Recordpogingen in Rotterdamse Zesdaagse SPONSOR STEUNT VAN DER DUIM Frans oefenduel Oranje dubieus Kees van Kooten toch naar PEC -; Kunstrijdster Van Horn blijft weg SPORT CcidócSommit WOENSDAG 5 JANUARI 1983 PAGINAi Hrubesch naar Standard Luik DEVENTER Spits Horst Hrubesch van Hamburger SV, die aan het einde van dit seizoen de Bundesligaclub gaat verlaten, heeft een tweejarig contract getekend bij de Belgische club Standard Luik. Voor deze club spelen ook de Ne derlanders Simon Tahamata en Arie Haan. Twee weken geleden ontkende voorzitter Roger Petit van Standard Luik desgevraagd, dat hij belangstelling had voor Hrubesch. Hij verklaarde bo vendien geen miljoenen te willen beste den aan spelers, die ouder zijn dan der tig jaar. Echter, Hrubesch kan bij HSV vertrekken een betrekkelijk laag trans ferbedrag. Daardoor had een bescheiden Bundesligaclub als VfL Bochum ook in teresse in de spits. EUWE-RING VOOR BOUWMEESTER GRONINGEN Hans Bouwmeester heeft gisteravond, bij de sluiting van het toer nooi om het Europees jeugdkampioenschap schaken, de Max Euwe-ring in ontvangst genomen van de directeur van de sponsor van het toernooi, de Gasunie. De ring werd de eerste keer in 1977 uitgereikt aan de man naar wie het kleinood was ge noemd, grootmeester dr. Max Euwe. De ring wordt uitgereikt aan iemand die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de bevordering van de schaaksport. Bouw meester won in 1954 het Hoogovens- -schaaktoernooi, werd in 1981 internatio naal grootmeester correspondentieschaak en is vanaf 1960 coach bij de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Hij schreef di verse boeken over het schaakspel. Winnaar Stenmark gediskwalificeerd PARPAN Ingemar Stenmark is giste ren in de tweede manche van de slalom van Parpan te snel geweest. Hij sloeg een poortje over en werd net als de nummer twee, de Liechtensteiner Paul Frommelt, gediskwalificeerd. De over winning van de eerste slalom voor de wereldbeker in het nietige Zwitserse wintersportplaatsje (127 inwoners) ging daardoor naar Steve Mahre. De Ameri kaan was het snelst in de eerste manche, waar hij ruim zeventiende seconde won op het Zweedse fenomeen Stenmark. Er waren in totaal 6000 kijkers op deze eer ste wereldbekerwedstrijd in Parpan af gekomen. Dat was meer dan de organi satie had verwacht. Er waren namelijk slechts 5000 toegangskaarten gedrukt. SC Amersfoort traint weer AMERSFOORT Het hoger beroep, dat het bestuur van de op woensdag 15 december j.l. failliet verklaarde eerste-divisieclub SC Amersfoort^ heeft aangespannen tegen de uit spraak van de Arrondissementsrecht bank van Utrecht, zal op vrijdagoch tend 14 januari aan de rechtbank van Amsterdam voorkomen. Het Amster damse gerechtshof zal niet al op 14 ja nuari een uitspraak doen. Het vonnis inzake het hoger beroep van SC Amersfoort wordt binnen een tijdsbe stek van 8 dagen na de dagvaarding verwacht. De spelersgroep van SC Amersfoort, zowel de A- als de B-se lectie, heeft inmiddels de training hervat op sportbark Birkhoven. Timman negende AMSTERDAM Op de FIDE-ELO ranglijst, die de penningmeester van de inter nationale schaakfederatie dr. Lim Kok gisteren heeft