\„Bertje de enige die voor krachtvoer zorgt Historische on tluistering van Wim Kan r>r> -gADIO /TELEVISIE CeicUcSouxant DINSDAG 4IANUAKI1983 PAGINA 13 ^PRO blijft leden winnen t IILVERSUM - Evenals in 1981 heeft de VPRO ook in pjet afgelopen jaar van alle omroepen veruit de grootste 1 jdenwinst geboekt: 156.283 nieuwe leden. Het bestand leeg van 195.688 eind 1981 tot 351.971 nu, vooral dank- ij de nieuwe werfactie van zogenaamde tientjesleden, lat waren er 71.311 eind 1981 en nu 218.605. Ile^ie tientjesleden blijven een instabiele groep, omdat ze n-ja een jaar vaak weer afvallen. Maar bij de VPRO is adiien ook uitermate tevreden over winst van 9.000 abon- ïn^menten op de omroepgids, waarvoor niet werd ge- «-[orven. aljehalve de VPRO boekten ook de Ev. Omroep (plus deP.OOO). Veronica (plus 34.000), de NCRV (plus 3566) en :ste TROS (plus 357) winst. De andere omroepen moes- es»n terrein geven met de VARA als grootste verliezer. n-)ie daalde van 527.521 eind 1981 tot 517.708 nu. Maar teplgens perschef Bob in 't Hout is dit getal iets geflat teerd ten opzichte van de andere omroepen. Omdat men bij de VARA over het algemeen kwartaalabonnees heeft, terwijl de overige omroepen volgens hem half jaar- of jaarabonnees tellen. En bij kwartaalabonnees merkt men het verlies eerder. Zowel bij de KRO als bij de AVRO deed zich een ver schuiving voor van het duurdere naar het goedkopere blad. Daarnaast daalde bij alle omroepen de losse ver koop van omroepgidsen aanmerkelijk. De AVRO bleef met 802.186 leden de grootste omroep. De EO staat het De cijfers zijn momenteel: AVRO 802.186 (809.847), TROS 763.534 (763.177), KRO 607.792 (611.254), NCRV 531.242 (527.654), VARA 517.708 (527.521), Veronica 364.000 (330.000), VPRO 351.971 (195.688), Evang. Om roep 266.000 (227.000). KRO loopt terug in ledental HILVERSUM - De KRO heeft 1982 afgesloten met in totaal 3.462 begunstigers minder dan het jaar daarvoor. Op 31-12- 1981 had de KRO 611.254 be gunstigers, op 31-12-1982 wa ren dat er 607.792. Het aantal abonnees op Studio daalde met 16.644 tot 326.769, het aantal abonnees van Mikro Gids steeg met 12.801 tot 279.148. Het aantal 10 gulden leden steeg met 380 tot 1875. NCRV-voorzitter: „Breuk met EO steeds groter" HILVERSUM „De Evangelische Omroep (EO) komt tot een oplossing van allerlei proble men die ik onevangelisch vind". NCRV-voor zitter drs. T. Jansen zei dit voor de radio in zijn nieuwjaarstoespraak. Letterlijk zei hij: „De EO-aanhang en die van de NCRV zijn destijds met grote ruzie uit el kaar gegaan en de breuk is almaar groter ge worden". Hij meldde in de actualiteitenrubriek „Hier en Nu", dat de NCRV vorig jaar met 3.588 leden groeide naar een totaal van 531.242, de hoogste ledenstand in het bestaan van de omroep. In 1981 leed de NCRV nog een klein ledenverlies. De NCRV-voorzitter zei verder, dat „de politiek" vormen van samenwerking tussen omroepen mogelijk moet maken. „In de huidige omroepwet wordt samenwerking in fei te bestraft met zendtijd verlies", aldus Jansen. BRIEVEN VAN LUISTERAARS: IILVERSUM Al weer een jar giert Bertje op woensdag vónd tussen zeven en negen ur door de ether èn door Ne erland. Bertje van het KRO- fgrogramma „Krachtvoer", ffiertje wordt altijd door zijn baas" Mare Stakenburg op klusjes afgestuurd. I laarbij krijgt Bertje regelma- g op z'n falie, want hij doet n werk in de ogen