductieprogramma Open school. 19.10 Wortelstokken. Programma over de basisgemeenschappen in Boeroendi. 19.40 Morgen. Overzicht programma's, mededelingen en tier ce. 19.45 Journaal en sportberich ten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelprogramma. Pre sentatie: Armand Pien. 20.20 Home sweet home. Australische komische serie over de familie Pacelli. Afl. 21: Enzo en Maria maken een reis naar hun oude vaderland, naar Rome. Het wordt een tocht met verrassingen. 20.45 Kurt Co. Praatprogramma van Kurt van Eeghem. Hij ontvangt John Massis, Walter van den Broeck, Albert Szukalski, Guy Lee Thys, Ann Petersen. 21.45 Zij aan zij? Program ma van Annie Declerck over vrouwen in de film. 22.25 Journaal. Aansl. Coda (poëzie): „De wolken" van Mar- tinus Nijhoff. BELGIE BRT 2 19.00 De witte duif. Korte tekenfilm. 19.10 Jukebox. The Police met „Invi sible sun". 19.15 De avonturen van Niko. Britse jeugdserie van Jonathan Rumbold. Eerst* afl.: De Griekse wees Niko wordt opgevoed door zijn oom Stylianos, met wie hij helemaal niet kan opschieten. Als hij op een dag tijdens het hoeden van de geiten in slaap valt. wordt zijn hele kudde geroofd. Na een uitbrander van zijn oom besluit hij bandiet te worden. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en tlerce. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Leven (Ikuru). Japanse drama van Akira Kurosawa (1952). Een vijftigjarige ambtenaar hoort dat hij aan maagkanker lijdt en dat hij nog zes maanden te leven heeft. Wanneer hij op zijn leven te rugblikt, komt hij tot de ontdekking, dat hij weinig of niets heeft gepres teerd. Door de vrienschap met een le venslustig meisje, besluit hij, dat hij nog een park voor een armenbuurt moet realiseren, wil hij een beetje rustig kunnen sterven. BELGIE FRANS 1 Jean Stapleton (hier met Thomas O'Neill) speelt als Isabel Cooper de hoofdrol in „Isabel's choice" op Ned. I om 20.33 uur. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdpro gramma. 17.25 Plein Jeu. Gevarieerd jeugdprogramma 19.08 Ce soir. Ac tualiteiten, editie Brussel. 19.25 Flash minute papillon. Tips voor consu menten. 19.30 Journaal. 19.55 Risqu- ons-tout. Historisch spelprogramma. 20.55 Chansons a la carte. Showpro gramma van Henri Segers, gepresen teerd door Berengere. Met: Spargo, Buck's Fizz, Adamo, de Dolly Dots, Demis Roussos e.a. 21.50 Nationale loterij. 21.55 Der Ring des Nibelun- gen. Inleidende documentaire van Philippe Deriaz over „Der Ring des Nibelungen" van Richard Wagner, waarin de regisseur Patrice Chereau en dirigent Pierre Boulez belicht wor den. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse serie met Ro ger Moore. Achtste afl.: Genieten van het platteland is niet weggelegd voor Simon Templar, want nauwelijks heeft hij zich geïnstalleerd voor een vredige picknick of hij wordt lastig gevallen. 18.50 Les ours mal leches. Teken filmserie. 19.00 La pensee et les hommes. De jacht op Franse en Bel gische vrijmetselaars tijdens de Tweede Wereldoorlog. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Sports 2. Sportprogramma met o.a. Belgisch alpinisme, turnen, schansspringen. ENGELAND BBC 1 16.30 The all-new Pink Panther show. 16.55 Play school. 17.20 Lau rel and Hardy. Tekenfilmserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Take hart. Jeugd serie. 18.00 Newsround. 16.10 Cap tain Zeb space detective. SF-serie in zes delen. 18.40 Journaal. 19.00 Regionale programma's. 19.45 Doc tor Who. Serie. 20.10 Brannigan. Po litiefilm van Douglas Hickockx. Met: John Wayne, Richard Attenborough e.a. 22.00 Journaal. 22.25 Love sto ry: mr. Right. Serie. 22.55 Dahren- dorf on Britain. Serie over de evolutie van Engeland. 23.45 Sportsnight. 