NCRV-tv sluit jaar af met nieuwe serie Armoede gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT, DINSDAG 28 DECEMBER 1982 PAG|^ Denen zitten in de knoei met „Dallas' KOPENHAGEN Op zondagavond 19 december ontdekte Cliff Barnes, aartsvijand van het Ewing-imperium, het levenloze lichaam van een vrouw in het zwembad van Southfork. TV-kij- kers in de rest van de wereld weten, dat zij de volgende week te weten zullen komen wie het was. In Denenmarken is er echter geen volgende keer voor de Dallas-kijkers. Radio Denemarken, de door de staat gefinancierde monopolie- omroep, heeft het programma beëindigd, althans voor dit sei zoen. „Dat is", zo zegt een televisie-medewerker, „de schuld van de Amerikaanse maatschappij die het programma produceert en die niet bereid is Radio Denemarken een paar afleveringen te verkopen in plaats van de hele nieuwe vervolg-serie. Uit kijkonderzoeken is gebleken, dat 78 procent van de 5,1 mil joen Denen wel eens een uitzending van „Dallas" heeft gezien. In de straten van Kopenhagen, in de bus, op het werk wordt er druk gespeculeerd over de vraag wiens lijk er in het zwembad lag: was het Kristen, de afgewezen minnares van de snode J.R. of zijn honingzoete schoonzus Pam? En werd zij erin geduwd door J.R.? De Deense pers reageerde woedend op de beëindiging van de serie. Per Rasmussen, televisie-recensent van het blad B.T., be schreef het abrupte einde van Dallas als „gestoord worden onder het vrijen". De deense t.v. wil van „Dallas" af, maar die serie is zo gemaakt, dat die nergens onderbroken kan worden. Dit is gedaan om ko pers te dwingen nieuwe afleveringen te blijven aankopen. Op die manier raakten de Denen met „Dallas" in de knoei. Fons Peters^-nieuwe chef informatie KRO HILVERSUM - Uit eigen kring heeft de KRO per 1 januari Fons Peters aangewezen als de nieuwe chef van de informatieve programma's van KRO-tv. Hij volgt hiermee Frans Wijsen op, die vertrekt naar „Mensen in nood" te Den Bosch, waar hij fondsen gaat werven ei> beheren. Fons Peters (45) begon in 1964 bij de jeugdprogramma's van de KRO. Eerder was hij werkzaam in het onderwijs. Hij leidde la ter programma's als „Brandpunt buitenspel" en de „Van Speijk- show". Ook in de derde wereld was hij actief met name voor de „Ver van mijn bed-show". Voor de „Alles is Anders-show" was hij ook vaak in de weer. Ina Boudier op de radio Voor en na uitzending van de tv-serie „Armoe de" zal de NCRV in twee programma 's aandach t besteden aan dm persoon van schrijfster Ina Bou- dier-Bakker. Op woens dag 29 december, de dag voor de eerste aflevering van ^Armoede" wordt uitgezonden, staat zij centraal in NCRV's ra dioprogramma Litera- ma. Na de laatste afleve ring van de serie, op tien maart, volgt een docu mentaire over de schrijf ster. Het script voor dit laat ste, ongeveer veertig mi nuten durende, portret is samengesteld door Gé Voortjes uit Boskoop. Hij schreef een docto raal scriptie over Bou- dier-Bakker en beheert een deej van haar literai re nalatenschap. Voort jes kwam in contact met de tfCRV, toen hij deze omroep een brief stuurde naar aanleiding van het bericht van de verfil ming van „Armoede". Hij stelde daarin voor ook aandacht te beste den aan de persoon van de schrijfster. De docu mentaire wordt geregis seerd door Aart Nagel- kerke. HILVERSUM Op 30 de cember, toevalligerwijs zestien jaar na de begrafenis van schrijfster Ina Boudier-Bak- ker, begint de NCRV de tv-se rie „Armoede", naar het