van baas Iare nooit helemaal goed ertje wordt wat je noemt ge- iaarkloofd. Hoe vindt Bertje at zelf? Visser: „Ik heb de rol van §l|ngste verslaggever, van het tfnbenullige knulletje dat het tfak nog helemaal moet leren. Ëlarc zit hoog en droog in de ®*rettig verwarmde en ge-air- bnditioneerde KRO-studio en Irigeert Bertje vanuit zijn .omfortabele draaistoel naar llerlei rampspoed in den lan- 2«aatst kwam Bertje zo terecht ij raadslid boer-met-de-zweep nl?an Duren) in Heerde. Eer- 2«r was hij bij een boer in j laarle die een varkenswegerij i; rilde opzetten. 3lertje: „Die boer wilde dat of ficieel spelen en vroeg aan de hoe hij daarvoor kon krijgen. Dat een probleem. De burge meester zei de boer dat hij ei- weinig bedrijvigheid uitoefenen op zijn boer- in verband met bestem mingsplannen en dat soort bu- 2baucratisch gedoe. Toen wroeg die boer of hij er dan KRO-medewerker Mare Sta kenburg stuurt Bertje op de gekste dingen af. een sexboerderij van mocht maken. De burgemeester had geantwoord: „Je gaat je gang maar". Ieder ander zou dat als een grapje hebben opgevat. Maar niet die boer. Die vertel de dat hij nog nooit zoveel varkens bij rood licht in huis had gehad". Op dat soort zaken gaat Bertje dus af. Weet hij echt van te voren niet waar hij heen Bertje: „Het enige dat ik weet is de plaats waar ik om zeven uur 's avonds moet zijn. Als Mare dan om even na zevenen met het programma begint, hang ik vanuit die plaats aan de telefoon om m'n instructies te krijgen. Tijdens de twee uur die de uitzending duurt, kom ik dan om het half uur aan de telefoon om verslag van m'n ervaringen te doen. Soms ben ik niet op de afgesproken tijd in de buurt van een telefoon of telefooncel en dan gaat Mare foeteren". En dat gebeurt allemaal echt op de avond van de uitzen ding? Geen gedonder met bandjes en knip- en plakwerk? Betere pop Mare Stakenburg (presentator van „Krachtvoer"): „We doen zoveel mogelijk direct in de uitzending. Bertje is zo'n on derdeel van het programma. Behalve Bertje zitten er ook nog andere vaste programma onderdelen in „Krachtvoer". Jeroen van Merwijk doet de rubriek landgenoten („ja, dat leek een tijdje op het ge schreeuw van Henk Spaan in het voormalige zaterdagse VARA-programma Tussen start en finish") en Kees Rut gers van Cabaret Vangrail doet Hotel Royal (een soort sprookje op basis van k ran te- berichten). •Tussen dat alles door draai ik plaatjes. Alleen de betere uit de top-veertig, in het alge meen de betere pop èn niet ou der dan maximaal vier jaar. Want het is nu eenmaal een programma voor jongeren". Welke leeftijd? „Tussen 16 en 25 jaar". Jullie zijn zelf....? „Twintigers; tussen 20 en 25. De rest is jonger. We kennen elkaar van de School voor de Journalistiek. Daar is het zo'n beetje begonnen". Volgens Mare werken er in to taal vijftien mensen aan „Krachtvoer" mee. Behalve hijzelf, allemaal free lancers, parttimers of deeltijdwerkers. Marc is in vaste dienst bij de KRO Behalve „Krachtvoer" doet hij ook nog de donderdag- en vrij dagnachtprogramma's van de KRO onder de titel „Nie mandsland". Dan zit hij van één tot zes uur achter de mi crofoon, want het zijn directe programma's. En op zondaga vond doet hij dan nog „Het Hek van de Dam" (van tien tot twaalf). Een programma dat vroeger door Theo Stokkink werd gedaan, maar nu dus door Mare Stakenburg. Het is een cultureel1 