00.50 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 16.05 The glorious effect. Documen taire. 16.55 Blue Hawaii. Amerikaan se muzikale film van Norman Taurog (1961). Met: Elvis Presley. Joan Blackman, Nancy Walters e.a. 18.30 Cameo. 18.40 The Waltons. Familie- serie. 19.30 Inside women's magazi nes. Overzicht damesbladen 19.55 Collecting now. Serie over verzame laars en verzamelingen. 20.25 Jour naal. 20.30 Mary O'Hara. Showpro gramma. 21.00 A vision of hope. Me dische rubriek. 21.30 WK Darts. 22.00 The spy who came in from the cold. Amerikaanse spionagefilm naar het boek van John Le Carre. Met: Ri chard Burton, Claire Bloom e.a. 23.50-00.45 Newsnight. Televisie morgen ENGELAND ITV 16.30 Definition. 17.00 Pullover. 17.15 Dangermouse. 17.20 The Sooty Show. 17.30 Five magic minu tes. 17.40 The book tower. 18.15 Mr. Mrs. quiz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 This is your life. 20.30 Corona tion Street. 21.00 The Benny Hill Show 22.00 The unknown Chaplin. 23.00 Nieuws. 23.30 The rules of marriage. Mini-serie. 01.15 Dagslui ting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30-10.50 Open School. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 Aktua- -matinee. Actualiteiten. 16.15 Skiën leer je zo (1). Herhaling overzicht. 16.33 Sons and daughters. Australi sche familieserie. Vijftiende afleve ring: Wayne is vastbesloten om John uit de weg te ruimen. Simon en Ange la hebben een ontmoeting. 17.15 Weekend weersverwachting. Jan (voors)Pelleboer vertelt welk weer we kunnen verwachten. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 09.25 Het programma met de muis. 10.00 Journaal. 10.03 Hoe het ge beurde. Herhaling. 11.40 Medege vangen. 12.10 Balans. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Videotext voor iedereen. 14.10 De zwarte roos. Amerikaanse avonturenfilm van Henry Hathaway (1950). Met: Tyrone Power, Cecile Aubrey, Orson Welles en Jack Haw kins. Kort* inhoud: Omdat hij geen Normandische vorst wil dienen, reist de Engelse ridder Walter van Gurnie naar het Nabije Oosten. 16.10 Jour naal. 16.15 Houd vol, meid! Over een Beierse familie in verzet tegen Hitier. 17.00 Tom Sawyer en Huck Finn. Jeugdserie naar Mark Twain. 17.25 Meneer Rossi zoekt naar het geluk. Tekenfilmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionale nieuwsru- DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video text voor iedereen. 13.30 Sport ac tueel. Schansspringen in Bisschofs- hofen. 15.30 Op ski's naar school. Het verhaal van een Poolse jongen 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Zeven kunstenaars. Duana Hanson, een Amerikaanse plastische kunstenares. Aansluitend: Journaal. 16.35 Altijd ergernis met pop. Vrolijk programma. 17.00 Jour naal. 17.08 Tele-illuatratie. Tips en informatie. Aansluitend: Journaal. 17.40 De wereld, waarin we wonen. Een ontspannend programma over DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het program ma met de muis. 10.00 Schooltelevi sie. 18.00 Tv-cursus natuurkunde. BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00-14.00 Teletekst. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 Schooltelevisie. Milieustudie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Saint. Engelse actieserie met Roger Moore in de hoofdrol. In Rome ver dwijnt de actrice Serena Harris tij dens filmopnamen. Is het een publici teitsstunt of een ontvoering? ENGELAND BBC 1 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Mr. Bonn. Kinderprogram ma. 15.00 Tennis. 16.55 Play school. 17.20 Laurel and Hardy. Tekenfilmse rie. 17.25 Jackanory. 17.40 The new adventures of mighty mouse. Teken filmserie. 18.00 Newsround. ENGELAND BBC 2 12.00 Play school. 