gepu bliceerd, neemt Jan Timman de met de Russen Tal en Spasski gedeelde negende plaats in met 2605 punten. Vo rig jaar stond Timman nog tweede. Wereldkampioen Kar- pov uit de Sovjet-Unie behield de leidende positie met 2710 punten voor zijn landgenoot Kasparov (2690) en de Joego slaaf Ljubojevic (2645). Van de overige Nederlanders is Soson- ko 16e en plaatste Van der Wiel zich nog net bij de eerste vijftig. Slozil/Smid verrassend LONDEN In de Londense Royal Albert is gisteren een begin gemaakt met het tem wereldkampioenschap dubbelspel. De titelhj- ders Heinz Günthardt en Balazs Taroczy stj< ten met een overwinning van 2-6, 6-1, 6-4,1 op de Amerikaanse tweelingbroers Tim Tom Gullikson. Daarna zorgden de Polen vel Slozil en Tomas Smid voor een verrast door de Amerikanen Sherwood Stewart i Ferdi Taygan met 6-3, 6-3, 6-3 te versla^ Jimmy Connors is als eerste geplaatst voor 1) Masterstoernooi, dat op 18 januari in Madil Square Garden in New York begint. Voor eerst zijn twaalf inplaats van acht spelers Ik gelaten tot dit eindtoernooi van de Grand Pfi waar 400.000 dollar te verdienen valt. Conr*( en de drie andere geplaatste spelers, GuillerL Vilas, Ivan Lendl (titelhouder) en John Mc^ roe hebben allen een bye en beginnen dus^, de kwartfinales. ROTTERDAM De Rot terdamse Zesdaagse, die van 14 tot en met 19 janu ari in het sportpaleis Ahoy' zal worden gehou den, is volgens wedstrijd leider Peter Post zwaar der dan ooit tevoren. „Er is namelijk een nieuwe di mensie aan de „six" toege voegd. Op de finale-avond worden maar liefst twee dernykoersen over twin tig kilometer verreden. Beide wedstrijden tellen mee voor het Zesdaagsek lassement. Een grote krachtproef met de beste tien koppels in de baan. Een hardere competitie tussen 's werelds beste coureurs is niet denk baar", aldus Peter Post. Het rennersveld is iets goed koper dan vorig jaar. Om tot dezelfde sponsoropbrengsten te komen als in 1982 rijden de dertien koppels allemaal met shirtreclame. Daardoor is de leiderstrui en die van het strijdlustigste koppel komen te vervallen. Petèr Post: „Ook de renners in de Zesdaagse moe ten wat inleveren. Maar dat is op andere banen in Europa ook al het geval. De kosten zijn hoger geworden. De en treeprijzen in Ahoy' zijn gelijk gebleven aan de laatste jaren dus waarschijnlijk gaat het sportpaleis minder winst ma ken. Maar ik hoop toch met steun van dè sponsors nog vele jaren de Zesdaagse te kunnen organiseren". Tijdens de Zesdaagse neemt de Belg Patrick Sercu definitief afscheid van het Nederlandse publiek. Hij is in Rotterdam gekoppeld aan de grote Ita-. liaanse belofte Maurizio Bidi- nost. De terugkeer op het „hout" van Joop Zoetemelk moet de wielerliefhebbers ook verheugen. Zesdaagsespecialist René Pijnen komt in de baan met de wereldkampioen bij de stayers, Martin Venix. Voor het eerst tijdens een Zes daagse zullen enkele baanre cords op verschillende discipli nes worden aangevallen. Op zaterdagavond 15 januari de 4 kilometer ploegachtervolging met een Nederlandse en een buitenlandse ploeg in de baan. Sinds 1974 staat dit record op naam van Leo Duijndam, Lijn Loevestijn, Gerard Koel en Jaap Oudkerk met een tijd