ge lijknamige boek van deze schrijfster. In totaal elf don derdagavonden zullen de afle veringen van deze ruim 2,2 miljoen gulden kostende serie op het scherm verschijnen. Het is de eerste groot opgezette dramaproductie van de NCRV na „Sil de Strandjutter" in 1976. „Armoede" speelt zich af rond een Amsterdamse koopmans familie in de jaren 1900 en 1901. Deze familie Terlaet heeft niet te klagen over ge brek aan geld, maar lijdt wel armoede in de onderlinge rela ties. Zoals Paul, een van de hoofdfiguren, het in het boek zegt: „Er schuilt armoede in ieder mensenbestaan. En die armoede scheidt ze in verbitte ring van onbegrepenheid, of drijft ze naar elkaar toe in hul peloosheid van verlangen, maar alle liefde vermag niet de leemte te vullen; eenzaam blijft tenslotte ieder, naast de gene die hem het liefst is". Overigens is er heel wat aan het oorspronkelijke boek ge sleuteld, voor het geschikt was voor verfilming. Regisseur Bram van Erkel (De kris Pu- saka, Duel in de Diepte) ver telt daarover: „Het moment om dit boek te kiezen, dat plan. bestond al lang voor ik bij de NCRV kwam. Ik ben toen gevraagd dat te doen, en ben het boek gaan lezen. Ik zag het wel als een aardig boek, maar niet zozeer ge schikt voor televisie. De be werking van Peter van Gestel is dan ook een hele goede". Gedachtes „Er staan nogal veel gedachtes in het boek. In een televisie spel heb je daar natuurlijk niks aan, dus die zijn in dialo gen omgezet. Een paar karak ters zijn verdiept en omgezet. Sommigen kwamen er in het boek nogal bekaaid af en zijn weggewerkt; anderen zijn juist samengevoegd om een interes santere figuur te krijgen". Het resultaat is, aldus de NCRV, dat de serie „meer de mentaliteit van 1982 dan die van 1900 aangeeft". Van Er kel: „Het stuk speelt dan wel in 1900, maar ik denk dat het toch herkenbaar is. Neem het probleem van beneden je stand trouwen; volgens mij speelt dat nu nog. Een ander essentiëel punt zijn de huwe lijksproblemen van de ouders, Locatie De geest van de serie mag dan evengoed hedendaags zijn, de aankleding is nadrukkelijk uit het begin van deze eeuw. Bijna de helft van de opnamen is op locatie gemaakt, onder meer in Dordrecht, Leiden, Den Haag, Driebergen en Brussel. Som mige scènes leverden heel aar dige problemen op. Zo zit in de tweede aflevering een af scheidsscène op een station. De trein kon alleen in België wor den gefilmd, de perronopna men zijn op station Hollands Spoor gemaakt. In de serie zijn de twee onmerkbaar samenge voegd. Een ander probleem bij de lo caties was het geluid. Van Er kel: „Dat is iets vreselijks. We hebben een scène bij het Con certgebouw in Amsterdam ge draaid, daar heb je natuurlijk allemaal lawaai op de achter grond. Dat kun je niet afzet ten. Voor het geluid daarbij moesten we dus naar de stu- Agressie Ook het op straat filmen ver liep niet altijd vlekkeloos. „Je hebt altijd mensen bij wie een verzoek om medewerking ont zettende agressie opwekt", vertelt Bram van Erkel. „Er zijn mensen die dwars door de set heenlopen, alleen omdat ze kwaad zijn dat ze even niet mogen lopen waar zij willen. Het is onthutsend wat er dan soms bij de mensen los komt. Ma?r het merendeel is heel lief". Armoede is overigens zonder noemenswaardige problemen gefilmd. Dankzij de prachtige zomer liep de filmploeg slechts De Belgische actrice Mie- ke Bouve in „Armoede" in de rol van Ada Vervoort. één dag vertraging op. „Dat is op vier maanden haast een Godswonder", aldus