programma, of tewel een Walhalla van sub culturele geneugten, zoals de ondertitel van het programma luidt. Liefs voor Bertje Krijgt „Krachtvoer" brieven, reacties? Mare: „Het is groeiende. Ge middeld nu 60 tot 70 brieven per week. Vooral veel brieven met het verzoek Bertje wat aardiger te bejegenen. Veel van de briefschrijvers vinden dat Bertje eigenlijk de enige is die voor „krachtvoer" in het programma zorgt. Laatst had den we een uitzending waarin het onderwerp heksen aan de Bertje Visser krijgt via de telefoon zijn opdrachten. orde kwam. Veel brieven over gehad". Bertje zorgt dus voor kracht voer in „Krachtvoer". Hoezo? Haalt hij de mensen onderuit? Bertje: „Ik ben gewoon het jongste verslaggevertje dat het nog helemaal moet leren. In die rol kan ik gewoon oerdom me vragen stellen. Vaak trap pen de mensen erin. Gaan ze me heel omslachtig uitleggen wat er aan de hand is. Omzei len ze vaak het antwoord. Maar dan blijf ik doorzeuren. Hoe dat nu zit? Zoals laatst met een burgemeester die in zijn dorp voor blaaskaak werd uitgemaakt. Vraag ik die man wat hij daar nu van vindt dat de mensen hem» blaaskaak noemen. Meteen duw ik hem de telefoonhoorn in zijn han den. Man perplex natuurlijk. Mond vol tanden. Zegt hij: Ja, hu... eh.... ik ben een beetje een Bourgondische man... Je begrijpt dat zo'n man daarna niet meer blaaskaak wordt ge noemd, maar Bourgondiër. Maar ik ben er toch niet op uit de mensen echt te beschadi gen. Wel een beetje pesten. We zijn dol op ruzies in gemeente raden, dorpsroddels, dingen waarin grote mensen klein „Krachtvoer" wordt wekelijks door ongeveer 550.000 jonge ren beluisterd. In de loop van de uitzending neemt de luis terdichtheid af, totdat er om 21.00 uur nog circa 175.000 van over zijn. Op Hilversum 1 moet „Krachtvoer" vanaf 20.00 uur concurreren met „Langs de Lijn" en op de tv begint om half negen eens in de vier weken Koot en Bie. Daar moet Bertje dan tegen opboksen. Heeft hij wel „Krachtvoer" voor nodig. GE TOL „We spreken af dat we niks afspreken", zong Wim Kan op ou dejaarsavond. Daarbij verloor hij echter minstens één afspraak uit het oog, die wel degelijk al gemaakt was: namelijk dat zijn conférence zou worden uitgezonden, ongeacht de kwaliteit. Juist op dat gebied bracht hij de VARA in een heel merkwaar dig spanningsveld. „Zijnomroep had immers hemel en aarde bewogen om Wim Kan weer eens op oudejaarsavond te laten zien en horen en het was ook gelukt om daarvoor tijd vrij te maken (al was daarvoor een nogal onwaardige stoelendans no dig met IKON en TROS en NOS). Mede daardoor was het psy chologisch onmogelijk geworden om na de opnamen en de mon tage tegen Kan te zeggen: „Sorry Wim, het is eigenlijk niet goed genoeg". En Kan zelf heeft ook niet de moed kunnen opbrengen de uitzending af te keuren. Dat leverde een historische ontluistering op van de man die zo veel jaren de toon heeft aangegeven in de Nederlandse klein kunst en wiens oudejaarsavondconférences altijd weer een hoog tepunt vormde van een jaar televisie (of radio, vroeger). We her inneren ons allemaal nog wel de conférences waarbij we aan het eind amechtig achterover leunden: wat was 't weer snelwat was 't weer veel, wat was 't weer leuk. Nu werd het een bittere teleurstelling. Kan was zelfs geen schim meer van de flitsende kleinkunstenaar van weleer. Hij sukkelde van de ene matige grap naar de