van 4 minuten 52,8 seconden. De Nederlandse ploeg die een aanval op het record gaat doen bestaat uit Gerrie Knetemann, Bert Oosterbosch, Bené Pijnen en Leo van Vliet De buiten landse equipe wordt gevormd door Patrick Sercu, Hans Hen- rik Orsted, Gregor Braun en Gerd Frank. Op maandagavond 17 januari staat er een aanval op het pro gramma op het baanrecord één kilometer achter de derny, dat sinds 22 januari 1974 op naam staat van de Belg Theo Verschueren achter gangma ker Noppie Koch met 51 se conden. René Pijnen, René Kos en Martin Venix doen een aanval op dit record. Ten slot te staat er op dinsdagavond 18 januari voor Danny Clark (Aus) een recordpoging op het programma op het onderdeel 200 meter vliegende start. Sinds 1974 zijn Lijn Loevestijn en de Deen Peder Pederson recordhouder met een tijd van 11.29 seconden. Artiesten Zoals gebruikelijk staan er weer de nodige artiesten cen traal in de Zesdaagse. André Hazes en Lee Towers doen het wielerevenement aan op maandag 17 januari. De laatste zal ook zaterdagavond 15 janu ari optreden. Dinsdag 18 janu ari staan de schijnwerpers ge richt op Wim Koopmans en zondagmiddag 16 januari komt de popgroep Doe Maar. Op het ogenblik zijn er bijna 23.000 kaarten verkocht in de voor verkoop en dat is volgens de voorlichter Jan Leupe van het sportpaleis meer dan vorig jaar om deze tijd. ARTHUR VAN RIJSWIJK Deelnemers: Het rennersveld ziet er als volgt uit: 1. Joop Zoetemelk(Ned)-Wilfried Peffgen (Wdl), 2. Leo van Vliet (Ned)-Gary Wiggens (Aus), 3. Patrick Sercu (Belg)-Maurizio Bidinost (Ita), 4. Jan Raas (Ned)-Gerd Prank (Den), 5. René Pijnen (Ned)-Gregor Braun (Wdl), 6. Horst SchUtz (Wdl)-Roman Hermann (Lie), 7. Gerrie Knetemann (Ned)-Albert Fritz (Wdl), 8. Danny Clark-Don Allan (Aus), 9. Martin Ve nix (Ned)-Jupp Kristen (Wdl) 10. Bert Oosterbosch (Ned)- Henri Rin- klin (Wdl), 11 Cees Priem-René Kos (Ned), 12. Willy Debosscher (Bel)- Günther Schumacker (Wdl), 14. Hans Henrik Orsted-Per Bausager (Den) Ploeg Post naar Tour ROTTERDAM De ploeg van Peter Post start in de Ronde van Frankrijk en niet in de Ronde van Italië. Enkele weken gele den, toen de wereld wie lerbond (UCI) akkoord ging met het openstellen van de Tour voor ama teurs, riep de ploegleider uit dat hij met zijn groep de Tour zou boycotten en naar de Giro zou uitwij ken. Daar is hij op terug gekomen. De sponsor en Post zelf geven, gezien de- grotere publicitaire waar de, de voorkeur aan de Franse ronde. Post moest ook van een ander voor nemen afzien. Hij wilde in maart met zijn renners te gelijkertijd in de etappe koersen Tirreno - Adriati- co in Italië en Parijs - Nice in Frankrijk starten. Parijs - Nice kwam te vervallen. Post heeft niet genoeg ren ners tot zijn beschikking. „In Italië ben ik verplicht met tién renners te starten en in Parijs-Nice met acht, terwijl we maar zestien man hebben". ZEIST De kans is vrijwel nihil, dat het Nederlands elftal op 26 januari een oefenduel zal afwerken tegen een club-elftal uit Zuid-Frankrijk. Zoals bekend zocht de KNVB een tegenstander uit die regionen ter voor bereiding op de belangrijke kwalificatie-wedstrijd voor het EK van 1984, op 16 februari om 20.30 uur