reizigers alsnog voor 25 gulden Vijftien jaar wegens moord op taxichauffeur Zevenhoven prefereert; zelfstandigheid Tafeltennis in de kerstvakantie „Zwart-lezers" in Katwijk boekenzoek kunnen boeken zonder boete inleveren Voorschoten niet zo in tre bij kerkelijke ambtsdrage REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 28 DECEMBER 1982 PAGIlJI ROELOFARENDSVEEN Ongeveer 150 reizigers konden gisteren alsnog met drie bussen vertrek ken voor een korte va kantie naar Londen met het touringcarbedrijf Bovo Tours uit Roelofarends- veen. De vakantie, die in gevaar was gekomen om dat de Europese reisorga nisatie Magic Bus in fi nanciële moeilijkheden is geraakt kon toch door gaan. Bovo Tours vroeg alleen een kleine tege moetkoming in de kosten, groot 25 gulden, bij lange na niet genoeg om de kos ten te dekken. „De mensen waren allemaal enorm blij dat ze met die klei ne bijbetaling alsnog konden vertrekken", vertelt de heer Hannema, woordvoerder van Bovo Tours. „Wat ons betreft gaan dit jaar in ieder geval nog alle door ons uit te voeren busreizen naar en van Londen en Travemtlnde door". Bovo Tours, dat 55 bussen laat rijden heeft samen met het Engelse touringcarbedrijf Grey Green (110 bussen) de vergunningen voor het busvervoer op deze trajecten. Verder zijn onder andere Duitse Touring (een staatsbedrijf) en Townsend Ferries (de oversteek naar En geland) bij de zaak betrokken. Zoals bekend heeft Magic Bus, dat Bovo Tours zijn busreizen naar Londen en Kopenhagen (via Travemünde in Duits land) laat uitvoeren alle reizen met onmiddellijke ingang stopgezet Onverwacht „Voor ons kwam dat als een donderslag bij heldere hemel", vertelt Hannema. „We voel den er weinig voor om al die mensen in de steek te laten. Per slot van rekening staat de goede naam van het bedrijf op het spel. We hebben twee jaar lang de lusten gehad van onze samenwerking met Magie Tours, nu komen dan de las ten. Ik vind het jammer dat we niet alle mensen kunnen helpen, wij moeten ons beper ken tot onze eigen trajecten. Er belde gisteren nog iemand op die via Magic Bus een vliegreis naar Karatsji had ge boekt. Daar kunnen we helaas niets voor doen", aldus woord voerder Hannema. De schade post voor de betrokken bedrij ven is aanzienlijk, zal waar schijnlijk enige honderddui zenden guldens bedragen. De heer Hannema verwacht ech ter niet dat Bovo Tours daar Hoe het verder moet met Ma gie Bus is nog niet geheel dui delijk. „Het hoofdkantoor is Londen is dicht, misschien blijft het kantoor in Amster dam bestaan. We verwachten eigenlijk niet dat we nog geld kunnen loskrijgen van Magie Bus. Als de reisorganisatie verdwijnt gaan we proberen zelf als vergunninghouders een organisatie met verkoop punten voor tickets op te bou wen", aldus Hannema. DEN HAAG Het ge rechtshof in Den Haag heeft maandag een 25-ja- rige Luxemburger veroor deeld tot vijftien jaar ge vangenisstraf wegens zijn aandeel in de moord op de Amsterdamse taxichauf feur Schols in oktober van vorig jaar. Er was achttien jaar geëist. De Luxembur ger was eerder door de rechtbank tot twaalf jaar veroordeeld. Het hof ver oordeelde de tweede ver dachte in deze zaak, een 19-jarige Belg tot twaalf jaar cel. Deze straf is ge lijk aan de al eerder opge legde straf. De procureur-generaal bij het hof had tegen de Belg vijftien jaar geeist. De derde verdachte, een jongen van 16 jaar, is al eerder, gezien zijn minderjarigheid, door recht bank en hof veroordeeld tot tuchtschool. Het drietal had in de vroege ochtend van 17 oktober 1981 in Amsterdam een taxi geno men met het plan de chauf feur te beroven. De chauf feur, Schols, werd gedwon gen naar Den Haag te rijden. Bij Alkemade lieten zij Schols de wagen stoppen. De chauffeur werd daar met een mes de keel doorgesneden en beroofd van enige honder den guldens. De president van het ge rechtshof, mr. P.A. Roggen, zei