andere, moest terugvallen op een aantal video-opnamen van vroeer om dode punten te mas keren, zakte enkele malen zelfs af naar een bedenkelijk laag peil (de grappen over Smit-Kroes en Terpstra bijvoorbeeld). Des te schrijnender was die ontluistering van de grootmeester voor degenen die na zijn optreden overschakelden naar de con férences van Freek de Jong bij de IKON. Ik kan me best voor stellen dat De Jonge niet de algemene bijval van het Nederland se volk zal oogsten zoals Wim kan dat jarenlang heeft kunnen doen. Daarvoor is zijn stellingname vaak te controversieel en daarvoor ontziet hij te weinig de lange tenen waarmee grote groepen in de samenleving nu eenmaal zijn uitgerust. Maar gemeten naar de maatstaven van originaliteit, dynamiek, snelheid, overtuiging, het gebruik van visuele elementen, kort om: van vakmanschap, kon het in elk geval voor iedere objectie ve toeschuwer duidelijk zijn: hier stond de nieuwe grootmeester van de oudejaarsavondconférence. Deze twee ieder op hun eigen wijze unieke uitzendingen vorm den samen de afsluiting van een week die door de diverse zend gemachtigden is benut voor het traditionele terugblikken en sa menvatten. Dat deed ieder op zijn eigen manier en het is per definitie onmogelijk al die terugblikkerij op de voet te volgen. Veel mensen zullen wel hebben gekeken naar de jaaroverzich ten van de NOS, respectievelijk van Studio Sport en het NOS Journaal. En zich daarbij ongetwijfeld verbijsterd hebben afge vraagd wie die malligheid eigenlijk bedenkt. Zeker het sportoverzicht was van ongehoord slechte kwaliteit. Presentator Mart Smeets had volledig de vrije hand gekregen en vond het nodig er een soort one-man-show van te maken. Daar bij zocht hij zelfs een Italiaanse voetballer op zijn eigen veld op om hem een paar uit het hoofd geleerde vragen in het Italiaans voor te leggen. En verder liet Studio Sport de sport: er waren zes portretjes te zien van zes sportlieden, maar hele takken van sport werden ge woon maar weggelaten. Alsof er niet gehockeyd is of gedamd of gewielrend. Dat mag je toch geen jaaroverzicht noemen Het Journaal deed iets vergelijkbaars. Het had een aantal pun ten uit het nieuws „opgepakt", zoals dat tegenwoordig heet en daar een serietje documentaires van gemaakt. Ook hier: met weglating van te veel andere zaken en met vero nachtzaming van het verwachtingspatroon van de kijker. Die rekent immers op een behoorlijk flitsende benadering, met veel herhalingen van beelden uit het afgelopen jaar. Als je hem dan een ellenlang interview voorzet van meneer Wagner van de Shell, of je toont een NOS-verslaggever op de kalve heuvels van de Falklands, dan bewijs je niks te begrijpen van wat in het be lang van de kijker is. RENE DE COCQ televisie vandaag 'IEDERLAND 1 ,-P0 xB.OO Ik ben het zitten zat. >- Herhaling van een in 1981 al eens uitgezon- den documentaire film over de problemen van een gedetineerde, die na 2 jaar in een TBR-kli- 4j niek de benen neemt en merkt dat het buiten ook koud is. -15.50-17.20 Er was eens...de ruimte. Serie tekenfilms over een ruimte-avon- *uur- fet-EAC -B.40 Introductieprogramma moderne sterrenkunde "hos 28.55 Dierenverhaaltjesland. Serie tekenfilmpjes over i:| beroemde dierenfabels. ,;j Deel 8: De pauw en de I kraai. i-j}.02 Matthew Star. Onze held gebruikt zijn bij zondere gaven om de beste rugbyspeler van de school