in Sevilla tegen Spanje. Het is in Frankrijk gebruikelijk dat der gelijke oefenduels worden afgewerkt op basis van re cette-deling. Een dergelijke opzet is voor de KNVB, die een garantiebedrag vastgesteld wil zien, niet aantrek kelijk genoeg. Om die reden zal de bond nu trachten voor 26 januari een sparring-partner in Italië te vinden. De jeugdploegen van Nederland en Spanje zullen elkaar niet een dag eerder dan de A-elftallen, maar eveneens op 16 februari - in Utrecht - ontmoeten. Omdat het duel in Sevilla rechtstreeks door de NOS wordt uitgezonden, zal voor de confrontatie tussen Jong Oranje en de Spaanse leeftijdsgenoten - eveneens in het kader van de EK-kwalificatie - vrijwel zeker in de middaguren of de vooravond worden afgetrapt. De KNVB wacht nog altijd op een antwoord uit Japan op de door de bond ingediende eisen voor eventuele deelneming van het Nederlands elftal aan het eind mei te houden Toernooi van Tokio. Mocht de reis naar Japan geen doorgang vinden, dan be hoort een financieel aantrekkelijke trip naar Vancouver in de tweede helft van juli tot de mogelijkheden. In dat geval zal de KNVB echter wel het fiat moeten krijgen van de leveranciers van internationals, omdat tegen die tijd de clubs hun voorberei dingen op de nieuwe competitie starten. Volendam verslaat Haarlem DEN HAAG Verscheidene betaald-voetbalclubs hebben gisteravond een oefenwed strijd gespeeld. De in Volen dam vastgestelde ontmoeting tussen de eerste-diyisieclub Volendam en de eredivisieclub ■Haarlem werd omgezet naar Haarlem, aangezien het veld van de Volendammers onbe speelbaar bleek te zijn door de hevige regenval. Volendam won met 1-0 door een treffer van Dick Helling. De uitslagen zijn: RBC (hoofdklasse ama.)-PSV 0-4 (0-1). Doelpunten: Koolhof (2), Van Aerle, Thoresen. Toe schouwers: 2500. Fortuna Sittard-Winterslag (Bel) 1-2 (0-1). Doelpunten: Fortuna Sittard: Augustin, Winterslag: Van Woerkum, Vermeer. Toeschouwers: 1000. HaaHem-Volendam 0-1 (0-0). Doelpunt: Helling. Toeschou wers: 200. Sportwereld GRONINGEN De 20-jarige Jaan Ehlvest uit de Sovjet-Unie heeft gisteren de Europese schaaktitel voor de jeugd veroverd. In de dertiende en laatste ronde speelde hij remise tegen de IJs lander Gudmundsson. DEN HAAG Wereld kampioen Hilbert van der Duim heeft bij het aan vechten van de hem voor lopig opgelegde schorsing niet alleen zijn privé-s- ponsor, maar ook de offi ciële sponsor van de KNSB-kernploegen aan zijn zijde. Deze laatste, de Kaas Unie, heeft zich gis teren rechtstreeks gewend tot de tuchtcommissie met het verzoek vandaag bij de behandeling van de zaak verzachtende om standigheden in aanmer king te nemen. Dit gebeurde nadat een dag eerder pogingen van de Kaas Unie het bestuur van' de KNSB tot een soepeler hou ding te bewegen, waren mis lukt. Dit college schorste Van der Duim, omdat deze tijdens t.v.