dat het Hof geen aanlei ding heeft gezien de door de rechtbank opgelegde straf van de Belg te verminderen. „Het belang van de maat schappij prevaleert boven het belang van de verdach te", aldus de president. Ten aanzien van de Luxembur ger stelde de president, dat het Hof bewezen acht dat verdachte het mes bij de moord heeft gebruikt. „Zijn straf is hoger, omdat het Hof tot de conclusie is gekomen dat hij, het plan heeft be raamd en hij bovendien een overwicht had op de Belg. Mr. I. Vos, de verdediger van de Luxemburger, zei na af loop dat hij zijn cliënt zal ontraden om in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. De advocaat van de Belg zei zich hierover nog te willen bera den. De Zoeterwoudse lagere schooljeugd kon zich gisteren uitstekend vermaken In de tafeltennlshal van sport- en recreatiecentrum „De Klaverhal". Op initiatief van de ta feltennisvereniging Zoeterwoude werd namelijk een toernooi georganiseerd waaraan niet minder dan 84 jongens en meisjes hebben deelgenomen. Vanwege het poule systeem speelde iedereen minstens drie wedstrijden en vanwege het enthousiasme van de jeugd bleek dat een prima keuze van de organisatie. Naast de diverse indivi duele prijzen ging de teamprijs naar de Aloysiusschool. De uitslagen bij de meisjes (vierde tot en met zesde klas) Esmée van der Ploeg, Sonja Opdam, Nicole van der Ven, Petra den Eisen, Marian van der Krogt en Corine Versteegen. De uitslagen bij de jongens (vierde tot en met zesde klas): Tuan Mgerijen, Freek Feitsma, Dirk Meijer, Peter Hoogervorst, Chris ter Keurs en Gert-Jan Anker. Bij de geoefenden wonnen Remco Swiers en Dennis van de Wiel. Nieuwjaars recepties in de Leidse regio STREEK Met de komst van het nieuwe jaar wor den tevens de onvermijde lijke nieuwjaarsrecepties van de diverse gemeenten ingeluid. Het Sassenheim- se gemeentebestuur houdt zich als één van de weini gen aan de juiste dag, za terdag 1 januari. Alle be langstellenden worden van 16.00 tot 17.30 uur verwacht in de ontvangst zaal van het gemeente huis. Burgemeester Kret zal rond half vijf een nieuwjaarstoespraak hou den. Burgemeester en wethouders van Alkemade houden het voor wat betreft de nieuw jaarsreceptie op maandag 3 ja nuari 1983. Van 20.30 tot 22.00 uur worden alle Veners, Rip pers en wat dies meer zij in de raadszaal van het gemeente huis in de gelegenheid gesteld tot het uitwisselen van nieuw jaarswensen. De nieuwjaarsontmoeting in het gemeentehuis te Hazers- woude vindt eveneens plaats op maandag 3 januari. Tussen 20.00 en 21.30 uur bestaat de gelegenheid om „geheel Ha- zerswoude" te treffen in de raadszaal van het gemeente huis. De gemeente Ter Aar houdt de nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis op maandag van 20.30 tot 22.00 uur. Tijdens de receptie zal de wisselbeker worden uitgereikt aan degene die in het afgelopen jaar van bijzonder betekenis was voor de gemeente. Ook kan er een foto-expositie worden bezich tigd van de heer H.M. Heems kerk over oude ambachten die nog in Ter Aar worden uitge oefend. Beroepingen GEREFORMEERDE GE MEENTEN: Bedankt voor Ha milton (Ontario Canada) en voor Moerkapelle D. Hakken berg te Lisse. Uit de Katwljkse bibliotheek zijn zeker 5.000 boeken verdwenen. KATWIJK De zoge naamde „zwart-lezers" krijgen van de Gemeen schappelijke Openbare Bi bliotheek de gelegenheid om boeken die al weken, maanden of jaren geleden terug hadden moeten zijn zonder boete in te leve ren. De „amnestie-aktie" geldt voor de periode van dinsdag 28 december 1982 tot en met zaterdag 8 ja nuari 1983. De bibliotheek hoopt met deze aktie op een snelle manier een groot deel van de 5.000 boeken terug te krijgen die in de afge lopen jaren niet zijn terug ge bracht. Het aantal ontbreken de boeken heeft zo hoog kun nen oplopen omdat de biblio theek na een aantal aanma ningen geen verdere stappen tegen de „zwart-lezers" onder neemt. Na deze inleveraktie zal de aanpak echter drastisch veranderen. Maatregelen die genoemd worden om de lezers aan hun verplichtingen te houden zijn ondermeer het aanschaffen van nieuwe ver vangende exemplaren (op kos ten van de lezer), het ophalen van de boeken thuis, het door berekenen van alle gemaakte kosten en de maximale boete. Bij zeer onwillige gebruikers zal zelfs aangifte worden ge daan bij de politie wegens ver duistering van bibliotheekei gendommen en de zwartlezers kan verboden worden van de bibliotheek gebruik te maken. De boete die vanaf 2 januari berekend zal worden voor het te laat terugbrengen van de boeken bedraagt 30 cent per week. De maximale boete wordt 3 gulden per boek. Welverro Scouting Welverro in Lange raar is van bestuur ven derd. Penningmeester Jan Hoogervorst gaat de gro namelijk verlaten nadat hij 25 jaar de centjes heeft heerd en in totaal 36 jaar lid is geweest. Zijn plai wordt ingenomen door Johan van der Vlught, de hopman. Het secretariaat wordt voortgezet door n vrouw A. van de Berg. De andere leden zijn Te Hoogervorst (voorzitter). Goot van de Hoorn stuurslid), Cees Lek (financieel adviseur), Hans leman (technische dienst), Henk Borst (mentor ding) en Siem van Dijk (afgevaardigde leiding). Rode Kruis De afdeling Lisserbroek van het Rode Kruis gaat halv wege de maand januari op pad om de organisatie van e kienavond ten bate van de bejaarden rond te krijgen. 1 is de bedoeling dat deze avond 28 januari in De Meerkt wordt gehouden. Met de opbrengst van deze avond men weer een aantal andere evenementen voor de oudi Lisserbroekers vanuit de bejaardensociëteit gaan organi ren. de tocht langs de deuren is bedoeld om prijzen, v -ari levensmiddelen tot siervoorwerpen, voor de kienavond v te peuteren. Verder hoopt men op 28 januari op een hi opkomst van de hele bevolking. eel Dammen De Zoeterwoudse jeugd kan morgenmiddag deelnem aan het dam- en schaaktoernooi dat wordt gehouden „Ons Huis" aan het Kosterspad. De deelnemers w den verzocht zelf een bord en dam' of schaakstukk n mee te brengen. Voor de best genoteerden zijn er en le prijsjes. Titelverdedigers zijn dammer Piet Zwt mc loot en schaakster Ciska Hoogeveen. en. tge rde Musical Ruim honderd kinderen in de leeftijd van 7 tot en met jaar uit Zevenhoven zullen donderdagmiddag met t\ speciale bussen naar het Nieuwe de la Mar Theater in A sterdam gaan voor het bijwonen van de kindermusi „Een aap om mee te praten". Deze musical zal worden gevoerd door het Amstel Theater. Het Kindervakan werk heeft deze trip georganiseerd en het is voor de venhovense jeugd een unieke gelegenheid om dit bij te nen voor de lage prijs van 2,50. De bussen vertrekl donderdagmiddag 30 december om 1 uur vanaf het doi huis en om vijf over 1 vanaf de oude r.k. kleuterschoo.er^' het Noordeinde. Om vijf uur zullen de bussen in Zeven ven terugkeren. ijnch ar 1 lir Oliebollen nsti, Zoals elk jaar zullen leden van de Sportvereniging venhoven weer oliebollen bakken op oudejaarsdag, zullen zij daarna de huizen langs gaan om de oliel len aan de man te brengen. De mogelijkheid bestptel ook om zelf oliebollen in de voetbalkantine aan de tionsweg af te balen. De opbrengst komt ten goede de vereniging. ZEVENHOVEN De ge meenteraad van Zevenho ven heeft zich gisteravond eenstemmig uitgesproken over het voortbestaan van de gemeente Zevenhoven als zelfstandige gemeente. Zowel het CDA als GBZ (Gemeente Belangen Ze venhoven) benadruktem met argumenten waarom zij voor zelfstandigheid pleiten. De heer W. Kem penaar (CDA) kon geen argument aanvoeren voor herindeling, aangezien de gemeente Zevenhoven een goed en gezond beleid voert. Hij kon het stand punt van Gedeputeerde Staten (GS) voor herinde ling niet begrijpen, temeer daar bij grote gemeenten vaak meer problemen te vinden zijn dan bij kleine gemeenten. Het lijkt