een hak te zetten, als die wat te warme belangstelling dreigt te krijgen van Pam. OS 00 Journaal, tos I.28 De Manions van Ameri ka (slot). Er zijn inmid dels vijftien jaar en drie miskramen voorbij in het gezin van de Ierse emigrantenfamilie O'M- anion. De burgeroorlog woedt en Rachel is vast besloten haar man een zoon te schenken, ook al brengt dat haar in le vensgevaar. .00 TV Privé. Henk van der Meijden ontmoet John ny Kraaykamp en Rijk de Gooyer en praat over de terugkeer van John ny Rijk. Verder heeft hij als gasten Liesbeth List, Jos Brink en Annie M.G. Schmidt. .55 Aktua TV. Actualiteiten rubriek. OS I.35 Journaal. i.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. I.45 Sluiting. EDERLAND 2 os I.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. (.20 Paspoort. Voor Joego- slaven. I.25 Paspoort. Voor Italia nen. I.30 Sesamstraat. I.45 Jeugdjournaal. 100 Journaal. 21.35 NOS 21.40 23.05 23.10 Sporen in de sneeuw. Lucien en Anette heb ben hun ruzie bijgelegd en Lucien ziet nog wel een kansje om Anette's broertje Dani, die kreu pel is geworden, te hel pend Het ontstaan van Israël. Afl.8: Israël tussen de wereldmachten. Na de dood van Salomo valt het Israëlische rijk uit een. Machtige buren trekken al gauw het land binnen. Johannes Hus. Film over de laatste dagen van deze als ketter ver brande Tsjechische priester. Hus had, een eeuw voordat Luther en Calvijn hetzelfde deden, het pauselijke gezag en het vertoon van wereld lijk bezit afgevallen. De film probeert zijn gees telijke strijd weer te ge ven in de laatste dagen voor zijn terechtstelling. Tenslotte. Omnibus. Wekelijkse kunstkroniek, opvolger van „Op zicht", deze keer bijna helemaal over de nieuwe musical van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink „Da der heeft het gedaan". De hoofdrol in deze mu zikale thriller is voor Conny Stuart, maar in de documentaire over het ontstaan van deze produktie draait het vooral om Annie Schmidt. Journaal. Waarnemen, hoe doe je dat (NOT). Voorlich tingsprogramma. Deel 1 gaat over voelen. Nieuws voor doven en slechthorenden. Sluiting. DUITSLAND 1 16.35 Alpha 5. Computer-spel-show. 17.05 Sport. Internationaal Vier- schansentoernooi (skispringen). 17.50 Journaal. 18.00 Journaal. 18.25 In de zaak Adam en Amanda. 19.00 Rijk en arm. 20.00 Journaal. 20.15 Wat ben ik? Beroepenkwis met Robert Lemcke. 21.00 Monitor. Aktualiteiten. 21.45 Dallas. JR probeert het stem recht van zijn broer Gary, weer eens terug op Southfork, te ontfutselen en raakt flink in de knoei met zijn per soonlijke olieboycot tegen de Clay tons. 22.30 Achtergronden van het nieuws. 23.00 Arena. Cultureel pro gramma. 00.00 Sluiting. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 MozaYek. Pro gramma voor ouderen, aansluitend: Nieuws in het kort. 16.30 Een man kwam in augustus. Serie in zes delen naar een Galicische legende. Deel 5: Het contract. Als Rudi en Maurus aan Iglody vragen waarom hij het water van de stad rood heeft gekleurd, ver BELGIE BRT 1 Schrijfster Annie M.G. Schmidt praat in het nieuwe program ma 'Omnibus' op Ned. II om 21.40 uur over haar nieuwe musi-' cal 'De dader heeft het gedaan'. telt hij hen een legende. Er kwam een man in een door watersnood getrof fen stad, een man met een kat. Hij beloofde de stedelingen uit hun ellen de te verlossen als hij en zijn huisdier mochten blijven. Als zij hem zouden bedriegen, zou hij hen van hun rivier beroven. 