-opnamen met andere re clame in beeld was verschenen dan die van de officiële KNSB-sponsor. Voorzitter Jhr.Mr.W.H.D. Quarles van Ufford en vice-voorzitter J.J. Graas reisden op Oudejaarsdag naar Inzeil om de beslissing rechtstreeks aan Van der Duim in het trainingskamp van de kernploeg over te brengen. De geschrokken we reldkampioen keerde naar Ne derland terug en nam contact op met de KNSB-sponsor. „Daarbij heeft hij zijn excuses aangeboden en zich bereid verklaard het ploegen-regle- ment alsnog te ondertekenen", aldus publiciteitsman Piet El- semulder. Op grond van die verklaring probeerde de spon sor het KNSB-bestuur te be wegen de schorsing ongedaan te maken. „Het is weliswaar zo, dat alleen de tuchtcommis sie een schorsing kan ophef fen, maar een verzoek daartoe van het bestuur zou naar ortze mening stellig hebben gehol pen", aldus Elsemulder. Het bestuur meende echter daar aan wegens de op het spel staande zwaarwegende belan gen (de sponsoring van de kernploegen) niet te kunnen voldoen, waarna de Kaas Unie zich rechtstreeks tot de tucht commissie heeft gewend. Vandaag wordt voor Hilbert van der Duim trouwens toch een gedwnkwaardige dag. Niet alleen moet hij zich 's avonds verantwoorden tegenover de tuchtcommissie van de KNSB, enkele uren eerder tekent hij een contract met de Exploita tie Maatschappij Ijshallen b.v. te Lisse, waar hij per 1 mei in dienst treedt. De exploitatie- -maatschappij beheert ijshallen in Leiden, Rotterdam, Dor drecht en Enschede. Eén van de werkmaatschappijen houdt zich bezig met de vervaardi ging en verkoop van schaat sen. Het is de bedoeling, dat hier de specifieke kennis van de wereldkampioen wordt aangewend. „Wij gaan niet zijn naam exploiteren", aldus directeur Beers. Hij zal voor zijn geld moeten werken". Het contact tussen Van der Duim en zijn nieuwe werkgever is tot stand gekomen via de voorzitter van de KNSB Jhr. Mr. W.D.H. Quarles van Uf ford. KNMV wil „Ammerzoden" behouden AMMERZODEN De Ko- ninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging (KNMV) zal ook dit jaar zijn medewer king verlenen aan de interna tionale wegraces in Amerzo- den. Die intentie heeft de KNMV na een bijeenkomst met het organiserende comité van Ammerzoden uitgespro ken. De organisatie, motorclub "Den Boet", kwam vorig jaar in discrediet omdat de finan ciële afspraken met vele cou reurs niet werden nagekomen. De geldproblemen rond de race van 1982 onstonden deels door het gebrek aan publieke belangstelling, deels door de extra kosten van het ver scherpte veiligheidsbeleid van de gemeente Ammerzoden. In mei 1980 kwamen bij races op het stratencircuit in de Gel derse plaats twee coureurs en twee toeschouwers om het le ven. De races van '83, die zijn vast gesteld voor Tweede Paasdag, dienen om het tekort van 1982 aan te zuiveren. De KNMV is met de organisatie overeenge komen dat regelingen met de schuldeisers (coureurs) vóór de wedstrijddag moeten worden getroffen. De KNMV heeft er bij de organiserende club op aangedrongen een verant woorde begroting op te stellen. Het gemeentebestuur van Am merzoden heeft laten weten de veiligheidseisen, die zijn ver bonden aan de race, niet te versoepelen. DEVENTER Met een ferme handdruk en een glaszuivere handtekening onder het contract sloten manager/trainer Bob Maaskant van Go Ahead Eagles en manager Henk van Ginkel van PEC- Zwolle gisteravond vrede in de onderhandelingen over de transfer van Kees van Kooten naar PEC Zwolle. Beide partijen, bij gestaan