de heer Kempenaar het beste in deze tijd van be zuinigingen de zaak in de doofpot te stoppen. Als toch besloten zou worden om Ze venhoven opnieuw in te delen, dan geeft het CDA de voor keur aan een samengaan met Nieuwveen, dat wat betreft structuur en geaardheid van de bevolking het best bij Ze venhoven past. Ook mag van het CDA het tuinbouwgebied in de Noordse Buurt niet wor den afgestoten naar Niewkoop, maar hoort dat bij Zevenho ven te blijven. Hij vertrouwde op een wijs beleid bij de over heid om de zelfstandigheid van Zevenhoven te handha ven. Ook de heer J. Aartman die namens het GBZ sprak, was tegen een herindeling. Hij is van mening dat herindeling negatieve effecten te weeg zal brengen. De opzet noemde hij weinig democratisch. „Het is iets dat de burgers aangaat, die staan dicht bij de gemeente. De voordelen hiervan zwaarder dan de nadelei sprak een grote aversie gen het samengaan Nieuwkoop, dat qua bev veel verschilt met de sche gemeente Zevenl Net als de heer Kemj kiest hij voor de „ul-va en het behoud van het dersgebied Noorderb Polder. Bij een eventut menvoeging voelde hi het meest verbonden n bevolking van Nieuwvei Een belangrijke mede< die tijdens deze vergat gedaan werd, was de goe ring die GS hebben ge aan de aankoop van een grond van de gebro Straathof voor de aanli het fietspad Noordeinde- einde. Burgemeester J. loot hoopte dat de reste drie stukken grond op termijn aangekocht zt/llep zodat nog in 1983 de van het fietspad gereal kan zijn. VOORSCHOTEN Het lijkt erop dat Voorschoten niet zo in trek is bij de kerkelijke ambtsdragers. De hervormde kerk heeft ruim twee jaar moeten wachten op een nieuwe dominee. Vorige maand deed ds. W. Blanken zijn intrede als vervanger van ds. Meijering, die met emeritaat is gegaan, maar nog wel assistentie ver leent. Ook de rooms-ka- tholieke gemeenschap in Voorschoten heeft wat dat betreft zorgen. De twee parochies, Laurentius- en Moeder Godsparochie, hebben samen één pastor. Niet echt een unicum, want méér parochies in Nederland moeten het zonder eigen pastor doen, maar Voorschoten is in één jaar twee pastores kwijtgeraakt. Bovendien ziet het er niet naar uit dat spoedig een pastor wordt toegevoegd; er heb ben zich bij het bisdom in Rotterdam nog geen kan didaten aangemeld. Tot juli van dit jaar bedienden pastor W. de Munck en N. Landsman bij toerbeurt de bei de parochies. Geheel onver wachts deelde Landsman mee dat hij als pastoraal werker naar Capelle zou gaan. Hij meende in deze parochie op modernere wijze te kunnen functioneren. In zijn uitleg zei de pastor te kiezen voor een kerk met risico's; een kerk met ruimte voor woorddien sten in plaats van eucharistie vieringen. Voorschoten zag pastor Lands man niet graag vertrekken; in de twee jaar tijd dat hij in bei de parochies werkzaam was, toonde hij veel inzet, hoewel hij zijn parochianen regelma tig aan net denken zette met veelal moderne uitspraken. Enige tijd later kreeg emeri tus-pastor J. Blonk een ernstig auto-ongeluk en sinds die tijd kc kan ook hij nauwelijks actief zijn. Vorig jaar al moest Vo< ten bij gebrek aan manL de wiik Noord-Hofland ten; deze wijk heeft m aula-gemeenschap, gei naar het gebouw waar woordig eenmaal per i loC. een eucharistieviering gehouden en verder v diensten. De aula-gear\ -g schap, bestaande uit par j J nen van de rooms-kath< de hervormde en de ge meerde kerk, leidt nu e^v heel eigen leven. f De overgebleven pasto Munck probeert in ieder één keer per week een e SCI ristieviering te verzorg ginf zowel de Larentius- a n d< Moeder Godsparochie. D «em rige bijeenkomsten zijn v diensten geleid door i Hoewel de parochiam 1 vai Voorschoten de woorddi d; wel accepteren, blijft een lans druk op De Munck i ïrne< Volgens een woordvi o. t van het lekenteam, is druk zelfs te groot ezw

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4