17.00 Journaal. 17.08 Ta- le-lllustrierte. Gevarieerd programma met actualiteit, sport en amusement. 17.50 Raad eens met Rosenthal. Spelprogramma, aansluitend Nieuws in het kort. 18 20 De roze panter. Te kenfilms. 18.57 Programmaoverzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Begin van een huwelijk. Speelfilm uit 1971 met in een van de hoofdrollen Sally Field. Korte inhoud: Een snel huwelijk dat snel tot problemen leidt tussen de echtlieden. Zij, een soclologlestuden- te, brengt haar engagement tot uiting door een dagverblijf voor zwarte ba by's te beginnen. Hij, medicijnenstu dent, heeft meer oog voor zijn carriè re. 21.00 Journaal. 21.20 Zaken zon der grenzen? Reportage over multi nationals In de Europese gemeen schap, in de serie over „sociale wer kelijkheid In Europa". 22.05 Landelij ke lucht. Een dorp in Sleeswijk-Hol- stein raakt verdeeld door de komst van een fabriek. 23.025 Journaal. David Soul speelt Caleb Stauton in de laatste aflevering van de Amerikaanse mini-serie 'De Manions van Amerika' op Ned. I om 20.28 uur. DUITSLAND 3 WDR 17.30 TV-cursus Frans. 18.00 TV-cursut mathematische geome trie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Actu eel uur. 20.00 Journaal. 20.15 Tier- -Report. Reportage over witte haaien, die de laatste jaren de kust van San Francisco onveilig maken 21.00 Klimbim. Satire met Henrich, Peer Augustinski, Helmut Holqer e.a. 21.45 Landesspiegel - kerstmis In Turkije. 22.15 Monitor in kruisvuur. 23.00 Journaal. 18.00 Tiktak. Kleuterserie. 18.05 Se samstraat. 18.20 Poppenieuws. 18.30 Open school. 19.00 Documen taire. 19.25 Kijk uitl Verkeerstips. 19.30 Uitzending door derden. 19.40 Lotto-trekking, mededelingen en morgen. 19.45 Journaal. 20.10 Kunstzaken. 20.15 I.Q. Twee teams meten elkaar met denk- en weetvra- gen. De kijker kan meedoen. 20.40 Zal ik 's wat vragen, dokter? Medi sche rubriek, vandaag over ge slachtsziekten. 21.30 Vrijetijdsprofie- len. Een serie van vijf programma's over wonen, werken en vrije tijd. 22.20 Journaal. Aansluitend: Coda, muzikaal programma. BELGIE BRT 2 19.00 Het leven bij de poel. Uit de serie „Het geheime leven der dieren" vandaag een half etmaal met de sa- vannedleren, die van de dageraad tot de schemering bij de poel komen drinken. 19.25 Kijk uitl Verkeerstips. 19.30 Korte film. 19.40 Mededelin gen en morgen. 19.45 Journaal. 20.10 Kunstzaken. 20.15 De Nieuwe Orde. Vierde aflevering van een 17-dellge serie van Maurice de Wilder over de nieuwe orde in België voor en na de tweede wereldoorlog. In deze episode valt het licht op de toenade ring tussen leidende Belgen en Hitler- -Duitsland, aan de vooravond van de oorlog. De hoop op neutraliteit was ij- del. BELGIE FRANS 1 17.00 Annonces ONEM. 17.25 Plein jeu. 19.08 Ce eoir. 19.26 Spots de service. 19.30 Nieuws. Toto. 19.55 Feuilleton. Flamingo Road. 21.25 Elementaire mon cher Einstein. 22.30 Nieuws. 22.45 Sluiting. BELGIE FRANS 2 18.00 Feuilleton. 19.00 Tribune eco- nomique et sociale. 19.28 Spots de service. 19.30 Nieuws. 20.55 Film: Cycle Fernandel. Aansluitend: nieuws. ENGELAND BBC 1 16.15 Songs of praise. 16.55 Play school. 17.20 Tekenfilm. 17.25 Jac- kanory. 17.40 Animal Magic. 18.05 John Craven's Newsround. 18.10 Grange Hill. 18.35 Film. 18.40 Jour naal en weerbericht. 