door enkele be stuursleden, waren tevre den. Na bijna 24 uur onderhande len meenden Go Ahead Eagles en PEC Zwolle de grote over winnaar te zijn geworden; PEC, omdat Kees van Kooten toch kon worden ingelijfd en Go Ahead Eagles, omdat Van Kooten nog geld (drie ton) had opgebracht de club Grads Fuhler tot aan het einde van het seizoen op uitleenbasis „ca deau" kreeg. Met ingang van de eerste com petitiewedstrijd na de winter- pauze (Go Ahead Eagles thuis tegen Ajax en PEC Zwolle uit tegen FC Groningen) is de De venter club Van Kooten kwijt en PEC Zwolle een goede spits rijker. De oostelijke supporters zullen met belangstelling uit kijken naar de sportieve resul taten van deze toch wel sensa tionele transfer. Voor de De venter supporters betekent de transfer die gisteravond rond kwam, nog geen abrupt af scheid van de 34-jarige cen trumspits. Zaterdagavond zal Van Kooten in de bekeront moeting tegen Volendam zijn afscheidswedstrijd in De Ade laarshorst spelen. Bob Maaskant: „Voor Go Ahe ad Eagles en voor Kees van Kooten is de bekerwedstrijd tegen Volendam een unieke gelegenheid om op waardige wijze van elkaar afscheid te nemen. Na zes en eenhalf jaar trouwe dienst gaan we als vrienden uit elkaar. Ik hoop dat het publiek positief zal re ageren op de afscheidswed strijd van Van Kooten. Toen Martin Koopman naar FC Twente ging kreeg deze speler ook een fantastisch afscheid aangeboden". Verheugd De 34-jarige spits van Go Ahe ad en het Nederlands elftal re ageerde gisteravond verheugd. De spanning was gebroken toen vanuit De Adelaarshorst het verlossende telefoontje kwam, dat de transfer naar PEC Zwolle was bezegeld. Van Kooten, die vanavond al bij zijn nieuwe club in actie komt in de oefenwedstrijd tegen Kees van Kooten: „Ik heb bij Go Ahead een fijne tijd gehad". Zwolsche Boys, zei: „Vorige week was ik snel tot overeea- stemming gekomen, maar ik was toch een beetje benauwd toen de transfer dreigde af te ketsen op het bedrag dat Go Ahead Eagles voor mij vroeg". „Ik heb bij Go Ahead Eagles een fijne tijd gehad. Ik heb me altijd volledig ingezet en zal dat zaterdagavond tegen Vo lendam ook doen. Ik hoop Go Ahead Eagles in mijn laatste wedstrijd naar de volgende be kerronde te schieten. Er zullen supporters zijn, die mijn ver trek niet zullen waarderen, anderen zullen er misschien blij om zijn. Ze mogen echter niet vergeten dat ik altijd mijn best heb gedaan". Dubbel Kees van Kooten staan nog enkele zware en moeilijke da gen te wachten. Vanavond met PEC tegen Zwolse Boys, tussendoor afscheid nemen van zijn Deventer vrienden, kennismaken met de PEC- aanhang en in het weekend een dubbel voetbalprogramma: zaterdagavond met Go Ahead tegen Volendam en zondag middag met zijn nieuwe club een oefenwedstrijd tegen He racles. Vol trots zegt hij: „Die ouwe kan dat heus nog wel opbrengen". Van Kooten dus naar PEC Zwolle en Grads Fuhler naar Go Ahead Eagles. Het verschil in kracht kan niet door enkele tonnen in de kas van penning meester Gerrit Nijenhuis wor den goedgemaakt. Go Ahead zal binnenkort de leegte van Kees van Kooten moeten aan vullen. Gisteren trainde de 23- jarige Phil Lythgoe (Oxford United), die een