Van Er kel. „Het is heel plezierig en voorspoedig gegaan". „Armoede" mag zich verheu gen in een behoorlijk sterke rolbezetting. De spelerslijst vermeldt onder anderen Jan Retèl, Ellen Vogel, Eric 'Schneider, Kitty Courbois, Di ana Dobbelman, Cox Habbema en Gees Linnebank. „Maar we hebben ook verheugend nieuw aanbod", aldus Bram van Er kel. „Will van Kralingen van toneelgroep De Appel en Rei- na Boelens uit de cabaret- hoek". Gegoede familie Het verhaal „Armoede" speelt ten huize van de gegoede fa milie Terlaet. Hoofd van de fa milie is Evert Terlaet, ge trouwd met Amelie. Evert is een opgewekt, tamelijk licht zinnig man, die luchtig door het leven stapt. Dit in tegen stelling tot zijn vrouw, die in troverter, maar ook kunstzin niger is. De twee passen duide lijk niet bij elkaar, met alle ge volgen van dien. Hun relatie heeft haar weerslag op hun kinderen, die langs elkaar heenleven op een manier die tot pijnlijke consequenties leidt. BAS MARTENS Favorietschijven in 19j HILVERSUM In twee afleveringen van het progif „Popsjop" brengt de NCRV-radio op vrijdag 31 december] terdag 1 januari de beste favorietschijven van het jaar 198 betekent dat de luisteraars in beide uitzendingen vele „ni één"-hits zullen horen van het bijna afgelopen jaar. „Pol samensteller Jaap de Groot zet ze allemaal nog eens op 2 en presenteert ze op beide dagen tussen 11.03 en 11.59 u! Hilversum 3. Ook de Nederlandse pop vindt men daarinl zoals Doe Maar met „De bom", Het Goede Doel (zie foto)J Vermeulen en Toontje Lager. Met nog een kleine week te gaan finishte „KRO-sport op dag" gisteravond een ronde te vroeg bij oud en nieuw. K; go een valse start zijn. Ze namen daar alvast de eerste hord ooi NOS-sport dezer dagen nog moet nemen in de vorm van iet blikken. Reden om deze sportrubriek terug te fluiten, zoe. naar af, want er koerste een en ander fout. Sedert jaar e vit beheert de NOS de claim op kijkjes achterom. Het ligt mmai de weg van de KRO vooruit te blijven zien. De KRO viste ech de krentebollen uit de pap. Of krijgen we bij de NOS heichi gen van KRO-sport? Misschien ging het om door NOS-sp sen voorbaat afgelegde beelden, maar dan bood KRO-sport nu er; de keus. g» In België bij de BRT weten ze wel raad met de sport op fori dag. Op zondagavond kan men niet altijd gevat uit de d< met bepaalde uitzonderlijke gebeurtenissen in de sport. Dj en bruiken ze de hele maaandag om deskundigen voor comm M te zoeken. Die hebben dan alle tijd om daar diep over na td 1 ken en antwoorden te spuien, waar elke sportman/vrouv tsje beschouwer zijn voordeel mee kan doen in de vorm va t komstvisie, handleidingen voor de dag van morgen; de sen hoe maak ik er iets moois van. >anl Bovendien moest de kijker zich behelpen met uitsluitend,rejz ma, terwijl er wel zes man op die afdeling zitten. Diewertj jn schitterde door afwezigheid, de enige vrouw toch in de pr< c n tie van dit programma. Geen kwaad woord over Kees me ma tastende vragen, maar Diewertje weet met vragen de heri 0V( knap voor het blok te zetten. Daar weet Schillebeecks all< y( nadat hij door haar eens aan de theologische tand werd gij p. Diewertje kan meer vragen dan tien deskundigen kunne woorden. Ondervraagde mannen kunnen naar haar kijkei teer niet weten wat zij nu weer voor een blok aan het been 1 ;np hangen. vp( Toch een paar puntige interviews met een puntje op alk ty. i's. Scheidsrechter Charles Corver mocht zich nog ee gerj hoofd breken over de rode