19.00 Nationwi de. 19.50 Dr. Who. Science fiction se rie. 20.15 Onbekend. 20.40 Dick Emer. Serie. 21.20 Beatlemania. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Love Story. Mr. Right, tv-fllm. 22.55 Dahrendorf on Britain. 23.45 Mike Harding. 00.15 Bilko, Phil Sil vers als sgt. Bilko. 00.40 Nieuwso verzicht. ENGELAND BBC 2 17.20 Men of Ideas. 18.05 Onbe kend. 18.40 Harold Lloyd. 19.05 Sce ne. Jackie McCafferty's Romance. 19.35 Women's magazines. Informa tief program. 20.00 Australian Test Cricket. 20.25 Nieuwsoverzicht met nieuws voor doven en slechthoren den. Aansluitend: weerbericht. 20.30 Onbekend. 22.00 Film. 23.45 News- night. Actualiteiten. 00.35-01.15 WK-Darts. ENGELAND ITV 17.15 Dangermouse. 17.20 Stig of the dump. 17.35 Fiver Magic minu tes. 17.45 CB TV-channel 14. 18.00 Nieuws en sport. 18.15 Diff'rent strokes. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The return of the Pink Panther, Engelse film met Peter Sellers. 22.00 Bloom- field. Thrillerserie. 23.00 Nieuws. 23.30 The rules of marriage, mini-se rie. 01.15 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 15.00 Open School. Herhaling. KRO 15.30 De Poppenkraam. Poppenserie voor de kleintjes. Deel 17. 15.55 The sultans of soul. Amerikaans poppro gramma met o.a. Diana Ross, Bob Marley, Earth Wind Fire, Kool and the Gang. 16.45-17.30 Kun je nog zingen, zing dan meel Oude liedjes, gezongen door Wieteke van Dort van uit Huize Henricus in Wamel. Gaste: Helen Shepherd. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 3.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal. 10.03 Het begin van een huwelijk. 11.30 Mozaiek. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Vïdeotext voor iedereen. 15.25 Janosik, de held van de ber gen. Poolse serie over een legendari sche roverhoofdman. Twaalfde afle vering. 16.10 Journaal. 16.15 Expedi ties in het dierenrijk. Documentaire serie. 17.00 De oude doos. Slapstick- -serie. 17.45 Koning Rollo. Teken film-serie. Afl.: Koning Frank. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 Videotex! voor iedereen. 15.40 Vide- otext voor iedereen. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Leeuwetand. Programma voor de kleuters. Aansluitend: Journaal. 16.35 De verloren eilanden. Avonturenserie voor de jeugd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Aansluitend: Jour naal. 18.00 De Werner Fend Story. Indische avonturen van een dierenfil- DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 17.00-17.30 Veilig en zuinig autorij den (Open school). Herhaling. 18.00 Tik tak. Peuterserie. BELGIE FRANS 1 12.00-14.30 Teletekst. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma. 17.25 Plein Jeu. Gevarieerd jeugdprogram- BELGIE FRANS 2 12.00 Zie België Frans 1. 18.00 Le Saint. Engelse serie met Roger Moore. Achtste afl.: Genieten van het platteland is niet weggelegd voor Si mon Templar, want nauwelijks heeft hij zich geïnstalleerd voor een vredige picknick of hij wordt lastig gevallen. ENGELAND BBC 1 13.30 Journaal. 14.30 Pebble Mill at one. 14.45 Bod. 15.00 Island of the blue dolphins. Jeugdfilm. 16.30 The all-new Pink Panther show. 16.55 Play school. 17.20 Laurel and Hardy. Tekenfilmserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Take hart. Jeugdserie. 18.00 Newsround. ENGELAND BBC 2 11.20 Gharbar. 12.00 Play school. 16.05 The glorious effect. Documen taire. 