16.50 Tennis. ENGELAND ITV 10.30 History around you. 10.45 In sight. 11.00 Middle English. 11.15 Starting science. 11.30 A place to live. 11.45 Living and growing. 12.00 Sesamstraat. 13.00 Teetime and Claudia. 13.10 Get up and go. 13.30 Th* Sulivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Crown court. 15.00 Afternoon plus. 15.30 Plays for pleasure. 16.30 Keep it in the family. 17.00 Teetime and Clau dia. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (EO) Onderweg - 18.06 Actua liteiten - 18.30 Berichtgeving over het zendingswerk - 18.40 Zo'n jongen uit de Jordaan (vervolgverhaal) - 18.S0 Kleuterprogramma - 19.02 Van u wil ik zingen - 19.30 De bijbel open - 20.02 (NOS) Langs de lijn - 23.02 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.00 (NOS) Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitei ten - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Lee soefeningen in de bijbel - 19.15 Lie deren bij Deuteronomium - 19.30 Theologische etherleergang - 20.03 Legers des Heilskwartier - 20.18 De wereld zingt Gods lof - 21.00 Pro gramma over het functioneren van de medezeggenschapsraad in het onder wijs - 21.30 Even het hoofd bij het nieuws - 21.40 Open school - 22.10 Radiovolksuniversiteit - 22.40 Oorza ken en gevolgen van politieke en eco nomische verwikkelingen - 23.00 Lite- rama-woensdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) De KRO besteedt tot vannacht twaalf uur aandacht aan „de zwarte muziek" met soul, rock blues, disco, reggae enz., gepresen teerd door de KRO-deejays. alleen onderbroken tussen 18.03 en 19.00 uur door de NOS met De avondspits. HILVERSUM 4 - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 Vervolg Wagner- herdenking. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (NCRV) Ontmoeting in woord en muziek met Paul van Vliet - 1,02 Metropolis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Vandaag donderdag - 8.06 Actualitei ten - 9.03 Wie weet waar Willem We ver woont? - 10.03 Pretentieloze mu ziekjes bij'de koffie - 11.03 Het Hol lands kwartiertje - 11.30 Twaalf-uurtje - 11.50 Culinaire tips - 12.40 Middag- pauzedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 NCRV- globaal - 16.02 Gou denregen Ensemble - 16.30 Program ma voor kleuters - 16.40 Van stad en land: Groningen - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 - 7.20 (AVRO) Actueel en informatief - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Open school - 10.03 Buiten - 11.03 Duimeland - 11.10 Praatpaal per adres-extra - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 Radio journaal - 12.03 Zakelijke bespiege lingen - 12.36 Radiojournaal - 12.50 Regio-naai - 13.10 Instrumentaal al lerlei - 13.57 Financieel nieuws - 14.00 (NOS) Oorlogsvoorbereiding en vredesverwachtina - 14.33 Radiovolk suniversiteit - 15.03 (KRO) Katachese - 15.20 Magazine over kerk en sa menleving - 15.32 De wereld op don derdag. HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) Havermoutshow - 9,02 Hugo van Gelderen - 11.03 Polder- popparade en de Nederlandstalige top 10 - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50. HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Morgenrood - 9.00 Anna Caleb (sopraan) en Gerard van Blerck (plano) concerteren - 9 40 Mu ziek van Britten. Debussy en de Falla - 10.45 Rotterdams Filharmonisch Or kest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Marja Bon (piano) - 14.30 Orgelbespeling - 15.00 Open huls - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkennin gen - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00 13.00, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7,00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15