weekje op proef is, mee met de A-selectie van de Deventer eredivisie club. DEN HAAG De kans is klein, dat Ingrid Aalders zal deelne men aan het toernooi om het Nederlands kampioenschap kunst- rijden, dat morgen in Heerenveen begint. Aalders, die vorig jaar in Eindhoven de nationale titel veroverde, wacht momenteel het resultaat van een medisch onderzoek af. Drie weken geleden liep de Vlaardingse tijdens een trainingsstage in Canada een ernstige nekblessure op. Als gevolg van een val, waarbij ze tegen de boarding van het ijs aankwam, moest ze twee weken met pijnstillende middelen het bed houden. Twee dagen voor de jaarwisseling werd Ingrid Aalders onderworpen aan een me disch onderzoek. „Van de maand dat ik in Canada was, heb ik dus ruim de helft niet kunnen trainen", zegt de kunstrijdster. „Ondanks die ongelukkie voorbereiding hoop ik dat er een posi tieve beslissing valt". De titelstrijd bij de heren zal slechts één deelnemer tellen: de in de Verenigde Staten wonende Ed van Campen. Op het kunstijs van het schaatscentrum Thialf zal Van Campen echter wel een minimum aantal punten moeten behalen om het kampioenschap te verwerven. René van Campem, Ed's tweelingbroer, viel giste ren tijdens de test in Den Haag af. De eveneens uit Amerika afkomstige Roslyn van Horn, die bij de dames was ingeschreven door de Haagse ijsclub Houtrust, kwam voor die test niet opda gen. Vorig jaar was zij de beste bij de verplichte figuren. Sportprijsvragen DEN HAAGDe resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Toto 51 eerste prijs: 58 x f. 438,80; tweede prijs: 3586 x f. 8,80; derde prijs: 3130 x In toto-gelijk 52 waren geen kandi daten voor de eerste- en de tweede prijs. De uitkering voor de derde prijs is f. 151,90 en voor de vierde prijs f. 8,60. Cijferspel In het cijferspel 51 (53 38 43) is één winnaar van de hoofdprijs van 100.000 gulden. Er zijn twee winnaars van de tweede prijs van 10.000. In cij ferspel 52 (02 35 79) was geen win naar van de hoofdprijs. De tweede Erijs van 10.000 gulden wordt drie eer uitgereikt. SKI I Slalom In Parpan: 1. Steve Mahre (VSt) 1 minuut 3^ seconden (49,05 49,91), 2. Jacq Luthy (Zwi) 1.40,73 (49,55 51,10 Andreas Wentzel (Lie) 1.40,92 (45 51,86), 4. Paolo de Chiesa I 1.41,27, 5. Franz Gruber 1.41,38, H 6. Hans Pieren (Zwi) 1.41,52. f Stand wereldbeker: 1. Peter Mr (Zwi) 80 pnt, 2. Firmin Zurbrig (Zwi) 78, 3. Harti Weirather (Oosj 4. Franz Heinzer (Zwi) 72, 5. Ft Klammer (Oos) 60, 6. Ingemar Sf mark (Zwe) 53 pnt. 2 SCHAKEN EK Jeugd, dertiende en laatste rorf^ Ehlvest (Sov)-Gudmundsson (IJsl) je - 1/2, Hansen (Den>-King (Eng) L Utasi (Hon)-Greenfeld (Isr) 1-0, MP les (Fra>-Condie (Sch) 0-1, BosböT (Ned)-D'Amore (Ita) 0-1, SW (Tsj)-Klinger (Oos) 1/2-1/2, Nijb" (Ned>-Stonlzewski (Pol) 1-0, Cramlt (Zwe)-Graf (Wdl) 1-0, Hofmann (i >-Schandorff (Den) 0-1, Brekf (Noo)-Coffey (Ier) 1-0, Pyernik (r )-Galego (Por) 1-0, Heaver (WalH kyilmaz (Tur) 1/2-1/2, Lazaridis t )-Moulin (Bel) 0-1, Franic (Joej-Esl^ nen (Fin) 1-0, Behrend (Lux)-Gil (Sj, 1-0. Eindstand: 1. Ehlvest 11 punten,0 Hansen 10 1/2, 3. Condle 9 1/2d Greenfeld 9, 5. King 8. el PAARDESPORT Koersen Hilversum: EERSTE KOERS. 