16.55 Blue Hawaii. Amerikaan se muzikale film van Norman Taurog (1961). Met: Elvis Presley. Joan Blackman, Nancy Walters e.a. ENGELAND ITV 10.30 Seeing and doing. 10.45 My world. 11.00 Let's read. 11.10 Alive and kicking. 11.25 Survival. 12.00 Sesamstreet. 13.00 Pullover. 13.10 Rainbow. 13.30 The video age. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 Afternoon plus. 15.30 A country practice. 16.30 Definition. 17.00 Pullover. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.03 (AVRO) Hersengymnastiek - 16.30 Lichte grammofoonmuziek - 17.52 Per Saldo - 17,55 (NOS) Mede delingen en weeroverzicht - 18.06 AVRO's Radiojournaal - 18.20 Maak er maar een eind aan - 18.30 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs' Platen- scala - 20.03 Operette-musical - 21.02 Reisdoel: menselijk brein (3). Hoorspel - 21.42 Lichte grammofoon muziek - 22.02 AVRO's sportpanora- ma eretribune - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee- -tuin - 2.02 Groot Licht - 5.02-7.00 HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in, week uit - 17.00 (TROS) Aktua met het jaarover zicht uit 1932. Daarna zal er worden nagepraat met oudere luisteraars, prof. Jan Tinbergen en mr. H.A.F. Velu over de parallellen tussen 1932 en de huidige economische situatie. - 18.10 TROS Allerlei - 18.20 Politieke 'uitzending: WD - 18.30 Humanistisch verbond - 19.00 TROS Klantenservice - 20.30 (TROS) Dolstra en De Vries in puzzels - 21.00 Om het boek - 21.30 (TELEAC) Algemeen voorlichtingspro gramma - 22.00 Kantoorinnovatie (11) - 22.40 (TROS) Finale - 24.00 Sluiting. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) Avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder plus - 21.02 Moondogs - 24.00 Sluiting. HILVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) Literama-dinsdag of Het Kunstbedrijf - 16.35 Land voor levenden - 16.55-17.00 Bij wijze van spreken - 20.00 Mose in Egitto - 23.00 Sluiting. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) Hitge voelige muziekjes - 9.03 Muziek ter wijl u werkt - 10.30 Kletskop - 12.03 Wil wil wel - 14.03 Jukebox - 15.03 Toeters en bellen - 17.02 (EO) Onder weg. HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 Reactie-telefoon - 8.40 Consumente ninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Lichte grammofoon - 10.23 Vrouwenagenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Overheidsvoorlichting - 12.36 Actuali teiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactietelefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook (over het rollenpatroon) - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.30 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten. HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) De KRO besteedt tot vannacht twaalf uur aandacht aan „de zwarte muziek" met soul, rock blues, disco, reggae enz., gepresen teerd door de KRO-deejays, alleen onderbroken tussen 18.03 en 19.00 uur door de NOS met De avondspits. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium - 8.05 Platennieuws - 8.45 Muslca Sacra met werken van Bach - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Orkestpalet - 12.00 Promenade Orkest o.l.v. Jan Stulen met werken van Johan Strauss, Sullivan, Bizet. Verdi en Saint-Saens - 13.30 (AVRO) Richard Wagner-herdenking - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13