kaart, die hij over het hoofd za de Duitse keeper Schuhmacher de Franse spits Battiston noe onthoofde in een uitgelokte botsing. Het bleef bij een de halsblessure. Zegt Corver: „De bal ging naast. Had die er m zeten, dan zou er minder kritiek op mij geweest zijn". I r°le Willem van Hanegem als man zonder toekomst. Hij loopes"N met een bal in zijn hoofd. Heeft nooit nagedacht over de de levensfase zonder bal. En Bettine Vriesekoop droon fete nacht van de honderd Chinezen, die zij op de WK-tafe1® tegenover zich zal kunnen krijgen. Allemaal even goed /-Maar toch een soort wintersportprogramma met diverse1^1 sporters blijkbaar op de lange latten. Eindredacteurmet ner Aad v.d. Heuvel zou meer sport kunnen maken en met minder spots uit het archief. Straks krijgen we in de r°lg show alle klapzoenen van Willem Ruis op een rijtje me mentaar van Sonja. n TON OLIEMI ,erd trek Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Leven op aarde. Biolo gische serie van de be faamde Brit David At- tenbrough. Afl. 13: „Het laatste zoogdier". Hier mee wordt de mens be doeld. 16.55 Er was eens...de ruim te. Tekenfilmserie over een familie die door de ruimte toert. NOS 18.23 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.33 Economische voorlich ting. 18.48 Voorlichting gezond heid: epilepsie. NOS 18.58 Journaal. EO 19.00 Kinderkrant Extra. De serie „Sporen in de sneeuw". Deel 2: De prijs voor het mooiste werkstuk. Korte inhoud: Lucien spijbelt omdat hij bang is dat Annette op school zal rondbazui nen dat hij de oorzaak is van het ongeluk met Dani, het broertje van Annette. Als blijkt dat Dani z'n leven lang kreupel zal blijven, wordt de verhouding tussen beide kinderen er niet beter op. 19.30 Het ontstaan van Israël. Eigen serie van de EO. Afl. 7: „Salomon en de koningin van Sheba". 20.00 EO Internationaal. Info- show waarin binnen- en buitenlands nieuws evangelisch gekleurd wordt. Medewerking o.a. Gert en Hermien. NOS 21.37 Journaal. 21.55 De vitale factor. Serie over niet-westerse cul tuur. Derde deel: film uit het Australische Nieuw- -Guinea. 23.00 Journaal. 23.05 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort. Uitzending voor Joegoslaven. 18.30 Paspoort. Italiaanse uitzending. 18.35 Sesamstraat. TROS 18.57 Dierenverhaaltjes. Van daag: „De vos en de wolf". 19.04 Matthew Star. Afl. 7: „Verschrikte kampeer ders". Korte inhoud: Twee ontsnapte misda digers en een leeuw be zorgen een groep kam peerders centimeters dik kippevel. Matthew" Star schiet te hulp. NOS 20.00 Journaal. TROS 20.28 In de kijkerd. Eerste deel van een smalfilm wedstrijd voor ama teurs. Bert Haanstra en Simon van Collem be oordelen in de eerste aflevering zeven film pjes. Presentatie: Wim Bosboom. 21.05 The Manions (1). Zoals we eerder schreven een driedelige serie over Ier se emigranten die in de vorige eeuw, nadat ze jarenlang geteisterd wa ren door hongersnood, naar Amerika emigreer den. De hele serie werd in Ierland opgenomen. Korte inhoud: Rachel Clement en haar broer David reizen van Enge land naar Ierland om te kijken hoe het van hun vader geerfde landgoed Galway erbij ligt. Een van de families die op het landgoed leven zijn de trotse O'Manions. De koppige Engelse Rachel kan het direct goed vin den met de felle Ierse nationalist en jonge boer Rory. 22.40 TROS-Sport. Hoogte punten van het WCT- tennistoernooi in Hart ford in de Verenigde Staten. Commentaar Koen Verhoeff en Piet van Eijsden. NOS 23.25 Journaal. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Toneel der historie. Documentaire over Moskou. 17.00 Looppogingen. Kinderserie. 17.50 Journaal. 18.00 In de zaak Amanda en Adam. Serie. 18.50 Me neer Carlis en zijn avonturen. Serie. 19.00 Vooruit naar bed... 19.15 Actu aliteiten. 19.45 Het Tweede Testa ment. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Een avond met Georg Thomalla. Ko mische serie. Afl. 4: „Geen man om te trouwen". 21.00 Reportage. On derwerp: Baden-Baden. 21.45 Dallas. Serie. J.R. raakt weer eens in moei lijkheden. 22.30 Thema's van de dag. Actualiteiten. 23.00 Ik vecht voor jou. Speelfilm van Hitchcock, die in een psychiatrische inrichting speelt. De decors zijn van de vermaarde surrea listische schilder Salvador Dali Met Ingrid Bergman en Gregory Peck. 00.50 Journaal. DUITSLAND 2 16.30 MozaYek. Programma voor de derde leeftijd. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. Gevarieerd program ma. 17.55 Jack Holborn (4). Zesdeli ge avonturenserie. 18.57 Overzicht programma's. 19.00 Journaal. 19.30 Als ik je weerzie. Amerikaanse speelfilm van Joe Brooks (1978). 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Water voor Beiroet. Reportage over de Duitse hulp aan Libanon. 22.05 Laat Kerstgeschenk. Programma met onbekende kerstliedjes en teks ten. 23.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 16.00 Goed gebruld, leeuw. Kinderserie. Afl. 2: „De Tweekamp". 16.25 De ooievaars van El Gordo (1). Fascinerende opnamen uit de Spaan se natuurreservaten. 17.00 Sport '82. Overzicht WK in Spanje. 18.00 Se samstraat. 18.30 Toernooi van de schaakgrootmeesters. Bouaziz-Kar- pov. 19.00 Geen plaats voor wilde Barbara Perkins (r) als Charlotte Kent en Steve Forrest als Ja mes Kent in de nieuwe serie 'De Manions van Amerika' op Ned. II om 21.05 uur. ganzen. Reportage. 19.45 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal. 20.15 Daar moet toch iets moe loos zijn. Reportage over de mogelijke ge volgen van anti-autoritaire opvoeding. 21.00 Filharmonische Revue. Klas sieke muziek. 22.00 We zijn nog niet dood. Televisiespel. 23.30 Journaal. Wim Bosboom presenteert 'In rond de smalfilmwedstrijd om om 20.28 uur. de kijkerd': twee programma's de Gouden Camera op Ned. II BELGIE BRT 1 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 De Smurfen. Tekenfilmserie. Vandaag o.m. de supersmurf. 18.30 Juke Box. Special over Abba. 13.40 Het geheim van de Leeuw van Venetie. Laatste deel van een Vlaamse jeugdserie. 19.07 Uitzending door derden. 19.37 Lotto, mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20.15 IQ. Moeilijke kwis, waarvoor naast kennis ook reactievermogen vereist is. 20.45 Videofoon. Muzikaal programma. 21.10 Een begeerde bruid, Maria van Bourgondie. Deze heerseres over Vlaanderen, Brabant en een deel van Nederland overleed 500 jaar geleden. Cruciaal punt uit haar leven: met wie trouw Ik? 22.05 Roald Dahls varras- sonde vertellingen. Afl.: De Paraplu man. Het is weer niet zoals we den ken... 22.30 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Toets. Satirisch programma over kwesties die de jeugd aangaan. 19.37 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips. 20.15 De Nieu we Orde. Omstreden televisieserie over de constellatie in Belgie voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog. Deel 3: Orde in de staat. (Herhaling). Na afloop nabeschouwing over het Linda in de dierentuin, Victor en Ma ria, Annemarie, Sport Billy, Popeye, De Hulk en Schateiland. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 13.00 JournMl. 13.25 Hst circus, met Bruno en Chicky. 13.50 Lucilla (laatste en tweede deel), televisie film naar de roman van Wilkie Collins. Volop leed, smart en liefde rond de schone Lucilla. 15.20 Janosik, Held van de Bergen (5). Avonturenserie voor de jeugd over de roemruchte Poolse roverhoofdman Janosik. 16.10 Journaal. 16.15 Geheimen der Zee. De serie documentaires van Jacques Cousteau, ditmaal over zeezoogdie ren. 17.00 Robinson Crusoe (4). Te kenfilmserie naar het gelijknamige boek. 17.25 Dromen, waar niemand van houdt. Portret van de veelzijdige zendeling-arts Albert Schweitzer, die in 1913 in het Kongolese Lambarene een ziekenhuis stichtte om de Inboor lingen te helpen. 17.50 Journaal. 18.00 De Flintstones. DUITSLAND 2 13.20 Programmaoverzicht. 13.25 Zlatech, de geit. Korte film naar een vertelling van Nobelprijswinnaar Isaak Bashewish Singer. 13.45 Harold Lloyd, de kleine broer. Amerikaanse speelfilm uit 1926. Harold is het on derschatte kleine broertje, dat na een heldhaftige daad door zijn grote broers ineens meetelt. 15.03 Jour naal. 15.05 Michael Strogoff, koerier van de Tsaar (3). Avonturenfilm in vier delen. De koene koerier is in han den van de vijand gevallen en her kend, wordt gruwelijk mishandeld, wordt blind en verliest alle hoop. 16.30 De verloren eilanden. Avontu renserie. Aflevering:„Vreemd speel goed". De kinderen vinden een ska teboard en weten daar zelfs de minis ter-president aanvankelijk warm voor te krijgen. 17.00 Journaal. 17.08 Te- le-illustrierte. Actueel magazine met thema Kerk en Oostfront. 22.25 Open School. De-Steek-er-wat-van-op- -Show. Thema: hoe veilig leven wij? BELGIE FRANS 1 17.15 Mededelingen. 17.25 Plein Jeu. Spelprogramma. 19.08 Ce Soir. 19.26 Lotto. 19.30 Journaal en toto. 19.55 Flamingo Road. Televisieserie. BELGIE FRANS 2 18.00 The Saint. Serie. 19.00 So ciaal-economisch nieuws. 19.30 Journaal. 19.55 Het Leven van Ber lioz. Serie. 20.55 Medische rubriek. 21.55 Concert. Vandaag: Roland de Lassus. ENGELAND BBC 1 17.10 Journaal. 17.27 Pop Quiz. 17.55 Super Stars. 18.55 Grease. Speelfilm. 20.45 Kenny Averett. 21.10 Journaal. 21.25 Drama of the Deadly Game. 23.15 Men versus Wo man Golf. ENGELAND BBC 2 17.55 De Vrolijke Vrouwtjes van Windsor (1). Toneelstuk van W. Sha kespeare. 19.45 Journaal. 19.50 Ver volg Vrouwtjes van Windsor. 20.50 Cricket. 21.15 Hoorah for Hollywood. 22.25 Journasi. 22.35 Women in Love. Speelfilm met Glenda Jackson en O. Reed. ENGELAND ITV 17.15 Watch it. Aubrey 17.20 Raz zmatazz. 17.45 CB TV Channel 14. 18.00 Nieuws en sport. 18.15 Billy Smart's Christmas Circus. 19.35 Crossroads. 20.00 Smokey and the bandit. Speelfilm uit 1977 met Burt Reynolds en Sally Field. 21.45 Anyo ne for Denis. 23.15 Nieuws. 23.30 The making of '82. 01.00 Portrait of a legend. 01.30 Dagsluiting. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 15.30-17.30 Kinderbios met Gerrie, DUITSLAND 3 16.00 Goed gebruld, leeuwl Kinder serie. Aflevering 3:,,Het vliegende ta pijt". 16.30 Plezier op Drie. Slapstic k-lachfilms. 17.00 Sport '82. EK-atle- tiek in Athene. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 16.00 Open School, over veilig en zuinig autorijden. Aflevering 5: de banden (herhaling). 17.00 Op het Schildpadplein. Jeugdmagazijn. „Schildwacht pas op": een kerstspel met als middelpunt ditmaal een taart. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 15.10 Vakantiebios. 16.00 Cine, Bede en Co. Filmpro gramma. 17.25 Plein Jeu, spelletjes. ENGELAND BBC 1 11.00 Tarzans magische sproeier. 12.10 Leon Errol. 12.45 Chock-a- -block. 13.00 De rose panter. 13.20 De weg van de vleugel (film). 15.05 Areana. 15.55 Speel school. 16.20 Huckleberry Hound. 16.25 Jackano- ry pantomine: de gelaarsde kat. 16.40 Rentaghost. 17.10 Beeldtest. 17.35 Ivor de machine. 17.40 Journaal. 17.50 Zuidoost magazijn. 18.00 Ban jo, de houtstapelkat. ENGELAND BBC 2 11.00 Playschool. 14.05 Sexuele ver kenningen voor bloemen en bijen. 14.55 Cursus Koninklijk Instituut. 15.55 De laatste zonsondergang, film met Kirk Douglas. 17.40 Cricket- ENGELAND ITV 13.00 We'll tell you a si Rainbow 13.30 The video News at One. 14.20 Angli' 14 30 When the circus town. film. 16.15 A country 17.15 Cosgrove hall specia Nieuws. Jii«* Radio vandaagc HILVERSUM 1 «A 16.02 (AVRO) Hersengymn 17.02't Was me 't jaartje we? u\ Per Saldo - 17.55 Mededefe Ul 18.06 AVRO's Radiojournaal jegr Toppers van toen - 19.02 nen cobs's Platenscala - 20.03 S die Welt, operette fragmenten Reisdoel: Menselijk Brein, h serie - 21.47 Lichte grammo T ziek - 22.02 Sophisticated lad -sch sicalmuziek - 23.20 (NOS) aal oog op morgen - 0.02 (VARJj Tuin - 2.02 Groot Licht - 5.0 v len HILVERSUM 2 Hen - 16.32 (TROS) Week in we end 17.00 Aktua - 17.36 Aktua 1 TROS Allerlei - 18.20 Uitzem nör de PPR - 18.30 Het voordee°_ twijfel - 19.00 Tros Klanten 0 20.30 Dolstra en de Vries in libi^ 21.00 Om het boek - 21.30 ig'nj Planten verzorgen in huis 22.40 (TROS) Finale. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) Top HonderdL.® 19.02 (VARA) Popdonder plu sTr Moondogs. ~e HILVERSUM 4 lijk - 16.00 (NCRV) Literama-din tje. kon Het Kunstbedrijf - 16.55 Bij spreken - 20.00 Radio Kam met klarinet: Klassieke muziel - 22.25 Orgelconcert. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Ook Goeiemorg Muziek terwijl u werkt - 10.: kop - 12.03 Will wil wel - 14.0fS ni kebox - 15.03 Toeters 17.02 (EO) EO-Onderweg - II dedel. HILVERSUM 2 - 7.10 (NOS) Ochtendgymnj 7.20 (VARA) De Wekkerradite la; Een greep uit de ochtendl 8.11 Aktualiteiten - 8.33 De r tonn lefoon - 8.40 De voorultgan| v (NOS) Gymnastiek voor de pS 9.15 Werkbank - 9.24 Waters 9.33 (TELEAC) Planten vera 1 huis en tuin - 10.03 (VARA) D c programma over medezegger eeld 10.23 Vrouwen-agenda - 10, van Haar - 11.33 Leef-tijd-genoej eejj( Overheidsvoorlichting: De po 12.26 Mededel. voor land bouw - 15.32 (NCRV) Kerk -extra - 16.32 Studio 55 - 1 en Nu. espn iipp de k; HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop -I raplu - 10.34 Muziek - Zang £"c voor Nu, Heden en Thans 'reSe Vraag en aanbod - 13.30 Vgers, van de hits - 14.34 K-rock Nieuws-box. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende 7.10 Preludium - 8.05 Platenend® - 8.45 Musica Sacra - 9.15 Cerhoi Hoogtezon - 10.00 Orkes con 12.00 Divertimento - 13.30 Bl|é bil phony Orchestra met piano: k m mil? - 1A nn Klloni*jlaarc<-fl tffen muz. - 14.00 Nleuwjaarsca 15.05 Fluit- en pianorecital Pittsburg Symphony Orchesl t ge NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op f oeter 1 elk heel uur. 24 uur per dag5 O"'- versum 2 op elk half u tot 17.30 uur, voorts 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 uur. Op Hilversum 3 op elk van 7.00 tot 24.00 uur en om 7.00, 8.00 en 13.00 u ook ngste ipt u KE

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2