2000 meter: rella E (MeJ. M. Vos) km. tijd 1 2. Veronlc Compaen. 3. Ulco. 1 winnend 4,00, plaats 1,50, 2,40, 2b: koppel 19,00, trio 375,80. Niet start: Vlam dl Robles (12). TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. f capou du Bois (W. Duivenvoord 1.24,7. 2. Wyjan Prinses. 3. Whoprl Oostwyck. TOTO: winnend 3;h plaats 1.10, 1,20, 1,20, koppel 6Je trio 39,30. Niet gestart: Winston tti tel (8), Voila V (10). T' DERDE KOERS. 2000 meter: 1. VjS Janet (A. de Wrede) 1.22,2. 2. We mite. 3. Vita Top. TOTO: winnti 1,50, plaats 2,30, 3,70, 1,90, kodr 7,70, trio 38,30. Niet gestart: Vin( Oostwijck (11). VIERDE KOERS. 2440 meter: 1. h: tenta V (R.J. van Stam) 1.24,6j i Vonny Albo. 3. Urban Fortuna. TO'st winnend 12,60, plaats 3,60, 2,00, koppel 46,20, trio 2360,30. VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1. trix R (A.H. Suykerbuyk) 1.20,5jr Rusty Oostwijck. 3. Tara Fortiir TOTO: winnend 1,90, plaats 1,, 1,70, 1,60, koppel 5,30, trio 45j Niet gestart: Taxtanne du Bois (11 ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Sate man (Mej. M. Vos) 1.22,8. 2. lT Crackajack. 3. Upper Oldeson. TQl winnend 21,30, plaats 2,50, 1,30, koppel 62,50, trio 482,10. ZEVENDE KOERS. 2000 meter:- Varna Pluto (T.J.M. van Eyd 1.22,3. 2. Vicky Sypesteyn. 3. jr: 1. tiS ijd 1.2? :o. TOfn Bronstee. TOTO: winnend 8* plaats 3,10, 1,80, 2,60, koppel 16;L trio 360,60. j A ACHTSTE KOERS. 2000 meter: Osmond (A.H. Suykerbuyk) 1.20,8; Terry N. 3. Solo Fortuna. TOTO: v nend 3,50, plaats 1,90, 2,20, 3^ koppel 8,90, trio 180,80. Niet gesti Parel Holland (10). NEGENDE KOERS. 2000 meter:; Redwood du Bois (Mej. M. V 1.22,2. 2. Poesjkin. 3. Olaf ToogwK TOTO: winnend 5,20, plaats 2j 1,80, 9,40, koppel 14,00, trioo 972)0 Niet gestart: Rinsky Tefka (9) c TIENDE KOERS. 2920 meter: 1. lT Boy (C.D. Imming) 1.25,1. 2. Rid Bert. 3. Titan Princess. TOTO: w nend 3,30, plaats 2,10, 2,50,5; koppel 12,40, trio 1085,40. ELFDE KOERS, 2000 meter: 1. Vo! R (Mej. M. Vos) 1.24,5. 2. Verdi i Deter. 3. Ures Bakker. TOTO: w nend 3,30, plaats 1,60, 1,50, 5j koppel 8,70, trio 240,00. T OTALIS AT OR-OMZET 387.740.00. VOETBAL Engelse competitie: West Ham United-Luton Town 2-3j< Randstad Sport») - r in actie tegen Leids KNVB-elftal VOORSCHOTEN De Va schotense voetbalverenigj Randstad Sport zal haar niej aangelegde lichtinstalla morgenavond officieel in j bruik nemen met een wt strijd tegen het Leidse KNV team. Nadat wethouder Mi; celis de, door een eigen gei rator qua energiekosten trekkelijk goedkope, lichj|:0 stallatie in gebruik heeft j steld, zal de wedstrijd tusf Randstad Sport en het Le elftal om 20.00 uur een ai vang nemen. De tegenstani van de, vorig seizoen door afsplitsing van de zaterdag; deling sterk ingekromj Voorschotense zondagclub,EL met de volgende spelers aj.O treden: Peter van der Heijd en Peter Siera (RCL), Zuidhoek (SJC), Paul en I cel van der Blom en Arie i Dijk (Rijnsburgse Boys), J<|" Marijt en Geert-Jan Bakt, (Noordwijk), Mario I" (UVS), Henry van der den (Lugdunum), Arno Laif en Marco van Alphen (R enburg), Jelle Koolstra (A Frenk van der Kley en H Aandewiel (Quick Boys):

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14